Heves Megyei Népújság, 1967. május (18. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-23 / 119. szám

Javított az Egercsehi Bányász Ez történt az NB IlI-ban Miskolci Bányász—Hatvani Kinizsi 3:1 (1:0) elfogultan bíráskodó Tátrai is „lu­das”. A gyöngyösi csapatban Acs bizonyult a mezőny legjobbjának, mellette Trencsényi és Kövecsi nyújtott jó teljesítményt. (szkocsovszky) Egercsehi Bányász—Edéiényi Bányász 1:0 (1:0) Egercsehi, 500 néző, MixtaL Egercsehi: Bráz — Balogh, Hor­váth, Nagy T., Stoff - Czifrik, Ko­vács - Ipacs, Sulyok, Orosz, Kele­men. Edző: Gere Tihamér. Heves hazai rohamokkal indult a játék, s az 5. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Czifrik átadásá­val Orosz cselezte be magát a 16-oson belülre, majd Sutyok elé továbbított és a csatár bizto­san lőtt a hálóba, 1:0. A 12. perc­ben a kitörő Kelemen lövése szállt mellé. A másik oldalon Bráz bra­vúrosan hárított egy szabadrú­gást. A félidő utolsó eseménye: Czifrik kapáslövése a léc fölött sü­tő tett el. A H. félidő edelényl tá­madásokkal folytatódott, majd is­mét a hazaiak vették át az irányí­tást. Ebben a játékrészben Su­lyok, Kelemen és Kovács hibá­zott jó helyzetben. Egercsehi tá­madásokkal fejeződött be a küz­delem. Az 1:0 híven fejezi ki az erőviszonyokat. A hazaiak közül Nagy T. (a mezőny legjobbja), Horváth és Ipacs nyújtotta a legjobb egyéni teljesítményt. (sulyok} Miskolci EAFC—Gy. Vasas Izzó 2:0 (2:0) Miskolc, 200 néző, v.: Antal. Izzó: Nagy I. — Balogh, Tóth, Nemes — Szonda, Halmóraky — Ambrus, Szabó, Varga, Potye, Nagy L. Edző: Nagy István. Enyhe hazai fölény mellett a gyöngyási csapat juthatott volna vezetéshez, Szabó azonban a kapu előtt elügyetlenkedte a helyzetet. A másik oldalon egy veszélytelen­nek tűnő miskolci támadás végén a középcsatár kiugrott és a gyön­gyösi védők „diszkísérete” mellett a bal felső sarokba bombázott. 1:0. Fokozódott az iram, a vendé­gek lassan saját térfelükre szo­rultak. A lelkesebben látszó egye­temisták még a szünet előtt meg­szerezték 2. góljukat is: egy le­pattanó labdát Vasvári 11 méterről lőtte a hálóba. 2:0. A második félidőben még na­gyobbra nőtt a hazaiak fölénye. A gyöngyösieknek egyetlen helyze­tük volt, Potye azonban öt méter­ről mellé lőtt. Az Izzót jól védő kapusa mentette meg a további góloktól. A csapatban Nagy I. Sza­bó és Nagy L. játéka dicsérhető. (kerek) Továbbra is Füzesabony as élen Salgótarjánban befejeződtek az országos vidéki elődöntő küzdelmei, amelyben Borsod, Nógrád és Heves megye kilenc mesterjelöltje, valamint két L osztályú versenyzője találko­zott egymással. Heves megyét — mérsékelt sikerrel — Kiss György képviselte. Az elődöntő végeredménye. 