Heves Megyei Népújság, 1968. szeptember (19. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-29 / 229. szám

Több góllal kellett volna győzni I>«K»i~Táritalota 1:0 (0:0) űr 7* •* i'-.gTB Lakinger ügyes csellel játssza át Csapót. (Fazekas Várpalota, 3.000 néző. V.: Sogs G. ' EGER: Bulyovszky — Kár­páti, Kiss, Winkler — Tát­rai; Bétán — Tóth M., Ko- vács-Gy., Faliszek, Lakinger, Szűcs. Edző: Turay András. VARPALOTA: Szeles — Süke, Fenyvesi, Csapó — Or­bán I., Orbán II. — Kisbej, Berta, Szabó, Horváth, Janás VTölök a szünetben). Edző: Terhe Benjámin. Heves egri támadások ve­zették be a mérkőzést A 3. percben Faliszek óriási hely­zetben, hat méterről meűé lőtte a labdát, rögtön utána Kovács Gy. jól eltalált lövé­se a kapufáról perdült az alapvonal mögé! Jóiramú, színvonalas játék alakult ki, amelyet a technikailag lénye­gesen képzettebb lila-fehé­rek irányítottak. A hazai tá­madósor csak elvétve került az egri kapu közelébe, a Dó­zsa jól játszó védelme azon­ban kitűnően zárt. A 18. percben Tóth M.—Szűcs—Fa­liszek volt a labda útja, a középcsatár közeli lövését biztosan védte Szeles. A 30. porcban Laikingar hanyatit- vetődve lőtt kapura s a labda hajszállal kerülte el a bal sarkot A félidő befejezése előtt még nagyobbá vált a vendégcsapat fölénye, a csa­varok sok lövést küldtek a Várpalotai kapura, de ezúttal Í . baj volt az irányzékkal. A 3. percben Kovács Gy. for- ulásból leadott lövése szállt i a felső íéc fölött. : Szünet után Dózsa támadásokkal foly­tatódott a játék, mégis a ha- j zaiak rúghattak volna gólt:: Török sokatígérően ugrott ki a védők között, Bulyovszky azonban kifutva kapujából, merész lábra vetődéssel tisz­tázott. A másik oldalon Szűcs Evése a kapusban akadt el. 1i ztán Kovács Gy. két szép j sei után föléváeta a labdát. Irtíekes, változatos volt a üzdelem, szinte állandóan i 7. egriek birtokolták a láb­át, de néhány gyors ellen- kciót is láthattak a nézők,i , várpalotai támadósor azon­ban jóformán semmi veszélyt gém jelentett Bulyovszky ka-! pújára. A mérkőzést eldöntő I. felv.) 67. percben ,J. Várpalota—Eger Kecsk.—Ganz-MAVAG Nylregyh.—Bp. Spart. 4. Budafok—Nagybátony 5. Bp. Előre—Pécsi B. 6. Miskolc—Szállítók r,7. SZMTE—Oroszlány " D. Elektr.—B ékéscsaba 9. Goldb.—KISTEXT 10. Kiskunf.—SZVSE 11. Jászberény—DVSC VI. Atalanta—Juventus 13. Lanerossi—Inter. ' +1 14. Roma—Fiorentina 2 0 :l 1 2:0 2 0:1 2 1:5 X 2:2 1 2:0 1 4:0 1 2:0 X 5:0 X 1:1 X 0:0 X 3:3 2 0:1 2 1:2 egyetlen gól a esett: Tátrai a jobbösszekötő he­lyen tanyázó Faliszek elé to­vábbította a labdát, a közép- csatár egy félfordulattal hir­telen kapura lőtt, s a labda bombaként vágódott a hazai kapu .jobb oldalába. 