Heves Megyei Népújság, 1967. március (18. évfolyam, 51-76. szám)

1967-03-15 / 63. szám

Kispesti mozaik ... Idény elejt forniiih lalHlarúgfó-lmjnokiisig nyiíáayáii a megyei A megyei bajnokság ez évi első fordulóiénak mérkőzései szerte a megyében szinte orkánszerű szél­ben zajlottak le. Ennek megfele­lően igazi jó játékra nem kerül­hetett sor, mert a legszebb akció- kait is elrontotta a le-lecsapódó szél. Rózsaszontmárton-ban a szél mellett rontotta a játék képét a mély talajú pálya, valamint az, hogy a játékosok nagyon idegesen szerepeitek. Két 11-est ítélt a játék­vezető. s ennek során parázs je­lenetekre került sor a pályán, sőt. az egyik bélapátfalvi csatár a ki­állítás sorsára is jutott. Nem volt belemenesmenrtes az E. Dózsa TTL —Verpeléti Honvéd találkozó sem. Itt az I. félidőben a verpeléti ka­pus sérült meg súlyosan.. Általában az első fordulót — tu­dósítóink jelentése alapján — az idény eleji forma, kemény beleme- nések és orkánszerű szél jellemez­te. Ennek alapján — az Egri Hon­véd kivételével — egyik csapat sem nyújtott magabiztos teljesít­ményt. Egri Spartacus—Apc 0:0 Eger, 200 néző, v.: LóczL. Spartacus: Szűcs — Simon, Srej, Baranyai — Szalonitai. Mezei — Sós, Csat hó, Tart. V árkonyi, Pőcsl. Edző: Juhász Attila. Apc: Gáti — Mészáros, Jónás, Nyitrai — Dobrocsi, Csirke — Rá ez. Reznyák, Tóth. Zólyomi, ZeJxiik. Edző: Takács László. Idény eleji formában Játszott mindkét csapat. A gól nélküli dön­tetlen a látottak alapján igazsá­gos. Jók: Simon. Szalomtai, Mezed, illetve Dobrocsi. Csirke, Reznyák. Rózsaszentmárlon— Bélapátfalva 1:0 (1:0) Rózsaszentmártoo. 300 nézó. Csiba. Bányász: Buzogány — Kovács, Oubis, Végit — Lakatos, Szabó — Szép. Morvái, Báti, Tóth, Imre H. Edző: Dorniar Sándor. Építők: Bajzáth — Horváth, Dur- zó. Molnár — Bartha, Baranyi — Mikó I., Sas. Mi'kó II.. Berecz, Ke­lemen. Edző: Antal Gyula. Csúszós, mély talajú pályán ke­rült sor a találkozóra. A vendégeik rohamoztak többet, de az újonc Buzogány jó napot fogott ki, A A Népújság tippjei a U. hétrét 1. Roma—Inter. X 2 2. Napoli—Bologna 1 X 3. Milan—Brescia 1 4. Mantova—V enezia 1 5. Cagliari—Juventus X 1 6. Ata lanita—Lanerossd 1 7. S*pal—Lazio 1 8. Arezzo—Padova X 2 9. Catania—Livorno 1 X 10. Palermo—Modena 1 11. Pisa—Potenza X 2 12. AS Reggiana—Genoa 1 13. S a vona—Messina Pótmérkőzések: X 2 14. Ca tanzaro—N o vara 1 15. Torino—Lecco 1 16. Fioren-tina—Foggia i mérkőzést eldöntő egyetlen gól 11-esből esett, amelyet Báti értéke­sített. A II. félidőben a vendégek­nek is akadt büntető rúgásuk, de a rózsái kapus ezt is hárította. Ez­után botrányos jelenetek adódtak a pályán, amelynek végén az egyik vendógjátékos a kiállítás sorsára jutott. A látottak alapján a dön­tetlen eredmény igazságosabb lett volna. Jók: Buzogány, Szabó Szép. Lakatos, illetve Sas. Mikó IL. Be­recz. Kelemen. (Juhász) R®csk—Mátraalji Bányász 2:1 (0:1) Recsfc. 