Népújság, 1966. május (17. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-25 / 122. szám

A Népújság tippjei a 22. hétre: 1. Bp. Honvéd—MTK 1 x 2. Dunaújváros—Győr 1 3. SBTC-DVTK 1 4. Eger—Debrecen x 1 5. Kaposvár—Oroszlány 1 6. Budafok—Sz.-fehérvár 1 x 7. Komló—Egyetértés 1 8. Esztergom—Győri Dózsa 1 x 9. Dombóvár—K. Kinizsi 1 10. MTE—Pécsi Bányász x 2 11. Sopron—Z. Dózsa x 2 12. Monza—Lecco 2 x 13. Novara—Genoa 1 Pótmérkőzések: Állás ÉM. Építőipari Szállítási Vállalat rakodómunkásokat vesz fel. Je­lentkezni lehet: Eger, Rákóczi u. 87. 15 éves fiút tanulónak felveszek. Lénárt János, gumijavító mester. Eger. LAKÁS Szoba-, konyhabútor. 2x1 szoba, konyha, mellékhelyiséggel eladó. Érdeíklődni levélben. Miskolc, Diós­győr, Papírgyár. Király Sándornál, vagy helyszínen, 1966. június 16-án, Eger, Kisvölgy utca 5. s^ámii ház eladó, esetleg két részben is, jú­niusban elfoglalható. VEGYES Minőségi szamóca, friss szedésű (teljes értékű befőzéshez is), napi áron kapható termelőnél. Nagyobb mennyiségre előzetes, határidős megrendelés. Csermák, Egerbakta. Eladó fekete deres kanca ló. Ifj. Nagy Bálint, Detk, Kossuth u. 10. szám. Sóder, kavics és homok az aldeb- rői Üj Élet Mg Termelőszövetke­zetnél jó minőségben és bármilyen mennyiségben állandóan kapható. P Meglepetés, Egeresedben győzött a MÁV HAC Es történt a labdarúgó AH Ill-ban Az északkelet! csoportban nagy meglepetés született vasárnap: az Egeresein Bányász saját otthoná­ban vereséget szenvedett az újonc MÁV HAC-tól! A Hatvani Kinizsi és Petőfibánya nem bírt Sasha­lommal, illetve a Testvériséggel, mindkét találkozó döntetlenül végződött. Megszerezte viszont második győzelmét a Gyöngyösi Honvéd és ezzel végre elkerült az utolsó helyről, MÁV HAC—Egercsehi 2:1 (1:1) EgereseM. 40# néző, V.: KrttJj Hatvan: Nagy — Kiss, Gügyéit*, Adám, — Forgács, Kaszás — Fe­Meglepetésre már a S. percben vezetéshez jutott a vendégcsapat, majd a 28. percben a kapujában bentragadt Szuhányi mellett a kö­zépcsatár a hálóba fejelt. 2:0! Ezután heves hazai rohamok kö­vetkeztek, a 29. percben Gelles H. szépített, majd Moós a félpályáról elindulva, két-három védőt is ki­cselezett, * aztán mintegy 25 méter­ről, remek lövést küldött a háló­ba. 2:2. A Bányász még egyszer a Testvériség hálójába juttatta a lab­dát, a játékvezető azonban érthe­tetlenül, lest látott. Szünet után szinte állandóan a Testvériség tér­felén folyt a játék, sok helyzet is akadt, ezeket azonban a csatárok nem tudták értékesíteni. Petőfibá­1:1. A mérkőzés sorsa a 64. perc­ben dőlt el, amikor Kupcsulik ka­páslövése a kapufáról visszapat­tant és Bandur előrevetődve a há­lóba fejelt: 2:1. A Honvéd nagyobb arányban is nyerhetett volna, a védelem ma­ga bjzt osan látta el feladatát, a két fedezet kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Elől a belsőhármas mun­kája dicsérhető. (bálint) A bajnokság állása: i ÉSZAK hányi a második gólnál hibázott, a hátvédhármas viszont az első gól­ban ludas. A fedezetpár főleg a második félidőben nyújtott jó tel­jesítményt, elől Gelics n. volt a mezőny legjobbja Moóst gólja di­cséri. Albls a gól meg nem adásá­val döntő hibát követett el. (kulcsár) Gyöngyösi