1:0. A gól után beszorult a ha­zai csapat, egy ízben Lakin­ger lövését a gólvonalról fe­jelte vissza Fenyvesi. Újabb sikertelen Lakinger-lövés után Kiss szabadrúgása a jobb felső sarok mellett sü­vített el. A 72. percben tű­zijáték játszódott le a vár­palotai kapu előtt, végül Szűcs lövését Horváth a gól­vonalról vágta vissza. Nem sokkal a befejezés előtt egy gyors ellentámadás végén Szabó nagy helyzetbe került, közeli lövése azonban élesen a kapu mellé szállt. Végig jóiramú, helyen­ként színvonalas küzdel­met vívott egymással a két csapat. Az egriek a mérkő­zés nagy részében irányí­tották a játékot, sok hely­zetet teremtettek a várpa­lotai kapu előtt, ezeket azonban nem sikerült ki­használni. A látottak alap­ján a győzelem aránya jó­val nagyobb lehetett vol-, na, a csapatot Várpalotára elkísérő néhány egri szur­koló a mérkőzés végén váltig azon kesergett; ettől a Várpalotától, hogyan | kaphatott ki a Dózsa Eger­be® 2:0-ra... Egyénileg Bulyovszky biz­tos őre volt kapujának, a hátvédhármas alkotta a leg­jobb csapatrészt, Kárpáti, Kiss és Winkler szinte hiba nélkül látta el feladatát. A két fedezet teljesítménye vi-1 szont nem érte el a legutób- \ bit. Elől a harcos szellem-1 ben játszó Faliszek érdemli I a legtöbb dicséretet. Lakin- j ger nagyon akart, óriási te-! rületen mozgott, de elég so­kat hibázott is. Kovács Gy. ügyesen cselezett, időnként jól osztogatott, a kapura azonban nem volt veszélyes. Tóth M. sokat vállalt magá­ra, ha kellett, hátul is segí­tett, de ezúttal kevés jó el­futást és beadást láttunk tő­le. Szűcs játéka csak időn- kint elégített ki. Soós G. apróbb hibáktól eltekintve jól kézben tartot­ta az egyébként végig sport­szerű mérkőzést. (Somody) További eredmények: Nyíregyháza—Bp. Sparta­cus 0:1, Kecskemét—-Ganz MÁVAG 2:0, Nagybátony— Budafok 5:1, Szolnok—Orosz­lány 4:0, Győri Dózsa—Ózd 1:0, Komló—BVSC 1:0, Pé­csi Bányász—Bp. Előre 2:2. A banokjság állása: 1. Komló 26 15 8 3 39:14 38 2. Kecskemét 26 14 7 5 35:22 35 3. Eger 26 12 9 5 34:25 33 4. Nagybátony 26 13 5 8 39:30 31 5. Bp. Előre 36 9 9 8 25:19 27 6. Oroszlány 26 11 5 10 S8:32 27 7. várpalota 26 9 9 8 28:24 27 8. Győri Dózsa 26 10 7 9 35:34 27 9. MA VÁG 26 10 7 9 25:25 27 10. Szállítók 26 11 4 11 36:29 26 11. Bp. Spart. 26 8 10 8 33:37 26 12. SZMTE 26 9 6 11 30:37 24 13. Pécsi B. 26 9 6 11 27:34 24 14. MVSC 26 7 10 9 24:32 24 15. BVSC 26 7 6 13 31 .-37 20 16. Nyíregyháza 26 5 8 13 21:32 18 17. Ózd 26 5 8 13 18:31 18 18. Budafok 26 5 6 15 23:47 16 Tíz Fradi-gól Hatvanban Ferencváros— Hatvani Járási Válogatott 10:0 (4:0) Hatvan, barátságos labdarú­gó-mérkőzés, 2000 néző. Ve­zette: Rigó. FTC: Géczi — Horváth L. Bálint, Havasi — Meggyesi, Fenyvesi dr. Szőke, Braniko- vics, Albert, Rákosi, Katona. Járási Válogatott: Nagy — Kókai, Terényi, Ludvig — Kristyán, Kornél — Roznik, Lőrincz