Népújság, 1970. október (21. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-13 / 240. szám

IS Bervai Vasas befogta a Gy. Spartacust, a H. Kinizsi Egeresedben győzött Ez történt a labdarúgó NB lll-ban Az északi csoport kilencedik fordulójának meglepetése: az eddig mérsékelten szereplő Hat­vani Kinizsi Egeresemből vitte haza a bajnoki pontokat! Az éllovas Gyöngyösi Spartacus döntetlenül végzett Ormosba- nyán, s mivel a Bervai Vasas legyőzte az M. Bányászt — pontszámban utólérte a gyön­gyösieket! A Honvéd csapatok megyei rangadóját a Zalka SE nyerte, a MÄV HAC pontot szerzett az Edelényi Bányász­tól. BERVAI VASAS—MISKOLCI BÁNYÁSZ 3:2 (2:2) Bervai pálya, 300 néző. V.: Bucz. Berva: Papp I. — Szűcs (Páz- mándi), Sipos, Várkonyi, Papp H., Pro mm er, Miskolczi, Gu­lyás, Princzes, Zajácz, Hevér. Edző: í»ere Tihamér. A veszélyes Rőthy már a 2. percben vezetést szerzett a ven­dégeknek, a Vasas azonban rá­kapcsolt és a 8. percben Za- jácz egyenlített. A jól Játszó Bányász a 12. percben Rőthy révén ismét megszerezte a ve­zetést, amely után Vasas-roha­mok következtek és a 35. perc­ben Princzes beadását Gulyas lőtte a hálóba. 2:2. Szünet után is a Vasas játszott fölényben, a befejezéseik azonban nem sike­rültek. A Bányász ellentámadá­sok is sok veszélyt jelentettek, de Papp kitűnően védett. A mérkőzés sorsa a 75. percben dőlt el: Prommer fejese jutott a miskolciak hálójába. Végül is színvonalas, nagy iramú mérkőzésen jól játszó ellenfelet győzött le a hazai csapat. Jók: Prommer (a mezőny legjobb­ja), Sipos. Papp II., Gulyás. (fesztbaum) ZALKA SE—GÁSPÁR SE 3:2 (3:2) Gyöngyös, 250 néző. V.: Mar- mody. Zalka SE: Rozsnoki — Acs, Dombóvári, Kovács, Laczkó, Barta, Molnár, Boros, Zsólya P. (Zsólya Z.), Pintér (Beraxa), Havasi. Edző: Tóth Gábor. Gáspár SE: Hajdú — Bos- nyák, Szeremeth (Kiss), Ludvig, Tóth T., Pintye, Gendur, Po- zsár, Fedor, Lőrincz, Püspöki (Tóth S.). Edző: Bartlia Ervin. Hazai támadásokkal indult a játék, a 6. percben a késleke­dő Hajdú mellett Boros szerzett vezetést. 1:0. Nem sokkal ké­sőbb Pozsár 18 méterről leadott lövése nyomán a labda Rozs­noki hasa alatt csúszott a háló­ba. 1:1. A 14. perc újabb ven-; déggólt hozott: Gendur a ki­mozduló Rozsnoki mellett lőtt a hálóba. 1:2. A vendégek nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert Zsólya P. gyors elfiifás után kiegyenlített, s utána a hazaiak vették át az irányítást. A 23. percben Bosnyák kezezé- sé miatt a játékvezető büntetőt ítélt, amit Barta értékesített. 