Népújság, 1969. április (20. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-01 / 75. szám

Kitűnően játszott a H. Kinizsi és az Egercsehi Bányász Ez történt a labdarúgó NB Ul-ban Jte NB m. északi csoportjá­nak 3. fordulójában a Hatvani Kinizsi és az Egercsehi Bányász teljesítménye kívánkozik előre: a hatvaninak nagy vereséget mér­tek a Jó képességű Siroki Vasas­ra, az egercsehiek pedig a veszé­lyes Gáspár SE-t fektették két vállra. Gyengélkedett viszont a MÁV HAC és a Gyöngyösi Spar­tacus, saját otthonukban mind­ketten csak egy pontot tudtak szerezni gyengébb ellenfelüktől. A Zalka SE idegenben döntetlent ért el. HATVANI KINIZSI—SIROKI VASAS Iái (1:0) Hatvan, 800 néző. V.r Bognár. Kinizsi: Gyökér — Szekeres, Gubis, Mészáros — Kristyán, Nagy — Simon, Szabó, Farkas, Tótit, Barunyi. Edző: Seres Gyu­la. Sirok: Nagy — Zám, Maruzs, Zagyi — Répás, Kovács — Kra­jecz, Hadobás, Budai, Miskolczi, Nagy. Edző: Csáki Béla. Rögtön a Kinizsi lépett fel tá­madólag, s a 17. percben Simon beadását Tóth lőtte a hálóba. Szinte állandóan a vendégek tér­felén folyt a küzdelem, a hazai csatárok azonban sok helyzetet kihagytak. Szünet után sem vál­tozott a helyzet, a jó formában levő Kinizsi fölénye azonban most már gólokban is kifejezés­re jutott. A 60. percben Szabó lőtte a második gólt, majd a 6a. percben Simon, a 70. percben pedig Tóth volt eredményes. 4:0. A Kinizsi nagyobb arányban is nyerhetett volna. Jók: Szekeres, Kristyán, Simon, Szabó, a ven­dégek közül senkit sem lehet ki­emelni. (kroffinger) MÁV HAC—ALBERTTELEP 1:1 (0:0) Hatvan, 800 néző. V. Bodnár. MÁV HAC: Molnár — Kókai, Terényi, Dobos — Tóth, Berla — Zámbó, Katona, Szabó, I.udvig, Eaczkó (Mayer) Edző: Nagy An­tal Jó talajú pályán a vendégek kezdtek jobban, a 23. percben Kovács ni. nagy lövését Molnár bravúrral hárította. A vendégek a széleken vezették gyors táma­dásaikat s ezek rendre zavarba hozták a hatvaniak védelmét Szünet után némi hazai fölényt láthatott a közönség, helyzetek is adódtak az alberttelepi kapu előtt, a csatárok azonban pontat­lanul lőttek. A 65. percben 11-es- hez jutott Alberttelep, de Mccs- nlk büntetőjétrMolnar gyors ve­tődéssel hárította.-Feljött a MÁV HAC és Katona révén megszed rezte a vezetést. 1:0. Ezután he­ves vendégrohamok következtek es a 87. percben Mocsnik ki­használta a hazai védelem meg­ingását. Az eredmény a hazaiak­ra nézve hízelgő. A MÁV hac- ból Molnár, Zámbó és Katona teljesítménye dicsérhető (srej) EGERCSEHI—GÁSPÁR SE 3:1 (1:1) Egercsehi, 300 néző V.í Jakó. Egercsehi: Molnár — Dorkó II., Kovács, Halász, Stoff — Koz­ma, Kurucz (Dorkó I.) — Petrá­nyi, Erdei, Sulyok, Tóth. Edző: Gere Tihamér. Gáspár SE: Halász (Gilányi) — Dányi, Janek, Jánosi — Kiss, Márton — Takács, Szűcs (Fodor), Gergely, Kovács, Tóth. Edző: Ko­vács János. Hazai rohamokkal indult a ta­lálkozó, a csatárok több helyze­tet teremtettek, a Gáspár SE ka­puja előtt, de ezeket nem tudták kihasználni. A 26. percben vi­szont egy ellentámadás során Tóth átadását Gergely nagy erő­vel lőtte a hálóba. 