Heves Megyei Népújság, 1968. szeptember (19. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-17 / 218. szám

flap az első percekben eldőlt a mérkőzés sorsa Egri I)ő*s«i—Bp. Spartacus 3:1 (3:0) Kőér utca, 500 néző. V.: Vadas J. Eger: Bulyovszky — Kárpáti. Kiss, Winkler, — Tátrai, Berán — Tóth M., Kovács Gy.. Faiiszek, Lakinger, Kovács S. Edző: Turay András. Spartacus: Fülöp (Virág, a szü­netben) — Fábián, Szűcs, Miha- lecz — Idei, Streniczer — Sziklai, Magyar, Bánvölgyi, Pál, Kalmar (Gábor, a szünetben). Edző: Kó- czián Antal. A nagy lendülettel kezdő Dó­zsa már az első percben vezetést szerzett: Kiss 20 méteres szabadrúgása nyomán a labda a sorfal mellett vágódott a kapu jobb alsó sorká­ba. 1:0. Rögtön utána Kovács Gy. for­dulásból leadott lövése a jobb kapufa mellett süvített el. Az eg­ri fölény a 8. percben újabb gól­lá érett: Kárpáti szabadrúgást ívelt a kapu elé, Fülöp röviden öklözte ki a labdát és a szemfüles Tóth M. biztosan fejelte a jobb sarok­ba. 2:0. Nagy fölényben játszott a Dó­zsa és a 12. percben ismét gólnak örvendhetett az egri szurkolótá­bor: A gyors Tóth M. lefutotta a vé­dőket és a kimozduló kapus mel­lett bal lábbal a bal sarokba lőtt. 3:0. Ezután az egriek engedtek az Iramból s a Spartacus is vezetett egyikét veszélyes támadást, egy ízben Bulyovszky lábravetődéssel hárított a kitörő Sziklai elől. A 34. percben Pál kiugrott az el­csúszó Kiss mellett, de aztán kö­zelről mellé lőtte a labdát. Szünet után korszerű egri támadás jelentette az első eseményt, Lakinger pon­tos indításával Faiiszek futott el és 16 méterről alig lőtt fölé. A kényelmesen adogató Dózsa időn­ként beszorította ellenfelét, újabb gólt elérni azonban nem tudott. Negyed óra elteltével fel­jött á szövetkezeti csapat, Bu- lyovszkynak egymás után három veszélyes szögletet kellett háríta­nia. A hazaiak a 70. percben szé­pítettek : Bánvölgyi—Gábor—Sziklai volt a labda útja, a szélső az alapvo­nal közeléből élesen kapu elé löt' te a labdát, amely a menteni akaró Winkler lábáról a hálóba pattant. 3:1. öngól! Nem sokkal később a megzava- rodott egri védők mellett Sziklai óriási helyzetben a kapufát ta­lálta el, a másik oldalon Kovács Gy. jól eltalált lövését Virág nagy bravúrral mentette. Az utolsó igazán nagy helyzet Tóth M. előtt adódott, a szélső azon­ban hibázott. A jó kezdés ezúttal végre ered­ményességgel is párosult: a 12. percben már harmadszor zördült meg a Spartacus hálója! A nagy kedvvel játszó egri csapat szin­te lélegzethez sem engedte jutni ellenfelét, gyors, korszerű, szel­lemes támadásokkal közelítette meg a hazaiak kapuját és a lövé­sekkel sem maradtak adósok a csatárok. Fél óra után — a há­romgólos előny tudatában — lefé­kezett a Dózsa s ezután már csak a szép játékra, a látványos meg­oldásokra törekedett. Ennek volt köszönhető, hogy az egyébként rendkívül gyenge teljesítményt