3:2. Szünet után egy darabig a ven­dégek veszélyeztettek, majd a 70. perctől a hazaiak lendültek előre. A 71. .percben Molnár nagy helyzetben hibázott: ; öt méterről fölé lőtte a labdát. .A 89. percben- Havasi közeli lövé­se a kapusról Molnár elé pat­tant a szélső azonban az üres kapuba se tudott betalálni! Jó iramú mérkőzés — a sze­rencsésebb csapat győzött. Jók: Ács, Laczkó, illetve Gendur (a mezőny legjobbja), Kuss. (bálint) HATVANI KINIZSI­ÉG ER CSEHI 1:0 (0:0) Egercsehi, 300 néző. V. Dó­zsa. Hatvan: Smotzier — Kapuszta, Bordás, Mészáros, Baranyi, Gu- bis, Urbán, Szabó, Karácsony, Tóth, Kővágó. Edző: Takács László. Egercsehi: Molnár — Doikó II., Kovács I., Stoff, Dorkó I. (Halász II.). Halász I., Kozma, Gál, Erdei, Sulyok, Petrányi (Barta). Edző: Juhász Attila. Gyengén kezdett a hazai csa­pat, a 15. percben Karácsony már csak Molnárral1 állott szemben, de a kapus hárítani tudott. Csapkodó játék, sok pontatlan átadás jellemezte a találkozót, a hét. fordulón. kér resztül veretlen Bányászra nem lehetett ráismerni. A 35. perc­ben Kovács I. éles szögből a kapu fölé emelt. Nem változott, a helyzet szünet után sem. A vendégek lelkesen .harcoltak, a hazaiakon viszont a dupla cse­re sem segített. A mérkőzés sorsa a 80. percben dőlt el a Kinizsi javára: egy előre vágott labdára Halász I., és Tóth raj­tolt rá. A szemfüles Tóth volt az ügyesebb és a védőik mellett a hálóba talált. 1:0 Alacsony színvonalú mérkő­zés. Jók: Tóth, Szabó, Smotzer, Urbán, illetve Molnár. (Bóta>­EDELÉNYI BANYASZ-í MAV HAC 1:1 (1:0) Hatvan, 400 néző. V.: Kruj. MÁV HAC! Nagy — Terényi, Kókai, Urbán, Tóth. Szabó, Ku- lacsik. Mayer, Konkoly, Kőmű­ves, Csányi (Dévai). Edző: Nagy Antal. A nagy melegben ideges, kap­kodó játék folyt, a vendégek a 10. percben jutottak . vezetés^ Kéz: Márton 20‘ -fttetéres“" Sza­badrúgása jutott Nagy hálójá­ba. ‘ Ezutáií a hazaiak nagy len dülettel rohamoztak, az egyen lítés azonban nem sikerült. I Szünet után a vendégek vet­ték át az irányítást, a .közép csatár az 53. percben ismét a hálóba rúgta, a lábdát, de előt­te kezezett és a játékvezető nem ítélt gólt. A játékrész kö­zepétől újból a MÁV HAC ro­hamait láthatta a közönség, több veszélyes akció gördült a pályán, a,, vendégek védelme azonban Jól hárított. A jég a 89. percben tört meg, amikor nagy .kavarodás támadt a Bá­nyász kapuja előtt és Konkoly ' öt méterről nagy * erővel lőtt hálóba. 1:1. Küzdelmes 'mérkőzés — igaz­ságos eredmény. A hatvaniak közül Terényi, Tóth és Kon- •koly nyújtotta a legjobb egyé­ni teljesítményt. (srej) ORMOSBANYA—GYÖNGYÖSI SPARTACUS 1:1 (1:1) Ormosbánya, 300 néző. V.: Koncz I. Gyöngyös: Kovács (Berentés) — Nagy I., Tóth Gy., Adonyi, Pethes, Forgács, Nagy L (Pócs), Gáspár, Bágyi, Szatmári, Tóth M. Edző: Treiber Rudolf. A hazaiak kezdtek jobban és már a 6. percben megszerezték a vezetést: a középosatár távoli lövésé az elalvó Kovács mel­lett jutótt a hálóba. 