Népújság, 1970. június (21. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-03 / 128. szám

így látták tudósítóink a megyei labdarúgó-bajnokság eseményeit Bélapátfalva— Füzesabony 1:0 (0:0) Bélapátfalva, 400 néző. V.: Takács. Bélapátfalva: Bajzáth — Berecz, Sütő, Leitner, MLkó I,, Suba, Mészáros, Mikó II., J'óZsa, Sas, Mikó III. Edző: Csizmánk Imre. Füzesabony: Farkas — Kó- ródi, Kakuk, Orsó, Nyeste, Kovács, Dudás (Bíró), Kar­sai, Ferenc, Gulyás, Perge. Edző: Hídvégi Benedek. Az első félidőben változa­tos iramú mérkőzést láthat­tak a nézők. Szünet után a hazaiak kerültek fölénybe, de-csak egyszer tudták be­venni az ellenfél hálóját. G.: Mikó II. Jók: Berecz (a me­zőny legjobbja), Mikó I. Mikó II., Leitner, illetve Nyeste, Ferenc, Kakuk. (Horváth) GYESE—Lőrinci 4:1 (1:1) Gyöngyös, 200 néző. V.:Vass. GYESE: Szalai — Nagy F., Varga I., Geiger, Huszár, Dombai, (Vemyik), Szűcsi, Potye, Varga III., Teli, (Hal- móczki), Hídvégi. Edző: Zsiska Sándor. Lőrinci: Lakatos — Sza­bó I., Kornél, Kovács I., Czapk, Barna, Roznyik, Ko­vács II., Bor, Szabó II., Szűcs. Edző: Kornél József. A hazaiak nagyobb tudá­ssá ,a második félidőben gó­lokban is kifejezésre jutott. Győzelmük még nagyobb -irányú is lehetett volna. G.: Szűcsi 2, Potye, Huszár, il­letve Bor. Jók: Varga I., Huszár, Szűcsi, illetve Kor­nél; Czank, Bor. (szkocsovszky) Sírok—No vaj 6:0 (2:0) Sírok, 300 néző. V.: Tóth S. Sírok: Kékesi, — Zám, Bo­csi, Zagyi, Répás, Kovács L, Krajecz, Penyaskó, Hadobás, Nagy II., Váradi. Edző: Tú­rán István. Novaj: Balogh — Papp, Nagy, Berecz L. II., Berecz A., Jánosi I., Berecz S., Be­recz L. I., Nyilas, Káló, Já­nosi II. Edző: Hevér Ferenc. Mindkét félidőben a hazai együttes irányította a játé­kot. A sirokiak tetszés sze­rint érték el góljaikat. (somogyi) Selypi Kinizsi—Heves 5:0 (1:0) Selyp, 300 néző. V.: Fekete. Selyp: Szűcs I. — Kékkő, Lőrincz I., Bizony7, Seregi, Kaszás, Szűcs II., Lőrincz III., Lőrincz II., Pásztor, (Képe), Szűcs III. Edző: Sza- lontai Béla. Heves: Rideg — Balogh I., Stolcz, Perc, Balogh II., Ber­ki, Bettenbueh II., Betten­buch I., Budai II. (Tari II.), Bonyár, Jánosi. Edző: Nagy Ferenc. Színvonalas mérkőzésen ilyen arányban, is biztosan győzött a minden csapatré­szében jobb Kinizsi. G.: Lő­rincz II., Kaszás, Szűcs III., Sőregi, Képe. Jók: Kékkő, Sőregi, Lőrincz II., Szűcs III., illetve Stolcz, Perc, Budai IL (nógrádi) Íz utolsó másodpercben egyenlített az E. Lendület A hajrá jegyében folytak vasárnap a női kézilabda NB II. küzdelmei. Az Egri Lendület a bajnoki címre tö­rő Bp Építők ellen 6:6 ará­nyú döntetlent ért el, az Eg- -i Kinizsi pedig Mátészal­kán 11:8 arányú vereséget szenvedett, s ebben nem kis mértékben közrejátszott az elfogultan bíráskodó játék­vezető. Bp. Építők—Egri Lendület 6:6 (4:2) Eger, 150 néző. V.: Sas­vári. „Eger: Tőzsémé — Véghné, Hegyi, Baranyai. Papp, Jer- szi, Barta. Csere: Ballagó, Molnár, Sztrapkovics. Ed­ző: Csillag Béla. Heves