Népújság, 1970. március (21. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-17 / 64. szám

> Öt perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa Sűlyo*» játékvezetői hibák befolyásolták az eredmény kialakulását Ósdi Kottása—Egri Dóssá 5:1 (5,0) özd, 4500 néző. V.: Müncz. Ózd: Katona — Göböly, Murányi, Várkonyi, Vár- allyay, Abuczki, Dolezsál, Szendrei. Széles (Machai 83. perc) Fükő, Bozó. Edző: Do­bó Zoltán. Eger: Landi — Kárpáti, Kiss, Szonda (Czeczeli 65. perc). Tátrai, Rajna, Tóth M., Bánkúti, Ambrus, Kovács F., Szűcs. Edző: Kovács Ferenc. Különvonaton és gépkocsi­kon sok száz egri szurkoló kisérte el csapatát Özdra, hogy tanúja legyen a két együttes találkozójának. Mély, csúszós talajon in­dult a játék. Egy perc sem telt el, amikor Rajna nagy erejű, távoli lövését Katona ujjheggyel szögletre hárítot­ta, a másik oldalon Murányi szabadrúgása szállt a kapu fölé. A hazaiak kezdemé­nyeztek többet, a Dózsa egye­lőre nem tudott kibontakoz­ni. A 10 percben a kitörő Szűcsöt Göböly visszarántot­ta, a szabadrúgásból Kovács F. hajszállal a jobb felső sa­rok mellé lőtte a labdát. Nemsokkal később Tóth M. cselezgetett a 16-oson belül s amikor lőni készült, Vár­konyi hátulról fellökte. A játékvezető 11-es helyett közvetett (!!) szabadrúgást ítélt. A 16. percben a lesen álló Bozó beadását Landi kiejtet­te, s a védelem, csak nehe­zen szabadított fel. Rögtön utána Szűcs indult el a bal oldalon, de a keresztező Mu­rányi leterítette a szélsőt. A szándékos durvaságot Müncz egyszerű szabadrúgással bün­tette ... Ezután Tátrai szerelése ka­pott tapsot, majd az ózdi vé­delem szögletre mentett egy formás egri támadást. Fel­jött a Opzsá. heves iramú, változatos küzdelem alakult ki. Bánkúti keresztlabdáját Kovács F. nem érte el. Amb­rus lövésébe pedig Abuczki áz utolsó másodpercben be­letette a lábát. Az első gól a 30. percben esett: Szendrei a jobbszélső helyén elhúzott Tátrai mel­lett, beadása teljesen tisztán találta Füköt, aki a bentra­A labdarúgó megyei tanolék- bojnokság so-so csa I. forduló, március 23.: Zalka 3L—dáspar SE, Bervai V.—jVIA . HAC, ügeresch.—tiyönuyösi Spar­tacus. Szabadnapos: Hatvani le­li izs.. H. forduló, március 23.: Gór pár SE—Ege.Cjchi. MÁV IIAC— Zalka SE, Hatvani KinizU—Bor­sai V. Sz.: Gy. Spartacus. III. forduló, április 5.: Gás­pár SE—MÁV HAC, Zalka SE— H. Kinizsi, Bervai V.—Gy. Spar­tacus. Sz.: E^ercsehi. IV. farduló, április 12.: H. Ki­nizsi—MÁV HAC Gy. . partacr. —Zu'ka SE, , Egrrcsehi—Berva V. Sz.: Gáspár bE. V. forduló, április 19.: Gáspá SE-TI. Kinizsi. MÁV HAC—Gy. Spartacus, Zalka SE—Esercsehi. Sz.: Eerval V'. VI. forduló, április 2G.: Berva V.—Gáspár SE, Egereseit!—MA HAC. Gy. Spartacus—II. Kini­zsi. Sz.: Zalka SE. VII. forduló, május 2-: Gás­pár SE—Gy. Spartacus. H. K nl- zsi— Egercreh(, Zalka SE—Berva V. sz.: MÁV HAC. VIII. forduló, május 10.: Gy. Sea-'ac.s—Gáspár SZ, E^erive- h—H. Kinizsi. Bervai V.