500 néző. v.: Lombos!. Recsk: Zám — Gál L. Sütő. Gál n. — Maruzs, Burján — Szűcs, Dinnyés, Pócs. Csányi, Petrányi. Edző: Mészáros B. Bányász: ír zalai — Nagy I., Sző- lösi. Nagy II. — Huszár. Boros! — Varga. Zitái. Húgai, Imre. Seregi. Edző: Héti U Az I. félidőben a vond égek ját­szottak jobban, s l:0-ás vezetésre tettek szert. Szünet után a lendüle­tesebben látszó hazaiak a martik javára fordították a találkozót. Gól- lövók: Dinnyés (11-esből.) Csányi, illetve Zilál (11-esből). Jók: Pócs, Sütő. Burján. Illetve Imre. Zilál. Varga. (Borsos) Egri Dózsa III.—Verpeléti Honvéd 1:1 (1:0) Eger. 200 néző. Dózsa: Székes! — Veres. Csapó, Cserős — Birincsik, Tóth — László Bakondi. Nagy J.. Kis Gy.. Bartha. Edző: Lisiztóczky Péter. Verpeléti Kékesi — Beds, Lehotal. Berkes — Lipkovics. Nagy P. — Nagy Gy.. Darók. Szabó, Kozma, Bige. Edzó: Nagy A. A mérkőzést végig a jórészt ifjú­sági korban levő Dózsa HL irányí­totta. de rutin-talan csatárai a leg­biztosabb gólhelyzeteket is elügyet- lenkedték. Az L félidőben a ven­dégek kapusa megsérült. A verpe­létiek egyenlítő gólja védelmi hi­bából esett. Göliövők: Bakondi, il­letve Nagy Gy. Jók: Veres, Csapó. Cserős. illetve Bige. Lehotal, Ber­kes. (Balázs) Honvéd Táncsics SE—Hevesi MEDOSZ 1:1 (1:0) Vlson-ta, 200 néző, ÉR. Táncsics: Bagi — László. Palotai^ Frei — Bnedek. Tófalvi — Gál, Ma­gyar, Pásztor H., Rozinán. Szűcs. Edző:. Alá István. MEDOSZ: Berkes — Fehér, Stolcz. Nagy — Gombaszögi, Lányi — Budai S„ Meleghegyi. Budai I., Rédei, Kovács. Edző: Nagy Ferenc. Az I. félidőben a hazaiak irá­nyították a mérkőzést. Az eső gól a 17. percben esett: a félpályáról küldött szabadrúgást Szűcs nagy erővel a léc alá vágta. A n. fél­időben a vendégek voltak többet támadásban. Az egyenlítő gól a 77. percben esett, amikor egy távoli lövésit a hazaiak kapusa kiejtett és a Labdát a szemfüles Budai köz­vetlen közelről a hálóba lőtte. A két ellentétes félidő igazságos dön­tetlent hozott. Góllövők: Szűcs il­letve Budai. Jók: Palotai. Benedek, illetve Stolcz, Nagy. (Kővári) Gyöngy üsoroszi—FVSC 2:3 (0:0) Gyöngyöscxroszi. 200 néző, v.: Sas- vári. Bányász: Berentés — Dezső, Ko­vács, Ducza — Tóth, Czagány — S*zorok. Kiss. Bútora, Dugnovics, Szabó. Edző: Pál István. FVCS: Kelemen — Gál. Kakukk. Kocsis — Vaskó. Nyeste — Fe- rencz. Csuhaj i, Zajácz. Ignácz, Holczreiter. Edző: Péter János. A viharos erejű szél erősen be­folyásolta a mérkőzés lefolyását. A kemény, de sportszerű találko­zón igazságos eredmény született. Góllövők: Szabó. Czagány, illetve Nyeste, Holczreiter. Jók: Kovács, Czagány, Bútora, illetve Nyeste, Zajácz, Holczreiter. (Dér) Bervai Vasas—Hatvani HSE 0:0 Eger, 200 néző. V.: Megyeri. Vasas: Farkas — Bukuú. Kéri, Szegedi — Póta, Ivádi — Kovács, Hevér, Hídvégi, Révász, Kiss. Ed­ző : Román Péter. Honvéd: Gyökér — Szonda, Häu­ser, Kovács — Peller, Kiss — Zsák, Laczkó. Lukács, Horváth, Sze- pesvári. Edző: Kornél József. Két ellentétes félidőt hozott a ta­lálkozó. Az első félidőben a jóne­vű játékosokból álló hazai együt­tes támadott többet, sok gólhely­zetet dolgozott ki, de a befejezé­sekbe rendre hiba csúszott. A má­sodik félidőben az újonc hatva­niak voltak a kezdeményezőbbek, de a hazai védelem jól állt a lá­bán. Jók: Kéri, Hevér, Ivádi, illet­ve Zsák, Laczkó, Horváth. Pétervására—Egri Honvéd 0:3 (0:1) •ih A megyei ifjúsági bajnokság el­ső fordulójának eredményei: Pé- tervására—Egri Honvéd 2:1, Gyön- gyösoroszi-FVSC 1:2, Rózsaszent- márton—Bélapátfalva 2:1, Recsk— MátraalU Bányász 1:1, Egri Spar­tacus—Apc 3:0, Egri Dózsa III.