Heves Megyei Népújság, 1967. április (18. évfolyam, 77-101. szám)

1967-04-18 / 90. szám

A Honvéd Zalka SE nyerte a megyei rangadót Ez történi az NB III-bcsn A York-i kard % erseuyen csapatban a magyarok győztek Vasárnap a labdarúgó NB in. északi csoportjában megyei rang­adóra került sor: a Honvéd Zalka SE megérdemelt győzelmet aratott Petőfibánya ellen. A Gy. Vasas íz- aó és a Hatvani Kinizsi egyaránt 1:0 arányú győzelemmel szerezte meg a bajnoki pontokat, s az Eger­esem Bányász idegenben értékes döntetlent harcolt ki a Szuhavóigyi Bányász ellenében. A MÁV HAC balszerencsével vesztett Miskolcon, a tartalékos Gy. Spartacus* és Si- roki Vasast azonban súlyos vere­ség érte. Honvéd Zalka SE— Petőfibánya 2a (2:0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Urtaám. Honved: Páibuber — Gáspár, Ka- aász, Perger — Kupcsuiik. Pozsax — Vanya, Jandász, Boros, Kvassai, Csuhány. Edző: Csizmánk Imre. Hányása: Vakít — Kotrocz, Papp. Gáidi II. — Dorner. Mobs — Ples- sek. Maikallcza. Laczkó, Gelics ii., Galdi I. Edző: Wämser Gyula. Az első negyedórában kiegyensú­lyozott. tapogatődzó játék folyt, majd feljött a Honvéd és a 16. percben vezetést szerzett: Kupcsu­iik, Boros, Kvassai volt a labda út­ja, a ez utóbbi a sarokba fejelt. U0. A 30. percben egy Honvéd-táma­dást csak kézzel tudtak bántani a vendégek védői, s a megítélt bün­tetőt Kupcsuiik értékesítette. 3:0. A másik oldalon Gelics IL közeli lövése jutott a kapu fölé. A 60. percben kapufát ért el a Honvéd, aztán Jandasz döntő helyzetben a földbe rúgott. Egy ellentámadás so­rán Makalicza kiugrott a védők mellet* és megszerezte a szépítő gólt. A hajrá a hazaiak fölénye je­gyében tel* CL A Honvéd megérde­melten pyerte a rangadót. Közvet­len védelme kitűnően áll* a lábán. Kupcsuiik volt a Jobbik fedezet, 9 dől Kvassai érdemli a legtöbb di­cséretet. A vendégek közül Vakli, Papp, Makalicza és Gelics n. nyúj­tót* jó teljesitményL Urban jól bí­ráskodott. (bálin*) Gy. Vasas Izsó—Honvéd Papp J. SE 1:0 (0:0) Gyöngyös. 30 Ötvöző. V.: Ludányl. Izzó: Nagy L — Balogh, Tóth, Fasz ti — Szonda, Török — Sőregl, Húgai, Varga, Nagy IL, HeLmoczky. Edző: Nagy István. Kezdetben a Honvéd támadott többe*, csatárai azonban sok jó helyzetet hagytak kihasználatlanul. A hazaiak a IS. percben jutottak el először az ellenfél kapujához, de a kapura ők sem voltak veszélye­sek. A mezőnyben a Honvéd ját­szott tetszetősebben, az Izzó nehe­zen tudott kibontakózm. Szünet után fokozódott az iram, feljött a hazai csapat, és kiegyen­súlyozottá vál* a küzdelem. Már- már úgy látszott, hogy döntetlen marad az eredmény, amikor a jól hajrázó Izzó a 88. percben megsze­rezte a győztes gólt: gyors táma­dás végén Varga lövése jutott a Honvéd hálójába. A hazaiak, bár némi szerencsével — megérdemel­ten győztek. Az együttesben Ba­logh, Tóth és Varga játéka dicsér- hetö elsősorban. Ludányl megfe­lelően bíráskodott. (kerek) Hatvani Kinizsi— Edelényi Bányász 1:0 (1:0) Hatvan, 80« néző. V.: TátraL Hatvan: Adám — Szekeres, Schmidt. Garami, Gubls — Püspö­ki, Petrovics — Zámbó, Boronkai, Simon, Tóth. Edző: Wéber László. A vendégek kezdtek jóbban, a 8. percben biztos helyzetet hagytak kihasználatlanul. 