Népújság, 1969. szeptember (20. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-09 / 208. szám

A Gy. Spartacus simán legyőzte az éllovas Tiszaszederkényt Ez történt a labdarúgó MB Ill-ban Az északi csoport 19. forduló­jában a táblázaton több ponttal vezető 'l'tszaszederkeny gyön­gyösi vendégjátékát kísérte a legnagyobb erdeklodea. A lista­vezető csalódást keltett Gyön­gyösön, mert a technikailag képzettebb hazai együttes kony- nyű győzelmet aratott, s a győ­zelem aranya akár nagyobb is lehetett volnál A Hatvani Kini­zsi tovább folytatta jö szereple­sét, ezüttal Alberttelepet fek­tette kétvállra. A kiesési, rang­adón biztos hatvani győzelem született, s végre a Siroki va­sas is megemberelte magát. Egercsehi otthonából vitte haza „Skét bajnoki pontot. A Gaspái SE játékvezetői hibák mt»tt «7pnvedett vereséget Somsaiy ban s a Zalka SE is vesztesen hagyta el a pályái Rudabanyán. Gy. Spartacus —Tiszaszederkény 3:1 (3:1) Gyöngyös, 500 néjSő. V.: Dull. Gyöngyös : Jakab — Ács, For- ■ gács, Nagy I. — Pethes, Gáspár— Kövecsi, Bágyi, Balogh (Bocs), Szatmári, Barta. Edző: HCczelt Szabolcs. A kitűnően kezdő szövetkezeti csapat már az ötödik percben ; gólt ért el: Pethes átadását i Szatmári mintegy íz méterről lótte a hálóba, 1:0. A 20. perc i újabb hazai gólt hozott: bal ol- 1 dsli támadás végén nagyot hi­bázott a vendégek védelme és Szatmári 13 méterről leadott lö­vése vedhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba. 2:0. A vendé­gek a 25. percben kihasználták a hazai védelem megingását és Gunics révén szépitettek, 2:1. Ezután a félidőig jó iramú, vál­tozatos küzdelmet láthattak a nézők enyhe hazai fölény mel­lett. Szünet után fokozódott az iram, lassan nagy fölénybe ke­rült a Spartacus, de csatárai soí-ra elhibázták helyzeteiket. A félidő közepe táján durva beleme- nések tarkították a játékot, a 18. percben Gulyas megrúgta For­gácsot és a játékvezető — meg­lepetésre — mindkettőjüket ki­állította. Ezután a vendégek lendültek előre, de a gyöngyösi védelem jól zárt. Az utolsó goi ^ meghosszabbításban esett: Bágyi 25 méterről leadott sza­badrúgása nyomán a labda úgy Vágódott a bal felső sarokba, hogy a vendégek kapusa csak érinteni tudta, 3:1. Á technikailag képzettebb Gy. Spartacus nagyobb arányban is nyerhetett volna a csalódást keltő Tis7.aszederkény ellen. Jók: Acs,. Pethes, Szatmári. (szkqcsovszky) Hatvani Kinizsi—Alberttelep 3:1 (0:0) , Hatvan,’600 néző. V.s Kruj. Kinizsi: Gyökér — Szekeres, Gubts, Mészáros — Baranyi, Kristyán — Simon, Szabó, Püs­pöki, Tóth, Kővágó. Edző: Seres Gyula. ’ Tapogatózó kezdés után foko­zatosan lendült támadásba a Ki­nizsi. a vendégek védelme azon­ban jól