Heves Megyei Népújság, 1968. október (19. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-22 / 248. szám

Az egri csapat a második helyre tört előre Röplabda Székesfehérvári ßK ÖV —Egri Dézsa 3:2 Székesfehérvár, 200 néző. Egri Dóssá —Ósdi Kohász Eger, 5000 néző, V.: Kamarás dr. Eger: Bulyovszky — Kárpáti, Kiss, Winkler — Tátrai, Berán — Tóth M., Kovács Gy., Rajna, La­kinger, Szűcs, (Budai, 70. perc). Edző: Turay András. Ózd: Katona — Gaal, Murányi, Csirmaz I. — Várailyay, Barna — Bozó (Potje, 72 perc), Széles, Csuhány, Simon, Fükő. Edző: Vilezsál Oszkár. Tetszetős egri támadással in­dult a játék: Szűcs egy csel után jól továbbított Rajnához és a kö­zépcsatár nagy erejű lövése cen­timéterekkel kerülte el a jobb felső sarkot! A második oldalon Fükő addig cselezgetett, amíg a védők el nem vették tőle a lab­dát. A jó kezdés után fokozato­san ellaposodott a játék, csök­kent az iram is. A 17. percben Kovács Gy.. jó helyzetben kap­ta a labdát, de aztán gyatrán a kapu mellé lőtt. Nem sokkal ké­sőbb Kovács Gy. fejesét Katona kiejtette, másodszorra rávetö- déssel tisztázott. Özd időnként teljesen beszorult, az egri tá­madósorból azonban hiányzott az átütő erő. A Dózsa fölénye a 33. percben érett góllá: Jobb oldali szabadrúgás végén Rajna kapta a labdát, egy fél­fordulattal kapura lőtt és a lab­da a kimozduló Katonát érintve a jobb sarokba jutott, 1:0. Ezután az okozott izgalmat a nézőtéren, hogy Katona meg­rúgta Rajnát, a játékvezető azon­ban nem torolta meg. A félidő befejezése előtt mindkét kapu veszélybe került, előbb Lakin­ger hanyatt vetődve leadott lö­vése kerülte el a bal sarkot, majd Fükő lövését Bulyovszy gyors vetődéssel hárította. Szünet után egri támadásokkal folytatódott a küzdelem. Kovács Gy. két újabb lövése foglalkoztatta az ózdiak kapusát, majd Tóth M. lefejelte a labdát Lakinger elé, a csatár azonban magasan fölé lőtt. A másik oldalon Murányi 30 méter­ről leadott bombáját Bulyovszky nag^ bravúrral ütötte szögletre. Feljött az Ózdi Kohász és az idegeskedő, kapkodó egriekkel Már csak a MÁV II Vasárnap a 26. fordulót bo­nyolították le a labdarúgó me­gyei 1. osztályban. A legnagyobb meglepetés Apcon született, ahol a hazaiak 1:0 arányban győze­delmeskedtek a bajnokj elölt MÁV HAC fölött. Mivel a Ber- vai Vasas biztosan, 5:0 arányban győzött az Egri Spartacus ellen, egy pont különbséggel megköze­lítette a MÁV HAC-ot, s várha­tó, hogy az elkövetkezendő he­tekben éles harc bontakozik ki e két csapat között a bajnoki cím megszerzéséért. Verpeléten győzött a Bélapátfalva, a Heves pedig Pétervásárán, s mivel hét közben a Heves 5:2 arányban „lelépte” a Verpelétet, így a hevesiek nagy lépést tettek elő­re a kiesés elkerüléséért. Eredmények: Gagarin SE— Rőzsaszentmárton 2:2, Gy. Vasas Izzó—Gyöngyösoroszi 0:1, Verpe- lét—Bélapátfalva 0:1, Egri Dózsa szemben határozott fölényt har­colt ki. Fokozódott az iram, rend­kívül izgalmassá vált a játék, a színvonal azonban továbbra is alatta maradt a vártnak. Az el­keseredett és sikertelen ózdi tá­madások után ismét Eger vette át az irányítást, s a 85. percben tovább növelhette volna előnyét: szögletrúgás végén Kovács Gy. remek fejest küldött kapura. Ka­tona azonban nagy bravúrral el­csípte a jobb sarokba tartó lab­dát. Mint az várható volt: a kiesés