Heves Megyei Népújság, 1968. március (19. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-12 / 60. szám

LABDA TRÚGÓ-////<y/// o Gyenge játék- szerencsés egyenlítő gól... Nyíregyházi Spartacus ~ Egri Dózsa 1:1 (0:0) A fehér mezes Tóth M. a rá támadó Kasköló mellett középre adja a labdát. (Foto: Fazekas) Nyíregyháza, 2000 néző. V.: Va­das Gy. Nyíregyháza: Piltsuk — Sau­lért, Divinyl, Kaskötő — Bíró, Papo — Zsíros. Kegye 'Varga), Balogh, Eszenyi, Sorbán. Edző: Palovecz Béla. Eger: Bulyovszky — Kárpáti. Kiss, Winkler — Tátrai, Berán - Tóth M., Varga, Rajna, Budai (Alaxal), Szűcs. Edző: Szentmar- jay Tibor. Viharos szélben, heves egri tá­madásokkal indult a játék, a ha­zaiak azonban jól szervezték meg védelmüket, s a kapu nem­igen került veszélybe. Az Időn­kénti ellentámadások a nyíregy­házi csatárok egyénieskedésein törtek meg. A 8. percben Tátra, szabadrúgását Piltsuk szögletre hárította, a másik oldalon Kiss látványos szerelése kapott tap­sot. A Dózsa lényegesen többet kez­deményezett ellenfelénél, az ak­ciók felépítésébe azonban sok hiba csúszott. A 14. percben meghűlt a vér a nyíregyházi né­zők ereiben: egy egri akciót követően Divinyl hajszál híján öngólt vétett. A 18. percben Bu­lyovszky jó ütemű belevetődés- sel mentett a góléhes Eszenyi elől. A 20. percben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki­használatlanul: a balszélső Sor­bán teljesen tisztán kapta a lab­dát, de aztán senkitől sem za­vartatva gyatrán mellé lőtt. Ala­csony színvonalú volt a Játék, az egriek mintha egy kicsit köny- nyen vették volna lelkesen küz­dő ellenfelüket. A 28. percben Kegye bombája szállt a kapu mellé. A félidő befejezése előtt állan­dósultak az egri rohamok, hiány­zott azonban a kellő átütő erő. A 44. percben ismét gólszerzési alkalmat szalasztottak el a hazai csatárok: ezúttal Kegye közvet­lenül a kapu előtt, döntő hely­zetben elhibázta a labdát. Szünet után mindenki azt várta, hogy a szél­től támogatott Egri Dózsa fölül­kerekedik. Jól is indult a máso­dik félidő, több szöglet jelezte a vendégek fölényét, — a gól azon­ban csak nem akart megszület­ni. Egy ellentámadásnál Tátrai hazafejelte a labdát, amely túl­jutott a kapujából kimozdult Bu- lyovszkyn, Kiss azonban a gól­vonalon hárított. A mérkőzés el­ső gólja az 58. percben esett: Papp vezette fel a labdát, majd ügyesen kiugratta az előrehúzó­dott és fedezetlenül hagyott Kas- kötőt, aki mintegy 14 méterről pattogós lövést küldött kapura. A vetődő Bulyovszky nem érte el a labdát, amely a bal oldali kapufa belső lapjáról a hálóba került. 1:0. Szentmarjay edző a 68. percben cserét határozott el, Budai le­ment a pályáról és helyére Ala- xai jött be. A Dózsa teljes erő­bedobással küzdött az egyenlíté­sért, ez azonban csak két perc­cel a mérkőzés befejezése előtt sikerült: Jobb oldali akció végén Varga keresztlabdájába Alaxai beletet­te a fejét, s a labda a kapujából fölöslegesen kimozdult Piltsuk mellett a jobb sarokba jutott. 