Heves Megyei Népújság, 1968. november (19. évfolyam, 257-281. szám)

1968-11-05 / 260. szám

Kecskeméttel szemben máé bárom pont az előny! Oroszlányi Bányász—Lgri Dózsa Isi (1:1) Bzűos (fehér mezben) kitűnd bombája levágódik az egyik • Oroszlány, 1000 néző. V.: Borzási. Oroszlány: Fekete — Milch- Vam, Máté, Köteles — Cser- venka, Kovács — Molnár, Papp, Sallói, Stein, Egyed. Edző: Galgóczi Ottó. 5 Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Kiss, Winkler — Tátrai, Berán (Budai 65. perc) — Tóth, Kovács, Rajna, Lakin­ger, Szűcs. Edző: Turay András. A hazai csapat kezdett job­ban és már a 10. percben megszerezte a vezetést: A fellazult egri védelem mellett Stein remek labdával ugratta ki az üresen hagyott Egyedet, és a szélső néhány lépés után a kimozduló Bu­lyovszky mellett a bal sa­rokba lőtt: 1:0. ■ Válaszként Szűcs lefutotta a hazaiak védelmét, de aztán Kötelesnek sikerült tisztáz­nia. A 18. percben Kovács labdájával ismét Szűcs nyar­galt el, a beadása keresztben elsuhant a kapu előtt, a labda Tóth elé jutott, aki a kimoz­duló kapus mellett, óriási helyzetben, fölé lőtt. Ebben a játékrészben enyhe egri fö­lényt láthattak a nézők, és rendkívül veszélyes, gyors, oroszlányi ellentámadásokat. Papp nagy erejű lövése süví­tett el a bal felső sarok mel­lett, majd a 26. perc meghoz­ta az egyenlítést: Bal oldali támadás végén Lakinger átívelte a labdát a fedezetlenül hagyott Rajná­hoz, és a középcsatár éles szögből remek lövést küldött a kapu jobb oldalába: 1:1. Az oroszlányiak tiltakoz­tak, de hasztalan: mind a já­tékvezető, mind pedig a part­jelző tisztán látták, hogy szó sem lehetett lesről! Idegessé vált a hangulat, néhány ha­zai játékos sportszerűtlenke­dése izgatta fel a kedélyeket. A 30. percben nagy helyzetet hagyott ki a hazai csapat: Stein beadását Sallói közvet­len közelről a kapufára fe­jelte. A másik oldalon La­kinger 25 méterről leadott bombája hajszállal kerülte el a. jobb sarkot. Szünet után ideges hangulatban folytató­dott tovább a kemény küz­delem. Oroszlányi támadás végén Kovács óriási lövése az egyik egri védőt érintve jutott szögletre, majd Mol­nár a kapu torkában elvétet­te a labdát. Egy Dózsa-ellen- támadásnál Tóth M. jól fu­tott el a szélen, s beadása nyomán Kovács Gy. fejese alig kerülte el a jobb sarkot, időnként parázs jelenetek játszódtak le a vendégek ka­puja előtt, szöglet, szögletet követett, s ezeket Bulyovsz­ky remek öklözésekkel hárí­totta! A lila—fehér csatárok nem tudták tartani a labdát, 4 MümütmL }M8. november 5* kedd teljesítményt nyújtott a találkozón. Képünkön: a balszélső oroszlányi védőjátékosról. így az egri védelemre óriási munka hárult. A 65. percben cserélt az egri csapat: a meg­sérült Berán helyére Budai jött be. Nem sokkal később Sallói ugrott ki az egri vé­dők között, de aztán 14 mé­terről fölé lőtt — a másik oldalon Tóth—Szűcs volt a labda útja, s a szélső nagy lövését nehezen mentette Fe­kete. Budai sérülése okozott újabb izgalmakat, a játékos azonban rövid ápolás után folytatta a játékot. Az utolsó percekben fokozódott az oroszlányi csapat nyomása, a feljavult egri védelem azon­ban most már szilárdan állt a lábán és biztosan tartotta az eredményt. Az erős szélben heves ira­mú, de eléggé csapkodó já­ték alakult ki. Az egriek