ellen küzdő Özdi Kohász végig kemény ellenfele volt az egri csapatnak. A közönség 90 percen át izgalmas csatát láthatott — a nagy tét miatt azonban megle­hetősen alacsony színvonalú, ide­ges hangulatú játék folyt, ame­lyet a második félidő egyes sza­kaszaitól eltekintve a hazaiak irányítottak. Végeredményben a Dózsa közepes teljesítménnyel is biztosan szerezte meg a győ­zelmet, amely számára egyben a táblázat második helyének meg­szerzését is jelentette. Egyénileg Bulyovszky kitűnően helytállt, sőt bravúros védései is akadtak. Kiss kezdeti bizonyta­lanság után erősen feljavult és a védelem erősségévé vált. A két szélsőhátvéd ezúttal halványabb teljesítményt nyújtott, de a két fedezet játéka is elmaradt a várt­tól. Berán volt közülük a jobbik. Elől Rajna a csapat motorjának bizonyult, mérkőzést eldöntő gól­jáért külön dicséretet érdemel, kovács Gy. sokat volt játékban, ő jelentette a legtöbb veszélyt az ózdiak kapujára. Lakinger moz­gásán meglátszott Győrben szer­zett sérülése. Tóth M. — mint ahogyan azt már megszoktuk tőle — lelkesen harcolt, az ózdi védők nem egyszer csak szabály­talanság árán tudták feltartani. Szűcs nehezen melegedett játék­ba, a második félidőben volt né­hány jó elfutása és lövése. Bu­dai nagyon akart, de kevés volt az idő ahhoz, hogy igazán bele­lendüljön. Kamarás dr. sok hibával ve zette a mérkőzést. (somody) egy pont előnye n-FVSC 4:1, Bervai Vasas—Egri Spartacus 5:0, Apc—MÁV HAC 1:0,' Selypi Kinizsi—Mátraalji Bá­nyász 0:0, Pétervására—Heves 1:2. Hét közben: Heves—'Verpe- lét 5:2. A bajnokság állásai (Kiesés-feljutási táblázat.) 1. MÁV HAC 24 15 6 3 53:17 36 2. Bervai V. 24 15 5 4 49:27 35 3. Apc 24 13 6 5 47:21 32 4. Bélapátf. 25 12 8 5 39:19 32 5. Mátr. Bány. 24 12 7 5 45:31 31 6. Selyp 24 13 4 7 59 :23 30 7. Gy. Vasas 25 11 7 7 33:27 29 8. Iiózsasztm. 25 10 4 11 43 :49 24 9. Gy.-oroszi 25 10 2 13 30:38 22 10. FVSC 24 10 2 12 36:50 22 11. Heves 24 8 2 14 31:38 18 12. Verpelét 23 7 4 12 28:45 18 13. E. Spart. 24 7 4 13 29:50 18 14. Pétervás. 23 4 1 18 24:59 9 15. Gagarin SE 24 1 4 19 21:73 6 E. Dózsa II. 26 17 3 6 103:36 37 1:0 (1:0) Az Egri Dózsa szerdán Eger­ben játszik előkészületi mérkő­zést, majd vasárnap Budapesten a BVSC lesz ez ellenfele. További eredmények: Bp. Elő­re—Várpalota 2:0 (1:0), Nagybá- tony—Győri Dózsa 1:1 (0:1), Pé­csi Bányász—Kecskemét 3:1 (1:0). Szolnok—Budafok 2:0 (2:0), Mis­kolc—Bp. Spartacus 1:0 (1:0), Szállítók—BVSC 2:0 (1:0), Orosz­lány-Komló 1:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. Komló 29 15 10 4 41:17 40 2. Eger 29 15 9 5 39 :26 39 3. Kecském. 29 15 8 6 39:27 38 4. Nagybát. 29 14 6 9 43:35 34 5. Bp. Előre 29 10 11 8 29 :21 31 6. Oroszlány 29 12 7 10 43:35 31 7. Várpalota 29 11 9 9 32:27 31 8. Szállítók 29 12 5 12 39 :31 29 9. Győri D. 29 10 9 10 39:39 29 10. MÁVAG 29 10 8 11 25 :28 28 11. SZMTE 29 11 6 12 33:38 28 12. Pécsi B. 29 11 6 12 31:37 28 13. MVSC 29 9 10 10 27:34 28 14. Bp. Spart. 29 8 11 10 34:40 27 15. BVSC 29 8 7 14 34:41 23 16. Özd 29 6 9 14 22:32 21 17. Nyíregyh. 29 6 8 15 23 .37 20 18. Budafok 29 5 7 17 25:53 17 Eger: Holló, Pál, Hamvas, Bodnárné, Koncz, Jakab. Cse­re: Gergely, Pólónkat, Szajlai, Szloboda. Edző: Bodnár János. A bajnokság első és negyedik helyezettje nagyszerű mérkőzést vívott egymással. Az egri csa- i pat az első három játszmában kitűnően tartotta magát, a 4—5. játszmában azonban kissé vissza­esett. nem sikerültek a nyitá­sok és a fogadások sem. 1. Oroszlány—Komló X 1:1 2. Pécsi B.