1:0. A gól után a Spartacus vette át az irányítást és több nagy helyzet kihagyása után a 35. perelvén sikerült egyenlítenie r- Szatmá­ri egyéni játék után, a kapust is kicselezve lőtt a sarokba. 1:1. Szünet után - egyre- több' dur va bel emenés tarkította a já tókot — főleg a Hazaiak ré­széről. Ebben a játékrészben is a Spartacus irányította a ~ küz­delmet, helyzeted is adódtak, de újabb gól már nem esett. A kulturáltabban játszó Gy. Spar- • tacus győzelmet érdemelt volna Jók: ra közvetlen, védelem, Bá gyi, Tóth M. Pontot vesztett a Selypi Kinizsi Vasárnap a 10. forduló küz­delmeire került sor a labdarú gó megyei I. osztályban, nyolc mérkőzésen negyvenszer rezdült a háló, tizenkilencszer többször, mint egy héttel eze­lőtt! Nyolc gólt szerzett a Ró zsaszentmárton 6—6-ot a Bél­apátfalva és a GYESE, míg Petőfibánya és a Korvin SE négyszer volt eredményes. Vá­ratlan eredménnyel ért véget a Novaj—Füzesabony találkozó | is Az összecsapásból a vendégek kerültek ki győztesen, akik 1:0 arányban nyertek. A többi mér­kőzésen általában a várt ered­mények születtek. Eredmények: Bélapátfalva— Lőrinci 6:0 (3:0), Novaj—Füzes­abony 0:1 (0:1), GYESE—Recsk 6:0 (3:0), Karikás SE—Petőfibá­nya 1:4 (0:2), Rózsaszentmárton —Pétervására 8:1 (3:0), Selyp— Sírok 2:2 (2:2), Apc—Heves 2:1 (1:0), Korvin SE—Egri Sparta­cus 4:2 (2:1). A bajnokság állása: 1. Petőfib. 10 8 1 1 20- 4 17 2. Rózsasztm. 19 7 3. Apc 10 6 4. GYESE 10 6 5. Selyp 10 6 6. Korvin SE 10 4 7. E. Spart. 10 4 8. Karikás SE 10 3 9. Bél a páti. 10 3 10. Heves 11. Sirok 12. Füzesabony 10 2 3 5 8-16 7 13. Lőrinci 10 3 — 7 14-30 6 14. Peosk 10 2 2 6 16-35 6 15. Novai 10 2 1 7 4-17 5 16. Pétervására 10 1 l 8 10-36 3 2 1 26- 6 16 3 1 26- 7 15 3 1 21- 7 15 2 2 28-13 14 4 2 15-12 12 2 4 16-17 10 3 4 18-15 9 3 4 12-15 9 10 4 — 6 14-16 8 10 3 2 5 11-13 8 Apróhirdetés HIVATALSEGÉ­DET keres, Lakás­cserével és lakás­csere nélkül is az egri, V. sz., Lenin úti • Általános Isko­la. Jelentkezés bár- rnely hétköznap. SÜRGŐS belépés­sel felveszünk férfi munkaerőt (lehet nyugdíjas Is) válla­latunk 303. sz., egri tüzelőanyag-telepé­re, éjjeliőr! munka­körbe. Jelentkezés: TÜZÉP Vállalat, munkaügyi osztá­lyán Eger, Lenin út 75, CSAK (szkocsovszky) A bajnokság állása: 1. Gy. Spart. 