kez­deményeztek többet — a ha­zaiak ellentámadásai azon­ban minden esetben veszé­lyesek voltak. Egy ilyen, há­tulról indított gyors akció végén esett az oroszlányiak vezető gólja is. A Dózsa ez­után fokozta az iramot, sike­rült egyenlítenie — a hazaiak viszont sorozatos sportszerűt­lenségekkel válaszoltak, így paprikás hangulat alakult ki a pályán, s a nézőtéren egy­aránt. Szünet után Oroszlány vette át az irányítást, az eg­riek percekre beszorultak, de a hősiesen küzdő védelem nem adta meg magát s most időnkint az egriek próbál­koztak rajtaütésszerű táma­dásokkal. Végül is döntetlen eredménnyel ért véget a ke­mény küzdelem, amelyben a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Egyénileg Bulyovszky kez­deti bizonytalanság után fo­kozatosan belelendült, a szü­net után nem kis része volt abban, hogy a hazaiak nem tudtak gólt elérni. Főleg ök- iözései sikerültek jól. A hát­védhármasban Kiss kiemel­kedő teljesítményt nyújtott. Winkler is helytállt, de moz­gásán érződött a Szőnyi úton szerzett sérülése. Kárpáti halványabb volt a szokottnál. Tátrai és Berán remekül küz­dött, valóban minden tőlük telhetőt megtettek a sikerért. Elől a két szélső gyors, len­dületes, gólra törő játékot mutatott be, gyakran veszé­lyeztették a kaput, de ha kellett, hátul is kisegítettek. Rajna nagy területen mo­zogva, fegyelmezetten hajtot­ta végre a rábízott feladatot, ragyogó góljáért külön elis­merést érdemel. Lakingernek és Kovácsnak nem ment a játék, csak időnkint láttunk tőlük jó megoldásokat, bár az is igaz, hogy a hazai védők sokat szabálytalankodtak ve­lük szemben. A megsérült Berán helyére beállt Budai szíwel-lélekkel harcolt. Borzási játékvezetőnek na­gyon nehéz dolga akadt, fel­adatát azonban alapjában vé­ve megbízhatóan látta el. (somody) További eredmények: Ganz- MÁVAG—Bp. Spartacus 1:1 (Foto: Molnár) (1:0), Pécsi Bányász—Szál­lítók 1:0 (0:0), Győri Dózsa— Budafok 2:1 (1:1), Űzd—Szol­nok 1:1 (1:0), -^Bp. Előre— BVSC 2:1 (2:0), Miskolc— Kecskemét 1:0 (0:0), Nyír­egyháza—Nagybátony 3:2 (1:1), Komló—Várpalota 2:1 (1:0). A bajnokság állása: 1. Komló 31 17 10 4 44:18 44 2. Eger 31 16 10 5 41:27 42 3. Kecském. 31 15 9 7 39:28 39 4. Bp. Előre 31 11 12 8 32:23 34 5. Oroszlány 31 13 8 10 47:38 34 6. Nagybát. 31 14 6 11 45:39 34 7. Várpalota 31 12 9 10 37:30 3:. 8. Győri D. 31 11 9 11 43:43 3! 9. MÁVAG 31 11 9 11 30:31 31 10. MVSC 31 10 11 10 29:35 31 11. Pécsi B. 31 12 6 13 32:38 30 12. Szállítók 31 12 5 14 41:36 2p 13. Bp. Spart. 31 8 13 10 35:41 2!' 14. SZMTE 31 11 7 13 35:43 29. 15. Ózd 31 7 10 14 24:33 2h 16. BVSC 31 8 7 16 35:44 22 17. Nyíregyh. 31 7 8 16 26:41 22 18. Budafok 31 6 7 18 28:55 19 Jól hajrázik a Hatv ani Kinizsi és a Petőfibányai Bányász Ez történt a labdarúgó UH Ifl-ban Három fordulóval a baj­nokság befejezése előtt már szinte biztosra vehető, hogy Sátoraljaújhely végez az első helyen — annál tisztázatla­nabb viszont a helyzet a táb­lázat alsó felében. A kiesője­lölt Hatvani Kinizsi és Pető­fibányai Bányász újabb győ­zelmekkel örvendeztették meg híveiket, érthetetlen vi­szont a Siroki Vasas nagy visszaesése: ezúttal a Gy. Spartacustól Sirokban szen­vedett súlyos vereséget. Eger- csehi nem bírt Rudabányá- val, a Gáspár SE viszont fél­tucat gólt helyezett el a Mis­kolci Bányász hálójában! Petőfibánya—Szuhavölgy 2d) (1:0). Petőfibánya, 300 né­ző. V.: Bures. Petőfibánya: Vakli, — Kot- rócz, Papp, Tóth — Berta, Gáldi II., — Laczkó, Plessek (Alattyáni), Pásztor, Gáldi I„ Gelics. Edző: Tóth Gábor. Kezdés után rögtön a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, csatárai azonban sok helyzetet elhi­báztak. Az első gól a 25. per­cig váratott magára. Ekkor Plessek—Gáldi I.