— Verpelét 3:0. (A Hevesi MEDOSZ és a Bervai Vasas szabadnapos volt.) A bajnokság állása: A kispesti stadionból emelt fő­vei távozhatott vasárnap délután ! a mintegy 2—300 főnyi egri szur­kolótábor. Emelt fővel, mert a Dó­zsa a U. félidőben olyan játékot produkált, amelyre bármelyik csa­pat büszke lehet. Nem a vidékiek­re régen oly leliemző „haj »ró’*’ van szó csupán, hanem a kultu- j rált, átgondolt, ötletes akciókról, amelyek meglepték nemcsak I Tichyéket, de a hozzáértő kispesti I közönséget is. Az egyik szurkoló i például, amikor felfedezte, hogy egriek vagyunk, így szólt hozzánk: — Tudják, én Fradi-szurkoló va­gyok, itt lakom Kispesten, ázért jöttem ki erre a mérkőzésre. Nem bántam meg! Csak a Fradi tudja úgy tenni-venni a labdát, ahogy a maguk csapata . .. ❖ Sárközi, a fiatal egri összekötő ezúttal is kitett magáért. 90 per­cen keresztül szinte megállás nél­kül küzdött, harcolt, cselezett, ka­pura lőtt, s játszi könnyedséggel futkározott a Honvéd kemény vé­delmi falában annak ellenére, hogy Siposék külön gondot fordí­tottak őrzésére. A jó játéknak meg is lett a jutalma: a csatár bekerült a B válogatott keretébe! Gratulálunk Sárközi Pistának, további lelkes, céltudatos, fegyel­mezett játékot, további szerény, sportemberhez illő magatartást vá­Apróhirdetések runk tőle. Reméljük: ő elkerüli azoknak a labdarúgóknak a sor­sát, akiknek korán a fejükbe szállt a dicsőség . .. * Az egri tartalék-együttes már szombaton lejátszotta Kispesten a Bp. Honvéd elleni mérkőzést és 3:0 arányú vereséget szenvedett. A csapat ,,gólképtelenségben múlt ki”. Ahogy a kispesti nézők mond­ták: az I. félidőben hat gólt is rúghattak volna az egriek . . . A Dózsa vezetői, játékosai sok elismerést kaptak az ellenféltől, a mérkőzésen jelen volt szakveze­tőktől. A Honvéd játékosai például azt hajtogatták: — Szerencsénk, hogy most talál­koztunk az egriekkel. Nem hit­tük el, hogy így tudnak focizni. A későbbiekben sok csapat életét ke­seríthetik meg . . . Nos, az elismerés mindig lél­esik. De ahogy a Dózsa csapatka­pitánya, Kiss János mondja . .. — Nem bánnánk, ha dicséret helyett egy kicsit elmarasztalná­nak bennünket — csak lenne há­rom pontunk ... A kapitány szavaihoz csak any- nyit fűzünk hozzá: majd csak megindul a pontszerzés is, ami elég lesz ahhoz, hogy a csapat ben': maradjon a legmagassabb osz­tályban ! <—<iy> Kompresszor és vákuumszivattyú kezelésében és javításában jártas dolgozót keres felvételre az Egri Dohánygyár. 1. E. Dózsa 1 1 __ 3:0 2 E. Spartacus 1 1 — — 3:0 2 3. R.-szentmárbon 1 1 — — 2:1 t FVSC 1 1 — — 2:1 2 Pétervására 1 1 — — 2:1 2 6. Recsk l — 1 — 1:1 1 Mátraalji B. 1 — 1 — 1:1 1 8. Heves — — — Bervai Vasas 10. E. Honvéd 1 — — 1 1:2 Gy.