1. Kádas (DVTK) 8, 2. Kovács A. (Ózd) 7,5, 3. Tóth J. (DVTK) 7, 4. Szurovszky (Miskolci Spartacus) 6, 5. Kovács L. (DVTK) 5,5, 6. Klepej (S. Ko­hász) 4,5, 7—8. Balázs J. (S. Kohász) és Cseh (Borsodná- dasd) 4—4, 9. Kenyeres (S. Kohász) 3,5, 10. Gáti (DVTK) 3, 11. Kiss Gy. OMátraalji Bá- I nyász) 2 ponttal, (szokács) Ma: HEVES—NÓGRÁD megyék közötti ifjúsági labdarúgó-mérkőzés Eger, Stadion, 16.30 óra. A kettős fordulóban nem sikerült pontot szerezni A vízilabda bajnokságban a hét végén kettős fordulóra ke­rült sor. Az Egri Dózsa csa­pata — mint vasárnapi szá­munkban jelentettük — szom­baton este Egerben balszeren­csés vereséget szenvedett az — Mlnszkben, a kötöttfogású bir­kózó Európa-bajnokságon légsúly­ban Varga János, nehézsúlyban Kozma István nyert bajnokságot. — A Kaliforniában megrendezett ajtlétikai versenyen Smith 44,5-re javította a 400 m síkfutás világre­kordját. — Befejeződtek az országos vívó- bajnokság küzdelmei. Az utolsó na­pon a kardcsapatbajnokságot bo­nyolították le. s ebben a Vasas bl- zonyult a legjobbnak. — A labdarúgó NB I. B. eredmé­nyei: Gamz-MÁVAG—Ózd 2:2, Keesikemét—Miskolc 1:1. Székesfe­hérvár—Nyíregyháza 2:1 Egyetér­tés—Debrecen 1:0, Autóbusz—Buda­fok 1:1, Dorog—Bp. Spartacus 3:1, Oroszlány—Pécsi Bányász 3:1, Bp. Előre—Szállítók 2:1. A bajnokság­ban a 17 pontos Oroszlány vezet, a 16 pontos MAVAG, Pécsi Bányász és Egyetértés előtt. — Az országos atlétikai csapat- bajnokság első fordulójában né­hány jó eredmény született. Ne- mesháziné 24.1-et futott 200 méte­ren, a borsodi Faragó pedig 58,38 métert dobott diszkosszal. — A comól nemzetközi női tőr­vívóversenyt holtverseny után a szovjet Zabelina nyerte a magyai Bejtő előtt. — A vidéki ifjúsági ökölvívó-vá­logatott Szekszárdon 12—10 arányé győzelmet aratott a jugoszláv vaj­dasági if jósáéi válogatott felett. A agyar csapatban két egri fiú Is kapott, a nagyváltósúlyí 1. özd—Ganz-MÁVAG X 2:2 2. Pécsi B.—Oroszlány 2 1:2 3. Előre—Szállítók 1 2:1 4. Autóbusz—Budafok X 1:1 5. Debrecen—Egyetértés 2 0:1 6. Miskolc—Kecskemét X 1:1 7. M.-Szászvár—Veszprém 2 1:2 8. Nagyk.—Táncsics SE 1 2:1 9. Zalaegerszeg—Gy. Dózsa 1 1:0 10. Lanerossi—Juventus 2 0:1 11. Venezia—Roma 2 1:2 12. Lecco—Napoli 2 0:3 13. Atalanta—Mantova X 0:0 +1 14. Kecskemét—Pénzügyőr 1 *4 FTC-től, s másnap Budapesten sem sikerült pontot szereznie: ezúttal a Csepel Autó győzte le 7:5 arányban. Csepel Autó—Egri Dózsa 7:5 (2:0, 1:3, 2:0, 2:2) Sportuszoda. V.: Vuszek. Csepel Autó: Hohl — Brind­za, Kiss A. — Kusztos dr. — Szalai, Rusorán II., Regős. Ed­ző: Szalay Iván. Eger: Denk — Ringelhann dr., Pócsik — Frank — Bolya, Halmos dr., Katona. Csere: Baranyai. Edző: Baranyai György. A gólok sorrendje: Brindza (4 m), Brindza (4), Rusorán II. Pócsik <4 m), Pócsik (4 m), Ringelhann dr„ Kiss A., Szalai, Baranyai, Ru­során II., Brindza, Bolya. A büntetőpontok száma: Csepel Autó 5, Eger 4. A két fél találkozójának színvonala messze felülmúlta a szombat esti egri mérkőzést, s a szakemberek szerint is a forduló legjobb összecsapása »• Eger volt. Mindkét csapat nyílt si- " sakkal játszott, ezért a mérkő­zés bővelkedett szép akciók­ban és a gólok sem maradtak el. A Csepel Autó kezdett job­ban és sikerült 3:0-ra