Népújság, 1969. november (20. évfolyam, 254-278. szám)

1969-11-04 / 256. szám

* Értékes pontot vettek el a gyöngyösiektől Zalka St—1?, Dússá 11:11 Af. öicolvívo-in^iiázc^túi j.^u felvonása, a párosítás, mindig tartogat izgalmakat. A szomba­ti, gyöngyösi borítékcsere utár. tisztázódott, hogy az U. Dózsa 9 legjobb összeállításban mérlegelt, a szerdai „betegedi” is felgyó­gyultak. Nos, a párosítás a fővárosiaknak sikerült jobban, éti a találkozó szoros összecsa­pásokat sejtetett. A versenybíróság bemutatása Után sok gyöngyösi nem Ids aggodalommal tekintett a via­dal elé. s félelmük a mérkő­zések folyamán sajnos, be is igazolódott: a vezető, és pon­tozóbírák határozatlan működé­sükkel sokszor váltották ki a szurkolók tüntetését, tévedése­ikkel nemcsak a gyöngyösi mérkőzést, de talán a bajnok­ság egésat sorsát is befolyásol­ják ... Papirsúlytoan Fischer keveset ütött, a hosszú karú Zubik igye­kezett őt távol tartani magától. A rohamozó gyöngyösi fiú győ­zelme azonban nem lehetett kétséges, Zubik sokat szabály- talankodott. Győrfi bátran kez­dett, de távolról indított, pon­tatlanul befejezett támadásait a • technikailag képzett újpesti fiú rendre keresztbe verte, végül is Győrfi feladásra kényszerült. Harmatsúlyban Nagy András folytatta a sikeres szereplést, szinte akkor és ott ütötte meg ellenfelét, amikor és ahol akar­ta. Nem tartott sokáig a Gál— {JVvács F. összecsapás. A veze- . ISwíró az első percben jogo- vm rászámolt a gyöngyösi fiú­ra, majd két, nem egészen in­dokolt rászámolás után a lelép­tetés következett. Nagy ütésváltást, kemény csa­tát láthattak a nézők a Fodor— Petényi mérkőzésen. Fodor rendre megállította a rohamozó ellenfelét, s bár kevesebbet ütött —, győzelme teljesen meg­érdemelt volt. Az első fordított _____ e redményt a Mincsik—Szirony teti a vezető' bíró. találkozó hozta. Szirony jelleg­zetes stílusban kezdett, kettős fedezékből indította támadása­it, — Mincsik azonban rendre megelőzte. Szironyt ineg Js in­tettél!:, a pontozóbírák azonban ennek ellenére 3:1 arányban az újpesti ökölvívót Jelölték meg győztesnek. Váltósúlyban Buká* az első menetben vezetést szerzett Dan- oslval szemben. A második me­netben kiegyenlítődött a küz­delem, a harmadikban azonban ismét előrelendült a gyöngyösi fiú, s egy pontos gyomortí?^*- iől Danes! megroggyant. E*v3 kezdve állandóan fogásban ke­resett menedéket — intés nél­kül! A menet közepén „állj!” vezényszó utáni ütésért Cseh vezetőbíró ismét csak figyel­meztette Dancsit, aid a „ma­gyarázat” alatt újból megütöt­te a leengedett karú gyöngyösi fiút, mire elszabadult a pokol a nézőtéren. Még egy perc volt bátra a találkozóból, a vezető- bíró azonban nem volt hajlan­dó tovább vezetni a mérkőzést. , Nagy huzavona után lepontoz- íatta a találkozót, Bukat győ­zött. s