Heves Megyei Népújság, 1965. november (16. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-02 / 258. szám

{MJC/'(Mieten. Kosárlabda BGBl DÓZSA—MAGYAR PAMUT SC 53:45 (38:16) Eger: Dienes (12), Fedor (4), Szarvas (11), Nyiri (19), Szarka (4). Csere: Majoros K. (2), Gulyás, Ma­joros Zs., Kuba, Zsabika, Séra K. Az egriek kezdték a játékot, s végig a kezükben tartották a mér­kőzést, bár az első percekben lát­ható volt, hogy a játékosoknak szokatlan a szabadtéri szereplés, és az erősen fújó szél. Ennek elle- Jiére több formás támadást vezet­tek és állandóan tudták tartani az ötpontos vezetést. Jók: Dienes és Nyíri. Az egri iá- Byok vasárnap Budapesten a BVSC ellen játszanak bajnoki mérkőzést. November 5-én Egerben 18 órai kezdettel a Szilágyi Gimnázium tornatermében barátságos mérkő­zés keretében játszik a csapat a Szovjetunió OSZSZK válogatottjá­val. Jegyeket még korlátolt szám­ban lehet kapni egységes 8 forin­tos áron, a Gárdonyi Gimnázium­ban. — A labdarúgó NB L 25. for­dulójának eredményei: Vasas— Ferencváros 1:0 (1:0). Ózd— Budapesti Honvéd 1:0 (0:0), MTK—Üjpesti Dózsa 1:1 (0:0), Győr—Pécs 2:1 (1:1), Salgótar­ján—Csepel 1:0 (0:0), Tatabá­nya—Komló 2:0 (0:0), Dorog— Szeged 1:0 (1:0). — Az NB I. B 29 fordulójá­nak eredményei: BVSC—Buda­fok 0:0, Egyetértés—MVSC 3:2 (2:0), Diósgyőr—III. kér. TTVE 3:0 (0:0), Székesfehérvár—Ganz MÁVAG 1:0 (1:0), Dunaújváros —Győri MÁV DAC 3:1 (3:0), Szombathely—Debreceni VSC 4:1 (3:1), Nyíregyháza—Jászbe­rény 1:0 (0:0), (félbeszakadt), Oroszlány—Szállítók 1:1 (1:0). — Csoportmérkőzés a Ma­gyar Népköztársasági vízilabda Kupában: Egri Dózsa—Budai Spartacus 8:4 (3:1, 1:0, 2:2, 2:1). Budapest, V.: Bartalis. Góllö­vők: Vtassy (3), Szölgyémi (2), Ringelhann, Halmos, Fülöp, illetve Gyöngyösi, Császár, Szabó, Matyó. Végig Eger tartot­ta kezében a mérkőzést és bizto­san nyert az OB 11-böl az OB 1-be az idén feljutott csapat­tal szemben. — Szombaton este Zürichben másodszor találkozott egymás­sal Japán és Európa válogatott tornászcsapata. A találkozó, akárcsak az első, fölényes ja­pán győzelemmel ért véget. Ja­pán—Európa-válogatott 285.35: 279.00. — Portugália a VB 16-os döntő 9. részvevője Portugália A MAY HAC 4 ponttal vezet a megyei I. osztályban A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság legutóbbi for­dulójában néhány meglepő eredmény született. Az Egri Spartacusnak például Hatvan­ból, a Vasútas-pályáról sike­rült az egyik pontot hazavin­nie, ugyanakkor Lőrinci biztos, 3:l-es győzelmet aratott Recsk fölött. Az Egri Honvéd Bél­apátfalván súlyos, 4:l-es vere­séget szenvedett, míg Sírok 3:l-re győzte le Apcot. A ta­bellán különösebb változás nem történt, nagyven ponttal — négy pont előnnyel — to­vábbra is az első helyen áll a MÁV HAC, míg Rózsaszent- márton helyet cserélt az Izzó­val, mivel az Izzó 2:0 arány­Két ponttal vezet az Egri Dózsa •aottibalon és vasárnap játszot­tuk le az NB IL keleti csoportjá­ban az idei bajnokság 31. forduló­ját Mint ez várható vált: a 31. dtoctlU'k) is soik-sok meglepetést ho­zott a szurkolók­nak, különösen az egrieknek, még­pedig kellemes meglepetést, mert az Egri Dózsa 5:0 (2:0) arányban fektette két