20 perc után ki­egyensúlyozódott a játék, mindkét kapu sokszor forgott veszélyben. A mérkőzés egyetlen gólja a 25. percben esett: a gyors Tóth kicse­lezte őrzőjét és 16 méterről nagy lövést küldött az edelényiek háló­jába. 1:0. A 35. percben Simon megsérült s ettől kezdve már csak statisztált a pályán. Szünet után Edéiény fokozta az iramot, s egy- re-masra teremtette veszélyes hely­zeteit a Kinizsi kapuja előtt. Ké­sőbb azonban alábbhagyott a ven­dégek nagy nyomása, feljött a Ki­nizsi és Tóth, majd Boronkai kapu­fája is jelezte fölényét. Végered­ményben igazságos, Kinizsi-győze­lem született. A csapatban a S«chmidt által vezérelt védelem ki­fogástalanul látta ei feladatát, de a többi csapatrész is dicséretet ér­demei lelkes, odaadó játékáért. Tátrai sok hibával vezette a mér­kőzést. (szén dl) Szahavölgy—Eger csehi 1:1 (1:1) Kurittyán. 50« néző. V.: Antal. Egercsehi: Bráz — Dorkó, Szűcs, Bóta, Stoff — Horváth, Nagy T. — Ipacs, Czáfrik. Orosz, Kelemen. Ed­ző: Gere Tihamér. Egercsehi támadások vezették be a mérkőzést. Kelemen nagy lövése kerülte el a kaput, majd váratla­nul — védelmi hibából — a hazaiak szerezték meg a vezetést. 1:«. A gólra heves vendégrohamok követ­keztek, s a 12. percben elkerül* az egyenlítés: Ipacs beadását Orosz remek lövéssel küldte a hálóba. 1:1. Szünet után a hazaiak fokozták az iramot, de az egereseinek jól megszervezett védelme mindent há­rított. A mutatott játék alapján a döntetlen igazságos. Egyénileg Bráz a mezőny legjobbjának bizonyult, de kiemelkedő teljesítményt nyúj­tott Nagy T„ Szűcs. Ipacs és Bóta Is. Antal egy-két hibától eltekintve jól vezette a mérkőzést. (sulyok) Miskolci ÉMTE—MÁV Hatvani AC 2:1 (1:0) Miskolc, 600 néző. V.: Koncz. MÁV: Nagy — Miklós, Terépyl, Adám — Toth L. Kiss — Fehér, Tóth IL. Szabó, Sármány. Bálint. Edző: Hídvégi József. A széltől támogatott hatvan) csapat az első negyedórában Tóth L és Tóth IL révén két kapufát ért eL A 17. percben viszont sakk- matt volt a vendégek rosszul ki­mozduló kapusa, és Szabó fejese a hálóba jutott, 1:0. A faidő to­vábbi részében, elkeseredett hatva­ni rohamok következtek, de a csa­tárok lövéseit nem kísérte szeren­cse. A második félidő hazai góllal folytatódott: Takács távoli, jól el­talált lövése a léc alá vágódott. 3:0. Ezután nem kis meglepetésre a MÁV HAC harcolt ki fölényt. Sár­mány egymás után két lesgólt ért «L majd a 67. percben Tóth II. egyéni akcióból szépített. 2:1. A 87. percben Szabó öt méterről sem ta­lálta el az üres kaput! A kitünően küzdő hatvani csapat legalább dön­tetlent érdemelt volna. A csapatban Terényi, Tóth I., Kiss, Fehér és Sármány játéka emelkedett az átla­gos fölé, (szigetvár?) Albertiéi ep—Slroki Vasas 3:0 (2:0) Alberttelep, 700 néző. Y-- Sas­vári. Sírok: Bognár — Krajecz, Czlbfk, Kozma — Répás, Kovács — ILido­bás, Miskolczi. Rózsa, Fülöp, Czi- pó. Edző: Kosa Károly. Kezdeti tapogatód zás után a ha­zai csapat lendült előre, s a 8. perc­ben szabadrúgás végén Kovács a léc alá lőtt. 1:0. Feljött a vendég­csapat, de erejéből csak szögletek­re futotta. Egy ízben Fülöp át­emelte a labdát a kimozduló kapu­son is, de a középhátvéd a gólvo­nalon mentett. A .70. percben sú­lyos védelmi hibából növelte elő­nyét az alberttelep! együttes, ez­úttal Szabó volt eredményes. 