Népújság, 1969. június (20. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-24 / 143. szám

A Gáspár SE váratlan veresége bs történt a labdarúgó I\B 111-ban Vasárnap a tavaszi idény utol­só fordulóját Játszották az NB XII. északi csoportjában, s több mér­kőzés meglepetéssel végződött. A második helyezett Gáspár SE és a harmadik Egercsehi Bá­nyász idegenben szenvedett ve­reseget! Ugyancsak kevesen gondoltak volna arra is, hogy a Hatvani Kinizsi Gyöngyösön két vállra fekteti a Zalka SE-t, a MÁV HAC mindkét pontot megszerzi idegenben a MEAFC- tól, s a Sírok saját pályáján ki­kap a Perecestől. GYÖNGYÖSI SPARTACUS— CASPAR SE 8:1 (0:0) Hatvan, 400 néző. V.: Kruj. Spartacus: Berentés — Szalma, Nagy I., Acs — Forgács, Gáspár Kovecsl. Szatmári — Rácz (Ba­logh), Bágyi, Barta. Edző: Pé- czeli Szabolcs. Gáspár SE: Halász — Janik, Jánosi, Marton — Kiss, Szabó — Takacs (Agó), Kovács, Tóth, Gergely, Kovesi. Edző: Kovács János. Az első 20 perc változatos küz­delemmel telt el, a hazaiak négy, a vendégek két helyzetüket nem tudták értékesíteni. Ezután a Gáspár SE került fölénybe, de körülményes akcióit a vendé­gek sikerrel rombolták, A 49. percben Kovács lövését Berentés kiejtette. Gergely azonban 5 méterről fölé lőtt. Az 58. perc­ben Gergely lövése a kapufán csattant, majd nem sokkal ké­sőbb Márton szabálytalankodott a lö-oson belül, s a megítélt büntetőt Szalma értékesítette. 1:0, A hazaiak a 72. percben egyenlítettek: közvetett szabad­rúgás után Gergely lövése jutott a gyöngyösi hálóba. 1:1. Nagy harc alakult ki a győztes gólért, amit a 85. percben a vendégek­nek sikerült megszerezniük: Ba­logh egyéni játék után volt eredményes. 2:1. Jó játékvezetés, sportszerű, kemény küzdelem után a hely­zeteit jobban kihasználó csapat győzött. Jók: Nagy I., Acs, Kö­vecs!, Barta, illetve Jánosi, Sza­bó, Tóth, Kövecsi. (marosvári) HATVANI KINIZSI— ZALKA SE 2:1 (0:1) Gyöngyös, 300 néző. V.: Braun. Kinizsi: Gyökér — Szekeres, Gubis, Mészáros — Baranyi, Kristyán, — Simon, Szabó, Püs­pöki, Tóth, Kővágó (Nagy). Ed­ző: Seres Gyula. Kemény, de végig sportszerű küzdelmet hozott az első félidő, amelyben a két teljesen egyen­rangú ellenfél sok helyzetet dol­gozott ki — ezek kihasználása azonban nem sikerült. A félidő egyetlen gólja a 36. percben esett, amikor szögletrúgás végén Laczkó talált a hálóba. 0:1. A második félidő Kinizsi góllal folytatódott: gyors támadás után Simon labdáját Tóth fejelte a hálóba. 1:1. Innen kezdve a Kinizsi vette át a játék irányítását, s több nagy helyzet kihagyása után a 80. percben érte el győztes gól­ját: az előretörő Baranyit elka­szálták a büntetőterületen belül, e a megítélt ll-est Kristyán érté­kesítette. 2:1. A Zalka SE térfe­lén fejeződött be a játék. Szü­net utáni jobb játékával meg­érdemelten győzött a hatvani csapat, amelyből Gyökér, Mészá­ros, Baranyi és Kristyán nyúj­tott jó teljesítményt. BUDABANYA—EGERCSEHI 2:1 (1:0) 400 néző, V.: Gyarmati. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Halász, Kovács, Dorkó I. — Szabó, Kozma — Zay, (Barta), Erdei, Sulyok, Tóth. Edző: Gere Tihamér. Egercsehi támadások vezették be a mérkőzést, az 5. percben Tóth jó helyzetben a levegőt ta­lálta el. A másik oldalon Molnár két ízben Is biztosan védett. Az első gól a 33. percben esett: Somogyi vezette fel a labdát, s a hátráló egercsehi védők mel­lett, 20 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. A vendégek nem adták fel és az 55. percben egyenlítet­tek: szöglet ívelődött a hazai kapu elé és a nagy kavarodás­ban Erdei lövése találta meg az utat a hálóba. 