Népújság, 1970. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-28 / 98. szám

Mindkét női kézilabda­Jól szerepeltek megyénk csapatai Ex történt a labdarúgó \H Ill-ban csapatunk győzött Vasárnap folytatódták a női kézilabda NB n. küzdelmei. A megye színeit képviselő Egri Lendület és Egri Kinizsi győze­lemmel Örvendeztette meg hí­veit: az Egri Kinizsi Diósgyőrből hozta haza a két pontot, mfg a Lendület Egerben fektette két- vállra a Mátészalkai MEDOSZ-t. EGRI KINIZSI—DVTK 6:4 (1:2) Diósgyőr, 300 néző. V.: Szatmári. Kinizsi: Szafcóné — Kelemen, Nagytné, Boldizsámé, Miklós R., Tóth, Takács. Csere: Dudás, Mik­lós M., Zachar II. Edző: Mucsi Ist­ván. Baranyai büntetőt értékesít. (Molnár I. felv.) Az első félidőben a hazaiak irányították a játékot, a vendé­gek fáradtan morogtak. Szünet után változott a helyzet, a Ki­nizsi szebbnél-szebb akciókat vezetett és egymás után érte el győzelmet jelentő góljait. G.: Kelemen 3. Miklós 2. Tóth. Jók: Szabóné, Miklós R., Nagyné, Bol- dizsárné. EGRI LENDÜLET—MÁTÉ­SZALKA 9:8 (3:3) Eger, 150 néző. V.: Lévaj. Lendület: Szepesi — Véghné, Hegyi, Baranyai, Papp, Barta, Síposné. Csere: Ballagó, Barta II., Molnár, Sztrapkovics. Edző: Csillag Béla. Az első félidőben változatos, kiegyensúlyozott küzdelmet lát­hattak a nézők, majd szünet után a vendégek lendültek előre, de az egriek nagyszerűen véde­keztek. Ezután a Lendület vette át az irányítást, háromgólos előnyre tett szert, s úgy látszott, biztosan nyeri a mérkőzést — a végén azonban a vendégeik majd­nem kiegyenlítettek! A mérkő­zés sorsát Baranyai lövőformája döntötte el. G.: Baranyai 6, Papp 2, Véghné. Jók: Baranyai, Síposné, Papp. * Ezúttal közöljük olvasóinfkkal, hogy a következő kézilabda for­duló mérkőzéseit márjus 2-án, szombaton játsszák le. Vasárnap a hetedik fordulóra került sor az NB in. Északi csoportjában. Megyénk csapatai kitűnően helytálltak: a Gáspár SE, a Zalka SE és a Batvani Ki­nizsi idegenben nyert, illetve szerzett értékes pontot, míg a Gyöngyösi Spartacus biztosan győzött a helyi rangadón Éger- csehi ellen. Az újonc Bervai Va­sasnak nem okozott különösebb gondot a Trencsényi SE legyőzé­se, s továbbra is megtartotta he­lyét az élvonalban. BERVAI VASAS— TRENCSENYI SE 2:0 (1:0) Eger, 300 néző. V.: Tanhauser. Berva: Rozsnoki — Papp II., Póta, Gál, Ivádi, Pázmándi, Frommer, Sípos II., Zajácz, Vár- konyi (Orosz), Hevér (Gulyás). Edző: Gere Tihamér. Rögtön a Vasas lépett fel tá­madólag és enyhe mezőnyfölényt harcolt ki. A 20. percben várat­lanul esett az első gól: Páz­mándi beívelt labdáját Prommer csúsztatott fejessel továbbította a hálóba. 1:0. Ezután a vendégek is többször szóhoz jutottak, a szünet előtti percekben három ízben is a szerencse mentette meg a bervai kaput a góltól. Szünet után sem sokat változott a játék képe, egymás hibáiból éltek a játékosok. A 83. perc­ben végre lendületes támadás futott végig a pályán, s Gulyás biztosan lőtt a hálóba. 