2:0. Szünet után senj változott a hely­zet, a tartalékos és lélek nélkül játszó Vasas nem tudott méltó el­lenfele lenni a hazaiaknak. Az utolsó gól a 83. percben esett Bocs- nik lövéséből. 3:0. Alberttelep győzelme Ilyen arány­ban is megérdemelt. A sirókiak közül csak Kovács és Rózsa nyúj­tott elfogadható teljesítményt. (somogyi) Miskolci EAFC—Gyöngyösi Spartacus 3:0 (1:0) Miskolc. 600 néző. V.: BEL Gyöngyös: Csaba — Kövecs!, KA vés, Nagy L„ Gáspár — Acs. Tren- caén-yi — Rácz, Bágyi, Pethes, Sza­bó. Edzó: Treiber Rudolf. A szélei hátban játszó Spartacus kapott előbb lábra, de már az első percekben kitűnt, hogy támadó- sorában nincs kellő átütő erő. A 15. percben Bágyi sérülése kiújult, s ettől kezdve a gyöngyösiek 10 emberrel játszottak tovább. Ala­csony színvonalú, Iram nélküli já­ték folyt a pályán. A félidő egyet­len gólja a 28. percben esett. Szü­net után fokozatosan tovább nőtt az egyetemisták fölénye, s az 50., majd a 78. percben lőtt újabb gól­jaikkal alakult ki a 3:0-ás végered­mény. A sérülések miatt erősen tartalé­kos és a 15. perctől tíz emberrel játszó gyöngyösiek mélyen formá­juk alatt szerepeltek, a miskolciak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Az együttesben csak Nagy L. küzdőképessége és Pethes igye­kezete érdemel említést. Eli elfo­gadhatóan bíráskodott. (szkocsovszky) További eredmény: Somsály—Miskolci Bányász 1:1 Az NB ni. állása Északi csoport: L Bdelény s 4 _ 1 8J 3 8 2. Egercsehi 5 2 2 — 6:3 7 3. H. Kinizsi 5 2 1 1 8:6 7 MMTE 5 2 i 1 8:6 7 1 5. H. Papp J. SE 5 3 — 2 8:7 6 6. H. Zalka SE 5 2 1 2 8:8 5 7. Sírok 5 2 1 2 3:4 5 M. Bányász 5 2 1 2 7:8 5 S zu ha völgy 5 2 1 2 4:5 5 10. Petőfibánya 5 2 — 3 5:5 4 11. MÁV HAC 5 2 — 3 4:5 4 Somsály 5 — 4 1 3:4 4 13. Gy. V. Izzó 5 1 2 2 3:5 4 14. Gy. Spartacus 5 1 2 2 4:7 4 15. Alíberttedep 5 1 1 3 4:4 3 1«. MEAFC * i 4 sx 2 L Ü. Dózsa—FTC s 0:3 2. Tatabánya—D.-újváros X 0:0 3. DVTK-MTK X 2:2 4. Pécs—Szeged X 0:0 5. Várpalota—Ózd X 1:1 6. Budafok—Sz.-fehérvár 1 rio 7. Kecskemét—Dorog 1 2:0 8. Egyetértés—Ganz 2 1:3 9. Dombóvár—H. Táncsics 1 3:0 10. Sopron—Z. Dózsa 1 2:0 11. Bologna—Juventus 1 2:0 12. Lecco—Fiorentina 2 0:3 13. Torino—Cagliari 1 1:0 +1 14. Mezőfkovácsháza—SZVS® 1 uw — További eredmények a labdarúgó NB I-ben: Ferenc­város—U. Dózsa 3:0, Győr— Komló 9:0, MTK—Diósgyőr 2:2, Pécs—Szeged 0:0, Vasas— Honvéd 1:0, Tatabánya—Duna' újváros 0:0. — NB I. B. eredményei: Ganz MÁVAG—Egyetértés 3:1, Oroszlány—Bp. Spartacus 3:1, Budafok—Székesfehérvár 1:0, Misit olc—Bp. Előre 2:0, Ózd—Várpalota 1:1, Pécsi Bá­nyász—Debrecen 5:1, Kecske­mét—Dorog 2:0. A New York-i nemzetközi vívótalálkozón utolsó műsor­ként a kardviadalt és a csa­patversenyt bonyolították le. A kard egyéniben körmérkő­zéses versenyben döntötték el