1:1. A 60. percben a hazai csapat balösszekötője súlyos sérülést szenvedett, s ettől kezdve soro­zatos szabálytalanságok, ke­mény, sőt, durva belemenések tarkították a játékot — főleg a rudabányaiak részéről. A mér­kőzés sorsa a 70. percben dőlt el. Az egercsehi védők a 16-os vo­nala előtt szabálytalanul akasz­tottak meg egy támadást, Sir partjelző beintésére azonban Gyarmati játékvezető ll-est ítélt s ezt Somogyi értékesítette. 2:1. A hátralevő idő parázs jelene­tekkel, durvaságokkal telt el. A döntetlen igazságosabb lett vol­na. Jók: Molnár, Sulyok, Ko­vács. (sulyok) MÁV HAC—MEAFC 2:1 (1:1) Diósgyőr. 1000 néző. V.: Vlss. MÁV HAC: Molnár — Kókai, Terényi, Adám dr. — Tóth (Kő­műves), Katona — Kulacsik (György), Berla, Szabó, Mayer, Ludvig. Edző: Nagy Antal. A hazai csapat kezdett jobban, első veszélyes támadását Molnár nagyszerű vetődéssel hárította. A játék első szakaszában a ven­dégek sokat kapkodtak, ami a 10. percben az egyetemistákat juttatta vezetéshez: szögletrúgás után Viola közelről a léc ala vágta a labdát. 0:1. A hazaiak nem sokáig örülhettek a vezetés­nek, mert egy ellenakciónál Sza­bó átjátszotta magát a védőkön, s a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 1:1. A félidő hátralevő részében, a két 16-os vonal kö­zött folyt a játék. Szünet után nagy erővel rohamozott a hazai csapat, de a jó formában levő Molnárnak egyszerűen nem le­hetett gólt rúgni! Ezután foko­zatosan a MAC HAC vette át az irányítást és a 70. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Kőműves jól eltalált lövése került a hazaiak hálójába. 2:1. A hajrá is a ven­dégek fölényének jegyében telt el! Jók: Molnár (a mezőny leg­jobbja), György, Adám dr., Mayer. (srej) MISKOLCI BÁNYÁSZ—SIROKI VASAS 1:0 (1:0) Sirok, 350 néző. V.: Móré. Sirok: Kékesi — Hadobás II. (Vitéz), Maruzs, Zagyi — Répás, Mlskolczi — Penyaskó (Szvirák), Krajecz, Kovács. Hadobás I., Budai. Edző: Csáki Béla. Az első félóra mezőnyjáték­kal telt el, amelyet a hazai csa­pat irányított — a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Érdekes kö­rülmények között esett a mérkő­zést eldöntő egyetlen gól: a si- roki kapu előtt szabálytalankod­tak a pereces! csatárok, a hazai védők leálltak, a játékvezető azonban nem fújt, és a szemfü­les Rőti a hálóba lőtte a labdát. 1:0. Szünet után a hazai csapat lendült előre. Szinte állandóan a vendégek kapuja előtt patto­gott a labda, a helyzetek kihasz­nálása azonban nem sikerült. Az 54. percben a kapufa segítségé­vel mentett a Bányász kapusa, majd a 80. percben az egyik pe­reces! védő kézzel ért a labdá­hoz, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. Az utolsó percben Hadobás I. egyedül tört a kapu felé, a lövés pillanatá­ban azonban a játékvezető véget vetett a küzdelemnek. A Siroki Vasas balszerencsével vesztette el a két pontot, s ebben a játék­vezető is ludas. Jók: Répás (a mezőny legjobbja), Zagyi, Mis- kolczi, Maruzs. (somogyi) További eredmények: Albert - telep—Tiszaszederkény 1 1:2, Aszód—Somsály 1:1, Edelény— Bag 4:0. Az Egri Lendület kézilabdázóinak sikere Debrecenben A kézilabda NB II. vasárnapi fordulójában az Egri Lendület csapata értékes győzelmet har­colt ki Debrecenben — az Egri Kinizsi viszont saját pályályán egy gólos vereséget szenvedett a Debreceni VSC-től. Egri Lendület— Debreceni Közút 2:1 (1:1) Debrecen, 300 néző. V.: Csipkő. Eger: Szepesi — Véghné, Szarvas, Baranyai — Papp, Jer- szi, Siposné. Csere: Molnár, Ta­kács, Barta II., Sztrapkovics. Edző: Csillag Béla. Elszállásolási nehézségek miatt késő éjszaka kerültek ágyba az egri lányok s a kora délelőtt le­játszott mérkőzésen meglehető­sen fáradton léptek pályára. Mindkét félidőben változatos, iz­galmas volt a küzdelem, ame­lyet az egriek irányítottak. Ami­kor a hajrá elkezdődött, l:l-re állt a találkozó, Papp ragyogó lövése azonban a Lendület szá­mára- hozta meg a győzelmet. G.: Siposné, Papp. Jók: Szepesi (a mezőny liegjobbja), Papp, Sí­posáé, Szarvas. Debreceni VSC— Egri Kinizsi 9:8 (5:4) Eger, 100 néző. V.: Leányvári. Eper: Szabóné — Kelemen, Hegyi, Miklós — Boldlzsárné, Kovács, Tóth O. Csere: Műnké, Szarvas, Nagyné. Edző: Mucst István. 05 fiatal teniszező háromnapos versenye A hét végén három napon át t folytak Eger­ben a Borne- * missza Gergely , ifjúsági tenisz } emlékverseny ‘ küzdelmei, ame­lyen Nyíregy­háza 17. Gyön­gyös 11. Be­rettyóújfalu 7, Tatabánya 4, Győr 4, Szom­bathely 2 ver­senyzővel kép­viseltette ma­gát, míg a ven­déglátó egriek 20 fiatalt sora­koztattak fel. Az érdekes, színvonalas via­dalon az idő­sebb korosztá­lyú ifjúsági versenyzők mel­lett több ser­dülő és sok kis újonc verseny­ző lépett pályá­ra az arany, az ezüst és a oronz vérete­kért. Az ifjú­sági fiú szá­mokban megle­pő volt, hogy a jó képességű egri fiatalok hamar kiestek a küzdeíemek- böl. A verseny amelyet többször megzavart a meg-megűjuló eső, — kifogásta­lan rendezésben zajlott le. Tóth Andrea, |A késő esti órákban egy suhanc levelet H6z a mind zaklatot- tabb lelkiállapotban várakozó két ióbarátnak leány egyes győztese. (Molnár felv.) Eredmények. Ifjúsági fiú egyes: 1. Danes (Szombathely), 2. Bárdosy (Szom­bathely), Pázmándi (Nyíregyhá­za), Horváth (Győr). Ifjúságl fiú páros: 1. Danes— Bárdosy (Szombathely), 2. Ja­kab—Pál (Gyöngyös), 3. Horváth (Győr)—Takács (Eger) és Páz­mándi—Bárány (Nyíregyháza). Ifjúsági leány egyes: 1. Tóth Andrea (Győr). 2. Széman K. ((Eger), 3. Széman Zs. (Eger) és Baranyi (Gyöngyös). Ifjúsági leány páros: I. Tóth (Győr)—Széman K. (Eger), 2. Szé­man Zs. (Eger)—Baranyi (Gyön­gyös). 3. Bodnár—Mánya (Eger), és Pázmándi—Honti (Nyíregyhá­za). Serdülő fiú egyes: 1. Argyelán (Berettyóújfalu), 2. Ferencfalvi (Gyöngyös), 3. Nászon (Nyíregy­háza), Pupics (Eger). Serdülő fiú páros: 1. Nászon— Hadházi (Nyíregyháza), 2. Ar­gyelán—Rácz (Berettyóújfalu), 3, Ferenczfalvi—Baranyi (Gyön­gyös), és Pupics—Sóvári (Eger). A dijakat Széman Gusztáv, a megyei szakszövetség titkára osztotta ki. Apróhirdetés Szedd o lábad! Ha égy órán belül nem jössz viszr sza, én a vízbe ugróm, és soha többé nem tudok partra úszni nadrág nélküil REJTŐ JENŐ RtöthYÉBŐl fflOOLGOITA CS HORVÁTH TIBOR B A3ZOITA KORCSMAROS P 1. DVTK—Honvéd 2 1:3 2. SBTC—Egyetért 1 2:0 3. Tatab.—Dunaújv. 1 4:2 4. Pécs—Szombathely 1 3:1 5. Kecskemét—Békéscs. 1 2:0 6. SZEOL—Szállítók 2 2:3 7. Szegedi D.—KISTEXT 2 0 :l 8. Cegléd—Budafok 1 2:1 9. Kiskunf.—Jászber. X 1:1 10. M.-kovácsh.—Sz. MÁV 1 2:1 11. Almást'.—Táncsics SE 1 2:1 12. Máza-Sz.—Győri MÁV 1 2:1 13. Monza—Bari-f-1 X 0:0 14. Livorno—Genoa 2 0:1 Az Országos Földtani Ku­tató és Fúró Vállalat dunán­túli üzemvezetősége segéd­munkásokat mélyfúrási — te­repi — munkára felvesz. Ha­vi kereseti lehetőség 2200— 2400,— Ft. Családlátogatás címén havonta 1 alkalommal díjtalan, a továbbiakban ked­vezményes utaztatást térí­tünk. Jelentkezés: Mélyfúró Várpalota. B. v. M. Budapesti Betonárugyára felvesz mozaikiap­gyártó munkakörbe női dolgozókat, havi 1600—2200 Ft keresettel, valamint betonelem­gyártó munkakörbe férfi dolgozókat. Kereseti lehetőség: havi 2200—3200 Ft-ig. Szakképzés gyáron belül megszerezhető. ' TOVÁBBÁ: 8 általános osztályt végzett fiúkat betonozó— betonelem­gyártó ipari tanulónak intézeti elhelyezéssel. Munkásszállást biztosítunk a gyár mellett levő szállónkban, naponta meleg étkezést üzemi konyhánkon. 