Népújság, 1970. december (21. évfolyam, 281-305. szám)

1970-12-01 / 281. szám

A második helyen fordul az egri csapat — Esfrs Dézsa Dá© Szőnyi út, 1500 néző. V;: Egervári. BVSC: Németh — Ubran- kovics, Kovács, B. Nagy, Salcza, B.odonczi, Zsebehízi, Nagy Gy., Bazsánt, Takács, Kaszás. Edző: Marosvári Bé­la. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Raj­na, Berán, Tóth M„ Bánkúti, Tóth T., Kovács F., Szűcs 'Ambrus a 66. percben). Ed­ző: Kovács, Ferenc. oSdés után enyhe egri fö- aiakult ki, nyugodtan, okosan adogattak a játéko­sok. A 10. percben remek vendégakció bontakozott ki, lábról lábra szállt a labda, a jobboldalra kisodródott Tóth T. beadása-1 azonban a kapu mögé szákt. A másik oldalon Mészáros tisztázott nehéz helyzetben, rögtön utána Bulyovszky Nagy Gy. fejéről ütötte le a labdát. Negyedóra elteltével ese­ménytelen mezőnyjáték kö­vetkezett, amelyet csak oly­kor-olykor szakított l :lbe egy-egy érdekes jelenet. A 25. percben például az egri kapu került veszélybe, a lö­vések azonban sorra levá­gódtak a ,iól tömörülő vé­dőkről. A 38. percben Bán­kúti kellemetlen, pattogós lö­vését védte Németh, majd a 40. percben baloldali szabad­rúgás végén Takács a kapu fölé fejelt. A félidő utolsó eseménye: a 43. percben Rajna hibájá-' oól villámgyors BVSC táma­dás bontakozott ki Takács, Kaszás, majd Nagy Gy. volt a labda útja és a kiugró jobbösszekötő nagyerejű lö­vése az oldalhálóba vágódott. Szünet után valamit élénkült az iram, de meglehetősen sok .hiba csú­szott a játékba. Az 55. perc­ben jobboldali BVSC táftia- dás végén Bulyovszky némi szerencsével hárította Ba­zsánt fejesét — a másik ol­dalon Szűcs szalasztott el gólszerzési alkalmat: Bánkú­ti szögleténél nem ugrott fel és a labda elsuhant’ a feje fölött. Az első nagy tapsot az egri balhátvéd, Czeczeli kapta, akinek léc alá tartó bombaszabadrúgását Németh óriási bravúrral hárította szögletre. Feljött a Dózsa, de fölénye csak néhány percig tartott, utána ismét a frissebben mozgó vasutas csapat vette át a játék irányítását. A BVSC támadásai kevesebb húzásból álltak, a csatárok gyorsabban jutottak el az eg­ri kapu közelébe. A 70. perc­ben az egri védők hibájából Takács lendült előre majd a 16-os vonaláról nagyerejű lö­vést küldött kapura, < Bu­lyovszky azonban nagy bra­vúrral, vetődve hárított. Eb­ben a játékrészben időnként beszorult a Dózsa, kapkodás és néhány fölösleges szabály­talanság vegyült a játékba, A hajrában _ aztán az egri csapat fokozta az iramot, változatossá vált a küzdelem. A 75. percben Bánkúti egy csellel( elhúzott B. Nagy mel­lett, középre lőtte a labdát, amelyet Kovács F. fejelt ka­pura, Németh azonban ismét a helyén volt. Aztán Tóth T. futott el a labdával, de pon­tatlanul adott be s a védők Ki less a középfokú iskolai ba jnok ? Egri ITSK—Hatvani ITSK 2:2 (2:1) Füzesabony. Vezette: An­tal. Eger: Kovács — Jánosi, Eged, Pászk,' Csapó, Kmetcz, Szatló (Bóta), Győrfi, Szegő, Halász, Zágonyi. Edző: Ba­lázs Mihály. Hatvan: György