Heves Megyei Népújság, 1967. október (18. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-11 / 240. szám

Ismét csak a férfi csapat tudott győzni A kézilabda NB Il-ben szerep­ló két megyei női csapat ismét vereséget szenvedett: .az í). Len­dület saját otthonában a DVTK- tol, az E. Helyiipar Budapesten az ELZETT-től kapott ki. Tovább folytatta viszont jó szereplését a Zalka SE férfi együttese, amely ezúttal a Miskolci EMTE-t fektet­te két vállra. Zalka SE—MÉMTE 31:23 (16:9) Gyöngyös, 2t>0 néző, v.t Jónyer. ZALKA: Fuhrmann - Baranyi, Túri It., Egervári — Szombati, Csépány, Szkocsovszky. Csere: Molnár, Túri L. Cserta és Piti. Edzó: Varga Pál. A kitűnő formában lévő Zalka SE könnyen érte el góljait, s a gólok mellett még 9 kapufát lőtt! G: Csépány 5, Szombati 5, Eger- vary 8, Baranyi 4. Szkocsovszky 4, Cserta 3, Túri II. 2. Az együt­tes vasárnap Budapesten az éllo­vas Vasassal találkozik. DVTK—E. Lendület 9:6 (4:4) Eger, 200 nézó, v.: Dorkó. LENDÜLET: Szepesi - Véghné, Bakos, Redde - Vura, Mile, Papp, Csere: Szarvas. Edző: Csillag Béla. A jól kezdő egri csapat hamaro­san négygólos' vezetésre tett szert, s ekkor ügy látszott, hogy biztosan nyer. Később azon’tn fokozatosan visszaesett az együt­tes, s a vendégek nemcsak ki­egyenlítettek, de a győzelmet is megszerezték. Az egri gólokat Vu­ra 4, Redele 2 szerezték. Egyéni­leg Szepesi és Redele dicsérhető. ELZETT—E. Helyiipar 17:6 (7:3) Budapest. 200 néző, v.: Balogh. HELYIIPAR: Mlinkó - Barta, Bodnár, Takács — Bartókné, Kele­men. Hegyi. Csere: Kupeczki, Ba­lázs. Edző: Bereczki György. A tartalékos egri csapat (Ko- . vács kapus indokolatlanul itthon ! maradt) az I. félidőben még jól tartotta magát, szünet után azon- ! ban a rutinosabb és helyzeteit jobban kihasználó fővárosi együt- j tea fokozatosan felülkerekedett. Itlyolc csopcsiiot fenyeget Még 5 forduló van Bélapátfalva—Pétervására 4:0 (3:0) Bélapátfalva^ 200 néző. V.: Szar bo Z. Bélapátfalva: Bajzáth — Berecz II., Durzó, Kelemen — Baranyi, Ferencz — Mikő II.. Sasa, Molnár. Barta. Bársony, Edző: Antal Gyu­la. P.-vására: Horuczl — Karhutj; Bojtos I.. Zay H. — Zay I.. Boj­tos H. — Szabó. Tarr. Szántó. La­katos. Vahalcsik. Edző: Simon Ár­pád. Megérdemelten nyert a végig nagy kedvvel és fölényben játszó csapat. G.: Molnár 3. Bársony. Jók: Durzó, Molnár. Bársony, il­letve Bojtos L, Szabó, Tarr. (horvátit) Dobó SE—Heves 2:1 (1:1) Eger, 100 néző. V.: Nagy F. Dobó SE: Tóth — Qréczl, Muhi, Bukta — Szalai. Czunyi — Szebe- nyi. Antal, Toroekai, Berecz. He­gedűs. Heves; Berki — Fehér: Stolpz, Kovács — Budai I.; Lányi — Hol­ló. Budai n.. Gombaszögi, Káin Balogh. Edző: Nagy S. Végig nagy fölényben játszották a vendéglátók, s időnként szép ak­cióknak tapsolhatott a közönség. A helyzetek alapján a Dobó SE győzelme nagyobb arányú is le­hetett volna. G.: Szebenyi. Szálai, illetve Balogh. Jók: Gréczl (a me­zőny legjobbja): Szalai. Berecz: A labdarúgó ~NB III. Északi csoportjának állása: 1. Papp J. SE 2. Zalka SE 3. Miskolci B. 4. Edelóny 5. Hatvani K. 6. Egercsehi 7. MEAFC 3. Sírok 9. Somsály 10. Alberttelep 11. Szuhavölgy 12. Petófibánya 13. MEMTE 14. Gy. Spart. 