2:0. Kö­zepes iramú, alacsony színvona­lú mérkőzés — megérdemelt ha­zai győzelem. Jók: Papp H., Pázmándi, Prommer, Várkonyi. A játékvezető gyengén bírásko­dott. (fesztbaum) , HATVANI KINIZSI-ORMOS­BAN YA 2:2 (2:1) Ormosbánya, 300 néző. V.: örsi. Kinizsi: Smotzer — Keresi, Szekeres, Mészáros (Kiss) Püs­pöki, Baranyi, Simon, Tóth I., Urban, Tóth L. (Zábrák), Kővá­gó. Edző: Seres Gyula. A jól kezdő Kinizsi már a 30. másodpercben megszerezhette volna a vezetést, Urban azonban ordító helyzetben hibázott. Még abban a percben egy gyors el­lentámadás viszont góllal vég­ződött, s l:0-ra vezetett a hazai csapat. Nem sokat váratott ma­gára az egyenlítő gól sem: a 4. percben Urbán 16 méterről le­adott l’-vése a kapusról Tóth L. elé' pnuant, és a csatár futtából a hálóba lőtt. 1:1. A gól után enyhe Kinizsi-fölény alakult ki, s ez a fölény a 25. percben újabb góllá érett. Simon futott el a széien és t>eadását Tóth L. közelről a jobb sarokba továb­bította. 2:1. A 40. perc eseménye: Mészáros súlyosan megsérült és helyére Kiss állt be. A máso­dik félidőben előbb a Kinizsi kezdeményezett többet, majd feljött a hazai együttes és a 70. percben az egymásra váró hat­vani védők mellett sikerült egyenlítenie. A 74. percben a megsérült Tóth L.-t Zábrák vál­totta fel. A Kinizsi közelebb állt a győzelemhez. Jók: Szekeres, Simon, Tóth L. (kroffinger) GÁSPÁR SE—MÁV IIAC 4:3 (2:1) Hatvan, 1200 néző. V.: Seres. Gáspár SE: Szarka (Tóth) — Nagy, Pozsár, Janik, Kiss, Vi- domusz (Szabó), Gcndur, Ger­gely, Fedor, Lőrincz (Tóth S.), Ludvig. Edző: Barilla Ervin. MÁV HAC: Molnár (Aradi) — Konkoly, Kókai, Adám dr., Tóth B., Kőműves, Mayer (György), Kulacsik, Terényi, Csányi, Ur­bán (Kiss). Edző: Nagy Antal. Nagy erővel kezdett a MÁV HAC, mégis, a 7. percben a Gáspár SE jutott vezetéshez: egy lepattanó labdával Gergely tört a kapura, és a kifutó Molnár mellett a hálóba továbbított. 1:0. A 35. percben tovább nőtt a ven­dégcsapat előnye. Fedor 16 mé­terről talált a célba. 2:0. A MÁV HAC a 40. percben szépített: a felugró Szarka kiejtett egy lab­dát, amelyet a szemfüles Kula­nrrr "V'T ▼ T"T T T"! ku'adó Az NB I. eredményei: Csepel —Szombathely 0:0, Bp. Honvéd— Dunaújváros 1:0 (0:0), Ferenc­város—Salgótarján 2:0 (1:0), MTK —Videoton 1:0 (0:0)i Újpesti Dó­zsa—Diósgyőr 1:1 (1:0), Pécs— SZEOL 1:0 (1:0), Tatabánya­Vasas 1:1 (1:0), Rába ETO— Komló 2:1 (2:0). A bajnokság állása. A-csoport: 1. U. Dózsa 2. Vasas 3. Tatabánya 4. MTK 5. Diósgyőr 6. Videoton 7. Rába ETO 8. Komló 8 6 1 1 22: 9 13 8 4 3 1 12: 7 11 8 3 3 2 9: 6 9 8 4 1 3 11: 9 9 8 3 3 2 8: 9 9 8 2 1 5 10:15 5 8 2 1 5 6:13 5 8. 1 1 6 8:18 3 11, 3. a Bakony Vegyész 10 pont­tal. Keleti csoport: DEAC—Le­hel SC 2:1, Pénzügyőr—Köz­építők 1:0, Szegedi Dózsa—Ve- csés 1:1, Szarvas—Cegléd 1:1, Kiskunfélegyháza—SZVSE 3„:1, KISTEXT—Budafok 1:1, Szolnoki MÁV—Bocskai SE 1:0, MGM Debrecen—Gyula 1:0. A keleti csoportban a Pénzügyőr vezet 11 ponttal, 2. a Szolnoki MÁV 10, 3. a Középítők 9 ponttal. Északi csoport: 1 S. Kohász— KELTEX 1:0, Borsodi B.—Kos­suth KFSE 1:1, Kazincbarcika— Nagybátony 4:1, Volán SC—Va­sasa IKARUS 3:0, Nyíregyháza— Esztergom 3:0, Leninváros—Va­sas Izzó 2:0, Kisterenye—BEAC 2:0, Sátoraljaújhely—MVSC 2:0. esik közelről a hálóba emelt. 