9 6 2 1 15- 7 14 j2. Bervai V. 9 6 2 1 21-14 14 3. Rudabánya 9 5 2 2 13- 8 12 4. Eclélény 9 4 3 2 21-11 11 5. Egércsehi 9 4 3 2 14- 7 11 ,6. Zalka SE. 9 5 1 3 Í8—15 11 7. Miskolci- B. 9 3 4 2 16-11 10 3:'Mákv. B. 9 4 2 3 14-13 10 9. Papp J; SE 9 4 1 4 18-14 9 10* ÖzőVibék.; „ 9 4 1 4 16-15 9 11. Ormosbánya 9 2 3 4 11-12 7 Í2. Hatvani K. 9 á 1 5 8-26 7 13. Trencs. SE 9 2 2 5 9-22 6 14. Gáspár SE 9 2 1 6 12-18 5 15. M4V HAC 9 1 3 5 6t14 5 •«r-MEAFO- -• 9 “1 P 7 1-5-20 3 Ij AíBDA KŰGŐö// / fj (% Az NB 1. eredményei: Vasas —Dunaújváros 6:1, Csepel—Diós­győr 1:1, MTK—FTC 1:0, Tatabá­nya— SZEOL 4:1, Rába ETO—Új­pesti Dózsa 2:1, Pécs—Bp. Hon­véd 0:0. Komló—VIDEOTON 3:0, Salgótarján—Szombathely 2:1. A bajnokság állásai 1. U. Dózsa 8 5 2 1 24- 7 20 2. Vasas 8 7 — 1 22- 7 20 3. MTK 8 3 4 1 15- 9 17 ,4. Bp. Honvéd 8 3 2 3 13-10 15 5. Ferencváros 8 3 1 4 8- 8 15 6. Pécs 8 3 3 2 11- 8 14 7. Csepel 8 2 4 2 7-10 14 8. Diósgyőr 8 3 2 3 11-15 13 9. Salgótarján 8 4 2 2 12-13 12 10. Tatabánya 8 3 1 4 11-11 11 11. Haladás 8 4 — 4 15-16 11 12. Komló 8 3 2 3 13-16 10 13. Dunaújv. 8 2 2 4 7-16 10 14. Videoton 8 2 2 4 5-10 9 15. Rába ETO 8 3 — 5 8-13 7 16. SZEOL 8 * — 1 7 3-16 2 Az NB II. eredményei: Nyuga­ti csoport: Pécsi Ércbányász— Bakony Vegyész 2:1, Győri Dó­zsa—Máza-Szászvár 4:0, Savá'fla —Almásfüzitő 8:1, Dorog—Táh- csics SE 3:0, Pápa—Pécsi BTC 2:0, Szekszárd—Ajka 1:0, Fűzfő-*— Rákóczi SE 2:1, Z. Dózsa—Ba­uxitbányász 2:1. A bajnokságban a Dorog vezet 14 ponttal, 2. a Győri Dózsa 14, 3. Pécsi Ércbá­nyász 13 ponttal. Keleti csoport: Lehel—Középületépítők 1:0, KIS- TEXT—Bocskai SE 1:0, Pénz­ügyőr—SZVSE 2:0, Gyula—DEAC 5:4, MGM Debrecen—Kiskunfél­egyháza 3:2, Budafok—Cegléd 5:0, Szarvas—Vecsés 0:0, Sz. Dó­zsa—Szolnoki MÁV 2:1. A baj­nokságban a Pénzügyőr vezet 14 ponttal, 2. a Cegléd 13, 3. a Szegedi Dózsa 12 ponttal. Északi csoport: BEAC—Esztergom 3:0, Volán—Borsodi Bányász 5:0, Va­sas Izzó—Kossuth KFSE 2:0, Sá­toraljaújhely— MVSC i:0, IKA­RUS—Nagybátony 0:0, Kazinc­barcika—S. Kohász 2:2, Kistere­nye—Lenlnváros 2 :ö, Nyíregyhá­za— KELTEX 2:0. A bajnokság­ban a Volán SC vezet 14 pont­tal, -2. Kazincbarcika 13, 2. az Iz­zó 12 ponttal. “ * ‘ Megyei II. osztályú• ifjúsági bajnoki mérkőzések eredményei: Egercsehi—Szihalom 4:2, Kápol­na—Tárnalelesz 9:2, Heréd­Gyöngyöstarján 1:4, Átány—Do- moszló 9:0, Szűcsi—Gyöngyösha­lász 0:3, Visznek—Hatvani Tsz SK 4:0, Adács—Tárnáméra 0:1 Abasár—Nagyréde 4:2. , Szerdán, október 14-én az Egri Dózsa NB I. B-s labdarúgócsa­pata a Trencsényi SE NB TII-as együttesével játszik előkészületi mérkőzést Egérben, a stadioné­ban 14.30 órai kezdettel. Balázs Kati megyei csúcsjavítása ötpróbában Az egri stadionban rendezték meg a szeptemberről elhalasz­tott megyei atlétikai összetett