Heves Megyei Népújság, 1968. május (19. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-21 / 117. szám

( Csak röviden A labdarúgó Mi I. ered­ményei: U. Dózsa—Ferenc-, város 2:2 (1:0). Bp. Honvéd- Vasas 2:2 (2:1), Szombat­hely—Videoton 2:1 (0:0), Pécsi —Győr 1:0 (1:0). Tatabánya j —Szeged 0:0, Csepel—Duna-, újváros 1:0 (1:0), Salgótarján j —Egyetértés 3:1 (1:1). ★ Ismét a szovjet Dinamó nyerte az atlétikai belügyi spartakiád pontversenyét, a magyar Dózsa negyedik lett. Az utolsó napon két jó ered­mény született: a lengyel Komat 19,30 métert lökött súllyal, az ugyancsak len­gyel Nikiciuk pedig 81,16 mé­tert hajított gerellyel. ★ Az NDK-ban nemzetközi maratoni futóversenyt ren­deztek, amelyen az angol csapat mögött a magyar együttes szerezte meg a má­sodik helyet. Az egyéni ver­senyben Tóth Gyula orszá­gos csúccsal ötödik lett, ★ Rómában nemzetközi at­létikai versenyt bonyolítot­tak le, amelyen a magyar Rudasné 53,52 méteres do­bással nyerte a gerelyhají­tást.-k A szovjet súlyemelő baj­nokságon a félnehézsúlyú Talts szakításban 153,5 kg-ra javította a világrekordot. ★ A vidéki súlyemelő baj­nokságban 257,5 kg-os telje­sítménnyel (77,5, 80, 100) Egervári Lajos (E. Dózsa) nyerte el a bajnoki címet. ★ Debrecenben rendezték meg az országos serdülő vi­déki egyéni ökölvívó bajnok­ságot. Az egri fiatalok kö­zül Gulyás harmatsúlyban második helyet szerzett, Tóth pedig középsúlyban harma­dik lett. Három büntetőt ! nem lehet büntetlenül elhibázni Vasas—Egri Dózsa 5:5 (2.0, 0:0, 2:2, 1:3) Pócsik Dénes, az egriek válogatott játékosa 7 gólt dobott a kettős fordulóban (Foto: Molnár I.) Eger, 200 néző. V.: Rákos. Vasas: Darida — Kőröshegyi, Olajos, — Ga ram vári — Tőgye- riska, Mahner, Váezi. Edző: Haj­dúk Gyula. Eger: RüH — Ringedhann clr.s Pócsik. — Frank — Bolya, Kato­na. Kovács R. Csere: Uta&sy. Edző: Baranyai György. A gólok sorrendje; Mahner, Mahner. Kovács R., Pócsik (4 m), Váczi (4 m), Mahner (4 m). Pócsik (4 m), Pócsik, Katonás Togyeriska (4 m). A büntetőpontok száma: Vasas 9, Eger 7. Az első negyedet a játékot kis­sé félvállról vevő Dózsa támad­ta végig, de gólt elérni nem tu­dott. Egy ízben Rinigelhann lövé­sét a kapufa mentette, majd Pó­csik kihagyott egy 4 m-est. Ez­zel szemben az ügyes taktitkát alkalmazó Vasas jól használta ki helyzeteit. A második menetben alacsony színvonalú, sok hibával tarkított küzdelem alakult ki. a Dózsa 4 m-esből szépíthetett vol­na, de Ringelharm dir. kezéből kiesett a labda... A harmadik menetben Katonát Utassy váltot­ta fel. Ideges hangulatban foly­tatódott a játék, az egriek fokoz­ták az iramot, de továbbra is so­kat kapkodtak, rengeteg helyze­tüket nem tudták kihasználni. A hajrában föüjlkerekedett a Dó­zsa. sikerült kiegyenlítenie, sőt, egy másodperccel a befejezés előtt mindkét pontot megszerez­hette volna: Pócsik rosszul do­bott büntetőjét azonban Darida kivédte! Az egri együttes mélyen tudása alatt szerepelt, a játékosok több­sége fáradtan mozgott. így a gyengébb képességű Vasasnak — igaz némi szerencse árán — si­került pontot szereznie. Rákos ki­tűnően bíráskodott. További eredmények: U. Dózsa —Csepel Autó 0:0, FTC—Bp. Spar­tacus 9:3, O SC—HONVÉD 6:6, Szolnok—BVSC 6:2. Válent Vera és Sass Attila vezet a Népújság Kupában Szombaton