Heves Megyei Népújság, 1967. október (18. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-10 / 239. szám

Barátságos labdarúgó-mérkőzés Egri Dózsa—Jászkiséri MEDOSZ 10:0 (4:0) Jászkisér, 600 néző. Egri Dózsa: Papp (Tóth S.) — Kárpáti, Kiss, Winkler — Tátrai, Berán — Faliszek, Varga, Zilahi, Kovács Gy. (Tóth J.), Rajna. Az NB I-es csapat jászkiséri mérkőzésére a sporttelep kor­szerű öltözőépületének avatása alkalmából ketűlt sor, a volt egri pedagógus. Győri János kezdeményezésére. Az Egri Dózsát lelkes fogadtatásban részesítették a jászkisériek, a falu határában egyenruhás út­törők virágcsokraikkal köszön­tötték a játékosokat. A kitűnő talajú pályán könnyedén, jól mozgott az egri együttes #s tetszés szerint, rúgta góljait a sportszerűen küzdő helyi csa­pat hálójába. Az Egri Dózsa szerdán 14.30 órakor Egerben a MÄV HAC együttesét látja vendé­gül, majd vasárnap Komlón kerül sor a nagyfontosságú Komlói Bányász—Egri Dózsa mérkőzésre. A Dózsa labda­rúgó-szakosztálya által meg­hirdetett különvonatra ed­dig nagyon kevesen jelent­keztek, ezért a sportkör is­mételten kéri a szurkolókat: minél hamarabb és minél nagyobb számban jelentkez­zenek a Dózsa népkerti iro­dájában, vagy a BM sport­irodán (telefon: 24-55 vagy 12-00, 145-ös mellék). Az úti­költség 78,40 forintba kerül. Indulás reggel 6 óra körül, visszaérkezés 23 óra tájban. Nehezen nyert a Gáspár SE Heves küzdelmek a megyei bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulója bővelkedett a meg­lepő eredményekben. A Füzes­abony saját pályáján szenvedett 4:2 arányú vereséget Abasártól, s így elvesztette két és fél éves. ha­zai veretlenségi sorozatát. Ugyan­csak saját pályáján szenvedett vereséget a Verpelét. A recskiek 3:2 arányban nyertek és jó játék ■után jutottak az értékes két baj­noki pont birtokába. Nagy har­cot. kemény küzdelmet hozott a Gáspár SE—Egri Spartacus talál­kozó. A szövetkezeti csapat a 75. percig l:0-ra vezetett, de egy ne­gyedóra leforgása alatt a hazaiak felülkerekedtek. A játékvezető az egriek két játékosát. Szűcsöt és Baranyait kiállította. Hosszú szünet után győzött * Dobó SE is. Győztesen hagyta el a pályát a Bélapátfalva, a Mátra- alji Bányász, az Apc és a Bervai Vasas. Ez utóbbi együttes az Egri Dózsa m. csapatát győzte le 4:1 arányban. Mivel a 25. fordulóban í a bajnoki táblázat alján kullogó I együttesek sorozatban nyerték, nem történt változás a helyezése- I két Illetően a tabella végéin, az eű- múlt héthez viszonyítva. Hasonló ; helyzet alakult ki az élmezőny- ben is azzal a különbséggel, hogy I megtartotta négypontos vezetését | a Gáspár SE. míg a Füzesabony vereségével hat ponttal leszakad* I az éllovastól s Így aligha tud mér I az elkövetkezendő hetekben bele- J szólni a bajnoki cím eldöntésé-1 nek sorsába. Biztos bajnoknak látszik