az elsőség kérdését. A hatos döntőben a világbajnok len­gyel Pawlowski, Pézsa, Hor­váth, az olasz Calarese, az amerikai Hámori és Dasaro került. Pézsa a döntő fordulójában 5:4-re kikapott Pawlowskitól. A lengyel világbajnok jól küz­dött, de Hámoritól meglepetés­re 5:l-re kikapott, így alakult ki a holtverseny Pézsa és Pawlowski között. Az újravívásnál Pawlowski 5:4-re győzött és ezzel meg­nyerte a versenyt. A csapatversenyben hat or­szág indult. A döntőt a ma­gyar és lengyel válogatott vív­ta. A magyar csapat 15:14-es tusaránnyal lett első. (MTI) Z. Danuvia—Egri Spartacus 5:3 (2507:2379) Budapest, NB Il-es férfi tekemérkőzés. Nehéz, ismeretlen pályán idegesen játszottak az egriek, s így megérdemelten szenved­ték el idei első vereségüket a jó képességű fővárosiaktól. Az egriek közül senkit sem lehet dicsérni, mert valamennyien elmaradtak szokott formájuk­tól. Vasárnap délelőtt *iz oral kezdettel Egerben a Bp. Pénz­verővel játszik legközelebb bajnoki mérkőzést az Egri Spartacus. Találkozóra a nép­kerti tekepályán kerül sor. Eger: Pummer 425, Tősi 412, Molnár 405, Simon 390, virág 381, Losonczi 366. — Stockholmban a magyar női csapat harmadik helyet szerzett az asztalitenisz világ­ba,jnokságon. A férfi váloga­tott a 10. helyen végzett. — A New York-Í hagyomá­nyos nemzetközi vívóverse­nyen a lengyel Nielaba szerez­te meg az első helyet, a leg­jobb magyar, Nemere negye­dik lett — Szolnokon négy csapat részvételével vízilabda-tornát bonyolítottak le, amelyen az TJjpesti Dózsa diadalmasko­dott a Szolnoki Dózsa, a Bp. Spartacus és a Szolnoki Dózsa H. előtt — Blois-ban nagyszámú né­ző előtt bonyolították le a ma­gyar—francia ökölvívó viadalt A magyar csapat 12:8 arány­ban győzött, a gyöngyösi ver­senyzők közül Harcsa meg­nyerte mérkőzését Kökény azonban kikapott — A Debrccenhen megren­dezett ifjúsági birkózó vidék­bajnokságon a kötöttfogású légsúlyban Gnoll István az E. Vasas versenyzője szerezte meg a bajnoki címet. (M/C fOiktten,.. Az egyik e<*ri győztes Egerben több mint 400 gyerek részvételével, kitűnő rendezésben bonyolították le r területi gyermek seregszemle első fordulóját, fővárosi év! egri versenyzők részvételével, A nagy számú induló 115 futamban mérte össze tudását. Képünkön Mohai Peti, az 1959-es szü- latÁiű egri fiatal, az egyik, futam győztem. ______ (Molnár X. felvétele) A folytatás is sikerült Egri Lendület—in. kér. TTVE 12:5 (6:1) Budapest, Hévízi úti pálya, NB Il-es női kézilabda-mérkő­zés, v.: Ambrus. Lendület: Zöldi — Vura, Véghné, Baranyai — Redele, Tóth, Rákos. Csere: Jószai, izarvas, Lukácsi. Edző: Csil- 'ag Béla. Az elmúlt vasárnapi szép :yőzelem után most is jó já­tékkal rukkolt ki az egii csa­pat, s biztosan győzött. G: Ba­ranyai 5, Vura 2, Rendele 2, i Véghné, Rákos, Jószai. ÁLLÁS Em Betonelemgyártó Vállalat szentendrei betonárugyára — váci telepére — több éves gyakorlattal rendelkező lakatos szakmunkáso­kat kei es azonnali belépésre. Ta­nácsi igazolás szükséges. Felvétel személyes jelentkezés esetén. Vác. Kisrét dűlő 1. (Fortegyár és váci kisállomás mellett.) Szentendrei