—Zalka, SE. Sz.: M \V HAC. IX. fo-du ó, má t:s 17.: II. Ki­nizsi— Gácr.ár SE Gy. Spartaru’ —MÁV II \C. E-erc chi—Zalka SE. Sz. ■ Bervai V. X. fo-duló, május 24.: MAY HAC—II. Kinizsi. Zalka SE—G-. Spartecus Ber’ai V.—Egercsehi. Sz.: Gásnár SE. XI. forduló, május 31.: MÁV HAC-Cáspár SE. H. Kinizsi— Zalka SE. Gy. Spartacus—Bervai V. Sz.: Egercsehi. XII. forduló, június 7•: Eser­csehi—Gáspár SE. Zalka SE— MÁV HAC. Bervai V —H. Ki­nizsi. Sz.: Gy. Spartacus. XIII. forduló, június 14-: Gás­pár SE—Zalka SE, MÁV HAC— Beryai V., Gy. Spartacus—Éger- csehi. Sz.: H. Kinizsi. XIV. forduló, június 21.: Gás­pár SE—Bervai V.. MÁV HAC— Egercs-hi. H. Kinlz'-i— Gy. Spar­tacus. Sz.: Zalka SE. gadt Landi mellett védhetet- lenül fejelt a jobb alsó sa­rokba. 1:0. A gól után Eger egyenlít­hetett volna, Kovács F. azon­ban jó helyzetben Katona kezébe fejelte a labdát. A 33. percben a bal olda­lon bontakozott ki az ózdiak akciója, amelynek végén Abuczki látványos műesést hajtott végre. Müncz — meg­lepetésünkre — 11-est, ítélt s Bozó biztosan értékesítette a büntetőt. 2:0. Vjabb ózdi támadás nr újabb tizenegyes! Ezúttal Fü­kő esett el a 16-os vonalánál, s Müncz most sem habozott a büntető megítélésével. A labdának Bozó futott neki s az elmozduló Landi mellett a bal sarokba gurította. 3:0. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, bár a 41. percben is­mét szépítési alkalom nyílott az egriek előtt: a labda már túljutott az ózdi kapuson. Kovács F. azonban a kapu torkából fölé emelt. Szünet után erőtlen egri támadásokat lát­hattak a nézők, Kovács F„ majd Bánikúti lövéseit védte biztosan Katona. Az 52. percben a mozgé­kony Fükő a jobb oldalon vezetett támadást, az alapvo­nal közeléből keresztbe lőtte a labdát és Bozó éles szögből futtából á jobb sarokba to­vábbított. 4:0. Nőm sokat váratott magára az ötödik- ózdi gól sem: Az 56. percben a gyors Do- lezsáA elöl Szonda hazaadla a labdát, amely a fölöslegesen kimozduló Landi mellett akadálytalanul gurult a há­lóba. 5:0. öngól! A gól után változott a helyzet, a visszaeső Özd-Jal szemben Eger fokozatosan fölénybe került. Tóth M. be­adását Kovács F. fejelte ka- pu-a, Katona csak kiütni tudta a labdát, majd A. mb tus újabb lövését bravúrral nyomta ki a bal sarokból. Az egri fölény a 67. percben góllá érett: Szögletrúgás után Tóthoz került a labda és a szélső fordulásból, ballal a jobb felső satokba bombázott. 