—Kecskemét 1 3:1 3. Előre—Várpalota 1 2:0 4. Nagybát.—Győri D. X 1:1 5. Spartacus—MVSC 2 0:1 6. Jászberény—Békéscs. 2 1:4 7. DVSC—Cegléd 1 3:1 8. Gázm.—KISTEXT X 2:2 9. SZVSE—Szóin. MÁV 1 2:1 10. Pénzügy.—Goldberger. 1 5:0 11. Pápa—ZTE 2 1:3 12. NVTE-PVSK X 2:2 13. Volán—SKSE -fi 2 2:3 14. BEAC—Kossuth KFSE 1 5:2 A Zalka SE kézilabdázói leivizlék a bajokieiöitet A kézilabda NB II. hajrájá­ban két női csapatunk kitű­nően szerepelt, a Lendület be­biztosította má­sodik helyét s az Egri Kinizsi a hatodik hely­re tört fel! A Zalka SE férfi­együttese Gyön­gyösön nagysze­rű küzdelem­ben legyőzte a bajnokaspiráns DVTK-t, a Gy. Vasas Izzó vi­szont súlyos ve­reséget szenve­dett a Miskolci Bányásztól. Egri Lendület— BEAC 4:2 (2:1) Eger, 200 néző V.: Fenyő.. Eger: Szepesi. Véghné, Bara­nyai, Szarvas — Redele, Sipos- né, Papp. Cse­re: Molnár. Ed- ző: Csillag Bé- la. G.: Baranyai 2, Papp, Sipos- né. Jók: Szepe­si, Baranyai, Papp. Egri Kinizsi- Hazai Fésüsfonó 16:7 (9:4) Budapest, 30P néző. V.: Ke- resztúri. Eger: Miinkó, Nagyné, Ko­vács, Hegyi — Kelemen, Boldi­zsárné, Tóth O. Csere: Szaböné, Miklós, Szarvas. Edző: Mucst István. G.: Kélemen 6, Hegyi, 3, Mik­lós 3, Boldizsárné 2, Kovács, Tóth O. Jók: Miklós, Boldizsár­né, Kovács. Zalka SE—DVTK 18:15 (10:6) Gyöngyös, 300 néző. V.: Kovács. Zalka SE: Kosler, Nagy, Be- nei, Cserta — Szabó Gy., Túri. Kovács. Csere: Bardóczi, Lehor • -A­Túri remek lövést küld a DVTK hálójába. (Szendrőváry felv.) tai, Zsigmond, Vágner. Edző: Varga Pál. ’ G.: Szabó Gy. 6, Túri 3, Nagy 3, Benei 2, Cserta 2, Kovács, Vágner. Miskolci Bányász— Gy. Vasas Izzó 35:15 (14:10) A minden részében jobb Mis­kolci Bányász megérdemelten győzött a szétestő játékot mu­tató Izzóval szemben. A gyön­gyösi együttes a bajnokság utol­só mérkőzését vasárnap Gyön­gyösön a Testvériség ellen játsz­Sátoraljaújhelyen 2000 néző előtt találkozott egymással a bajnokság első és második he­lyezettje. A hazaiak magabiztos játékkal 3:0-ra verték a Gy. Spartacust, ezzel minden való­színűség szerint megnyerték a bajnokságot. A Gáspár SE to­vább folytatta bravúros szerep­lését, ezúttal a Siroki Vasas ott­honából vitte haza a két pontot. A jól hajrázó Hatvani Kinizsi nagy küzdelemben verte meg a Pásztói KSE-t, Petőfibánya azon­ban nem birt Albertteleppel, csak az egyik pontot tudta meg­szerezni. Egercsehi váratlan, de megérdemelt vereséget szenve­dett a Miskolci EAFC-tól, s a Zalka SE Szuhavölgy ellen ki­harcolt győzelmével megelőzte az egercsehiekeL Sátoraljaújhely-— Gy. Spartacus 3:0 (1:0) "Sátoraljaújhely, 2000 néző. V: Kovács S. Gyöngyös: Varga — Acs, Nagy T., Gáspár — Szerdahelyi (Szal­ma), Torockal — Kövecsi, Rácz, Bágyi, Szatmári, Pethes. Edző; Treiber Rudolf. A széltől támogatott hazai csa­pat már a második percben megszerezte a vezetést. A gyön­gyösiek nem adták fel, mezőny­fölényt harcoltak ki, egyenlítési alkalmuk Is akadt, Bágyi azon­ban két ízben is nagy helyzetben hibázott. Szünet után a vendé­geket támogatta a szél, ennek ellenére a hazai csapat vette át a kezdeményezést és az 53. perc­ben tovább növelte