Heves Megyei Népújság, 1968. május (19. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-15 / 112. szám

n.lronx t*} iíwlem —= egy mini nullás vereség kéz italul alum így látták tudósítóink a megyei labdarúgó-bajnokság mérkőzéseit Bervai Vasas—Gagarin SE 6:2 (12) Feldehrő. 100 néző. V.: Mé­száros. Berva: RazsnokS (Tóth) — Bukuli, Révész, Beszteri — Szegedi, Kéri — Póta, Ivádi, Szabó, Pnommer, Princés. Edző: Juhász Attila. Gagarin SE: Molnár — He­gedűs, Bocsi, Hompoit, — Jászfalvi, Balázs — Kovács, Mi öt er hu bér. Cserta, Cseh, Szerke (Zavarkó), Edző: Mé­száros Bertalan. A hazaiak támadásával in­dult a mérkőzés, és már a 11. percben 2:0-as vezetésre tet­tek szert. A vendégek a 31. percben szépítettek. Szünet után a vendégek nagy iramot diktáltak és a fokozatosan el­fáradó honvéd-játékosok mellett az utolsó negyedórá­ban maguk javára fordítot­ták a találkozó sorsát G.: Szabó 3, Ivádi, Princes, He­gedűs, (öngól), illetve Cser­ta, Jászfalvi. Jók Révész, Frommer, Szabó, illetve Ba­lázs, Jászfalvi, Hompoit (mező) Rózsás zentmárt on—Heves 2:0 (2:0) Rózsaszentmárton, 300 néző V:: Kiss J­Rózsaszentmárton; Buzo­gány — Kovácsi, Gömöli, Végh — Gubás, Körösi (Sza­bó) — Füzér, Báti, Imire, Zsák, Tóth. Edző: Körösi Fe­renc. Heves: Nagy — Fehér, Stolcz, Kovács I., — Gomba­szegi, Laboda — MéLegihe- gyl, Kovács n„ Balogh, Ma­rosi. Lányi. Edző Nagy Sán­dor. Végig a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, de a heve­siek — kapusukkal az élen — szinte mindent hárí boltiak. A 43. percben jutott veze­téshez a Rózsaszentmárton: Gübdcs beadását Tóth lőtte a hálóba. Egy perc múlva ismét gólt értek el a hazaiak. Ekkor Báti volt eredményes. A látottak alapján a ha­zaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Ko­vács, Gubics, Báti, illetve Nagy, Fehér, Stolcz. Ko­vács 1. (Juhász) Egri Spartacus—FVSC 2:1 (0:0) Füzesabony. 200 néző. V,5 Nagy F. Spartacus: Farkas — An­tal, Jászberényi, Horotán (Holczreitter) — Mezei, Srej, Csuhái, László, Nagy A., Behkő, Vincepap. FVSC: Farkas — Gál A., Kárpáti. Orsó — Nyeste, Ig- nácz — Koródi, Csuhái, Fe­kete, (Kocsis), Zajácz, Fe« neme. Edző: Turóczy János. Kiegyenlített első félidő után nyomasztó fölénybe ke­rült a hazai csapat, mégis a vendégek szerezték meg a vezetést A győztes gólt az egriek érintés nélküli szög- letrúgósábód érték eL A 72. percben Fekete súlyos sérü­lést szenvedett. G.: Vince­pap. Benkő, illetve Csuhái. Jók: Farkas (a mezőny leg­jobbja), a közvetlen védelem és Nagy A., illetve Zajácz, Ignácz, Fekete. (szigetvári) Erdélyi Mihály cs Nagy András országos ifjúsági ökölyívóbajnok Budapesten 84 versenyző rész­vételével bonyolították le az or­szágos ifjúsági ökölvívó baj­nokság küzdelmeit, amelyben megyénk színeit három egri, három petőfibányal és egy gyöngyösi fiatal képviselte. Még­hozzá kitűnően, hiszen a gyön­gyösi Nagy András (edzője Puchler Lajos) a légsúlyban, az egri Erdélyi Mihály (edzője Kut- nyák Géza) megszerezte