Népújság, 1970. április (21. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-28 / 98. szám

jg&ri Nagyobb arányban kellett volna nyerni Dózsa— F0SPED Szállítók 2:0 (1:0) fry BKSi Eger, 3000 néző. V.: Nagy Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Tát­rai, Szonda, Tóth M., Bán- kúti, Ambrus, Kovács F, S?űcs. Edző: Kovács Ferenc. Szállítók: TimJer — Ruttai, Simicska, Pagella, Rixer. Kondér, Bakk, Kaszás (Már­kus 58. perc), Kanyó, Magya­rosi, Túrái. Edző: Sárosi ZÁjzló. Az első helyzet az egri Ka­pu előtt adódott, szögiétől gás végén Baikk melléfejelte a labdát A másik oldalon Szűcs viharzott el és a véde­lem nehezen szabadított fel. Változatos, de eléggé mérsé­kelt színvonalú küzdelem alakult ki. A 13. percben közvetett szabadrúgás végén Czeczeli gólba tartó, lapos lövését Timler vetődve Tóth M. elé ütötte, a szélső ismét lőtt, de a vendégek kapuvé­dője a helyén volt. Feljött a Dózsa és_ fokoza­tosan nagy fölénybl' került. Kovács F. nagy erejű sza­badrúgása nyomán a labda a léc alá tartott, de Timler ujj­heggyel szögletre mentett. Egyre-másra záporoztak a lövések a vendégek kapujá­ra, míg végre a 28. perc golt hozott: Czeczeli egészen az alap­vonalig futott el a labdával, jól továbbított Szűcs elé, aki i-gy remek csel után védfoe- letlenül lőtt a bal sarokba. 1:0. A 35. percben Bánikúti ki­cselezte Simicskát, már csak a kapussal állott szemben, de aztán óriási helyzetben mellé lőtt. A félidő befejezése előtt élénkült az iram. Szűcs tá­voli bombáját a jobb sarok­ból öklözte ki Timler, majd tömörülés támadt a Szállítók kapuja előtt s Tóth M. fe­jese emberben akadt el. Szünet után Mészáros veszélyes haza­adása keltett izgalmakat, rögtön ptána Bulyovszky rosszul sikerült kirúgását Bakk elcsípte, megcélozta az üresen maradt egri kaput, a visszaérkező Bulyovszky azonban bravúros vetődéssel Hárított. Meglepetésre enyhe fővárosi fölény alakult ki, az egriek mintha megelégedtek volna az egy góllá. A 60. percben egy ellentá­madás során Szűcs elfutott Ruttai mellett, de beadás he­lyett a keresztező Simicská- ba vágta a labdát. A 70. percben egri gólnak örülhettek a nézők: .4 kitörő Kovács F-et ■mintegy 22 méternyire a ka­putól Rixer felvágta. Cze­czeli futott a labdának, a ra­vaszul csavart lövés elsuhant a sorfal fölött, majd a balra elmozduló Timler mellett az ellenkező sarokba jutott. 2:0. A gól után rövid ideig he­ves egri támadások futottak a pályán — aztán végleg el­laposodott a játék. Az egriek nem erőlködtek tovább, s a vendégek is belenyugodtak a vereségbe. Az első félidőben nagy becsvággyal játszott az egri csapat, határozott fölényt harcolt ki, egyre-másra ve­zette akcióit Hogy ebben a játékrészben csak egy gól esett az főleg Timlernek volt köszönhető: a vendégek kapusa biztos gólnak látszó lövéseket hárított. Szünet