J. Buzma, Tóth, Bor. A Hatvani JLSZ húszéves jubileuma alkalmából meg­rendezett mérkőzés előtt hat­vani úttörők virágcsokrokkal köszöntötték a Ferencváros csapatát —•„ viszonzásul Al­bert Flórián FTC-zászlót adott át. A nagy számú kö­zönség végig nagy élvezettel figyelte a sokszoros magyar bajnok látványos játékát és a szebbnél szebb gólokat. A járási válogatott a sok gól ellenére is helyállt, csatárai néhány nagy helyzetet ki­használatlanul hagytak. G.: Branikovics 2, Katona 2, Fenyvesi dr. 2, Albert, Rá­kosi. Karába, Mezei. A má­sodik félidőben a Ferencvá­rosban Takács, Karába. Me­zei és Kapitány, a járási vá­logatottban pedig Gyökér, Schnell. Szekeres. Simon. Bá­lint, Lőrincz G. és Szekszius jutott szóhoz. Elutazott Mexikóba a magyar olimpikonok második csoportja Hétfőn ismét „olimpiai nap” volt a Ferihegyi repülő­téren. A nagy légi kikötő­ben szinte mozdulni sem lehetett, az érdeklődők nagy serege búcsúztatta el a mexi­kói magyar olimpiai csapat második csoportjának tagjait, többek között 71 férfi és 12 női versenyzőt. A hozzátarto­zók és sportbarátok lelkesen vettek búcsút az olimpiko­noktól, még az utolsó pilla­natokban is sűrűn hangzott el egy-egy szerencsekívánat, vagy kíváncsi érdeklődés az esélyekről. A most útra kelt sporto­lókkal egészül ki 178 főre a mexikói magyar versenyző­gárda. Ez a szám eszesen 143 férfi és 35 nő sportolót foglal magában, s ezek 15 sportág­ban — atlétika, birkózás, evezés, kajak-kenu. kerékpár ökölvívás, öttusa. torna, úszás, vízilabda vívás, labda­rúgás, sportlövészet, súly­emelés és vitorlázás — áll­nak rajthoz. MEXIKO-VÁROS: Averv Brundage, a Nem­zetközi Olimpiai Bizottság el­nöke vasárnap érkezett Mexi­kóba, ahol ünnepélyesen fo­gadták. A repülőtéren nyilat­kozott az újságíróknak és mint mondotta a mexikói olimpiai játékok rendezősé­ge eddig teljes mértékben megfelelt feladatainak. Egy kérdésre válaszolva kijelen­tette, hogy a NOB nem kifo­gásolhatja európai játékok jövőbeni rendezésére vonat­kozó javaslatot. Brundage szerint a pán-amerikai, vagy az ázsiai iátékokhoz hason­lóan megrendezhetek az európai játékok is. n döntetlen igazságosabb lett volna Újpesti Dózsa—Egri Dózsa 7:6 (2:2, 2:0, 2:2, 1:2) Eger, vízilabda Olimpiai Ku­pa mérkőzés. V.: Magó. Ű. Dózsa. Gál — Max, Gaj- dosi — Kosztolánczi — Csá­szár, Martin, Rusorán II. Csere: Lukász. Eger: Denk — Ringelhann dr. Gál — Katona — Bolya, Halmos dr.. Kovács. Csere: Rüll, Lutter. a nnu hac tartja előnyét Vasárnap riilt sor bajnokság a 23. fordulóra ke­megyei labdarugo- . osztályában. Ebben fordulóban ugyancsak kitet­tek magukért a csatárok, hiszen harmincszor találtak az ellen­fél hálójába. Különösen a Selyp —Gagarin SE, MÁV hac—Ver- pelét, a Mátraaljl Bányász—Egri Dózsa II. és az FVSC—Rózsa- szzntmárton