elhúznia. Ezután viszont az egriek ra­gadták magukhoz az irányítást és kiegyenlítettek. Ekkor két akció-góllal ismét az autógyári csapat ugrott meg, s ezt az előnyét végig tartani tudta annak ellenére, hogy a hajrá­ban a Dózsa kezdeményezett többet. A Csepel Autó győzelme megérdemelt. Főleg a kapu előtti helyzetek kihasználásá­ban múlta felül javuló formá­A bajnokság állása: 1. Üjpestö D. 4 4 — — 20n4 8 2. Bp. Honvéd 4 3 1 — 27:18 7 3. Cs. Autó 4 3 — 1 18:14 6 4. OSC 4 2 1 1 20:18 5 5. FTC 4 2 1 l 11:10 5 6. Bp. Spart. 4 1 1 2 15:16 3 7. Szolnok 4 1 — 3 21:23 2 8. Eger 4 1 — 3 18:22 2 9. BVSC 4 1 — 3 14:19 2 10. V. Izzó 4 — — 4 10:20 — re javította a 100 m leány mellúszás megyei ifjúsági, ser­dülő és újonc rekordját, majd az 50 m fiú mellúszásban Sass Barna állított fel új csúcsot 41.5-el. Eredmények: hányok. 100 m gyors: 1. Ve­res 1:16, 2. Huszár 1:19, 3. Prucz É. 1:20, 100 mellúszás: 1. Prucz É. 1:26.4 (új megyei ifjúsági serdülő és újonc csúcs) 2. Huszár 1:35.6, 3. Szeremi Zs. 1:36.4. 100 m pillangó: 1. Hu­szár 1:22, 2. Szeremi Zs. 1:31.7, 3. Prucz É. 1:32.5. 100 m hát: 1. Szeremi Zs. 1:29, 2. Huszár 1:29.1, 3. Prucz É. 1:36.8. 50 m gyors: 1. Válent 32.4, 2 Bodnár Á. 36.1, 3. Kurczveil 37.4. 50 m mellúszás: 1. Ficsor 44.0, 2. Bornemissza 47.8, 3 Kelemen G. 48.6. 50 m hát: 1. Válent 38.6, 2. Bodnár 44.5, 3. Kurczveil 45.4. 50 m pillangó: 1. Válent 38.4, 2. Bodnár 50.2, 3. Kelemen G. 53.5. Fiúk: 100 m gyors: 1. Pogo- nyi 1:07.4, 2. Ferber 1:08.5, 3. Csikós 1:08.7. 100 m mellúszás: 1. Varga Z. 1:30.1, 2. Kelemen 1:30,7, 3. Lakatos Z. 1:32,6. 100 m hát: 1. Veréb P. 1:17.5, 2. Csikós 1:23.4, 3. Pogonyi 1:24.2. 100 m pillangó: 1. Csikós 1:15.6 2. Simon 1:17.1, 3. Ferber 1:21. 50 m gyors: í. Lakatos Gy. 31.8, 2. Sass 33.0, 3. Simkó 35.1. 50 m mellúszás: 1. Sass 41.5 (új megyei gyermek csúcs) 2. Bárány 43.5, 3. Veréb J. 45.8. 50 m hát: 1. Veréb J. 41.1, 2. Simkó 42.4, 3. Rabb 42.6, 50 m pillangó: 1. Lakatos Gy. 37.4, 2. Kalmár 51.5, 3. Sike 54.4. A számonkénti és a korosz­tályonkénti legjobbak vesznek részt a Debrecenben megren­dezésre kerülő területi döntőn. Népújság Kupa Szombaton Egerben, az OB I-ee vízilabda-mérkőzés előtt bonyolí­tották le a Népújság Kupa úszó- verseny-sorozat első fordulóját. Ae újonc és gyermekkorú egri fiata­lok ez alkalommal 50 m gyorson és háton találkoztak egymással. Az első forduló után a pontverseny állása a következő: Lányok: 1. Válent Vera 264, 2. Bodnár Ágnes 254, 3. Szeremi Zsu­zsa 193, 4. Nagy Andrea 192, 5—6. Prucz Éva és Pelle Jutka 174—174. 7. Harmat Katalin 151, 8. Veres Zsuzsa 149. 9. Kurczveil M. 141, 10. Ficsor Zsuzsa 133 ponttal. Fiúk: 1—2. Somos, Lakatos Gy. 217—217, 3. Sass A. 208, 4. Holló T. 195, 5. Busák Cs. 187, 6. Simkó Z. 1Ö0, 7. Varga Z. 151, 8. Lakatos Z. 149. 