a baj­noki címet, az egri Puporka harmatsúlyban második, a pető- fibáhyal Zvara papírsúlyban a harmadik helyen végzett. A jelentések szerint Nagy András a döntőben Imponálóan sorozott, és egy jobbegyenesé­től Kisnémetet kiszámolták. Er­délyi Mihálynak súlycsoportjá­ban nem volt komoly ellenfele. Jellemző, hogy az oroszlányi Pánovics, aki az elődöntőben nagy meglepetésre kiütötte a válogatott budapesti Spieszt — a későbbiek folyamán összeta­lálkozott Erdélyivel, de már az első menetben leléptették az eg­ri fiú döntő fölénye miatt! Jól harcolt Puporka is a döntőben, végig többet kezdeményezett el­lenfelénél, távolról indított hor­gait azonban Kiss rendre ke­resztbe verte. Szombaton és vasárnap két for­dulót bonyolítanak le a vízilab­da OB I-ben. Az Egri Dózsa mindkét napon otthonában ját­szik. Szombaton az OSC-véL, va­sárnap pedig a Vasassal küzd meg a bajnoki pontokért. Mind­két találkozó 17 órakor kezdődik. ❖ Gáspár SE—Dobó SE 22:20 (12:10), megyei férfi kézilabda­mérkőzés. G.: Vas® 6. Beadványt 3, Ignácz 4. Takács 4, Szőke 2* Meggyes, illetve Erdélyi 5, Zay 3 Dékány 3, Győri 2, Jakab 2, Sze­nes. Tóth, Hovanyecz. * A Füzesabonyi Járási TS kü­lön tiszteletdíj áórt indított ke­rékpárversenyen részt vett a Gy.. Vasas Izzó csapata is. A gyöngyö­siek közül Erdélyi első lett, Széplaki a második, Váczi pe*- dig a harmadik helyet szerezte meg. * A Budapesti Honvéd által ren­dezett, kétnapos országos serdü­lő szabadfogású birkózó verse­nyen részt vettek az Egri Bervai Vasas fiatal versenyzői is. A 43 kg-osok súlycsoportjában Simon György biztosan szerezte meg az első helyet. Az 57 kg-osok súly­csoportjában Kelemen József a második helyen végzett. Az 53 kg-osok súlycsoportjában Garai Gábor a harmadik helyre került. * Kecskeméti MÁV—Egri Sparta­cus 6:2 (2478:2339), Kecskemét NB Il-es férfi tekemérkőzés. Bal- szerencsés utazás után, három­órás késéssel került sor a baj­noki mérkőzésre, s ez meglátszott az egriek teljesítményén. ❖ ' Egri Tanárképző—MVSC 81:21 (38:6). Miskolc, NB Il-es női ko­sárlabda-mérkőzés. V.: Pásztói. Eger: Szarvas 10. Szarka 5 — Majoros K. 10 — Daróczi 25, Nyí­ri 29. Csere: Vágó 2. Majoros M., Begai, Kristóf őri. Edző: Galambos János. Végig a rutinos egri csapat támadott., a hazaiak az első 10 percben még kosarat sem tudtak elérni. Szünet után az egriek ki­engedtek, s ekkor eredménye­sebbnek bizonyultak » miskolciak támadásai is. Legközelebb szom­baton. 16 órai kezdettel Egerben, a Szilágyi Gimnáziumban játszik bajnoki mérkőzést az egri csapat. Ellenfele a DASE lesz. * A Földes Ferenc tájékozódási futóversenyben, amelyet a Gere- cse-hegységben rendeztek meg a szenior egyéni versenyben Ko­zák. a Bervai Vasas versenyzője 1:20.10 időyel az első helyet sze­rezte meg. — * f Sírok—Gáspár SE 14:2, megyei A-osztályú asztalitenisz mérkő­zés. Május 19-én, a 8. fordulót bo­nyolítják Le a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság keleti cso­port j