Népújság, 1970. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-02 / 127. szám

9 A Oy. Spartacus! megtartotta vezető helyét Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban Gyöngyösi Spartacus— Miskolci Bányász 1:0 (0:0) Gyöngyös, 800 néző. V.: Fecs­ke. Gyöngyös: Kovács — Nagy I„ Tóth, Adony], Pethes, (Nádud­vari), Forgács, Nagy E.. Nagy T., Bágyi, Szatmári, Gáspár. Ed­ző : Treiber Rudolf. Rögtön a hazaiak léptek fel támadólag, de a osátárok nem tudtak igazán Jó helyzetet te­remteni, mindössze néhány tá­voli lövésük érdemel említést. Ebben a játékrészben a vendé­gek alig Jutottak át a félpá­lyán. A hazaiak fölénye a 85. percben érett góllá, amikor Nagy L. két védő között ki- ugorva a bal sarokba emelte a labdát, 1 :o. A hajrában feljött a vendégcsapat, a gyöngyösiek azonban biztosan tartották az eredményt, a Spartacus helyte­len taktikája miatt Vált nehéz­zé az egyébként megérdemelt győzelem. Jók: Tóth, Nagy T„ Bágyi. (szkocsovszky) Egercsehi— Papp József SE 1:0 (0:0) Egercsehi, 300 néző. V.: Szeder­kényi. Egercsehi: Molnár — Dorkó n„ Barta, Stoff, Kozma, Ha­lász X., Erdei, Szabó (Kovács), Ballal, Sulyok, Petrányi. Edző: Juhász Attila, Egercsehi kezdett Jobban, de csak szögleteket tudott elérni. A 16. percben Ballal—Sulyok összjáték végén ez utóbbi 11 méterről fölé vágta a labdát, s hasonló sorsra jutott a 23. percben Ballal lövése Is. A ven­dégek főleg a jobb oldalon Ve­szélyeztettek. a 39. percben a Jobbszélső nagy lövése szállt mellé. A második félidő unal­mas mezőnyjátékkal folytató­dott. a vendégek szemmel lát­hatóan a döntetlenre törekedtek. Áz egyetlen gól a 78. percben esett: Sulyok kicselezte a rft- támadó középhátvédet, aW utá­na elkaszálta a gólhelyzetben levő csatárt. A megítélt bünte­tőt Kozma értékesítette, l:o. A 87. percben Ballait kiállították. Gyenge iramú, durvaságokkal tűzdelt találkozón Egercsehi megérdemelten nyert. Jók: Dor­kó H„ Barta, Kozma, Halász. (béta) özdvidék—Zalka SE 1:1 (1:0) Somsály, 500 néző. V.: Mar­moly. Zalka SE: Győri — Dombóvá­ri. Blsztrl. Kurinka, Laczkó, Barta, Zsólya I. (Pintér), Var­ga. Havasi, Suba, Zsólya U. Edző: Tóth Gábor. Kezdetben a hazaiak Sók ve­szélyes akciót vezettek, de a Zalka védelme Jól állt a lábán. Az első gól a 28. percben esett, amikor egy alapvonalon tülról beívelt labdát a leálló Zalka SE védők mellett Juttattak há­lóba a hazaiak, 1.0. Szünet után feljöttek a vendégek, s a be­Vasámap befejeződött a irt\- gyar—román női válogatott tor- jiászvladal, amely a magyar csa­pat 386.75:384,10 pontos győzel­mével végződött. Budapest kardvívóbajnokságát Máróth Péter (Vasas) nyerte Pézsa (Honvéd) és Meszéna (Vasas) előtt. • A kaliforniai BerReleyben ren­dezett atlétikai versenyen több kiemelkedő