összecsapásokon esett sok gól. A bajnoki tábláza­ton megerősítette 1. helyét a MÁV HAC, öt ponttal és kitűnő gól­aránnyal vezet a Bervai Vasas és a Mátraalji Bányász előtt. Itt említjük meg, hogy hét közben lejátszották az elmaradt Apc— Verpelét találkozót is, ahol az apciak 2:0 arányban nyertek. Eredmények: Selyp—Gagarin SE 7:1, Pétervására—Apc 0:1, He­ves—Bervai Vasas 0:1, Mátraalji Bányász—Egri Dózsa n. 3:2, MÁV HAC—Verpelét 5:1, Egri Spartacus—Gy. Vasas Izzó 1:1, FVSC—Rózsaszentmárton 4 :l, Bélapátfalva—Gyöngyösoroszi 2:0. Hét közben: Apc—Verpelét 2:0. A bajnokság állása: (Kiesés-feljutás! táblázat) Három negyeden keresztül változatos, színvonalas játé­kot láthattak a nézők. A má­sodik negyedben a vendégek jó használták ki a hazaiak megingásait, majd az utolsó negyeben Bolya megjegyzé­séért a játékvezető 4 méte­rest ítélt, amelyből az U. Dó­zsa megszerezte a győzelmet jelentő gólját. A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. G. Martin 4 (hármat 4 m,-esből). Császár 2. Gajdosi, illetve Halmos dr. 3. Ringelhann dr. 2 (mindket­tő 4 m-esből). Kovács. 1. MÁV HAC 22 15 5 o 52:15 oO 2. Bervai V. 21 13 4 4 37:24 30 3. M. Bány. 21 12 5 4 43:25 29 4. Bélapútf. 22 11 6 5 37:18 ca 5. Apc 21 11 5 5 41:20 27 6. Gy. V. Izzó 22 10 tí 6 31:25 26 7. Selypi K. 20 11 3 6 44:18 25 8. R.-szentm. 22 10 2 10 41:45 22 9. FVSC 22 9 2 11 34:48 20 10. Verpelét 18 7 4 7 23:30 18 11. Gy.-oroszi 22 7 2 13 25:37 16 12. E. Spart. 22 6 4 12 27:45 16 13. Heves 20 5 2 13 21:30 12 14. P.-vására 20 3 1 16 19:46 7 15. Gagari SE 21 1 3 17 17:66 5 E. Dózsa U. 23 14 3 6 86:31 31 II Gáspár SE és Petőfibánya gólzáporos győzelme Ez történt a labdarúgó KB 111-ban 58. október 1., kedd A vasárnapi forduló küzdel­mei során sok gól esett. A kiesés­től veszélyeztetett Petőfibánya 5:0-ra verte a bajnokjelölt Ede- lényt, s a Gáspár SE csatárai 7 góllal hálálták meg a kapott új sporttelepet! A magáratalált Gyöngyösi Spartacus is biztosan szerezte meg a két pontot Ruda- bánya ellenében, s a Zalka SE Egeresemben csak megnehezíteni tudta a hazai csapat győzelmét. A Siroki Vasas szoros küzde­lemben vesztett Miskolcon, a Hatvani Kinizsit viszont újabb súlyos vereség érte, s ezzel szin­te biztosra vehető a hatvani együttes NB III-ból való kiesése. GYÖNGYÖSI SPARTACUS RÚD AB ANYA 3:1 (0:0) Gyöngyös, 700 néző. V.: Tátrai. Spartacus: Varga (Berentés) — Acs, Nagy T., Gáspár — Szerda­helyi, Toroczkai — Kövecsi, Rácz, (Balogh (Pócs), Szatmári, Pethes. Edző: Treiber Rudolf. A jól kezdő hazaiak már az 5. percben vezetést szerezhettek volna, Kövecsi átadása azonban elcsúszott Balogh lába alatt. Szin­te állandóan a vendégek térfelén folyt a küzdelem, de a hazai fö­lény csak az 53. percben érett góllá, amikor Kövecsi labdáját Pethes a léc alá juttatta. 