9. Veréb J. Í41, 10. Sike J. 138 ponttaL Bodnár A, Lakatos Gy, Eredmények: Heves—Verpelét 0:1, Apc—Hatvani Gáspár SE 2:2, Mát- raaiji B—Bervai Vasas 1:1. Bélapát­falva—Egri Dózsa m. 2:1, FVSC— E. Spartacus 3:0, Egri Dobó SE— Recsík 1:1, Abasár—Ró zsaszentmár- ton 3:6, Pétervására—Gyöngyösoro- szi 0:1. A bajnokság állása: (Teljes táblázat) A megyei labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójában a vendégcsa­patok szerepeltek sikeresebben, hiszen csak két együttesnek sike­rült otthon tartania mindkét pon­tot. Ebben a fordulóban néhány vaskos meglepetés is született. El­sők között kell említeni a verpelé­tiek l:0-ás győzelmét Hevesen, va­lamint a gyöngyösorosziak sikeres szereplését Pétervásárán, ahol a hazaiak — mint egy héttel ezelőtt — most is, 11-est hibáztak. 6:3 arányban győzött a Hózsaszent- márton Abasáron. A hazaiak az I. félidőben 2:0-ra vezettek, de a n. félidőben már nem tudtak ellenáll­ni a vendégek rohamainak. Pontot rabolt a Reesfc Egerben, a Bervai Vasas pedig Gyöngyösön. Az Apc— Hatvani Gáspár SE találkozó nagy küzdelem után pontosztozkodással zárult. A fordulóban összesen S5-ször voltak eredményesek a csatárok, s így 3:12-re emelkedett a gólátlag, az elmúlt heti 3-ról. Ez a gólátlag ez Ideig a második legjobb ered­mény, mert csupán a nyolcadik fordulóban rúgtak több gólt a mos­taninál. Serdülő teniszezők versenye A hét végén Egerben rendezték meg a serdülő tenisizezők megyei kiválasztó versenyét, amelyen Gyöngyös. Selyp és Eger legjobb­jai indultaik. A verseny első helye­zettjei jogosultak arra, hogy jú­nius hó folyamán részt vegyenek a kéthetes debreceni edzőtáborozá­son. Mind a fiúknál* mind pedig a lányoknál izgalmas küzdelem ala­kult 3d, végül a fiúknál a selypi Nagy Mihály, a lányoknál az egri Szémann Katalin szerezte meg az első helyet. Fiúk: í. Nagy Mihály (Selypi Ki­nizsi), 2. Dénárt (E. Dózsa), 3. Gaj­dé esik (E. Dózsa). 4. Bádonyi (Gy. Spartacus). A döntő eredménye: Nagy—Lénárt 6:4, 6:4. Lányok: 3. Szémann Katalin (E. Dózsa), 2. Rózsavölgyi (E. Dózsa), 3. Zeller (Gy. Spartacus), 4. Bárá­nyt (Gy. Spartacus). A döntő ered­ménye: Szémann—Ró zsavölgyi 6:1; 3:6. 6:0. Vasárnap délután Egerben bonyolították le az úttörő­olimpia úszóversenyének He­ves megyei döntőjét. A döntő során néhány kitűnő eredmény is született Prucz Éva 1:26.4­Prucz Éva (E. Dózsa) nagyszerűen úszott az úttörő-olimpia megyei döntőjében Pereces, 200 néző, v.: Csiba. Hatvan: őszi — Szekeres, Gara­mi, Schmidt, Gubis — Lovász, Püspöki — Simon, Boronkai, Sza- nyi, Tóth. Edző: Wéber László. A lendületesen játszó hazaiak a 10. percben szerezték meg első góljukat: Őszi kiejtette Karsai lö­vését és a befutó Varga közelről a hálóba továbbított, 1:0. Tavábbra is a hazai csapat játszott fölény­ben, de a hatvaniak védelme jól állt a lábán. Szünet után a Bányász a sajáté maga által diktált nagy iramtól kissé visszaesett, mégis, a 70. perc­ben hazai gólt láthattak a r.