2:1. Szünet után a Gáspár SE ka­pott hamarabb lábra és a 67. percben tovább növelte előnyét: Gergely közelről a bal alsó sa­rokba lőtt. 3:1. A MÁV nem ad­ta fel és a 75. percben ismét szépített: Kulacsik a kimozduló Szarka fölött ívelt a sarokba. 3:2. A mérkőzés sorsa a 78. percben dőlt el, amikor Ludvig beadását Fedor értékesítette. 4:2. Az utolsó gól a 89. percben esett, ekkor Kőműves fejese ju­tott a hálóba. 4:3. A Gáspár SE némi szerencsével szerezte meg győzelmét, a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Po-zsár, Kiss, Gendur, illetve Ádám dr., Kőműves, Kulacsik. (srej) PAPP J. SE—ZALKA SE 1:1 (1:1) Miskolc, 100 néző. V.: Czibolya. Zalka SE: Győri — Acs, Biszt- ri, Dombóvári (Pintér). Kurinka, Kovács, Molnár, Laczkó, Zsólya, j Barta, Havasi (Varga). Edző: Tóth Gábor. Erős szélben a Zalka SE akciói vezették be a mérkőzést. A 17. percben Molnár lövése a felső lécről vágódott vissza, majd a 20. percben Zsólya átadását Havasi a hálóba vágta. 1:0. A gólra he­ves hazai rohamok következtek, s a 26. percben a Papp J. SE- nek sikerült egyenlítenie. Köz­vetlenül a félidő befejezése előtt Havasi nagy erejű lövését védte szépen a hazaiak kapusa. Szü­net után a szél a Zalka SE-t támogatta, mégis, majdnem a vendéglátók értek el újabb gólt: egy előrevágott labdával a kö­zépcsatár elfutott, s a védők csak szabálytalanság árán tud­ták szerelni. A megítélt bünte­tőt a kapufa mentette! Ezután a Zalka SE percei következtek, de a jól töfriörülő miskolci védel­met már nem sikerült áttörni. Az eredmény igazságos. Jók: a köz­vetlen védelem, Zsólya, Barta. (bálint) GYÖNGYÖSI SPARTACUS— EGERCSEHI BÁNYÁSZ 2:1 (0:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Mar- moly. Gyöngyös: Kovács — Nagy I.# Tóth, Adonyi, Pethes, Forgács, Nádudvari (Jaros), Gáspár, Bá- gyi, Szatmári, Nagy L. Edző: Treiber Rudolf. Egercsehi: Molnár — Dorkó, Kovács, Stoff, Kozma, Halász, Zay, Erdélyi, Ballal, Sulyok, Pet­rányi. Edző: Juhász Attila. Kezdeti tapogatózás után előbb kiegyensúlyozott küzdelem folyt: a Spartacus átvette a Bányász csapkodó játékstílusát, s ez a vendégeknek kedvezett. Az első gólt is a vendégek érték el: az 56. percben, a hazai védőik nagy hibájából Petrányi elé kerül a labda, aki biztosan lőtt a hálóba, 0:1. A gól után feljött a Spar­tacus és fokozatosan fölénybe került»* Ä fölény á 70. percben góllá rérett: a védőkről Forgács elé pattant a .labda, aki mintegy 18 méterről, kapásból lőtt a bal alsó sarokba, 1:1. Tovább rohamozott a szövetke­zeti csapat és a 75. percben megszerezte a győztes gólt: ka­varodás támadt az egercsehi ka­pu előtt és Pethes lövése meg­találta az utat a hálóba. 2:1. A hátralevő időben szinte állandó­an a vendégek kapuja előtt pat­togott a labda, de a ragyogóan védő Molnárnak már nem lehe­tett gólt rúgni. Nagy iramú, ke­mény mérkőzés — megérdemelt hazai győzelemmel. Jók: Adonyi, Pethes. Forgács, illetve Molnár (a mezőny legjobbja), Kozma, Petrényi. (szkocsovszky) További eredmények: M. Bányász—Ozdvidék 2:2 (1:1). MEAFC—Rudabánya 2:1 (1:1). Alberttelep—Edelény 2:2 (1:2). 