a Gás-1 pár SE. csupán a Bervai Vasas van még vele versenyben. Eredmények: Dobó SE—Heves 2:i FVSC—Abasár 2:4. Bélapátfalva— Pétervására 4:0, Mátraalji Bányász —Gyöngyösoroszl 2:0. Apc—Rózsa- szentmárton 4:2, Verpelét—Recsk 2:3. Gáspár SE—Egri Spartacus 2:1. Bervai Vasas—Egri Dózsa ni. 4:1. A bajnokság állása: (Kiesés—(éljutási táblázat) 1. G áspár SE 23 13 7 3 57:25 33 2. Berrvai 23 12 5 6 41:22 29 3. FVSC 23 10 7 6 48:34 27 4. R.-marton 24 12 2 10 44:41 26 5. Mátraalji B. 23 10 5 8 39:29 25 6. Pétervására 23 10 5 8 34:30 25 7. Verpelét 23 10 5 8 31:29 25 8. Bélapátfalva 23 10 3 10 34:32 23 9. Gy.-oroszi 24 8 7 9 37:44 23 10. Recsk 24 8 6 10 42:54 22 ÍR Heves 24 8 5 11 29:3-6 21 12. E. Spart. 24 7 6 11 27:46 20 13. Apc 23 5 9 9 25:36 19 14. Abasár 23 5 7 11 42:39 17 15. Dobó SE 23 5 5 13 22:54 15 E. Dózsa Hl. 25 11 J U 50:47 25 — Vasárnap befejeződtek Buda­pesten, a Sportcsarnokban az asz­taliteniszezőik Tizek-bajnoksógénak küzdelmei. A férfiaknál Harangi (Bp. Vörös Meteor), a nőknél pe­dig Kisházi (Statisztika) lett az 1967. évi felnőtt asztalit eniszezők tízek-baj noka. — A labdarúgó NB I. B eredmé­nyei: Kecskemet—MVSC 0:0, Buda­fok—Főy. Autóbusz 5:0, Oroszlány —Pécsi Bányász 2:1, Székesfehér­vár—Nyíregyháza 1:0, Várpalota— EVSC 1:0. Szállítók—Bp. Előre 1:0. Egyetértés—DVSC 4:1, Ganz-MÁ- VAC—Ózd 2:2, Bp. Spartacus—Do­rog 2:1. A bajnokságban az Egyet­értés vezet 36 ponttal, második a Székesfehérvár ugyancsak 36 pont­tal, a 3. helyen az Oroszány áll 35. a negyeik helyen pedig a BVSC 34 ponttal. ,— A hét végén négy fronton ta­lálkoztak a magyar és a román labdarúgók, a Budapest—Bucarest találkozót a magyar csapat 6:0 (4:0) arányban nyerte meg, míg a Románia B—Magyarország B válogatott mérkőzésen a román együttes diadalmaskodott 3:1 (2:1) arányban. A magyar utánpótlás válogatott 3:0 (Oá)) arányban ve­reséget szenvedett a román után­pótlás válogatott-tói, a Magyar- ország Ifjúsági csapata imponáló játék után 2:l-re győzött Románia ifjúsági csapata felett. — Lengyelország—Belgium 4:2 (2:2) Európa-bajnoki labdarúgó­mérkőzés, Brüsszel. 50 000 néző. — Vasárnap fejeződtek be a Népstadionban az NDK—Magyar- ország atléta utánpótlás-válogatott viadal küzdelmei. A vendégek biz­tos győzelmet arattak. A magyar férfiak 120:101. a nők pedig 74:52 arányban szenvedtek vereséget az NDK-tól. — A labdarúgó NB H. eredmé­nyei. Keleti csoport: SZMTE— SZVSE 4:2, Sz. MÁV—Mtezőkovács- háza 1:0. Békéscsaba—KISTEXT 2:0, Cegléd—Budai Spartacus 1:0, Jászberény—Gyula 1:0, Pénzügyőr —KTE 0:0, MGM Debrecen—Kis­kunfélegyháza 4:1, Goldberger— Martfű 6:0. A bajnokságban az SZMTE vezet 39 ponttal. Közép csoport: BEAC—Kistérén ye 5:3, Kazincbarcika—m. kér. 2:0. Vasas Izzó—EVTK 0:0, Nagybátony—Szé­kesfehérvár 1:0, Almásfüzitő—Sár­isáp 2:2, Rudabánya—Ormosbánya 