I. — Pócs, Tóth, György II. (Pető),Gu- gyella, Szőke, Gulyka, Sza­bó, Nagy L., Kudelka, Va­dász. Edző: Füzér Zoltán. Az első félidőben az egri­ek, a másodikban pedig a hatvaniaknak volt több gól­szerzési lehetőségük. A jó színvonalú, izgalmas mérkő­zésen igazságos eredmény született. Szegő és Szőke az 55. percben kiállítva. Góllövők: Szegő, Halász, illetve Vadász és Szabó. Jók: Eged, Kmetcz, Halász, illetve Tóth, Szabó, Kudelka. A döntő állása: 1. H. ITSK 2-2 — 2-22 • 2. Egri ITSK 1-1 — 2-21 Gyöngy Gimn. 1 — 1-0-0 1 Ma játszók a hármas dön­tő utolsó mérkőzését Füzes­abonyban: Egri ITSK—Gyön­gyösi Vak B. Gimnázium, 13 óra. (szigetváry) felszabadítottak. Nem sokkal később Tóth T. kapáslövése szállt a kapu mellé. Egy perccel a befejezés előtt a Dózsa megszerezhette volna a győzelmet jelentő gólt: egy előrevágott labdával Kovács F. sokatígérően ugrott ki, de • kissé kisodródott, és közelről, éles szögből a kapust találta el. Az első félidőben közepes iramú mezőnyjáték folyt, amelyet jobbára a techni­kailag képzeltebb egriek irá­nyítónak. Szünet után vala­mit élénkült a küzdelem, jól záró védelmek és tehetetlen csatárok harcát láthatta a gyérszámú nézősereg, végűi is igazságos döntetlen ered; meny született. Äz Egri Dózsában Bu­lyovszky kevés dolgát jól vé­gezte, akadt egy -bravúros védése is. Kárpáti fokozato­san melegedett játékba, szü­net után már kitűnő teljesít­ményt nyújtott. Mészáros sé­rülése miatt kihagyta a heti edzést, ennek ellenére szi­lárd pontja volt a védelem­nek. Czeczeli jel tartotta szélsőjét, indításai azonban j ezúttal nem mindig voltak j pontosak. Berán inkább a védőmunkából vette k: ré­szét, Rajna sokat tört előre, 1 de eléggé pontatlanul lőtt. Tóth M. kevés használható | labdát kapott, Bánkútitól csali időnként láttunk szép meg­oldásokat. Tóth T. remek megmozdulások után bosz- szantó hibákat is vétett. Ko­vács F. tartja jó formáját, erőssége volt csapatának. Szűcs teljesítménye elmaradt a várttól, a helyére beállt Ambrus aránylag keveset volt játékban. Egervári meg­felelően vezette a mérkőzést. (somody) A bajnokság őszi végered­ménye: • Nagy András, Tóth Imre, Juhász Lajos országos; bajnok Vasárnap befejeződtek az 1970. évi országos egyéni ökölvívó-bajnokság küzdel­mei, a gyöngyösi fiúk há­romszor álltak a dobogó leg­magasabb fokán — • ilyen nagyszerű eredményt eddig még nem sikerült elérni! A bajnokságra 12 ökölví­vót vonultatott fel a. Zalka SE. Az erédeti elképzelése­ket zavarta, hogy Gayer az indulás előtti próbamérlege­lésről elkésett, öt dekával áíeseti a 71 kg-os súlyhatá­ron, ezért a közép^úlyban kényszerült indulni,! ahol nem volt esélye. a továbbju­tásra. Az újra edzésben levő Nagy András, az 1969. évi 1. Egyetért. 17 11 6 _ 2 6- 6 36 2. <Eger 17 9 5 3 26-12 28 3. M. DAC 17 9 3 5 19-11 27 4. Oroszlány 17 7 4 6 24-19 25 5. K. Dózsa 17 6 6 5 17-16 25 6. Bp. Spart. 