iramban indult a mérkőzés, egymást követték a szebbnél szebb akciók. Félidőig a bátrabban kapura lövő fővárosiaknak sikerült vezetéshez jutniok. Szünet után sem változott a helyzet, fej-fej melletti küzdelem folyt a pályán. Néhány má­sodperccel a befejezés előtt, 6:5-ös pesti vezetésnél sza­baddobáshoz jutott az egri együttes és Baranyai bom­bája védhetetlenüi szállt a hálóba. Az egriek góljait Ba­ranyai 5 és Molnár szerezték. Jók: Baranyai, Tőzsérné, Molnár, Barta. Mátészalka—Egri Kinizsi 11:8 (7:7) Mátészalka, 250 néző. V.: Szolnoki II. Kinizsi: Szabóné — Nagy- né. Takács, Boldizsárné, Miklós. Kelemen, Tóth. Cse­re: Szarvas. Zachar II. Edző: Mucsi István. Az első félidőben az egri­ek szép akciókból szerezték góljaikat — a hazaiak vi­szont indokolatlan büntetők­ből egyenlítettek. Szünet után változatos volt a küz­delem, a játékvezető azon­ban sokat sípolt tévesen, ami végül is kedvét szegte az egri lányoknak. A mérkő­zésre egyébként jellemző, hogy a hazaiak nyolc gólju­kat büntetődobásból szerez­ték! Az egriek góllövői: Ke­lemen 4, Miklós 3, Boldi­zsárné. Jók. Kelemen, Nagy- né, Zachar II. Vasárnap a Debreceni Dózsa csapata lá­togat el Egerbe. (vezekényi) Mátraházán ülésezik a megyei sport- szövetség elnöksége Az MTS Heves megyei Ta­nácsának elnöksége június 4-én, csütörtökön, 10 órai kezdettel tartja szokásos ha­vi ülését, amelynek színhe­lye ezúttal az MTS mátra­házi sporttábora. Napirend: 1. Intézkedési terv Heves megye labdarúgósportjának időszerű feladataira; 2. Be­számoló a gyöngyösi járási sportszövetség irányító tevé­kenységéről, a járás testne­velési és sportmozgalmának helyzetéről* 3. Egyebek. 1970. júniys 3., szerda Az egri városi nagypályás labdarúgó-bajnokság ötödik for­dulójának eredményei: Gépja­vító— Berva 3:2, ITSK—VILATI 3:0, Gárdonyi G —Vasutas 7:0, Dózsa—Finommechanika 9:1. A bajnokság állása: 1. Gépjavító 5 4 1 — 19: 5 9 2. VILATI 5 3 2 — 29: 5 8 3. ITSK 5 2 3 — 25: 7 7 4. Berva 5 3 — 2 18: 9 6 5. Gárdonyi G. 5 2 1 2 22:16 5 6. Dózsa 5 2 1 2 17:15 5 7. Finommecil. 5 -------- 5 3:35 — 8. Vasutas 5 5 4:47 — A labdarúgó NB. III. állása. Északi csoport: 1. Gy. Spart. 12 9 2 1 23: 9 20 2. Rudabánya 12 7 4 1 20: 8 18 3. Edelény 12 8 2 2 27:13 18 4. Gáspár SE 11 6 3 2 15: 7 15 5. Papp J. SE 12 5 5 2 17:10 15 6. Zalka SE 12 5 4 3 18:13 14 7. Egercsehi 12 6 2 4 19:15 14 8. Bervai V. 11 3 5 3 12:16 11 9. Trencs. SE 12 3 4 5 11:12 10 10. MÁV HAC 12 3 4 5 16:19 10 11. Özdvid. B. 12 4 2 6 17:22 10 12. Miskolci B. 12 2 6 4 10:13 10 13. MEAFC 12 4 1 7 14:26 9 14. Ormosb. 