—Plessek akció végén az utóbbi lövése talált utat a hálóba: 1:0. A gól után élénkült az iram, to­vábbra is Petőfibánya irányí­totta a. játékot.: Szünet után a széltől támogatott hazai együttesnek még nagyobb lett a fölénye, de gólt csak a 65. percben tudott ismét elérni: a kiugró Gelics a kapust is kicselezve továbbított a háló­ba: 2:0. A találkozó hajrájában tel­jesen beszorult a vendégcsa­pat, újabb gól azonban már nem esett. Gelics ugyan a be­fejezés előtt a hálóba talált, a játékvezető azonban lest jelzett. Petőfibánya sportsze­rű mérkőzésen, nagyobb arányban is nyerhetett volna! Jók: Vakli, Kotrócz, Gáldi II., Plessek, Gáldi I. (kulcsár) 51© atléta reménység... Az egri városi úttörőszövet- ség elnöksége és az egri vá­rosi TS 291 fiú és 228 leány részvételével bonyolította le latlétikai úttörő--el őolimpiai versenyét. A legjobb eredmé­nyeket elért pajtások a to­vábbiakban rendszeres kép­zést kapnak az Egri Dózsa sportiskolájában, és az úttö­rőház atlétikai szakkörében. Az egyes számok győztesei. Lányok. I. korcsoport. 60 m: Merczel Erzsébet Távol­ugrás: Bede Erzsébet. Magas­ugrás: Gergely Anna. Kis- labö'ahajítás: Szarvas Kata­lin. 300 m: Csutorás Éva. Súlylökés: Fehér M. II. kor­csoport. 60 m: Nemes Jutka, Távolugrás: Bede Erzsébet. Magasugrás: Hajdú Zsuzsa. Kislabdahajítás: Horváth Mária. Fiúk. I. korcsoport. 60 m: Kovács J. és Gere Csaba. Távolugrás: Kékesi, Kovács S. Kislabdahajítás: Patkó. Súlylökés: Bőgős. 600 m: Vígh István. II. korcsoport. 60 m: Papp Tamás. Távol­ugrás: Soós F. Kislabdahají­tás: Tompos L. A versenyen az E. Tanárképző Főiskola testnevelés-szakos hallgatói látták el a versenybírói tisztsé­geket. A bajnokság állása: 1. Egyetértés—MTK X 1:1 2. Szombathely—DVTK 1 2:1 3. Győr—Videoton 1 2:1 4. SBTC—Tatabánya X 0:0 5. Oroszlány—Eger X 1:1 6. Várpalota—Komló 2 1:2 7. MVSC—Kecskemét 1 1:0 8. Bp. Spart.—Ganz-M. X 1:1 9. KFSE—Szf. MÁV 2 1:2 10. BEAC—Borsod 2 0:2 11. Pisa—Atal anta 1 1:0 12. Varese—Juventus 2 0:2 13. Milan—Inter +1 1 1:0 14. Zalaeg. Dózsa—Dorog 2 1:8 November 7 Kupa Az egri városi labdarúgó­szövetség hét csapat rész­vételével kispályás labda­rúgótornát rendez a No­vember 7 Kupáért. A tor­nára a dohánygyári kézi­labda-pályán kerül sor. A selejtezőket november 4-én. hétfőn játszották, míg a döntőkre november 6-án. szerdán 14.30 órakor kerüi sor. Az egri városi TS ál­tal kiírt vándorserleg ta­valyi védője az Egri Kini­Hatvani Kinizsi—Zalka SE 2:1 (1:1). Gyöngyös, 200 néző. V.: Fehér. Hatvan: őszi — Szekeres, Gubis, Mészáros — Nagy, Ba- ranyi — Simon, Farkas, Kris- tyán, Tóth, Boronkai. Edző: Seres Gyula. Zalka SE: Bráz — Kon­koly, Hernádi, István — Bé­kési, Bisztri — Losonczi, Bo- donyi, Sármány, Csorba, Fü- löp. Edző: Csizmarik Imre. A nagy erővel támadó Ki­nizsi a 10. percben vezetéshez jutott: Simon pontosan be­ívelt szögletét Kristyán