váll­ra ellenfelét, a i kieső jelölt KIS­■rv ’* TEX-et, ugyanak­kor a J»gy ellenlábas, a Kecske­méti Dózsa váratlan,- 1:0 arányú vereséget szenvedett otthonában a szeszélyesen szereplő Budapesti SpartacustóI. Így az egriek tovább­ra is megőrizték vezető helyüket a ta&etUán, sőt, most már nemcsak Jobb gőlairányuklkal vezetnek, ha-> nem két ponttal is, amely remél­hetőleg önbizalmat, lelkesedést és akaratot ad a csapatnak az utolsó három fordulóban * való eredmé­nyes szerepléshez. A szombati játék alapján meg­állapíthatjuk, hogy a lila-fehérek kezdenek kilábalni a hullámvölgy­ből, a 90 percet nemcsak fizikailag, hanem szellemileg is végig tudják már küzdeni. Amennyiben ezeket «a jó erényeket a két idegenbe­li és az utolsó hazai mérkőzésen hozni tudják, teljesülhet a szurko­lóik és a játékosok vágya: az idei bajnokság megnyerése. Papp jó. formában van — igaz, szombaton «csak kétszer tették próbára a ven­dégek. A hátvédhármas egy eset­től eltekintve biztosan állt a lábán. A két fedezet a második félidőben j ött föl és sokat tudtak segíteni mind a védőknek, mind pedig a csatároknak. A csatársor többször ellenállhatatlan volt, olykor-olykor csillogtatták már az KB L B-ben szükséges játékot is. A 31. forduló további eredményei a következők: Szolnoki MÁV— Pénzügyőr SE 3:2 (0:0), Békéscsaba —•Martfű 2:0 (1:0), Gyulai MEDOSZ —Vasas Izzó 2:0 (1:0), Bp. Előre— Szolnoki MTE 5:0 (2:0), Borsodi Bányász—Miskolci Bányász 4:1 (1:1), Kisterenye—Debreceni Hon­véd 3:1 (1:1), Nagyba tony—Szegedi VSE 1:0 (0:0). A bajnokság állása: KELETI CSOPORT L Eger 2. Kecskemét 3. Szol. MÁV 4. Pénzügyőr 5. Bp. Előre 6. Bp. Spart. 7. Borsodi B. 8. Szo-1. MTÉ 9. Gyula 10. Nagybátony 11. Bo§. Előre 12. ' Izzó 13. SZVSE 14. Miskolci B. 15. KISTEXT 16. D. Honvéd 17. Kisterenye 18. Martfű SÍ 17 8 6 58:25 42 31 17 6 8 52:29 40 31 16 6 9 45:33 38 31 13 11 7 41:32 37 31 13 9 9 46:28 35 31 13 8 10 48:34 34 31 13 8 10 42:33 34 31 13 7 11 36:46 33 31 10 10 11 35:36 30 31 10 10 11 29:39 30 31 10 8 13 34:42 28 31 10 8 13 27:41 28 31 8 11 12 50:43 27 31 11 5 15 40:52 27 31 9 9 13 32:48 27 31 8 9 14 32:46 25 31 o 8 15 33:48 24 31 6 7 18 31:56 19 —Csehszlovákia 0:0. Portugá­liának elég volt ahhoz, hogy a 4. csoportból bekerüljön a lon­doni labdarúgó világbajnokság 16-os döntőjébe. — A labdarúgó NB I. góllö- vő-listáján 27 góllal Albert (FTC) vezet a 20 gólos Bene (Újpesti Dózsa) és a 18 gólos Tichy (Honvéd) előtt A labdarúgó NB I. állása: 1. Vasas SC 2. FTC 3. Ü. Dózsa 4. Bp. Honvéd 5. Gy. ETO 6. Tatabánya 7. Pécsi Dózsa 8. Salgótarján 9. MTK 10. Csepel SC 11. Ózdi Kohász 12. Dorogi B. 13. Komlói B. 14. SZEAC 25 16 25 14 25 14 25 11 25 11 25 9 5 4 44 7 4 65 4 7 50 7 7 44 6 8 39 8 8 29 6 10 27 13 7 24 9 9 29 4 12 33 3 13 28 8 11 24 6 13 27 8 15 18 18 37 30 35 28 32 28 29 :30 28 :31 26 :30 24 33 23 41 23 :35 22 :56 21 :38 20 :44 18 :39 12 A labdarúgó NB I. B állása 1. D.-újváros 29 17 8 2. DVTK 29 14 8 3. Szombathely 29 16 4 4. Egyetértés 29 13 10 5. MVSC 1 29 12 9 6. Szállítók 29 10 11 7. Ganz-MAVAG 29 12 8. Gy. MÁV DAC 29 10 9. Sz.-fehárvár 29 9 10. Budafok . 29 9 11. BVSC 29 9 12. Oroszlány 29 10 13. DVSC 29 10 14. Ny.