12 2 3 7 11:17 7 15. Alberttelep 12 1 3 8 14:27 5 16. Hatvani K. 12 1 2 9 13:30 4 Recski Bányász— Egri Spartacus 6:1 (5:0) Recsk, 200 néző. V.: Sánta. Recsk: Vajda — Dezső, Szűcs, Balogh, Maruzs, Hol­ló, Török, Dinnyés!, Bódi, Pócs, Zám (Földi). Edző: Nagy József. Spartacus: Dómján — Ki­rály (Gyenge), Kovács I.. Orosz, Antal, Src.i, Danyi, Visnyei, Nagy, Kovács II., Kolczreiter. Edző: Bóta Já­nos. A helyenként durva bele- menésekkel tarkított találko­zón. ilyen arányban is meg­érdemelten nyert a hazai csapat. G.: Bódi 2, Dinnyé- si 2, Pócs, Földi, illetve Nagy. Jók: Bódi, Pócs, Dinnyési, Szűcs, illetve Ko­vács II., Holczreiter. (ráki) Petőfibánya— Rózsaszentmárton 1:0 (0:0) Rózsaszentmárton, 300 néző. V.: Patócs. Petőfibánya: Vakli — Agó, Miklós, Gelics, Szuszai, Rezsnyák, Karcagi, Pásztor, Kotrócz, Sárvári, Tamás (Gáldi). Edző: Sándor Ká­roly. Rózsaszentmárton: Szuhá­nyi — Füzér, Dorner, Lackó, Imre (Hegyi), Vencel, Szép, Báti, Morvái, Zsák, Tóth. Edző: Hegyi János. Az alacsony színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat győzött. A döntetlen eredmény igazságosabb lett volna. G.: Karcagi. Jók: Vakli, Miklós, Szuszai, illet­ve Dorner, Zsák, Báti. (szalay) A Pétervására—Korvin SE, valamint az Apc—Karikás SE mérkőzések elmaradtak. Biztos győzelem Pesten is Egri Finommechanika—Bp. Helyiipari SC 75:52 (38:22) Budapest, NB Il-es férfi kosárlabda-mérkőzés. V.: dr. Matits, dr Gyimesi. A vasúti menetrendválto­zás miatt viszontagságos kö­rülmények között, a kezdési időpontban érkezett meg Budapestre az egri együttes, amely közepes iramú mér­kőzésen, végig vezetve, biz­tosan szerezte meg a győ­zelmet. Pontszerzők: Kiss 25, Káló 19, Zachar 19, Nagy 6, Korepta 5, Tari. Edző: Ifj. Csányi Barna. Az E. Finommechanika jú­nius 7-én, 11 órakor a Gö­döllői EAC-ot látja vendé­gül, előtte 9.30 órakor az E. Finommechanika II. és az egri junior válogatott talál­kozik egymással a Szilágyi Gimnázium tornatermében. A Gáspár SE az árvíz­károsultakért A Gáspár SE elnöksége legutóbbi ülésén az ország egyes területeit sújtó árvíz- pusztítás következtében ki­alakult súlyos helyzetről ta­nácskozott és elhatározta, hogy az árvízkárosultak megsegítésére szervezett gyűjtést indít, ezenkívül két hazai bajnoki labdarúgó- mérkőzésének tiszta bevéte­lét ajánlja fel. Az ülésen részt vevők azt is elhatároz­ták, hogy június havi illet­ményük 10 százalékát ugyan­csak a rászorulók részére adományozzál;. ★ Az MTS Egri Járási Ta­nácsa felhívással fordul a já­rás sportköreihez: együtt a község társadalmi szerveivel rendezzenek különböző sportrendezvényeket (közsé­gek közötti vetélkedőt, öre­gek—fiatalok, soványak— kövérek labdarúgó-mérkőzé­se stb.), s ezek bevételét ajánlják fel az árvízkárosul­tak segélyezésére. Fo§5nry-síf7ris A hét végi egri atlétikai csapatbajnokságon nagy közönség­sikert aratott a Fosbury-stílusban 174 cm-t ugró egri Balogh. (Molnár I. felvétele) A megyei I. osztályú ifjúsági labdarúgó-mérkőzések eredmé­nyei: Sírok—Novaj 1:2, Bélapát­falva—Füzesabony 4:0, Recsk— Egri Spartacus 1:1, Selyp—He­ves 4:0, GYESE—Lőrinci 0:0, Rózsaszentmárton—Petőfibánya 0:1. A bajnokság állása. Keleti csoport: IMMEN 1. Sirok 9 7 — 2 34:11 14 2. Novaj 9 6 1 2 23:11 13 3. Bél a páti. 10 4 2 4 25:16 10 4. Recsk 9 3 2 4 14:24 8 5. Pétervására 9 3 2 5 7:20 7 6. E. Spart. 