1:1. ' A viharos erejű szélben le­játszott mérkőzés nem sok jó,t hozott a nézőknek, el­tekintve egy-egy rövid sza­kasztól, végig alacsony szín­vonalú, rengeteg hibával tar­kított, közepes iramú küzde­lem folyt a pályán. Az egriek hátsó alakzatáru bem lehet különösebb pan•**, - a tá­madósor viszont dunai gyen­gébb tel)esítm.ényt nfű-ltot*. A 90 perc alatt a csatár­aiig tudtak valamirevaló ak­ciót összehozni, annak eile■ nére. hogy a lelkesen har­coló nyíregyházi védelem, megítélésünk szerint, nem tartozik a legjobbak közé . A Dózsa csak a mezőnyben imltt-amott igazolta képessé­geit. ennél bizony jóval több­re lesz szükség Nagybátony- ba/n • Egyénileg Bulyovszky kevés labdát kapott, volt egy bravúros védése, a gólt kis szerencsével háríthatta volna. Kfss bizonyult a csapat legjobblának, fejjel- lábbal egyaránt jól rombolt és indításai 1s sikerültek. A ké' szélső hátvéd megtette a ma­gáét, Kárndti gyakran tört elő­re. sok ló labdát adott társai­nak. Winkler főleg szereléseivel tűnt ki. Tátrai sokat volt lá+ék- ban. Berántól kitűnő megoldások mellett hibákat is láttunk. Rnína elmaradt a Szállítók elleni mér­kőzésen mutatott látékától. Var­ga mélyen formája alatt szere­pelt. Uevanez mondható el a két szélsőről Is. Budai nem bírt a védőkkel, a helyére beállt Ala­xai a gól előtti helyzetfelisme­réséért és akarásáért érdemel di­cséretet. Vadas Gy. Játékvezető különö­sebb hibát nem vétett, jól kézben tartotta a mérkőzést. Az NB 1. eredményei: Újpesti Dózsa—Salgótarján 5:0 (3:0), Sze­ged—Csepel 1:0 (0:0), Szombat­hely-Vasas 3:1 (3:0), Ferencvá­ros—Tatabánya 4:2 Í2:0), MTK— Győr 3:1 (2:0), Videoton-Diós­győr 1:0 (0:0), Bp. Honvéd—Du­naújváros 3:0 (1:0), Pécs—Egyet­értés 0:0. A bajnokság állása: Az NB 1. B. további eredmé­nyei: Pécsi Bányász—BVSC 2:0 (2:0), Komló—SZMTE 4.1 (2:0), Ganz-MAVAG—Oroszlány 1:0 (1:0), Kecskemét—Budafok 3:0 (1:0), Győti Dózsa-Bp. Előre 2:1 (2:1), Szállítók—Nagybátony 1:0 fl:0). Miskolc—Várpalota 1:1 (1:0), Bp. Spartacus—Ózd 2:0 (1:0). A bajnokság állása: 1 gyöngyösi BkSEvivóknak a Csepel sem jelentett különösebb akadályt la'ha SE Csepel SC 17:5 Gyöngyö«, SOOO néző. Máskor a pá­rosítás talatsa- ása okozza a oérleseiés élőt i Izgalmakat — lost szombe- >n este az je­lentette a leg­nagyobb prob- lérnát, hogy a Bázkályhák és az lnfraégők se­gítségével sike­rül-e biztosi ta-n az előírt mini­mális 12 Cel­sius fokot. A mérkőzés kez­dete előtt az­tán kiderült, hogy a hősugár zók megtették magukét és * szorító közén ér 18 foltig emel­kedett a hőmé­rő higanyszála. A találkozó Iránti érdeklő­désre Jellemző hogy mér 10 órakor nem le­hetett ülőhelye váltani! A szúr kólók általá­ban 14:8 arányú győzelmet vár­tak a kitűnő formában levő A fehérmezes Harcsa „lelskoiazur* Zalka SE-től — metű ellenfelét. (Szendrőváry felv.) s nem sokat té­vedtek! A mérkőzésen — megfi­gyelőként — részt vett a Bp. Honvéd teljes vezérkara, de ott láttuk Énekes Árpádot, a válo­gatott keret vezetőiét és más szakembereiket Is. A papínsúlyú Fischer bemutat­kozása — Gyöngyösön ez volt az első bajnoki mérkőzése — lói f/lfjJC/'Stätten, A minszki nemzetközi úszó ver­senyen nyolctagú magyar kül­döttség vesz részt, közöttük He­vesi és Szabó T„ az egriek ver­senyzőt ♦ Londonban befejeződtek a ju­nior cselgáncs Európa-bajnokság küzdelmei. A magyarok közül a könnyűsúlyú Szabó Ferenc sze­repelt a legjobban, aki ezüstér­met szerzett. ♦ Az tnzelll nemzetközi gyors­korcsolyázó versenyen a norvég Eriksen új világcsúcsot állított fel 1000 méteren, s az ugyancsak norvég Maier 5000 méteren adta At a múltnak az általa tartott vi­lágrekordot. * Londonban nemzetközi párbaj­tőrversenyt rendeztek a Martini Kupáért, a verseny nagv magyar eikert hozott, a kitűnő formá­ban vívó Nemere Zoltán végzett «2 első helyen. Véget értek Lodzban a nem­zetközi karűcsapatverseny küz­delmei. Az első helyet a Szov­jetunió- szerezte meg, Magyaror­szág a második helyen végzett. * A madridi fedettpályás atlétika versenyen ragyogó eredmények srzüiettek. A szovjet Gavrilov 217 centiméterrel nyerte a magas­ugrást. r ugyanennyit ugrott Szkorcov. a másik szovle* ver- senyző is. A női súly lökésben Csrizova (szovjet) 18.18 méterre” Európa-csúcsot állított fel. s a férfi távol ugrást a remek formá­ban levő Ter-Ov? neszj an 816 cen­timéterrel nyerte! * Befejeződtek a rörúnbda NTVTK küzdelmei. A férfiaknál a P*\ Honvéd, a nőknél pedig az Üj- oesti Dózsa lett *z első. * A Magyar Televízió szerdád 18 10 órakor VöTvetfté«^ ad p- FTC—A*Wioo TWbao VVK labda rúgó-móiközésrőli sikerült. Fegyelmezett öklözéssel mindhárom menetet irányította, s fölényét a 60:54. 60:55-ös pon­tozói eredmények is bizonyítják. Sánta ismét csapata legjobbjá­nak bizonyult, ellenfele végig ^za­bái vtal ans ágokba rt keresett, me­nedéket. A találkozó első dön­tetlenjét a Simon—Deili összecsa­pás hozta. Simon az e’ső menet­ben lelentős pontéi őnvre tett szert, utána azonban D^li alapo­san rákapcsolt és két ízben is rá«zámolta;k Simonra. A harma­dik menet Jdegvensúlvozott küz- b«-»-Tnf+, Kl^novlks rftr(i so­káig tartózkodott a szorít óban ellenfele hamarosan feladta a számára kilátástalan küzdelmet. Könnyűsúlyban Mincsiknek a keménykötésű, nagy ütőerővel rendelkező Fehér volt az ellen­fele. Mlncslk tisztábban. Fehér valamivel többet ütött. A ‘mérkő­zést végül is Fehér sajnálatos sérülése szakította félbe. A másik újonc, Sütó is jól mu­tatkozott be a szurkolóknak. Vé­gig támadószellemben öklözött s ütései is kemények voltak. Harcsa szemmel láthatóan kímél­te ellenfelét, csak annyit ütött, amennyi elég volt a biztos, egy­hangú győzelemhez. A döntetle­nül végződött Gayer—Borbély ta­lálkozón mindkét versenyző óva­tosan öklözött. Gayer több üté­sével közelebb állt a győzelem­hez. A középsúlyú Schricknek nem jelentett nehézséget a kép­zetlen -verekdő stílusban öklö­ző Tóth legyőzése. Juhász ismét bizonytalankodott, gyengébb ké- De^séeű ellenfelével szemben csak döntetlent tudott elérni, a nap találkozójának a Bánhegyi—- Sebők TI. Összecsapás bizonyult. Ha Bánhegyi az első menetben valamivel bátrabban üt — győz­tesen hagyhatta volna el a szór­tét. A harmadik menetben meg­intették a gvöngyösl ökölvívót, c ez^ei minimális vereséget szenve­dett. EREDMÉNYEK (elől a gyön­gyösiek) : Papírsúly: Fischer pontozássá: győzött Farkas ellen. 