Népújság, 1966. október (17. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-12 / 241. szám

\ A Gyöngyösi Honvéd előtt még nyitva az NB ll-be vezető út A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában gyengén szerepel­tek a Heves megyei csapatok. Csak a Gyöngyösi Honvéd BEAC elleni döntetlenje dicsérhető — a Honvédnak továbbra is megma­radt a reménye a feljebb jutásra! A veszélyes zónában levő Egercsehi saját pályáján, a Hatvani Kinizsi pedig Zagyvap ál falván szenve­dett újabb vereséget, de a MÁV HAC sem bírt a Somsályi Bá­nyásszal. Petőfibánya nem tudta megismételni legutóbbi jó telje­sítményét, s alulmaradt a Tűzoltó Dózsával szemben. Budapesti EAC—Gyöngyösi Honvéd 0:0 Budapest, Mező út. V.: Molnár. Honvéd: Pálhuber — Létrái, Ka­masz, Perger — Pünkösdi, Pozsár — Vanya, Jandász — Tölgyesi, Kupcsulik, Bandur, Edző: Csizma- rik Imre. Ötperces tap ogat ódzás után a Honvéd vette át az irányítást •— színvonalas, jó iramú küzdelem alakult ki. A 25. percben Tölgyesi fejesét szögletre mentette az egye­temisták kapása, majd Jandász lö­vése szállt mellé. Ebben a játék­részben Pálhubemák alig akadt munkája, a védelmek mindkét ol­dalon kitünően zártak. A félidő vé­ge felé a BEAC kapufát ért el. Szünet után fokozódott az iram, de a. küzdelem továbbra is a két 16-os között hullámzott, a 73. perc­ben Kupcsulik lövését szögletre hárították, rögtön utána Pünkösdi lövése a kapufán csattant. A haj­rában a hazaiak nagy erővel tá­madtak, a gyöngyösi védelem azonban jól állt a lábán. A BEAC közelebb állott a gyözew lemhez. A gyöngyösiek közül Pál­huber, Kanász, Perger és Pünkös­di nyújtotta a legjobb egyéni tel­jesítményt. (Bálint) Somsályi Bányász—MÁV HAC 1:1 (1:0) Hatvan, 400 néző. V.: Elekes. MÁV HAC: Molnár — Miklós, Terényi, Adám, — Kiss, Tóth H. — Fehér, Katona, Szabó, Sármány, Baiint II. Edző: Hídvégi József. Az első tíz percben három hely- "iZetük volt a hazaiaknak, Katona azonban mindhárom esetben hibá­zott. Ezután feljött a vendégcsapat. • átvette az irányítást, s fölénye a 35. percben góllá érett: egy szabad­rúgás után Petrián kézzel tette maga elé a labdát és az elalvó vé­delem mellett a hálóba lőtt. 1:0. Szünet után tovább esett a szín­vonal és az iram. Főleg a hazaiak nyújtottak gyenge teljesítményt. Mégis, a 60. percben sikerült egyen­lítődniük: Katona átadását Szabó 10 méterről lőtte a hálóba. 1:1. A döntetlen a hazaiakra nézve hízel­gő. A hatvani együttesben Molnár, Adám, és Sármány játéka dicsér­hető. Zagyvapálfalva—Hatvani Kinizsi 3:2 (1:0) Zagyvapálfalva. V.: Hídvégi. Kinizsi: Bacsa — Petrovics, Schmidt, Gubis — Nagy, Kristyán, — Zámbó, Boronkai, Román, Tóth; Hegedűs. Edző: Rigó János. Negyedórái esemény nélküli, unalmas mezőnyjáték után foko­zatosan feljött a hazai csapat és a 30. percben — lesgyanús helyzet­ből — megszerezte a vezető gólját. Nem sokkal később nagy helyzet­ben hibáztak a hazai csatárok. A második félidő zagyvap álfalvi góllal folytatódott: a balösszekötő 20 méterről leadott lövése Bacsa hálójában kötött ki. 2:0. a gól fel­rázta a Kinizsit és aiz 56. percben sikerült szépítenie: Zámbó beadá­sát Tóth lőtte a hálóba. 