15. MÁV HAC 1«. Gy. V. Izzó 24 13 6 5 45124 32 24 13 6 5 39:23 32 24 13 5 6 39:26 31 24 13 4 7 32:20 3Ö 24 9 6 9 37:39 24 24 8 8 8 28:33 24 24 8 7 9 38:32 23 24 7 9 8 37:33 23 24 8 6 10 35:29 22 24 8 6 10 30:31 22 24 10 2 12 27:31 22 24 10 2 12 29:38 22 24 8 5 11 28:40 21 24 7 6 11 27:48 20 24 6 7 11 26:37 19 24 6 5 13 23:36 17 hátra a megyei labdarúgó-bajnokságban Bukta, illetve Sto&cz, lián?;!. Kán.. (sárközi) Mátraalji Bányás»— Gyöngyöswroszi 2:0 (1:0) Gyöngyös. 200 néző. V.: Zagyvái. Bányász: Szalai — Jíagy, F., Szől- lösi, Fister — Huszár, Varga I. — Varga III., Zilahi. Kelemen. Ső- regi. Farkas. Edző: Kovács Tibor. Gy.-orosz!: Berer.'.ós — Ludányl. Dezső, Dúcra — Vigh, Dugnovies — Baranyi, Bútora. Czagány, Tóth. Szabó. Edző: Pohl István. Az I. félidőben változatos me- zőnyja uík során a 39. percben a hazaiak jutották vezetíuhez. ami­kor Kelemen talált a hálóba. Szü­net után a 40. percben. Dezső el­vétett egy labdát, amelyet Kele­men megszerzett é.s értékesített. Nem sok .tál később Vígh 20 méter­ről a bal alsó kapufát találta el. A 89. percben Bútora U-esét Sza­lai hárította. A közepes iramű mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó csapat győzött. Jók: Szalai, Varga I.. sőregi, Utettre- Vigh. Dugnovics. Czagány. ,(szk,ocsovszki) Gáspár SE—Egri Spartacus 2:1 (0:1) Hatvan. 200 néző. V.: Eógyis, Gáspár SE: Gyökér — Laczkó. László, Kiss — Ludányl. Hauser — Szenesvári, Szonda, Kovács. Hor­váth, Zsák. Edző: Kornél József. Spartacus: Szűcs — Jászberényi. Simon, Mezei — Baranyai. Pók — Domány. Soós. Nagy T., Csathó. Nagy A. Edző: Nagy Frigyes. A hazaiak nagy lendülettel kezd­ték a játékot, de a vendegvódök rendre hárítottak. A 25. percben az egriek vezetéshez jutottak: Csa­thó lövésiébe Hauser beletette a lá­bát. s a labda Gyökér mellett a hálóba hullt. Szünet után is a hazaiak támadtak többet, de az egyenlítés csak a 70. percben si­került Szonda révén. A 82. perc­ben Laczkó állította be a vég­eredményt. A játékvezető Szűcsöt és Baranyait kiállította. Jók: Lász­ló. Kiss, Zsák. Illetve Csathó: Soós. (marosvári) Abasár—FVSC 4:2 (2:1) Füzesabony. 200 néző. V.; Med­veczky. Abasár: Bagi — Benedek, Boch­ner, Frei — Márton. Berecz — Góra. Pusztaszeri, Pásztor. Koz­mán. Szűcsi. Edző: Ali István. FVSC: Agócs — Csontos, Kárpá­ti. Orsó — Nyeste, Csuhái — Fe­renci, Gaál A.. Ignácz. Zajácz, Holereiter. Edző: Turóczy János. A hazaiak támadtak többet és hamarosan vezetéshez is jutottak, de a vendégek gyorsan egyenlítet­tek. sőt a félidő befejezése előtt újabb gólt értek el. Szünet után ügyesen használták ki a vendé­gek a hazai védelem megingásait, s 4:l-re elhúztak! A hazaiaknak ezután sikerült szépíteni. A lelkes Abasár megérdemelten szerezte meg a győzelmet. G.: Pásztor 2, Góra, Pusztaszeri, illetve HoJcrei- ter. Zajácz. Jók: Bagi, Pásztor. Szűcsi, Bohner, illetve Agócs. (szigetváry) Apc—Rózsaszentmárton * 4:2 Apc, 1200' néző. V.: Szabó J: Apc: Kiessek — Mészáros, Zely nik. Csizmadia — Vidéki. Nylt- rai — Rezsuyák n.. Sándor. Csir­ke. Rezsnyák L, Rácz. Edző: Ta­kács László. R.