44 órás munka­hét. kéthetenként szabad szombat! Kedvezményes utazási költséget térítünk. Felvétel esetén első felutazást kifizetjük. Munkára jelentkezés: Budapest, XXI., (Csepel) Rákóczi F. u. 289. Munkaerő­gazdálkodás. biztosítunk a vállalatunkhoz belépő vidéki dolgozóknak. Jó kereset, nyereség- részesedés. Természetbeni juttatás. Szabad szombat. Hét végi kedvez­ményes haza- utazási lehetőség. Felveszünk 16 év feletti női munkaerőket fonodái betánított és segédmunkára. Jelentkezés: Kőbányai Textil­művek Fonó­telepe, Bp., X. kér. Maglődy u. 29. Fiút villanyszerelő tanulónak felveszek* Török Miklós, vil­lanyszerelő mester, Eger. Görög utca 16. Szervezői képes­séggel 1 férfi dolgo­zót, aki a mezőgaz­daságban jártasság­gal bír, felveszünk. Fizetés megegyezés szerint. Saját gépko­csival rendelkezők előnyben. Jelentke- -zéseket az eddigi működés megjelölé­sével ..Július” jeli­gére Hm. Lapkiadó Vállalat. Postafiók 23-ra kérjük. liMUJ A Gyöngyösi Ma­lom, Vöröshadsereg u. 57., felvételre ke­res rakodó- és szál­lítómunkásokat. Fi­zetés teljesítmény­bérben. Kereseti le­hetőség: 2100—2300.— Ft. Minden második héten szabad szom­bati ___________________ S zobafestő; segédet azonnal felveszek. Eger, Kossuth Lajos utca 1. „EMPOR” rakodó­gép-kezelőt veszünk fel. Jelentkezés: MÉH-telep, Eger- Tihamér. A Heves megyei Finommechanikai Vállalat, Eger, Dr. Sándor I. u. 6., fel­vesz esztergályoso­kat. Fizetés meg­egyezés szerint. Eg­riek vagy környék- mány u. 37. beliek előnyben. Je­lentkezés személye- . sen. Miskolci, három­szoba-összkomfortos, -fszuterén, szoba, konyha, spájz, mel­lékhelyiségekből ál­ló, kertes, magán- rendelkezésű háza­mat eladnám vagy elcserélném hasonló egrire. Cím: Takács József. Miskolc. Lá­zár Vilmos u. 3. Szoba, konyha, spájzos, családi ház, készpénzért. ' sürgő­sen eladó. Eger. Ha- , lom utca 5. (Kisasz- szony-temet.őnél). Eger, Arany János u. 22. alatti, kertes családi ház . eladó. Érdeklődni: Arany János u. 11. Vennék Egerben 2 vagy 3 szobás, be­költözhető családi házat, OTP-átválla- lással. Készpénz 150 ezerig, vagy hatvani kertes családi háza­mat. elcserélném eg­ri hasonlóért. Aján­latokat az egri hir- letőbe, ..Szeptembe­rig” jeligére. prrmni Príma állapotban levő Vauxhall-Viva 1000 köbcentis gép­kocsi, igényesnek el­adó. Gyöngyös, Sző­lőskert, .autóscsárda. Moszkvics 407-es eladó. Érdeklődni délután '3-tól Andor- naktálya, 1 Alkot­Mély fájdalommal tudat­juk, hogy férjem SUMI ANDRÁS elhunyt. Temetése 1969. jú­nius 24-én, délután 3 óra­kor lesz Makiáron. özv. Sumi Andrásné. Köszönetnyilvánítás. Köszönetét mondok mind­azoknak, akik szeretett fe­leségem elhúnyta alkalmá­ból részvétükkel mély gyá­szomat enyhíteni igyekez­tek. Nagy József, Gyöngyös. Szives figyelmükbe ajánljuk elsőrendű gyártmányainkat: egy- és háromfázisú motorok (leadott teljesítmény: 60 W-tól 3000 W-ig) S2iellőzők, villamos háztartási készülékek. Kaphatók a Vas- és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat megyei szaküzleteiben. IPARI MÜSZERGVÁR. IK LAD. Értesítjük kedves ügyfeleinket, hogy központunkat HATVAN, Dózsa Gy. u. 6. szám alá helyeztük át. Telefon: Hatvan 16-20, 10-24. Hatvani Járási Építő-Javító Ktsz. tapes buda­pesti albér­letei