ában. Egerszólát—Tárnáié lesz. Dobó SE—Recsk. Novaj— Kápolna, Egerszalók—Stromfeld SE. Besenyőtelek—Szihálom, Be- kölce—Erdőtelek. Egercsehi II— Tenk mérkőzésekre kerül sor. * Bélapátfalva—MÁV HAC 1:1 (1:1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Falcaik. Bélapátfalva: Bajzáth — Berecz II. (Németh), Bara­nyi. Durzó — Sas, Ferencz — Suba, Mikő I., Miké II., Czifrik, Kelemen. Edző: We­ber László. HAC; Nagy — Kökai. Tfe- rényi, Kiss — Katona, Tóth — Perla, Máyer, Szabó. Bá­lint Ludvig. Edző: Nagy An­tal. Viharos erejű szélben ke­rült sor a mérkőzésre. Az el­ső félidőben a hazaiak dol­goztak ki sok helyzetet és a 29. percben Mikó I. révén vezetéshez is jutottak. A ven­dégek a 40. percben egyenlí­tettek. Egy beívelt szögletet Szabó fejjel juttatott a há­lóba. Szünet után főleg a ven dégek játszottak fölényben, de helyzeteiket nem sikerült k i használótok. Jók: Baramyi (a mezőny legjobbja), Sas, Mikó I., illetve Terényi, Per­la, Bálint. (horváth) Gyöngy ösoroszi—M átraalji Bányász 1:2 (1:1) Verpelét—Selyp 1:0 (0:0) A bajnokság állása: (Teljes táblázat) 1. Mátraalji B. 9 6 2 1 20: 7 14 2. Egri D. II. 8 6 1 1 35: 8 13 3. MÁV HAC 9 5 3 1 20: 7 13 4. Bervai V. 9 6 1 2 19: 9 13 5. Selypi K. 9 5 2 2 22: 7 12 6. Verpelét 9 4 3 2 11:12 11 7. R.szentmár. 9 5 1 3 18:25 11 8. Gy. Vasas I. 8 5 — 3 15:13 10 9. Apc 8 3 3 2 14: 7 9 10. E. Spart. 9 4 1 4 12:15 9 11. Heves 9 3 1 5 14:18 7 12. B.falva 9 1 4 4 8:13 6 13. FVSC 9 2 1 6 9:20 5 14. Gy.orosz! 9 1 1 7 8:20 3 15. Pétervására 8 1 1 6 8:23 3 16. Gagarin SE S — 1 8 6:35 1 Megyénk NB H-es kézilabda csapatai jól szerepeltek a vasár­napi fordulóban: a két egri női együttes, valamint a Gy. Vasas Izzó férficsapata biztosan győzött — a Zalka SE óriási küzdelem után egygólos vereséggel hagyta el a diósgyőri pályát. EGRI LENDÜLET—BEAC 10:7 (6:1) Budapest, Mező út. V.: Tokodi. Lendület: Szepesi — Véghné., Szarvas, Baranyai — RedeLe, Papp. Barta. Csőre: Krausz. Ed­ző: Csillagh Béla. Az egri csapat — bár tartaléko­sán állt ki a mérkőzésre — nagy- szérűén kezdett és szinte tetszés szerint érte el góljait. Szünet után a nagy melegben csökkent az iram., a hazaiaknak sikerült feLzárkózniok, de a Lendület biz­tos győzelmét nem tudták meg­akadályozni. G: Baranyai 6, Véghné 3, Krausz. Az egriek min­den játékosa átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott. EGRI KINIZSI—BP. FÉSŰS FONÖ 11:9 (8:3) Eger, 150 néző. V.: Győrfi. Kinizsi: Szabóné — Nagyné, Kovács. Hegyi — Tóth V., Kame- mcld, Tóth O. Csere: Jaksi, Győ­ri, Miklós, Kelemen. Edző: Mucsi István. Nagy lendülettel kezdett a Ki­nizsi, egyre-másra teremtette helyzeteit, amelyeket jól ki is használt. Szünet után az egriek átvették a vendégek csapkodó stí­lusát.