2:0. Esztergom—ÉTI 3:2. S. Kohász —Borsodi Bányász 3:0. A bajnok­ságban Nagybátony vezet 33 pont­tal. Nyűgét! csoport: Táncsics SE —Nagykanizsa 3:3, MÁV DAC— Pécsi VSK 3:0. Sopron—K. Kini­zsi 2:1, Veszprém—Mázaszászvár 3:0, Z. Dózsa—Sz. Cipőgyár 3:1. Fűzfő—Pécsi Ércbányász 2:0, Pápa —Dombóvár 1:0, Győri. Dózsa— ZTE 0:0. A bajnokságban a Győri Dózsa vezet 34 ponttal. A II. félidőben egyenrangú ellenfél volt az egri csapat SZÉKESFEHÉRVÁRI VT VASAS-** EGRI TANÁRKÉPZŐ 85:6* (41:25) NB I-es női kosárlabda-mérkő­zés, Székesfehérvár. Eger: Szarka U, Szarvas 10. Da­róczi 29, Nyíri 14, Prokop 4. Cse­re: Majoros K. Edző: Galambos János. Az I. félidőben megilletődve ját­szottak a vendégek, és a hazai csapat idősebb, rutinosabb játé­kosai biztosan jutottak 16 pontos előnyhöz. Ebben a játékrészben az egriek sok zicoert kihasználatla­nul hagytak. Szünet után változott á játék képe. Az egriek feljöttek és egyen­rangú ellenfélnek bizonyultak a hazai pályán játszó bajnokjelölttel szemben. Az egriek kétszer is hét pontra közelítették meg a székes- fehérváriakat s ez idő alatt nagy­vonalú, szemre is szép játékot mu­tattak be. Az egriek legjobbjának, de a mezőny légjobbjának is Da- róczi bizonyult, aki egymaga 29 pontot ért el. Rajta kívül Szarka teljesítménye is dicséretet érde­mel. Az Egri Tanárképző Főiskola NB I-es női csapata legközelebb szom­baton lép pályára Budapesten, ahol az élmezőny harmadik he­lyen álló, többszörös magyar baj­nok MTK-val játszik bajnoki mér­kőzést, A bajnokság állását 1. VTSK 17 16 1 1186: 809 33 2. Sz. Vasas 17 16 1 1137: 916 33 3. MTK 17 13 4 1183: 862 30 4. DVTK . 17 13 4 1053: 788 30 5. Bp. Előre 17 12 5 1164:1013 29 6. Bp. VM 17 11 6 1020: 853 28 7, Bp. Petőfi 17 8 9 »37: 889 25 8. TF SE 17 8 9 950: 94Q 25 9. Sopron 17 7 10 947:1077 24 10. Sz Építők 17 6 11 876:1067 23 11. Kecskemét 17 5 12 916:1019 22 12. Eger 17 2 15 831:1150 19 13. VM Közért 17 1 16 756:1113 18 14. Baja 17 1 16 759:1216 18 Sportkori közgyűlések Október 10: Gy. Vasas Izzú 14.30, Gyöngyösi VSE 15.30, Mátraházi Lendület 14.30. Október 11: Abasári Karikás SE 17. Október 12: Egri Dózsa SC. Megyei tanács klubterme, 17 óra. Október 13: Gyöngyösi Pe­dagógus. Október 14: Gyöngyösi Spar­tacus, 17 óra, 0 Kolacskovszky emlékverseny célállomásán 10. 11. 12. U V árpa lote—BVSC 1 1:0. Szállítók—Előre 1 1:0 Ny.-egyháza—Sz.-fehérv. 2 0:1 Budafok—Autóbusz 1 5:0 SZMTE—SZVSE 1 4:2 Cegléd—B. Spartacus 1 1:0 M.