9 2 2 5 12:21 6 7. Füzesabony 9 2 2 5 11:23 6 Nyugati ; csoport: 1. Petőfibánya 9 7 1 1 40: 5 15 2. GYESE 9 6 2 1 20: 7 14 3. Apc 9 6 — 3 23:14 12 4. Selyp 9 3 3 3 11:10 9 5. Heves 10 3 3 4 14:26 9 6. Lőrinci 10 2 2 6 13:28 6 7. Rózsasztm. 10 — 1 9 2:33 1 Ma tovább folynak a küzdel­mek a labdarúgó Magyar Nép- köztársaság Kupában a legjobb 32 csapat közé jutásért. Az Egri Dózsa NB I. B-s gárdája a Vo­lán SC-vel találkozik Rákos­csabán. A mérkőzést Wottava vezeti. Június 6-án 10 órai kezdettel Hatvanban ünnepi tanácsülést rendez az MTS Hatvan Városi Tanácsa. r~ * Bélapátfalva—Karácsond 1640, megyei asztalitenisz-mérkőzés. Petőfibánya—Egercseni 5:3 (2999:2955) megyei bajnoki teke­mérkőzés. Rudabány a—Hatvani Kinizsi 4:1 (1:0), NB Ill-as labdarúgó­mérkőzés, Rudaoánya. 300 néző. V.: Éli. Kinizsi: Gyökér — Kapuszta, Szekeres, Mészáros (Kiss), Tóth I., Baranyi, Urbán, Szabó, Püspöki, Tóth L., Kővá­gó (Zábrák). Edző: Seres Gyula. Az eiső negyedórában a vendég­csapat támadott többet. A 25. perctől kiegyensúlyozottá vált a játék, majd fokozatosan a hazaiak kerültek fölénybe. A 35. percben Szekeres röviden adott haza, amelyet a vendégek csa­tára elcsípett, s a hálóba gu­rította a labdát. 1:0. \ 43. perc­ben Tóth I. megsérült. A 49. percben a hazaiak bal? -• í.'sojc egyéni játék után lőtt gólt. 2:0. A 60. percben egy kapu ele ívelt labda Kapusztáról a há­lóba pattant, öngól, 3:0. A 75. percben a rudabányaiak bal- összekötője nehéz szögből talált a hálóba, 4:0. A vendegek a 85. percben il-esből szépítettek. Ezt a gólt Tóth szerezte. (kroffinger) Kettős gyöngyösi kézilabda-győzelem A két gyöngyösi NB Il-es férfi kézilabdacsapat a leg­utóbbi fordulóban győzelem­mel örvendeztette meg a szurkolókat. A Vasas Izzó nagy küzdelemben verte meg ellenfelét, s ezzel megerősí­tette vezető helyét a táblá­zaton, a Zalka SE Debre­cenben harcolta ki a két pontot és felzárkózott az él­csoporthoz. Vasas Izzó—Miskolci VM 20:16 (8:5) Gyöngyös, 300 néző. V.: Hortobágyi, Tekamér. Izzó: Imricsik — Szabó Z., Szabó Gy., Benei, Cserta, Fenyvesi, Baranyi. Csere: Molnár, Balogh, Tátrai, Ivá- di, Dinya. Edző: Fekete Já­nos. Kiegyensúlyozott negyed­óra után megingott a Vörös Meteor védelme, s ezt a gyöngyösi csatárok sikerrel használták ki. Szünet után az Izzó már nem adta ki ke­zéből a vezetést, jól tartot­ta a labdát, s az alkalmas pillanatokban értékesíteni tudta újabb helyzeteit. G.: Fenyvesi 4, Ivádi 3, Tátrai 3, Szabó Z. 3, Cserta 2, Di­nya 2, Benei, Baranyi, Szí. bó Gy. Zalka SE—Debreceni MGM 21:19 (10:8) Debrecen, 200 néző. V.: Bt.