emiatt az újpestiek óvást nyújtottak be. A rendet csak nehezen tudták helyreállítani. Gayer szoros mérkőzésen Edőcsöt (sötét mezben) sorozatos szabálytalanság miatt lclép­(Szendrőváry felvétele) vesztett a kémény öklü Csjefíel szemben, a nap legnagyobb pontozói tévedését a Krajcsovics —Terényi mérkőzés döntetlen­je hozta. A Zalka ökölvívója higgadtan kisz/urkálta, leiskoláz­ta a kiütéses győzelmeiről hí­res Terényit. Az ökölvívás szép­ségeiből vajmi keveset láttunk a Tóth—Trapp találkozón. Trapp szabálytalansága — mélyütés — miatt kétszer számoltak Tóthra, s kétszer intették az új­pesti öklözőt. A második me­netben a gyöngyösi fiú egy al- karos ütéstől a padlóra zuhant, s a mérkőzésvezető először Trappot leléptette, majd utána újabb huzavona végén megvál­toztatta ítéletét, s Trapp döntő fölónyű győzelmét hirdette ki. A nehézsúlyban Juhász bizto­san győzött Ed öcs ellen, s ez­zel sikerült az egyik pontot megmenteni.. . ZALKA SE—íÜJPESTI DÓZSA 11:11 Gyöngyös, 2500 nésf. V.: Cseh, Gulyás. Pontozott: Gábor, Magyar, Németh. Óvári. Eredmények: (Elől a gyöngyö­siek) . Papírsúly: Fischer pgy., Zu­bik ellen, 2:0. Légsúly: Győr­fi a harmadik menetben felad­ta Kisnémeth ellen. 2:2. Har­matsúly: Nagy A. pgy. Kovács Z. ellen, 4:2. Pehelysúly: Ga­ált az első menetben döntő fö­lény miatt leléptetek Kovács F.-fel szemben, 4:4. Könnyű- súly: Fodor pgy. Petényi ellen, 6:4. Kisváltósúly: Mincsiik p. v. Szirony ellen, 6:6. Váltósúly: Bu­kát pgy. Dancsi ellen, 8:6. Nagy­váltósúly: Gayer p. v. Csjeff ellen, 8:8. Középsúly: Krajcso­vics—Terényi döntetlen, 9:0. Félnehézsúly: Tóthot a második menetben Trapp döntő fölénye miatt leléptették, 9:11. Nehéz­súly: Juhasz ellen a második menetben Edőcsöt sorozatos szabálytalanság miatt leléptet­ték, 11:11. A nap másik találkozóján 11:11 arányú döntetlennel vég­ződött a Csepel—Tatabányai Bányász összecsapás. (R.) Győzelemmel kezdtek az egh vízilabdázók EGRI DÓZSA—VASAS IZZÓ 5:2 (1:0, 2:1, 2:1, 0:0) Budapest, Fedett uszoda. V.: König h. Eger: RüU — Ringelhann clr., Pócsik — Puskás — Bolya, Re­gős, Kovács R- Csere: Krajcso­vics. Izzó: Füzessy — Danesa, Hu- nák — Tibai — Bobori, Takács, Domboróczky. Csere: Mátrahe­gyi, Puskás. Az idei vízilabda MNK rajtjá­ra közepes érdeklődés mellett került sor. Az egri csapat első mérkőzésén tartalékosán, a be­teg Szölgyémi és Katona, vala­mint a játéktól visszavonult Frank nélkül volt kénytelen kiállni — így Is biztosan győz­te le azonban szerényebb ké­pességű ellenfelét. Az egri gó­lokat Pócsik 2, Bolya 2 és Re­gös szerezte. Bár mind a négy negyedben szoros volt az ered­mény, a Dózsa úszás tudásban, kombinációs készségben maga­san ellenfele fölött állt. A cso­port másik mérkőzésén a Vasas 10:5 arányban győzte le az MIK együttesét. További eredmények: FTC— KSI 3:1, Bp. Honvéri—Kp. Spar­tacus 4:3, BVSC—VTSK 11:1, U. Dózsa—Tatabánya 9:1. idényzárás — győzelemmel EGRI SPARTACUS—Z. DANÜVIA 7:1 (2615:2398) NB I-es férfi tekemérkőzes, Eger. Eger: Molnár 466, Tősi 439, Pumimer 452, Ficzere 433, Nagy 443, Virágh 402. Danúvia: Varga 412, Szabó 437, Simó 388, Holczer 381, Szlizs 405, Budai 377. A bajnokság utolsó mérkő­zésén a már biztos kieső Z. Danúvia látogatott el Egerbe. Az első két párban még igye­keztek lépést tartani a hazai­akkal, de ezzel el is lőtték pus­kaporukat. Az egriek egyenle­tes teljesítményt nyújtva végig irányították a játékot és foko­zatosan elhúztak a zuglóiaktól, akik csak a becsületpontot tud­ták megszerezni. A Spartacus Molnár, Tősi, Puiiuner, Ficzere és Nagy egyéni pontjaival, va­lamint a több ütött fáért járó két ponttal győzött. Felsasabadn'Iásf versenyek Hatvanban Hatván város t'eltazaúaau-uiísá' nak 25. évfordulója alkalmát^, érdekes sporteseményekre került sor. A Hatvani VTS által ren­dezett mezei futóversenyen több mint hetvenen álltak rajthoz, végül is az alábbi eredmények születtek: Féri felnőtt: 1. Pető András (H. ITSK), 2. Maász (Gáspár SE), 3. Illés (Gáspár SE). Fér­fi ifjúsági, V Móréi, 2. Ma­gyar, 3. Bognár (mind Bajza Gimn.). Fiú serdülő: 1. Hepp. 2. Czifrik, 3. Czibolya (mind ITSK). Női Ifjúsági: 1. Zsíros Mária (Szakközépiskola) 2. Nagy M. (Bajza G.), 3. Pető (Szakkö­zépiskola). Leány serdülő: l. Katona Ibolya, 2. Pál, 3. Máthé (mind Szakközépiskola). Csapatban: Férfi ifjúsági: 1, Bajza Gimn., 2. ITSK. Fiú s.er- dülő: 1. ITSK I., 2. ITSK II. Leány serdülő: 1. Szakközépis­kola I., 2. Szakközépiskola H„ 3. Bajza Gimn. A kosárlabdatornán négy női és három férficsapat vett részt. Eredmények: Női csapatok: 1, Bajza Gimn. I., 2. 111-as sz. ált. iskola, 3. Szakközépiskola, 4. Bajza Gimn. II. Férficsapatok: 3. Hatvani Kinizsi, 2. Bajza Gimn., 3. HI-as sz. ált iskola. A Bervai Vasas nem bírt az Apci Vasassal A bajnokság állasa: 1. GYESE 27 24 — 3 120:12 48 2. Bervai V. 27 23 2 2 75:9 48 3. Apc 27 17 3 7 86:50 37 4. Bélapátfalva 27 16 5 6 67:45 37 5. Gy. V. Izzó 27 16 3 8 57:40 35 6. Petőfibánya 27 13 8 6 58:30 34 7. Lőrinci 27 13 5 9 89:50 8. Heves 28 14 2 12 51:63 9. Selyp 27 11 4 12 51:56 26 10. Recsk 27 9 3 15 43:62 21 Befejeződött a budapesti nem­zetközi asztalitenisz-bajnokság. A magyarok közül a Jónyer, Ti- már férfipáros szerzett első’ he­lyet, a fiatal Klampár a férfi egyesben az értékes második helyen végzett. $ Budapesten, a Játékcsarnok~ ban nagy érdeklődés mellett bonyolították le az FTC—SC Leipzig női kézilabda BEK mér­kőzést. A magyar bsapat 5:4-es félidő után 8:7 arányban győzött, így tehát egygólos előnnyel ' utazhat a visszavágóra. Befejeződött a baráti hadsere­gek vívóbajnoksága. Az utolsó napon a párbajtőr