- s ez majdnem megbosz- szúlta magát. Az eredmény azon­ban feltétlenül igazságos. G.: Ke­lemen 7. Nagyné. Kovács, Győri, Hegyi. Az együttesben Szabóné bizonyult a mezőny legjobbjá­nak, mellette Nagyné, Tóth V., és Hegyi dicsérhető. GV. VASAS IZZÓ—M. B ANY ASZ 27:23 (13:14) Gyöngyös, 200 néző. V. Hozltnger. Izzó: Imricsik — Balogh, Sza­bó, Dinya — Vladár, Baranyi, Fenyvesi. Csere: Varró. Juhász, Tátrai, Rausz, Edző: Gyenes Jó­zsef. A hazai csapat a félidő köze­pén talált magára, sikerült ki­egyenlítenie. sőt. a vezetést is megszerezte, de a Bányász a vé­gén erősíteni tudott, a egygólos előnnyel fordult. Szünet után egy darabig a ven­dégek kezdeményeztek többet, a hajrában azonban a nagy ira­mot diktáló Izzó ellenállhatatlan volt. G.: Baranyi 8, Fenyvesi 7, Vladár 5. Szabó 3. Dinya 3. Rausz. DVTK—ZALKA SE 24:23 (9:11) Diósgyőr. A gyöngyösi csapat az első fél­időben jobban játszott ellenfelé­nél, megérdemelten tett szert két­gólos előnyre. Szünet után ki­egyensúlyozott küzdelem folyt, a hazaiak a hajrában háromgólos vezetéshez jutottak, a kitűnően hajrázó Zalka SE azonban haj­szál híján kiegyenlített. ÜTTÖRÖOLIMPIA Állás 4 órás adminisztratív munkákör* be érettségizett munkaerőt azon­nal felveszünk. Jelentkezés: EP« FU, Eger. Rákóczi út 87. Beton, és Vasbetonipari Müvek váci telepe (Vác. Kisrét dűlő M azonnali belépéssel felvesz; beta­nított munkást törőgépkezeiói ek, két laboránst, vagy — érettségizett — minőségi ellenőrt és férfi segéd­munkásokat. beton elemgyártó munkakörbe. Munkásszállást és üzemi étkezést biztosítunk. Jelent­kezni lehet a fenti címen. Az egri 4. sz. Autóközlekedési Vállalat egri telephellyel felvesz karosszérialakatosoka t. hegesztő­ket és segédmunkásokat. Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezés a műszaki osztályon. Eger. Lenin u„ 194. sz. Ugyancsak felvételt hirde­tünk rakodómunkásokra, Eger te- 1 ephedly el, telj esítmény bérezést) en, gépkocsivezetőkre, legalább i éves vezetési gyakorlattal, valamint se- gédgépkocsivezetőkre. Jelentkezés a fenti címen, a teherforgalmi ősz. tályon. JÁRMŰ 350-es zöM Tzs. műszakilag le­vizsgázott, 6500-ért eladó. Hatvani Rákóczi út 55. íNGA HAN Füzesabony, Mátyás király u, 22. sz. alatti lakóház, bontásra eladó. Érdeklődni lehet Füzesabony. Hu­nyadi U. 38. Az egri városi ÁIST 10 csapat részvételével rendezte meg az út­törő-olimpia egri városi labdarú­gó-bajnokságát. Az első helyen a HI-as számú iskola csapata végzett, a további sorrend: 2. IV-es számú iskola, 3. Feinémeti iskola, 4. n-es számú iskola. Az egri városi kézilabda-küz­delmekben 8 fiú- és 8 leánycsapat Indult. A fiúk versenye színvona­las küzdelmeket hozott. Kár, hogy a nagy esélyes tízesszá­mú Általános Iskola csapa­ta a sorsolás szeszélye folytán már az elődöntőben kiesett, meg­hosszabbítás után vesztett a n-es számú iskola ellen. A döntő végeredménye: 1. m-as számú iskola, 2. n-es számú is­kola, 3. IV-e® számú iskola. 