-egyháza 28 ll 15. Jászberény 28 6 16. Hl. kér. TTVE 29 3 A Nyíregyháza—Jászberény félbe­szakadt mérkőzés eredményét nem számítottuk be. ban győzedelmeskedni tudott Rózsaszentmárton fölött, Gyön­gyösön. Említést érdemel még az is, hogy Heves Verpeléttel cserélt helyet a táblázaton, mivel a Gyöngyösi Vasút elle­nében alulmaradt. Eredmények• MÁV HAC— Egri Spartacus 1:1, Lőrinci— Recsk 3:1, verpelét—Mátraalji Bányász 2:1, GYVSE—Heves 1:0, Gy. Vasas Izzó—Rózsa- szentifiárton , 2:0, Sirok—Apc 3:1, Bélapátfalva—Egri Hon­véd 4:1. 4 42:21 42 7 36:19 36 9 53:30 36 6 36:32 36 8 36:23 33 8 42:33 31 6 11 32:33 30 8 11 40145 28 9 11 38:32 27 9 11 26:23 27 9 11 36:33 27 7 12 36:34 27 7 12 35:34 27 4 13 27:45 26 4 18 26:62 16 7 19 30:67 13 A döntetlenek napja az NB 111-ban 1. FTC—Vasas 2 0:1 2. MTK-Üjpesti Dózsa X i:l 3. Ózd—Bp. Honvéd 1 1:0 4. Pécs—Győr 2 1:2 5. Tatabánya—Komló 1 2:0 6. Csepel—SBTC 2 0:l 7. Szeged—Dorog 2 0:1 !!. BVSC—Budafok X 0:0 9. DVSC—Szombathely 2 1:4 10. Ganz-MÁVAG—Sz.-fehérv. 2 0:1 11. Oroszlány-Szállítóit X 1:1 12. MVSC—Egyetértés 2 2:3 13. Budai Sp.—P. Bányász +1 2 1:2 14. Szol. MÁV—Pénzügyőr 1 3:2 II 1-ba ti Vasárnap megyénk NB III-as csapatai a kiesés elkerülése szem­pontjából nagy jelentőségű mérkő­zést vívtak ellenfeleikkel. A Gyön­gyösi Spartacus kivételével vala^ uiennyi együttesünk döntetlent ért el, s így egy fordulóval a bajnok­ság befejezése előtt az Északkeleti csoportban még mindig nem tisz­tázódott véglegesen, hogy kiesik-e Égercsehí, vagy sem? 1 Erre az utol­só mérkőzés ad majd választ. Az Északi csoportban a döntetlenek után csupán Petőfibánya helyzete megnyugtató, míg a Gyöngyösi Honvéd, a Hatvani Kinizsi és a Gyöngyösi Spartacus egymás alatt foglal helyet a tabellán, s előrelát­hatóan a három csapat közül vala­melyik kiesik. Természetesen még három forduló van hátra ebben a csoportban a bajnokság befejezé­séig, így minden lehetséges, a ma­ximális hat pont megszerzésével esetleg elkerülhető lenne a kiesés. Hatvani Kinizsi—Budapesti Statisztika 2:2 (1:0) Budapest. 200 néző. V.: Bernáth. Hatvan: Bacsa — Koczka, Schmidt, Gubis — Balogh, Karácsony — Si­mon, Boronkai, Kristy án, Tóth, Bomán. Edző: Túrán István. A kiesési rangadó hatalma® küz­delmet hozott. Az első félidőben a vendégek támadtak fergetegesen, de gólszerzésüket, sokszor még durvaság árán is, meg tudták aka­dályozni a hazaiak. Így született meg a hatvaniak vezető gólja is: az egyik hatvani csatárt a 16-oson belül felvágták s a megítélt, jogos büntetőt Kristyán biztosan helyez­te a hálóba. 1:0. Hatvan maradt támadásban S előbb Boronkai, majd Tóth távoli, hagy lövése csattant a kapufán. Később a hatvani csatárok négy tiszta gólhelyzetet ügyetlenkedtek el. A második félidő a hazaiak tá­madásával kezdődött, s az 55. percben nagy védelmi hibából ki­egyenlítettek. Utána Boronkai szá­guldott el középen és gólt lőtt. 2:1. Ezután kiegyenlített, nagy iramú, kemény mérkőzés alakult ki a pá­lyán, amelyet sokszor tarkított durva belemenés és parázs hangu­lat. A 70. percben a hazaiak vezet­tek korszerű, gyors támadást a hatT varnak kapuja felé, s a hatvani vé­dők a korszerű akcióval szemben tehetelennek bizonyultak. A ha­zaiak jobbszélsője biztosan lőtt a hálóba. 