Népújság, 1966. november (17. évfolyam, 258-280. szám)

1966-11-16 / 270. szám

Jól hajráztak IMB III-as csapataink A labdarúgó NB III. északkeleti csoportjában befejeződtek a küzdelmek, az északi csoportban viszont még két forduló van bátra. Csapataink a vasárnapi fordulóban nagyszerűen helytálltak: a Hatvani Kinizsi könnyen fektette két vállra az első helyezett Kisterenyét, az Egercsehi Bányász pedig biztosan nyert a Jó ké­pességű Debreceni Honvéd ellen. Petőfibánya értékes pontot szerzett a már NB Il-es EVTK-tól, s a 4. helyért harcoló Gyön­gyösi Honvéd gól nélküli döntetlent ért el a Balassagyarmati Dó­zsával szemben. Csak a MÁV HAC szenvedett vereséget, ez azonban mit sem változtatott végső helyezésén. Hatvani Kinizsi—Kisterenye 3:0 (2:0) Hatvan, 300 néző. V.: Sípoo. Hatvan: Bacsa — Garami, Schmidt, Gubis — Koczka. Hege­dűs — Zámbó. B'oroníkai, Kris­ty án, Lovász, Román. Edző: Kris- tyán István. A kieséstől veszélyeztetett hatva­ni csapat kezdettől fogva nagy ira­mot diktált, Uwiiadásait a vendé­gek védelme sokszor csak durva­ság álltai tudta megakadályozni. A 18. percben Boronnai szerezte az első gólt. nem sokkal később Zám­bó nagy erejű kapáslövése a kapu­fán csattant. A 34. percben újabb hatvani gólnak örülhettek a né­zők, ezúttal is Boronkai volt ered­ményes. Szünet után a Kinizsi vé­dekezésre rendezkedett be. A baj­nokcsapat sokat támadott, de a ha­zai védelem jól -'állt a lábán. Az utolsó gól a 82. percben esett, amikor Román beadását Kristyán kapásból a jobb alsó sarokba vág­ta. 3:0. A lelkesen és helyenként jól ját­szó Kinizsi rászolgált a győzelemre. Valamennyi játékos kitűnő telje­sítményt nyújtott, mégis külön ki keli emelnünk Kristyán és Boron­kai játékát. Sípos hiba nélkül bí­ráskodott. (szendy) Erzsébeti VTK—Petőfibánya 1:1 (1:0) Petőfibánya, V.: Fehér, Bányász: Szuhányi — Kotród; Tótál I-, Tóth n. — Berta, Gáldi I. — Plessek. Makalicza, Gelles n., Laczkó IL, Gelles I. Edző: Takács László. A vendégek kezdtek jobban és már a 6. percben megszerezték a vezetést: bal oldali támadás vé­gén a balszéűső lövése a kapufáról vágódott vissza és a szemfüles kö­zépcsatár közelről a hálóba továb­bított. 1:0. Ezután változatos küz­delem alakult ki, mindkét kapu sokszor forgott veszélyben. Vala­mivel a vendégek kezdeményeztek többet, de a petőfibányai védelem jól állt a lábán. Szünet után sem változott a helyzet, bár a Bányász támadásai veszélyesebbé váltak. A 75. percben jo-bb oldali akció ala­kult ki, Plessek beadására Geldes I. és Makalicza rajtolt rá, végülis Gelics sodorta a hálóba a labdát. 1:L Petőfibánya a győzelmet is megszerezhette volna, de Laczkó n. nagy lövését ritka bravúrral nyomta szögletre a kapus. Végig sportszerű küzdelemben, igazságos döntetlen eredmény szü­letett. Egyénileg Szuhányi jól vé­dett, a hátvédhármasban Tóth I. bizonyult a legjobbnak. A két fe­dezet többnyire a védelmet támo­gatta, a csatársorban Gelics gól­jáért érdemel dicséretet. Fehér ki­tűnően bíráskodott. (kulcsár) Kazincbarcika—MÁV HAC 3:0 (2:0) 1000 néző, V.: Szabó. MÁV: Molnár — Miklós. Terényi, Gugyella. — Tóth H., Adám — Fe­hér, Fister, Szabó, Sármány, Bá­lint n. Edző: Hídvégi József. Vizes, csúszós talajon a már NB IT-be jutott hazai csapat lépett fel támadólag, s a 15., valamint a 22. percben két gólt szerzett. A második félidő — meglepe­tésre hatvani rohamokkal folyta­tódott. az 55. percben azonban mégis a hazai csapat ért el újabb gólt: Miklós becsúszó szerelését a játékvezető szabálytalannak minő­sítette, s a megítélt büntetőt a kö­zépcsatár értékesítette. 