bajnokság egyik részét. Erede­tileg öt versenyszámban dőlhe­tett volna el a bajnoki cím sorsa, de a leány serdülő A korcsoportban egyetlen induló sem akadt. . . A legtöbb versenyzőt a sely­pi ek indították, az egriek is emelkedő számban vettek részt a viadalon — a gyöngyösiek fő­leg anyagiak miatt csak az esé­lyes atlétáikat hozták eí Hiá­nyoljuk viszont az atlétikai szakosztállyal rendelkező egri és hatvani középiskolás sportkörök távolmaradását. Valahol nagy hiba lehet, hiszen a két héttel ezelőtt megrendezett megyei váltóbajnokságon sem vettek részt• . . Női ifjúsági ötpróbában a győztes egri Balázs Katalin ala­posan megjavította a megyei if­júsági és felnőtt csúcsot. Ebben a számban egyébként örömmel köszöntöttük megyénk új atlétáját, a Bp. Vasasból Egerbe került Csanádi Zitát, akitől a futószámokban várunk jó teljesítményt. A serdülő B hárompróbában az egri Nemes Jutka biztosan nyert a tehetsé­ges, de még kezdő Pintye és Máté előtt. Küzdelmes versenyt hozott a fiú A ötpróba bajnokság. A Ätypi Pribula és a gyöngyösi Verb végig fej fej mellett ha­ladt, végül a magasugrás dön­tött Verb javára., A legtöbb induló a fiú ser­dülő B korosztályban akadt. A 16 versenyző között már az el­ső szám után kialakult az él­csoport, végül a gyöngyösi Ud­varhelyi kiváló teljesítménnyel nyert Zsibók és Bartus ellen. Eredmények. Női ifjúsági ötpróba: 1. Ba­lázs Katalin (E. Dózsa) 3103 pont, új megyei csúcs, 2. Ju­hász (E. Dózsa) 2916, 3. Csaná­di (E. Tanárképző) 2725. Le­ány serdülő B hárompróba: 1. Nemes Jutka (E. Dózsa)) 1471, 2. Pintye (E. Dózsa Sí) 1322, 3. Máté (E. Dózsa Sí) 1313. 4. Tóth (Eger. I. sz. isk.) 911, 5. Keller (Eeri Dózsa Sí) 838. Fiú serdülő A öt'.‘"óba! 1. Verb Mihály (GYESE) 2718. 2. Pribula (Selyp! Kinizsi) 2393, 3. Pencze (Selvoi .Kinzsi) 2021, 4. Tmngel (Selyol Kinizsi) 2011, 5. Kisfalum (GYESEI 1977. 6. He­gedűs (Srlvpt TTSTG 10.™ per­dülő fiú B hárempróba: 1. Ud­varhelyi Tibor (GYESE) 1316, 2. Zsibók (Selypi Kinizsi) 1079 . 3. Bartus (GYESE) 1022, 4. Miklós (E. Dózsa) 847, 5. Törőesfk (Selypl Kinizsi) 834, 6. Csató (Selypi Kinizsi) 816. A női felnőtt ötpróba, vala­mint a férfi felnőtt és ifjúsági tízpróba bajnokságot a hó vé­gén rendezi a szövetség. Kályha­vásár A HEVESI VASBOLTBAN. Ajánlatunk: Zománcozott (fehér). Román kálya. Ára: 1510 forint. Telefon: Heves 21. A Belkereskedelmi Szállí­tási Vállalat 3. sz. üzem­egysége megvételre kínál Gaz 51 lipusá teSser­e&p’ára&ve'üe: Érdeklődni lehet: 467-181 ‘ telei nszámon. Ügyintéző: Vidorné. Budapesten befejeződött eseígáncsozók Duna Kupája, pontversenyt Ma gyár ország nyerte Ausztria