2:2. A mérkőzés a vendégek támadá­sával ért véget. A két csapat találkozása nagv küzdelmet hozott. A Kinizsi köze­lebb állt a győzelemhez, de csatár­sora nem tudta értékesíteni a sok­sok kínálkozó gólhelyzetet. Bacsa bizonytalanul védett. A hátvédhár­masban Schmidt, elől Simon és Kristyán játéka emelhető ki. A játékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett. \ (szegedi) Petőfi bányai Bányász—BEAC 1:1 (1:0) Petőfibánya, 300 néző. V.: Lovas. Petőfibánya: Kozsa — Kotrócz, Papp, Juhász — Tóth I., Tóth II. — Plessek, Alattyáni, Horváth, Gáldi I., Gelics. Edző: Takács László. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, s a 11. percben Gelics révén meg is szerezték a vezetést: bal oldali támadás végén a jó ütemben érkező Gelics 10 méterről biztosan lőtt a kapuba. 1:0. A gól után is a hazai csapat ma­radt támadásban, de a befejezések­be rendre hiba csúszott. A vendé­gek ritkán támadtak, lövéseik is pontatlanok voltak, messze elkerül­ték a kaput, vagypedig a hazai vé­delem biztosan rombolt. A második félidő elején tovább tartott a petőfibányaiak fölénye. Szép akció végén Plessek az 52. percben az oldalhálót találta el. Ezután kiegyensúlyozottá vált a játék és a vendégek is egyre több­ször veszélyeztették a hazaiak ka­puját, főleg a jobbszámyon vezet­tek formás támadásokat. A hazai csapat a mérkőzés vége felé foko­zatosan visszaesett és a levegőben lógott az egyenlítő gól. amely nem is váratott magára sokáig, öt perc­cel a befejezés előtt a kapujából fölöslegesen kifutó Kozsa fölött a BEAC középcsatára a hálóba talált, s ezzel beállította a végeredményt. Az eredmény igazságos, az első félidőben a hazaiak, a második fél­időben pedig a vendégek játszottak jobban. Kozsa a gólnál nagyot hi­bázott, de hibázott a hátvédhármas is. amely különösen a második fél­időben érthetetlenül visszaesett. A csatársor is csak az első félidőben játszott jól, a második félidőben érthetetlenül visszaesett, az elmúlt hetek formájához viszonyítva. A játékvezető tévedései leginkább a hazai csapatot sújtották. (kulcsár) KMTK—Egercsehi Bányász 1:1 (0:0) Berente, 200 néző. Egercsehi: Molnár — Balogh, Bo­csi, Bóta — Horváth. Ipacs — Ko­vács P., Czifrik, Erdei, Sulyok, ’■'''trényi. Edző: Varczába Ágoston. Nagy becsvággyal, de ideges han­gulatban kezdte a játékot a ven­dégcsapat, de idegeskedő csatárai rendre elhibázták a helyzeteket. Előbb Sulyok, majd Czifrik nagy erejű lövése kerülte el a kaput. Ezután a hazaiak lendültek táma­dásba, de csatáraik nem tudták be­venni a jól védekező bányászjáté­kosok kapuját. A második félidő hazai támadá­sokkal folytatódott s a 62. percben egy ártatlan helyzetből vezetéshez Is jutottak: a hazaiak jobbszélsője becsapta őrzőjét, majd csak az alapvonalig húzódott előre — min­denki beadást várt tőle, de ő éles szögből a tehetetlen Molnár mellett a hálóba lőtt. 1:0. Újrakezdés után Csehi lépett fel támadólag s minden erővel az egyenlítésre törekedett. Több for­más támadással közelítették meg a hazaiak kapuját, de a védőknek a hét perccel a befejezés előttig si­került minden támadást rombol- niok. A 83. percben a kitörő Erdeit 18 méterre a hazaiak kapujától fel­vágták. A megítélt szabadrúgás után a labda Sulyok elé került, aki a jobb felső sarokba bombázott. 