- reczki, Dorkó. Zalka SE: Kosler — Gyú­ró, Balló. Csacsovszky, Mol­nár, Üveges, Szabó A. Cse­re: Kovács, Nyilas, Koller. Szabó J, Pásztor. Edző: Var­ga Pál. Kezdettől fogva a gyón - gyösi együttes támadott töb­bet, s a befejezések is sike­rültek. Végig a Zalka SE ve­zetett, és megérdemelten szerezte meg az értékes két pontot. G.: Balló 8, Csa­csovszky 3, Molnár 2, Kol­ler 2, Üveges 2, Pásztor 2, Gyúró 2. A Zalka SE va­sárnap 11 órai kezdettel a III. kér. TTVE együttesét fogadja. (gyémánt) BéInpslt t'a3vsaia maradt , a várni or serleg: Építők sportnap három sportágban Vasárnap mintegy 250 sportoló gyülekezett össze Bélapátfalván, hogy a hagyományos Építők Spartakiádon atlétikában, kispá­lyás labdarúgásban és asztalite­niszben összemérje tudását. A felvonult sportolókat Balázs Ele­mér, az Építők Szakszervezete megyei sportbizottságának ve­zetője üdvözölte, majd Vermes Ferenc megyei titkár tartott ün­nepi beszédet. Ezután került sor az izgalmas küzdelmekre, ame­lyet jól egészített ki az MHSZ műrepülő modellezőinek Gonda Márton által vezetett bemuta­tója. EREDMÉNYEK: Atlétika. Női számok. 100 m: 1. Vitá­nyi M. 14.1, 2. Nagy K. 14.2, 3. Vitányi K. 14.3, (mind Bél­apátfalva) 200 m: 1. Nagy K. 33.0. 2. Vitányi M. 34.4. 400 m: 1. Nagy K. 1:12, 2. Varga (Ter­vezőiroda) 1:17.6, 3. Bozsik (P.- sasvár) 1:28. Távolugrás: l. Vi­tányi M. 440, 2. Kelemen (Sely­pi Cement) 423, 3. Csuhány (B.~ falva) 395. Magasugrás: i. Du­dás (Bútorgyár) 124, 2. Kéjemen 122, 3. Csuhány 122. Sűlylökés: 1. Vitányi M. 780, 2. Suba (B.- falva 761, 3. Nagy K. 759. Férfiszámok. 100 m: l. Domb- rádi (Bútorgyár) 12.1, 2 Kakukk P. (P.-sasvár) 12,7, 3. Bogdán (B.-falva) 12.8. 200 m*: 1. Tóth I. (Selypi Cement) 27.1. 2. Jakab (P.-sasvár) 27,4, 3. Tóth (P.­sasvár) 28.0. 400 m: 1 Asztalos (P.-sasvár) 1:01.2, 2. Batki (Egri Tanárképző) 1:00.2, 3. Kovács (B.-falva) l:2i. 800 m: 1. Nagy László (B.-falva) 2:20, 2. Sulit* ka (P.-sasvár) 2:48, 3. Batki 3:21. 1500 m: 1. Nagy L 4:58,1, 2. Veres (Bútorgyár) 5:02.2, 3. Sza­bó (B .-falva) 5:02.3. 3000 m: 1. Vida János (Selypi Cement) 11:06, 2. Asztalos (P.-sasvár) 11:08.5, 3. Karkusz (Bútorgyár) 12.01.5. Távolugrás: l. Kakukk P. 550, 2 Dombradi 526, 3. Gál (Recsk) 500. Magasugrás: 1. Ka­kukk P. 155, 2. Garai (Gyöngyö­si Építők) 150, 3. Takács (P.- sasvár) 145. Súlylökés: 1. Ko­csis Gy. (Recsk) 13,25, 2. Takács (P.-sasvár) 10,76, 3. Vass (Recsk1, 10.51. Kispályás labdarúgás: 1. Selypi Cement, 2 Bélapátfalva, 3. Ta­nácsi Építők. Asztalitenisz: 1. Bélapátfalva. 2. Gyöngyös, 3. Recsk, 4. Ter­vezőirola. Pontversenyben: 1. Bélapátfai va 114, 2. Parádsasvár 86, 3. Selypi Cement 34, 4. Egri Bú­torgyár 28. 5. Recski Kőbánya 27, 6. Tanácsi Tervező Iroda 14, 7. Gyöngyösi Építőipar 13, és Heves megyei Tanácsi Építőipar 13 ponttal. A pontversenyt és a győztes csapatnak járó ólomkristályvá- zát ismét Bélapátfalva hódította el, a helyezettek az építőipar^ üzemek által adott értékes tisz­teletdíjakat kapták. (horváth) SakkHíracM Gyöngyösön a Mátraaljai Szén­bányák igazgatóságának iroda­házában rendezték meg Heves megye 1970. évi középfokú isko­lai sakk csapatbajnokságát, amely nem mindennapi küzde­lemben dőlt el a füzesabonyi gimnázium javára! A bajnoki, cím sorsát újrajátszással döntöt­ték el, mivel az első két he­lyezettnél minden