-háza—Sz. MÁV 2 0:1 Izzó—EVTK x 0:0 Dombóvár—Pápa 2 0:1 Spal—Roma 2 0:1 Brescia—Bologna x 0:0 Sampdoria—Mantova 1 3:0 Napoli—Milan x 1:1 +1 Oroszlány—Pécsi B. I M ÁLLAS JÁRMŰ Húsüzemvezető hentes és mészá­ros mester 30 éves. budapesti gj-a- korlattal, húsbolt vezetését vál­lalná feleségével együtt. Ugray Attila, Tisza vasvári, Attila tér 3. Az Eszak-magyarországi Áram­szolgáltató Vállalat egri üzletigaz­gatósága egri és Heves megyei munkahelyekre kőműves, kubikos, segédmunkás. vizvezetékszerelö szakmákban felvételt hifiét. Fi­zetés havidijban — szakmai gya­korlatnak megfelelően — megegye­zés szerint. Vidéki munkahelyek­re utazási költséget, szállást és kiküldetési átalányt biztosítunk. Dolgozóink hat hónap folyamatos munkaviszony után áramkedvez­ményben részesülnek. Jelentkezés a vállalat magasépítési osztályán: Eger, _Sas út 5. sz. alatt, naponta 15 órától 17 óráig, szombati na­pokon 7 órától 12 óráig. Szerszámlakatosokat, szerszám- marósokat és segédmunkásokat felvesz a KAEV 10. sz. gyár. Eger, Lakatgyártó u. 2. Bérezés meg­egyezés szerint. Jelentkezés írás­ban. vagy személyesen, a gyár üzemgazdasági csoportjánál. A Vámosgyörk és Vidéke Körzeti Fmsz igazgatósága azonnali belé­péssel, információképes büfé-, italboltvezetőt és kereskedelmi osz­tályvezetőt keres. Erkölcsi, műkö­dési és szakmai bizonyítvány szük­séges. Jelentkezni lehet szóban, vagy Írásban, a vámosgyörki fmsz központi irodahelyiségében, Vá- mosgyörk. Vöröshadsereg u. 46. sz. Kiemelt budapesti munkára, ki­emelt bérrel keresünk kőműve­seket, férfi segédmunkásokat azonnali belépésre. Szállást díjta­lanul biztosítunk. Jelentkezés Áp­rilis 4. Ktsz Budapest, VHI. Auró­ra u. 23. Munkaügy. Férfifodrászt azonnal felveszek. Eger. Melkcsei u. 7. INGATLAN Bútorozott szoba 2 személy ré­szére kiadó, csak igényesnek. — ízo-as „Lehel” hűtőszekrény eladó. — Eger, Hadnagy utca M/5., I. em. 3. Skoda Furgon. 1200-asi, nagy rak- terüLetű. csomagtartóval, olcsón el­adó. Víg Mihály. Hatvan. Mészáros 39. ___________^_______________________ 11 ooo km-t futott 60l-es Trabant eladó. Érdeklődni: Eger, Mekcsei u. 8., hétköznapokon 7—17 óráig, 16-G2. Józsa. VEGYES Koszorúkötéshez páíránylevél preparált, száraz virágok, friss lombok megrendelhetők: Zöld Ig- nácnál. Sárkeresztúr. Feltűnő szépségű oszloptuják, lucfenyők, szegélybuxusok, maho- ndacsemeték kaphatók: Zöld Ignác, Sárkere.sztúr. Ezüst. 12 személyes; modem evőkészlet igényesnek eladó. Vá­laszokat a jászapáti hirdetőbe. Szeptember 25-én. Kápolna és Gyöngyös között elveszett egy koroplett 900x16-os pótkerék. Kér­jük a becsületes megtalálót, hogy az AGROKER-t értesítse, Eger; Makiári út 154. címen. Tel.: 12-20. A TÜZÉP Vállalat értesíti azon vásárlókat, akik a gyöngyösi te­lepen október 1. előtt megvásá­rolt szenet még nem szállították el. vagy az AKÖV-nél a fuvart nem rendelték meg. azok haladéktala­nul, de legkésőbb egy héten belül gondoskodjanak az áru elszállí­tásáról. TÜZÉP Vállalat. Eger. Átalakítás miatt üzemen kiviil helyezett szeszfőzőüst eladó. Meg­tekinthető: Heves megyei MÉK. Vécsey völgyi szeszfőzdéjében. Vé- csey völgyi téglagyárral szemben. 