Honvéd—Bp, Postás 2:1 (0:1) Gyöngyös, 200 néző, V.: Halász; Honvéd: Pálhuber — Létrái, Ka-» nász, Perger — Pünkösdi, Pozsár, — Vanya, Kupcsulik, Tölgyes, Ma­gyar, Bandur. Edző: Csizmarik lm*# re. A magára talált Honvéd lendü­letes rohamaival kezdődött a mér­kőzés, mégis, a 15. percben egy szögletrúgás után váratlanul a Pos­tás ért el gólt. A Honvéd teljesen beszorította ellenfelét, de a hely­zetek kihasználása nem sikerült. Szünet után tovább folytatódtak a hazaiak akciói és az 52. perc meghozta &z egyenlítést: Tölgyes hér, Zimonyi, Szabó, Horváth, Sár- nya győzelmet érdemelt volna! Szu- mány. Edző: Selmeczi József. Bányász: Molnár — Bóta. Halász* Nagy I., — Dudás, Ipacs — Egyed, Czifrfk, Horváth, Sulyok, Petrá­nyi. Edző: Vargzába Ágoston. Egercsehi támadások közepette a 4. percben Szabó a hatvaniaknak szerzett vezetést, a hazaiak a 38. percben Dudás ll-eséből egyenlí­tettek. Szünet után is a Bányász kezdeményezett többet, mégis a ven­dégék érték el a győzelmet jelentő gólt: a 75. percben Horváth kiug­rott egy előrevágott labdával, és Molnár mellett a sarokba továbbí­tott: 2:1. _ ^ A látottak alapján a döntetlen lett volna igazságosabb; Jók: a közvetlen védelem. Szabó* Horváth, illetve Dudás. Ipaca. _ _ (sulyok) Hatvani Kinizsi—Sashalom 2:2 (2K0 ! l Hatvan. 400 néző. V.: Szakács. Hatvan: őszi — Petrovics* Schmidt, Gubis — Lovász, Sáf­rány — Zámbó, Szanyi, Kristyán* Tóth, Román. Edző: Túrán István. Nagy erővel kezdett a Kinizsi, és a 2D. percben Szanyi, valamint Kristyán góljaival 2:0-ás vezetésre tett szert, a vendégek a 60. perc­ben vitatható góllal szépítettek: a középcsatár lövése a felső lécről levágódott és a játékvezető a part­jelző intésére gólt ítélt. Feljött Sashalom, és két perccel a befeje­zés előtt sikerült egyenlítenie. A Kinizsi csak az első félidőben nyújtott megfelelő teljesítményt, szünet után erősen visszaesett és biztosnak vélt győzelmet szalasz­tott eL őszi a második gólban lu­das, a hátvédhármas és a két fe­dezet megfelelt. Elől Zámbó és még bírta erővel Kristyán, vala­min* Román játéka érdemel emlí­tést. (szendi) Testvériség—Petőfibány» 2:2 (2:2) (Petőfibánya 90# néző, Vj: aim». Bányász: Szuhányi — Kotróra, Papp, Juhász — Tóth I.; Gáldi n. — Plessek, MáScalicza, Gelles TI., Moós, Gáldi L Edző: Takács Lász­ló. 1. Ikarus 11 7 3 1 22! 8 17 2. Kisterenye 11 7 2 2 21:12 16 3. EVTK 10 5 4 1 18: 7 14 4. Mizserfa H 5 3 3 16:12 13 5. BEAC H 5 2 4 20:15 12 6. Petőfibánya H 4 3 4 21:15 11 7. Sashalom H 3 5 3 17:16 11 8. Bp. Vegyim. íi 4 3 4 11:12 11 9. Testvériség ii 3 4 4 13:15 10 10. Bp. Postás íi 4 2 5 14:18 10 11. Tűzoltó D. ii 2 5 4 5: 5 9 12. B.-gyarmat 10 3 2 5 14:16 8 13. Gyöngyös 11 2 4 5 6:10 8 14. Hatvan 11 3 2 6 9:20 8 15. V. Dinamó 11 2 4 5 7:20 8 16. Zagyvapálf. 11 2 4 5 4:17 8 Északkelet 1. Ormosbánya 11 8 2 1 26: 8 18 2. Rudabánya 11 5 5 1 9: 5 15 3. Debr. Elektr. 11 6 2 3 16: 8 14 4. Mátészalka 11 5 4 2 20:20 14 5. Se másál y 11 6 1 4 20:13 13 6. Misk. Honv. 11 4 4 3 14.T0 12 7. Debr. Kinizsi 11 6 — 5 17:16 12 8. K.