és vasárnap újabb fordulót bonyolítottak le a fiatal úszók Népújság Kupájában. Szombaton gyors, vasárnap pedig hátúszó szá­mokra került sor. Ezúttal is akadt néhány jó eredmény, Válent Vera 1:08.8-at úszott 100 m. gyorson. Sass Attila pedig ugyanezen a távon l:06.6-tal ütött elsőnek a célba. Mellettük elsősorban Mohai Péter 50 m gyorson elért 37.5 másodperces ideje dicsérhető. A hátúszó szá­mokban. Válent Vera, Sass Attila, Somos András és Har­mat Kati szerepelt a leg­jobban. A pontverseny állása. LÁNYOK: 1. Válent Vera 378, 2. Bodnár Ágnes 250, 3. Harmat Kati 213, 4. Pelle Judit 205, 5. Katona Zs. 190. 6. Nagy Andrea 187. 7. Lá­zár Eszter 107, 8. Kelemen Gabi 73, 9. Szabó Anna 68, 10. Ficsor Zsuzsa 67 ponttal. FIÚK: 1. Sass Attila 351, 2. Somos András 261, 3. Bu­sák Csaba 244, 4. Mohai Pé­ter 209, 5. Holló Tivadar 176, 6. Simkó Zoltn 142, 7. Sze­rencsi Tamás 105, 8. Kun László, Bógyi Zsolt 100—100, 10. Bakos István 81 ponttal. M KlSKlf HAG a táblázat élén Vasárnap a tizedik fordu­lót bonyolították le a megyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokságban. Két mérkőzésen meglepő eredmény született. Az Apc biztos, 3:0 arányú győzelmet aratott a Bervai Sátoraljaújhely nyerte a rangadót Ex történt a labdarúgó IMS ISI-ban Vasárnap rangadóval folytatód­tak az északi csoport küzdelmei: Sátoraljaújhely 3:1 arányban nyert az Egeresein Bányász ellen, amely az első félidőben kitű­nően tartotta magát. A forduló meglepetése: Fetőfibánya súlyos. 8:0 arányú vereséget szenvedett Hatvanban, a Gáspár SE-től! A formába lendült Zalka SE foly­tatta jó szereplését, ezúttal Pe­recesen szerezte «meg a bajnoki pontokat. A Gy. Spartacus nagy küzdelem után nyert Edelény el­len. a Hatvani Kinizsi viszont alulmaradt a MEAFC-cal vívott küzdelemben. S ATORAL JAÜ JHELY— EQERCSEHI 3:1 (1:1) Sátoraljajújhely, 1000 néző. V.: Koncz. Egerese hi: Kovács n. — Dudás, Kovács I.. Nagy T. — Szabó, Dorkó II. — Erdei. Kozma. Ku- rucz. Sulyok, Ipacs. Edző; Gere Ti hátún-. Egeresehi a második percben vezetést szerzett: a Sulyok buk­tatásáért megítélt büntetőt Koz­ma lőtte a hálóba. 0:1. A gól után nagy erővel rohamoztak a ha­zaiak, de csak a 30. percben, egy kapu előtti kavarodás végén si­került egyenlíteni. Szünet után a védekezésre berendezkedett Egeresehi fokozatosan beszorult. A hazaiak fölénye a 80. percben éréit újabb góllá, amikor bal­oldali támadás végén az össze­kötő lövése a kapufáról pattant hálóba. 2:1. Nem sokkal később a mogzavarodott Egeresehi véde­lem újabb gólt kapott: Kovács II. csak kiütni tudott egy nagyere- jíí Lövést és a berohanó közép­csatár közeiről nem hibázott. Az eredmény igazságos. Az egercse- niek közül Nagy T. és Kovács I. játéka dicsérhető. (sulyok) GY. SPARTACUS—EDELÉNY 1:0 (1:0) Gyöngyös. 1000 néző. V.: Jaczima. Gyöngyös: Varga — Acs. Kévés. Szalma (Nagy I.) — Pethes, Gás­pár — Kövecsi, Szatmári, Nagy 'I'., Rácz, Nádudvari. Edző: Trei­ber Rudolf. A lendületesen kezdő hazai csapat az 5. percben gólt ért el: Acs labdáját Pethes Nádudvari elé továbbította és a balszélső Itözelről a hálóba bombázott. 