után érthetetlenül lefékezett i, a Dózsa, átengedte a kezde­ményezést ellenfelének, így sokáig az enyhe mezőnyfö­lényben levő Szállítók irá­nyította a küzdelmet. Czecze- •li mesteri szabadrúgása aztán végleg Eger javára döntötte el a mérkőzés sorsát. A győ­zelem aránya jóval nagyobb lehetett volna, ha a Dózsa nem elégszik meg a két gól -ai s újabb gólok elérésére törekszik! . Egyénileg Bulyovszky ke­vés dolgát jól végezte, egyet­len hibáját bravúros védés­sel javította ki. A védelem pen kitűnő teljesítményt Szűcs már tempóelőnyben van védőjével szemben, következő pillanatban megszerzi az első gólt. (Molnár I. nyújtott a fiatal Czeczeli, igazolva edzőjének elképze­léseit. Lőtt egy szép gólt s a másik gólt is ő készítette elő. Kárpáti jól játszott, ma­gabiztosan állította meg a bal oldali támadásokat, s gyakran futott fel az akciók­kal. A sérült Kisst helyette­sítő Mészáros megállta a helyét. Tátrai közepes telje­sítményt nyújtott, Szonda nagy területen mozgott, bát­ran ütközött s a támadások­ból is kivette részét. Tóth M. hosszú kényszerpihenő után azt nyújtotta, amit vártak tőle, kár, hogy a második félidőben kevés használható labdát kapott. Bánkúdtól és Szűcstől időnként nagyszerű dolgokat láttunk, akadtak azonban kihagyásaik is. Ambrus váltakozó sikerrel s a felv.) csatázott védőivel, Kovács F.-nek viszont végig folya­matos volt 3 játéka. Nagy B. igyekezett tárgyilagosan bíráskodni, sokszor azonban fölöslegesen állította meg a játékot. Az Egri Dózsa szer­dán Salgótarjánban vendég­szerepei, majd szombaton 14.30 órakor a Debreceni VSC-t látja vendégül. (Somody) További eredmények: A- csoport: MÁV DAC—Orosz­lány 1:1 (1:1), Egyetértés- Várpalota 2:1 (2:1), ZTE— Ganz-MÁVÁG 2:2 (2:1). B- csoport: Kecskemét—Békés­csaba 3:1 (1:1), DVSC—Szol­nak 1:1 (1:0), Bp. Spartacus— Ózd 5:1 (2:1), BKV Előre— Székesfehérvári MÁV 1:0 (0:0). A bajnokság állása: A-csoport: 1. Pécsi B. 8 4 2 2 9: 5 10 2. Egyetértés 8 4 1 3 11: 8 9 3. Oroszlány 8 3 3 2 9: 7 9 4. BKV Előre 8 3 3 2 7: 7 9 Szív. MÁV 8 4 1 3 8: 8 9 6. ZTE 8 3 2 3 9: 9 8 7. G.-MÁVAG 8 2 3 3 7: 7 7 8. MÁV DAC 8 1 5 2 4: 5 7 9. Várpalota 8 1 2 5 5:13 4 B-csoport ; 1. Eger 8 5 — 3 12:14 10 2. Kecskemét 8 3 3 2 17:10 9 3. Debrecen 8 3 3 2 10: 6 9 4. FÖSPED 8 4 1 3 10:10 9 5. Bp. Spart. 8 3 2 3 11: 8 8 6. Békéscsaba 8 4 ■ 4 11:12 8 7. özd 8 3 1 4 13:15 7 8. SZMTE 8 2 2 4 10:14 6 9. BVSC 8 1 4 3 11:16 6 »•70. április 28-. feedä Vasárnap Vilniusban a szovjet Alekszejev 607,5 kg- ra javította az ólomsúlyú súlyemelés világrekordját ★ A Jugoszláviában folyó női sakkvilágbajnokságon to­vábbra is a magyar Ivánka Mária áll az élen, vasárnap aratott szép győzelmével. ★ Debrecenben rendezték meg a vidék kötöttfogású birkózóbajnokságát, amelyen az egri Szarvas a 90 kg-os súlycsoportban bronzérmet