2:1. Há­rom perc múlva Román óriási helyzetben hibázott. A mérkőzés sorsa a 70. percben dőlt el. amikor egy váratlan ellentámadás végén ismét a hatvani kapuba került a labda. Az utolsó gól a 80. percben Román közeli lövéséből esett. Ala­csony színvonalú mérkőzés, a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Ba­csa a második gólnál hibázott, a védelem továbbra is gyenge for­mában van. A fiatal Nagy bemu­tatkozása nem keltett csalódást. A támadósorban Zámbó és Tóth má­sodik félidőbe!! játéka tetszett. (Szendi) Kazincbarcika—Egercsehi 2:1 (0:1) Egercsehi, 300 néző, v.: Hegedűs. Egercsehi: Molnár — Dudás, Ha­lász, Horváth, Dorkó — Czifrik, Kelemen — Erdei Orosz; Sulyok, Hidasi. Edző: Varczába Ágoston. Nagy lendülettel kezdett a Bá­nyász, a második percben Dudás 30 méterről leadott lövése a kapu­fán csattant. Negyedóra elteltével változatos játék alakult ki, ko­moly helyzetet egyik csapat táma­dói sem tudtak teremteni. A fél­idő egyetlen gólja a 43. percben esett Hidasi lövéséből. 0:1. Szünet után a vendégek fokoza­tosan átvették a játék irányítását. A 62. percben a középcsatár szép cselek után a kifutó Molnár mel­lett egyenlített, majd a 7:. perc­ben súlyos védelmi hiba előzte meg a kazincbarcikaiak győztes gólját. Az utolsó 10 percben Egercsehi el­keseredetten rohamozott, de a ven­dégek j pl- álltak a lábukon. A dön­tetlen jobban megfelelt volna a játék képének, a Bányászból sen­kinek a teljesítménye nem érte el az átlagot! (Sulyok) Tűzoltó Dózsa—Petőfibánya 2:1 (0:0) Budapest, 200 néző. V.: Madarász. Bányász: Szuhányi — Kotrócz, Gáldi II., Gótih n — Tóth I., Moós — PLessek, Makalicza, Gelics n., Laczkó n., Gáldi I. Edző: Takács László. Az első félidő alacsony színvo­nalú mezőnyjátékot hozott. Komoly gólhelyzetet egyik csapat sem tu­dott elérni, a védelmek mindkét ol­dalon jól hárítottak. Szünet után az első 20 percben eldőlt a találkozó sorsa. Az 57. percben a hazai jobbszélső elfutott Tóth II. mellett és beadását a kö­zépcsatár értékesítette. 1:0. A 64. percben egy beadásnál Moós hi­bázott és a beugró jobbösszekötő a hálóba fejelt. 2:0. A Bányász 8 perccel a befejezés előtt szépített Makalicza révén, 2:1. Alacsony színvonalú mérkőzés — megérdemelt hazai győzelem. A Bányász nem tudta megismételni legutóbbi teljesítményét. Egyéni­leg csak Gáldi II. játéka dicsérhe­tő, a többiek mélyen formájuk alatt szerepeltek. (Kulcsár) Csak röviden... — Női kosárlabda-csapatunk győ­zelemmel búcsúzott az Európa-baj- nokságtól (Olaszország ellen 65:57 arányban nyertek a magyar lá­nyok), s így válogatottunk a 9. he­lyen végzett. ❖ — Befejeződtek a kézilabda NB I. küzdelmei. A férfiaknál a Bp. Honvéd végzett az első helyen, a Győri Textiles és a Bp. Spartacus előtt. Az FTC. DVTK, Csömör ki­esett az NB I-bőL * — A HármashatáThegy környékén bonyolították le az országos ke­rékpáros hegyibajnokság küzdel­meit. Az egyéni