nyújtó Spartacus a második fél­idő közepén szépíteni tudott s néhány veszélyes helyzetet ho­zott össze Bulyovszky kapuja előtt. Egyénileg Bulyovszky kitűnően védett, főleg a magas labdákat hárította biztos kézzel. Kárpáti közepes teljesítményt nyújtott, Kiss és Winkler az első félidőben magabiztosan látta el feladatát, szünet után azonban néhányszor zavarba jöttek. Tátrai formája szépen javul, Berán csapata egyik erősségének bizonyult. Tóth M. fáradhatatlanul küzdött, vérbeli szélsőjátékot mutatott be. Lakin­gert az első félidőben egyszerűen nem tudták tartani, szünet után azonban kissé lefékezett. Kovács Gy. jól osztogatott, Faiiszek tar­tózkodóbb volt a szokottnál, Ko­vács S. megfelelt. Vadas J. kitűnően vezette a mérkőzést. (somody) További eredmények: Kecske­mét—Komló 1:1, Pécsi Bányász— Nagybátony 3:0, Bp. Előre—Szál­lítók 3:0, Miskolc—Győri Dózsa 1:1, Szolnoki MTE—Ganz-MAVAG 0:0, BVSC—Budafok 1:1, Várpalo­ta—Ózd 1:0, Nyíregyháza—Orosz­lány 3:1. A bajnokság állása: 1. Komló 24 13 8 3 36:13 34 2. Kecskemét 24 13 6 5 32:21 32 3. Eger 24 10 9 5 32:25 29 4. Nagybátony 24 11 5 8 33:29 27 5. Bp. Előre 24 9 8 7 23:16 26 6. Várpalota 24 9 8 7 27:22 26 7. Oroszlány 24 10 5 9 36:28 25 8. MAVAG 24 9 7 8 23:23 25 9. Szállítók 24 10 4 10 32:26 24 10. Győri D. 24 9 6 9 33:33 24 11. Bp. Spart. 24 7 10 7 32:36 24 12. Pécsi B. 24 9 5 10 25:30 23 13. SZMTE 24 8 6 10 25:33 22 14. MVSC 24 6 6 9 20:30 21 15. BVSC 24 7 5 12 30:35 19 16. Nyíregyh. 24 5 8 11 20:29 18 17. Özd 24 5 7 12 16:28 17 18. Budafok 24 5 6 13 22:40 16 Kilenc gait rúgott a ninu hhc Vasárnap a 21. fordulót bonyo­lították le a labdarúgó megyei I. osztályban. Ezúttal is 7 mér­kőzésre került sor, mert a Heves —Verpelét találkozó elmaradt. A 21. fordulóban négy meglepőnek mondható eredmény született. A Bervai Vasas az első félidőben szerzett góljával nyert Selypen, a Pétervására jó játékkal győzött az Egri Dózsa tartalékcsapata el­len, a Füzesabony biztosan nyert az utóbbi hetekben kitűnően sze­replő Bélapátfalva ellen, míg a MAv HAC 9:0 arányban lépte le a Rózsaszentmártont. A Mátra- alji Bányász—Gy. Vasas Izzó rangadón a pályaválasztók dia­dalmaskodtak, s ugyancsak a ha­zaiak nyertek az Ape—Gagarin SE és az Egri Spartacus—Gyön­gy ösoroszi mérkőzésen is. Eredmények: Ape—Gagarin SE 4:1, Selyp—Bervai Vasas 0:1, Pé­tervására—Egri Dózsa II. 2:1, Mátraalji Bányász—Gy. Vasas Iz­zó 2:0, MAv HAC—Rózsaszent- márton 9:0, Egri Spartacus— Bardóezi és Szőke a Dobó István tenisz emlékverseny győztese Vasárnap a déli órákban feje­ződtek be Egerben a Dobó Ist­ván tenisz emlékverseny küz­delmei. Az érdeklődők kitűnő mérkőzéseket láthattak. A férfi egyesben a várt eredmény szüle­tett, Szőke könnyen nyert Ko- máromy ellen. A 21 esztendős Szőke — aki egyébként Gulyás István mögött a 2. legjobb ma­Gyurissal szemben. Az emlékverseny végeredmé­nye. I. o. férfi egyes: 1. Szőke (Bp. Vörös Meteor), 2. Komáromy (Va­sas). Döntő: 6:4, 6:1. 