előnyét. A formájában erősen visszaesett gyöngyösi együttes sorsa a 70. percben pecsételődött meg végle­gesen, amikor a középcsatár fe­jese védhetetlenül szállt a háló­ba, A hazaiak ilyen arányban is megérdemelték a győzelmet. A gyöngyösiek közül csak Varga, Í Jáspár és Szalma teljesítménye fcüíthetö. (szkocsovszky) Sátoraljaújhely nyerte a rangadót Ez történt a labdarúgó NB lll-ban Gáspár SE—Siroki Vasas 2:1 (1:0) Sirok, 400 néző, V: Spanyol. Gáspár SE: Gyökér — Laczkó, László, Kiss — Ludányi, Szonda — Takács, Szepesvári, Kegye, Kovács, Agó (Csorna). Edző: Endrész Pál. Sirok: Nagy — Zám, Czibik, Vitéz — Répás, Maruzs — Kra- jecz, Zelei, Miskolci, Hadobás, Szabó (Rózsa). Edző: Radios István. Az első félidőben mezőnyjáték folyt hazai fölény mellett. A si­roki csatárok több helyzetet is elhibáztak, a 32. percben viszont Kegye a Gáspár SE-nek szerzett vezetést. Szünet után a véde­kezésre berendezkedett vendé­gek teljesen beszorultak, s a 60. percben Krajecznak sikerült egyenlítenie. Nagy harc indult meg a győztes gólért, s a 89. percben súlyos védelmi hibából Csorna talált a hálóba. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. Jók: Laczkó, Kegye, László, Szonda, illetve Maruzs, Krajecz. (somogyi) Miskolci EAFC—Egercsehi 3:1 (2:0) Egercsehi, 400 néző, V: Szegő. Egercsehi: Selmeczi — Dudás, Kurucz, Dorkó H. — Szabó, Nagy — Utassi (Ballai), Kozma, Sulyok, Ipacs, Erdei. Edző; Ge­re Tihamér. Hazai támadások közepette meglepetésre a vendégek jutot­tak vezetéshez: az 5. percben Hafíner szabadrúgása a sorfal mellett jutott Selmeczi hálójába. Váltakozó játék után a 25. perc­ben Farkas révén tovább növel­ték előnyüket a vendégek. Szü­net után nagy erővel rohamozott a hazai csapat, de a sok helyze­tet kihagyó támadósor csak a 74. percben tudott Ballai góljá­val szépíteni. Ezután szinte a le­vegőben lógott az egyenlítés, ami­kor Hafíner 40 méterről kapura lőtt labdáját Selmeczi elnézte — így alakult ki a 3:l-es végered­mény. A MEAFC megérdemelten nyert. A hazaiak közül csak Ku­rucz és Nagy játéka dicsérhető. (sulyok) Hatvan! Kinfasi—Pásztói KSE 3:2 (2:1) 400 néző, V: Ladányi. Hatvan: Krofinger — Szeke­res, Mészáros, Gubis — Bara­nyai, Nagy L. — Farkas, Simon, Kristyán, Boronkai, Tóth. Edző: Seres Gyula. A nagy kedvvel játszó hazai csapat az első perctől kezdve fö­lényben játszott, s fölénye gó­lokban is kifejezésre jutott. Előbb szép támadás végén Tóth a vetődő kapus mellett lőtt a hálóba, majd Boronkai átadását Simon értékesítette, 2:0. A fél­idő befejezésé előtt Szklenár buktatásáért ll-est ítélt a játék­vezető, s ezt Szklenár értékesí­tette, 2:1. Szünet után a nagy számú szurkolójától biztatott pásztói csapat kiegyenlített, s utána rendkívül kemény küzde­lem alakult ki. A hazaiak Kris- tyán remek fejesgóljával érték el győzelmet jelentő góljukat. Az eredmény igazságos. Jók: Gubis, Tóth, Kristyán. _________________ (krofinger) Pe tőfibánya—Alberttelep 0:0 Petőfibánya, 400 néző, V: Bucz. Petőfibánya: Vakli — Kotrócz, Gáldi II., Gelics — Plessek, Ber­ta — Karcagi, Laczkó, Pásztor, Gáldi I., Szuszai (Sárvári). Edző: Tóth Gábor, Az erősen tartalékos hazai csapat alacsony színvonalú, csapkodó küzdelmet vívott a lel­kes vendégekkel. Szinte állan­dóan a mezőnyben folyt a já­ték, a kapuk csak ritkán