-barcika 11 4 4 3 12:14 12 9. Hatvani MÁV 11 5 1 5 16:21 11 10. Debr. EAC 11 4 2 5 19:13 10 11. Misk. ÉMTE 11 3 3 5 13:16 9 12. Egercsehi 11 4 1 6 10:13 9 13. Debr. Honv. n 3 3 5 13:18 9 14. Kisvárda H 3 3 5 H:i7 9 15. Ed elén y H 2 3 6 10:15 7 16. Nyíregyháza H — 2 9 5:24 2 (Molnár I. felvétele) Egerben eléggé gyérszámú in­dulóval bonyolították le He­ves mqgye középiskolásainak 19b6. évi megyei ökölvívó­bajnokságát. A legjobban az egri Dobó Gimnázium tanu­lói szerepeltek, akik négy súlycsoportban szerezték meg a bajnoki címet. A viadalon meglepetés is akadt: az egri Szívós hatalmas küzdelem­ben legyőzte a gyöngyösiek jó nevű ökölvívóját, Dutkát. ÚSZÁS Most folynak Eger város úszó­bajnokságának küzdelmei, a hét minden napjára esik néhány szám. Az első napon két férfi és két női bajnoki cím talált gazdára. Az ered­mények közül kiemelkedik Laka­tos György és Válent Vera új me­gyei gyermekrekordja, a 400 m-es gyorsúszásban. EREDMÉNYEK Férfiszámok 100 m mellúszás: 1. Szölgyémi 1:15.2, 2. Ali Csaba 1:15.5, 3. Mihalik 1:17.2. 400 m gyors: 1. Katona 4:39.8, 2. Csikász 4:42, 3. Mártonffy 4:51.4 . . . Lakatos 5:51.5 új megyei gyer­mekcsúcs! Nőt számok 100 m mellúszás: 1. Bukolyi 1:29.9, 2. Kelemen 1:31.2. 3. Zsabka 1:32.8. 400 m gyorsúszás: 1. Erdélyi 5:36.0, 2. Zsabka 5:36.0, 3. Bukolyi 5:36.9 . . . Válent Vera 5:52.0 (új megyei gyermekcsúcs!) Tegnap, az esti órákban, a 200 m férfi és női pillangóúszás, vala­mint a 100 m női és férfi hátúszás tciE. A vízilabda-szurkolók köré­ben még ma is beszédtéma az Egri Dózsa szombaton, Buda­pesten elszenvedett súlyos, 8:3 Nagy Imre ifjúsági válogatott A megyei LSZ mellett műkő- bekerült az UEFA tornán részi­dő ifjúsági bizottság javasla- vevő magyar ifjúsági váloga­tottba. A tehetséges fedezetjá­tára Nagy Imre, Spartacus fiatal a Gyöngyösi labdarúgója OSN Hevesen és Poroszlón bonyolították le. I. 1. Poroszló II. 2. Fü­zesabonyi Gépjavító Állomás, 3. Dormánd. II. csoport: 1. Poroszló I., 2. FVSC, 3. Mező- tárkány. A szovjet katonai alakulat Vasárnap Hevesen óriási ér- léltették a sport különböző portban deklődés mellett rendezték ágait. A tornászok bemutató- csoport: meg az OSN központi, járási jából magasan kiemelkedett a sportnapját, amely délelőtt 9 Hevesi Gimnázium tanulóinak órakor bemutató úszóverseny- pompás gulagyakorlata. A kö- nyel kezdődött. Délután a vetkező taps az erdőtelki álta- sporttélepen gyülekeztek a né- lános iskolák látványos zász- zők és a nagyszabású sportmű- lósgyakorlatának szólt, majd a csapatával tervezett labdarúgó sor résztvevői, akiket Pirók 400 m-es síkfutás döntője, va- mérkőzés közbejött akadályok László JTS elnök üdvözölt. A lamint a Hevesi Gimnázium miatt elmaradt, de a JTS még köszöntő után a 100 m-es sík- és a hevesi V-ös számú iskola időben gondoskodott a pótlás­futást bonyolították le, majd közös tornabemutatója után ról: a Honvéd Gagarin SE és a a kiskörei általános iskolák 100 kerékpáros fiatal vonult a Mezőkövesdi Honvéd csapott szépen kivitelezett karikagya- pályára és mutatott be érdekes össze. 