1:1. Csehi támadásokkal ért véget a mérkőzés. A nagy iramú mérkőzésen vala­mennyi Bányász-játékos nagy aka­rattal és erőbedobással küzdött a győzelemért, de erejükből a jól vé­dekező KMTK-val szemben csak döntetlenre futott.. Ennek ellenére a csapat minden tagja dicséretet ér­demel küzdeni akarásáért. Különös sen Fetrényi játéka tetszett, aki sok-sok zavart okozott a hazaiak védelmében. (egyed) EVTK—Gyöngyösi Spartacus 4:1 (ltO) Budapest, 800 néző. V.: Petró. Spartacus: Kovács — Kévés, Szal­ma. Somod! — Trencsényi, Deli — Bágyi, Szatmári. Treiber, Péczeli, Kiss. Edző: Ali István. A hazaiak támadásával indult a mérkőzés és az első percben Ko­vácsnak minden tudására szüksége volt, hogy a hazaiak gólt ne sze­rezzenek. A 7. percben ellentáma­dás során Szatmári 15 méterről ka­pura lőtt, de a labda a bal felső sarokból a mezőnybe pattant. A 10. percben Kiss távoli lövését védte vetődve a kapus, majd Péczeli ha­nyatt vetődve hajszállal lőtt a kapu mellé. A Spartacus támadott töb­bet ezután is, de a hazaiak veszé­lyesebben közelítették meg a ven­dégek kapuját. A 32. percben szép támadást vezetett a Spartacus. Trei­ber—Péczeli—Kiss volt a fabda útja, a szélső jól futott el a jobb olda­lon, de Nagy lövése a kapufát ta­lálta el, s onnét a labda a kivető­dő kapus kezébe hullt. A hazaiak a 45. percben szerezték meg a ve­zetést. A gyors bal oldali támadás végén a balszélső talált a kapuba. 1:0. A második félidő góllal kezdő­dött. Szatmári ment el a jobbszé­len, ügyesen ívelt középre, ahol Péczeli átlépte a labdát s a nagy ütemben érkező Kiss 13 méterről a jobb felső sarokba bombázott. l:l. Ezután még 10 percig a vendégek kezdeményeztek, majd megindult a hazaiak fergeteges támadása. Az 56. percben védelmi hibából gólt értek el az EVTK labdarúgói, majd ka­pu előtti kavarodás során Deli ön­gólt vétett. 3:1. A 86. percben Deli szabálytalanságot követett el a ka­putól 23 méterre s a megítélt bün­tetőrúgás után a labda kipattant Kovácsról és az elalvó védők mel­lett a hazaiak csatára beállította a végeredményt. 4:1. A Spartacus javuló formában, balszerencsés vereséget szenvedett Budapesten. Az első félidőben két kapufát lőttek, amely eldöntheti« volna a mérkőzés sorsát. Kétségte­len. hogy a hazaiak a második fél­időben jobb csapat benyomását keltették. (szkocsovszky) Gyöngyösi Honvéd—Budapesti Vegyiművek 0:0 A bajnokság állása: Északkelet 1. M. Gördcsap. 29 18 5 6 79:30 41 2. Debr. Kin. 29 17 4 8 71:42 36 3. Rudabánya 29 15 6 8 53:33 36 4. Miskolci H. 29 13 7 9 54:27 33 5. Ede!ény 29 11 10 8 40:39 32 6. K.-barcika 29 11 9 9 38:43 31 7. Debr. EAC 29 11 7 11 48:43 29 8. Misk. ÉMTE 29 12 5 12 50:47 29 9. Somsály 29 12 5 12 45:48 29 10. Mátészalka 29 12 5 12 49:61 29 11. Kisvárda 29 12 4 13 51:56 28 12. Nagykálló 29 11 6 12 30:35 28 13. Egercsehi 29 9 9 11 40:51 27 14. Szolnoki H. 29 10 6 13 38:47 26 15. Nyíregyháza 29 6 S 20 24:77 15 16. Debr. Dózsa 29 4 5 20 32:64 13 ÉSZAK 1. Salgótarján 27 18 4 5 53:19 40 2. EVTK 27 17 6 4 54:24 40 3. Tűzoltó D. 27 11 10 6 32:21 32 4. Sashalom 27 12 8 7 41:30 32 5. Bp. V.rműv. 27 13 3 11 32:32 29 6. Petőfibánya 27 9 9 9 35:32 27 7. B.