ézők: ‘ /• Garami hibájából Krisztián lövése jutott a hálóba: 2:0. A gól felrázta a vendégeket, és nem sokkal később szépítettek: Lovász szabadrúgását Tóth ritkán látható remek kapáslövéssel lőtte a jobb felső sarokba, 2:1. Már- már úgy látszott, hogy sikerül az egyenlítés is, de a körülmény eske- dő hatvani csatárok a hazaiak kemény védelmét nem tudták át­törni, sőt a 90. percben újabb gólt kaptak: Krisztián lövésével szem­ben őszi tehetetlennek bizonyult, 3:1. Végig színvonalas, nagyiramú Icflzdelemben a harcosabb Bányász megérdemelten győzött. A hatva­niak közül Schmidt, Lovász és Tóth érdeméi dicséretet. (szendi) Gyöngyösi Spartacus—Miskolci Papp J. SE 1:1 (1:0) Gyöngyös, 800 néző, v.: Tátrai Gyöngyös: Csaba — Acs, Nagy T., Gáspár — Deli, Trencsényi — Kövecsi, Rácz, Kévés, Pethes, Bá- gyi. Edző: Treiber Rudolf. A gyöngyösiek már az első perc­ben gólt szerezhettek volna, Rácz azonban ordító helyzetben a ka­pusba lőtte a labdát. A másik ol­dalon Csaba előrevetődve tisztá­zott a miskolci csatárok elől. Az első gól a 17. percben született: 1 bal oldali támalás végén Pethes beadását Kövecsi a kapu közepe­be fejelte, 1:0. Ezután mezőnyjá­ték következett — Irihagyott gyön­gyösi helyzetekkel. Deli 16 méter- ■ ről kapu fölé lőtt, majd Bágyi szabadrúgása a kapufán csattant. Szünet után is a hazaiak kezde­ményeztek többet, egyízben Köve­csi jó beadásáról lemaradtak a belsők.. Szánté állandóan a mis­kolciak térfelén folyt a küzdelem, de a gyöngyösi csatárok sorra el­hibázták helyzeteiket. És ahogyan ez lenni szokott: a 80. percben el­lentámadás bontakozott 3d: Kun­falvi kapufáról visszapattanó lö­vését Jászter a jobb felső Saroltba fejelte, 1:1. A végig fölényben ját­szó gyöngyösiek győzelmet érde­meltek volna, a döntetlenben az Az elmúlt vasárnapi súlyos veret, eég után javított az Egercsehi Bá­nyász és jó játélckal nyert az él­csoporthoz tartozó Edelényi Bá­nyász ellen. Hatvanban nagy ér­deklődés kísérte a MÁV HAC— Gyöngyösi Zalka SE találkozót, «mely végül is igazságos döntet­lennel ért véget.. Ugyancsak pont- osztozkodás történt Gyöngyösön a Gy. Spartacus—Miskolci Papp J. 6E mérkőzésen, a Hatvani Kinizsi viszont 3:1 arányban alul maradt Perecesen az M. Bányász ellené­ben A Siroki Vasas Petőfibánya elleni győzelme meglepetés. MÄV HAC—Gyöngyösi Zalka SE 2:2 (2:2) Hatvan, 800 néző, v.t £n. Hatvan: Nagy - Miklós, Kókai, Adám - Tóth, Bálint - Fehér, Szabó, Konkoly, Sármány, Ludvig. Edző; Hídvégi József. Gyöngyös: Fálhuber — Gáspár. Kanász, Perger - Kapesulik, Po- asár — Vanya, Jandász, Kvassal, Csuhány, Juhász. Edző: Csizmánk Imre. A nagy Iramban kezdd MÁV HAC a 17. percben vezetést szer­zett: Ludvig egyéni játék után ta­lált a hálóba: 1:0. Nem sokkal ké­sőbb kavarodás támadt a vendé­gek kapuja előtt, Szabó jól továb­bított Ludvig elé és a szélső most sem hibázott, 2:0. Ezután feljött a gyöngyösi együttes és a hazai védők megingásait kihasználva előbb Kvassal. majd Csuhány góljával egyenlített, 2:2. Szünet után fokozatosan ella­posodott a játék. A Perger kiállí­tása miatt tíz emberre olvadt ven­dégcsapat jól megszervezte védel­mét