Népújság, 1969. október (20. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-21 / 244. szám

V Fokozódik a kiesés elleni harc Ez történt a labdarúgó KB 111-ban Az északi csoport vasárnapi fordulójában több meglepő ered­mény született. A listavezető Tiszaszederkóny mindkét pontját Rudabányán hagyta, a második helyezett Miskolci Bányász pe­dig Aszódon „vérzett el”. Me­gyénk csapatai közül a Zalka SE fölényes győzelmet aratott az utolsó helyezett Bagi Tsz SK ellen, de az Egercsehi Bányász és a Gáspár SE is könnyen nyert a kiesétstől veszélyezte­tett MÁV HAC, illetve Siroki Vasas ellenében. A Hatvani Ki­nizsi Edelényben szerepelt és balszerencsés körülmények kö­pött vesztett 2:1 arányban. ZALKA SE—BAGI TSZ SK 3:0 (1:0) Gyöngyös, 200 néző. V.: Sza­bó. Zalka SE: Győri — Konkoly Dombóvári, Kurinka — Békési, Laczkó — Varga, Sármány, Fü- löp, Havasi, István (Suba). Ed­ző : Csizmánk Imre. A védekezésre berendezkedett vendégekkel szemben kezdettől fogva nagy fölényben játszott a Zalka SE, de az első gólig, a 26. percig kellett várni: ekkor Békési 20 méterről leadott lövé­se a kapus előtt felpattanva ju­tott a hálóba, 1:0. A félidő be­fejezéséig több nagy helyzet adódott a bagi kapu előtt, eze­ket azonban nem sikerült ki­használni. A második gól az 59. percben esett: ismét Békési tá­voli lövése került a kapu bal sarkába, 2:0. A 70. percben for­más támadás végén István volt eredményes, 3:0. A Zalka SE jóval nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Jók: Kurinka (a mezőny legjobbja), Konkoly, István. (bálint) ’"DELÉNYI BÁNYÁSZ— HATVANI KINIZSI 2:1 (1:1) .Edelény, 400 néző. Kinizsi: Gyökér — Szekeres, Kristyán, Mészáros — Baranyi, Gubis — Simon, Szabó. Püspö­ki (Varga), Tótji, Kővágó. Ed­ző: Seres Gyula. Negyedórán keresztül a két 16-os vonal között folyt a já­ték, majd a Kinizsi vette át az iránytást és a 20. percben vezetéshez jutott: Szabó futott el a szélen é® beadását Tóth az elmozduló kapus mellett lőtte a bal sarokba, 0:1. A gól után a hazaiak lendültek előre, és a késlekedő védők mellett Boldvai kiegyenlített, 1:1. Szünet után a hazaiak fokozták az iramot és néni egy.szer túllépték a ke­mény ját<§k határát. A mérkő­zést eldötgp gól az 53. percben esett: szöMitrúgás után Boldvai fejese vedhétetlenül vágódott Gyökér hálójába, 2:1. A hajrá­ban , Kinizsi-rohamokat látha­tott a közönség, egy ízben Tóth nagyszerű lövése a bal sarokba jutott — a játékvezető azon­ban les címén nem adta meg a gólt! A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Kristyán, Simon, Tóth. (kroffinger) EGERCSEHI—MÁV HAC 2:0 (0:0) Egercsehi, 300 néző. V.: Med­veczki. Egercsehi: Molnár — Dorkó II„ Kovács, Halász, Stoff — Kozma, Srajber, Erdei — Bal­lal, Sulyok, Tóth (Barta). Edző: Gcre Tihamér. MÁV IIAC: Molnár — Kókai, Terényi, Adám dr. — Tóth, György —/ Kulacsik, Kőműves (Maróti), Szabó, Mayer, Lud­vig. Edző: Nagy Antal. A hazaiak kezdtek jobban, a negyedik percben Tóth lövését védte szépen Molnár, a másik oldalon Mayer lövése okozott gondot a Bányász kapusának. Meddő igazai mezőnyfölény ala­kult ki, egy ízben Ballai került jó helyzetbe, de közelről fölé vágta a labdát. Szünet után 15 percen keresztül hullámzó volt a küzdelem, a hazaiak fölénye