szerzett ★ A Magyar Televízió szer­dán este helyszíni közvetí­tést ad Bécsből a Manchester City—Górnik Zabrze labda­rúgó KEK döntőről. ★ A Csepel tízprófoa-verse- nyén Bakai (Csepel CS) 7371 ponttal győzött. ★ A lengyel súlyemelő válo­gatott Tokióban biztos, 6:3 arányú győzelmet aratott a japán válogatott ellen. ★ A kaliforniai Walnutban rendezett atlétikai versenyen az amerikai Matson 21.02 méterrel nyerte a súlylökést. Edinburghban befejeződött a Szovjetunió—Nagy-Britan- nia kétnapos úszóviadal, amely a szovjet csapat fölé­nyes, 200:104 arányú győzel­mével ért véget. gyöngyösiek közelebb álltak a győzelemhez Zalba SE— Vasas 11:11 A szombat esti wrrssJ-s? «S3 személyében „uj fiúk futótűz­Vasarnap repei ként terjedt el, ®. h„.T’aíszeÍ Szakács Béla edzőt az ejsza ka folyamán ^morv^zfesel a kórházba szállították, aim érthetően ideges hangsat* teremtett a ZalkaSE berkei wpn Szakács Béla neiyet Puchler Lajos, az ifjúságiak edzője foglalta el. Amint az várható volt, a vÄ_arSüa hetesre Fächer összecsapás sokáig meglepetést sejtetett A SSS2 elkészült erejevel. Turnust dta? Junghaus erőteljes ro­mokkal* kezdett, s miuttm a gyöngyösi fiúra nyolcat számoltak, edzője “ kissé korán — szántóba do ta a törülközőt Nagy András az első me­netet végigtámadta, sokat, de eléggé pontatlanul ütött. EllenfeleT afiatal *«6 az­tán az első menet utáni szü­netben feladta a mérkőzést. Ezután Csötönyi egyenlített, a meglehetősen Gruber ellen, majd Fodor lépett szorítóba a sokat sza­bálytalankodó Angolét ellen. A második percben a Vasas versenyzője csúnyán belere- jelt a gyöngyösi versenyzőbe, de a vezetőbíró nem Anga- létot, hanem sérülés miatt Fodort léptette le! Nagy bí­rói tévedés! Az újonc Juhász sikeresen mutatkozott be, fegyelmezet­ten öklözött, fejre és testre egyaránt pontosan utott. Váltósúlyban Kerékgyártó már a Zalka SE-t juttatta vezetéshez, miután biztosan nyert Szilágyi ellenében. A döntetlenül végződött Bukat —Czagány találkozón a szur­kolók füttykoncerttel fogad­ták az eredményhirdetést — Bukót ugyanis jobb volt el­lenfelénél s győzelmet érde­melt volna. Erdélyi mar az első menetben megsérült: a Vasas versenyzője belefejelt a gyöngyösi fiúba, aki erős vérzés miatt kénytelen volt feladni a mérkőzést. Krajcsovics nagy csalódást keltett lélektelen öklözésevel. A fiatal Kovács megérdemel­SZEMÉLY- ÉS KISTEHERKOCSI- ÜZEMELTETÖK FIGYELEM! 