17 5 6 6 15-16 24 7. Pécsi B. 17 5 5 7 16-24 24 8. FOSPED 17 6 4 7 15-20 23 9. Békéscsaba 17 6 4 7 19-17 22 10. Zalai TE 17 6 4 7 23-21 21 11. Ganz-M. 17 6 5 6 19-20 21 12. Sz. MÁV 17 6 6 5 12-16 20 13. DVSC 17 6 5 6 16-18 19 14. BVSC 17 6 5 6 24-27 18 15. Ózd 17 6 3 8 18-24 18 16. Szolnok 17 4 5 8 15-24 17 17. Várpalota 17 3 8 6 16-17 15 18. Előre 17 3 4 10 7-19 13 Nagy András (szemben, fe­hér mezben) biztosan verte az újpesti Kovácsot. harmatsúlyú bajnok már nem tud 54 kg-ra lefogyni, őt eredetileg is pehelysúly­ba „hivatta meg” Szakács Béla edző. összesen 78 versenyző lé­pett szorítóba, s érdekes, hogy légsúlyban minden in­duló érmes lett! Papírsúly­ban Fischer a selejtezőben erőnyerő volt, az elődöntő­ben talán túlzott akarása akadályozta meg továbbjutá­sát, keveset ütött, s minimá­lis pontkülönbséggel alulma­radt Zubikkal szemben. Pe­helysúlyban Csötönyi és Nagy András képviselte a gyöngyösi színeket. Csötönyi a selejtezőben jól kezdett, Mészáros ellen, a második menetben azonban belesza­ladt ellenfele ütésébe, s bár 8 után harcképesnek látszott — a vezetőbíró kiszámolta. CSAK RÜYIBEN Befejeződtek a női kézilabda Kárpát Kupa küzdelmei. A ma­gyar válogatott utolsó mérkőzé­sén 10:7-re győzött Csehszlová­kia ellen, s ezzel az NDK, va­lamint Románia mögött a 3. he­lyet szerezte meg. * A vízilabda Bajnokcsapatok Európa Kupája barcelonai elő­döntőjében gyengén szerepelt és nem jutott tovább az OSC: előbb a Mladost Zagrebtől 6:3, majd a Dinamó Moszkvától 7:4 ará­nyú vereséget szenvedett. 9 Oslóban Norvégia jégkorong- válogatottja 3:0 arányban le­győzte Lengyelország csapatát. * Elkezdődött a szovjet síugró­idény. Az első versenyt Zsegla- nov nyerte. 71 és 66 m-es ugrá­sokkal, a világbajnok Napalkov előtt. * Halmstadbar: a svéd nemzetkö­zi asztalitenisz bajnokság egyé­ni számai is befejeződtek. A fér­fidöntőt a svéd Alsér nyerte, a magyar Jónyer 3, Tett. A női dömöben’ a M”"! Chcng IMüi-chin diadalmas!* o előtt. ^ Jf k hl íIZlZZil'í' ma. december £» kedd Bíiíilmlen játszottak az egri vízilabdázók Egri Dózsa—Szolnoki Dózsa 5.4 (2:1, 1:2, 1:1, 1:0) MNK-mérkőzés, Nemzeti Sportuszoda. V.: Somóczy dr. Eger: Denk — Katona, Pécsik, Lutter, Bolya, Ali, Kovács R. Csere: Mátrahe­gyi. Edző: Pacsik Dénes. Szolnok: Cservenyák — Kulcsár dr., Kozák,. Kádár, Pintér, Urbán, Koncz. Csere: Zámbó. Edző: Kanizsa Tiva­dar. Góldobók: Pécsik 3, Lutter, Ali, illetve Urbán 2, Koncz, Kulcsár dr. Kiállítás: Eger 3, Szolnok 3. Az első negyed mozgalmas játékot hozott, mindkét kapu sokszor forgott veszélyben. AU Csaba háromszor is jól hozta magát helyzetbe, de Cservenyák kapujába nem tudott betalálni. Urbán szép húzással a szolnokiakat jut­tatta vezetéshez, az egriek azonban rögtön egyenlítet­tek. &.u tán a Szolnoki Dózsa embCTelőnyhöz jutott, de nem tudta kihasználni. A ne­gyed végén Lutter ügyesen úszott fel a labdával, első csavarját Cservenyák bra­vúrral védte, az egri fiú második csavarjával szem­ben azonban már tehetetlen volt, így 2:1-es egri vezetés­sel fordultak a csapatok. Érdekesen kezdődött a má­sodik negyed. A szolnokiak ismét emberelőnnyel támad­tak, az egriek azonban meg­szerezték a labdát, auely­lyel a gyors Ali és Katona ugrott meg, végül Katona pontosan továbbított az úszóbajnokból lett Ali Csa­bához, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. 