Betonárugyár — vá­ci telepére — azonnali belépésre felvesz férfi segédmunkásokat, be- toneűemgyártásl munkakörbe. Ta­nácsi igazolás szükséges. Üzemi étkezés és munkásszállás van. Fel­vétel személyes jelentkezés esetén: Vác, KIs-rét-dűlő 1. szám alatt, (A Fortegyár é® a váci kisállomás mel­lett). Kisgyermek gondozását 2 este ló­ig vállalom. „Gyermekszerető” jel­igén a gyöngyösi Magyar Hirde­tőben. JARMO Jó karban lévő Moszkvics halál­eset miatt eladó. Eger, Kossuth La­jos u. 7. Wartburg de Luxe 1000-es igé­nyesnek eladó, Eger, Balassa B. 29. 30 000 km-t futott 600-as Trabant Limousine 35 000 Ft-ért eladó. Meg­tekinthető Szabó Lajos, Bélapátfal­va, Petőfi u. 17. 500-as Trabant Jó állapotban el­adó. Hatvan. Jereván-presszó. 2000 km-t futott fekete Pannónia eladó. Eger, Május L u. 22. Jó állapotban lévő Danúvia Mo­torkerékpár eladó. Gyöngyös, lak­kod! János utca 11. IV. em. 3. ajtói Híves János. Kitűnő áUapotban 407-es Moszk­vics eladó. Cím: körállatorvos. Bo­gács. 500-as Trabant Combi eladó. Dr* Szucsdch Dénes, Besenyőtelek, köe* zetl rendelő. INGATLAN ' Eladó, vagy egri kettőszobás la­kásért cserélhető Skoda MB 1000-e* grafitszürke 1000 kilométerrel. An­tal, Üj-Sze>ged, Biaha Lujza u. Ui szám. Eladó! 2 szoba-konyha, kertes ház! Azonnal beköltözhető. Cím: Gyöngyös, József Attila utca 48/L Vennék szabad rendelkezésű 1 szoba-összkomfortos' 'lakást Egen< ben. Válaszokat „Készpénz" jeligé­re egri hirdetőbe. VEGYES 50 százalékos könyv-árieszállltá» a gyöngyösi Művelt Nép könyves­boltiban, Török Ignác u. 28,, és az üzemi könyvterjesztőknél. Több ezer könyv közül választhat. F. hó 10—29-ig szerezze be szükségletét! Csehszlovák, mély gyermekkocsi eladó. Érdeklődni: Deméndi út i. sz. alatt. Egerben. Megvételre keresünk tíz, vagy ti­zenkét lapos fűrészgáttert. Cím: Tsz — Hedrehely. Somogy megye. ^öcmaizi ájf tuliázcL, ttijJzjfridumire. vásároljon MŰSZÁL SZÖVETET GYÜRTELENITETT KIVITELBEN, ÜJ MINTÁKBAN,- - SOKFELE SZÍNBEN! Nagy választék az áruházakban és a méteráru-szakűzletekbesfc Dupla széles 97,— Ft-tól 150,— Ft-ig. 'TjaaauzaL kellemes viselet > habselyem és nylon nadrág Gyermek habselyem 10,— Ft-tól nyírni 20,— Ft-tól Női habselyem 14,— Ft-tól nylon 41,— Ft-tól Sokféle fazonból és színből választhat a szaküzletekben. M 41. sz. HKÖU. Egri Üzemegysége gépjárműszerelőket, autóvill. szerelőket, karosszéria- és általános lakatosokat, 1 fő esztergályost, valamint 2 fő segédmunkást akku. javításra felvesz Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezés: 4. sz. AKÖV, Eger, Lenin u. 194. Üzemegység műszaki oszt. BŐD fi PEST FELVESZ esztergályos, marós, villanyhegesztő szakmunkásokat. Térítéses vasúti jegyet és szállást biztosítunk. Jelentkezés: levélben, Bu­dapest, VTII„ Vajda Péter u. 10. Munkaerő-gazdálko­dás. MOST érkezett készletekből PRAKTIKUS, MODERN, SZÉP gyermek­fehérneműk Freskó fiú pizsama 55,— 108,— Ft Puplin fiú alsónadrág 20,— Ft Lányka crepp hálóing 42,— 72,— Ft Lányka crepp pizsama 60,— 135,— Ft Lányka Krisztina pizsama 70,— 150,— Ft----------------------------------