állt a lábán. Ebben a játékrészben több helyzet adódott az alberttelep! kapu előtt, de a hatvani csatároknak rossz volt az irányzékuk. Szünet után tovább nőtt a Kinizsi íöléhye, s a 60. percben megszületett az első gól. Simon kiugrott a védők mellett, jól to­vábbított Tóth elé, aki vedhetet­lenül fejelt a bal sarokba, 1:0. Nem sokat váratott magára a második hazai gól sem: a 64. percben Simon átjátszotta a vé­dőket, és a kimozduló ‘ kapus mellett lőtt a hálóba, 2:0. A ven­dégek a 73. percben Kovács kö­zeli lövéséből szépítettek, majd a 18. percben Szekeres—Kővágó —Tóth volt "a labda útja, s a balösázekötő az elmozduló kapus mellett beállította a 3;l-es vég­eredményt. A Kinizsi Jó játék­kal teljes mértékben rászolgált a győzelemre. Jók: Gubls, Sze­keres, Simon, Tóth. (krotHnger) MÁV HAC—Bagi TSZ SK 3:0 (3:0) Hatvan. 600 néző. V.: Szabó. MÁV HAC: Molnár — Kőmű­ves, Kókai, Ádám dr. — Tóth, Katona — Kulaoslk. Terényl, Szabó, Mayer, Ludvig. Edző: Nagy Antal, A lendületes hazai rohamok már a 3. percbon gólt hoztak: Kulacslk jól eltalált lövése ju­tott a hálóba, 1:0, Szinte állan­dóan a vendégek térfelén folyt a küzdelem, a baglak csak rit­kán jutottak el a hatvaniak ka­pujához, támadásaik azonban eléggé veszélyesek voltak. A 35. perctől kemény, sőt helyenként durva belementsek tarkították a játékot, s a 41. percben Juhász (Bag) a kiállítás sorsára Jutott. A mérkőzés sorsa a 44. percben dőlt el véglegesen. Szabó átadá­sával Ludvig tört előre, s lövése a kapufát érintve vágódott a sarokba, 2:0. Szünet után nagy fölényben játszott a MÁV HAC, de Terényl és Ludvig száz- százalékos gólhelyzetben hibá­zott. A félidő közepétől vissza­esett a hazai együttes, előrelen­dült a vendégcsapat, de a Jól védő Molnár kapuját nem tud­ta bevenni. A helyzeteit jobban kihasználó MÁV HAC győzelme megérdemelt. Jók: Molnár, Tóth, Kulacslk. , (Srej) Somsály—Gáspár SE 2:1 (0:1) Somsály, 400 néző. V.: Szórádi. Gáspár SE: Gtlányl — Sücs, Janik, Jánosi — Kiss (Dányi) Márton — Takács, Kovács, Ger­gely (Vidomusz), Szabó, Tóth. Edző: Kovács János. Változatos mezőnyjáték után a Gáspár SE kapott hamarább lábra és a 20. percben vezetést szerzett: Tóth labdájával Ger­gely két védőt Is kicselezett, majd biztosan lőtt a hálóba, 0:1. Továbbra is a vendégek kezde­ményeztek többet, a hazaiak ere­jéből egyenlőre csak szórványos előretörésekre futotta. Szünet után Kovács lövése a hálóba ju­tott, de a játékvezető les elmén nem Ítélt góltl Feljöttek a ha­zaiak és az 56. percben egyenlí­tettek: Beleznai lövése Márton lábáról vágódott a hálóba, 1:1. Öngól! Ezután sok szabálytalan­sággal tarkított küzdelmet lát­hattak a nézők, a 87. percben ártatlannak látszó hazai táma­dás során született meg a mér­kőzést eldöntő gól: Janik átadá­sát- a szemfüles Földest elcsípte és közelről a hálóba lőtte. 