5:1. Egy perc múlva Ambrus két csellel tisztára játszotta magát, de aztán a megder­medt Katona mellett a ka­pufát találta el. Szűcs vere- kedte be magát az ózdi ka­pu előtérébe s Katona az oldalhálóba ütötte a labdát, majd Bánkúti lerázta magá­ról a védőket és beadását Kovács F. alig fejelte a ka­pu mellé. Rövid időn belül három nagy helyzet maradt kihasz­nálatlanul! Mindent egybevetve: az ózdi csapat rászolgált a győ­zelemre, végig jól bírta erő­vel, jól alkalmazkodott a ta­lajhoz, és veszélyesebben szőtte támadásait. Nem tud­ni azonban, hogy mi lett vol­na a végeredmény, ha Abuczki müesésénél Müncz indokolatlanul nem ítél ‘li­est! A Dózsában ezúttal kevés jó teljesítményt találhatunk, fenntartás nélkül csak a re­mekül küzdő Tóth Miklóst lehet dicsérni, mellette Ko­vács F., Rajna és Szűcs első félidöbeli játéka említhető — c többiek mélyen a tudásuk alatt Szerepeltek. Az Egri Dózsa szerdán az MTK-t látja vendégül, majd vasárnap ugyancsak Egerben rangadót vív a Bp. Sparta- cussal. Somody József További eredmények: A­csoport: Egyetértés—ZTE 3:1 (2:í). Székesfehérvári MÁV— P. Bányász 1:0 (1:0), Előre— MÁV DAC 1:1 (0:0), Ganz- MAVÁG—Várpalota 2:0 (1:0). B-csoport: DVSC—Szállító.. 2:0 (0:0), Bp. Spartacus— Szolnoki MiE 1:0, BVSC— Kecskemét 2:2. A bajnokság állása: A-csoport: 1. Pécsi B. 3 2 — 1 4:2 4 2. g.-mAvag 2 1 1 — 2:0 3. Orosziány 2 1 1 — 3:1 l 4. Egyetértés 3 1 1 1 5:4 i 5. BKV Előre 3 — 3 — 2:2 6. Szfv. MÁV 2 1 — 1 3:3 7. MÁV DAC 3 — 2 1 2:3 8. Várpalota 3 1 _ 2 3 :6 ti' y. ZTE 3 1 — 2 2:5­B csoport : 1. Ep. Spart. 3 2 1 — 4:2 2. Ózd 3 2 — í 9:4 •s 3. Eger 3 2 — 1 7:6 4. Debrecen 2 1 — í 3:2 1 5, BVSC 3 — 2 1 4:5 Szóin. MTE 3 1 — 2 4:5 7. Kecskemét 3 — 2 1 3:5 8. Békéscsaba 2 1 — 1 2:5 9. Szállítók 2 — 1 1 1:3 0. Szépen fejlődik megyénk tornasportja Színvonalas középiskolás bajnokság Egerben a Szilágyi Gimná­zium tornatermében három kategóriában, 11 csapat rész­vételével rendezték meg He­ves megye középiskolás le­ány tornászbajnokságát. Az Egri Közgazdasági Szakkö­zépiskola kimagaslott a me­zőnyből és nagy fölénnyel nyert bajnokságot. A gyön­gyösi s a hatvani csapatok­nak komoly nehézséget okoztak a kötelező gyakorla­tok, s még a 2. helyen vég­zett Berze Gimnáziumnak sem sikerült a továbbjutás­hoz szükséges pontszámot el­érnie. Az egyéni versenyt Bálint Éva biztosan nyerte Bóta R. és Nagy Éva előtt. A hatvaniak közül Danyik, a gyöngyösiek közül pedig Ju­hász J. szerepelt jól. A B-kategóriában az Egri Szilágyi Gimnázium és a Hevesi Gimnázium között szoros küzdelem folyt, vé­gül megérdemelten nyert az egri csapat. Egyébként mind­két együttes tovább jutott a területi döntőbe. Itt az egyé­ni versenyt Tóth Zsuzsa nyerte Isó és Sági előtt. A C-kategóriában holt­versenyben az E. Dobó Gim­názium és az E. Szilágyi Gimnázium végzett az első helyen. A bajnokság során meg­győződhettünk arról, hogy megyénk ifjúsági torna­sportja töretlenül fejlődik — ennyi indulót már régen láttunk versenyen. Az ünne­pélyes eredményhirdetéskor Kruppa László, a megyei ta­nács vb művelődésügyi osz­tályának vezetője értékelte a Kruppa László átadja a serleget az Egri Közg. Szakközép­iskola tornászának. (Molnár I. felv.) bajnokságot s adta át a tisz­teletdíjakat. EREDMÉNYEK. A-kategó­ria: 1. Egri Közgazdasági Szakközépiskola 176,4, (Bá­lint, Bóta, Nagy Éva, Kris­tóf, Várhegyi, Huszti. Edző: Juhász Antalné). 