csapatok dön­tőjére került sor, amelyből a lengyel válogatott került ki győztesen — Magyarország a negyedik helyen végzett. ♦ Véget értek a kötöttfogású 1, osztályú birkózó csfe küzdel­mei. Az első helyet a Bp. Spar, tacus szerezte meg a Bp. Hon­véd és az FTC előtt — kiesett a Bocskai SE és a DVSC. A hét végén tovább folytatódnak a küzdelmeik a lab­darúgó NB I-ben. Pályázóinknak a november 8-án, szom­baton Budapesten sorra kerülő MTK—Egri Dózsa mérkő­zés végeredményét (és a félidő eredményét) kell eltalál­niuk. MTK—Egri Dózsa ................... (...................) A beküldő neve: Pontos lakcíme: A beküldiés határideje: november 8. ★ Heti pályázatunk helyes eredménye: Bervai Vasas— Apci Vasas 0:0. A beküldött szelvények között egy telita- látos akadt: Nagy Árpád, Gyöngyös, Hadsereg u. 3. November 6—7-én A Monti Kn|)ii clöiBtőfe A megyei LSZ ifjúsági bizott­ságának hagyományos Honti Kupájában az idén 17 csapat vett részt. A legnagyobb küz­delem az Északi csoportban folyt a Bervai Vasas és a Si- roki Vasas között, végül is a Bervai Vasas jutott a dötőbe, ahol a tavalyi, védő Egri Dó­zsa, a Petőfibányai Bányász és a Gyöngyösi MGT lesz az el­lenfele. A döntőket Egerben, november 6—7-én játsszák le. A csapatoknak csütörtökön 11 óráig kell beérkezniük a stadi­onba. A szövetség kér? a dön­tő részvevőit, hogy a lehetőség szerint az alábbi színű mezek­ben játsszanak: Petőfibánya: fe­hér-fekete, Gyöngyösi MGT: zöld—fehér, Bervai Vasas: kék, Egri Dózsa: lila—fehér. A sorsolásra csütörtökön 11.30 órakor kerül sor, majd két mérkőzést játszanak: az első 12.30, a másik pedig 14.30 óra­kor kezdődik. November 7-én, pénteken, ugyan ez a műsor, amelynek a végén Honti György özvegye nyújtja át a díszes vándorserleget a győztes csa­pat számára. (jipiupwiajj-imW1 >mwm, 1969. aovemher 4« tedd 1. Gruüzlimy—Varpalota X 1:0 2. SZMTE—Békéscsaba x 0:0 3. MAVAG—ZTE X 1:1 4. Kecskemét—Szállítók x 2:2 5. Miskolc—Nagybátony 1 2:1 6. Cegléd—DVSC x 1:1 7. Mező kovácsit.—SZVSE 2 0:2 B. Budafok—Pénzügyőr l 3:L ». Gyula—Jászberény x 1 :l 10. Kiskunt'.—Szóin. -VIA! I 2:1 11. K. Kinizsi—Győri MÁV 1 2:0 12. Siotök—Pécsi Ereb. 1 3:2 13. Veszprém—Szekszard 1 1:0 Plusz 1 M, Bauxit B.—Tajiosiczi Sál i 4:2 : ; ; ; :ií Ez történt a labdarúgó NB Illában Talán sohase» volt még eny- nyire izgalmas a kiesés elleni harc az északi csoportban, mint az idén. Mint ismeretes, három csapat mond búcsút az NB HI- nak, s erre a már biztos kieső Bagi Tsz SK mellett még nem kevesebb, mint hét csapatnak van ,,esélye”! A húszpontos Si- roki Vasas mellett ugyanis xAI- berttelep, Somsály, MEAFC' és MÁV HAC egyaránt 24—24 pont­tal rendelkezik, s a még ugyan­csak veszélyeztetett Aszódnak és Edelénynck 26 pontja van. A vasárnapi fordulóban kitűnően hajráztak a kieső jelöltek, a