és újabb gól már nem esett. A döntetlen Igazságos. A hatva­niak közül Kókai, Bálint, Szabó és Ludvig, a gyöngyösiek közül Kanász, Csuhány, Jandász és Ju­hász nyújtotta a legjobb egyéni teljesítményt. (szigetváry) Kroki Vasas—Petőfibánya 3:1 (3:0) Bírok, 500 néző, v.: Paksi. Sírok: Bognár — Krajecz, Rózsa, Zám — Répás, Kovács — Hadobás H.. Ivádi. Csáki, Miskolci, Fülöp. Edző: Kása Károly. Petőfibánya: Vakll - Kotróra, Papp, Juhász — Berta, Gáldi IL — Kovács, Makalicza, Moós, Gáldi L, Gelles I. Edző: Wämser Gyula. Az első negyedórában kiegyen­súlyozott mezőnyjáték folyt. A 18. percben a kiugró Hadobást fel­vágták a védők, a megítélt 11-est Miskolci értékesítette, 1:0. Nem sokat váratott magára a második hazai gól sem: a 34. percben ka­varodás támadt a petőfibányai kapu előtt, végül Fillöp lövése a hálóba jutott: 2:0. A lendületes, gólratörően játszó Vasas a 44. perc­ben szerezte harmadik gólját: az előre törő Zám beadását Csáki lőtte a hálóba, 3:0. Szünet után fokozatosan ki­egyensúlyozottá vált a küzdelem. A 66. percben a vendégek Kovács révén 3rl-re szépítettek. A hátra­lévő időben Inkább a Bányász kezdeményezett többet, de a siro- klak védelme jól állt a lábán. Az eredmény igazságos. Jók: Bognár, Csáki. Miskolci. Fülöp, Illetve Vak­ll, Gáldi n„ Moós. (somogyi) ban lévő ellenfelét. A Dózsá­ban Denk jól védett, a gólok­ról nem tehet. A legjobb egyé­ni teljesítményt Pócsik és Rin­gelhann dr. nyújtotta. Frank, Katona és Bolya megfelelt, Halmos dr. viszont halvá­nyabb volt a szokottnál. A helyére beállt Baranyai elvé­gezte a rábízott feladatot. Vu­szek tárgyilagosan bíráskodott. A bajnokságban egy hét szü­net következik, majd utána a BVSC csapata látogat el Eger­be. A forduló további eredmé­nyei: Bp. Honvéd—Vasas Iz­zó 7:3, Ű. Dózsa—OSC 5:4, FTC—Szolnoki Dózsa 2:1, Bp. Spartacus—BVSC 4:2. biztos hatvani győzelmet ho­zott. A hatvaniak gyózelmeit Ábrahám, Kiss József, Mezi- borszki, Báli, Csontos, Holecza és Szakács szerezte. A mérkő­zéseket Habony Sándor, Bíró Károly és Kulics János vezet­te. A MÁV HAC legközelebb | június 4-én a Miskolci VSC-. vei vív újabb bajnoki mérkő­zést * Hatvan, Északi területi fel­nőtt csapatbajnoki mérkőzés. Hatvanban a vasutas kul- túrotthonban meglehetősen gyér számú néző előtt bonyolí­tották le a területi felnőtt csapatbajnokság első forduló­ját, amelynek keretében a MÁV HAC és a Rétsági SE ta­lálkozott egymással. A viadal színvonalas mérkőzéseket és léi kezdtek a MÍV KBC ökölvívói MÍV HAC — Rétsági SE 14 : 6 Erdélyi pontozással győzött, a ne­hézsúlyú Gilyén azonban a máso­dik menetben feladásra kénysze­rült. — Párizsban befejeződött a francia—magyar tenisz DK mérkő­zés. A francia válogatott 5:0 arány­ban győzött. — A Magyar Televízió szerdán, 18.55 órakor, helyszíni közvetítést ad Koppenhágából a Dánia—Ma­gyarország labdarúgó EB-mérkő- zésről. Riporter: Vitray Tamás. A találkozót 18.55 órai kezdettel a Kossuth Rádió is közvetíti.