7. o. férfi páros: 1. Szőke (Bp. Vörös Meteor)—Hegedűs (Bp. Honvéd), 2. Komáromy—Prieh- radny (Vasas). Döntő: 6:4, 7:3. Gulyás István „örököse". Szőke, adogatás közben. gyár teniszezőnek számit — bom­ba adogatásaival és remek röpte­készségével kápráztatta el a né­zőket. A női egyest meglepetés­re Bárdóczy Klara, a Bp. Honvéd versenyzője nyerte, három küz­delmes játszmában az esélyes Borka Katalint győzte le. Bar- dóczy évekkel ezelőtt magyar bajnokságot nyert, majd hosszú kihagyás után az idén kezdett ei ismét versenyezni. Elsősorban kemény fonákjainak köszönhette győzelmét, a védekező felfogás­ban játszó Borka ellen. A II. osz­tályú férfi egyesben a selypi 'Bordás hajszállal maradt álul 7. o. női egyes: 1. Bárdóczy (Bp. Honvéd), 2. Borka (U. Dó­zsa). Döntő: 2:6, 6:2, 6:3. I. o. női páros: 1. Borka (U Dó­zsa)—Duday (Bp. Honvéd), 2. Bárdóczy (Bp. Honvéd)—Balogh (Bp. Honvéd). Döntő: 7:5, 6:3. I. o. vegyespáros: 1. Komá­romy—Bárdóczy, 2. Tomcsányi —Daróczl (Vasas). Döntő: 6:1, 4:6, 6:0. II. o. férfi páros: 1. Gyuris (Bp. Honvéd), 2. Bordás (Selypi Kini­zsi). Döntő: 6:2, 6:8, 6:3. II. o. női egyes: 1. Balogh (Bp. Honvéd), 2. Csorba (VTSK). Dön­tő: *1», Iá. Gyöngyösorszi 3 :#, BVSC—Bél­apátfalva 1:1, Heves—Verpelét elmaradt. A bajnokság állása: (Kiesés—feljutási táblázat) 1. MAV HAC 20 13 5 2 46:14 31 2. Mátraalji B. 20 12 5 3 42:23 29 3. Berva 19 11 4 4 33:23 26 4. Gy. V. Izzó 20 10 5 5 30:23 25 5. B.-apátfalva 20 9 6 5 30:18 24 6. Selypi K. 18 10 3 5 37:15 23 7. Apc 18 8 5 5 36:20 21 8. R.-márton 20 9 2 9 34:40 20 9. FVSC 20 8 2 10 30:45 18 10. Verpelét 15 6 4 5 20:22 16 11. E. Spart. 20 6 3 11 25:38 15 12. Gy.-oroszi 20 6 2 12 23:35 14 13. Heves 19 5 2 12 21:29 12 14. Péterv. 18 3 1 14 18:42 7 15. Gagarin SE 19 1 3 15 16:54 5 E. Dózsa II. 21 13 3 5 82:28 29 1. Bp. Honvéd—U. Dózsa 2 1:5 2. DVTK—Szeged 1 3:2 3. D.-újváros—Győr l 4:1 4. Pécs—Szombathely 1 2:0 5. Bp. Spart.—Eger 2 iá 6. Budafok—BVSC x 1:1 7. SZMTE—MAVAG x Oá ». Pécsi B.—Nagybátony 1 i:0 í. Ny .-egyháza—Oroszlány 1 Jd 10. Gyula—S2. MAV í Iá 11. Goldberger—Békéses. x 2á 12. Jászberény—SZVSB 1 3:0 13. NVTE-N. Bányász 1 Iá +1 14. Kiskunf.—KISTEXT 1 W> Pontot , úsztett a Gyöngyösi Spartacus Esi történt a labdarúgó I%B Ill-ban A vasárnapi forduló egyik meglepetése: a bajnokságra tö­rő Gy. Spartacus körülményes tá­madósora nem tudott gólt lőni a pásztóiaknak, s ez értékes pont elvesztését erndi.ieíiycztj. Eger- csehi biztosan nyert Petőfibánya ellen, a Gáspár SE pedig nagy küzdelem után győzte le a Hatva­ni Kinizsit. A két vesztes csapat sorsa mindinkább megpecséte­lődni látszik! A Siroki Vasas mérsékelt teljesítmény után Al- berttelepen hagyta bajnoki pont­jait. GYÖNGYÖSI SPARTACUS— PÁSZTÓI KSE 0:0 Gyöngyös, 1000 néző. V.: Jakó. Gyöngyös: Varga — Acs, Nagy 1., Gáspár — Toroczkai, Nagy T. — Kövecsi, Pócs, Balogh, Szat­mári, Pethes. Edző: Treibet*Ru­dolf. Lendületesen kezdet? a hazai csapat, mégis a vendégeknek akadt előbb helyzetük: a 10. percben, egy ellentámadásnál Varga már verve volt, Gáspár azonban a gólvonalon mentett. A Spartacus kezdeményezett töb­bet, a pásztóiak szórványos el­lenakciói azonban mindig ve­szélyt jelentettek Varga kapujá­ra. A 38. percben Pethes került jó helyzetbe, közvetlen közelről azonban fölé lőtt, majd Torocz­kai fejesét a kapufa mentette. Szünet után sem változott a helyzet, meddő gyöngyösi táma­dásokat láthatott a közönség. Szinte állandóan a keményen vé­dekező vendégek térfelén folyt a játék, a félénk és körülményes gyöngyösi csatárok azonban va­lamirevaló helyzetet sem tudtak teremteni. Az alacsony színvona­lú mérkőzésen ismét bebizonyo­sodott, hogy lövő csatárok nélkül nem lehet eredményt elérni. Jók: Toroczkai, Nagy T., Szatmári. (azkoesovszky) ALRERTTELEP—SIROKI VASAS 3:1 (3:0) Alberttelep, 600 néző. V.: Fehér. Sírok: Nagy — Zám, Czibik, Vitéz — Répás, Kokláes — Sza­bó, Miskolczl, Gramantik (Zelei 60. perc), Hadobás, Czipó. Edző: Radtcs István. Tízperces tapogatózó mezőny­játék után a hazai csapat lendült előre és a 13. percben lesgyanús akcióból megszerezte a vezetést. 1:0. A másik oldalon a kitörő Hadobást elkaszálták a védők, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A 30. percben Szabó előtt nyílt nagy helyzet, lövése azon­ban elkerülte a kaput. A hazaiak a 35. percben szép támadás után érték el harmadik góljukat, majd a 42. percben Nagy elnézte a jobbszélső lövését és a labda aka­dálytalanul jutott a hálóba. 3:0. Szünet után a siroklak vették át az irányítást, szépíteniük azon­ban csak a 76. percben sikerült: a kiugró Szabót a 16-oson belül buktatták, a játékvezető il-est ítélt, amit Miskolczi értékesített: 3:1. Küzdelmes mérkőzésen megér­demelt hazat ryőzelem született, a siroklak a helyenként durván játszó ellenféllel szemben végig tartózkodóan játszottak. (somogyi) EGERCSEin—petoftbanya Sil (3:1) Bgereseh!. 300 néző. V.: Juhár. Egeresehl: Kovács I. — Dudás, Kovács II., Sütő — Dorkó II., Szabó — Erdei, Kuruez, Kozma, A labdarúgó NB I. eredményei: Videoton—Ferencváros 0:3 (0:0) Bp. Honvéd—U. Dózsa 1:5 (0:1), Pécs—Szombathely 2:0 (0:0), Du­naújváros—Győr 4:1 (4:0), Diós­győr—Szeged 3:2 (2:1). A bajnok­ság állása: 1. U. Dózsa 23 14 7 2 70:22 35 2. FTC 23 14 7 2 45:22 35 3. Vasas 23 15 4 4 53:28 34 4. Bp. Honv. 23 10 8 5 39:26 28 5. Csepel 23 10 7 6 29:19 27 6. Pécs 23 9 5 9 28:29 27 7. Dunaújv. 23 9 5 9 27:33 23 8. MTK 23 7 7 9 30:31 21 9. Tatabánya 23 6 9 8 24:28 21 10. Egyetértés 23 5 9 9 27:34 19 11. Diósgyőr 23 6 0 11 29:40 13 12. Salgótarj. 23 6 6 11 31:43 18 13. Győr 23 3 11 9 25:33 17 14. Szombatit. 