a 61. percben érett góllá: Tóth szabadrúgását Molnár csak ki­ütni tudta és a befutó Sulyok védhetetlenül továbbított a há­lóba. l :0. Továbbra is Egerase- uralta a mezőnyt. rengeteg helyzetet teremtett ellenfele ka­pujánál, ezek közül azonban csak egyet sikerült érvényesíte­ni; a 86. percben Erdei átadá­sát Ballai lőtte a bal sarokba, 2:0. A második félidőben muta­tott jobb játékával megérdemel­ten győzött a hazai csapat. Jók: Halász, Kozma, Erdei, illetve Molnár, Terényi, Ludvig. (sulyok) GÁSPÁR SE—SIROKI VASAS 2:0 (0:0) Hatvan, 300 néző. V.: Eli. Gáspár SE: Gilányi — Szűcs, Janik, Jánosi — Szabó (Kiss), Márton — Kovács, Vidomusz, Gergely, Tóth, Takács. Edző: Kovács János. Sírok: Kékesi — Zám, Maruzs, Zagyi — Répás, Kovács — Pe- nyaskó, Krajecz, Mislkolczi, Hu- dobás, Czipó. Edző: Csáki Béla. A Siroki Vasas az első félidő­ben egyenrangú _ ellenfele volt a gyenge formát kifogó Gáspár SE-nek. Bár ekkor is a^hazaiak kezdeményeztek többet, támadó­soruk azonban a kapura nem volt veszélyes. Szünet után nyolc perc alatt eldőlt a két pont sorsa. A 46. percben Gergely jó labdával ugratta ki Kovácsot, aki középre továbbí­tott és Tóth a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. 1:0. Az 53. perc újabb gólt hozott: Vido­musz egészen az alapvonalig futott a labdával, majd a fel­futó Kovács elé továbbított, és a szélső nagy erővel a bal sa­rokba bombázott. 2:0. Továbbra is a hazaiak kezdeményeztek többet, időnként nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujá­ra, a helyzeteik kihasználása azonban a továbbiakban már nem sikerült. Egy ízben Tóth már a kapust kicselezte, de aztán az üres kapu mellé gu­rította a labdát. A 80. percben szinte megismétlődött a jelenet, Tóth már csak a kapussal állt szemben,, de aztán elhamarko­dottan mellé lőtt. A Gáspár SE több góllal 1® nyerhetett volna. Jók: Janik, Jánosi, Márton, Tóth. A vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. További eredmények: Rudabá- nya—Tiszaszederkóny 2:0, Aszód —Miskolci Bányász 1:0, MEAFC —Alberttelep 1:0, Somsály—Gy. Spartacus 4:2. A bajnokság állása: á 1. T.-szed. 2. Rudabánya 3. M. Báfiyász 4. Gáspár SE 5. Egercsehi 6. H. Kinizsi 7. Zalka SE 8. Gy. Spart. 9. Aszód 16. Edelény 11. Alberttel. 12. Somsály 13. MEAFC 14. MÁV HAC 15. Sirok 16. Bag 25 17 25 13 25 14 25 12 25 11 25 12 25 7 25 9 26 9 25 9 25 8 25 7 25 6 25 8 25 5 25 3 4 5 7 7 8 9 6 9 9 6 10 6 11 8 10 9 10 5 12 6 14 3 19 60:20 38 43:23 33 42 :26 32 38:24 30 38:28 23 49:39 28 25:27 26 43:42 25 31:38 25 34:30 24 41:40 22 33:38 22 36:49 21 33:53 21 27:42 16 28:82 9 Röplabda A 31. sz. Állami Építőipari Vállalat 18. sz. -főépítésveze- tősége berentei, budapesti és visontai munkahelyeire fel vesz ács szakmunkásokat, betonozó kubikus dolgozókat, 1 fő villanyszerelőt, 1 fő gé­pésztechnikumi érettségivel rendelkező technikust. Ács és kubikusoknál teljesít­ménybérezés, villanyszerelő és technikus megegyezés sze­rint. Különélést térítünk, munkásszállást és étkezést biztosítunk. Téli időszakra a munkahelyeink téliesítve lesznek, fagyszabadságolást nem fogunk eszközölni. Je­lentkezés: 18. sz. főépítésve­zetőség, Berente, 54. lakás. (x) Hálásan köszönjük mind­azoknak, akik férjem és édesapánk elhunyta