Heves Megyei Népújság, 1967. május (18. évfolyam, 102-126. szám)

1967-05-30 / 125. szám

Négy megyei csapatiünk győzött — négy vereséget szenvedett Es történt as NB Ill-ban Csak röviden... A labdarúgó NB I, további ered­ményei: Pécs—Győr 1:1 (0:0), Tata­bánya—Diósgyőr 1:1 (1:1), Szeged— Dunaújváros 0:#, FTC—MTK 2:0 (1:0), Salgótarján—Szombathely 4:2 (0:1), Vasas—Újpesti Dózsa 1:0 (1:0). Csepel—Bp. Honvéd 1:1 (1:1). AJ P Qc3 IRDETES ALIAS INGATLAN Megyénk NB HI-as csapatai kö­zút vasárnap négy együttes hagy­ta,, el győztesen a pályát, 4-en pe­dig vesztesen. Petőlibánya jó játék­kal 2:1 arányban nyárt az Eger- esehi ellen. A Hatvani Kinizsi pedig 4:0 arányban győzedelmes­kedett a MÁV HAC ellen, amely találkozóra egyébként kétezer hatvani szurkoló volt kiváncsi. Nagy harc után dőlt el 1:0 arány­ban a mérkőzés sorsa a Gyön­gyösi Vasas Izzó javára, akik a sirokiakkai játszottak. A Gyön­gyösi Spartacus idegenben sze­repelt s Edelényben hagyta mind­két bajnoki pontját, mig a Gyön­gyösi Zalka SE otthonában nyert 1:0 arányban a MEMTE ellen. Hatvani Kinizsi—MÄV HAC 4:0 (1:0) Kinizsi: Őszi — Szekeres, Bctomidt, Gubis — Garami, Lovász — zárnbó, Boronkal. Simon, Sza- nyi. Tóth. Edző: Wéber László. MÁV- Nagy — Kókai, Terényi. Adóm '- Tóth, Bálint - Fehér, Konkoly. Szabó, Sármán, Ludvig, Edző: Hídvégi József. Elénk érdeklődés mellett került sor a helyi rangadóra. Az első per­cekben mindkét csapat Idegesen játszott, majd a Kinizsi vette at a játék Irányítását és sok gólhely­zetet dolgozott ki a vasutasok ka­puja előtt. Az Igazi gólhelyzet azonban először mégis a MÁV HAC előtt adódott, de Szabó lövését a Kinizsi kapusa szögletre hárítot­ta. A 27. percben Zárnbó lövésébe Tóth beletette a lábát, s a labda a hálóba vágódott. 1:0. A második félidő első tíz perce folyamatos játékkal telt el, hol az egyik, hol a másik kapu került veszélybe. Az 59. percben a kitörő Tóthot a 10-oson belül felvágták és a megítélt U-est Boronkal ér­tékesítette. Ezután a vendégcsapat nagy erőfeszítéseket tett az ered­mény szépítésére, de a Kinizsi-vé­dők jó álltak a lábukon. Néhány perces vasutas-fölény után isimét a hazaiak kezdeményeztek többet és Boronkal. valamint Tóth gól­jaival beállították a végeredményt. Végeredményben a kulturáltabban Játszó együttes nyert. Jók: őszi, Szekeres, Schmidt, illetve Nagy, Teirényl, Adám. (szendf) Edelény—Gyöngyösi Spartacus 3:1 (2:0) Bdeiény. «00 néző. V.: Nagy F. Gyöngyös: Csaba— Acs, Kévés, Nagy T. — Gáspár, Deli — Tren- csényl, Kövecsi, Rácz, Bágyi.- Pe­tites. Edző: Treiber Rudolf. Nagy iramban kezdett a hazai csapat s már a 12. percben veze­téshez jutott: Egy beívelt labdát Csaba röviden ütött ki, s a jobb­szélső az üres kapuba gurította. 1:0. Továbbra is az edelénylek ma­radtak támadásban, s a 22. perc­ben megszerezték második gólju­kat Is, Szünet után a vendégek veszé­lyeztettek többet. Először Bágyi, majd Rácz veszélyeztette a hazai kaput. A 60. percben szépítettek a gyöngyösiek. Rácz két védő között kiugrott és 15 méterről nagy gólt lőtt. Egy perccel később Acs a 16- oson belül felvágta a hazai közép­csatárt, de a megítélt 11-est Csaba kiütötte. A találkozó két perccel a befejzés előtt dőlt el, amikor a hazaiak jobbszfflsője volt eredmé­nyes. A látottak alapján a döntet­len eredmény igazságosabb lett volna. Jók: Ács, Trencsényi, Köve­csi. (szkocsovszky) Petőflbánya—Egercsehi 2:1 (0:1) Petöfílbáníya. 