Si- roki Vasas Alberítelepet, a Som­sály a Hatvani Kinizsit verte meg, a MÁV HAC Aszódon, a Miskolci EAFC pedig Miskolcon a bajnok Tiszaszederkényvél szerzett értékes pontot.' Igen ér­tékes a Gyöngyösi Spartacus idegenben kivívott győzelme! Aszódi Vasas—MÁV HAC 1:1 (0:0) Aszod, 300 néző. V.: Sir. MÁV HAC: Molnár — Kukái, Terényi, Kőműves — Tóth 3., Katona — Kulacsik, Tóth B., Szabó, Konkoly, Mayer. Edző: Nagy Antal. Nagy lendülettel kezdett a ha­zai csapat, sorra vezette veszé­lyes akcióit, de a vasutasok vé­delme jól zárt. Negyedóra után feljöttek a vendégek, átvették az irányítást, a csatárok lövé­seit azonban nem kísérte sze­rencse. Az 50. perc eseménye: a kiugró Konkoly öt: méterről a hálóba lőtt, a játékvezető azonban les miatt nem ítélt gólt. A MÁV HAC fokozta az iramot és a 70. percben vezetés­hez jutott: ismét Konkoly ug­rott ki az elalvó védők mellett és biztosan lőtt a jobb sarokba. 1:0. A gólra aszódi rohamok következtek, s a 85. percben si­került az egyenlítés: a menten; akaró Terényi a lG-oson kívül kézzel ért a labdához, a sza­badrúgást elvégző Truzsi nagy erővel a jobb felső sarokba bombázott, 1:1. A lelkesen és jól játszó MÁV HAC győzelmet érdemelt volpa. Jók: Terén; • Kőműves, Tóth B., Konkoly. is. irolij \ a sas—AVb ért* 2:0 (2:0) Sírok, iíöu nezö. V.. Tauaúyi. Sírok: Kekeai — Zám, Kovács I., Zagyi — Répás, Kovács H. — Penyaskó, Krajecz, Hadobás, Miskolci, Czipó. Edző: Csáki Béla. Kezdés után a hazaiak lendül­tek, előre és a 10. percben meg­szerezték vezető góljukat: Czipó lövését a kapus csak kiütni tudta és a szemfüles Penyaskó a hálóba fejelt, 1:0. Továbbra is sí hazaiak maradtak a kez­deményezők és a 24. percben növelték előnyüket: Krajecz szöglete után Czipó a kapu elő­terébe emelte a labdát és Ha­dobás fejese védhetetlenül ju­tott a bal sarokba, 2:0. A ven­dégek kétszer egymás után ka­pufával válaszoltak! Szünet után is a hazaiak ját­szottak enyhe mezőnyfölényben, a vendégek részéről több ke­mény belem enés csúszott a küzdelembe. Sajnos a szabály­talanságokat Tabányi nem to­rolta meg, s emiatt paprikás hangúlatban folyt a játék. A 75. percben szép hazai akció során Penyaskó ballábas kapáslövését a kapufa mentette, majd Hado­bás hajszállal lőtt mellé. A Si- roki Vasas nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Czipó (a mezőny legjobbja), Penyaskó, Répás. (somogyi) Gáspár SE—Bagi Tsz SK 3:0 (1:0) 400 néző. V.: Kruj. Gáspár SE: Szarka — Pozsár, Janik. Balogh ■— Szabó. Tóth — Lőrincz, Gergely, Toldi. Vi~ domusz, Ludvig. Edző: Kovács János. Kezdettől fogva az átszervezett hazai csapat irányította a pú­ié kot, a 15. perc aztán meghoz­ta a vezetést: Gergely labdája! Toldi a jobb alsó sarokba tu-^ vábbította, 1:0. A 20. percben Vidomusz szögletét üggyel-baj- jaJ, Gergely