2:1. A hazaiak az elfogultan bírás­kodó játékvezetőnek kőszönhe.- tlk győzelmüket, a döntetlen igazságos a bb lett volna. Jók: Gi- lányi, Szűcs, Márton, Kovács. (marosváry) Siroki Vasas—Egercschi Bányász 3:1 (1:0) Egercsehk 500 néző. V.: Dezső. Sírok: Kékesi — Zám, Kovács I., Zagyi — Miskolci, Répás — Penyaskó, Krajecz, Budai, Ha- dobás, Nagy. Edző: Csáki Bála. Egercseht: Molnár — Dorkó ÍI., Kovács, • Halász, Stoff — Szabó; Kozma — Srajber, Erdei (Bal­lal), Sulyok, Tóth (Zay). Edző: Gars Tihamér. Meglepetésre a vendégek lép­tek fel támadólag és az 5. perc­ben gólt értek el: szógletrugas után Hadobás remek fejese ved­hetetlenül vágódott a hálóba, 1:0, Mintegy negyedórán keresz­tül jelentős volt a vendégek fö­lényé, a 20. perctől kezdve azon­ban feljött a hazai csapat es a félidő végéig váltakozó, közepes iramú mezőnyjátékot láthattak a nézők. A 28. percben Erdei hibázott nagy helyzetben. A má­sodik félidőt nagy erővel kezd­te a Bányász és a 80. percben egyenlített: Srajber beadását Sulyok kapásból lőtte a hálóba 1:1. Még ugyanebben a percben esett a győztes gól: siroki tá­madás végén Hadobás a késle­kedő védők közölt lőtt a léc alá, 2:1. Ezután a vendégek az ered­mény tartására törekedtek, a ha­zai csapat Irányította a Játékot, de lagymatagon mozgó táma- dósora már nem tudott kiegyen­líteni. A döntetlen Igazságosabb lett volna. Jók: Kékest, Zagyi, Penyaskó, Hadobás, illetve Ko­vács. (sulyok) Rudabánya—Zalka SE 3:0 (0:0) Rudabánya, 600 néző. Zalka SE: Bráz — Konkoly, Blsztri, Kurinka — Békési, Dom­bóvári — Varga (Zsólya). Mol­nár (Jánosi), Laczkó, Sármány, Fülöp. Edző: Cstzmartle Imre. A kezdeti hazai rohamok után 10 perc elteltével kiegyensúlyo­zottá vált a küzdelem. Előbb Sármány, majd Laczkó hibázott jó helyzetben — a másik oldalon Bráz két ízben is bravúrral men­tett a rudabányal csatárok elől. A második félidőben a Zalka SE kapott hamarább lábra, még­is — a játékvezető jóvoltából — a hazaiak értek el gólt: a 75. percben Békési ollózva mentett a kapu előtt, s a játékvezető nagy meglepetésre gólt ítélt, 1:0! Egy darabig szünetéit a játék, a vendégcsapat játékosai hiába reklamáltak. Ezután parázs han­gulatban folytatódott a küzde­lem. A Zalka SE elkeseredetten támadott, de a csatárok lövéseit nem kísérte szerencse. A 87. percben váratlanul esett a talál­kozót végleg eldöntő gól: egy előrevágott labdával a hazai kö­zépcsatár kiugrott és biztosan lőtt a hálóba. 