versenyt Megyer­it Antal, a Tipográfia sportolója nyerte, csapatban is a Tipográfia együttese győzött. ❖ Wienemeustadtban megrende­zett nemzetközi ökölvívó-versenyen Gúla, Kajdi és Szénási révén há­rom magyar győzelem született. * — A potsdami nemzetközi öttusa- versenyen 3 szám után a magyar együttes vezet a szovjet és az NDK-válogatott előtt. Az egyéni versenyben a legjobb magyar, Szaniszló. csak az ötödik. * — Vasárnap este a sportuszodá­ban bonyolították le a vízilabda MNK elődöntőit, a Bp. Honvéd 4:2-re nyert az OSC, a Szolnoki Dózsa pedig 4:3-ra az FTC ellen, így a két győztes jutott az orszá­gos döntőbe. VARRNI tudó nőket és férfiakat bedolgo­zói munkára felvesz a Há­ziipari Szövetkezet, Eger, Vörösmarty u, 27. Sok gól, izgalmas küzdelmek a megyei bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában eldőltnek látszik a feljutás sorsa: a Gyöngyösi Spartacus, a Gyöngyösi Vasas Izzó és a siroki Vasas —, ha csak valami meglepő visszaesés nem következik be __ jövőre magasabb osztályban szerepelhet. A for­dulóban egyébként sok gól esett: 4,6 a gólátlag! A hevesi csa­tárok 7, a sírokiak pedig 6 alkalommal vették be az ellenfél ka­puját Rózsaszentmártonban pedig nem kevesebb, mint 8 gólt lát­hattak a nézők. Csupán az Egri Honvéd—Apci Vasas es Matraalji Bányász csatárai nem tudtak eredményesek lenni. Verpeléti Honvéd—Gyöngyösi Spartacus 2:1 (0:0) Verpelét, 200 néző. Honvéd: Kékesi — Berkesi, Sza­bó, Vitéz — Kékedi, Miszori — Her­mán, Hadobás, Nagy Gy., Gaesal, Kaskai. Edző: Román Péter. Spartacus: Csaba — Trencsényi, Szalma. So modi — Kévés, Kuti — Bágyi, Rá ez, Deli, Pethes, Borosi. Edző: Treiber Rudolf. A bajnokjelölt gyöngyösi csapat feltűnően könnyen adta meg ma­gát a jól játszó hazaiknak. G.: Hermán, Hadobás, illetve Rá ez. Jók: Berkesi, Kékedi, Nagy Gy., illetve Trencsényi, Rá ez. (szakái) Siroki Vasas—Gyöngyösoroszi 6:1 (2:0) Sirok, 650 néző. V.: EH. Vasas: Bognár — Hadobás, Czi- bik. Kozma — Krajeez, Zagyi — Tengely, Ivádi, Csáki, Penyaskó, Czdpó. Edző: Kása Károly. Bányász: Berentés — Ludányi, Tóth, Czagány — Ducza. Hajnal — Dezső, Horváth, Kovács, Dugrio- vits, Vigh. Edző: Farkas Géza. A jó formában lévő Vasas ilyen erányban is megérdemelten győ­zött. G.: Csák) 2, Ivádi 2, Tengely, Penyaskó, illetve Vigh. Jók: Czibik. Bognár, Csáki, Penyaskó, illetve Tóth, Ducza, Horváth. (somogyi) Gy. Vasas Izzó—Matraalji Bányász 1:0 (1:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Jakó. ízzó: Nagy II. — Nagy Hl., Tóth f., Pászti — Szonda, Szerdahelyi — Varga. Potye. Nagy I., Halmóczki, ítóth II. Edző: Gere Tihamér. Bányász: Szalai — Zilahi, Szőlő- 1, Nagy A. <— Juhász, Borosi — Varga in., Benedek, Vörös, Mor­vái, Sőregi. Edző: Héthy László. A lelkesen és jól játszó Bányász döntetlent érdemelt volna. G.: Nagy I. Jók: Nagy I., Tóth I., Hal- móczky, Nagy H.i illetve Sőregi Morvái, Nagy A. (dér) Egri Spartacus—Bélapátfalva 3:3 (2:1) Eger, 200 néző. Spartacus: Paláncz — Kövecs!, Srej, Baranyai — Pók, Simon — Sós, Csató, Nagy