távoli nagy lövé­sét pedig bravúrral védte a ka­pus. Gáspár SE a 48. perc­ben érte el második gólját: Lud­vig szögletét Pozsár Gergely elé fejelte, s a csatár élesen a bal felső sarokba lőtt. 2:0. A 65. percben ismét Gergely tört a kapu fele, a védők azonban a G-oson ’ elül elkaszálták. A bün- ’íőrúgást Balogh végezte el, lő­csét azonban a vendégek ka­pusa hárította. Az utolsó gól a, Ti. percben esett: ismét Ludvig i v élt szögletet a kapu ele, s Gergely ezúttal sem hibázott, 3:0, a hajrában nagy fölényben f játszott a hazai együttes, de a helyzetek kihasználása már nem sikerült. Jók: Pozsár, Gergely, Janik, Tóth, Szarka. (marosváry) Zalka SE—Miskolci Bányász 2:1 (0:0) 200 néző. V.: Tóth 33. Zalka SE: Győrt — Kovács, Bisztri, Kurinka — Dombóvári, Molnár — Zsólya, Varga, Lacz- kó, Pintér, Havasi. Edző: Csíz- marik Imre. Az orkánszerü széllel szemben játszó hazaiak kezdettő] fog­va nagy iramot diktáltak. Ha­vasi nagy lövését bravúrosan védte a vendégek kapusa, majd a 35. percben Zsólya jutott nagy helyzetbe, de a lövés pillana­tában elesett. A 40. percben Laczkó kapáslövése centiméte­rekkel kerülte el a sarkot. Szü­net után is a hazaiak irányí­tották a küzdelmet, mégis a vendégek szegeztek gólt: az 50. percben kapu előtti kavarodás végén Prenitzer volt eredmé­nyes, 0:1. A hazaiak a 67. perc­ben egyenlítettek: Laczkó át­adását Havasi emelte a hálóba, 1:1. A mérkőzést eldöntő gólra a 71. percig kellett várni: ek­kor a menteni akaró miskolci kapusról Oláh, hátára, onnan- pedig a hálóba pattant a labda. 2:1, öngól! A látottak alapján nagyobb is lehetett volna a Zalka SE győzelme! Jók: a közvetlen vé­delem, Molnár, Pintér, Laczkó (a mezőny legjobbja). (bálínt) Smiisályi Bányász— Hatvani Kinizsi 2:0 (1:0) suli néző. V.: Kiss. Hatvan: Gyökér — SáhthM. Kapuszta, Gabis (Mészáros) -- Baranyi, Kristyán • Simon, Szabó, Urban, Tóth, Kővágó (Szekeres). Edző: Seres Gyula. Rögtön a hazaiak lendültek támadásba és a 4. percben góu értek el: a bal szélső beadását a középcsatár lőtte a jobb sa­rokba, 1:0. Ezután csapkodó, /nm nélküli mezőnyjáték ala­kult ki a két IG-os vonal között, majd a hazaiak próbálkoztak többet, ám a vendégek védelme jól zárt. Szüne,: ucan he:ves somsályi támadásokkal folyta-' tódott a játék, s az 50. perc újabb gólt hozott: a kitörő ko- zepcsatár a kapufára lőtte a labdát, amelyet másodszorra a befutó jobbösszekötő lőtt a hálóba, 2:0. Ezután a hazaiak ré­széről több kemény belemenés jellemezte a küzdelmet. A 65. perctől a Kinizsi vette át az irá­nyítást, de szépítenie már nem sikerült. A 80. percben Kristyán nagy erejű lövését ritkán lát­ható bravúrral mentette a ka­pus. A somsályiak győzelme megérdemelt. Jók: Kristyán, Urbán, Kapuszta. (kroffinger) fcdelényi Bányász-— Egercsehi Bányász 1:0 (1:0) Edelény, 