2. Gyön­gyösi Berze Gimnázium 152,7 (juhász, Tarr, Felsőbányái, Tóth Zs., Soltész, Szirti. Ed­ző: Vági Jenő). 3. Hatvani Bajza Gimn. 148,8 (Danyik, Bertók, Lipták, Szabó, Do­bos. Edző: Kókai János). Egyéniben: 1. Bálint Éva (E. Közgazdasági) 74,1, 2. Bóta R. (E. Közgazdasági) 70,5, 3. Nagy Éva (E. Közgazdasági) 70,4, 4. Danyik (Bajza Gimn.) 66,7, 5. Juhász J. (Berze Gimn.) 66,6, 6. Felső­bányái (Berze Gimn.) 65. B-kaetgória: 1. E. Szilá­gyi Gimn. 177,1 (Kiss Éva), Rázsi, Tóth Zs., Varga, Ko­vács M., Garai. Edző: Alaxai Józsefné. 2. Hevesi Gimná­zium 174,5, (Sági, Szűcs, Si- peki, Győri, Molnár, Pintér Edző: Tóth Gyula). 3. Egri Gárdonyi Gimn. 170 (I’só. Csuhaj, Péter, Miké, Elek. Vass. Edző: if j. Csányi Bar- náné). 4. Hatvani Bajza Gimn. 154,7. Egyéniben: 1 Tóth Zs. (E. Szilágyi Gimn.i 72,3, 2. I’só (E. Gárdonyi Gimn.) 70,7, 3. Sági (Heves) 70,6, 4. Kiss Éva (E. Szilá gyi) 70. C-kategória: 1—2. E. Do­bó Gimn. (Tóth A., Csuhaj A., Ács,' Bánkúti, Bérezi. Molnár Zs. Edző: Csányi Barnáné), Egri Szilágyi Gimn. (Szabó, Vasas, Mül­ler, Bitai, Birincsik. Edző: Alaxai Józsefné) 170,7— 170,7. 3. E. Gárdonyi Gimn. 167,8 (Péter, Deák, Fabó, Jenitsek, Purszki, Grégász. Edző: ifj. Csányi Barnáné.) 4. Gyöngyösi ITSK 152,1. Valamit javult a csapat játéka JA « Bp. Spartacus—Egri Tanárképző 75:52 (37:27). NB I-e& női kosárlabda-mér­kőzés, Budapest. V.: Tarr, Ná- day dr. Eger ■ Begai, Szarvas, Prokop, Mile, Kecskés, Czenthené, Ma­joros M., Makrai, Bodnár J., Majoros K., Bodnár M. Edző: Gaiambos János. A hét végi kettős forduló má­sodik napi küzdelmét az egriek a fővárosban vívták. A tanár- kcpzösúk ezen a találkozón ja­vuló játékot mutattak, s néhány perces időszakokat leszámítva, már elfogadható teljesítményt nyújtottak. A csapat játékán még mindig meglátszott, hogy szerkezetileg nehezen tudnak át­állni, a beteg Nyírit nem tudjál: megfelelően pótolni. Az egri csa­patból Majoros M., Szarvas és időnként Prokop játéka emelke­dett társai fölé. Az Egri Tanárképző szomba­ton, murcius 21-én délután Eger­ben a Szilágyi Gimnázium tor­natermében a BSE-vel (volt VTSK) játszik újabb bajnok.• mérkőzést, majd egy hét szünet következik a bajnokságban. A bajnokság állása: & IsiiMlstraisró FfciS Ilf-haia 1970. március 17., kedd | GYÖNGYÖSI SP \RTACUS— HATVANI KINIZSI 4 0 (3:0) • G.