3.0. A hatvani csatárok előtt s adó­dott helyzet, ezek kihasználása azonban nem sikerült. A talajhoz jobban alkalmazkodó Kazincbar­cika megérdemelten győzött. A hat­vaniak közül Molnár jól "látta él feladatát, a hátvédhárm. i Gu­gyella teljesítménye eLc órhető. Adám volt a jobbik fedezet, a szétesően játszó csatársorból senkit sem lehet kiemelni. váry) Egercsehi—Debreceni Honvéd 1:0 (0:0) Egercsehi, 200 néző. V.: Antal. Bányász: Bráz, — Balogh, Hot* váth. Halász. Dorkó — Nagy Ipacs — Erdei, Kovács, Kelemen« Stoff. Edző: Varczába Ágoston. Erősen felázott, mély talajú pá­lyán, 30 percen át változatos, ki­egyensúlyozott küzdelem alakult ki, ezután azonban a hazai csapat kerül* fölénybe, de csatárai a leg­jobb helyzeteket is elhibázták. A debreceniek szemmel láthatóan a védekezésre összpontosítottak, s csak szórványosan vezettek néhány ellentámadást. Szünet után foko­zódott az iram, előbb Horváth nagy lövését mentette a kapufa, majd a 85. percben eldőlt a mérkőzés sor­sa: Horváth, majd Erdei lövése vágódott le a kapusról, harmad­szorra azonban Kelemen biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Egercsehi kis szerencsével na­gyobb arányban is nyerhetett vol­na. Bráz bemutatkozása jól sike­rült, a védők közül Horváth játé­ka emelkedett ki. Ipacs sokat dől­gozott, a támadósor adós maradt a helyzetek kihasználásával. Antal jól vezette a mérkőzést. (sulyok) Gyöngyöst Honvéd— Balassagyarmati Dózsa 0:0 Gyöngyös, V.: Kovács. Rossz talajú pályán kezdett a két együttes. Az első helyzet a hazai kapu előtt adódott: Pálhuber Me- lega elé öklözött egy labdát, s a szélső újabb lövése a kapu fölé Jutott. Kiegyensúlyozott mezőny­játék alakult ki a két 16-os vonal között. Ebben a játékrészben főleg a védelmek jeleskedtek. Szünet után a Dózsa kapott jobban lábra A 70. percben Kaicsó nagyerejű szabadrúgását Pálhuber szögletre mentette. A hajrában heves balas­sagyarmati rohamok következtek, a gyöngyösi védelem azonban szilár­dan állt a lábán. A bajnokság állása: i Északi csoport 1. Kisterenye 2. EVTK 3. BEAC 28 17 8 28 15 10 28 16 4 3 52«) 42 3 46:19 40 8 47:33 36 4. Ikarus 28 12 5. Gyöngyös 28 12 6. Bp. Postás 28 11 7. Mizserfa 28 10 8. Sashalom 28 11 0. Bp. Vegyi mű. 28 10 10. Tűzoltó D. 28 8 11. Petőfibánya 28 9 12. B.-gyarmat 28 9 7 9 48:32 31 7 9 31:24 31 7 10 46:38 29 8 10 34:36 28 5 12 36:43 27 6 12 34:42 26 9 11 25:28 25 6 13 42:42 24 6 13 36:52 24 13. Z. Építők 14. Testvériség 15. Hatvani K. 16. V. Dinamó 28 7 9 12 21:37 23 7 8 13 25:43 22 9 3 16 40:55 21 6 7 15 30:49 19 1. Ormosbánya 2. K.-barcika 3. Rudabánya Eszakkdetl csoport 30 18 5 7 76:33 41 30 15 8 7 39:27 38 30 15 7 8 41:25 37 4. M. Honvéd 30 14 5. Debr. Elektr. 30 12 6. Somsályb. 