1:0. A 66. perc újabb gyöngyösi gólt ho­zott: Rácz labdájával Kövecsi le­futotta a védőket, majd jól ívelt a kapu elé és a szemfüles Pethes közelről ismét a léc alá lőtt. 2:0. A 77. percben a vendégek kapu­fával válaszoltak, majd a 81. percben Kövecsi beadását Szat­mári ügyesen lekezelte és öt méterről a kapu közepébe lőtte. 3:0. A vendégek a 85. percben Kovács révén szépítettek. 3:1. A Spartacus minden tekintetben felülmúlta ellenfelét és megérde­melten győzött. Jók: Kövecsi (a mezőny legjobbja), Varga, Ács, Szerdahelyi, Toroczkai. (szltocsovszky) EGF.RCSEHI—ZALKA SE 3:1 (2:1) Fgercsehi, 400 néző. V.: Nagy. Fgcrcschi: Kovács- II. — Dudás Szabó, Kovács I. —' Dorkó, Ku­Ipacs, Kutasi, Kos- Erdei. Edző: Gere ruez (Sütő) ma, Sulyok, Tihamér. Zalka SE: Győri — Kurinka, Hernádi, István — Bisztri, Tóth — Losonczi, Békési, Sármány, Csorba, Hid végi (Suba). Edző: Csizmánk Imre. Kezdettől fogva a hazaiak irá­nyították a játékot. A 24. perc­ben Erdei ügyesen átfejelte a labdát a kapuson, Kurinka azon­ban a gólvonalon mentett. A 27. percben szöglet ívelődött a kapu elé és a fiatal Utassy fejese véd- hetetlenül szállt a hálóba, l :0. A hazaiak nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert a vendégek egy percen belül, Losonczi 18 méter­ről leadott lövésével kiegyenlí­tettek. A 41. percben Sulyok le­fejelte a labdát Erdei elé, aki nem hibázott. 2:1. Szünet után sem változott a helyzet, a mérkőzés sorsa a 67. percben dőlt el véglegesen, ami­kor Erdei lövését Győri csak ki­ütni tudta és másodszorra Utassy biztosan lőtt a hálóba. 3:1. Az eredmény hűen fejezi ki az erő­viszonyokat. (sulyok) PETŐFIBÁNYA—EDELÉNY 5:0 (3:0) Petőfibánya, 700 néző. V.: Vág- völgyi. Petőfibánya: Vakli — Kotrócz, Papp, Tóth B. — Berta, Gáldi ll. — Karczagi, Plessek. Pásztor, Gáldi I., Gelics. Edző: Tóth Gá­bor. A nagy erővel rohamozó hazai csapat már az 5. percben gólt ért el: Plessek éles lövése a jobbol­dali kapufáról Pásztor elé pat­tant és a csatár közelről a háló­ba továbbított. 1:0. A 8. perc­ben ismét Plessek tőit előre a labdával, majd ügyesen Gelics- hez továbbított. aki kiugratta Gáldi I-et és a csatár élesen a há­lóba lőtt. 2:0. Ezután kiegyensú­lyozottá vált a küzdelem, a ven­dégek is vezettek néhány jó tá­madást. a lövések azonban rend­re célt tévesztettek. A 49. perc­ben Gelics a bal oldalon töct a kapu felé s bár a védők kézzel- lábbal akadályozták, éles szög­ből az ellenkező sarokba lőtt. 3:0 Szünet után a hazaiak fokozták az iramot és a 60. percben fölé­nyük góllá érett: Gáldi I. jól to­vábbított Pásztor él, aki 18 mé­terről nagy erejű lövést küldőit a hálóba. 4:0. A 80. percben Gál­di II. lövése a felső lécen csat­tant, s a visszavágódó labdái Gáldi I. biztosan fejelte a jobb sarokba. 