és Jugoszlávia előtt. * Az NDK Berlinben lezajlott nemzetközi ökölvívó-bajnoksá gán nagyszerűen szerepelt : három magyar Európa-bajnok Gcdó, Orbán L. és Kajdi első helyen végzett. }jc Szerdán teljes forduló lesz labdarúgó NB I-ben. A tcleví zió helyszíni közvetítést ad a: Újpesten 17.30 órakor sorra ke rülő U. Dózsa-----Vasas ranga­d óról, amelyet Zsolt István ve­zet. * A* NSZK-ban lebonyolítóit Lugano Kupa gyalogló csapat versenyen az 50 km-es kategó riában az NDK-beli Höhne győ zött, a magyarok közül Kiss A. a 12. lett. A kupa pontverse hyét az NDK nyerte a Szovjet Únió és az NSZK előtt — Ma gyár ország a 8. helyen Végzett. ❖ Labdarúgó EB-selejtező mér­kőzések: Románia—Finnor­szág 3:0 (2:0), Jugoszlávia— Hollandia 1:1 (1:0). * Az NDK-ban túrázó magyar férfi kosárlabda-válogatott újabb mérkőzést vívott az NDK válogatottjával és 37:35-ös fél idő után 77:71 arányú győzel met aratott. 1. FTC—MTK 2. Pécs—Bp. Honvéd 3. Videoton—Komló 4. Haladás—SBTC 5. Oroszlány—Eger 6. BEAC—Esztergom 7. Izzó—Kossuth KFSE 8. IKARUS—Nagybátony 9. S.-újhely—Miskolc 10. Bologna—Inter. 11. Catania—Fiorentina 12. Verona—Juventus 13. Torino—Lazio +1 14. Arezzo—Bari 2 0:1 X 0:0 2 0:3 2 1:2 X 1:1 1 3:0 1 2:0 X 0:0 1 1:0 X 2:2 X 0:0 X 0:0 X 1:1 X 0:0 Köszönetnyilvánítás. Ezúton mondunk köszöne­tét mindazoknak, akik fe­lejthetetlen halottunk PANYIK TITUSZNÉ sz.: Kiss Amália temetésén részvétükkel fáj­dalmunkat enyhítették. A gyászoló család. Fájdalommal tudatjuk min­denkivel, hogy édesanyánk, nagyanyánk özv. OTTA NÁNDORNÉ szül.: Gröber Ilona hosszú szenvedés után, éle- . íének 91. esztendejében el- I hunyt. Ilamvasztás előtti gyász- szertartása folyó hó 15-én, du. fél 4 órakor az egri Ilaív&ni-temetőben lesz. Dobrovits és Bruckner család. Azonnal! belépés re (elveszünk műkő-előregyár- táshoz és hely­színi műkő- készítéshez. SZÍ Gipszmunkák ké­szítéséhez és elő­re gyártott gipsz­elemek elhelye­zéséhez kőműve­seket — fehér­munkásokat. Kert- és park­építő munkákhoz kubikosokat. Márvány- és mész kőf ■eldolgo­zó üzemeinkbe, valamint díszítő­kövek és burko­lóelemek épüle­ten történő elhe­lyezéséhez segéd­munkásokat, aki­ket rövid idő alatt átképezünk. F elv étel re j elent- kezni lehet az alábbi helyeken: Kőfaragó és Épületszobrász- inari Vállalat, Budapest, V., Báthori u. 12., III. ein. és Süttő (Komárom m.), Rákóczi u. 32—34. AZONNALI belé­pésre keresünk Ho­mok úti telepünkre állandó éjszakai fű­tőt Reiser- és bi- tumen-előmelegítő- höz. Eger Város Tanácsa V. B. Mélyépítő Üzeme Eger, Homok út 26. KAROSSZÉRIA- lakatost, raktári se­gédmunkást, éjjeli­őrt és takarítónőt