30 13 7. Debr. Kin. 30 13 8. M. EMTE 30 11 9. Edelény 30 11 10. Debr. Honvéd 30 11 30 10 30 11 30 10 30 9 30 8 14. Debr. EAC 15. Kisvárda • 7 57:35 37 9 9 48:31 33 7 10 49:40 33 4 13 47:44 30 7 12 47:44 29 7 12 37:42 29 7 12 34:43 29 8 12 47:60 28 4 15 44:58 26 4 16 31:43 24 5 16 45:57 23 7 15 38:67 23 16. Nyíregyháza 30 7 6 17 31:62 20 Az első vonal felettiek bejutot­tak az NB II-be. míg a második vonal alatt szereplő Nyíregyháza kiesett az NB m-bóL Képfelvételről közvetíti a tv az Inter—Vasas mérkőzést A Magyar Rádió és Televízió tit­kársága közli: Mint ismeretes, az Internazionale vezetősége váratla­nul megváltoztatta az Internatio­nale—Bp. Vasas Európa-kupa lab­darúgó-mérkőzés idejét. A Kos- suth-rádió az új időpontban, szer­dán 13 órakor ad helyszíni közve­títést Milánóból. A Magyar Tele­vízió pedig a korábban megadott időpontban, tehát 10.05 órakor kép­felvételről sugározza a mérkőzést. (MTI) Véget értek a megyei labdarúgó-bajnokság küzdelmei Hosszú mérkőzéssorozat után va­sárnap befejeződtek a megyei lab­darúgó-bajnokság küzdelmei. Mint ismeretes, az Egri Dózsa II. nyerte a bajnokságot, a kiírás értelmében azonban a Gyöngyösi Spartacus, a Siroki Vasas és a Gyöngyösi Va­sas Izzó csapata került fel az NB m-ba. Mint az utolsó két helye­zett, a Gyöngyösoroszi és a Gyön­gyösi VSE játszik osztályozót a me­gyei II. osztály két csoportjának 2. helyezettjével. A vasárnapi fordu­ló néhány váratlan eredményt ho­zott: Bélapátfalva 8 gólt rúgott a Mátraalji Bányásznak, a recskiek pedig 6:1 arányban lelépték a He­vesi MEDOSZ-t. Bélapátfalva—Mátraalji Bányász 8:0 (3:0) Bélapátfalva, 200 néző. V.: Simon dr. Építők: Nagy — Durzó, Baranyi, Kelemen — Sas, Barta — Molnár, Csuhány, Mikó T., Mikó II., Berecz. Edző: Fischer Sándor. Bányász: Szalai — Nagy, Szőlős!, Benedek — Geiger, Boros! — Nagy 11., Juhász, Varga. Morvái, Hídvé­gi. Edző: Héthy László. A minden részében jobb Bélapát­falva ilyen arányban is megérde­melten nyert a gyenge napot kifo­gó Bányász ellen. G.: Csuhány 3, Mikó I. 2, Durzó, Berecz, Mikó H. Jók: Csuhány, Durzó, Mikó I., illet­ve Varga, Morvái. (Horváth) Gyöngyösi Vasas Izzó— Gyöngyösi Spartacus 2:1 (1:0) Gyöngyös, 300 néző. Izzó: Nagy I. — Nagy ül., Tóth 1., Nemes — Szonda. Török — Po- tye. Szerdahelyi, Halmóczki, Pász- ti, Tóth H. Edző: Gere Tihamér. Spartacus: Csaba — Trencsényi, Nagy T., Somodi — Kévés, Kuti — Rácz, Bágyi, Deli, Szabó, Borosi. Edző: Treiber Rudolf. Végig jó iratnú, színvonalas küz­delmet láthatott a közönség, amely­ben a szerencsésebb csapat szerez­te meg a győzelmet. A Spartacus több helyzetét két kapufa és egy kihagyott ll-es is bizonyítja. A dön­tetlen igazságosabb lett volna. G.: Tóth II., Kévés (öngól), illetve Rácz. Jók: Szerdahelyi ( a mezőny legjobbja), Tóth I., Török, Nagy L* illetve Nagy T., Deli, Rácz. (szkocsovszky) Egri Dózsa n—Siroki Vasas 4:2 (1:2) Eger, 200 néző. Dózsa: Papp I. — Csapó, Papp IL, Póta — Hanus. Gál — Szabó n., Szabó I., Czeglédi, Usztöke, Kiss II. Edző: Jáhn Aladár. Vasas: Bognár — Hadobás, Czi- bik. Kozma — Krajecz, Zagyi — Penyaskó, Kovács, Csáki, Ivádi, Czipó. Edző: Kosa Károly. Az első félidőben a vendégek ját­szottak jobban, s két ízben is meg­szerezték a vezetést. A második félidőben Krajecz öngólja után Eger vette át az irányítást és biz­tosan győzött. G.: Szabó I.. Czeglédi, Üsztöke, Krajecz (öngól), illetve Czipó, Csá­ki. Jók: Papp IT., Hanüs, Gál, Üsz­töke. illetve Hadobás, Kozma, Csá­ki, Ivádi. (fazekas) Verpeléti Honvéd—Egri Spartacus 1:0 (1:0) Verpelét, 200 néző. Honvéd: Kékesi — Miszori, Szabó, Vitéz — Berkes, Gacsal — Nagy, Hadobás, Kozma, Kékedi, Laskai. Edző: Román Péter. Spartacus: Paláncz — Kövecsi, Srej, Baranyai L — Baranyai IL, Simon — Sós, Benkő, Várkonyi, Karanyicz, Jászberényi. Edző: Ju­hász Attila. A lelkesebben játszó hazai csa­pat megérdemelten nyert. A játék­vezető a 70. percben Vitézt kiállí­totta. G.: Hadobás. Jók: Kozma (a mezőny legjobbja), Kékedi, illetve Paláncz, Várkonyi. (szakái) Recski Bányász—Hevesi MED ŐSZ 6:1 (3:0) Recsk. 350 néző. V.: Dózsa. Recsk: Bakondi — Gál, Sütő, Ró­nai — Maruzs, Szűcs — Orc*z, Dinnyés, Szabó, Zsoldos, Pócs. Ed­ző: Mészáros Bertalan. A kitűnő formában játszó Bá­nyász tetszés szerint érte el góljait, s a győzelmi arány akár nagyobb is lehetett volra. G.: Dinnyés 3, Zsoldos, Pócs, Szabó, illetve Ba­logh. Jók: Dinnyés (a mezőny leg­jobbja), Pócs, Sütő, Zsoldos, Sza­bó, illetve Nagy, Gombaszögi. (borsos) A megyei labdarúgó-bajnokság teljes táblázata: 1. E. Dózsa n. 30 24 3 3 156:50 51 2. Gy. Spart. 30 21 4 5 80:24 46 3. Gy. v. izzó 30 17 5 8 50:29 39 4. Sírok 30 16 7 7 51:34 39 5. Bélapátfalva 30 14 6 10 73:53 34 6. E. Spart. 30 11 8 11 45:51 30 7. Mátraalji B. 30 12 6 12 45:52 30 8. Heves 30 12 6 12 44:57 30 9. Apc 30 9 9 12 36:59 27 10. R.-márton 30 10 6 14 49:49 26 11. Recsk 30 9 8 13 45:60 26 12. Verpelét 30 9 5 16 37:45 23 13. Gy.-oroszi 30 10 3 17 32:58 23 14. E. Honvéd 30 8 6 16 39:69 22 15. Bervai V. 30 8 6 16 31:69 22 16. GYVSE 30 3 6 21 27:81 12 A Gy. Vasas Izzónak még van esélye az KB II-be jutásra Szombaton és vasárnap tovább folytatódik az osztályozó mérkő­zések kézilabdában, a megyei I. osztályba. Illetve az NB II-be való feljutásért. Egerben három férfi- és három nöl csapat részvételével folyt a küzdelem a megyei I. osz­tályba való feljutásért. A férfiak­nál a Hatvani Honvéd, a nőknél pedig a füzesabonyi vasutas lányok bizonyultak legjobbaknak és így ók kerültek be az I. osztályba. A megyei bajnokságot nyert Egri Kinizsi nöl és a Gyöngyösi Vasas Izzó férflesapata a hét vé­gén két mérkőzést játszott az NB n-be való jutásért. Az egri lányok mindkét esetben vereséget szenved­tek, s kiestek a további küzdel­mekből. míg a gyöngyösi fiúk Idegenben vesztettek, otthonukban pedig győztek és Így jogot nyer­tek arra. hogy a december 3—4-én és 10—11-én, Tatán sorra kerülő pótosztályozó mérkőzéseken kivív­ják maguknak a feljutást. Tatán az NB II-ből kieső csapatok és az osztályozón második helyet elért együttesek körmérkőzés formájá­ban. három csoportban döntik el a feljutást, PR0 IRDETES Állas Szőlészeti Kutató Intézet telep© Eger, Lenül u. 140, szőlő alá törté­nő talajforgatásra férő munkaerő­ket, brigádokat Is felvesz. Vala- irint kísérleti szakmunkásnak 1-2 fő mezőgazdasági szakiskolát vég­zett fiatalembert alkalmaz. azonnali belépéssel keres kereske­delmi osztályvezetőt. Előírásoknak megfelelően érettségi és szakmai gyakorlat szükséges. Fizetés képe­sítésnek megfelelően. Jelentkezni írásbán vagy személyesen a köz­ponti irodán. INGATLAN 15 éves korú, 8 