F.. Karanyicz, Várkonyi. Edző: Juhász Attila. Építők: Bajzáth — Molnár, Kéri, Durzó — Baranyi, Kelemen — Ba­csó, Sass, JV&Ucó II., Barta, Bársony. Edző: Fischer Sándor. A többet kezdeményező és több helyzetet teremtő hazai csapat kö­zelebb állt a győzelemhez. G.: Vár­konyi 2, Kéri (öngól), illetve Sass 2, Bársony. Jók: Srej, Pók, Sós, Várkonyi, illetve Kelemen, Sass, Mikó II., Barta. (S. T.) Hevesi MEDOSZ—Gyöngyösi VSE 7:3 (5:1) Heves, 500 néző. Heves: Petróczki — Fehér, Stolcz, Nagy — Gombaszögi, Lányi — Sza­bó, Budái, Meleghegyi, Burovincz, Forgács. Edző: Nagy Ferenc. Vasutas: Nagy — Mágyel, Már­kus, Varga — Ivgdi, Molnár — Ső­regi, Varga, Bikk, Fiser, Banák. Edző: Ivádi i László. A két tartalékos csapat küzdel­méből a minden részében jobb ha­zaiak megérdemelten kerültek ki győztesen. G.: Meleghegyi 2, For­gács 2, Szabó 2, Budai, illetve Bikk 3. Jók: Lányi, Gombaszögi. Meleg­hegyi, illetve Márkus, Ivádi, Bikk. (kakuk) Bervai Vasas—Recski Bányász 2:0 (1:0) Eger. V.: Dankó. Vasas: Farkas — Szűcs, Lipcsei, Sipos — Beszteri, Szegedi — Kivés, Vinczepapp, Hídvégi, Ivádi, Hevér. Edző: Nagy A. Bányász: Zám I. — Rónai, Gál, Zám H. — Maruzs, Szabó — Szűcs, Forgó, Zsoldos, Árokszállási, Orosz. Edző: Mészáros Bertalan. A Bervai Vasas végig többet tá­madott, jóval több helyzete is akadt. Győzelme megérdemelt. G.: Sipos, Hídvégi. Jók: Beszteri, Si­pos, Szegedi, Hídvégi, illetve Zám L, Gál, Maruzs. (okos) Egri Honvéd—Apci Vasas 0:0 Eger. V.: Kezes. Honvéd: Magyar — Kiss, Bóbita, Tóth I. — Toroczkai, Tóth II. — Móricz, Szabó, Berencz, Szilágyi, Varga. Edző: Csutak Emil. Apc: Berkes — Baranyi, Jónás, Nyitrai — Dobrocsi, Zelnik — Fá- czán, Csirke, Zólyomi, Kiss, Rácz. Edző: Kornél József. A mezőnyben kulturáltabban ját­szó apciak helyzeteik alapján győ­zelmet érdemeltek volna. Jók; Tóth I.. Tóth II., Szilágyi, illetve Jónás, Zólyomi, Rácz, Csirke. (Nagy) Rózsaszentmárton— Egri Dózsa II. 4:4 (3:2) Rózsaszentmárton, 300 néző. A megyei labdarúgó-bajnokság teljes táblázata: E. Dózsa n. Gy. Spart. Gy. V. Izzó Sirok Mátraalji B. Heves E. Spart. Bélapátfalva R.-már ton Verpelét Apc Recsk Gy.-oroszi Bervai Vasas E. Honvéd GYVSE 25 19 23 17 25 15 25 13 25 11 25 11 25 10 25 10 25 9 25 8 25 25 25 25 25 25 3 3 4 4 4 6 6 6 6 8 6 8 7 8 6 9 6 10 4 13 8 11 7 12 3 14 3 15 5 15 6 16 127:40 41 70:21 38 39:17 34 40:27 32 33:32 28 39:43 28 43:44 27 52:49 26 46:36 25 33:38 20 28:55 20 32:54 19 24:51 19 25:63 17 29:60 15 23:53 12 Néhány jó eredmény a gyöngyösi atlétikai versenyen A megyei szövetség vasárnap kitűnő időben atlétikai ver­senyt rendezett Gyöngyösön egri, hatvani, feldebrői, atkári és gyöngyösi atléták részvéte­iével. Született néhány jó ered­mény is. Elsősorban Vigh Zol­tán 100 m-en elért 10,8-ás ideje sorolható ide, bár a teljesít­mény értékét csökkenti az erős hátszél. A 4x400 m váltóban az Egri Dózsa csúcskísérletét nem kísérte szerencse, a második váltásnál elejtették a botot, s odalett a remélt rekord. Majd legközelebb... 