1:0. Továbbra is a Spartacus kezde­ményezett többet. negyedóra után azonban kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, sőt. Edelény me- zönyfölényt harcolt ki. Szünet után a gyöngyösiek fokozták az iramot, két nagy helyzetet azon­ban nem tudtak kihasználni. A 60. percben azonban Nagy I. hi­bájából a vendégek veszélyez­tettek, da Varga bravúrral hárí­tott. Végül is sportszerű mérkő­zésen Gyöngyös ennyivel jobb volt. Az együttesben Acs. Pethes és Nagy T. nyújtotta a legjobb 1«!jesít:ményt. takocsoTOzky) ZALKA SE—MISKOLCI BÁNYÁSZ 4:2 (2:1) Pereces. 500 néző. V.: Horváth. Zalka: Ba'áz — Jávori. Gás­pár, Petrovics — Békési, Kvassai Konkoly (Sármány), Fülön. Csu- hány. Csorba. István. Edző: Csiz­mánk Imre. Kezdés után a Zalka SE lépett fel támadólag és a 6. percben ve­zetéshez jutott: Konkoly átadá­sát István kapásból lőtte a bal sarokba. i:0. A hazaiak a 18. perc­ben egyelhettek: a lesre játszó védők mellett Verbőeai lőtt a há­lóba. 1:1. Egy perc sem telt el, s ismét a pereceslek hálójában táncolt a Jabda: Csorba 20 mé­teres lövését a kapus nem tudta védeni. 2:1. Szünet után is a ven­dégek kezdeményeztek többet. Az 50. percben a kapuson is túlju­tott a labda, de a védők a gólvo­nalon mentettek. A 65. percben tovább nőtt a Zalka SE előnye: Kvassat átadását István értékesí­tette. A beszoruló hazaiak a 73. percben új gólt kaptak: Csorba szögletét Sármány Istvánhoz to­vábbította. s a baiszélsö most sem' hibázott. 4:1. A hazaiak a 90. percben büntetőbői szépítettek. A Zalka SE ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Bé­kési, Ftilöp. Csorba. István és a közvetlen védelem. (bálint) GÁSPÁR SE—FETŐFIBÁNYA 8:0 (3:0) Hatvan, 500 néző. V.: Papp. Gáspár SE: Halász — Ir.czkő, László. Jánosi — Ludáilyi. Kiss, — Takács. Szonda, Szepesvári, Kovács, Szundi. Edző: Endrész Pál. Petöfibánya: Vakli — Kotrócz, Papp. Ágoston — Berta. Gáldi H. — Plessek, Makalicza, Pásztor, Laczkó, Gelics. Edző: Tóth Gá­bor. Néhány perces tapogatózás után az óriási iramot diktáló Gáspár SE lendült előre és Ta­kács. Kovács, majd Kiss remek góljaival 3:0-as vezetésre tett szert. Ezután a vendégek is ve­zettek néhány támadást, de a csatárok elügyetlenkedték hely­zeteiket- Szünet után ismét a Gáspár SE lépett fel támadólag és szinte tetszés szerint érte el góljait, az alábbi sorrendben: 51. perc Kovács. 53. perc Szundi, 67. perc Szundi, 75. perc Ko­vács. 82. perc Kovács. A Gáspár SE ilyen arányban Is megérde­melten győzött, valamennyi já­tékosa átlagon felüli teljesítményt nyújtott. A vendégeik közül csak Ágoston. Laczkó és Pásztor di­csérhető. (marosváry) somsaly—sip.okj vasas 3:1 (2:0) Somsaly, 500 néző. V.: Kiss. Sirok: Nagy — Zám, Cztbik, Za­gyi — Répás, Koklács — Szabó. Semmel. Miskolczi. Hadobás, Sándor. Edző: Radios István. Az első tíz percben a vendégek kezdeményeztek többet, néhány helyzetük is akadt, ezeket azon­ban elügyetlenkedték a csatárok. A hazaiak a 12. percben védelmi hibából érték el vezető góljukat, majd a 20. percben a kitörő bal­összekötő növelte a somsályiak előnyét. Szünet után Sirok fokoz­ta az iramot és a 55. percben szé­pített: Miskolczi szabadrúgása védheíetlenül szállt a hálóba. Szinte állandóan a hazaiak tér­felén folyt a küzdelem, mégis, a 80. percben újabb súlyos védelmi hibából, a hazaiak beállították a 3:l-es Végeredményt. A sok hely­zetet kihagyó Siroki Vasas egy pontot megérdemelt volna Az együttesben Répás és Koklács