4. I- es számú iskola. A lányok bajnokságát nagy meglepetésre a Siketnéma Inté­zet csapata nyerte, a döntőben 6:3-ra győzött, a n-es számú is­kola ellen! A második helyet a II- es számú, a harmadik helyet az V. számú, a negyedik helyet pedig a X-es számú iskola együt­tese szerezte meg. Az egri sportiskolások fél szerepellek Miskolcon A győztes egri fiatalok Vasárnap Miskolcon, Salgótar­ján, Miskolc és Eger sportisko­láé labdarúgói több fronton mér­ték össze tudásukat. A gyerekek előbb 60 m. síkfutásban vetélked­tek egymással, majd távolt ugrot­tak. s különböző labdás techni­kai gyakorlatokat végeztek. Az egriek már az első számok után jelentős pontelőnyre tettek szert, főleg Tresó. Szentpéteri, So- mogyvári, Tótli Z., Budai, Zana, Dorkó és Bircsák szerepeltek jól. Ezután került sor a labdarúgó­mérkőzésekre. Először Miskolc és Salgótarján csapata találkozott egymással, s a mérkőzésen ha­talmas küzdelem után, 1:0 ará­nyú miskolci győzelem született úgy. hogy a salgótarjániak ki­hagytak egy íl-est! A következő mérkőzést Eger és Salgótarján vívta. A kitűnően játszó egri gye­rekek fölényes. 6:0 arányú győ­zelmet arattak. A következő já­tékosok léptek pályára: Szabó. Perencsei, Gere, Szeleczki, Aszó­di, Román, Papp. Bolyki, Nagy, Balázs, Kocsis, Kocsmár. Edző: (Foto: Balogh Ferenc) Jávori József, a gólokat: Papp 3, Perencsei, Szeleczki és Román szerezték. A torna sorsa az Eger—Miskolc találkozón dőlt el. A nagy számú néző érdeklődéssel figyelte és elismeréssel jutalmazta a két jól felkészült csapat játékát, az eg­riek Perencsei 2, és Szeleczki gól­jával 3:1 arányban győztek, bebizonyítva, hogy tehetségesek és érdemes velük foglalkozni. A három sportiskola közötti pont­verseny végeredménye: 1. Eger, 2. Miskolc, 3. Salgótarján. Az egri járási labda rűgó-baj­A labdarúgó NB III. állása: noksag állása a 6. forduió után. 1. S.-új hely 9 6 2 1 19: 7 14 Déli csoport: 2. Egercsehi 9 6 2 1 18: 9 14 1. Maki ár 6 5 1 — 25: 3 ll 3. Edelény 9 6 1 2 27:12 13 2. Eger bocs 6 5 — 1 14: 7 10 4. Gy. Spa-rt. 9 5 2 2 9: 6 12 3. Felsőtárk. G 4 1 1 20: 6 9 5. Pásztó 9 4 3 2 13:14 11 4. T.-szentm. 6 4 1 1 21: 9 9 6. Petőfib. 9 3 4 2 10:11 10 5. Verpeléti D. 6 3 2 1 20: 7 8 7. Zalka SE 9 4 1 4 13:12 9 6. Noszvaj 6 3 1 2 11: 8 7 8. Sírok 9 4 1 4 14:13 9 7. Andomakt. 6 2 2 2 10: 7 6 9. Somsályb. 9 4 1 4 13:16 9 8. Kerecsend 6 3 — 3 12:16 6 10. S zu ha völgy 9 4 1 4 13:19 9. Balaton 6 2 1 3 13:13 5 11. Rudabá. 9 3 1 5 14:10 7 10. Mi kofáivá 6 2 1 3 18:19 5 12. Miskolci B. 9 3 1 5 12:15 7 n. Nagyvisr.' ­3 1 2 3 11:18 4 13. Albert telep 9 2 3 4 12:16 7 12. Ostoros 6 1 — 5 13:24 2 14. H. Kinizsi 9 3 — 6 9:22 6 13. Szarvas-kő 6 — 1 5 4:37 1 15. Gáspár SE 9 1 2 6 9:16 4 14. Nagytálya 6 — — !B 1:18 — 16. Misii. EAFC 8 * \ ? MS * A NÉPÚJSÁG TIPPJEI A 20. HÉTRE 1 X 1 X 1 X 1 1 X 2 1 X 1 1 1 X X 1 1 1 X Az egri városi atlétikai és négytusa verseny re május 17-én kerül sor a stadionban. & Az egri járási kézilabda körzeti versenyeken több mint 40 fiú- és leánycsapat indulLAz öt körzet­ben lebonyolított versenyek győz­tesei kerültek aztán a döntőbe, amelyen a következő eredmények születtek. Fiúk: 1. Recsk. 2. Fel- sőtárkány, 3. Egercsehi. Lányok: 1. VerpeLét. 