500 néző. Pal­csik. Petőflbánya: Vakll — Kotrócz, Papp. Juhász — Berta, Gáldi H. — Kovács, Makalicza, Moós, Gáldi L: Gelics. Edző: Wämser Gyula. Egercsehi: Bráz — Balogh, Ho«v váth, Nagy — Stoff, Czifrik — Ko­vács. Ipacs, Orosz, Sulyok, KéLe^ men. Edző: Gere Tihamér. Mindkét csapat nagy lendülettel kezdte a játékot. Enyhe hassal me. zőnyfölény után a 15. percben Papp nagy erejű lövését Bráz a jobb felső sarokból ütötte szöglet­re. A 20. percben Berta 25 méteres szabadrúgása a felső lécen csat­tant. A 35. percben a vendégek jutottak vezetéshez. A védelem és a kapus hibájából Orosz volt ered­ményes. Szünet után a 3. percben Makalicza 3 méterről a kapu mel­lé lőtt. Az 50. percben Kotrócz megsérült és helyet cserélt Kovács* csal. A 68. percben Kotrócz vitte fel a labdát a jobb oldalon. Moós- hoz továbbított, aki közelről nagy erővel a kapuba talált. 1:1. A 84. percben nagy kavarodás támadt ? hazai kapu előtt, de Kelemen ka^- pu mellé vágta a labdát. A mérkő­zés a 85. percben dőlt el, amikor Berta előre vágott labdáját Moós 13 méterről fordulásból lőtte a há­lóba. 2:1. A hazai csapat nagy küzdelem­ben, megérdemelten győzött. Jók: Kotrócz, Moós, Gelics, illetve Bráz, Kovács* Orosz. (kulcsár) II meglepetések fordultja volt A megyei labdarúgó-bajnokság május 28-i fordulójában egymás után születtek a meglepő eredmé­nyek. A Gyöngyösoroszl otthoná­ban biztosan nyert Heves ellen. Pétervására pedig Rózsaszentmár- tonból hozta el a két bajnoki pon­tot. Az egyre jobban magára talá­ló Bervai Vasas 4:1 arányban dia­dalmaskodott Béilapátfalva felett, s győztesként hagyta el a pályát a Verpelét és a Honvéd Gáspár SE legénysége is. Csupán két talál­kozó, Recsk—Abasár. valamint az Egri Spartacus—Egri Dobó SE mérkőzés végződött döntetlenre. A 11 fordulóban egyébként 13 gólt rúgtak a csatárok, s Így a gólát­lag 2,22-re zuhant le, a múlt heti S, 12-ről. Igaz. elmaradt az Egri Dózsa m—FVSC találkozó: S így csonka forduló volt. Eredmények: Gyöngy ösoroszi— Heves 2:9. Rózsaszenitmárton—Pé­tervására 0:3, Recslk—Abasár 1:1, E. Spartacus—E. Dobó SE 0:0. Ber­vai Vasas—Béilapátfalva 4:1, Hat­vani Gáspár SE—Mátraalji Bányász 3:1, Verpelét—Apc 2:0. A bajnokság állása: (Teljes táblázat) 1. FVSC 10 6 3 1 22:12 15 2. H. Gáspár SE 11 5 5 1 22:13 15 3. Verpelét 11 6 2 3 12:13 14 4. E. Dobó SE 11 4 5 2 17:11 13 5. Bélapátfalva 11 6 1 4 17:14 13 6. Pétervására 11 4 3 4 17:14 11 7. Heves 11 4 3 4 12:10 11 8. E. Dózsa Hl. 10 4 3 3 11:10 11 9. Mátraalji B. 11 4 3 4 17:16 11 10. Gy.-oroszi 11 4 3 4 16:17 11 11. Bervai V. 11 4 2 5 18:17 10 12. R.-marton 11 4 1 6 14:18 9 13. Recsk 11 3 3 5 17:22 9 14. Apc 11 3 3 5 9:13 9 15. Abasár 11 — 6 5 11:18 6 16. E. Spartacus 11 1 4 6 5:19 6 Gy. Vasas Izzó—Sírok 1:0 (0:0) Gyöngyös. 