di­csérhető. (somogyi) MEAFC—HATVANI KINIZSI 2:0 (1:0) Miskolc, 300 néző. V.: Bures. Kinizsi: Vajda — Szekeres. Kristyán. Gubis — Püspöki, Nagy (Lovász) — Hegedűs. Simon, Bo- ronkai. Tóth, Szanyi. Edző: Kris­tyán István. Az első félórában kiegyensú­lyozott küzdelem folyt, mindkét kapu sokszor forgott veszélyben, de a csatárok lövésed rendre célt tévesztettek. Ezután feljött a ha­zai csapat és a 32. percben meg­szerezte a vezető gólt. Szünet után a hatvaniak vettek át az | irányítást, a támadók előtt hó-1 rom ízben is egyenlítési alkalom adódott, de Simon. Szanyi és Tóth hibáztak. A mérkőzés sorsa az 50. percben dőlt el véglegesen, amikor egy gyors támadás végén á balösszekötő kiugrott a védők mellett és a hálóba továbbított. 2d). A helyzeteit jobban kihasz­náló MEAFC némi szerencsével nyert, a javuló formát mutató Kinizsi ellen. Jók: Vajda. Szeke­res. Kristyán, Gubis. (szegedi) További eredmények: Alberttelep—Pásztó 1:0 (1:0), Rudabánya—szuhavölgy 4:0 (2:0). Vasas ellen, míg a Bélapát­falva Egerben fektette két- vállra az Egri Spartacust. Naigy küzdelem után a 87. percben lőtt góllal nyert a MÁV HAC a sereghajtó Gyöngyösoroszi ellen, s ezzel a győzelmével a táblázat élé­re küzdötte fel magát. Dön­tetlen eredményt hozott a Mátraalji Bányász—Rózsa- szentmárton találkozó, míg a Gy. Vasas Izzó, a' Verpelét és az Egri Dózsa II. idegen­ben aratott győzelmet. Há­rom súlyos kapushiba dön­tötte el az FVSC—Gagarin SE mérkőzés sorsát a füzes­abonyiak javára. Eredmények: FVSC—Ga­garin SE 3:1, Egri Spartacus —Bélapátfalva 1:2, MÁV HAC—Gyöngyösoroszi 1:0, Mátraalji Bányász—Rózsa- szentmárton 1:1, Heves—Gy. Vasas Izzó 1:3, Pétervására —Verpelét 2:3, Selyp—Egri Dózsa II. 2:5, Apc—Bervai Vasas 3:0. A bajnokság állása: (Kiesés-feljutóéi táblázat): 1. MÁV HAC 10 6 3 1 21: 2. M. Bányász 10 6 3 1 21: 3. Bervai V. 9(121) 4. Setypi K. 9 5 2 2 22 5. R.-szenfm. 9 5 2 2 18 6. Verpelét 9 5 2 2 11 7. Apc 9 4 3 2 17 8. Gy. Izaó 8 5—3 16 9. E. Spart. 10 4 1 5 13 10. Béla páti. 9 2 4 3 10 11. Heves 10 3 1 6 14 At=J2<2 a IRDETES ALLAS Kerékgyártót felvesz a nagytá­lyai Viharsarok Tsz. Jelentkezés írásban vagy személyesen. Nagy- tálya, Petőfi u. 2. szám alatt. Fi­zetés megegyezés szerint. Rakodómunkásokat felveszünk. Jelentkezés „Nagy József” Mg. Tsz. Eger, Barkóczi u. 8. A kerecsendi „Aranykalász” Mg. Termelőszövetkezet szakképzett traktorvezetőket alkalmaz. Fizetés 94,30 Ft egy műszaknorma, mely havonta 100 százalékban kifizetésre kerül. Munkásszállást biztosítunk. Követelmény: vontatóvezetői jogo­sítvány és 2 éves gyakorlat, jelent­kezni lehet: Kerecsent!. Bereksor 1, sz. alatt. A BVM Budapesti Épületelem- gyára felvételre keres beton elem- gyártó általános építőgépész szakmunkásokat, különleges gép- járművezetői jogosítvánnyal ren­delkező autódaru-kezelőt és férfi segédmunkásokat. ' Állandó buda­pesti munkahely, jó kereseti lehe­tőség, csökkentett munkaidő, két­hetenként szabad szombat. Vidéki dolgozók részére munkásszállást biztosítunk. Jelentkezni lehet a gyár munkaügyi csoportjánál (Bp.. XI.. Budafoki út 78. sz.), péntek és szombat kivételével, 8—14 óra kö­zött. A Gyöngyösi Vízművek keres azonnal belépésre 1 fő gyakorlott villanyszerelőt és 10 fő férfi segéd-, munkást. Jelentkezés: Jókai’ ut­ca 