2. Egercsehi. 3. Makiár. Befejeződtek az egri járás négy- tusa atlétikai versenyei. Négy­tus a csapat: L Andomaktálya 1704, 2. Egercsehi 1690. 3. Recsk 1662, 4. Verpelét 1647, 5. Pétarvá- sára 1628 ponttal. A fiúk össze­tett egyéni versenyét Pekk Ele­mér (Egercsehi), a lányok egyéni versenyét Bőgős Erzsébet (Andoc-, naktálya) nyerte. I. korcsoport. Fiúk. 100 m. Pe­rén yi (Makiár) 12,9, 600 m: 1. Tol­vaj (Makiár) 1:47,3. Súlylökés: ia Varga (Recsk) 977, Távolugrás: l. Perényi 477. Magasugrás: 1. Pekk (Egercsehi) 150. Kislabda- dobás: i. Vincze (Tamalelesz) 63 m. Lányok. 100 m; l. Vitányi (Bélapátfalva) 15,2. 300 m: 1. Nagy K. (Nagyvisnyó) 50,4. Magasugrás: 1.Bőgős (Andomaktálya) 140* Súlylökés: 1. Vaskó (Recsk) 756. II. korcsoport; Fiúk. 60 m: Szabó L. (Andomaktálya) 9,6. Tá­volugrás: 1. Szabó L. 377. Kislab- dadobás: 1. Éneke«? (Fels őt-ár- kány) 51 m. Lányok. 60 m: 1. Her- czeg (Makiár) 9,4. Távolugráss L Bocsi (Pétervására) 403. Kislabda- dobás: 1. Balogh K. (Sírok) 29 m. Változó munkahelyre keresünk lakatos-szereli) szak- és segéd­munkásokat. Külszolgálat! költséget ha­vonta egyszeri hazautazást, hetenként hazautazási költ­ség-hozzájárulást szállást térítünk. Bérezés teljesít­ménybér, kereset korláto­zás nélkül. Jelentkezés: .Fémmunkás” Vállalat Szerelési üzem, Budapest. XIII., Lomb a 11. sz. alatt. Felvétel esetén a felutazá­si költséget megtérítjük. MA: Mátraderecske—Egri Dózsa Szűcsi B.—Kisterenye Labdarúgó MNK mérkőzé­sek, 17 óra. Elger város területére hírlap­kézbesítőket és mozgó (nem helyben árusító) hírlapárust alkal­maz. Eger. 1. számú posta­hivatal, Eladó I db .­51/A. 2 1/2 tonnás tehergépkocsi kifogástalan állapot­ban. 1 db Zetor 30U Typ. vontató pótkocsival üzemképes állapotban. Érdeklődni lehet: Alt. Fogy. és Értékesítő Szövetkezet, Gyöngyös, Fó-tér 7. Szállítási előadónál. Tel.: 11-56. 1. U. Dózsa—FTC 2. Pécs—Győr 3. Tatabánya—Szeged 4. SBTC—Egyetértés 5. Szóm bath.—Videoton 6. Ózd—Eger 7. MVSC—Bp. Spart. 8. Várpalota—Előre 9. Ny .-háza—MÁVAG 10. Volán—m. kér. 11. BEAC—S. Kohász 12. Kisterenye—Almásf. 13. SZVSE—Békéscsaba Póímérkőzések: 14. MVTE—Táncsics X 2 15. Dorog—ZTE I '10. DVSC—D. Elelcta?. 1 A totó nyereményei: 13 találat (3 db) 143 SG9 forint, ebből 13-i-J találat (1 db) 303 93J- forint, 12 ta­lálat (45 db) 0399 forint, 11 találat (748 db) 385 forint. 16 találat (6154 Étttf iatíatL Beton- és Vasbetonipari Művek Budapesti Betonárugyára Budapest, XXL, Rákóczi F. út 289. (Csepel) felvesz be­tonozó- betonelemgyártó 8 általános iskolát végzett 14—16 éves liúkat. Kollégiumi tosítunk. ellátást biz­Jeleritkezés személyesen • agy írásban a gyár mun aaügyi csoportjánál. Beton- és Vasbetonipari Művek Budapesti Betonárugyára Budapest, XXI., Rákóczi Ferenc u. 289. sz. felvesz 8 általános iskolát végzett 14—16 éves fiúkat a 305. sz. Várpalotai Szak­munkásképző Intézethez kollégiumi ellátássaL Jelentkezés személyesen, vagy írásban a fenti inté­zetnél.