1. DVTK—U. Dózsa X 1:1 2. Videoton—MTK 2 0:1 3. Tatabánya—Vasas X 1:1 4. Rába ETO—Komló 1 2:1 5. Eger—Szállítók 1 2:0 6. ZTE—MÁVAG X 2:2 7. Budafok—KISTEXT X 1:1 8. Kiskunf.—SZVSE 1 3:1 9. Szarvas—Cegléd X 1:1 10. DEAC—Lehel 1 2:1 11. Róma—Bologna 2 1:2 12. Torino—Cagliari 2 0:4 13. Verona—Napoli 4-1 1 1:0 14. Cesena— Mantova X 1:1 2,5 tonnás Robur te bér­gépkocsinkat jó állapotban vállalatok, vagy szövetkezetek részé­re eladjuk. Ár megegyezés szerint Egri Ruhaipari Szövetkezet Eger, Dobó tér 6. sz. Telefon: 11-89. Megvételre keresünk ZUK, NYSA, vagy FURGON-COMBI személygépkocsikat. Értesítést kérünk: Gelka, Salgótarján. Telefon: 14-21. 16-56; Ifi a jó alkalom! B-csoport: 1. FTC 8 5 3 — 12: 2 13 2. Csepel 8 5 2 1 12: 1 12 3. Bp. Honvéd 8 .5 — 3 13: 7 10-i. Pécs 8 4 1 3 10: 8 9 5. Haladás 8 3 2 3 8:12 8 8. Dunaújváros 8 3 — 5 8:14 6 7. Szegedi EOL 8 1 1" 6 10:18 3 8. Salgótarján 8 1 1 6 7:18 3 Az NB 11. eredményei. Nyugati csoport: Pécsi Ércbányász—Szek- sfcárd 0:0, Bakony Vegyész—Má- za-Szászvár 1:0, Rákóczi SE— Győri Dózsa 4:1, Savaria—Fűzfő :0, Pápai Textiles—Táncsics SE :1, Almásfüzitő—Bauxitbányász .1, Ajka—Z. Dózsa 2:2. A baj­nokságban Szekszárd vezet 11 • »nttal, 2. a Pécsi Ércbányász A bajnokságban a Volán SC ve­zet 13 ponttal, 2. a Kazincbar­cika 10, 3. a Leninváros 10 pont­tal. Bp. Spartacus II.—Egri Dózsa II. 2:1 (2:1), NB I. B-s tartalékbaj­noki mérkőzés, Kőér utca. Eger. Szíj jártó (Székesi) — Lu- bai, Bóbita, Cserős, Birincsik, Szász, Benke, Kőházi, Faliszek, Patvaros, Balogh. Edző: Kovács László. A jó iramú mérkőzésen a hazaiak az első félidőben két. gyors gólt szereztek s ezzel nyertek. A vendégek a második félidőben nagy fölényben ját­szottak, de gólt nem sikerült lőniök. A lila-fehérek gólját Pat­varos szerezte. Jók: Bóbita, Szász, Faliszek. Minden 10 kg vas-, vagy 1 kg alumínium hulladék átadása után — az ellenértékén felül — sorsjegyet Is ad a MÉH. Főnyeremény: SKODA személygépkocsi, ORION televíziók, IBUSZ külföldi társasutazások. Apróhirdetés termelőszövet­kezeti könyvelést, vagy anyagkönyve­lést jól ismerő, jó könyvelőt felve­szünk. Gárdonyi Tsz, Pétervására, __________ A DOBO István Gimnázium és Szak­középiskola bentla­kó hivatalsegédet azonnal keres. Cse­relakás szükséges. Takarítói munkakör­be hivatalsegédet fel­veszünk. Jelentkezni Széchenyi út 19., gazdasági vezetőnél. AUTÓSZERELŐKET felveszünk. Műszaki Erdészet, Eger, Rá­kóczi 66. KERESÜNK azon­nali belépéssel be- tonlaboratórium-ve- zetőt építő, vagy épí­tészmérnöki okle­véllel. kiemelt nagy létesítmény építésé­hez. Laborvezetői gyakorlattal rendel­kezők előnyben. Al­kalmazunk továbbá az alábbi munkakö­rök betöltésére 3—6 éves gyakorlattal rendelkező geodétát nagy műtárgyak ki­tűzéséhez, okleveles építészmérnököt, munkahelyi előké­szítő mérnöki be­osztásba 3—5 éves gyakorlattal, magas-, mély- és vízépítő technikusokat leg­alább 2 éves gya­korlattal, betongyár műszaki vezetői be­osztásra. Jelentke­zés: személyesen, vagy levélben Víz­ügyi Építő Vállalat, személyzeti osztály, Budapest, I., Már­vány u. 1/c. VENNÉK Eger vagy környékén, közműves házhelyet. Liblk László, Buda­pest, XIX. kér., Nagyemyed 25, _______ P ILISEN, Buda­pesttől 45 km-re, 900 négyszögöl szőlő- gyümölcsös, három- helyiséiges, pincéé, tomácos, présházzal eladó. Varga, Pilis, Haleozi szőlők, I. dűlő 7.