5:0. Nem sokkal később Pásztor a kapufát találta el. Pe­tőfibánya idei legjobb játékával ilyen arányban is megérdemel­ten győzött. A csapat valameny- nyi játékosa átlagon felüli telje­sítményt nyújtott. (kulcsár) MISKOLCI F.AFC—SIROKI VASAS 1:0 (1:0) Miskolc, 350 néző. V.: Koncz. Sírok: Nagy — Zám, Czibik. Vitéz, — Répás, Koklács (Ma- ruzs) — Krajecz, Hadobás, Mis- kolczi, Czipó, Szabó. Edző: Ra­dies István. A hazai csapat kezdett jobban, mégis a vendégek előtt adódott gólhelyzet: Szabó perdített lab­dája a kapufát érintve hagyta e) a játékteret. Közepes iramú me­zőnyjáték alakult ki, mindkét ol­dalon adódott helyzet, s ezekből egyet a hazaiaknak sikerült ki­használni: a 30. percben Szabó kapáslövése talált a hálóba. 1:0. A másik oldalon Krajecz lövése a kapufáról Hadobás elé pattant s a csatár lövését a kapus szög­letre mentette. Az 57. percben a kitörő Hadobást visszarántották a védők, a játékvezető a 16-osról szabadrúgást ítélt. Miskolczi a kapu elé emelte a labdát és Sza­bó csukafejessel továbbította a hálóba. A játékvezető azonban, a partjelző megkérdezése után, les miatt nem adott gólt. A hajrában nagy erővel rohamozott a siroki együttes, de kiegyenlítenie nem sikerült. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Czipó (a mezőny legjobbja), Czibik, Hado- bás, Miskolci. iMBAOgyi) GASPAE SE—SZUHAVÖLGY 7:1 (2:0) Hatvan. 500 néző. V.: Jakó. Gáspár SE: Halász — Laczkó, László, Kiss — Ladányi, Szonda j — Takács, Csorna, Szepesvári. | Kovács, Köves. Edző: Endrés* * Pál. Rögtön a Gáspár SE lépett fel \ támadólag, s a 18. percben meg- ; szerezte a vezetést: Szepesvári kapáslövése jutott a hálóba. Nem ! sokat váratott magára a második j gól sem, a 26. percben Csorna ; volt eredményes. Szünet után I mind nagyobb fölényben játszott | a hazai együttes és szinte tetszés szerint érte el góljait. A 67. percben Csorna nagy lövése ju- • tott a bal sarokba, majd a kitö­rő Szepesváryt a védők sza­bálytalanul akasztották, s a meg­ítélt büntetőt Csorna értékesítet­te, 4:0. Ezután Ludányi távoli, jól eltalált lövéssel iratkozott fel a góllövő listára, majd Szepesváry fejese és Kovács lövése után 7:0- ra alakult az eredmény. A ven­dégcsapat a 85. percben Fónagy góljával szépített. A kitűnően játszó Gáspár SE ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Kiss (a mezőny legjobbja), Sze­pesváry, Csorna. További eredmények: SonísaTy Hatvani Kinizsi 4:0 (1:0), Mis­kolci Bányász—Alberttelep 1:1 (0:0). Sátoraljaújhely—Pásztó 5:2 (3:0). A Labdarugó Olimpiai Kupa mérkőzések eredményei: ÍJjpesü Dózsa—VIDEOTON 5:2» Győr— .Csepel 5:2, Pécs—Szeged 3:1, Ta­tabanya—Egyetértés ... Ü.D, Szom­bathely—Bp. Honvéd 2:0. * A TSG Berlin nemzetközi ifjú­sági és serdülő