eredmény született. szoruló somsályiakkal szemben az 37. percben egyenlítettek: Havasi nagyerejű szabadrúgása nyomán védhetetlenü] szállt a labda a bal sarokba, 1:1. A Zal­ka SE a 60. percben akár a győzelmet is megszerezhette vol­na, de Suba beadása elcsúszott a belső csatárok előtt. A vendé­gek fölényével ért véget a talál­kozó. Jók: Blsztrl, Gaczkó, Bar­ta, Varga (bálint) MÄV HAC—Bervai Vasas 0:0 Hatvan, 400 néző. V.: Kiss. 1. MÁV HAC: Nagy — Konkoly, Kökai, Urban (Kls«), Mayer, György, Kulaoslk, Kőműves, Te- rényl, Csányt, Adám dr. Edző: Nagy Antal. Bérvas Rozsnokl — Szűcs, xvádi. Sípos, Póta. Pázmándl, Várkonyi, Socv prommer, Gu­lyás, Hevér (Zajára). Edző: Ge­re Tihamér. Hűvös, szeles Időben, két el­lentétes félidőt láthatott a kö­zönség. Az első játékrészben a széltől támogatott vendégelt tá­madtak valamivel többet, a hat­vaniak védelme azonban Jól, szervezetten állta és verté Vlsz- sza a rohamokat. Szünet után változott a helyzet, fokozatosan a vasutasok vették át az Irányí­tást, de gólt nekik sem sike­rült elérniük. A 87. percben Klsst (MÁV HAC) és Pótát (Bér- vai V.) dulakodásért kiállította a játékvezető A találkozó vé­gül Is igazságos pontosztozko­dással ért véget. Jók: Nagy Urban, Csányi, Illetve Ivédi, Pázmándi, Várkonyi. k. (srej) Az Egri Városi Természet­barát Szövetség és a Közal­kalmazottak Szakszervezeté­nek Heves megyei Bizottsá­ga a természetbarát mozga­lom megindulásának 60. év­fordulója alkalmából jól si­került turista találkozót ren­dezett a Felsőtárkány közelé­ben levő St.imecz-háznál. A természetkedvelők e nagy se­regszemléjén mintegy kétszá­zan vették részt, köztük a megyei KISZ-bizottság fél- sőtárkányi vezetőképző tan­folyamának 57 hallgatója, Ferenczi Károly táborpa­rancsnok vezetésével. A találkozón megjelent Di- vlaczky Gyula, a megyei ter­mészetbarát szövetség elnöke és dr. Keresztesi Józsefná, a Közalkalmazottak Szakszer­vezetének országos kiküldöt­te, de ott voltak az egykori TTE-tagok, élükön Dancza Matson 21,75 métert lökött súty- lyal, s ezzel 3 centiméterrel megközelítette a világcsúcsot. A diszkoszvetést Silvesteé 63,50 méterrel nyerte. * Tbilisziben újabb szovjet- magyar vízilabda-találkozóra ke­rült sor, amely 3:3 arányú döntetlennel ért véget. * Szófiában nemzetközi atlétikai versenyt rendeztek, amelyen a magyar Farkas 21.2-es idővel győzött a 200 m-ea síkfutásban. Gáspár SE—Albertteiep 2.