3:1. Újabb szép akció következett, amelynek végén Lutter került nagy helyzetbe, közeli lövését azonban Cservenyák kivéd­te — a szolnokiak ellentáma­dása viszont sikerrel járt, s 4:1 helyett 3:2-re alakult a mérkőzés állása. A gól fel­hozta a szolnokiakat, s rö­videsen nemcsak kiegyenlí­tettek, de 4:3-ra már ők ve­zettek! Ekkor az egri együttes ju­tott emberelőnyhöz, s ezt rövid labdamenet után ki is használta. 4:4. A döntő ne­gyedik negyed hallatlan iz­galmak közepette telt el. Az egrieknek sikerült bedobni- ok az 5. gólt is, ami után, labdatartásra rendezkedtek be. A szolnokiak elkesere­detten támadtak, Denknek két ízben is bravúrral kel­lett hárítani a lövéseket. Végül is megérdemelt egn győzelem született. A csapatban Denk meg­bízhatóan látta el feladatat. AU Csaba rendkívül bíztató­an mozgott, nagy gyorsasága jól érvényesült, Pacsik volt a legveszélyesebb az ellenfél kapujára, a szolnoki védők □einigen bírtak vele, s erre három gólja is bizonyíték. Katona nagy rutinjával szer­vezte az akciókat, kitűnően indított. A rendkívül felgyor­sult Lutter minden akcióban részt vett, dobott egy nagyon szép és hasznos gólt is. Bolya fáradhatatlanul szedte ösz- sze a labdákat, s jól továbbí­totta társaihoz, Kovács R. — ,bar elmaradt a Bp. Hon­véd elleni mérkőzésen nyúj­tott teljesítményétől —hasz­nos tagja volt csapatának, ezúttal biztonsági játékra tö­rekedett. Mátrahegyi jól megállta a helyét. Somóczy dr. mindkét fél megelégedé­sére vezette a mérkőzést. Az Egri Dózsa a követke­ző csapatokkal együtt jutott a 8-as középdöntőbe: OSC, Vasas, FTC, BVSC, U. Dózsa, Vasas Izzó, Szolnoki Dózsa. A középdöntőben az Újpesti Dózsával, a Vasas Izzóval és a Szolnoki Dózsával került egy csoportba, s vitte magá­val a szolnokiak ellen elért eredményt. Ugyanígy két pontja van már a Vasas Iz­zónak, amely a selejtezők során az Újpesti Dózsát győzte le. Az egriek decem­ber 5-én, szombaton, az Új - pesti Dózsával találkoznak, majd a következő vasárnap a Vasas Izzó lesz az ellenfél Megvan tehát a remény, a négyes döntőbe jutásra is! Sajnos, a csapatbajnokság­ban sem indulhat! Nagy András, Hetei ellenében biz­tosan vette az első akadályt, majd az elődöntőben a Csö- tönyit kiütő Mészárossal ta­lálkozott. Csak az első két menetben öklözött elfogad­hatóan, de így is biztosan jutott tovább. A döntőben a hosszú karú Kovács „szurkálással” akar­ta megállítani Nagy rohama­it, a gyöngyösi fiú azonban fokozatosan átvette a kezde­ményezést és biztosan védte meg bajnoki címét. Kisvál- tósúlyban Pusztainak' túl kemény dió volt a múlt évi bajnok Nagy L. Mincsik a selejteßök során legjobb for­májára emlékeztető teljesít­ményt nyújtva verte meg a kellemetlen stílusban öklöző Szíronyt. Mincsik az elő­döntőben is