23 5 7 11 23:39 17 15. Videoton 23 7 3 13 23:43 17 16. Szeged 23 * 5 5 13 22:55 15 A vízilabda Olimpiai Kupa va­sárnapi fordulójának trctfmé* nyel: BVSC—FTC 4:3, Szolnok— Sulyok, Ipacs (Kelemen). Edző: Gere Tihamér. Petőfibánya: Szuhányi (Vakli) — Kotrócz, Papp, Tóth — Berta, Gáldi II., — Laczkó, Plessek, Pásztor, Gáldi I., Gelics. Edző: Tóth Gábor. Már az első hazai támadás si­kerrel járt: az előretörő Sulyok tíz méterről a jobb alsó sarokba továbbított. 1:0. A lendületesen rohamozó Egercsehl a 12. perc­ben újabb gólt ért el: Kozma tá­madását Kuruez közelről lőtte a hálóba. 2:0. A másik oldalon Gáldi I., majd Pásztor lövését há­rította a kapus. A vendégek a 34. percben szépítettek: Papp távoli szabadrúgása jutott a hálóba: 2:1. A 37. percben Kuruez szabadrú­gást ívelt a vendégek kapuja elé és Sulyok fejese védhetetlenül vágódott a jobb sarokba. 3:1. Szünet után egy darabig a ven­dégek kezdeményeztek többet, majd klegyensúlyoztt küzdelem alakult ki, a védelmek mindkét oldalon jól álltak a lábukon. Vég­eredményben a határozottabb csa­tárjátékot nyújtó Egercsehl meg­érdemelten győzött. Jók: Dudás, Dorkó II., Kuruez, Sulyok, illet­ve Papp, Gáldi n., Pásztor. (sulyok) GÁSPÁR SE—HATVANI KINIZSI 1:0 (1:0) Hatvan, 600 néző. V.: Baranyai. Gáspár: Halász — Laczkó, Lász­ló, Jánosi — Ludányi, Kiss — Ta­kács, Csorna, Szepesvári (Szon­da), Kovács, Szundi. Edző: End- rész Pál. Kinizsi: Vajda — Szekeres, Kristyán, Gubis — Mészáros, Bá­rány!, Zlmonyl, Simon, Boronkai (Lovász 75. perc), Tóth Szanyi. Edző: Seres Gyula. A Kinizsi nagy becsvággyal ve­tette magát a küzdelembe és a játék elején Jelentős fölényt har­colt ki. A 3., majd a 8. percben Szanyi lőtt a kapu mellé. A mér­kőzést eldöntő egyetlen gól a 15. percben esett: Csorna 20 méterről leadott nagyerejű szabadrúgása nyomán a labda a jobb alsó sa­rokban kötött ki. 1:0. A gólra el­keseredett Kinizsi-támadások kö­vetkeztek, Tóth, majd Zimonyi elől nehéz helyzetben mentett Halász. Szünet után a Gáspár SE kapott hamarabb lábra, a 48. percben Kovács 5 méterről fölé lőtte a labdát. Ellentámadás so­rán Boronkai nagyerejü lövését védte a kapus. A 70. percben Ta­kács a kapufát találta el, majd a befejezés előtt a Kinizsi egyen­líthetett volna, de a ragyogóan védő Halász hárítani tudott. A döntetlen Igazságosabb lett volna. Jók: Takács (a mezőny legjobb­ja), Halászi Laczkó, László, illet­ve Kristyán, Simon, Tóth. (marosvári) S ATOB AL JAÜ JHELY— ZALKA SE 3:1 (0:0) Sátoraljaújhely, 800 néző. V.: Ka- csány. Zalka SE: Bráz — Konkoly, Hernádi, Tóth — Békési Bisztri — Losonczi, Koliáth, Sármány, Csorba, István. Edző: Csizmánk Imre. Óriási iramban Indult a játék. Tíz perc elteltével a hazaiak me­zőnyfölényt harcoltak ki, a Zal­ka védelme azonban jól zárt és a gyöngyösi ellentámadások min­dig veszélyesek voltak. Szünet után a Zalka lendült előre és az 52. percben vezetést szerzett: Csorba lövése a kapufá­ról Losonczi elé vágódott és a jobbszélső biztosan lőtt a hálóba. 