általánost végzett fiatalokat felvesz 1 éves fonó-szövő ipari tanulónak M#7. IL 1-1 beiskolázással, a Magyar Pamutipar. Jelentkezés: Bpest, IV* Erkel u. 30. Szakoktatási iroda. Lakást biztosítani nem tudunk. Családi ház beköltözhetően ela­dó. Eger, Pázsit út 22. (Cifrapart) VEGYES Rózsa! A legszebb nemzetközi újdonságok, tulipán, jácint, nár­cisz, gladióíusz, gyümölcscserjék, díszcserjék. Kérje díjmentes fajta- ismertetőnket. Szállítás postán. Székely dísznövénykertészet, Buda­pest, ül.. Vörösvári u. 18. Egri Kinizsi—Martfű 3:7 (3:<D Eger, 100 néző. V.: Járai. Esős, hideg időben kerül* sor a mérkőzésre. A jó erőkből s ruti­nos játékosokból álló Martfű mind­két félidőben jobban aLkalmazko- dott a talajhoz, és biztosan sze­rezte meg a győzelmet. Az egri csapat góljait Tóth V^ Pócs és Tóth A. szerezték. Martfű—Egri Kinizsi 19:0 (11:0) Martfű, 300 néző. V.: Bán. A sáros, nehéz talajon kirobbanó formában játszott a hazai együt­tes és ilyen gólaránnyal is megér­demelten győzött a több tartalékkal és sérült játékosokkal szereplő eg­riekkel szemben. SBTC—Gyöngyösi Vasas Izzó 14:13 (6:6) Salgótarján, 150 néző. V.: Oszláncz­M. Gyöngyös: Varró — Csőke. Túri J.. Szlovencsák, Szabó, Csépány, Cserta. Csere: Molnár, Balogh: Túri L., Füleld. Gyöngyösi Vasas Izzó—SBTC 23:10 (10:5) Gyöngyös, 300 néző. V.: Koreny. Gyöngyös: Füleld, Csőké. Túrt,- J., Szlovencsák, Szabó, Csépány,. Molnár. A találkozó első részében ki­egyensúlyozott küzdelem folyt a pályán, de később a hazaiak — a közönség hangorkánjá ól buzdítva —. magukhoz ragadták a kezdeménye- zést és győzelmük egy percig sem volt vitás. A vendégek három 7 méterest hagytak kihasználatlanul. A Vámoagyőrit és Vidéke Körzeti FöLdmüvesszövetkezet igazgatósága Hibátlan tartásban... Pajtások Az északi terület Egerben le­bonyolított serdülő tornászbaj- n/oksága a jól felkészített mis­kolci fiatalok jelentős sikerével zárult. Az egriek közül Takács (ESI) mutatott be szép kivite­lezésű gyűrfigyakorlatot. (Molnár L felvétele) A Népújság tippjei a 47. hétre: 1. Vasas—Győr 1 x 2. Ózd—FTC 2 3. Csepel—MTK i x 4. Tatabánya—SBTC 1 x 5. Komló—Debrecen 1 6. Budafok—Szeged 1 x 7. Győri MÁV—Szombath. 2 x 8. Miskolc—Eger x 2 9. Kaposvár—Egyetértés 1 x 10. BVSC—Szállítók 1 x 11. Bp. Spart.—Kecskemét 1 x 12. Esztergom—PVSK 1 x 13. Veszprém—Autóbusz x 2 Pótmérkőzések; 14. Milan—Inter. 1 x 15. Napoli—Juventus 1 116. Fiorentina—Bologna 1 A totó nyereményei: 13 találat j (5 db) 104 805 Ft. Ebből 13+1 találat i (3 db) 367 877 Ft. 12 találat (168 db) i 2079 Ft. 11 találat (2008 db) 174 Ft, 10 találat (13 299 db) 39 Ft. Termelőszövetkezetek! Háztáji gazdaságok! Érdemes mákot termelni, mivel magas árat fizet érte a helybeli földművesszövetke­zet. Termeljünk szerződéses alapon mákot! S BIZTOS A JÖVEDELEM! mit/ a szerencse után, mert a Szerencse-sorsjeggyel nagyok a nye­rési lehetőségek. Ára: 4,— Ft. Kapható: Üzemi szakszervezeti bizottságoknál, postahivataloknál, postai kézbesítőknél és hírlapárusoknál. V T T V 1 Szőnyeget, függönyt, a Füzesabonyi Fmsz. új áruházából!-A. -A. .A. A- J _______________________________________________________________________________________________________________________________________