2:0. A döntetlen igazságosabb lett volna! Jók: Bráz, Blsztri, Laczkó, Sármány. (bőífní) További eredmények: Edelény —Miskolci Bányász 2:0, Aszód— MEAFC 4:3. A bajnokság állása: l. Tiszászed. 10 13 3 3 44:14 29 2. M. Bányász 19 10 4 5 33:21 24 3. H. Kinizsi 19 10 4 5 43:29 24 4. Gáspár SE 10 9 5 5 27:19 23 5. Rudabánya 19 9 5 5 33:22 23 6. Egeresem 19 8 6 5 24:19 22 7. Gy. Spart. 19 7 7 5 30:26 21 8. Alberttelep in 7 5 7 36:31 19 9. Zalka SE 19 4 11 4 17:23 19 10. Edelény 19 7 6 7 23:20 18 11. Aszód 19 6 6 .7 21:28 18, 12. Somsály 19 5 7 7 23:26 17 13, MÁV HAC 1!) 5 5 9 25:37 15 14. MEAFC 10 3 7 9 31:45 13 15. Sírok in 4 4 11 23:37 12 16. Bag 19 2 3 14 20:56 7 Befejeződött a nemzetközi vívó Balaton Bajnokság. Az utolsó na­pon női tőrben Rejtő Ildikó, pár­bajtőrben pedig a szolnoki B. Nagy nyert bajnokságot. Az országos motoros salakpálya- bajnokság befejező fordulóját Szolnokon bonyolították le, A baj­nokság végeredménye: l. Gyepes Barnabás (Gyula). 8. Hadácsi (Deb­recen) 3. Szőke (Pspp J. SE). A magyar kerékpáros szövetség vasárnap a Hatvan—Salgótarján közötti országúton bonyolította le a felnőtt 100 km-es kerékpáros csapatbajnokságot. Az országos bajnoki elmet az U. Dózsa legény­sége szerezte meg a Vasas és Bp. Építők előtt. I * Bonyhádon 1500 néző előtt került sor s bolgár—magyar ifjúsági ököl­vívó-viadal visszavágójára. A pén­teki 14:8 arányú magyar győzelem után a bolgár fiatalok 12:10 arány­ban visszavágtak. , Bukarestben folytatták a bará­ti országok belügyi sportköreinek úszó spartakiádját. Vasárnap a magyarok közül Borlóy érte el a legjobb eredményt, aki 400 m gyor­son a szovjet Belic-Gejman mö­gött második lett. További helye­zések. 100 m pillangó: 5. Ali Csa­ba 1:02.9, 200 m női mellúszás: 5. Prucz Éva 2:59.3. » Az olaszországi Imolában ren­dezték meg a motoros gyorsasági világbajnokság újabb futamát. A magyar Szabó II. László kitűnően szerepelt a 125 kem-es osztályban és • második helyen végzett. .1. SZMTE—Videoton 8 0:1 2. Bp. Spart.—Kecskemét x 1:1 3. Sz. MÁV—Előre x 1:1 4. ZTE—Szállítók X 1:1 5. Oroszlány—Pécsi B. l 3:2 6. Fűzfő—Győri MÁV x 1:1 7. Mázasz.—Pápa x 1:1 8. Bauxit B.—K. Kinizsi x 2:2 9. EVTK—BEAC . 1 3:2 10. Gyula—Bocskai SE 1 4:0 11. Cegléd—MGM 2 1:3 12. Mezőkov.—KISTEXT 2 0:1 13. DVSC—Szóin. MÁV _ x 0:0 Plusz 1 14. Ikarus—S.-újhely 1 3:2 Sakk Yllláatona Gyöngyüsün 2. A ^Gyöngyösi Energia SE sakk Végeredmény: 1. Fábián 13 szakosztálya a bányásznap tiszte- i5erta n, 3. Gáti 10.5, 4. Ferenczi letére egyéni villámtornát rende­zett, amelyen 14 induló akadt. 