1970. MÁJUS 3-TÓL MEGKEZDI ÜZEMELÉSÉT AZ Í J EGRI ÁFIT gépkocsi-szervizállomás Vegye igénybe szolgáltatásainkat: — vevőszolgálati és garanciális javítások; — gépkocsi szervizelés, alsó-felsőmosás, zsírozás; — futójavítások, műszeres vizsgálatok és besza­bályozások; I — 1-es és 2-es szemlék végzése. Munkarend szerinti üzemidő: reggel 6 órától, este 22 óráig. Korszerű eszközeinkkel rövid átfutási időt biz­tosítunk. Állandó ügyfeleinknek előnyös szerző­déskötési lehetőséget ajánlunk . Előjegyzéseket a 17-47-es telefonszámon foga­dunk. A FIT XVI. SZAMŰ AUTÓJAVÍTÓ VÁLLALAT, 4. SZÁMŰ ÜZEMEGYSÉGE, Eger, Lenin út 129—131. Telefonszám: 17-47. A gyöngyösi Juhász (fehér mezben) első CSB-mérkőzésétt győzelemmel mutatkozott be. (Szendrőváry felvétele) ten győzte le ellenfelét, s ez- zey ll:9-re vezetett a Vasas. Tóth Imre viszont annál jobb teljesítményt nyújtott, akkor és ott ütötte meg húsz kilogrammal nehezebb ellen­felét, amikor és ahol akarta. Az utolsó tavaszi mérkő­zésre június 7-én, Pécsett kerül sor. Bizony, a gyön­gyösieknek sokat kell javul­niuk, ha győzni akarnak... Eredmények (Elöl a Zalka SE verseny­zői): Papír súly: Fischer pv. Ge- dó ellen. 0:2. Légsúly: Ta­masi az első menetben fel­adta Junghaus ellen. 0:4. Harmatsúly: Nagy ellen Bo- zó az első menetben feladta. 2:4. Pehelysúly: Csötönyi el­len Gruber az első menetben feladta. 4:4. Könnyűsúly: Fodort az első menetben sé­rülés miatt leléptették Angalét ellen. 4:6. Kisváltósúly: Ju­hász döntő fölénnyel nvert Tombor ellerr. 6:6. Váltósúly: Kerékgyártó pgy. Szilágyi el­len. 8:6. Nagyváltósúly: Bu­kót—Czagány döntetlen. 9:7. Középsúly: Erdélyi a 2. me­netben sérülés miatt feladta Benke ellen. 9:9. Félnehéz­súly: Krajcsovics pv. Kovács ellen. 9:1. Nehézsúly: Tóth I. az első menetben döntő fö­lénnyel győzött Szabó ellen. 11:11. A mérkőzéseket Cseh Jó­zsef és Gregor vezette: Pon­tozott: Gulyás, Magyera, Me­zei, Takács. (R.) A bajnokság állása: 1. Bp, Honvéd 2. Zalka vSE 3. U. Dózsa 4. Pécsi VSK 5. Tatabánya 6. Vasas 4 4 —- — 64:24 8 4211 42:46 5 4 2 — 2 41:47 4 4 2 — ± 40:48 4 4 1 — 3 38:50 2 4 — 1 3 39:49 3 Erzsiké nincs többé Mélységes megrendüléssel értesültünk a fájdalmas hírről: HACSAVECZ ERZSÉBET megyei tornászbajnokunk, az Egri Közgazdasági Szak- középiskola IV. osztályos tanulója hosszas betegség és szenvedés után vasár­nap eltávozott az élők so­rából. Személyében kiváló sport­embert, érettségi előtt álló, kitünően tanuló fiatal diá­kot ragadott el a könyör­telen halál. Elhunyta az egész megye sportmozgalmának nagy vesztesége. Nem megy a tekézőinknek Csepel—Egri Spartacus 7:1 (5123:4860) NB I-es férfi tekemérkőzés. Csepel. Csepel: Meggyesi 901, An­tal 860, Nagy 863, dr. Polay 824, Kiss 828, Tusai 844. Eger: Pummer 810, Tősi 840, Molnár 799, Simopi 798. Virág 804, Ficzere 809 A hazaiak nagyszerűen kezdtek és már az első pár után jelentősen elhúztak. Az egriek fáradt csapat benyo­mását keltve nem tudtak megbirkózni a négy külön­böző pályával és így a ter­vezett két égyéni pontjukat sem sikerült megszerezniük Vereségük megérdemelt. Legközelebb május 3-án Pápán játszik újabb bajnoki mérkőzést az egri csapat. Ekkor a pápai Textil vendé­gei lesznek. Hirdessen a Népújság-Lan!