2:0. Lég­súly: Sánta pontozással nyert Magyar ellen. 4:0. Harmatsúlv- Klenovits ellen Fülöp az első menet után feladta. 6:0. Pehely­súly: Simon—Deli döntetlen. 7:1 KÖnnvűsú’v: Min esik ellen Fehér- a harmadik menetben sórípAe miatt leléptették. 9:1. KIsváltA- súlví sütő ellen T^aky a hárma rtiV mone+b^r, feladta. U:1. V*»t*­súly: H'xrvvaa pontozással gvő^ö Kovács B ellen. 13:1. Na^vváitó- súlv: fViver—Borbéiv döntetlen 1é:2. Közénsúlv; SchHck ellen Tóth a máco/Uk m^°^ben felad­ta. Ifid. Félnehézsúlv: Juhásr _ Sr e»edi dön+etűen. 17:3. Nehéz Súlv: Fánticmvl POPtÓTác-RíÜ VPG7- te+t TT 1*7 A mérkőzéseket Neumann éc Payer vezette. Pontozott: Erős. Kris+éf. TYTap-pra. öváry. A Zalka SE szerdán este Gyön­gyösön 19 órai k°^dívt-+0i a Rn Honvéd ellen mérkőzik, a talál­kozón fog eldőlni a tavaszi első­ség kérdése! 1. U. Dózsa 2 2 — _ 10:0 4 1. Pécsi B. 2 2 — — 4:0 4 2. Bp. Honvéd 2 2 — — 4:0 4 2. Bp. Spart. 2 2 — — 7:2 4 3. MTK 2 1 1 — 3:1 3 3, Komló 2 2 — — 6:2 4 4. Szeged 2 1 1 — 2:1 3 4. Kecskémet 2 1 i — 3:0 3 5. FTC 2 1 1 — 6:4 3 5. Várpalota 2 1 i — 3:1 3 6. Vasas 2 1 — 1 7:4 2 6. Eger 2 1 1 — 2:1 S 7. Csepel 2 1 — 1 1:1 2 7. Oroszlány 2 1 — 1 3:1 2 8. Pécs 2 — 2 — 1:1 2 8. Nagybátony 2 1 — 1 2:1 2 9. Egyetértés 2 — 2 — 0:0 2 9. Szállítók 2 1 — 1 1:1 2 10. Szombathely 2 1 — 1 3:6 2 10. Budafok 2 1 — 1 2:3 3 11. Videoton 2 1 1 2:6 2 Gyűri D. 2 1 — 1 4:6 2 12. Tatabánya 2 — 1 1 2:4 1 12. MÁVAÜ 2 1 — 1 1:1 2 13. Salgótarján 2 — 1 1 2:7 1 13. Nyíregyháza 2 — 1 1 1:3 1 14. Dunaújváros 2 — 1 1 0:3 1 MVSC 2 — 1 1 1:3 1 15. Győri ETO 2 — — 2 1:4 — 15. SZMTE 2 — 1 1 1:4 1G. Diósgyőr 2 — — 2 0-2 — 16. Bp. Előre 2 — — 2 2:4 —• 17. Ózd 2 — — 2 0:4 18. BVSC 2 — 2 0:5 — Vastaps Gyöngyösön Gyöngyösön a szorítóba lépő párok bemutatása után kedves jelenet előzte meg a Zalka SE-- Csepel találkozót. Bánhidi László az MTS gyöngyösi járási taná­csának nevében meleg szavakkal méltatta Klenovics Ferenc ököl­vívó 1967-ben nyújtott kiváló teljesítményét, majd átnyújtotta részére a város legeredménye­sebb sportolója számára kiír- ezüstserléget, — Szakács Béla ed zőnek pedig értékes tiszteletűi jat adott át. A közönség hosz- szan tartó vastapssal köszöntöt­te, ünnepelte a két nagyszerű sportolót, akiknek a megye egész sporttársadalma ° nevében mi is szeretettel gratulálunk és kívá­nunk további sikereketl 1. Tatabánya—FTC 2 2:4 2. Szombathely—Vasas 1 3:1 3. MTK—Győr 1 3:1 4. Honvéd—Dunaújváros 1 3:1 5. Videoton—Diósgyőr 1 1:8 6. Ózd—Bp. Spartacus 2 0:2 7. Győri Dózsa—Előre 1 2:1 8. Kecskemét—Budafok 1 3:0 9. Miskolc—Várpalota X 1:1 10. Nyíregyháza—Eger X 1:1 11. Lanerossi—Róma X 0:0 12. Sampdorla—Milan 2 0:3 13. Spal—Bologna + 1 2 1:3 14. Varese—Torino X 0:0 