alkal­mával együttérzésüket nyil­vánították. özv. dr. Vermes Róbertné és gyermekek fövAkosi díjbeszedők-* EGRI DÓZSA 3:0 (3, 11, 11) Eger, NB n-es női mérkőzés, ÍOO néző. Eger: Gergely, Krecz, Jakab, Holló, Knapp, Szloboda. Csere: Bihari, Palotai, Szajlai. Edző: Bodnár Já—OS. A fiatal egri csapat kitűnően kezdett, utána azonban meg­torpant és fokozatosan feliilke- rekeJett a bajnokjelölt fővárosi együttes. A második és a har­madik játszmában kiegyensúlyo­zott küzdelem folyt, az egri lá­nyok méltó ellenfelei voltak a rutinos fővárosi csapatnak, fő­leg kkor. amikor Holló volt a hálónál. Az Egri Dózsa vasári nap Zagyvapálfalvám eraretyá. Egerben rendezték meg az If­júsági kupa megyei döntőjének visszavágóját. Az Egri Dózsa leány csapata 2:1 arányban le­győzte ugyan Erk együttesét, mivel azonban az első mérkőzé­sen, Erken, a hazaiak 2:0 arány­ban bizonyultak jobbnak. ők szerezték meg a megyei ólsöeé- getl Csemege­VÁJ magasabb zsírtartalom, kitűnő íz, korszerű csomagolási Keresse minden élelmiszer- árudában. Fogy. ár: 10 dkg 5,40 Ft. Egyszer megkóstolja mindig ezt yeszi BORSOD MEGYÉI TEJIPARI VÁLLALAT üzeme, EGER Közgyűlési menetrend Október 21. és 28-a között Heves megyében az alábbi sportköri vezetőségválasztó közgyűléseket rendezik meg. Október 21: Egri Dobó Gimrázium, 15 óra. Sarudi Tsz SK, pártház, 18 óra. Űj- lőrincfalvi Tsz SK. tanács­ház, 18 óra. Kékesiétől Sas SC, 17 óra. Október 22: Egri Szilágyi Gimnázium, 14 óra. Október 23: Megyei Terve­ző Iroda, 15 óra. Egri Gyógy­szerész SC, 17 óra. Október 24: Egri Gárdonyi Gimnázium, 15 óra. Selypi Építők, 14 óra. Október 25: Káli Tsz SK, kultúrház, 18 óra. Október 20: Dormándi Tsz SK, kullúrház. 12 óra.. Mező­szemetei Tsz SK, sportöltöző, 17 óra. Tófalui Tsz SK!, fa* nácsház, 15 óra. Nagyköké­nyesi Tsz SK, kultúrház, 17 óra. Istenmezejei Bányász, kultúrház, 13 óra. Andornak- tályi Tsz SK, kultúrház, 9 óra. lakrészek- előjegyézhetők a a Pécsi. 2. sz. Ügyvédi Mun­kaközösségnél. Pécs, Kossuth o. «K5, Telefon: 23-13. H man mar legújabb pörkölt kávé keveréke 20 dkg 26,—Ft. Ősszel is-télen is*1 Felöltő, átmeneti és télikabá^^ különlegességek nagy választékban az ÁFÉSZ-áru házakban és szakiizl etek ben. robotok előfutára. a gép már Mindent ad, mindent elvégez a villamos hálózattól függetlenül működő, könnyen moz­gatható ROBOT MH—1-ES TÍPUSÚ ROBBANÖMOTOROS HEGESZTÖGÉEi Alkalmas: hegesztésre, akkumulátorok töltésére, gépkocsik hidegen történő indítására, ékszíjcsatlakozással forgásátvitelre, külön adapterrel: világításra. Műszaki adatok: ... hegesztőáram 40^-TfO Á hegesztöfeszültség 60 V a heglesztőpálca max. vastagsága 3,25 mm áramforrás háromfázisú gene­rátor hajtómotor SP típusú, kétüte­mű Ottó-motor súlya 70 kg ­Most kapható!­HZ AUTOKER bemutató­termében Budapest. VI., Népköztársaság útja 14. Ügyintéző: Kiss Alajos. Telefon: 312-713 és 124-559. Apróhirdetés AZONNALI belé­pésre keresünk 1 fő mélyépítő normást, 1 fő belső ellenőrt. Eger Város Tanácsa V. B. Mélyépítő üze­me. Eger, Homok u. 26. 16 évet betöltött lányokat szőlő ÍZI felvesz Pamuttextil- n müvek Jacquard Szövőgyára. A betanulási idő 12 hét, ezen idő alatt havi. 1000,— Ft bruttó fizetést és napi 1,— Ft­ért ebédet és két szabad szombatot biz­tosítunk. Lakást minimális térítés mellett leány- otthonszerü el­helyezésben adunk. Kiképzés után igen jó, 1600—2000.