\öng:>ös, 400 néző. V.: Paksi. Gyöngyös: Kovács F. — Nagy 1., Tóth, Adar.yi, Pethes (Nagy ,T.), Forgács, Nagv L., Gáspár, Básyi, Szatmári, Jaros (Nádud- v . Edző: Treiber Rudolf. Hatvan: Smpczer — Szekeres, 1 oi„j. Keresik Me záros, Santa, Gubis (Kiss). Urbárn Si­mon, Baranyi, Kővágó, Zábráik. Edző: Seres Gyula. Már a második percben .10 fő­re fogyatkozott a vendégcsapat, mert a játékvezető a feleselő Simont kiállította! A 10. percben Szatmári átadását BÁgyi lőtte a hálóba, 1:0. majd a 30. percben B gyi adott jó labdát Szatmári­nak, a-xi nem hibázott. 2:0. El­lentámadás során Kővágó a ka­pu Tát találta el, majd a 44. percben Bá-vi a kapust is ki­cselezve lőtt a hálóba. 3:0. Szü­net után a Spartacus könnyített az iramon, s az újabb gólra a 62. percig kellett várni, amikor Szatmári beívelt labdáját 3á- gyi öt méterről a jobb sarokba feiclte. 4:0. A gyöngyösi csávát akár nagyobb arányban is nyer­hetett volna, bár az is igaz. hogv Sünön korai kiállítása alaposan rányomta bélyegét a hatvaniak teljesítményére. Jók: Pethes, Gáspár, Bágyi, Szatmári, illetve Smoczer, Sánta, Kővágó. (sz* * 1' ocsovszky) EGERCSEHI BÁNYÁSZ— TRENCSÉNYI SE 2:1 (0:0) Egercsehi, 500 néző. V.: Szabó. Egercsehi: Molnár — Dorkó 11., Kovács I., Stoff, Kozma, Halász: I.. Bartha, Ballai, (Zay), Sulyok, Erdei, Kovács n. Edző: Juhász Attila. Tapogatózó kezdés után a ha­zaiak lendüllek előre, a 15. perc­ben Kovács II.—Sulyok akció végén az utóbbi öt méterről fö­lé lőtt. A vendégek néhány ve­szélyes támadását biztosan rom­bolta szét a Bányász védelme. A 40. percben hajszál híján ön­gólt vétett a hazai védelem. Szü­net után mezőnyjátékkal foly­tatódott a küzdelem, maid a 60. percben megszületett az első gól: Sulyok 16 méterről leadott lövé­se talált a hálóba. 1:0. A 70. percben tovább nőtt a hazaiak előnye: Bar .ha lefutotta védőjét «■s a kimozdulj kapus fölött a hálóba emelt. 2:0. Már-már úgy látszott, hogy marad az ered­mény. amikor a 80. percben szé- pített az ellenfél: Balogh lefu­totta a védőket, majd kapura lőtt. Molnár rajta volt a labdán, de csak beljebb tudta segíteni. 2:1. Az idény eleji formában levő Egercsehi győzelme megér­demelt. Jók: Halász I., Zay, Ko­vács II. (bóta) BERVAI VASAS—OP-MOS- BANYA 0:0 Bervai pálya, 400 néző. V.: Bucz. Berva: Rőzsnokl — Póta, Sí­pos. Ivádi, Gál, Pázmándi, Mis- kolczi, Várkonyi (Szűcs), Soój, (Zajáez). Frommer, Hevér. Edző: Gere Tihamér. Hűvös, s7öles időben, viszonyf- !ag jó talajú pá'yán került eor a mérkőzésre. Az első félidőben kié rvén úlyozott mezőnyjáték alakult ki. a kanuk csak ritkán forogtak veszélyben — mindkét oldd on kimaradt egy-e;*v nagy helyzet. Srünet után fokozato* s n fölénybe került a hazái csa­pat, helyzeteit azonban ezután sem tudta kihasználni. Végeredményben közepes szín­vonalú. de küzdelmes mérkőzé­sen a bervaiak közelebb álltai: a győzelemhez. A végig • sport­szerű találkozón a játékvezető­nek neto sok dolga akadt. Jók: Sípos, Gál, Miskolczi. Hevér. (fesztbaum) MÁV