0:1. A gól fel­hozta a vendégcsapatot — mégis hazai golt láthattak a nézők: a 41. percben Stoff átadásával Tótb elfutott a kimozduló kapus mel­lett és a hálóba lőtt. 1:1 A má­sodik félidő góllal folytatódott: egy lepattanó labdát Kurucz a bal sarokba továbbított. 2:1. A mérkőzés sorsa a 60. percben dőlt el véglegesen, amikor Pet­rányi éles szögből leadott lövése védhetetlenül szállt a hálóba. Egercsehi szünet után nyújtott jó teljesítménye alapján rászolgált a győzelemre. Jók: Stoff. Kozma, Tóth, illetve Janek, Kiss, Ger­gely. (sulyok) BAGI TSZ SK— GY. SPARTACUS 2:2 (2:1) Gyöngyös, 600 néző. V.: Gyar­mati. , Gyöngyös: Berentés — Nagy I., Nagy T., Szalma — Pethes, Gás­pár (Szórok) — Köveesi, Bágyi, Szatmári, Nádudvari, Barta. Ed­ző: Treiber Rudolf. Sáros, mély talajú pályán, nagy lendülettél kezdett a hazai csa­pat és már a 7. percben vezetés­hez jutott: Köveesi beadását Barta fejelte a jobb felső sarok­ba. 0:1. Továbbra Is a Spartacus támadott, de a csatárok nera tudták kihasználni helyzeteiket. A íl. percben egy ártatlannak látszó ellentámadás végén Nagy J. kiegyenlített, 1:1, sőt, nem sokkal később a vendégek újabb gólt értek el: Szalma hazaadását Katona elcsípte és a hálóba to­vábbította. 2:1. A félidő befeje­zése előtt Bágyi lövése a bagi kapuba jutott, de a játékvezető les elmén nem ítélte meg a gólt. Szünet után kemény küzdelem alakult ki. Az 37. percben Juhász felvágta Nádudvarit, amiért a já­tékvezető kiállította. A 75 perc­ben Szatmári és Nagy J. jutott a kiállítás sorsára. A lelkesen rohamozó hazaiaknak a 82. perc­ben sikerült egyenlíteniük: Barta beadását a védők kézzel hárítot­ták s a megítélt 11-est Szalma értékesítette. 2:2. A technikailag képzettebb hazai csapat ezúttal nem tudott alkalmazkodni a ta­lajhoz. Jók: Nagy I., Nagy T., Barta. (szkocsovszky) ASZOD—ZALKA SE 2:2 (1:0) Aszód, 500 néző. V.: Braun. Zalka SE: Bráz — Konkoly, Dombóvári, Kurinka — Békési, Bisztri — Varga (Fülöp), Laczkó (Csorba), István, Sármány, Ha­vasi. Edző: Csizmarik Imre. Csúszós talajon, nagy iramban indult a játék. A Zalka SE meg­erősítette védelmét, ezért túl­nyomórészt a gyöngyösi térfélen folyt a küzdelem. A 27. percben a hazaiak büntetőből szerezték első góljukat. Szünet után a Zal­ka SE vette át az Irányítást, még­is az aszódiak értek el újabb gólt: a 65. percben a középcsatár talált a hálóba. 2:0. A vendégek a 70. percben Havasi révén szé­pítettek, majd egy perccel a be­fejezés előtt Csorba szabadrúgá­sát Sármány lőtte a jobb sarok­ba, 2:2. Az eredmény igazságos. Jók: Bráz. Konkoly, Békési, sármány, Havasi. (bálin t) További eredmények: Somsály —MEAFC 0:0, M. Bányász—Tisza- szederkény 1:1 (0:0), Edelény— Rudabánya 3:0 (1:0). Hullámvölgyben a Crvena Zvezda Továbbra is hullámvölgyben van a Crvona Zvezda, ezt a kö­vetkeztetést lehet levonni a ju­goszláv bajnokság vasárnapi for­dulójából, miután a belgrádi csa­pat saját otthonában 3:l-es vere­séget szenvedett a Zágrábi Dina­mótól. 