-0 (2:0) Hatvan, 990 néző. V.: Vasvári. Gáspár SE: Szarka — Pozsár. Janik, Dányi, Kiss, Vidomusz, Gendur, Tóth S„ Szabó. Ger­gely, Fedor. Edző: Bmtha Er­vin. Már az 5, percben formás ha­zai támadást láthattak a nézők, amelynek sorún Gergely alig lőtt fölé. A Gáspár SE fölénye a 18. percben érett góllá: Gergely átadása után Gendur remek csukafejessel továbbította a lab­dát a hálóba, 1:0. A vendégek saórványos ellenakcióit bizto­son hárították a hazai védők. Nem sokat váratott magára a második hatvani gól sem, a »9. pereben Tőth s. 16 méterről, nagy erővel lőtt a bal felső sa­rokba, .8:0. A másik oldalon Kovács tv. Jól eltalált lövését Szarka bravúrral hárította, a M. perc eseménye: Pozsár lövé­se a kapufán csattant. A* ered­mény nem fejezi ki hűen az erőviszonyokat, a Gáspár SE több góllal győzhetett volna. Jók: Pozsár, Janik, Gendur, Tóth S., Gergely. (marosvirl) Rudabánya— Hatvani Kinizsi 4:1 (1:0) Rudabánya, 300 néző. V.: EH. Jánossal és Máriusz Ferenc­cel. Az ünnepi megemlékezést Máriusz Ferenc aranyjelvé­nyes túravezető tartotta. Be­szédében a természetbarát mozgalom 60 éves múltjáról, történetéről beszélt, a részt­vevők különösen azt a részt figyelték nagy érdeklődéssel, amikor „Feri bácsi” megem­lítette, hogy Kilián Györggyel és Ságvári Endrével együtt vettek részt a kevélynyergi turistaház felavatásán. Magá­ról szólva megemlítette, hogy 40 év óta járja a természe­tet, s ez alatt mintegy 40 ezer kilométeres utat hagyott a há­ta mögött! A találkozót vetélkedők, versenyek tették változatos­sá. A megyei szövetség a há­zastársak részére tájékozódá­si versenyt Is rendezett A jó hangulatot még az ünnepség- rontó csepergélő eső sem tud­ta megzavarni... (hortobágyi) 1. MTK—U. Dózsa 1 2:0 2. SBTC—Bp. Honvéd 1 1:0 3. Komló—Tatabánya 1 2:1 4. Dunaújv.—Csepel x 1:1 5. MA VÁG—Oroszlány 2 1:3 6. Várpalota—Előre 2 1:2 i. DVSC—Bp. Spart. 2 0:2 8. FÖSPED—Kecskemét 1 3:1 9. K. Rákóczi—Szekszárd x 1:1 10. Z. Dózsa—Pécsi Ercb. 2 0:3 11. Nagybátony—KFSE 1 3:2 12. Catanzaro—Varese x 1:1 13. Ternana—Foggla 2 0:2-t*l 14. Piacenza—Monza x 0:0 Természetbarát találkozó a Stimecz-házná! Sok gól a megyei labdarúgó« bajnokságban A vasárnap megrendezett bajnoki labdarúgó-forduló is­mét hiányos volt a megyei I. osztályban, mert a honvéd­ség árvízvédelmi készültsége miatt elmaradt a Pétervásá- ra—Korvin SE, valamint az Apc—Karikás SE mérkőzés. A lejátszott hat találkozóból ötön a hazaiak győztek, egyen pedig a vendégek diadalmas­kodtak. Érdekessége volt en­nek a fordulónak az is, hogy négy együttes nagy gólará­nyú győzelmet aratott és négy csapat csatársora nem tudott egy gólt sem szerezni a 90 perc alatt. EREDMÉNYEK: Keleti csoport: Sírok—No­va j 6:0 (2:0), Bélapátfalva— Füzesabony 1:0 (0:0), Recsk —Egri Spartacus 6:1 (5:0). Nyugati csoport: Selyp— Heves 5:0 (1:0), GYESE—Lő­rinci 4:1 (1:1), Rózsaszent- márton—Petőfibánya 0:1 (0:0). A bajnokság állása: Keleti csoport: 1. Sírok 11 18 — 1 29: 4 20 2. Bélápátf. 11 8 1 4 18:10 13 3. E. Spart. 