fejel­te a hálóba: 1:0. Ezután változatos, mérsé­kelt iramú játék alakult ki. A hazaiak a 30. percben ugyancsak szögletrúgásból egyenlítettek: Sármány feje­se vágódott a hálóba: 1:1. Szünet után jelentős fö­lénybe került a Zalka SE., úgy látszott, hogy biztosan nyer, egy 18 méterről leadott hatvani szabadrúgás azonban a Kinizsi javára döntötte el a mérkőzés sorsát: Kristyán lövése a kapufáról Tóth elé pattant, és a csatár fejese a hálóba kötött ki. 2:1. A mér­kőzés végén a hatvaniak az eredmény tartására töreked­tek. Jók: Gubis, Baranyi, Kristyán, Tóth, illetve Herná­di, Békési, Sármány. (bálint) Gy. Spartacus—Siroki Va­sas 7:4 (4:1). Sirok, 300 néző. V.: Sasvári. Gyöngyös: Varga — Nagy T., Szalma, Ács — Toroczki, Gáspár — Kövecsi, Rácz, Bá- gyi, Szatmári, Pethes. Edző: Treiber Rudolf. Sirok: Nagy — Zám, Czi- bik (Ivádi), Zagyi — Rózsa, Maruzs — Krajecz, Répás, Miskolci, Zelei, Szabó. Ed­ző: Radics István. Kezdés után jó iramú, ki­egyensúlyozott küzdelem ala­kult ki. A vendégek a 11. percben lesgyanús helyzetből szereztek vezetést, a hazaiak rögtön utána Répás góljával egyenlítettek. Ezután mindkét kapu gyakran forgott veszély­ben, de a helyzeteket a gyön­gyösieknek sikerült jobban kihasználniuk és a 40. perc­ben már 4:l-re vezettek! Szü­net után feljött a hazai együttes, Miskolci fejesgóllal szépített, a 49. percben azon­ban egy újabb gyöngyösi gól végképp eldöntötte a mérkő­zés sorsát. A jól kombináló gyöngyösi csapat megérdemelte a győ­zelmet, a győzelem aránya azonban túlzott. G: Gáspár 2, Pethes 2, Szatmári 2, Rácz, illetve Miskolci 2, (eg vet 11- esből), Répás 2. Jó: Szalma, Szatmári, Bágyi, illetve Ma­ruzs, Zagyi, Répás. (somogyi) Egercsehi—Rudabánya ü:Ö. Egercsehi, 400 néző. V.: Spa­nyol. Egercsehi: Selmeczi — Du­dás, Kovács I., Stoff — Sza­bó, Dorkó II., — Erdei, Su­lyok, Ipacs, Kelemen (Ku- rucz), Kozma. Edző: Gere Ti­hamér. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat. A 10. percben Sulyok lövését remekül véd­te a vendégek kapusa, nem sokkal később formás balol­dali akció végén Kozma kö­zelről fölé fejelte a labdát. Szünet után fokozódott a ha­zaiak nyomása, a vendégek jól szervezett védelme azon­ban rendre visszaverte a tá­madásokat. Erdei, Kozma, majd Sulyok rontott el nagy helyzetet. A hajrában Ruda­bánya is vezetett egy-két ve­szélyes akciót, egy ízben Sel­meczi üggyel-bajjal hárított egy szabadrúgást, majd Ko­vács I., belevetette magát a középcsatár közeli lövésébe, A két csapat párharca végül is döntetlennel ért véget — a hazaiak körülményes táma­dójátékuknak köszönhetik az egyik pont elvesztését. jók: Kovács I., Szabó, Dor­kó II. (sulyok) További eredmények: Gáspár SE—M. Bányász 6:2, Somsály—Alberttelep 1:3, Sátoraljaújhely—MEAFC 1:1. A bajnokság állása: 1. S.-újhely 27 17 4 6 52:« 38 2. Edeléiiy 27 14 6 7 57:38 34 3. Gy. Spart. 27 15 4-8 39 :30 34 4. MEAFC 27 11 8 8 46 :33 30 5. Gáspár SE 27 12 5 10 54:39 39 6. Pásztó 27 12 5 10 40 :44 2» 7. Alberttelep 27 10 8 9 40:32 28 8. Zalka SE 27 10 6 11 38:41 26 9. Egercsehi 27 9 8 10 37:42 26 10. Somsály 27 10 5 12 41:41 25 11. Sirok 27 9 6 12 37:44 24 12. Rudabánya 27 7 9 11 38:32 23 13. Petőfib. 