8 nap alatt három vere­séget szenvedtek, ami ritkaság a klub történetében. Miljanlcs edző viszont csak át­meneti visszaesésről beszél, s úgy nyilatkozott, hogy esetleg Buda­pesten a Vasas elleni szerdai KK-visszavágón sikerül majd javítani az eddigi rossz mérle­gen. Kétségtelen, hogy a Crvena Zvezdánál még soha nem fordult elő, hogy egymás után négy mérkőzést elveszítsen, úgyhogy valószínűleg a Vasas ellen akar­nak majd mindent kárpótolni. A Crvena Zvezda kedden repülő­gépen utazik Budapestre. Heves megyei Tanács V. B. Csecsemooíth ona elszámolási csekkje március 31-én. D 308 976 sorszámtól 309 000 sor­számig elveszett Kérjük a becsületes meg­találót, szíveskedjék visz- szajuttatni. Csecsemőotthon, Eger, Petőfi u. 26/B f/IÚJC Hirdessen a Népújságban! f'VTYTVVVTT! Vasárnap Budapesten, a nem­zetközi női tőrverseny egyéni küzdelmét bonyolították le. Nagy harc után a magyar Mendelényi- -«ó szerezte meg a győzelmet. Stockholmban véget értek a Jégkorong világbajnokság küz­delmei. Az utolsó napon Svéd­ország 1:0 arányban győzött Csehszlovákia, a Szovjetunió pe­dig 4:2 arányban Kanada ellen. LABDAKuu r ▼ ▼ T"T T T ▼"’T Az NB 1. B. eredményei: Szé­kesfehérvári MÁV—Ózd 1:0, Ganz-MAVAG—Kecskemét 0:0, SZMTIÍ—MVSC 6:1, Békéscsaba —Előre 0:0, Várpalota—SZEOE 0:0, ZTE—Nagybátony 4:0, Pécsi Bányász—FOSPED Szállítók 3:2, Oroszlány—Bp. Spartacus 2:2, VIDEOTON—Győri Dózsa 1:0. A bajnokságban Kecskemét vezet 8 ponttal, 2. a VIDEOTON 8. 3. ZTE 7 ponttal. * Az NB 11. eredményei. Keleti csoport: Budafok—MGM Debre­cen 0:0, Pénzügyőr—Szegedi Dó­zsa 2:1, Jászberény—Szolnoki MÁV 1:1, Bocskai SE—Cegléd 3:2, Szegedi VSE—Kiskunfélegy­háza 1:0, Mezőkovácsháza—Gyu­la 1:0, KISTEXT—KTE 2:1, DVSC—Kőbánya 0:0. A bajnok­ságban Jászberény vezet öt pont­tal. Nyugati csoport: Pécsi VSK —Almásfüzitő 1:1, Bauxitbányász SE—Veszprém 2:1, Pápa—Szek- szárd 1:0, Máza-Szászvár—Sava- ria Cipőgyár 1:0, K. Kinizsi— Olajbányász 1:1, Fűzfő—Pécsi Ercábányász 2:0, MÁV DAC— ^ Uíradú Dorog 1:1, Táncsics SE—Siófok 1:1. A bajnokságban a Táncsics ( SE áll az első helyen öt ponttal. Északi csoport: BVSC—Kazinc­barcika 4:0, Volán SC—Borsodi Bányász 1:0, Esztergom—Kistere- nye 4:2, EVTK—Nyíregyháza 0:0, IKARUSZ—S. Kohász 2:0, Papp József SE—BEAC 2:1, Sátoralja­újhely—Ormosbánya 3:0, Kossuth KFSE—Vasas Izzó 3:2. A táblázat élén a Volán SC vezőt veretle­nül, 6 ponttal. * Salgótarján—-Egri Dózsa 0:0, NB I. tartalék bajnoki mérkőzés, Salgótarján 400 néző. V.: Hoffer. SBTC: Horváth K. (Szőke) — Márkus, Gajger, Tőre — Boskó, Toldi — Szoó, Tábori, Szolnoki, Loch, Macska. Eger: Kovács F. — Fodor, Mészáros, Bóbita — Birincsik, Szász — Balogh, Nagy, Czeglédi, Czeczeli, Kovács S. Bokáig érő sárban, irreális pá­lyán lejátszott mérkőzésen igaz­ságos eredmény született. Tábo­rit a 70. percben a játékvezető kiállította. Jók: Márkus, Szol­noki, Macska, illetve Mészáros, Szász, Czeczeli, Czeglédi. Igy Jobb gólkülönbségével a Szovjetunió lett a világbajnok, Svédország és v Csehszlovákia előtt.- - ■ ... ‘ + Magyarország teke-válogatott­ja biztos, 5320:5201 arányú győ­zelmet aratott Ausztria váloga­tottja ellen. A magyar csapat­ban az egri Tősi 368 fát teljesí­tett, • Lyonban találkozott egymással a francia és a magyar párböjtőr- csapat. A franciák 8:4 arányú győzelmet arattak. • Az NB I-es góllövőlista élcso­portja: 7 gólos Albert, C gólos Puskás, 5 gólos Bene, 4 gólos Fa­zekas, Göröcs, Korsós, S tol ez. Gépírót gyakorlattal felveszünk állandó munkára Fizetés megegyezés sze­rint. Jelentkezni: MÉK számviteli főosztályán. Eger, Dobó tér 8. sz. alatt 8 órától 16.30 órá­ig. GÓLTOTÓ Egri Dózsa—Dunaújváros A beküldő neve: .......... Pontos lakcíme: .................................—---------------— (A beküldés határideje: április 3.) ★ Az 5. heti pályázatunk helyes eredménye: SBTC— Egri Dózsa 0:1 (0:0). A végeredményt 8 pályázónk találta el: Kutasi József (Eger, Széchenyi u. 12.), Szekrényes Györgyné (Gyöngyös, Csobánka u. 12.), Angyalosi Sándor (Eger, Faiskola u. 10.), Kiss Lászlóné (Eger, Dónát u. 17.), Pál Jánosné (Ilalmajúgra, Táncsics u. 14.), Kovács István (Eger, Klapka u. 14 ), Takács József (Eger, Sáncalja u. 4.). Bota Eszter (Eger, BeJilen u. 37.). A nyereményeket postán küldjük el a nyerteseknek. Heves megyei Élelmiszer Kiskereskedelmi Vállalat közli, hogy az egri 1103. sz. élelmiszerboltban ismeretlen tettes az áruda bélyegzőjét ellopta A bélyegző felirata: 1103. sz. élelmiszerbolt, Heves megyei Élelmiszer Kisker. Váll. Eger, Széchenyi u. 20. Telefon: 22-03. A bélyegzőt érvénytelennek tekintjük és felhívjuk mindazokat, akiknél ezen bélyegzőved áruátvótel vagy egyéb célból jelentkezik valaki, hogy a rendőrségnek rövid úton jelentse. A bélyegző jogtalan használatával kapcsolatos követelé­sekért a vállalat felelősséget nem vállal. Heves megyei Élelmiszer Kisker. Vállalat Gyöngyös, Lenin utca 2. sz. APRÓHIRDETÉS Nyugdíjas dolgozó­kat — nyugdíj korlá­tozás nélkül — fog­lalkoztatni tuduruc, jutalékos alapon üz­letszerzői munkakör­ben. Jelentkezés az Állami Biztosító já­rási és városi íiók- jainál.________________ T ermelőszövetkezeti vagy állami gazdasá­gi építőbrigád veze­tését vállalja kőmű­vesmester. Ajánlato­kat: „Építő” jeligé­re, az egri hirdető­be.