10, 5. Dobroviczky 8,5, 6. B'encsai 7, 7. Bánczi 6,5, 8. Kiss 6, 9. Ka- racs 5, 10. Fehér 4 ponttal. Labdarúgó-6fWo At KB I. B eredményei: Győri Dózsa—SZEOL 2:2. Kecskeméti Dózsa—3p. Spartacus 1:1, Video­ton—SZMTE 1:0. Gsuz-MAVAG— MVSC 2:0, Várpalota—Özd 2:0, Bé­késcsaba—Nagybátony 4:0, ZTE— Fősped Szállítók 1:1, Székesfehér­vári MÁV—BKV Előre 1:1, Orosz­lány— Pécsi Bányász 3:2. A bajnokság állása: 1. Video to'n 22 16 1 5 61:27 33 2. Várpalota 22 12 4 6 38:24 20 3. Oroszlány 22 11 6 5 39:26 20 4. Zalaeg. 33 10 ü ü 37:22 26 5. SZEOL 93 10 6 6 41:32 26 6. Pécsi B. 22 11 4 * 7 28:27 26 7. Kecskemét 22 9 7 6 26:17 25 9» Béktscs. / 22 11 3 0 30:30 25 0. MAVAG 22 9 5 8 23:20 23 10.. Bp.'Spart. 22 6 0 7 32:29 21 11. SZ. MTE . 22 7 7 8 23:32 21 12. Szállítók 22 6 7 0 32:35 19 13. BKV EL 22 5 8 0 17:24 10 14. Ózd 22 6 5 11 24:33 17 15. Szf. MÁV 22 6 4 12 17:32 16 16. Gy. Dózsa 22 5 6 11 18:34 16 17. Miskolc 22 4 6 12 16:38 14 18. Nagybát. 22 5 4 13 15:44 14 A labdarúgó NB 11. eredmé­nyei: Keleti csoport: Szegedi Dózsa—Szegedi VSE 2:0, DVSC— ■Szolnoki MÁV 0:0, Pénzügyőr- Kőbányai Tűzálló 2:2, MGM Debrecen—Ceglédi VSE 3:1, Jász- * berény—KTE 5:4, Gyula—Bocskai SE 4:0. KISTEXT—Mezőkováes- háza 1:0, Budafok—Kiskunfél­egyháza 3:0. A. bajnokságban a DVSC áll az élen 29 ponttal, má­sodik a Jászberény 26, harma­dik a Szolnoki MÁV 25 ponttal. Nyugati csoport: Pécsi VSK— Veszprém r.0, Fűzfő—MÁV DAC 1:1. Savaria—Almásfüzitő 3:1, Pápa—Mázaszászvár 1:1, Dorog— Szekszárd 2:1, .Siófok—olajbá­nyász 3:1, Bauxit Bányász—K. „Kinizsi 2:2, Táncsics SE—Pécsi Ércbányász 0:0. A bajnokságban • Pécsi Ércbányász vezet 26 ponttal, második a MÁV DAC. harmadik a Savaria 25—25 pont­tal. Északi csoport: BVSC—Or­mosbánya 7:2, Papp J. SE—S. Kohász 1:1. Kazincbarcika—Esz­tergom 0:0, Ikarus—Sátoraljaúj­hely 3:2, Kossuth KFSE—Nyír­egyháza 3:2, EVTK—BEAC 5.2, Vasas Izzó—Volán SC 1:0, Bor­sodi Bányász—Kisterenye 3:1. a bajnokságban a BVSC áll az élen 25 ponttal, második a Nyíregyhá­za 25, harmadik a Vasas Izzó 24 ponttal. * Gyöngyösi MGT—Gyöngyösi Spartacus 2:0, ifjúsági Jubileumi Honti Kupa-mérkőzés. Gyön­gyös. G.: SilUnger, Bezzeg. Jók: slUinger, Héthy, Soós, Veres, il­letve Balogh, özse, Géczl. * NB-s tartalékbajnokság ered­ményei : Felnőttek: Pásztó—Gás­pár SE 0:0, Mizsería—Sírok 1:1. Kisterenye—H. Kinizsi 5:0, MÁV HAC—Nagybátony 0:3, Gyöngyö­si Spartacus—Egri Dózsa 2:2, Egri Dózsa—MÁV HAC 13:0. If­júságiak: Mlzserfa—Sírok 1:3, Kisterenye—H. Kinizsi 11:0, MÁV HAC—Nagybátony 7:1, Gy. Spartacus—E. Dózsa 1:0, MÁV HAC—E. Dózsa 2:0. A felnőttek­nél az SKSE áll az élen 38 pont­tal, második a Nagybátony, har­madik a Zt. Építők 27, negyedik a Gyöngyös 24, ötödik az Egri Dózsa 23, hatodik a Sirok 20, he­tedik a Gáspár SE 20, nyolcadik a Kisterenye 20, kilencedik a Bá­nyagép SK 19, tizedik a Pásztó 18. 11. SBTC 18, 12. Mizsería 17. 