1500 néző előtt kitűnő korlata szórakoztatta a mint- gyakorlatokat iramú, színvonalas mérkőzé­egy kétezer főnyi nézősereget. A legnagyobb sikert az a sen, Kovács játékvezetése mel- Derűs pillanatok következtéül szabadgyakorlat aratta, ame. lett 0:2-es félidő után 3:2-re ezután: a hevesi általános is- lyet mintegy 400 hevesi álta- győzött a feldebrői katonacsa- kolások mozaikszerűen szem. lános iskolás mutatott be. A pat. Ez védhetetlen volt! 800 m-es síkfutás döntője után újra felsorakoztak a sportolók, sportvezetők, pedagógusok és a műsor a JTS elnökének zár­szavaival ért véget. ★ A füzesabonyi JTS Porosz­lón bonyolította le az OSN járási színtű központi esemé­nyeit. A sporthét befejező nap­ján nagyszámú fiatal szállta meg a Cserőhát környékét, a járás különböző községéből mintegy 300 sportoló érkezett Poroszlóra. Férfi és női kézi­labdában, valamint kispályás labdarúgásban járási sparta- kiád döntőt rendeltek, a vil- lámtornaszerően lefolyt talál­kozóknak nagy közönségsike­rük volt. Végül is kézilabdában a kö­vetkező sorrend alakult ki. Nők: 1. FVSC, 2. Kál, 3. Ká­polna, 4. Poroszló. Férfiak: 1. Füzesabonyi Gépjavító Álló. más, 2. FVSC, 3. Dormánd, 4. Besenyőtelek, 5. Poroszló. A kispályás labdarúgó-bajnokság küzdelmeit két hármas cso­Szerdai OSN-sportműsor Labdarúgás: A megyei serdülő bajnokság elődöntője nyolc csapat részvételével. A négy mérkőzés a 12 órakor megejtett sorsolás után veszi kezdetét a stadionban és a salakos pályán. A serdülők után a Hatvani Gimnázium és a Gyöngyösi ITSK együttesei lépnek pályára, ho-gy eldöntsék a megye középis­kolás bajnoka cím sorsát. — 5£zt követően az Egri Dózsa játszik elő­készületi mérkőzést az Egercsehi Bányásszal. Üszás: Eger város bajnokságának harmadik napja. Sportuszoda, 18 óra. Kosárlabda: Az országos ifjúsági kupa megyei selejtezői. Eger, Nép­kert, 14 óra. Kézilabda: E. Lendület—E. Helyi- ipar, NB rr-es női mérkőzés, Eger, Tündérparti pálya* 17.30 óra 5 tékos 1947-ben született Átány- ban, s már a helyi úttörő csa­patban kitűnt társai közül ki­tűnő rugótechnikájával és nagy munkabírásával. Az általános iskola elvégzése után Gyöngyö­sön, a mezőgazdasági techni­kumban folytatja tanulmá­nyait, az iskola csapatából ke­rült át 1964-ben a Gy. Sparta- cushoz. Egy év múlva az orszá­gos ifjúsági kupa Miskolcon le­játszott elődöntőjében, majd a budapesti középdöntőn figyel­tek fel rá a szakemberek. És most hétfőn, a jugoszlá­viai Verbászon a Törökország ellen 2:2-es döntetlent elért magyar csapatban Nagy Imre volt a jobbfedezet! Reméljük, hogy a gyöngyö' siek fiatalja sokat tanul majd ezen a tornán, és a tanultakat itthon kamatoztatja csapaté' ban. Egerben vasárnap bonyolították le az országos kézilabda ifjúsági kupa megyei selejtező mérkőzéseit. A fiúcsapatok az égészségház utcai, a leánycsapatok pedig a tündérparti pályán találkoztak < gymással. Az E. Kinizsi—E. Lendület mérkőzésen fedhetetlen gólt lő a Kinizsi csatára. , ........ , . (Molnár I. felvétele) 14 . Pro Patria—Palermo 1 15. Alessandria—Reggiana 1 16. ZTE—m. Kér. 1 A totó nyereményei: 13 találat (1 db) 454 798 forint, 12 találat (53 db) 5721 forint. 11 találat (861 db) 352 forint. 10 találat (7758 db) 59 fo- rúit. . ...... ................... . 8 órától 13 óráig. Eger, Tetemvár 16 sz. Elcserélném egercsehi 2 szobás, összkomfortos lakásomat egriért. Érdeklődni lehet: 3—5-ig, Eger, Le­nin út 174. sz. ______ A bányák a községben, műút mellett, a megrendelések a tsz-lrodán intézhetők. 