-marton: Buzogány — Végit, Gomuri, Kovács — Gubis, Szabó — Kiss. Morvái. Báti. Tóth, Szép. Edző: Domer Sándor. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de a sok gólhelyzet kö­zül az I. félidőben csak kettőt si­került értékesíteni. Szünet után a hazaiak növelték előnyüket. Csirke az 91. percben megsérült, a ven­dégek vették át a játék irányítását és kétszer is a hálóba találtak. Az utolsó gól a 88. percben, 11-esből született. A nagy iramú, kemény mérkőzésen a hazaiak megérde­melten nyertek. G.: Csirke 2, Sán­dor. Nyitrai (11-esből), illetve Tóth 2 (egyet 11-esből). Jók: Zelnik, Sándor. Mészáros, illetve Gömöri. Tóth. Morvát. (dobrocsi) Verpelét—Reesk 2:3 (0:2) Bervai Vasas—EgTi Dózsa III. 4:1 (1:0) Megyei összelett bajnokság — csúcseredményekkel As E. Tanárképző Heves megye atlétikai összetett bajnokságát Egerben bonyolítot­tak le. A nagy mozgáskészséget, sokoldalúságot és állóképességet követelő versenyek néhány meg­lepetést és több megyei csúcsot eredményeztek. Az Egri Tanárkép­ző Főiskola rendezőgárdájának segítségével zökkenőmentesen si­került lebonyolítani a számokat. A férfi felnőtt tizpróba és a női ötpróba már szombaton elkezdő­dött, mert a szabályok szerint az ilyen nehéz versenyeket két nap alatt kell megrendezni. A férfiak­nál Gazda Miklós (Egri Dózsa) 0670 pontos új megyei csúccsal lett bajnok, míg a nőknél Sánta Margit (E. Tanárképző) ugyancsak új megyei rekorddal lett elsó. EREDMÉNYEK. Férfi felnőtt tizpróba: 1. Gazda (E. Dózsa) 5670 pont, (1C8. m: 12.2, távolugrás: 597. súlylökés: 10.43. magasugrás: 180, 400. m; 53.5, 110 gát: 16.8, diszkosz: 32.84, rúdug­rás: 300, gerely: 36.66, 1500 m: 4:40.7). 2. Illyés (E. Tanárképző) 4877, 3. Lőrincz . (E. Tanárképző) 4464, 4. Balogh (F-. Tanárképző) 4255. Serdülő fiú ötpróba. (1951—52-ben születtek): 1. Kóródi (Mátraalji Bányász) 3137 pont (új megyei csúcs és legjobb országos ered­mény!) (100 m: 12.9, 5 kg-os súly: 14.02) 'távolugrás: 592, 100 m gát: 13.4. magasugrás: 179). 2. Rohll­jgsek (E. Dózsa) 2925 (Rohlicsek a Ö ivolugrásban előbb 616, majd tt) crn-rel megjavította Mihályit atlétáinak sikerei 1955-ben felállított serdülő rekord­ját), 3. Borbereki (ESI) 2441 (100 m-en 11.7-et futott). Serdülő hárompróba. (1953-54- ben születettek): 1. Sípos (Gy. ITSK) 2340, 2. Molnár (Mátraalji B.) 2197, 3. Balázs (Mátraalji B.) 2133. Női felnőtt ötpróba: l. Sánta (E. Tanárképző) 2961 új megyei csúcs. (Súly: 10.95, magasugrás: 135, 80 m gát: 15.7, távolugrés: 431, 200 m: 31.6), 2. Ványi (E. Tanár­képző) 2887, 3. Koch (E. Tanárkép­ző) 2813, 4. Köröskényi (E. Tanár­képző) 2568. Nőt ifjúsági ötpróba: 1. Gyulai (ESI) 2962 új megyei csücs (süiy: 928, magasugrás: 130, 200 m: 28.8, 80 m gát: 16.6, távolugrás: 462. Gyulai jobb eredményt ért el a felnőtt győztesnél, így az 6 nevé­hez fűződik a felnőtt és az ifjú­sági rekord Is), 2. Péterialvi (ESI) 2791. Leány serdülő hárompróba. (1951—52-ben születettek: 1. Demény (Mátraalji B.) 1758 pont, új me­gyei csúcs (100 m: 15.2, aúlylökés: 842, magasugrás: 145). Leány serdülő hárompróba. (1953—54-ben születettek): 1. Lu­kács (ESI) 1699, 2. Juhász (ESI) 1494. 