13. St. Üveggyár 9. 14. Karancs- lapujtő 7, 15. Hatvani Kinizsi 6, 16. MÁV HAC 6 ponttal. Az if­júsági bajnokságban az SBTC áll az első helyen 26 ponttal. 2. MÁV HAC 23, 3. Kisterenye 22, 4. SKSE 22, 5. Nagybátony 22, 6. Pásztó 19, 7. Gyöngyös 18, 8. Egri Dózsa 15, 9. Sirok 14, 10. zt. Építők 14, 11. Hatvani Kinizsi 11, 12. St. Üveggyár 9, 13. Mlzserfa 8, 14. Bányagép SK 7 ponttal. * A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság keleti csoportjának állása. Teljes táblázat: 1. Nova) 17 11 3 3 50:19 25 2. E.-csehi II. 17 11 2 4 55:18 22­3. Erdőtelek 17 9 3 5 38:30 21 4. Str. SE* 17 11 — 6 39:28 20 5. Makiár 17 8 3 6 33:32 19 8. B.-telek 17 7 3 7 27:33 17 7. Kisköre 17 6 4 7 32:29 16 B. E.-szóiát 17 6 3 8 35:33 15 9. Dobó SE 17 6 3 8 36:44 15 10. M.-szemere 17 5 4 8 24:53 14 11. M.-der. 17 5 3 9 29:33 13 13. Tárnáiéi. 17 4 5 8 33:42 13 13. Kápolna 17 4 3 10 32:47 11 14. E.-szalók 17 3 5 9 24:55 11 * — Két-két büntetőpont levonva. * A GVESE NB II-es csapata szep­tember 28-án Budapesten, a Bp. Láng vasas ellen játssza első őszi mérkőzését. A gyöngyösiek meg­gyengült csapattal ülnek majd asztalhoz, hiszen Nagy Ferenc mesterjelölt elhunyta után Feren­czi Gyula I. osztályú játékos Deb­recenbe került, Oláh Sándor I. osz­tályú sakkozó pedig visszavonult. * A GYESE NB II-es csapata szep­tember 14-én Miskolcon barát­ságos mérkőzést játszik Miskolc város válogatottjával húsz táblán. A válogatottat az NB I-es DVTK- ból, továbbá a Miskolci Sparta- cusból, a Miskolci Helyiiparból állították össze. ÉRTESÍTÉS! A Heves megyei Mezőgazdasági Ellátó Vállalat ACrROKER értesíti igen tisztelt felhasználóit, hogy éves leltározását az ALKATRÉSZ SZ4KMÁBAN 1969. szeptember 15-től 30-ig tartja, mely időpontban az áru kiadását szüneteltetjük. Sürgős beszerzéseiket miskolci test vér vállalatunk elégíti ki, £&*&£&&&, AGROKER V., EGER. Apróhirdetés Felveszünk ne­hézgépkezelő-vizs­gával rendelkező la­katost exkavátorke­zelői munkakörbe. Sszak-magyarorszagl Tégla- és Cserépipa­ri Vállalat Eger, I. Téglagyár. ___________ A z Egri Tanárkép­ző Főiskola kémia tanszéke szakkép­zett férfi laboránst keres. szeptember 15-i belépésre. Je­lentkezni a főiskola kémia tanszékén a délelőtti órákban le- het. Felveszünk férfi­női segédmunkáso­kat, dömpervezetőt, munkásszállást biz­tosítunk. Ha sok pénzt akar keresni, jöjjön munkaidő után hozzánk dol­gozni. Egri I. sz. Téglagyár, Homok út. ________________ A zonnali belépés­re keresünk l <ő, vizsgázott kazánfű­tőt, Kistályai úti te­lepünkre. Eger Város Tanácsa V. B. mély­építő üzeme Eger, Homok u. 26._______ F elveszünk 16 évet betöltött nődolgozó­kat folyamatos mű­szakba. Minden