800 m-en Barta, 1500 m-en pedig Fehér aratott fölényes győzelmet, mögötíük azonban igen tehetségesnek látszik Agócs, Likker és a hat­vani Pethő. Az erős oldalszél­ben a távolugrók elmaradtak a várt teljesítménytől, magas­ban viszont Gazda biztosan ugrotta a 180 cm-t,- bár előtte a váltóban is és az egyéni 400 m futástól is szerepelt. A súly- lökőknek nem volt jó napjuk, inkább a diszkoszvetés érde­mel említést, ahol a .hagyomá­nyos Márkus—Szente párharc­ból most Szente került ki győztesen egyéni csúccsal. Na­gyot fejlődött a nemrégen kez­dő Juhász Tibor is. Női 100 m-en Gyulai meg- ( lepő győzelmet aratott Koch fölött, de egyre jobban bevált­ja a hozzá fűzött reményeket a még serdülő Besze Agnes is. Tetszett Domonkos és Kom­játhy 300 méteres futása, De­mény pedig ismét átugrotta a 145 cm-t. Robotka Vera távolugrás­ban megismételte elmúlt heti győzelmét, diszkoszvetésben nagy verseny folyt, amely vé­gül is Kiss Zs. győzelmével végződött. Örömmel láttuk is­mét a versenyzők között Sze- kendy Szilviát, aki mint a gyöngyösi iparitanuló-intézét tanára mutatott jó példát ta­nítványainak. Jobb eredmények. Férfi számok. 100 m: 1. Vigh (E. Dobó gimn.) 10,8, 2. Takács (MÁV HAC) 11,3; 3. Nagy G. (Mátraalji B.) 11,6 4. Rolicsek (ESI) 12,0. 400 m: 1. Gazda (E. Dózsa) 57,8, 2. Lendvai (E. Dó- zsa)• 57,9, 3. Vigh 59,2. 800 m: 1. Barta (E. Dózsa) 2:06,8 2. Agócs (ESI) 2:17, 3. Likker (Gy. ITSK) 2:19,7. 1500 m: 1. Fehér (Mátraalji B.) 4:22,4, 2. Pethő (MÁV HAC) 4:36. 3. Mayer (Honvéd Gagarin SE) 4:54,8. Távolugrás: 1. Pataki (E. Dó­zsa) 562, 2. Liptai (E. Dózsa) 542, 3. Kóródi (M. Bányász) 540. Magasugrás: 1. Gazda (E. Dózsa) 180, 2. Kóródi 160, 3. Gál Imre (ESI) 160. Súlylökés: 1. Márkus (M. Bányász) 11,38, 2. Citrom (M. Bányász) 10,79, 3. Szalókí (Atkár) 10,47. Ifjú­ságiak (6 kg): 1. Szente 11,83, 2. Juhász (M. Bányász) 10,67, 3. Márkus F. (M. Bányááz) 10,44. Serdülők (5 kg): L Hat­vani (MÁV HAC) 12,13, 2. Varga (Gyöngyösi Mgt.) 11,01, 3. Kóródi 10,98. Diszkosz: 1. Citrom (38,84, 2. Szenté 33,30, 3. Márkus F. 32,90. Ifjúságiak (1,5 kg):l. Szente 43,84, 2. Már­kus F. 42,30, 3. Juhász T. 40,98. Női számok. 4 100 m: 1. Gyulai (ESI) 12,9, 2. Koch (M. Bányász) 13,0, 3. Besze (M. Bányász) 13,3. 300 m serdülő: 1. Domonkos (ESI) 49,4, 2. Juhász (ESI) 51,0, 3. Szabó B. (Gy. gimn.) 52,8. 400 m: 1. Gyulai 66.2, 2. Robotka (MÁV HAC) 71,8. Magasugrás: 1. Demény (M. Bányász) 145, 2. Adorján (MÁV HAC) 140, 3. Robotka 135. Távolugrás: 1. Robotka 436, 2. Besze 436, 3. Koch 433, 4. Gyulai 430. Súly­lökés: 1. Kiss Zs. (E. Tanár­képző) 10,15, 2. Kubányi (M. Bányász) 945, 3. Jakab (M. Bá­nyász) 930. 4. Szekendi 910. Diszkoszvetés: 1. Kiss Zs. 37,34. 2. Dobos (M. Bányász) 43,96, 3. Kubányi 34,68. Gerelyhajítás: 1. Jakab 37,34, 2. Bodnár (ESI) 30,84. 3. Kubányi 28,66, 4. Kiss Zs. 28,54. 1. U. Dózsa—FTC 1, x 2. Vasas—MTK 1 3. Ózd—Pécs 1 x 4. SBTC—Győr 1 x 5. Komló—BVSC . 1 6. Szombath.—MVSC 1 7. Kaposvár—MÁVAG 1 x 8. Oroszlány—Székesf. 