1968-as gazdaság évre 30 kh zöldség-, valamint 20 kh dinnye- termelésre feles kertészeket, keres Zöldmező Tsz. Nyírpazony. A Heves megyei Természetbarát Szövetség vasárnap kedvező időben, a Bélkő környékén bonyo­lította le a hagyományos Kolacskovszky Lajos emlékversenyt. A nagyszabású viadal kitünően sike­rült, az egyes kategóriákban sokan álltak rajthoz. Számunkra külön örvendetes volt, hogy a Heves megyei szakosztályok népes küldöttségekkel képviseltették magukat és jól is szerepeltek. Az ered­mények értékelése még folyik. Képünk az egyik célállomást ábrázolja. Httjuto L felvj KERESSE FEL A VERPELÉTI BŰTORBOLTOT! Október 8-tól 14-ig bútor­kiállítást és vásárt rendez a fogyasztási szövet­kezet bútorboltja VEBPELÉTEN. Bő választék szoba-, konyhabútorokból, szólószekrények, rekamiék, székek stb, . II Fővárosi Villamosvasút felvételre keres kocsivezetőt, kalauzt, fékező-csatolól, váltóőrt, kőművest, lakatost, lemezlakatost, ácsot, bádogost, tetőfedőt, villanyszerelőt, esztergályost, fényezőt, maróst, betanított munkást, segédmunkást (férfi, nő), takarítónőt, felépítményest (pályamunkást), váltótisztítót, kábeles segédmunkást, címfestőt. Felvételre jelentkezés: Budapest, VHw Akácfa n. 15. Vasas: Nagy — Rózsa; Czlblk, Ma rúzs — Kovács. Répás — An tal. Hadotoás, IVIislcolczl. Ivádi, Fülőp. Edző: Horváth János. A vendégek kezdtek jobban, majd feljött a hazai csapat, és me­zőny fölényt harcolt ki. A siroki csatárok távoli lövésekkel kísér­leteztek. baj volt azonban az Irányzókkal. Szinte állandóan Egeresem térfelén folyt a küzde­lem, a 12. és a 33. percben azon­ban Nagy minden tudására szük­ség volt, hogy megmentse kapuját a gól'tőL Szünet után válté itt a helyzet: fokozatosan a vendégek vették át az irányítást. Az 52. perc­ben szép támadás végén Kurucz lőtte a hálóba a mérkőzés egye*-1 len gólját. Ezután a Bányász lab- S datartásra törekedett — sikerrel! j Egeresem a második félidőben j nyújtott lendületes, jó játéka ] alapján rászolgált a győzelemre. Jók: Szűcs, Stoff. Takács. Ipacs. illetve Nagy, Rózsa, Kovács. ÉU kitünően bíráskodott. (somogyi) Zalka SE—Somsa!yi Bányász 2:1 (2:0) Gyöngyös. 200 néző. V.: Szegő. Zalka: Pálhuber — Gáspár. Ka- itász, Perger — Jamdász, Pozsár — Csuhány, Kupcsullk. Vanya, KVas- sad, Tajti. Edző: Csizmáink Imre. Kezdeti tapogatódzíi» után foko­zatosan játékba lendült a Zalka SE, jó iramú,' színvonalas küzde­lem alakult ki. A 22. percben esett az első gól: .Tahdász 25 méterről leadott nagy lövése a bal felső sarokba vágódott. 1:0. A gól után tovább fokozta az iramot a Zalka SE és a 29. percben újabb gólt láthattak a nézők: szép akció vé­gén Kvassai lövése jutott a háló­ba. 2:0. Szünet után sem csökkent az iram, szinte állandóan a Zalka SE Irányította a játékot, gólt azon­ban mégis a vendégek értek el: a 60. percben közvetett szabadrúgás után Jónás 14 méterről, a rosszul helyezkedő sorfal mellett lőtt a hálóba. 