le­dolgozott 6x8 órás munkaidó után 2 szabad napot bizto­sítunk. Kereseti le­hetőség kb. 1 hónap után 1600,— Ft 2000,— Ft. Szállást és ebedet 1 hónapig dij mente­sen biztosítunk. Cim: Duna Cérná- zógyár, Budapest, KL, Ibrahim u. 27. Felvételre kere­sünk egy lő kazán­fűtőt, — középnyo­mású' kazánok Üze­meltetéséhez. — egy fő női munkaerőt kocsikísérői munka­körbe. Jelentkezés a vállalat Eger, Tinódi u. 28 3Z. alatti üze­méhen. Heves me­gyei Patyolat Válla­lat. Beköltözhető két szoba-összkomfortos, szuterénos, 300 négy­szögöl telekkel ház eladó. Mátraíüred, Erdész ti. 26._________ Eger legszebb he­lyén levő 2 és fél szobás, összkomfor­tos. telefonos, olcsó­bérű lakásomat el­cserélném Budapes­tiért. Érdek­lődni : Dobó tér 9. Telefon: 18-54. Kétszoba-összkom- fortos ház eladó. Gyöngyös, Gyön­gyös-patak U. 2. Bükkbe, vagy Mát­rába lehetőleg kon? fortos nyaralót ven­nék. Kecskemét, Mária u. 14. Cs. Ke­rekes. 408-as Moszkvics. CU garanciális, sür­gősen eladó. Hatvan, Béke u. a. Telefon: 17-90,____________ _ M űszakilag vizsgá­zott oIdáik >csis Pan, nónia, kitűnő álla­potban, áron alul el­adó. Füzesabony, Huszár u. 11._______ M B 16 NB kaptárban 20 család méh és kétszáz tojásos kel­tetőgép eladó. Nagy László, Nagyfüged. Kereszthúros, pán- , céltőkcs. rövid zon­gora eladó. Gyön­gyös, GyÖngyös-pa­tak u. 2._____________ 1 db villanymotor, szivattyúval együtt, egyfázisú, és' 1 db filodendron, 20 levél­lel eladó. Komló, Rákóczi út 37._______ B oroshordók, 300 litertől 5000 literig, cefrésedények, na­gyobb tételben is el­adók. Gyöngyös, Pe­tőfi u. 94. Dudás. Gépész­technikust, asztalost és betanított munkára férfiakat azonnali belépésre EGRI BÚTORGYÁR, Grónay utca 3. > a szaküzleteknek az őszi szezonra: 30 literes szőlőprés 1080 Ft 60 literes szőlőprés 1610 Ft TM szekrényes morzsoló (300—100 kg/óra) 1850 Ft FV—IV terménydaráló (130 kg/óra) 2140 Ft Elektromos kukorica­daráló (újdonság:! 180 kg/óra) 2000 Ft Azonnal szállítunk! Megrendelhető a SZÖYÁRU VÁLLALATNÁL Telefon: 140-487. Budapest, IX,. Soroksári út 16. A Heves és Vidéke Általános Fogyasztási és Értékesítő Szövetkezet vezetősége megvételre fel­ajánl 1 db mozgó szalagfűrészt melyet minden típusú erőgéppel kardántenge­lyen keresztül lehet meghajtatni és 1 db szárító­gépet, minden elfogadható áron. Érdeklődni lehet á fenti címnél Heves, Köztár­saság tér 16, Értesítjük kedves ügyfeleinket, hogy Eger, Csákány úti szolgáltatóházban új felvevő. telepünk szeptember 11-től üzemel. Egyben közöljük, hogy a Sas úti üzemben csak közületi átvétel történik. Az itt leadott lakossági tételeket szeptember 27-e után a Csákány úti felvevőben lehet átvenni. PATYOLAT VÄLLALAT