HAC—ZALKA SE 2:0 (0:0) Hatvan, 300 néző. V.: Marmoly. MÁV HAC: Molnár — Kókai, Terén i. Kőműves, Tóth B., Tóth S.. Kiss. Kulacsik. Konkoly, Mayer, Tóth P. Edző: Nagy An­tal. Zalka: Győri — Acs, Kovács. Kurinka, Bisztri, Dombóvári. Molnár, Zsólya I., (Varga). Laczkó, Havasi (Sándor), Zsólya n. Esős időbe*, aránylag Jó tala­jú pályán a MÁV HAC kezdett jobban, több helyzetet áolgoseU ki a gyöngyösiék kapuja előtt de a Zalka SE védelme jól al a lábán. A 20. percben Konko. nagy lövését Győri á kapufa se gitségével hárította. Szünet utár a hatvaniak fokozták az ira­mot és fölényük az 50. percbe góllá érett: a fiatal Tóth Pét két csel után a hálóba lőtt, 1:0 A Zalka SE ebben a játékrész­ben előrevágott labdákkal pré bálkozott, de a hatvani védő: róse-i voltak. A mérkőzés sors. a 65. percben dőlt el véglege sen: Konkoly szabadrúgása Kies­hez került, s a szélső a kapv. közepébe fejelte a labdát. 2:0. A hátralevő időben a Zalka SE nek Is akadt helyzete, ezek«- azonban a csatárok c’k^okod- tá.k. Sportszerű küzdelemben, megérd emelt hazai győzelem született. Jók: Kókai, Tóth S.. Kulacsik. Tóth P . illetve Győri, Acs, Molnár, Sándor. (srej) GÁSPÁR se—fdelényi BÁNYÁSZ 1:0 (1:0) Hatvan, 150 néző. V.: Braun. Gáspár SE: Szarka — Pozsár. Janik. Bányi. Kiss, Szabó, Gen- dur, Gergely. Szedor, Tóth, Lud­vig. Edző: Barta Ervin. Jó talajú pályán, 30 percer keresztül, nagy iramú, izgalmas küzdelmet láthattak a nézők mindkét csapat teljes erőbedo­bással harcolt. Az egyetlen gó" a 43. percben esett: Gendur átadására Gergely és Márto-n fu­tott rá. Gergely átlépte a lab­dát, és a meglepődött Márton öngólt vétett. 1:0. Szünet után a vendégek fokozták az iramot, nagy nyomás nehezedett a Gás­pár SE védelmére, de az egyen­lítés nem sikerült. A végén is­mét a hatvaniak vették át az irányítást, a 70. percben Lud­vig nagy erejű, gólba tartó lö­vését Szegedi bravúrosan hárí­totta. Végig sportszerű mérkő­zés, — a döntetlen reálisabb lett volna* _ 1. Videoton 3 3 — 236 :151 6 2. Szív. Ep. . 3 3 — 2U3 :165 0 3. Kecskemét 3 2 1 277:127 i, 4. MTK 3 2 1 254:149 5 5. BSE 3 2 1 197 :1l9 5 6. bzigetvár 3 2 1 155:137 5 7. Bp. V. Meteor 3 2 1 164 :15ö 5 8. 'TFSE 3 2 1 163:171 5 9. Szolnok 3 1 2 186:168 4 10. BKV Előre 3 1 2 175:179 4 11. Bp. Spartacus 3 1 2 170:2ü(j 4 12. Bp. HSC 3 — 3 129:190 3 13. Eger 3 — 3 135:2')1 3 14. Bp Pedag. 3 — 3 86 :375 3 1. Szeged—Bp. Honvéd 2 2. Szombath.—FTC X 1:1. 3. Dunaujv.— SBTC 1 4:lX 4. Pécs—Csepel 2 0:1 5. BVTK—Videoton 1 2:0 6. Győri MÁV—Előre X 1:1. 7. Sz. MÁV—Pécsi B. 1 1:0 8. Özd—Eger 1 5:k 9. DVSC—Szállítók 1 2:0 10. Nagybán íny—Volán X 1:1 11. Juventus—Cagliari xr 2:z 12. Napoli—Milan X l:i 13. Sampdoria—Roma 1 2:u +1 14. Bauxitb.—Savaria 2 Otl Vasárnap hat MNK labdarúgó­mérkőzést játszották le me­gyenkben. 