10 6 — 5 18:22 10 4. Novaj 10 4 2 4 10:13 10 5. Füzesabony 10 4 1 5 18:11 9 6. Korvin SE 9 3 2 3 6: 5 8 7. Recsk 10 4 — 6 18:29 8 8. Pétervására 10 1 — 9 3:25 2 Nyugati csoport: 1. Petőfibánya 10 8 2 2 20 : 8 14 2. GYESE 11 5 3 3 18:12 13 3. Selyp 10 5 3 2 20:1G 13 4. Heves 11 6 — 5 18:15 12 5. Apc 10 4 3 3 11: 7 11 6. Rózsasztm. 11 4 3 4 25:21 11 7. Kariká9 SE 8 2 1 5 14:20 5 8. Lőrinci 11 1 1 9 9:36 3 A Pétervásári Gárdonyi Mg. Tsz. építészmérnököt 3 évi, vagy építésztechnikust 5 évi ma­gasépítési gyakorlattal. Je­lentkezni lehet: Pétervásá­ra, Vöröshadsereg út 17. Apróhirdetés BÉBI FELVÉTELRE ke­resünk konyhalányt, takarítónőt és rak­tárost. Jelentkezés Eger, Kertész utca 190 BZ. A 31. sz. Állami Építőipari Vállalat 18. sz. főépítés­vezetősége, Vlsonta — Jászágó, illetve változó munka' helyre lelvesz villanyszerelő kötlnyú- és nehézgépkezelő, valamint vasbetonszerelő szakmunkáso­kat. Jelentkezés: Betentén, 31. «. Állami Építő­ipari V., 18. sz. főépítés­vezetőség munkaügyi csoportjánál, vagy Vloontán: 185, SZ. Főépítés. vezetőségünkön. AZ ORSZÁGOS Szakipari Vállalat 1978. Június _ 22rén Budapesten átkép­ző® tanfolyamot in­dít a hő- és hang- szigetelő szakmá­ban. A tanfolyam Időtartama 8 hönap. A tanfolyam Ideje alatt 1800,— Ft rög­zített bért fizetünk. Felvételre Jelent­kezhetnek 18—43 öves férfi dolgozók. Szállás van. Ezt követően 4 éves »vakodat után mód van szakmunkás­vizsga letételére. Felvétel: Budapest, V„ Báthory U. 18„ fi. 229., munkaegű- aazdálkodás ISMÉT lehet al­kalmi munkát vál­lalni a Homok úti Téglagyárban. Eger, A HEVES megyei Szeszipari Vállalat felvételre keres ka­zánfűtőt, tmk-laka- tost, autószerelőt, villanyszerelőt é» férfi segédmunkást. Jelentkezés: Eger, Alkotmány u, 8, 16 EVET betöltött lányokat szövőnek felvesz a Pemut- textilművek Jac­quard Szövőgyára. A betanulási Idő: 12 hét, ezen idő alatt havi 1950 bruttó fi­zetést és napi 1,— Ft-én ebédet bizto­sítunk. Lakást mi­nimén* térítés mel­lett leányotthon­szerű elhelyezésben adunk. Jelentkező*: írásban • FTM Jac­quard Szövőgyár Üzemgazdasági osz­tályán. Bp., xm„ szekszárdi u. 10— 25. Qualitál Vállalat, Apc FELVESZ női—férfi betanított Drót- ég koklll»- JntŐket, 4*e imám­ét géplakatos, maróé, nztergályó* iza km unká­ikat. Bérezés ■ Kollektív szer­ződés szerint. Jelentkezés a vállalat munka- trő-eazdálko- dásáru elcserélném cári, házfelügyelői lakásomat kisebbért. Eger, Hadnagy u. M/6„ Lámyl, ÜJ autóbusz-meg­álló mellett, 2 he­lyiség raktárnak ki­adó. Eger, Bzmre- csányl tér i Kid- végi. ___________ T ETEMVÁR U. ». számú. két szoba, konyháé, pincéé ház, beköltözhetően el­adó. Érdeklődni: Ego-, Kossuth U U. 3. 500 NÉGYSZÖGÖL telek gyümölcs«*, régi épülettel igé­nyesnek eladó. Ml- kófalvá, Rákóczi u. 24. Érdeklődni: Pá­rád, Kakukk Étte­rem, Kovács. jlTAriAM FORD Austin 1*00 köbcentis, jó karban levő gépkocsi, 14 ezerért eladó, t.9 1 fogyasztással. Hat­van, Mészáros L. u. 20, sz.