felveszünk. KÖZ­GÉP, Eger, Lenin u. 263. GÖNGYÖLEGEL- LATÓ Vállalat Gyöngyös, Egri u. 31. *sz., 2 fő Zeto-r- vezetőt felvesz. Le­het nyugdíjas is. A Heves megyei AGROKER Vállalat értesíti vevőit, hogy a mű­trágya- és növényvédő- szer-raktáraiban az alábbi idő­pontokban év végi Október 13-tól — október 17-ig bezárólag Eger, Raktár u. 1. sz. Október 19-től — október 24-ig bezárólag Gyöngyös, Karácsondl 13. nem leltározó raktárban az árukiadás a rendes nyitva­tartási időpont­ban zavartalanul folyik. Heves megyei AGROKER. gyö®, Hársfa u. Újtelep. 59. 16 ÉVET betöltött lányokat szövőnek felvesz a Pamut­textilművek Jac­quard Szövőgyára. A betanulási idő 12 hét. Jelentkezés írásban, a PTM Jac­quard Szövőgyár üzemgazdasági osz­tályán, Budapest, XIII., Szekszárdi u. 19—25. FŰTŐT keresünk 15 kályha fűtéséhez, valamint egy fő ta­karítónőt. Eger, Kertész u. 100. EGYSZOBA­konyhás családi ház mellékhelyisé­gekkel beköltözhe­tően eladó. Gyön- gyös, Dobó u. 6/4. 187 N.-ÖLES ház­hely eladó. Gyön­EGER, Kertész ut­ca 145/A. szoba- konyhás, kertes fél ház beköltözhetően eladó. Érdeklődni délután 2-től. EGER, Hadnagy u. A/l., földszinti, 3. számú, egyszo-ba- összkomfortos szö­vetkezeti lakás el­adó. Ajánlatokat a lakásomon a dél­utáni órákban vá­róim __________________ 1 SZOBA-konyhás, kertes családi ház eladó. Eger, Hősök u. 15 Érdeklődni: délután. SKODA 1000 MB, meggypiros színű, eladó. Füzesabony, telefon: 58. Érdek - lódni este 6-tól, TRABANT LL mousine eladó. Ér­deklődni : Eger, Sportuszoda, Pető­fi tér 13., délután 2 -8-ig. VÁLLALATNAK, vagy tsz-nek is al­kalmas, reprezen­tatív ebédlőtoútor. 24 személyes, asz­tallal, 10 darabból álló, eladó. Megte­kinthető hétköznap délután Gyöngyös, Fő tér 17., emelet. HORDOZHATÓ cserépkályha eladó. Eger, Kertész u. 131. Érdeklődni: délután 4-től. MÉSZ, első osztá­lyú, darabos, ház­hoz szállítom, vagy mészégető-kemen­cétől Hrompota mészégető, esév. elvihető. Ferenc Püis­indul a GYÖNGYSZÖV Áruházban, Hazai és külföldi bútorok nagy választékban! ALMA korlátlan mennyiségben kap­ható 2—5 Ft/kg. Eg­ri Petőfi Tsz., Fel­német, XIII., Egri út. HASZNÁLT bo­roshordók 500—5000 literig nagy válasz­tékban eladók. Gyöngyös, Petőfi u. 94. ____________________ G YÖNGYÖSÖN elveszett puskacsö­vem bőrtokban, szeptember 27-én. Kérem a becsületes megtalálót, jutalom ellenében értesít­sen. Cím: Kovácsi, Gyöngyös, Fő tér í. 4. számú Autóközlekedési Vállalat felvesz központikazán-fűtőket, segédmunkásokat, tmk- Iakatosokat és szerkezeti lakatosokat, valamint gumijavító szakmunkásokat. Jelentkezés: Eger, Lenin út 194. sz. n. emelet, 21. szoba.