1 x 9. Eger—Győri,, MÁV 1 10. Jászberény—1'Nagyh áfc 1 11. (3yulá-^S.' Kohász ' * ’ 1 12. Pénzugyőr-’-HBp. Sparbí 1.x 13. SZVSE—Szóin. -.. X 1 Pó t mérkőzések 14. PVSK—Várpalota 1 x 15. Egyetértés—Ny.-háza ' 1 x 16. Debrecen—Budafok x 1 A Totó nyereményei: 13 találat 2 db, 180 300 Ft, ebből 13 plusz 1 ta­lálat 1 db 448 604 Ft. 12 találat 51 db. 4714 Ft, 11 találat 828 db. 29Q Ft, 10 találat 6099 db, 59 Ft; önálló munkakörbe számviteli gyakorlattal rendelkező munkaerőt keresünk azonnali belépésre. Egri vállalat, „1800” jel­igére az egri Magyar Hir­detőbe.' — > ­IRDETES ALLAS 15 éves korú, 8 általánost végzett fiatalokat, felvesz 1 éves fonó-szövő ipari tanulóknak a Magyar Pamutipar. Jelentkezés: Bpest, IV., Erkel u. 30. Szakoktatási iroda. Lakást biztosítani nem tudunk. Információképes, megbízható be­járónőt keresek 15-i belépéssel. ,,Rendszerető0 jeligére az egri hirdetőbe. Országos felvásárlás keretén belül KÉSZPÉNZÉRT is vásárolunk és bizományba átvessünk jó állapotban lévő francia barokk, rokokó és aranyozott GOBELIN szalongarnitúrákat, \\\\V\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\-,\\V\\\V\\\\\VV\\\\VC rézveretes KOMÓDOKAT, keleti és magyar SZŐNYEGEKET, FESTMÉNYEKET, értékes POHÁRGYŰJTEMÉNYEKET. A fenti tárgyakról fényképeket kérünk, melynek alapján szakértőnk előzetes értesítés mellett azokat a helyszínen megtekinti. BIZOMÁNYI ÁRUHÁZ VÁLLALAT Lakberendezési Osztálya, Budapest, IX., Kinizsi utca 12. Telefon: 189-646, 187-940. Gyakorlattal rendelkező, szak­képzett előkalkulátort egri mun­kahelyre felvételre keresünk. Je­lentkezéseket írásban kérjük a Magyar Hirdető egri kirendeltsége irodájába „Megegyezés” jeligere leadni. INGATLAN Kétszoba-konyhás házrész beköl­tözhetően eladó. Eger, Farkasvölgy út 42. sz, Eladó egyszoba-konyhás ház, fáskamrával, Lőrinciben, Bajcsy utca 53. alatt. Beköltözhető. Érdek­lődni a helyszínen. Eger központjában, Jókai u. 6. számú emeletes ház földszinti ré­sze beköltözhetően eladó. Irodának három helyiséget ki­adok, alkalmaztatásom mellett. Eger, Jankovics u. 1. Kétszoba-konyhás ház beköltöz- hetőén eladó. Eger, Mária u. 24. JÁRMŰ 1000 Wartburg de Luxe, keveset futott, eladó. Érdeklődni: csak ma délután 3—5-ig. VEGYES Változás a vidéki kösületek hírlapelőfizetési rendjében A vidéki közületek hírlapelőfizetési rendjét a közületek és az érdekelt postaszervek közvetlen, előnyösebb kapcso­latának kiépítése érdekében — a posta részben módosí­totta. A módosítás értelmében a napilapok és a nagy példányseámban megjelenő egyéb sajtótermékek 1967. év­re szóló előfizetéseit a vidéki közületek már a helyi pos­tahivataltól rendelhetik meg és ugyanott történik az elő­fizetési díjak kiegyenlítése is. A posta intézkedése a Népújság előfizetésére is kiterjed. A módosított előfizetési rendről a posta vezérigazgatósá­ga az érintett közületek részére egyidejűleg részletes tá­jékoztatót küldött. Kérjük kedves előfizetőinket, hogy az 1967. évi sajtó­előfizetés ügyében szíveskedjenek a helyi postahivatallal mielőbb kapcsolatba lépni. A KIADÓHIVATAL