azonos volt! Végeredmény: 1. Füzesabonyi Gimnázium 13,5, 2. Gy. Vak Bottyán Gimnázium 12,5, 3. He­vesi Gimnázium 11, 4. Egri Gár­donyi Gimnázium 10, 5. Hatva­ni Szakközépiskola 9,5, 6. Gy. ITSK I. 9,5, 7. Péter vásári Szak­iskola II. 8, 8. H. Bajza Gimná­zium 7,5, 9. Pétervásári Szakis­kola I. 4.5, 10. Gyöngyösi ITSK II. 3 ponttal. A legjobb egyéni teljesítmé­nyek: Hegedűs Ráfael (Füzes­abony) 5.5, Kar ács 'Gy. Vak Bottyán G.) 5,5, ördög (Füzes­A labdarúgó megyei II. osztály keleti csoportjának eredményei: Máiraderecske—Stromfeld SE 3:2, Mező Imre SE—Dobó SE elma­radt. Besenyőtelek—Kápolna 4:0, Erdőtelek—Kisköre 3:0, Szihalom —Istenmezeje elmaradt, Makiár— Egerszólát 2:0. lása: A bajnokság < 'Xl­1. Mező SE 8 6 1 1 19: 0 IZ 2. Tarnalelesz 8 5 1 2 18:10 11 3. Erdőtelek 9 5 1 3 16: 9 11 4. Dobó SE 6 4 2 — 13: 7 10 5. Maki ár 8 4 1 9 16:14 9 6. Istenmezeje 7 4 — 3 22:12 c 7. Szihalom 7 3 2 2 13:10 8 8. Kisköre 8 4 — 4 12:16 8 9. Mátrád. 8 3 — 5 10:16 6 10. Stromf. SE 9 2 1 6 10:18 5 11. Besenyőtel. 8 1 3 4 13:31 5 12. Egerszólát 8 2 — 6 8: 5 4 13 Kápolna 8 1 2 5 10:23 4 Megjegyzés: A fegyelmi bi­zottság a május 10-én lejátszott Mátraderecske—Mező Imre SE mérkőzés eredményét (2:1) meg­semmisítette és a két pontot 0:0 gólaránnyal a Mező Imre SE ja­vára igazolta. * A megyei sakkcsapatbaj- nokság harmadik fordulójának eredményei: Eger—Pétervására 8:4, Füzesabony—Heves 8:4. Hat­van-Sírok 9:0. A bajnokság ál­lása: 1. Eger 27,5. 2. Hatvan 25,5, 3. Füzesabony 18.5, 4. Pétervá­sára 17,5, 5. Heves 10, 6. Sirok 6 ponttal. * Egercsehi Bányász-Dobó SE 20:13 (10:6), megyei oajnoki ké­zilabda-mérkőzá* abony) 5, Nátz (E. Gárdonyi G.) 4.5, Bárok (Vak Bottyán G.) 4.5, Lányi (Hevesi G.) 4 pont­tal. A lányok csapatbajnokságát a Hatvani Szakközépiskola nyerte. * Fábián Béla a gyöngyösi irodaházban tovább folytatja sakk elméleti előadás-soro­zatát. A június havi prog­ram. Június 4, 18.45 óra: „Tisztek fejlődése”, június 11, 18.45 óra: „A király bizton­sága”, június 18, 18.30 óra: „Anyag, tér, idő 1. rész”, jú­nius 25, 18.30 óra: „Anyán, tér, idő II. rész”. * Folynak a parádfürdoi ha­gyományos verseny«előkészü­letei. Az országos viadal centruma a parádfürdoi tu­rista étterem. A nevezések még nem zárultak le, deany- nyit máris tudunk, hogy nemzetközi mesterek, sakk­mesterek, mesterjelöltek, I. osztályú versenyzők soha nem tapasztalt nagy szám­ban küldték el nevezésüket! A Népújság tippjei a 23. hétre 1. Anglia—Brazília x 2 2. Bulgária—NSZK 1 x 3. Egyetértés—Oroszlány 1 4. MÁV DAC—MA VAG 1 5. SZMTE—FÖSPED 1 6. S.-újheJy—Volán 1 x 7. Ikarus—Kazincbarcika x 2 8. Kisterenye—Nyíregyh. I 9. BEAC-Izzó . x 2 10. Arezzo—Foggia x 2 11. Genoa—Mantova x 2 12. Livorno—Catania 1 x 13. Reggiana—Atalanta 1 Pótmérkőzések: 14. DEAC—Szóin. MÁV 1 15. Gyula—KISTEXT l x 16. Pénzügyőr—Sz. Dózsa 1 A totó nyereményei: 12 találat (10 db)=80 272 forint, 11 találat (182 db)=l764 forint, 10 talál»* (1824 db)—264