400 néző. V.: Jakó. Izzó: Nagy — Nemes, Tóth, Pász- ti — Szonda, Török — Szabó, Var­ga, Fotye, Halmóczkl, Nagy. Edző: Nagy István. Sirok: Bognár — Krajecz, Rózsa, Zám — Répás, Kovács — Hadobás n.. Ivádl, Csáki. Miskolczi, Fülöp. Edző: Kósa Károly. Az első 15 perctől eltekinitve él­vezetes és gyors volt a játék. Nagy küzdelem folyt a pályán. A mér­kőzés nagy részében a hazai csa­pat támadott többet, de támadá­saikban kevés volt a tervszerűség. Fordulás után egy ideig a slroklak is veszélyeztettek, de igazi gól­helyzetet ők sem tudtak kialakí­tani a kapu előtt. A mérkőzés sor­sa a 63. percben dőlt el, amikor a felfutó Nagy a kapust is kicse­lezve lőtt a hálóba. Mindkét csa­patban elsősorban a védelmet le­het dicsérni, a csatárok adósak maradtak a helyzetek kihasználá­sával, a gólszerzéssel. Jók: Nagy, Hálmóczild,- Sietve Csáki, Miskolczi. (kerek) Gyöngyösi Zalka SE—MEMTE 2:0 (1:0) Gyöngyös. 150 néző. V.: Baranyi. Zalka: Pálhuber — Gáspár, Ka­nász. Perger — Kupcsulik, Pozsái — Vanya, Jandász, Csuhány, Kvas- sal, Juhász. Edző: Csizmarik Imre, Hazai tá rna dósokkal kezdődött a találkozó s már az 5. percben gól­helyzet adódott a vendégek kapuja előtt, de Jandász 5 méterről a ka­pu mellé gurította a labdát. To­vábbra is egymás után vezette s hazai csapa* támadásait, de gól csak a 21. percben esett, amikor Vaniya futott el az alapvonalig és beadását a tisztán álló Kupcsulik elől kézzel ütötték eL A megítéli 11-est Kupcsulik biztosan értékesí­tette. A második félidőben t<jyáb> fokozódott a hazaiak rohama majd a vendégek vették át a játék irányítását. Váratlanul esett a gyöngyösiek 2. gólja. A 77. percben Vanya előre tört és futtából mint­egy 12 méterről a kapu felső sar­kába bombázott Helyzetei alapján több góllal kellett volna győznie a hazai csa­patnak. Jók: Pálhuber, Vanya. (bálint) A labdarúgó NB I. B eredmé­nyei: Szállítók—Autóbusz 2:1, Bp. Spartacus—DVSC 1:0, Dorog—Ganz- MAVAG 1:0. Bp. Előre—Egyetértés 2:1, Budafok—BVSC 1:1, Nyíregy­háza—Ózd 4:1, MVSC—Várpalota 1:0, Kecskemét—Pécsi Bányász 0:0. Székesfehérvár—Oroszlány 2:1. A bajnokságban első helyen áll a Pécsi Bányász, 2. Oroszlány 17—17 ponttal. 3. pedig a Ganz-MAVAG' 16 ponttal. Vasárnap rendezték meg a Bp. Előre Sport utcai termében 21 ver­senyző részvételével a vidéki súly­emelő-bajnokságot. Legjobban a Szombathelyi Haladás versenyzői szerepeltek, akik négy aranyérmet szereztek. A petőfibányai Kelemen könnyűsúlyban a 3. helyen vég­zett 297,5 kg-mos teljesítményével. Mintegy 10 ezer ember tekintette meg a győri repülőtéren megren­dezett gyorsasági autóversenyt. El­sőként a baráti országok legjobb­jai viaskodtak a Szocialista Kupa első, maigyaronszági futamában. A 20 induló között a saját maga szer­kesztette kocsiján az NDK-beli MeSkus győzött. A hét labdarúgó-válogatottjába vasárnapi teljesítménye alapján helyet kapott Sárközi is. az Egri Dózsa csatára. A labdarúgó NB I. góllövőlistá­ján 15 góllal vezet Dunai II., 9 gó­los Szurgent, 8 gólos Albert és a győri Győrfl. Az egriek közül Kovács és Varga 3. Faliszelt 2, Tát­rai és Sárközi pedig 1—1 gólt szer­zett. A Ltixardo Kupa egyéni kard- versenyen a magyarok közül Bako­nyi szerepelt a legjobban, a 3. he­lyen végzett. Az elsőséget a lengyel világbajnok, Pawlowski harcolta M. A szodaista országok belügyi sportolóinak