3. Komjáty (ESI). Az eredmények azt igazolják, hogy atlétáink jól felkészültek a bajnokságra. A sportkörök az őszi jó formát ki Is használják és a hét végén sor kerül még néhány núnosíto vtaistawte m. A bajnokság állása: (Teljes táblázat.) 1. Gáspár SE 25 15 7 3 61:25 37 2. Bervai V. 25 13 5 7 45:27 31 3. FVSC 25 11 7 7 55:42 29 4. Mátraalji B. 25 11 6 8 43:31 2« 5. Verpelét 25 11 6 8 35:30 2« 6. P.-vására 25 11 5 9 39:34 27. 7. R.-márt on 25 12 3 10 44:41 27 8. E. Dózsa HL 25 11 3 11 50:47 25 9. Bélapátfalva 25 11 3 11 37:38 25 10. Gy.-oroszi 25 fi 7 10 38:51 23 11. Recsik 25 8 6 11 43:56 22 12. Heves 25 8 5 12 29:38 21 13. Apc 25 7 7 11 28:38 21 14. E. Spart. 25 7 6 12 27:47 20 15. Abasár 25 6 7 12 49:45 19 16. Dobó SE 25 6 5 14 27:59 17 A Népújság tippjei a 41. hétre: 1. Ű. Dózsa—Vasas 2 2. FTC—MTK 1 3. Tatabánya—DVTK 1 x 4. D.-Ujváros—Szeged 1 5. SBTC—Szombathely 1 x 6. Sz.-fehérvár—Oroszlány 1 7. Dorog—Ga nz-MAVAG 1 x 8. Űzd—Nyíregyháza l x 9. Debrecen—Bp. Spart x 1 10. Sárisáp—Nagybátony 2 x 11. ÉTI—Izzó 1 12. Atalan/ta—Inter. 2 x 13. Cagliari—Napoli l x Pótmérkőzések: 14. P. Bányász—Táncsics 1 x 15. M.-szászvár—z. Dózsa 1 x 1«. Pápa—Veszprém 1 A totó nyereményei: 13+1 (3 db) 172 785 Ft, 12 találat (118 rtb> *137 Ft, 11 találat (1922 db) 131 Ft, 10 lauat mm m m ss. El lehet kerülni a kiesést! Egri Helyiipar—Debreceni EAC 77:69 (32:28) Eger, NB n-es férfi kosárlabda­mérkőzés, v.: Kiss, Lajtai. EGER: Zachar 29, Visnyei 12 - Simon 9 - Szeredi 9, Cserfalvi 7, Komenczi 6. Csere: Pásztor 5, Szőke, Nagyidat, Soós, Németh. Edző: Cseh Kálmán. A hódmezővásárhelyi dereka* helytállás után a Helyiipar fiatal­jai ezúttal is bizonyították jó for­májukat. Az első félidő kiegyen­súlyozott, lendületes. izgalmas játékkal telt el, szünet után az egriek erősítettek és tovább nö­velték előnyüket. Ezzel a bravú­ros győzelemmel megnőttek a re­mények a kiesés elkerülésére! A Helyiipar legközelebb október 14-én Diósgyőrben a DVTK-val mérkőzik. * E. Tanárképző—MVSC 76:66 (43:30) Eger, NB n-es férfi kosárlabda­mérkőzés. C3C5 ALJLAS Kiemelt budapesti munkára, ki­emelt bérrel keresünk kőműve­seket, férfi segédmunkásokat azonnali belépésre. Szállást díjta­lanul biztosítunk. Jelentkezés Áp­rilis 4. Ktsz Budapest, VIII. Auró­ra u. 23. Munkaügy. SZOT-üdtilő. Mátraháza, férfi se­gédmunkást keres, bentlakással, azonnali belépéssel. Jelentkezés személyesen, a fenti címen. 1968-as gazdasági évre 30 kh zöldség-, valamint 20 kh dinnye­termelésre feles kertészeket keres Zöldmező Tsz. Nyírpazony. INGATLAN Kétszobás, összkomfortos, csa᣻ di ház beköltözhetően eladó. Eger, Sertekapu utca 30. VEGYES tekinthető: Heves megyei MEK, Vécsey völgyi szeszfőzdéjében, Vé- csey völgyi téglagyárral szemben. EgTi Spartacus—Bp. Vízművek 6:2 (2679:2518) NB Il-es férfi mérkőzés, Eger, v.: Losonczi. A bajnoki táblázat első és utol­só helyén álló két csapat találko­zóján az egriek pontszerzésével indult a mérkőzés, sőt, a félidőig a hazaiak 3:0-ás vezetésre tettek szert. Ezután a Spartacus 4. 