0:1. A hazaiak az 59. percben egyenlítettek: jobboldali támadás végén Bisztri lábáról pattant a hálóba a labda: 1:1. Öngól. Ez­után Sátoraljaújhely nagy hajrá­ba kezdett. A 64. percben egy 26 méteres szabadrúgás nyomán a labda a rosszul helyezkedő Bráz fölött jutott a kapuba. 2:1. A gólt követően az egyik hazai játékos megjegyzést tett Brázra, a kapus megütötte ellenfelét, amiért a ki­állítás sorsára jutott. Csorba állt a kapuba, a tíz emberre csökkent Zalka SE egyenlő ellenfél maradt A 80. percben Csorba rosszul ök­lözött egy labdát, amely a kö­zépcsatárról pattant a hálóba. 3:1. A mérkőzés befejezésekor Kol- láth megsértette a játékvezetőt, s ezért őt is kiállították. Jók: Kon­koly, Hernádi, Bisztri, Békési. Csorba. (bállst) További eredmények: Miskolci Bányász—SzuhavBlgy 2:1 (0:1). * MEAFC—Rudabánya 4:2 (1:1). Somsály—Edelény 2:2 (0:1). a IRDETES Állas: A Budapesti Lakásépítő Vállalat, (Bp., X., Pongrácz u. 21.) felvesz Vili. általánost végzett fiúkat — otthoni elhelyezéssel — ács-állvá­nyozó, központifűtés-szerelő és épületuvegező szakmákra, szak­munkástanulónak. A Qualitál Könnyüfémlpari Fel­dolgozó Vállalat, Apc, felvételt hirdet öntő — formázó szakmun­kások. közgazdászok és szállítási vizsgával rendelkező személyek ré­szére. Az öntő. formázókat, szak­májuknak megfelelő munkakörben, a közgazdászokat belső-ellenőri, tervező-statisztikus munkakörben, míg a szállítási szakembert a vál­lalat szállítási ügyeivel tudnánk foglalkoztatni, csoportvezető! mi­nőségben. — Fizetés mindegyik te­rületen megegyezés szerint. Jelent­kezés a vállalat munkaerő-gazdál­kodásán mindennap 7—15 óra kö­zött, szombaton 7—12 óráig. Vegyésrteehnikusnő, 6 éves szak­mai gyakorlattal, egri állást vállal­na. „Jó szakember” jeligére, az eg­ri hirdetőbe. Vasas 6:4,. Bp. Honvéd—OSC 6.1. * Vasárnap az olaszországi Mon- za-ban befejeződött a motorke­rékpáros világbajnokság ver­seny-sorozata. A világbajnoki címet Read (angol) szerezte meg, a magyar Szabó II., László az előkelő 5. helyen végzett. * Gulyás István vasárnap Jugo­szlávia tenisz-bajnokságának 1 döntőjében biztosan győzött a jugoszláv Franulovies ellen, * A síugró Nyári Kupa első for­dulóját a Szabadság-hegyi mú- anyagsáneon bonyolították le. Jól szerepeltek a Gyöngyösi %SE versenyzői, a serdülők mezőnyé­ben Kiss Imre 25 és 23 méteres ugrásokkal második lett, Dobos Ferenc pedig 23 méteres ugrá­sokkal a harmadik helyen vég­zett. INGATLAN I Eger, Kőlyuknál, borházas pince betonkáddal és villanyvilágítással eladó. Érdeklődni: Eger, Szovjet­hadsereg 39. Külön bejáratú, bútorozott, albér­leti szobát keres fiatal házaspár október 1-től. „Pontos fizető” Jel­igére az egri hirdetőbe. Eladó, Hatvan belterületén 1350 négyszögöl beltelek. Érdeklődni: Víg Mihály, Hatvan, Mészáros