atlétikai spartakiád- Jám a női magasugrásban a szovjet Kostenko 169 cm-rel lett első. Szi­la» 163 cm-rel harmadik. A nemzetközi sakkvenseny T. for­dulójában Barcza győzött Fuchs, az NDK sportolója ellen és ezzel már az 5. pontot szerezte. A négy csapat részvételével meg­rendezett női kézilabda-tornán a magyar együttes második lett. Az elsőséget a szovjet A-csapat sze­rezte meg. Mezőgazdasági termékek aszalását, szárítását nagyban vállaljuk Heves megyei MÉK ért. osztálya Eger, Telefon: 13—50 Kál és Vidéke Vegyes Ktsz fiái, Arany J. u. 2. asonnali belépésre keres 1 9e lakatost, aki akkumulál ár töltésben és javításban jártas, vagy erről ssakmunkásmbisonyítványa van :£ü:: Jelentkezés levélben, vagy személyesen a fenti címen Az Egri Tanárképző Főiskola keres az újonnan átvételre kerülő kollégiumába két (2) fő vizsgázott kazánfűtőt, azonkívül egy (1) fő hűzcfelűgyelöt Az állások betöltése előreláthatóan augusztus vagy szeptember hónapban válik esedékessé. A házfelügyelői állás elnyeréséhez főbérleti cserelakás szükséges. Jelentkezés írásban vagy személyesen, naponta 8—10-ig a főiskola személyügyi főelőadójánál. A Heves megyei Tanácsi Építő- ipart és Épületszerelő Vállalat azonnali belépéssel felvesz hálózati és belső szerelésben jártas villany­szerelő szak-, betanított- és segéd­munkásokat. Jelentkezni lehet Komén czl Lajos, építésvezetőnél, Eger. Sas út 94. Hatvan Városi Tanács VB. egészségügyi csoportja pályázatot hirdet szociális foglalkoztatóba E. 410. ksz. tf«" 1 •• a rr • főkönyvelői állásra Az állás betöltéséhez szükséges: érettségi. Kalász- és költségvetési gazdálkodásban legalább 5 éves gyakorlat. Változó munkahelyre keresünk lakatos, szerelő, 6zak- és segéd­munkásokat. Jelentkezés: Fém­munkás Szerelési Üzemegység. Bp.. XIII.. Lomb u. 11. 3 szoba-összkomfortos ház beköl- * tözhetóen efladó! Eger, Lenin út 30. Eladó 3 szobás-összkomfortos ház garázzsal, 130 beültetett szőlőtőké­vel és udvarral. Azonnal beköltöz­hető. Gyöngyös, Felszabadulás Út 7. szám. JÁRMŰ 125 köbcentiméteres motorkerék­pár kitűnő állapotban eladó! Cím: Gyöngyös. Nemecz József tér 4. Hétköznap délután 15 órától. Kifogástalan állapotban lévő 360 köbcentiméteres IZS motorkerék­pár oldallkocsival 8500-ért, betegség miatt, sürgősen eladó! Gyöngyös, Jószerencsét út 5. VEGYES 8/100-as síkkötőgép eladó. Nagy Zoltán, Eger, Hadnagy utca 1/B. III. lépcsőház. Elveszett 26-án négykerekű kézi. kocsi. Nyomravezető jutalomban részesül. Eger. Torony u. 2. sz. alatt. Modem, magas, német sport gyermekkocsi újszerű óllá pótban eladó. Eger, Móricz Zs. u. 8. Magas, mély gyermekkocsi jó ál­lapotban eJadó. Eger, Arany János 18. A tarnassentmiklósi 0 Állami Mezőgazdasági 0 Gépjavító Állomás VÍZ­és fűtésszerelő szakmunkásokat vesz fel Jelentkezés írásban vagy személyesen az állomás főmérnökkénél a hevesi központban Felvételre keresünk nagyobb gyakorlattal rendelkező lánctalpas traktorhoz vezetőket iiiiÜH Jelentkezni lehet Új Élet Mg. Termelőszövetkezet Atkár, központi irodahelyiségében I PROLONG HÁROM TAVASZ Utolsó előadásai: június 1, 2, 3 este 7 óra, június 4 du. 3 és este 7 órai kezdettel, a Gárdonyi Géza Színházban.