5. játékosa a szokottnál gyengébb eredményt ért el, s így a vendé­gek két ponthoz jutották. A talál­kozón Virág, Pummer és Tősi nyújtott kiemelkedő eljesítményt, de rajtuk kívül Molnár is egyéni pontot szerzett. EGER: Molnár 429, TŐSi 470, Pummer 478, Losonczi 406, Simon 406, Virág 490. Szombaton, október 14-én az Eg­ri Spartacus Cegléden játssza a következő bajnoki mérkőzését. Ezen a napon a Ceglédi Építők­kel találkoznak. Átalakítás miatt üzemen kívül helyezett ezeszfőzőüst eladó. Meg­Nagy gyakorlattal rendelkező kontírozó könyvelőt azonnali belépéssel (elve­szünk. Ipari könyvelési gyakorlat szükséges. Fizetés megegyezés szerint. Egri Asztalos Ktsz, Rákóczi út 87. Telefon: 12-84, A Fővárosi Villamosvasút felvételre keres kocsivezetőt, kalauzt, fékezö-csatolóX váltóőrt, kőművest, lakatost, lemeziakatost. ácsot, bádogost, tetőfedőt, villanyszerelőt, esztergályost, fényézőt, maróst, betanított munkást, segédmunkást (férfi, nő), takarítónőt, felépítményest (pályamunkást), váltótisztítót, kábeles segédmunkási, címfestőt. Felvételre jelentkezés: Budapest, VII* Akácfa u. 15. A Füzesabonyi Gépjavító i Állomás felvesz: 1 fő hidegüzemi technológust 1 fő műszaki rajzolót Jelentkezés a gépjavító állomás műszaki osztá­lyán, személyesen. Juhtarté gazdaságok figyelem! Terven felüli bevételt biztosít minden 2 cm-nél hosszabb gyapjú értékesítése. A gyapjú fontos textilipari nyersanyag Postán és vasúton is beküldhető. Magas átvételi árat fizet érte a GYAPJÜFORGALMI VÄLLALAT KIRENDELTSÉGE (Eger, Kertész u. 168/a). Átvétel minden bét hétfőjén. Calotherm 711, az univerzális thermoventillátor Az utóbbi években terjedt el a mezőgazdaságban a Szel­lőző Művek által gyártott OTR—71 típusú olajkályha. Ez a berendezés azért volt közkedvelt, mert viszonylag olcsó ára mellett felhasználhatósága igen sokrétű volt. A gyártó vállalat ezt a jól sikerült konstrukciót most továbbfejlesztette, és ennek eredményeképpen került ki a kiállításra az új berendezés, amely a Calotherm 71Í nevet kapta. A berendezés iránt a vásár elmúltával sem csökkent az érdeklődés, ami nyilván annak tudható be, hogy a formatervezett és igen szép külalakú berendezést hasznosan alkalmázhatják a különböző feldolgozó és melléküzemet létesítő tsz-ek is. Az alapberendezésnél a felmelegítendő hideg levegőt a külső burkolat hátsó ré­szén elhelyezett axiálventillátor nyomja keresztül a kály­ha légjáratain, és fújja be a íűtendő térbe. Az égőfej el­párologtatós rendszerű. A kályha indirekt fűtési elven üzemel. Ez azért fontos, mert a levegő az égésterméktől minden’esetben mentes. A Calotherm 711 maximális hőteljesítménye 70 000 kcal/óra. A Szellőző Műveknél ez idő szerint sikeres kí­sérletsorozatot folytatnak a berendezés olajtüzelésre tör­ténő átállítására vonatkozóan. Ennek előnyeit külön részletezni felesleges, nem árt azonban a figyelmet fel­hívni, hogy azonos hatásfok mellett a belső tűztér nem salakosodik, nem ég ki, így a kályha karbantartása ol­csóbbá és egyszerűbbé válik. A Szellőző Művek e korszerű gyártmányfejlesztése tanú­sítja a vállalat azonnali reagálását a piaci igényekre, ami az új gazdasági mechanizmus éveiben feltétlenül előnyös helyzetet fog részére biztosítani.