350 köbcentis Junak, újszerű ál­lapotban eladó. Érdeklődni: Füzes­abony, pékség. , . ,7, Cttörőolimpia Városi bajnokság küzdelmeit bonyolították 1«* az eredmények ismeretetősére vissza­térünk. * Az úttőrőolimpia egri városi úszóversenyén több mint 60 fiatál állt rajthoz. EREDMÉNYEK I liúszámok 50 m gyors: 1. Ferber 31.#, t. Pa­gonyi 31 9, 3. Alföldi 32.3. 50 m mell­úszás: 1. Ferber 41.6, 2. Varga Z. 43.2, 3. Kelemen 43.7. 50 m hát­úszás: 1. Lakatos 40.1, 2. Veréb P. 40.4 3. Gyulavári 40.9. 50 m pillan­gó:'1. Csikóé 35.2, 2. Pogonyl 37-4. 3. Gyulavári 41.6. Leányszámok 50 m gyors: 1. Válent 33.6, t. Ve­ress 34.2, 3. Huszár 34.8. 50 m mell­úszás: 1. Prucz É. 43.4, 2. Szeretni Zs. 44.2, 3 Prucz A. 46.6. 50 m hát­úszás: 1. Válent 40.0, 2. Veress 44.9j 3. Kökény 49.0. 50 m pillangó: 1. Huszár 39.#, 1. Szeretni 41.#, 3. La­katos 44.4. A 8:3, és ami mögötte Tan... arányú veresége a BVSC-tSL Sokan abban látják a nagy ve­reség okát, hogy a válogatott Pócsik, betegsége miatt nem állhatott a csapat rendelkezé­sére, s ráadásul a BVSC nagy­szerű napot fogott ki. Baranyai György, az Egri Dózsa edzője nyilatkozatában kijelentette, hogy a vereségben ugyan Pócsik betegsége is nagymértékben közrejátszott, a fő hiba azonban az volt, hogy mint tartalék, csak Rüll kapus utazott el a mérkőzésre! Hal­mos dr. ügyeletes szolgálatot tartott a kórházban, a fiatal Baranyai megbetegedett, Fülöp pedig aZ érettségire való felké­szülés miatt maradt távol. Ter­mészetes tehát, hogy a meg­hosszabbított, 4x7 perces já­tékidőben az egriek nem ve­hették fel a versenyt az állan­dóan cserélő fővárosiakkal. A hét végén egyébként két mérkőzést játszik az egri csa­pat. Szombaton 19 órakor Egerben, a Csepel Autót látja vendégül, a mérkőzés után pe­dig a Népújság Kupa kereté­ben rendeznek úszóversenyt. Vasárnap a Margitszigeten a Budanesti Spartacus lesz az el­lenfél. A megyei labdarúgó-bajnokság 1. állása: Gy. Spart. 1# « I 1 30: 5 17 2. Gy. V. Izzó 9 5 2 2 14: 8 12 3. Heves 9 5 2 2 12: 8 12 4. Sírok 10 5 2 3 15:12 12 5. Apc 10 5 2 3 15:12 12 fi. Bélapátfalva 10 4 3 3 17.T3 11 7. Gy.-oroszi 9 4 1 4 11:14 9 8. Recsk 10 3 3 4 10:14 8 9. Mátraalji B. 9 4 1 4 7:11 9 10. R.-marton 9 3 2 4 13:14 8 11. Verpelét 9 3 2 4 8:13 8 12. E. Honvéd 9 3 1 5 11:15 7 13. E. Spart. 9 2 2 5 8:15 6 14. GYVSE 9 1 2 6 7:14 4 15. Bervai Vasas 9 2 — 7 8:18 4 E. Dózsa II. 10 7 1 2 42:13 15 A vasárnapi forduló eredmé­nyei: Gy. Spartacus—Rózsaszent- marton 1:0, E. Dózsa H—Mátraalji B. 4:1, Recsk—Gy. Vasas Izzó 0:0, Bélapátfalva—GYVSE 1:0, Bervai Vasas—Sírok 2:0, Verpelét—E. Hon­véd 2:1, Gyöngyösoroszi—E. Spar­tacus 2:2, Apc—Heves 0:0. (Részletes ismertetőt csütörtöki számunkban adunk). Figyelem! Az ÉM 25. sz. Állami Építő­ipari Vállalat, Bp. XXL (Csepel), Kiss János altá­bornagy u. 19—21, budapesti és Pest megyei munkahelyekre felveszünk kubikosokat, általános segédmunkásokat, rakodókat, ács-, állványozókat, kőműves, asztalos és vasbetonszerelő szakmunkásokat, valamint betanított munkásokat. Munkásszállást biztosítunk. Felvétel esetén tanácsi iga­zolás szükséges. Jelentke­zés a fenti címen, a munka­erőgazdái kodáson.