______________ B udapest és Vidé­ke Tejipari Vállalat erzsébetvárosi üze­me felvesz villany- szerelőket (kezdőket is), géplakatosokat, kőműveseket, sala- kozókat. üzemi mun­kásokat és munkásnő­ket, férfi ruhatároso­dat. . takarítónőket száliítmánykísérőket. fűtőket rakodókat. A vidéki szállítmány­kísérők részére munkásszállást és a vidéki dolgozók ré­szére kedvezménves hazautazást. étke­zést biztosítunk. Je­lentkezés: Budapest, VII., Rottenbiller u. 31. sz. Munkaügyi osztály. Éjjeliőr—portásszol­gálati munkakörben alkalmaz idősebb férfit a Heves me­gyei Patyolat Válla­lat. Jelentkezés. Eger, Tinódi út 28. sz. Az Egri Tanárkép­ző Főiskola gyors- gépírót keres, azon­nali belépésre. Je­lentkezni lehet a Gazdasági hivatal­ban, I. em. 52. te­reim _________________ A z Egri Tanárkép­ző Főiskola a H. sz. Gyakorló Általános Iskolába hivatalsegé­det keres. Cserelakás szükséges. Jelentkez­ni lehet a Gyakorló Iskola igazgatójánál Eger. Felszabadulás tér 11. ___________ A z Egri Tanárkép­ző Föiskolá fűtő se­gédmunkást keres, azonnali belépésre. A fűtési időszak befe­jezésével a mezőgaz­dasági területen fog­lalkoztatnánk. Je­lentkezni lehet a Gazdasági hivatal­ban. I. em. 52. terem VEGYES 10 család raéhet el­adok, klsboconádi kaptárral. Gyöngyös, Szív u. 5. Egy darab frissfe­jős, borjas tehén, borjúval együtt el­adó. Cslvincsik Fe­renc, Gyöngyössoly- mos. Szabadság u. 202. INGATLAN Eger belvárosában, üzlethelyiségnek megfelelő szobát ke­resek. Ajánlatokat „Azonnal elfoglalha­tó” jeligére, az egri hirdetőbe. Eladó Hatvanban, a Gábor Áron u. 6. sz. alatti, azonnal be­költözhető, 2 szobás családi ház. Érdek­lődni ugyanott, va­sárnap. Eger, Almás! Pál út 23. szám alatti, 2 szoba-összkomfor­tos, kertes családi ■* ház, azonnali beköí- tözhetőséggel eladó. Érdeklődni ugyanott, naponként este 7-től: és szombat-vasárnap ‘ egész nap. Belvárosi házrész beköltözhetően ela­dó. Közületnek is-. Érdeklődni: Eger, Zalár József u, f* Gálné. Közlemény Az ÁFOR V-ös számú Tájegysége értesíti vala­mennyi „Mekaolor” kályha tulajdonosát, hogy a festett háztartási tüzelőolaj értékesítését vala­mennyi „Mekalor5’ kályha tulajdonoséit, hogy máson 1,50 Ft/liter egységáron, az ÄFESZ vi­szonteladói hálózaton keresztül 1,70 Ft/liter egy­ségáron" április 1-től megkezdi. HOSVFfBA AJÁNDÉKOT PAPÍRBOLTBÓL »-•ígatfetTJüny Rendelje meg húsvéti sütemény- szükségletét a Dobos cukrászdától Különleges sütemé­nyek, kalács, húsvéti tojások stb., kiváló mi­nőség. . Rendeléseket az üzlet­vezetőnél. Tel.: 17-55. Az Egri Közúti Építő Vállalat elad 2 db ZIL—164 típusú, műszakilag vizsgázott tehergépkocsit és 1 db Csepel B—350 típusú 1969 évben nagyjavított tehergépkocsit megegyezés szerint Ügyintéző: (üzank Ig­nác, Eger, Lenin út 51. Telefon: 11-20/153-as mellék. HÚSVÉTI VÁSÁR FÜZESABONYBAN ijfjiijg .....mn. i„jiHh. • !;!HSj !; • T’: ' ' ti, • "> •• •• # • W ír Áruházunk a legújabb ruházati és divatcikkekkel VÁRJA ÖNT Bútor-, szőnyeg-, csillárkészletünk minden igényt kielégít. vásároljon! Ajándékozzon!