L. Galyatetőn, 240 négyszögöl terü­letű, jó fekvésű és szép kilátású, út melletti telek eladó. Tóblk Pál, Salgótarján, Rózsa Ferenc u. 17. sz. 2 szoba-összkomfortos ház ga­rázzsal eladó. Azonnal beköltözhe­tő. Gyöngyös, Epreskert u. 29. Pa­takiné. JARMD 1 Skoda Furgon líOO-ks eladó. Vig Mihály, Hatvan, Mészáros 39. Műszakilag vizsgázott, Skoda Oe- távia Super személygépkocsi eladó. Dr. Válóczi Bükkszék. Pobjeda személygépkocsi jó ál­lapotban, műszakilag vizsgáztatva eladó. Érdeklődni munkaidőben. Eger, Sas út 5., vagy Eger 11-60/41 telefonon, Daragó. 408-as, CP forgalmi számú Moszk­vics eladó. Érdeklődni a gyöngyö­si hirdetőben. VEGYES: Olajkályha felszereléssel eladó. Érdeklődni: Eger, Arany János u. 27. ___________________________________ Ró zsaújdonságok stb. kérje ár­jegyzékemet. Székely rózsakerté­szet, Budapest, III., Vörösván út 18. Felnémeti Petőfi Tsz-nél téli alma kapható, kis tételben ts olcsó áron. Érdeklődni a 14—88 telefonszámon lehet. Használt boroshordók 10 db. 10— 12 hektoliteres és 10 db. 58 hektó­literes eladók. Ar megyegyezés szerint. Gyöngyös, Petőfi u. 94. A labdarúgó AB Ili állása Északi csoport 1. S.-újhely 20 13 2 5 36:17 28 2. Edelény 20 11 4 5 44:23 26 3. Gy. Sp. 19 10 4 5 25:19 24 4. Egercsehl 20 8 7 5 32:27 23 5. Sírok 20 9 3 8 28:28 21 6. Pásztó 20 8 5 7 22:30 21 7. Gáspár SE 20 7 5 8 34:27 13 8. Alberttelep 20 7 5 8 26:25 19 9. Zalka SE 19 8 3 8 30:30 19 10. Rudab. 20 8 2 10 31:22 18 11. MEAFC 20 6 6 8 30:26 18 12. Somsály 20 7 t 9 30:32 18 13. M. Bány. 20 7 4 9 26:30 18 14. Szuhavölgy 20 8 2 10 28:43 18 15. Hatvani K. 20 6 2 12 19:38 14 16. Petőfibánya 20 4 6 10 15:39 14 Az elmaradt Gy. Spartacus— Zalka SE találkozót szeptember 18-án, szerdán délután játsszák le Gyön^ősün. EGRI DÓZSA-K. TŰZÁLLÓ 3:2 NB n-«s női mérkőzés, Eger. V.: Molnár. Eper: Holló, Pál, Hamvas, Bod- nárné, Koncz, Jakab. Csere: Pó­lónkéi, Gergely, Szloboda. Krecz. Edző: Bodnár János. Változatos, izgalmas küzdelmet vívott egymással a két együttes. Az első játszmát a vendégek nyerték, utána azonban a foko­zatosan belelendülő Dózsa vette át az irányítást, végül is megér­demelten jutottak az értékes két pont birtokába. Az egri csapat vasárnap Mőiykűton Játszik újabb bajnoki mérkőzést. Köszönetét mondunk mindazoknak, akik tra­gikus körülmények között elhunyt felejthetetlen LACIKÁNK temetésén fájdalmunkat A gyászoló FORGÖ-CSALÄD. részvétükkel enyhítették.. Értesítjük az érdeklődő mezőgazdasá­gi szakembereket, hogy szeptember 18-án, a mezó- nagymihályi gazdaságban tervezett kukorica-betaka­rítás gépesítési bemutató száj- és körömfájás miatt elmarad. Epítettők figyelem! Szeptember 15-től november 30-ig Falazóblokkvásár a TUZtP-nél Leszállított áron, 15,50 Ft-ért darabonként vásárolható a vízválasztói salakblokk, a gyártelepről elszállítva. Keresse fel a TÜZÉP telepeit!