27 7 9 11 30:49 23 14. Miskolci V. 27 8 6 13 37 :48 22 15. Hatvani K. 27 9 4 14 30:54 22 16. Szuhavölgy 27 8 3 16 33:60 19 A MÁV HAC tartja egypontos előnyét A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi fordulójá­ban a MÁV HAC, a Bervai Vasas és az Apci Vasas győ­zelemmel hagyta el a pályát, így a táblázat élvonalában nem változott a helyzet, a to­vábbi fordulókra vár a baj­noki cím eldöntése. Viszont véglegesnek tekinthető, hogy a Gagarin SE, és a Pétervá- sára már kiesett az első osz­tályból, s az esetleges harma­dik kieső az Egri Spartacus csapata lesz. Ebben a forduló­ban egyébként bőven hulltak a gólok, s egyetlen mérkőzés kivételével hazai győzelmek születtek. Külön említést ér­demel a Hevesi MEDOSZ ki­tűnő hajrája! Eredmények: Gy. Vasas Iz­zó—Gagarin SE 3:1, Verpelét —Rózsaszentmárton 4:0, E. Dózsa II.—Gyöngyösoroszi 4:0, Bervai Vasas—.^apát­falva 4:3, Apci Vasas—Füzes­abony 3:0, Selyp—Egri Spar­tacus 6:1, Pétervására—MÁV HAC 1:3, Heves—Mátraalji Bányász 2:0. A bajnokság állása: (Kiesés-ieljutási táblázat) 1. MÁV HAC 26 17 6 3 58:19 4« 2 Bervai V. 26 17 5 4 54:3« 39 3. Apc 26 15 6 5 52:22 36 4. Mátraalji B. 26 13 7 6 47:34 33 5. Selyp 26 14 4 8 66:26 32 6. Bélapátf. 26 12 8 6 42:23 32 7. Gy. Vasas 27 12 8 7 37:29 32 8. RÓZSaSZtm. 27 10 5 12 44:54 25 9. Gy.-oroszi 26 10 3 13 32:40 23 10. Heves 26 10 2 14 37:39 22 11. FVSC 26 10 2 14 36:54 22 12. Verpelét 25 8 5 12 34:47 21 13. E. Spart. 26 7 4 15 31:58 18 14. Pétervás. 25 4 1 20 26:64 9 15. Gagarin SE 26 1 4 21 23:84 6 E. Dózsa II. 28 19 3 6 112:39 41 Elmaradt mérkőzés: Verpelét— Pétervására (november 7-én játsszák le.) Férfi Eiosstrasainknak nem sikerült BVSC—E. Tanárképző 70:55 (38:24) NB Il-es férfi mérkőzés. V.: Cseresnyés, Kamer. Eger: Sipos 6, Kiss 13, — Zackar 21, — Sóskúti 4, Renn 2. Csere: Vajk 5, Víz­keleti 2. Szeredi 2, Fain. Ed­ző: Csányi Barna. A feljutás szempontjából sorsdöntő mérkőzésen az eg­riek nélkülözni voltak kény­telenek a kitűnő Cseh Kál­mánt. Sípos pedig nem volt egészségileg teljesen rend- Rnrtf»lr ellenére» aZ együttes nagyon akart, a BVSC-nek azonban az első félidőben minden sikerült, s a szünet után ügyesen tartot­ta az eredményt. A rendkí­vül idegesen játszó egriek a legbiztosabb ziccereket sem tudták kihasználni. Az együt­tesben Zachar nyújtott kivá­ló teljesítményt. E. Tanárképző—BVSC 69:42 (36:21) NB. Il-es női mérkőzés. V.: Mészáros. Kurváin. Eger; Élesné 8. Majaroa K, 9, — Prokop 2, — Nyíri 20. Daróczi 19. Csere: Majaros M. 9, Kakuk 9. Kristoíori. Begai. Bodnár. Edző: Galam­bos János. Az éllovas egri csapat egyenletes teljesítményt nyújtva, már az első félidő­ben bebiztosította győzelmét, s az ekkor szerzett előnyt biztosan tartotta a második félidőben is. Az együttesben Nyíri, Daróczi és Majoros M. nyújtotta a legjobb teljesít­ményt Két nap kosárlabda November 6—7-én Egerben rendezik meg az országos if­júsági kosárlabda kupa elő­döntő mérkőzéseit. Az elő­döntő részvevő csapatai a következők. Fiúk: Miskolci VSC, Bp. Eötvös Gimnázium, Nyíregyházi Vasvári Gimn., Egri Helyiipar. Lányok: DVTK, Nyíregy­házi Pénzügyi Techn.. Cse­pel SC, E. Tanárképző. November 6-án, 15 órakor lesz az ünnepélyes megnyi­tás. maid utána elkezdődnek a mérkőzések. A torna no­vember 7-én 7.30 órakor folytatódik, s a kora délutá­ni órákban fejeződik be. A kétnapos _viadal színhelye * Szilágyi Gimn. iomacsamo- kai