-gyarmat 27 10 7 10 37:35 27 8. BEAC 27 9 9 9 45:43 27 9. Z.-pálfalva 27 10 7 10 30:30 27 10. Mizserfa 27 11 4 12 43:42 26 11. Gyöngy. H. 27 10 6 11 30:30 26 12. Hatvan 27 7 10 10 41:43 24 13. Gyöngy. Sp. 27 8 7 12 44:47 23 14. Statisztika 27 8 7 12 30:38 23 13. Baglyasalja 27 7 4 16 24:57 18 16. Hajógyár 27 3 S 18 18:6« U Értesítés A Heves megyei Mezőgazdasági Ellátó Vállalat AGROKER EGER értesíti kedves felhasználóit, hogy év végi vagyonmeg-; állapító leltárait az alanti időpontokban tartja: Műtrágya és növényvédőszer szakmában: Egri raktár: 1965. december 1— 8-ig Gyöngyösi raktár: 1965. december 9—15-ig. Mezőgazdasági gépszakmában: 1965. november 16—22-ig. Mezőgazdasági textília-ruházat, bőr- és kenderárn szakmában: 1965. november 12—15-igi Ezen szakmákban a leltározás időtartama alatt az árukiadást szüneteltetjük és kérjük, vásárlásaikat ennek megfelelően ütemezzék. A 114/1965. PM—OT rendelkezés alapján vállalatunk is 20—70 százalékos árengedménnyel hoz forgalomba T—28-as kompresszorokat, VINO cefreszivattyúkat, TM 6/10-es önfelszívó szivattyúkat, váltva-forgató ekéket, ál­latnyíró gépeket, öntözőberendezés tartozékokat. Érdeklő­désre szakembereink helyszínen adnak készséggel felvilá­gosítást. AGROKER, EGER Közületek figyelem! A Heves megyei Tanácsi Építőipari és Épületszerelő Vállalat cserépkályhás részlege közületek részére cserépkályha építését, átrakását vállalja Érdeklődni 19-88 telefonon lehet. Eger és környékén gom­batermelési szakcsoportot kívánunk létrehozni. Pincével rendelkezők, amennyiben részt kíván­nak venni, jelentkezzenek az egri fmsz központi iro­dájában, Eger, Rottenstein köz 3 sz. alatt Figyelem! Az Egri Földműves­szövetkezet értesíti a szőlőterme­lőket, akinek van egészséges, piros rr 1 ff szóló levele, az FMSZ felvásárlója 1,60 forintért kg-ként november 10-ig átveszi. Eger, Harangöntő utca 1. Egri vasöntödéből töltés vagy egyéb célra salak és használt homok bármikor korlátlanul és e! lenérték nélkül elszállítható CC5 IRDETES A Gyöngyösi Vízművek keres azonnali belépésre 1 fő gépkezelőt a mátrafüredi derítőbe. Jelentke­zés: Jókai utca 25. szám alatt. Általános vagy hűtő komp rés z- szor szerelőt azonnal felvesz a Gyöngyösi Tejüzem. Zsanai Napsugár Termelőszövet­kezet feles kertészeket keres tíz kát. hold dinnyére és tíz kát. hold fűszerpaprikára. Gépkocsivezető elhelyezkedne személy-teher jogosítvánnyal, 3 éves gyakorlattal. Cím: Gyöngyös környéki jeligére a gyöngyösi hir­detőbe. Két szoba munkásszállásnak ki­adó. „Tiszta” jeligére egri Magyar Hirdetőbe. Beköltözhető kertes családi ház feléréssé eladó. Eger, Nagyrét u. 8. Érdeklődni ALmagyar u. 1. Gyógyszertár. 965-ös vagy 966-os Skoda vagy Moszkvics kiutalást átveszek. „Sürgős” jeligén a gyöngyösi Ma­gyar Hirdetőbe. Lepke, bogár. növény gyűjte­mény kapható Debrecenben. Kom- lósi utca 8/A. Autósok figyelem! Megnyílt Kis László gép­jármű szerviz műhelye, Eger, Makiári u. 62. sz alatt. Szom­baton, vasárnap is az autósok szolgálatában. Telefon: 26-82. \