IRDETES Állas Mezőgazdasági technikus elhe­lyez k e-dne tsz-be. vagy állami gaz­daságba. Hódos! Pál. Eger, Egri u. 94. Eg y szoba-összkomí ortoa házrész? beköltözhetően eladó. Eger. Marx K. u. 12. lARMf INGATLAN EGRI SPARTACUS—SZEGEDI POSTAS 5:3 (2675:2663) Szeged, NB TI-es férfi mérkőzés Az egri szövetkezeti csapat ’lét-három pont megszerzésének ' ényében utazott a Tisza-parti • Irosba. hiszen sz eddigi tál ál- szókon mindig csak ennyire fu­totta erei ükből. A mérkőzés a hazaiak 60 fás előnyével kezdő­dött. amelyet a második párban induló Tősd kiegyenlített. A har­madik pár mérkőzésén ismét a szegediek szereztek vezetést, amelyet úlabb egri egyenlítés! követett. Az utolsó párban ver­senyzők között nagy küzdelem alakult ki a győzelem megszer­zéséért. Az egri Virág bírta ide­gileg lobban és nemcsak kiegyen­lítette a. hazaiak előnyét, hanem kitűnő eredményével megszerez­te csapata győzelmét is. Eger: Molnár 434, Tősi 493. Púm mer 422 Logon ezt A. 410. Nagy S. 442. Virág 474. Az Emi Spartacus legközelebb március 15-én látszik. bajnoki mérkőzést. Ezen a napon Eger­ben. 16 órai kezdettel a Kecske­méti Petőfi lesz a szövetkezetiek eUemfeLe. Eladó Mátrafüreden teljesen jó karban levő, nagy családi ház há­romnegyed része. Cím: Vörösmarty út 6. Érdeklődni este 18 órától. Hatvanban, a Tabán u. 57. szám alatti ház. beköltözhetően eladó. Megtekinthető szombaton és vasár­nap. du. 1—5. között. Gyöngyösi, újtelepi lakásomat elcserélném Nyolcvanas. 1 szoba, fürdőszobás, földszintesre. „Csere” jeligén, a gyöngyös! Magyar Hir­detőbe. 2 szobás családi ház, gyümölcsös telekkel eladó. Eger. Rozália út 9. Nagyablakos Volkswagen 27 000 kilómét erre! eladó. Eger, Zalár. Jó­zsef utca 11. (Sugár.) Oj Wartburg de Luxé eladó. Eger. Sertekapu 21. 403-as Moszkvics, vizsgázott. 41 ezer km. eladó. Érdeklődni: Bódl^ Dormónd állami gazdaság. Teto* fon: Besenyőtelek. 15. VBOTE» Nagy teljesítményű, felújított« 2-es letöltőű szikvízgyártó gép eladó: Heves. Móricz Zs. út. 2. sz. Gáztűzhelyet vennék ..Jó sütő* Jeligére az egri hirdetőbe. „Strasszei-* galambok kaphatóit Makiár. Egri u. 57. Elcserélném Győr központi ipar­telepén levő másfél szobás, össz­komfortos lakásomat egri hason­lóra. vagy nagyobbra. Jakus Jó­zsef. Győr. Ipar utca 17. Keresek bútorozatlan albérletet áprilistól, összkomfortos lakásban. Diplomás, fiatal házaspár részére. Ajánlatokat Szabó János. Mlsko-lc, III. Palota u. 48. Köszönetnyilvánítás Köszönetéi mondunk mind­azoknak, akik felejthetet­len férjem és édesapánk el­hunyta alkalmával részvé­tüket fejezték ki. Frindt család. A bekölcel Új Barázda mg. Tsz azonnali felvételre ke­res szakképzett fűrész­munkásokat a tsz fűrészüzemébe. Munkadíj teljesítménybér­ben, megegyezés szerint. Fizetés készpénzben. Szál­lás biztosítva. Érdeklődni: BekSIce. Oj Barázda Tsz irodájában. Telefon: BekSIce 5. Utolérhetetlen minőségd és tartalmú, a konyhakész SZILVA, ALMA, Őszibarack, vegyes. ★ Télen, nyáron vitamin Gyártja: NAGYKÖRÖSI KONZERVGYÁR.