— Ft közötti kere­seti lehetőséget nyújtunk. Je­lentkezés írásban a PTM Jacquard Szövőgyár üzemgazdasági osztályán. Bu­dapest, XIII., Szekszárdi u. 19—25. 4. SZ. Autóközle­kedési Vállalat azon­nali belépéssel fel­vesz autószerelő, ál­talános lakatos, ka­rosszérialakatos, és esztergályos szak­munkásokat, mű­helytakarító és álta­lános segédmunkáso­kat, vizsgázott ka­zánfűtőket, gond­nokot és takarító­nőt, alkalfni mun­kásokat 4, 6, 8 órai . foglalkoztatásban (nyugdíjasokat is). — Fizetés megegye­zés szerint. A kol­lektív szerződésben oiztosítottakon felül minden második hé­ten szabad szomba­tot tartunk. Vidéki­eknek a próbaidő után munkahelyre és visszautazáshoz autóbusz-járatain­kon utazást biztosí­tunk. Jelentkezés: Eger, Lenin út 194. Műszaki szakosztá- lyon . _______________ P ÁLYÁZATI felhí­vás! Hivatal mérleg­képes könyvelői ké­pesítéssel revizori munkakörben 1 fő munkaerőt alkalmaz. Jelentkezéseket: „Le­velekre válaszolunk” jeligére az egri hir­detőbe kérünk.______ A Z EGRI I. sz. Téglagyár. Homok út. jó kereseti le­hetőséggel, alkalmi munkát hirdet. Fi­zetés a munkavég- zés utáni napon. AZ EGRI Tanár­képző Főiskola, éj­szakai portási mun­kakörbe. nyugdíjas férfit azonnal al­kalmaz. Jelentkezni lehet a gazdasági hivatalban. LAKÓTELEPI, k étszoba - összflco m- iörtos, egri lakásom elcserélném belváro­si hasonlóra. „Er- kélyes” jeligére az egri hirdetőbe. ______ F ÜZESABONY, Rá­kóczi út 81. sz. fél ház eladó. Érdeklőd­ni vasárnap;_______ E GERBEN, a me­csettől 5. pefere le­vő kétszobás lakáso­mat munkásszállás­nak, vagy vállalat­nak bérbe adnám. Leveleket ».Falevél'’ jeligére az egri hir­detőbe kérem. ZASTAWA 690-as sürgősen eladó. Eger, Tinódi út 2. FIAT 350-es Limou­sine, 17 000 km-rel igényesnek eladó. Ajánlatokat „Fehér” jeligére az egri hir­detőbe. 43 ÉVES. gyermek­telen asszony józan gondolkodású» egye­dülálló férfi isme­retségét keresi há­zasság céljából. Ajánlatokat „Vidé­kiek előnyben” jeli­gére az egri hirdető­be^ ___________________ M ODERN vonalú, fehér, mély gyer­mekkocsi eladó. Eger, Puky Miklós u, 2. I. 6. __________ R ÖVID, keresztfiú- ros, páncéltőkés* Bősen dorfer-zon- gorá eladó. Cím: Dobrocsi Gábor, Apc, Háromkereszt u. 6._________________ T örzskönyvezett, kis pulik eladók. Eger, Kistályai út 7. ÖRAJ AVITÁST műhelyemben, Fü­zesabony, Szihalmi u. 29. és lakásomon, Eger, Ady Endre u. 4. sz. alatt vállalok. Sürgős esetben mun­kákat soron kívül veszek. Körösztös János órás kisipa­ros^^ _______■. 5 00, 600, 800 lite­res hordók eladók. Eger, Szeszfőzde u. 5. Vásóroljc >n visontai lig nitet A visontai lignit kiadása a bányánál történik. Fogyasztói ára: 12,80 Ft/qj Utalványok válthatók: a gyöngyösi, káli/ hevesi TÜZÉP-telepe- ken, valamint az a ba­sán TÜZÉP-megbízott- nál. ■ j Hirdessen ( Népiiis ágban! mérgünk: mert egy kg tiszta háztartási pamutrongyért, vagy öt kilogramm vegyes háztartási rongyért az ellenértéken felül ajándéksorsjegyet is ad a 'MÉM, a RONGVGVOjTÖ HETEK alatt, október l-től november 9-ig. Ezernél több értékes nyeremény! Főnyeremény SKODA 1000. MB személygépkocsi!