'Eredmények: Makiár. —No vaj 1:3 (0:2), Istenmezeje— FV SC 1:1 (0:0), Erdöielek—Sírok 0:2 (0:2), Mező' Imre SE—Heves 0.0. Karikás SE—Korvin SE 1:0 (1:0). A Róziiszentmárton—­GYESE eredményéről nem érke­zett híradás. Szerdán, március 18-án 15 órai kezdettel a követ­kező MNK-taláikozóra kerül sor. Ape—Zaika SE, Dobó SE—Ber­vai Vasas, Petőiioánya—Gyön­gyösi Spartacus. Az előláilok a pályaválasztók. SL sí fb «i cs rsl <©-/« mdó Az NB I. eredményei: Üjpesti Dózsa—Tatabánya 2:1 (0:0), Cse­pel—Pécs 1:0 (1:0), Diósgyőr— Videoton 2:0 (2:0), Ferencváros— Szombathely 1:1 (1:0), Dunaújvá-/ ros—Salgótarján 4:1 (2:0), Vasas' —Komló 2:0 (2:0), Bp. Honvéd— SZEOL 3:1 (2:1). Szombaton ját­szották: MTK—Raba ETO 2:0 (0:0). A bajnokság állása: A-csoport: B-csoport: 1. Ferencváros 3 2 1 — 5: 2 5 2. .Csepel 3 2 — 1 4: 1 4 3. Bp.Honvéd 3 2 — 1 7: 3 4 4. Dunaújváros 3 2 — 1 6: 4 4 Pécs 3 2 — 1 6: 4 4 6. Haiadás 3 !• i 1 2: 4 3 7. Szegedi EOL 3 — — 3 4:10 — 8. Salgótarján 3 — — 3 2: 8 — 1. Vasas 3 3 — — 6:0 6 2. U. Dózsa 3 3 — — 10:3 6 3. Diósgyőr 3 2 — 1 3:3 4 4. MTK 3 1 1 1 2:3 3 Videoton 3 1 — 2 5:7 2 fi. Komló 3 — 1 2 2:5 1 7. Tatabánya 3 — 1 2 1:3 1 8. Rába ETO 3 — 1 2 2:7 1 Csak Tass tudott pontot szerezni PAPAI VASAS—EGRI SPARTACUS 7:1 (5287:5129) NB I-es férfi tekemérkőzés. Pápa, V.: Féltéin és Pilka. Pápa: Peka 8R5. Bolla 381. Friss 840, Lénárt 916. Makkai 876, Té­kán 886. Eger: Molnár 857, Pummer 859. Ficzere 818, Simon 846, Virág 8€:J Tősi 880. Az ifjúságiak vetélkedőjében a Pápai Vasas 4:0 (810:732) arány­ban nyert áz Egri Spartacus el len. Az Egri Spartacus legközelebb március 21-én, Pécsett Játszi’: újabb bajnoki mérkőzést. Áz eg­riek a Pécsi Gáz vendégei lesz­Az NB 11. eredményei: Nyu­gati csoport: Bakonyi vegyész— Dorog .i.o, Győri uoZod—x-ecsi BTC 1:0. Sz^kszaru— z,. Dózsa 1:0, Ajkai Bányász—r izfő u:ü, Táncsjcs SE—Pécsi isrCüányász 1:1, Rákóczi SE—Máz . ODaszvar 1:0, A.masiúzitö—Pápa -.1, Sa­va ria—Bauxubanyász i:J. A nyugati csoport a Bakonyi Ve­gyész, a Győri Dózsa, a Rá­kóczi SE, a aavaria és a Szek- szárd a.l az élen egyxonna goi- aránnyal és ponttal. Es.arci cso­port: Kazincoarcika—M > £>C 2:0. Esztergom—BE AC 2:0, i.szasze- derkény—Kisterenye 2:: Nyír­egyháza-Borsodi Bán}. / 0:0. Nagyba tony—Volán Se l:i, Ika­rus—Sátoraljaújhely 3:1, S. Ko­hász-Vasas Izzó 3:3, Kossuth Kí’SE—KELTEX 1:0. Az északi csoportban az Esztergom és Ka­zincbarcika áil az élen egyfor­ma pont és gólaránnyal. Keleti csoport: Szolnoki MÁV—Gyula 5:2, Szegedi VSE-KISTEX 3:1. Cegléd—Szegedi Dózsa 1:0. DEAC—Kiskunfélegyháza 2:2. Középítők—Szarvas 1:0, Budafok —MGM Debrecen 1:1, Pénzügyőr —Vecsés 1:1, Bocskai SE—Lehel SC 2:0. A keleti csoportban a Bocskai SE vezet, második he­lyen áll a Középítők és a Sze­gedi Dózsa egyforma pont- éi góiaránnyai.