________________. G YÖNGYÖS belte­rületén szőlő bérbe, vagy felesbe kiadó. Deák Ferenc u. 51, SZŐLŐTERÜLET haszonbérbe kiadó, az abasári vlzespln- ce mellett. Érdek­lődni : Bállá Lajos­nál, Visonta, Jege- nye u. 9. _____________ 3 0x5 méter alapte­rületű helyiség, nagy udvarral bérbeadó. Telefon: 24-30. Gyön­gyös;___________________ ELCSERÉLNÉM bu­dapesti, törökbálinti, 1 szoba-konyha­spájzos, plncés laká­somat, hasonló egri­ért. A lakás tanácsi. Cím: Rátkai Kál­mán, Eger bocs. VERSEN Y KERÉK­PÁR, kitűnő állapot­ban eladó. Eger, ÁT­pád u. 62._____________ F IAT 850-es, fehér, 16 000 km-t futott, el­adó. Templom mel­lett. Kovács, Galya­tetője_________________ J ANUÁRBAN mű­szaki vizsgázott 600-as Trabant eladó. Meg­tekinthető kedd ki­vételével, egész napo Sírok, Várvendéglő. FEHÉR színű 6 Öl­es Trabant, újszerű állapotban eladó. Gyöngyös, Petőfi u. 592. _______________ CL-es rendszámú Wartburg eladó. Üj- hatvani gimnázium. Jö állapotban levő Moszkvics 403-as el­adó. Atány, Jókai u. 2. Galló.______________ L ÉDECZY gyárt­mányú zongora, bi­zományi áruházon keresztül is, eladó. Telefon: Eger, 12-30., Fülöpné.______________ I DŐS hápaspárt, el­tartási szerződéssel, lakásért, vagy házért vállalnéik. ,, Megbe­csüljünk'’ jeligére, a gyöngyösi hirdetőbe- 15 nagyboccmádí kaptár, kiépített, léppei eladó. Fü­zesabony, Kandó Kálmán u. 8. AZ „AFOR” FÜZESABONYI MŰHELYE adminisztrátort keres felvételre. Jelentkezés írásban az alábbi címen: ^ÍXJR”, Tiszántúli karbantartó műhely, Szájai. Gépészmérnököt vagy technikust keresünk gépcsopartvezsetői beosztásba, továbbá felveszünk képesített lakatost is. Jelentkezés: Nagy József Mg. Tsz., Eger, Klstályai út 5, Fiatalok! 15. életéveteket fiúk a Heves megyei Vas- és Fémipari Vállalathoz — Gyöngyös, Vasöntő u. 2. sz. öntő-formázó ta­nulónak: Tanulóidő: 3 év. A szakma elsajátí­tása Vácott történik. Kollégiumi ellátást bizto­sítunk részetekre. Az ügy megbeszélésére kérjük vállalatunk munkaügyi előadóját megkeresni. Valamint felvételt hirdetünk szakmával nem rendelkező felnőtt dolgozók részére, akik elsa­játíthatják vállalatunknál az öntő-formázó szakmát, s 3 év után szakmunkás-vizsgát te­hetnek, melyhez a vállalat minden segítséget megad. A betanulási idő alatt is jó kereseti le­hetőség van biztosítva. Kérjük minél nagyobb számban jelentkezzenek a vállalat munkaügyi előadójánál, aki kellő felvilágosítással szolgál. ájus 4.-én lesz 20 éves a Heves megyei Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat Kérjük vásárlóinkat, figyeljék naponta hirdetéseinket! HEVES MEGYEI IPARCIKK KISKERESKEDELMI VÁLLALAT. EGER