25. szám. Férfi segédmunkásokat felve­szünk. betanítunk, magas fizetést és munkásszállást biztosítunk a budakesizi és pomázi gyáregysé­günkben. Felvételre lehet jelent­kezni személyesen vagy írásban, a Gyapjúmosó ós Szövőgyár, Buda­pest, XIII., Kárpát u. 9—11. Buda­kalász. S ágvári u. 27. és Pomáz, HÉV-államásmál. ■ a munkaerőgaz- dáükodáson. INGATLAN forgalmasabb helyén, ítórtéaaet# művelésre. valamint házépítést* kiválóan alkalmas. Érdeklődni le­het: Kiss Béla. Eger < Mindezen ty Gedeon utca 6. sz.) alatti lakosnál iARBiO Eladó keveset használt Jav/* Ideál, négyezer forintért. Orgonás tér 4. Vizsgázott, jól karban tartott Moszkvics 407-es eladó. Kristyán, Kápolna község. _ _ Cj, P—10-es Pannónia. 0 km-rel eladó. Eger, Klapka György u. 5/a. I. em. 5. ___________ Ny eremény-gépkocsit, bármilyen típust, sürgősen átvennék. Cím: ,.Mátra” jeligén, a gyöngyösi Ma­gyar Hirdetőben, vagy telefon: Gyöngyös, 15—01. 64-es. 250—es Pannónia eladó. Eger. Egri út 72. (Felnémet.) Műszakilag levizsgázott TLF típu­sú Pannónia 250-es motorkerékpár, betegség miatt eladó. Gyöngyös. Vájár út 14. Bármikor megtekint­hető. Jó állapotban levő oldalkocsis Pannónia motorkerékpár eladó, . Kiss Endre. Hatvan, Kossuth, tér ,13* VEGYES Termelőszövetkezetek, állatni gaz­daságok, jó hírű borainak kímélé­sét vállalom Fonyódon, balatoni forgalmas helyen álló villámban, kiadó szobák is vannak. Nagy Ist- yánné. Bonyhád, Szab. tér 2. Tiszta, komfortos albérletet ke­res értelmiségi pályán dolgozó, szolid, nőtlen fiatalember az egn belvárosban, vagy az új lakóte­lepen, július 1-től. Ajánlatokat 12 —58. számú (14-es mellék) telefonon kérem. . Lakóház. 2 szoba-összkomfortos, eladó. Cím; „Lakóház” jeligén, a gyöngyösi Magyar Hirdetőben. Eladó 300 négyszögöl házhely, gyümölcsös Egerben, a Szépasz- szony-völgy legértékesebb és leg­12. FVSC 9 3 1 5 12 13. Péterv. 9 1 1 7 10 14. Gy.oroszi 9 117 7 15. Gagarin SE 9 — 1 8 6 7.15 8 15 11 13 7 12 10 12 11 12 7 11 13 10 17 9 :11 8 :20 7 :20 7 :26 3 :19 3 30 1 E Dózsa n. 9 7 1 1 40:10 15 \ Feszültségszabályozó, kürt. elosztófej, önindító, dinamó, autóvillamossági javításokat rövid határidőre vállalunk. Mir—Köz. Ktsz Autóvilla­mossági részleg Bp., X. Ke­lemen u. llj M 20 SUPER JfiWA motorkerékpár 5320,— Ft helyett Jármű bolt, Eger, Járműbolt, Gyöngyös, Járműbolt, Hatvan. Műszaki Bolt, Petöfibánya. Csak június 8-ig! A mátraderecskei Rákóczi Termelőszövetkezet építő- és útalapkő- eladást hirdet Ár és szállítás ügyében, Mátraderecske 5. telefon alatt érdeklődni. A bajnokság állása: I. Saújhely 2. Egeresehi 3. Gy. Spart. 4. Edelény 5. Zalka SE 6. Pásztó 7. Somsály 8. Petőfib. 9. Rudabánya 10. Sirok II. ALbertt. 12. Szuhav. 13. Miskolci B. 14. Gáspár SE 15. H. Kinizsi 16. MEAFC 10 3 10 3 10 3 10 2 3 — 2 l 1 22: 8 16 2 19:12 14 2 10: 6 14 3 27:13 13 4 17:14 11 3 13:15 11 4 16:17 il 3 10:19 10 5 18:10 9 5 15:16 9 4 13:16 5 13:23 6 14:19 6 17:16 7 9:24 3 11:16 Korszerű, tetszetős csillárt, fali világítást, egyedi kívánság­nak megfelelően tervezünk, készítünk. Szállodák, élttermek, kultúr- házak, iskolák, múzeumok, irodák részére. Érdeklődésével, rendelésé­vel keresse fel a VB KM 8. sz. VILÁGÍTÁSTECHNIKAI értékesítési osztályát, Buda­pest, XIV. Francia ü. 11. Tel.: 496-497., 293-455.