__________ 19 70-es Trabant ki­utalást átvessek. „Megbízható 68888” jeligére, az egri Ma­gyar Hirdetőbe. QARAZKtEDZOTT •öl-e* Trabant eladó, Egercsehi, Alkot­mány u. é. TRABANT 601, prí­ma állapotban el­adó. Heves, hétköz­nap telefon 130 2SO-ES Simpson motorkerékpár eladó vagy cserélhető. He­réd, Köztársaság Út »L- ........................... J Ó állapotban levő Skoda Octavia el­adó. Demjén, Petőfi u, 2. Megtekinthető 19 óra után. _ C E-s felújított Trabant eladó. Ér­deklődni: Hatvan, Horváth Mihály u. 22., egész nap. jANUARban mű­szaki vlnsgázott 600- as Trabant eladó. Sírok, lakótelepi vendégig.__________ Ú JSZERŰ Skoda MS 1000-6» eladó. Eger, Ady Endre u. I.___________________ Z ASTAVA 730—M- es személygépkocsi, OTP-n hyert, nuil- ktlomé térrel eladó. Tunyogi Mlháiyné, Galyatető, BM-üdü- 16, telefon 6. i’US'iíí.-B HASZNÁLT bú­tort, kerékpárt, háztartási gépet ve­szek és eladok. Eger, „Knézich u. 28, JO állapotban le­vő Iker gyermek­sportkocsi eladó. Eger, Saépasszony-völgy d. »• NDK mély gyer­mekkocsi eladó. Hajdú János, Eger. Hadnagy út Mii. BONTÁSBÓL való tufakő *• tégla el­adó, Érdeklődni le­het Eger, Mária u. 32., vagy Darva* u. I. szám alatt, este • után. mm mamar Mémsía Nemzetközi kirakat Angol Wilkinson penge «,80 Ft Bulgár lemezjátszós rádió 3000,— Ft Csehszlovák úti táska 250,— Ft Holland magnetofon 4740,— Ft Jugoszláv velúrszőnyeg 1990,— Ft Japán zsebrádió 430.— Ft Lengyel varrógép 1870,— Ft Német melltartó 120,— Ft Román férfinadrág 407,— Ft Szovjet hűtőgép Saratov 380«,— Ft CENTRUM ÁRUHÁZ, Eger, Széchenyi utó*. Pénteken este 7 óráig nyitva! A szép szőnyeg kellemesebbé, otthonosabbá teszi lakását. Bővítse ki szőnyegkészletét s cserélje ki az elhasználódott szőnyeget! Most itt az alkalom, hogy egyes szőnyegféléket olcsóbban megvásárolhasson! Lakberendezési Aruház, Eger, Széchenyi utca 25. Napsugár Ruházati Bolt, Eger, Bajcsy-Zs. utca. Méteráru-szaküzlet, Eger, Széchenyi utca. Lakástextil-szaküzlet, Gyöngyös, Fő tér. Ruházati Áruház, Gyöngyös, Fő tér. Méteráru-szaküzlet, Gyöngyös, Lenin út 1, Ruházati Bolt, Petőfibánya. Alkalmi Aruk Boltja, Hatvan. Bükié ebédlőszőnyeg „LURKÓ” 2x3 m-es Bükié futószőnyeg „LURKÓ” 80 cm-es Bükié futószőnyeg „LURKÓ" 100 cm-es Bükié futószőnyeg „LURKÓ" 120 cm-es Szintetikus alapanyagú buklészőnyeg „KÄLIÖ” 2x3 m-es Velúr Import ebédlőszőnyeg 2x3 m-es Velúr import kisebédlő 140x200 cm-es „Száva” futószőnyeg, gumi hátoldalas, 140 cm-es CSAK AMÍG A KÉSZLET TART! Régi ár Cj ár 1400 Ft 890 Ft 186 Ft 119 Ft 244 Ft 154 Ft 278 Ft 177 Ft 2220 Ft 1750 Ft 3550 Ft 2550 Ft 1660 Ft 1190 Ft 285 Ft 160 Ft