2:1. A hátralévő Idő vál­tozatos küzdelemmel telt el. előbb a Zalka rohamozott eredményte­lenül, majd az utolsó tíz percben a somsályiak kezdeményeztek töb­bet. Az eredmény igazságos. A Zalka SE-ben Gáspár. Jandász. Pozsár, Kvassai és Tajti nyújtott jó teljesítményt. (bállnt) Papp József SE—MÁV HAC 2:1 (0:0) Miskolc, 500 néző. V.: Antal. MÁV: Nagy — Kókaii, Terényi, Adám dir. — Mayer. Tóth S. — Tóth B., Kiss. Szabó, Sármány, Bálint. Edző: Somogyi Károly. Óriási iramban kezdődött a . já­ték. A bajnolcielölit csapat szem­mel lithraórn már a mérkőzés ele. jén 3d akarta erőszakolni a dön­tést, a hatvaniak azonban jól meg­szervezték védelmüket, ami mind- j óbban idegesítőleg hatott a Papp J. SE játékosaira. Ennek tudha­tó be. hogy a 1«. percben Rőtit utánrúgásért IdáUították. Szünet után is folytatódott az elkesere­dett küzdelem, végül a hazaiak némi szerencsével szerezték meg a győzelmet. A gólokon kívül mindkét csapat egy-egy kapufát rúgott! G.: Jásater.- Korbély, il­letve Adám dr. (—váry) További eredmények: Edeüény— M. Bányász 1:1 (1:0), Alberttelep —MEAFC 2:1 (1:1). nem ítélt gólt. Fetőfibánya ak­ciói voltak a folyamatosabbak, a Spartacus védői sokszor csak szabálytalanságok árán tudtak há­rítani. Szünet után tovább nőtt a Bányász fölénye, a vendégek csak ritkán jutottak át a félvonalon. A két pontot bebiztosító második gólra azonban a 85. percig vámt kellett: ekkor Gáldi I. átadásá­val Gelles ugrott ki és a kapust is kicselezve gurított a hálóba, 2:0. Petőűbánya nagyobb arány­ban is nyerhetett volna, fölényé­re jellemző, hogy Vaklinak mind­össze négy esetben kellett közbe­avatkoznia. Jók: Juhász, Gáldi II., Laczkó, Moós, Gáldi I., illetve Dell, Bágyi, Pethes, (kulcsár) Szuhavölgyi Bányász— Gy. Vasas Izzó 2:1 (1:0) Gyöngyös, 200 néző, v.: Tátrai. Izzó: Nagy — Szabó, Tóth, Ba­lázs - Pásztí, Szerdahelyi - Var­ga, Potye, Halmőezki, Hagy L., Húgai. Edző: Ivádi László. A kieső zónában lévő csapatok lendületes támadójátékkal Igye­keztek egymás fölébe emelkedni. A 10. percben Szerdahelyi szabad­rúgása után Nagy L. kapáslövé­sét bravúrral védte a kapus. Még néhány veszélyes hazai ak­ciót láthattak a nézők, aztán fel­jött a vendégcsapat. A 30. perc­ben Vető lövése szállt a kapu mellé, majd a 32. percben a köny- nyelműsködő Szabótól Hegedűs megszerezte a labdát és a kimoz­duló Nagy mellett a jobb sarok­ba lőtte, 1:0. A gólra erőtlen Izzó támadások következtek, amelyek azonban csak a 16-os vonaláig ju­tottak el. Szünet után sem vál­tozott a helyzet, a hazaiaknak volt több helyzetük, a vendé­gek viszont .kevesebb helyzetüket jobban használták ki. A 81. perc­ben egy szögletrügés átszállt a gyöngyösi kapus feje fölött és Hegedűs megszerezte