500 néző. V.: Paksi. Eger csehi: Molnár — Dorkó II., Kovács, Halász, Stoff — Sraj- ber, Sulyok — Kozma, Ballal (Szabó), Erdei, Tóth (Barta), Edző: Gere Tihamér. Mintegy negyedórán keresztül alacsony színvonalú, csapkodd küzdelmet láthattak a nézők. A 20. percben az előrehúzódott Dorkó II. lövése szállt fölé, a másik oldalon Molnár két íz* ben is bravúrral hárított. A mér­kőzést eldöntő egyetlen gól a 45. percben született: nagyot hi­bázott a vendégek védelme és a szemfüles Selmeczi 8 méter­ről, laposan a hálóba lőtt, 1:0. Szünet után a vendégek kezde­ményeztek többet, az 53. perc­ben Kozma a kapufát találta el. A hajrára végképp ellapo­sodott a játék, az egyetlen ese­mény: u 75. percben Káli I-ei reklamálásért kiállították. Ede- lény megérdemelten győzött as enerváltan mozgó Egercsehi el­len. A csapatból csak Molnárt Srajbert és Kozmát lehet ki­emelni. (sulyok) További eredmények: Rudabá- "i/u—Gyöngyösi Spartacus 2:3 Oki), MEAFC—Tiszaszederkény t:l (1:1). A bajnokság allasa: i . Tiszaszed. 27 18 5 4 63:22 4) 2. Ruoabánya 27 14 7 6 47:27 32 3. Gáspár SE 27 13 6 8 41:26 3* 4. M. Bányász , 27 14 4 9 44:30 31 5. Egercsehi 27 11 7 9 39:30 2& 6. Hatvani K. 27 12 5 10 50:42 2J 7. Gy. Spart. 27 11 7 9 51:45 2$ }>. Zalka SE 27 8 12 7 28:30 21 9. Edelény 27 10 6 11 36:32 2t A. Aszód 27 9 8 10 33:44 2» . ■. Albeittelep 27 9 6 12 43:42 2« 12. Sofnsály 27 8 8 11 35:39 ?J 13. MEAFC 27 7 10 10 40:52 VI 14. MÁV HAC 27 9 G 12 35:54 íl 15. Sírok 27 7 6 14 31:43 16« Bag 37 3 ej 21 30^ Az Idei bajnokság utolsó előtti fordulóját bonyolították le a hét végén a labdarúgó megyei X. osztályban. Általában a várt eredmények születtek, bár meg­lepetésnek számít a füzesabo­nyiak pontszerzése Recsken, va­lamint az apciak döntetlenje.a bajnok bervaiak otthonában Ez utóbbi mérkőzésen 11-eshez ju­tottak a hazaiak, de a megítélt büntetőt Gulyás nem tudta ér­tékesíteni, s így a jól védekező apciak megérdemelten jutottak az egyik ponthoz. A fordulóban egyébként csak egy összecsapá­son született nagy gólarányú győzelem, mégpedig a Lőrinci— Bélapátfalva találkozón, ahol a hazaiak hétszer találtak a ven­dégek kapujába. Eredmények: Recsk—FVSC 1:1, Lőrinci—Bélapátfalva 7:0. Petőfi- bánya—Rózsaszentmárton 2:1, pé- tervására—GYESE 1:3, Heves— Korvin SE 1:0, Bervai Vasas— Apc 0:0, Egri Spartacus—SéLypi Kinizsi 1:2. A bajnokság uUjjsa: 1. Bervai V. 28 21 S 2 65:19 47 2. Selypí K. 29 20 3 6 74:34 43 3. GYESE 29 17 5 7 66:23 39 4. Apc 29 17 5 7 51:23 39 5. Petőfibánya 29 14 10 5 60:27 38 6. Gy. V. Izzó 29 15 6 8 48:32 36 7. Lőrinci 29 16 2 11 58:52 34 Az ifjúsági csapatok eredmé- : nyel: Recsk—FVSC 5:1, Lőrinci— Bélapátfalva 1:3, Petőfibánya— Rózsaszentmárton 5:0. Pétervásá- ra—GYESE 0:5, Bervai V.—Apc 6:0, Egri Spartacus—Selyp i:i. !€5scaSc rünici&tft