kitűnően állt helyt, a múlt évi bajnok nem is állta a 9 percet, s a sokát és pontosan ütő gyön­gyösi fiúval szemben fel­adásra kényszerült. Mincsi- ket a döntőben egy .sajnála­tos sérülés és egy nem egé­szen jogos veze'tőbírói intés fosztotta meg a bajnoki címtől, s meg kellett elé­gednie a 2. hellyel. Váltósúlybán Kerékgyártó az Európa-bajnok Kajáival került szembe, s Szakács Béla edző az első menetben feladta a mérkőzést. Barcza a selejtezőben erőnyerő volt, az elődöntőben a múlt évi bajnok Vigh ellen becsület­tel helytállt, s kisarányú pon­tozásos vereséget szenvedett. Középsúlyban Gayer kilátás­talan mérkőzését Szakács ed­ző a második menetben fel­adta. Félnehézsúlyban három gyöngyösi fiú. szerzett jogot az indulásra. A múlt évi bajnok Krajcsovics eléggé gyenge teljesítményt nyúj­tott, s már a selejtezőben „elvérzett”. A két Tóth azonban sikerrel vette a se­lejtezőt, Mihály Fekete el­len biztosan jutott tovább, de később Koch ellen a ve­zetőbíró túl szigorú intés' miatt a leléptetés sorsára tott. Tóth Imre Papp és Csf legyőzésével verekedte gát a döntőbe, ahol .Ke. elleniben ugyan bizto: Tóth Imre ellenfelére, Koch­ra rászámel a vezetőbíró. győzött, de láttuk már őt en­nél jobban is öklözni. Nehézsúlyban Juhász Lajos céltudatos öklözéssel haladt a bajnoki címig. Előbb Sur­ján, majd Varga Áron adta fel ellene a mérkőzést. A .döntőben a sokat szabályta­lankodó Edoes saját maga áldozata lett, sérülése miatt ugyanis fel kellett adnia a találkozót. m, Nehézsúlyban győz: Juhász Lajos. (Szendrővári felvételei) Por lisch játszmája függő Palma de Mallorcán a 15. fordulóval folytatták a sakkvilágbajnoki zónaközi döntőt. Portisch Lajos — ez­úttal sötéttel játszott, — el­lenfele az amerikai Addison volt, s a találkozó függőben maradt. A vezetők közül Fischer döntetlenül mérkő­zött, Tajmanov viszont győ­zött. Az élcsoport: Fischer 10,.(1), Tajmanov 9,5,. Geller 9 (í), Uhlmann 8,5. (1), Gligorics és Hübner 8— 8, (2—2), Polugajevszkij 8, Larsen 7,5, (2), Panno és Portisch 7—7, (3—3). ff Barcelonában vasárnap este be­fejeződtek a vízi labda-baj nok­cssapatok Európa Kupa torná­jának középdöntői. Az OSC együttese a Dinamo Moszkva crapatától 7:4 arányú vereséget szenvedett és ezzel kiesett. . A negyeddöntőbe ebből a csoport­ból a szovjet öajnok és a kupát őrző zágrábi Mladost jutott. A csoport végeredménye: 1. Dinamo Moszkva 6, 2. Mla­dost 4. 3. OSC 2. 4. Barcelona 0. Belgrádban folytatták a máso­dik középdöntő küzdelmeit. A csoportban az utolsó forduló előtt a Partizán vezeti Bécsben 2000 néző előtt mérkő­zött újból a magyar és osztrák jégkorong-válogatott. *A találko­zón az osztrákok 5:3 (0:2, 1:0, 4:1) arányú győzelmet arattak. * Osztrák gvőzelemmel zárult vasárnap Becs város nemzetközi vívódj nők ága. A párbajtőr- egyéniben Kulcsár Győző mind­össze két győzelmet szerzett é* így a negyedik helyen végzett. A sorrend: 1. Dósért (osztrák) 4 gy. 2. Müller (osztrák) 3 gy .‘L Fiedel (NDK) 3 gy. 4» Kulcs# (magyar) 2 gy.