a Bányász második gólját. A hajrában nagy fölénybe került az Izzó, de a 88. percben Szerdahelyi révén csak szépíteni tudott az eredményen. A szuhavölgyiek lelkesedése és Tátrai játékvezető gyenge műkö­dése nyomta rá bélyegét a talál­kozóra — a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Az Izzóban Tóth és Szerdahelyi nyújtott jó telje­sítményt (magyar) Eg er csehi Bányász—Siroki Vasas 1:0 (0:0) Sírok, 300 néző. V.: ÉH. (Bányász: Bráz — Dorkó, Szűcs; Stoff — Orosz, Czifrik — Takács, Kurucz, Erdei. Kovács, Ipacs. Ed­ző: Gere Tihamér, Elérkeztünk a hajrához — éle­sedik a küzdelem a rendkívül szoros mezőnyű Északi csoport­ban. Az éllovas Papp J. SE nehéz küzdelemben nyert a MÁV HAC ellen, s a második helyezett Zal­ka SE is megszerezte a pontokat f ovomuoan nem tör­tént változás. Sajnos, az alsóbb régiókban sem: a Gy. I2zó saját otthonában, a Gy. Spartacus pe­dig Peíőfibányán vesztett, s Így a MÁV HAC-cal együtt ók hár­man alkotják a sereghajtókat. Lényegesen Javított a helyzetén a Hatvani Kinizsi, a Petőűbánya és az Egercsehi Bányász. Hatvani Kinizsi—Miskolci ÉMTE 3:0 (1:0) Hatvan. 500 néző, v.: Marsall. Hatvan: őszi - Szekeres, Botár, Gubis - Püspöki, Lovász — Ur- bán, Boronkai, Kristyán, Tóth, Szanyi. Edző: Wéber László. , Negyedórái tapogatózás után be­lelendült a hazai csapat és mezőny­fölényt harcolt ki. A 16. percben Tóth, a 27. percben pedig Boron­kai elől mentettek nehezen a vé­dők. Az első gól a 28. percben esett: Tóth beadását Urbán ka­pásból lőtte a hálóba, 1:0. Ezután a vendégek Is vezettek néhány támadást, a Kinizsi védelme azon­ban jól állt a lábán. Szünet után a 48. percben Sza­nyi lövése .csattant a kapufán, máj d a 60. percben Urbán beadását Tóth továbbított a hálóba, 2:0. Az utolsó gól a 75 percben esett: ez­úttal Tóth adta középre a labdát es Szanyi fejelte a jobb sarokba, 3:0. A Kinizsi megérdemelten győzött a tehetetlen támadósor­ral rendelkező miskolciak ellen. Az együttesben a fedezetpár nyúj­tott kiemelkedő teljesítményt, a védelemben Botár és Gubis, elöl Kristyán ás Tóth érdemel dicsé­retet. (szénül) Petőfibánya—Gy. Spartacus 2:0 (1:0) Petőűbánya, 500 néző, v.: Simon dr. Bányász: Vakli - Kotrócz, Papp, Juhász — Berta, Gáldi H. — Lacz- kó, Moós, Gáldi I., Gelles, Alaty- tyáni. Edző: Tóth Gábor. Spartacus: Varga — Acs, Kévés, ri/nyi — Dell, Gáspár — Kö­ze -Rácz, Bágyi, Nagy, Petes. Edző: Treiber Rudolf. A két, kieséstől veszélyeztetett esapat küzdelmes mérkőzést ví­vott egymással. A hazai támadó­sor ezúttal jól tartotta a labdát, így a védelemre kevés feladat ju­tott. A 25. percben szép adogatás után Gáldi I. lőtte az első gólt, majd a 35. percben Gelles a ka­pus keze közül rúgta hálóba a labdát - a játékvezető azonban Továbbra is bajban vannak a Hevei megyei csapatok i'z történt az \li Illában