-oroszi 1 — — 1 1:2 Bélapátfalva 1 — — 1 1:2 — 13. Apc 1 — — 1 0:3 — Verpelét 1 — — 1 0:3 — A totó nyereményei: 12 találat (31 db) 21 500 Ft. 11 találat (395 db) 675 Ft. 10 találat (2306 db) 121 Ft. A Budapest! Kőolajipari Gépgyár Bp., XVIII. Gyömrői út 79 —83. azonnali belépésre keres műszer- és technológiai sze­relési munkahelyekre kül- szolgálatos munkakörbe, központifűtés-szerelőt, csőszerelő-hegesztő, vízvezeték-szerelő, központi telephelyre tmk-lakatos, vasszerkezeti lakatos, lemezlakatos, hegesztő villanyszerelő, esztergályos, fényező szakmunkásokat. Jelentkezés a vállalat munkaügyi osztályán. Véget ért a teremkézilabda-bajnokság Vasárnap kedvező idő­ben Egerben, a Nagy János ut­cai pályán bo­nyolították le a megyei te- remkézilabda- bajnokság dön­tő mérkőzéseit. A férfiak me­zőnyében a Si- roki Vasas ha­talmas küzde­lem után, 18:17 arányban, le­győzte a sok helyzetet ki­hagyó Egri He­lyiipart. Ké­pünkön 7 mé­terest értékesít a sirokiak csa­tára. (Molnár I felv.) Figyelem ! Az É. M. 25. sz. Állami Építőipari Vállalat Budapest, XXI. kér. (Csepel), Kiss János altábornagy utca 19—21. felvesz pestmegyei munkahelyeire kubikos és segédmunkásokat, villanyszerelőt, víz- és központifűtés­szerelőt, festőt, üvegest, bádogost, lágy- és keménytetőfedőt, épületlakatost, vasbetonszerelőt, géplakatost. Jelentkezés a fenti elmen, a mun­kaerő-gazdálkodáson. Tanácsi iga­zolás szükséges. munkásszállást, üzemi étkezést és különélést bizto­sítunk a dolgozók részére. r T T T T rTTTTI HEEDEHm Eladó házhely. Érdeklődni lehet: Gyöngyös, Baross Gábor út 31. szám alatt. 2 szoba, konyha,. me!h'ékhdyis*é- gekböl álló kis családi ház eladó, azonnal beköltözhető. Eger, Tetem­vár u. 26. (VáráLlomásnál). XZSGEBOra Rózsa! A legszebb újdonságok. Bokor-, baba-, fu tófaj fákban. gla- diólusz-hagyma. orgonafa, gyönyö­rű színekben, díszcserje, örökzöld, buxus. ribizli-málna. Kérje díjmen­tes fajtaismertetőmet. Szállítás pos­tán. Székely kertészet. Budapest, III., Vörösvári 18. Alig használt lengyel heverő el­adó! Érdeklődni: du. 14 órától 16 óráig. Eger, Hadnagy út 14/1. VI. em 4, Gyöngyösön kárpitozott garnitú­rák minden színben. KISIPARI munka. Minden héten pénteken a piactéren. Nagy Gyula kárpitos mester. Felemelték a dohanyfelvásárlási árakat: szabolcsi és debreceni dohányét 25—30 százalékkal, kertiét 22. szuloki és havanna dohányét 33. a hevesi zölddohá­nyét 50 százalékkal. A felemelt felvásárlási árak, kedvezményes természetbeni juttatások, ingyenes védőszer és permetezési költségtérítés mellett érdemes dohányt termelni. Kössük meg mielőbb a dohánytermelés] szerződést! ARANY-, EZÜST-, BRILLIÄNS, DRÄGAKÖ tcuiqjyxLit tne^gmímroliitk, fővárosi szakértő közreműködésével, KÉSZPÉNZFIZETÉS ELLENÉBEN: Eger, Széchenyi u. 10. sz. alatti ÖRA-, ÉKSZERBOLTBAN, március 21-től március 24-ig. Has véti vásár! A verpeléti fmsz. szaküzleteiben több millió Ft-os árukészlet között válogathat. Várja Önt, a Ruházati áruház, Vas- és műszaki holt, Rútorbolt, Üveg-porcelán holt, KuUurci kkholt, Tüzép telep Jól jár, ha nálunk vásárol, mert időt, pénzt, fáradságot takarít meg. Húsvéti vásár! HABSZIVACCSAL béleli szövetek (laminált) nagy választékban vásárolhatók a Füzesabonyi Fmsz. Áruházában!