kerül­tek veszélybe. Egy ízben Vakli nagy bravúrral hárította a kö- zépesatár lövését. A hazaiaknak is akadt helyzetük, ezeket azon­ban rendre elkapkodták a csatá-. rok. Szünet után paprikássá vált a hangulat, mert a játékvezető elnézte az alberttelepi középhát­véd sorozatos szabálytalankodá­sait. A 89. percben Gelicset ki­állították. Az eredmény igazsá­gos. Jók: Vakli, Kotrócz. Pe­tőfibánya szerdán 14 órakor Pe- tőfibányán az NB I-es SBTC-t látja vendégül. (kulcsár) Zalka ST—Szuhavölgy 1:0 (0:0) Gyöngyös, 200 néző, V: Tátrai. Zalka SE: Győri —- Konkoly, Hernádi, Kurinka — Békési, István — Losonczi, Bodonyi, Sármány, Csorba, Hídvégi. Edző: Csizmánk Imre. Hazai támadásokkal indult a játék, a 8. percben Csorba lövé­sét a kapufa mentette. A ven­dégek csak szórványos ellenak­ciókkal kísérleteztek. Szünet után nagy iramot diktált a Zal­ka SE, előbb Bodonyi a kapus kezébe fejelte a labdát, majd az 56. percben Sármány pontosan továbbított Bodonyi elé. s a csa­tár megszerezte a mérkőzést el­döntő győztes gólt. A Zalka ,SF nagyobb arányban is nyerli volna. Jók: Kurinka, Isi cisttííba. (bálin t) INGATLAN: Elcserélném belvárosi kétszoba- összkomfortos tanácsi lakásomat Hadnagy úti modern két. vagy két és fél szobásra. Leveleket az egri hirdetőbe „42 forint a lakbér’’ jeligére. Makiár, Gárdonyi u. 9. számú családi ház, OTP-kölcsönnel eladó. Szűcs. __________________ Eg erben Vécsey-völgy 46. szám alatt 100 négyszögöl telek eladó. Rózsaújdonságok stb. kérje ár­Jegyzékemet. Székely rózsakerté­szet, Bp. III. Vörösvári út IS. JÁRMŰ: U—28-as traktor üzemképes ál­lapotban ekével eladó. Csak sze­mélyesen tárgyalok. Cseh János- Feldebrő. Világos Octavia Super, megkímélt állapotban elajdó. Gyöngyös, Hon­véd u. 17. VEGYES:--------------------------------------------------------Eladó jobbos kézi hajtású három­„Miskole” háló eladó. Eger. kerekű betegkocsi. Érdeklődni: Móricz Zsigmond u. 15. Nagy István, Hatvan, Bástya u. »• Mezőgazdasági ismeretekkel rendelkező, új tsz-számvitelt ismerő, gyakorlattal rendelkező férfi is semgasd« sst veszünk fel. Útiköltséget felvétel esetén térítünk. ARANYKALÁSZ TERMELŐSZÖVETKEZET, MEZÖTÄRKÄNY nerasza. v'e:í*v2>*-í f .•*.« • • */•.» - ♦ • * * • inkább adja át a MÉH-nek. Most érdemes! Október 1-től november 9-ig. Minden 5 kg háztartási rongyért a vételáron fe­lül ajándéksorsjegyet is kap. mmjBL RONGYGYÜJTŐ HETEK NYEREMÉNYEI: Skoda 1000 MB autó, külföldi IBUSZ-utazások. Delta- Lux televíziók és még sok-sok vásárlási utalvány; Parádi ÁFÉSZ igazgatósága a parádi Kakukk­vendéglőjébe, melegkonyhás egységvezetői képe­sítéssel rendelkező ven déglővezetőt keres felvételre Jelentkezni lehet írásban és személyesen a központi Iro- ! dán. Felvétel esetén útiköltséget térítünk.-A. á.. .t,— á A Fiatalok voltak, amikor megismerkedtek. Az tel csak a derűs oldatá­ról szemlélték. ■'***' A családclapftás ufúit már sok mindennel kell számolni ^ A kialakult életszínvonal megtartásához a férjnek, fe­leségnek is sokat kell dolgoznia. A gyermekek jövője^ a szép otthon, a család terveinek valóraválfása anyagi biztonságot kíván. A meggondolt családfő­nek számolnia kéil 'az élet árnyoldalaival is. / sors kiszámíthatatlan. Az Idejében kötött M f]mr- és balesetbiztosítás a család támasza. t r TTT Y T Y Y r"Y"Y"