atlétikai verse­nyén kitünően szerepeltek a ma­gyar fiatalok. Az elindult 11 at­léta összesen 10 győzelemmel tért haza. ¥ A labdarúgó ifjúsági HonÜ Kupa elődöntő mérkőzéseit októ­ber 3-án a következő párosítás­ban bonyolítják le. Gyöngyös* Spartacus—Gyöngyösi MGT, Egri Dózsa—Bervai Vasas. Az első mérkőzés győztese a Selypi Kit Rizsivel, a második mérkőzés győztese pedig az Egri Kereske­delmi és Vendéglátóipari Iskola csapatával találkozik majd. A mérkőzéseken az 1950—51—52-ben született fiatalok szerepelhetnek, egy kapus és két mezőnyjátékom végig cserélhető. Döntetlen esetén 2x10 perces hosszabbítás követ­kezik. ha ez sem hoz döntést, öt büntetőt rúgnak a csapatok (más­más játékosokkal), végül ha az <*?■- tékesített büntetők száma is azor nos marad — sorsolással dől el a továbbjutás. í A mexikói fővárosban meg­rendezett nemzetközi atlétikai versenyen a magyarok közül Mecser szerepelt legjobban, aki 5000 m-en a negyedik lett. * A Népstadionban rendezték meg az A és B korcsoportbeli serdülő atléták országos bajnok­ságát, amelyen Heves megyei- versenyzők is részt vettek. Az A- csoportban Csépány, a Mátra­alji Bányász versenyzője 300 mé­teren a 4. helyet szerezte meg. Távolugrásban Németh, ugyan­csak a Mátraalji Bányász ver­senyzője az 5. lett. A B-korcso- portban a 300 méteres futásban Bak, az Egri Dózsa versenyzője az 5. helyre került. * A gyöngyösi kispályás labda­rúgó-bajnokság állása:. I. osztály 1. Előre 2. öregf. 3. Vasutas 4. Visonta 5. Vendégl. 6. Újtelep 20 13 20 12 20 10 20 10 20 10 20 7. Vas és Fém 20 8. Vörös M. 9. Építőip. 20 20 6 60 35 « 5 46:30 27 5 37:30 25 5 37:30 25 6 31:27 24 5 49:33 23 7 36:30 22 7 35:35 22 2 10 38:43 18 A bajnokság állása 10. Szöv. Biz. 20 6 4 10 30:37 16 11. Kisker. 20 7 2 11 29:40 16 1. Saújhely 22 15 2 5 46:20 32 12. Petíagog. 20 5 3 12 22:34 13 2 Edelény 22 12 4 6 48:28 28 13. Malom 20 5 2 13 29:42 12 3. Gy. Spart. 22 12 4 6 30:22 28 14. Építők 20 4 2 14 20:50 10 4. Egercsehi 22 9 7 6 35:32 25 11. osztály 5. Pásztó 22 9 5 8 29:36 23 1. EMÁSZ 19 15 2 2 34:10 32 6. MEAFC 22 8 6 8 33:27 22 2. Thorez 19 11 4 4 23:13 26 3. Agrom. 19 11 2 6 39:22 24 7. Sírok 22 9 4 9 29:30 22 4. M.-füred 18 9 4 C 34:24 22 8. Zalka SE 22 9 4 9 32:33 22 5. Mátra SC 19 10 2 7 36:38 22 9. Gáspár SE 22 8 5 9 42:33 21 6. Volán 19 9 4 6 30:31 22 10. Somsály 22 8 5 9 34:32 21 7. M.-háza 18 10 1 7 30:20 21 11. Alberttelep 22 7 6 9 28:28 20 8. Themze 20 8 3 9 27:20 19 12. M. Bány. 22 7 6 9 28:32 20 9. Gépjav. 19 7 4 8 22:28 18 13. Rudab. 22 8 3 11 33:26 19 10. Sütoip 18 5 3 10 26:30 13 14. Szuhav. 22 8 o 12 30:52 18 11. Posta ’3 5 3 10 17:33 13 15. Petőfi b. 22 5 7 10 21:40 17 12. 22. Ép 20 5 2 13 22:45 12 1«. H. Kinizsi 22 6 J 14 20:47 14 13. FMGT 8 5 1 2 15:17 1»