Heves Megyei Népújság, 1965. október (16. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-05 / 234. szám

Gyenge játék — búcsú az első helytől.;; Pénzügyőr SE— Egri Dózsa 2:1 (1:0) Eger, 3000 néző. V.: Wottava. Pénzügyőr: Büket — Szalai II., Zalai, Haralambidisz - Kisházi, Makádi — Pataki, Koroly, Szalai I„ Sülé, Kopier. Edző: Uiksovszky Zoltán. Eger: Papp — Mészáros, Kiss I., Hanus — Alaxai, Borsányi I. — Nagy K., Üsztöke, Frommer, Var­ga, Csizmadia. Edző: Kemény Ti­bor. nő lalxiával ugratta ki Vargát, a csatár' azonban ballal, gyengén a kapus kezébe lőtt. Ezt követően Borsányi megsérült és előbb a bal­szélső posztján, majd később a kö­zépcsatár helyén végigstatisztálta a mérkőzést. A íélidő közepétől fö­lénybe került a Pénzügyőr, egy Íz­ben a kitörő Patakit nehezen sze­relték szögletre a védők. Néhány perccel a befejezés előtt ismét Eger lett a kezdeményező fél, Nagy K. zeteit jobban használta ki, gyorsa­ság és erő dolgában is felülmúlta az egrieket. A Dózsa ezúttal gyen­ge teljesítményt nyújtott és ráadá­sul a szerencse is elpártolt tőle. Egyénileg Pappnak volt néhány szép védése, de a második gólnál ki kellett volna futnia. A hátvéd­hármas gyakran zavarbaj ött, kö­zöttük Mészáros, Kiss 1., Hanus megsérült, Alaxai inkább a táma­dások felépítésében tevékenyke­Az ózdiak sem tudtak ellenállni! Egri Dózsa—Ózdi Kohász 77:33 (30:12) Eger, NB II-es női kosárlabda­mérkőzés. Eger: Dienes 4, Fodor — Szarvas 10 - Szarka 18, Nyiri 22. Csere: Tu­ba 10, Majoros K. 5, Gulyás 3, Oláh 2, Sóra 2, Zsabka 1, Nyári. Edző: Galambos János. A kitűnő formában lévő Egri Dó­zsát az ózdiak sem tudták feltartóz­tatni, Nyiriék szinte tetszés szerint érték el pontjaikat. A mérkőzésre a Szilágyi Gimnázium tornatermé­ben került sor. A szép győzelem mellett örvendetes volt a fiatalok jó szereplése. Az együttesben Nyiri, Szarka és Tuba nyújtotta a leg­jobb egyéni teljesítményt A csapat legközelebbi mérkőzését a Duna Cipő együttesével vívja Egerben, szombaton délután 17.30 órakor. 1. MVSC-DVTK X in 2. Oroszlány—Budafok X 1:1 3. D.-újváros—Szombath. 1 1:0 4. Esztergom—K. Honvéd 1 1:0 5. ZTE-Autóbusz 1 4:1 6. Mosonm.—Pécsi B. 2 1:4 7. PBTC-PVSK 1 2:0 8. Budai Sp.-Z. Dózsa 2 0:1 9. Kisterenyö-Borsod 1 4:1 10. SZVSE—Misk. Bányász 1 2:0 11.‘ Fiorentina—Torino X 1:1 12. Lazio—Bologna X 1:1 13. Spal—Milan +1 X 1:1 14. Varese-CagUari 2 ia A labdarúgó NB állása: III. ÉSZAK Bllkei, a Pénzügyőr kapusa, nehéz helyzetben tisztáz, Varga leje fölött csípi el^^bdát. Az első percekben élvezetes, gyors játék alakult ki, lendületes egri támadásokat láthatott a közön­ség. Csizmadia nagy lövése a jobb kapufa töve mellett süvített cl, a másik oldalon Pataki elfutott Ha­nus mellett, de beadását a szem­füles Paop elcsípte. A 10. percben váratlan gólt ért el a pénzügyőr: Mészáro* a 16-os közeléből haza akarta adni a labdát, amely azon- ban elpattant tőle, pontosan az elő- közelről retörő Sülé elé és a csatár néhány labdát. lépés után élesen a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1:0. A gól megzavarta az egri csapa­tot, megtört a kezdeti lendület, a ettől kezdve alacsony színvonalú, sok hibával teletűzdelt küzdelem folyt a pályán. A közönség sokat bosszankodott az egri csapat lassú, körülményes, elavult támadásszö­vésén. A 20. percben Üsztöke kitű­szabadrúgásánál Bilkel elesett, de nem volt csatár, aki bevegye az üresen maradt kaput. .. Aztán Borsányi kapáslövésébe Varga be­letette a lábát és a labda a léc fölé perdült. Szünet után élénkült az iram, az egriek sorra vezették támadásaikat, de az ellenfél kitünően védekezett. A 60. percben Sülé százszázalékos gólhelyzetet hagyott ki: közvetlen ‘ “ vetődő Fappba lőtte a dett. A támadósor legjobbjának Nagy K. bizonyult, Csizmadia a mérkőzés nagy részében fedezetet játszott - kifogástalanul! Prommer fáradt játékos benyomását keltet­te, Üsztöke jól cselezett, de a ka­pura nem volt veszélyes. Vargát néhány jó lövése dicséri. Wottavá- nak voltak apróbb tévedései, ezek azonban nem befolyásolták az eredmény kialakulását. a bajnokság Állasa: 1. Salgótarján 22 15 3 4 40:15 33 2. EVTK 23 14 5 4 48:23 33 3. Tűzoltó D. 23 9 8 6 28:19 26 4. Bp. V.-müv. 23 13 2 8 32:25 26 5. Sashalom 23 9 8 6 32:28 26 6. Gyöngy. H. 23 10 5 8 30:23 25 7. Balassagy. 23 10 5 8 34:29 25 8. BEAC 22 9 6 7 39:31 24 9. Mizsería 23 9 4 10 38:36 22 10. Petőfibánya 23 7 7 9 30:29 21 11. Gyöngy. Sp. 23 8 5 10 41:40 21 12. Zagyvapálí. 23 8 5 10 23:28 21 13. Hatvan 23 5 8 10 31:41 18 14. Baglyasalja 23 7 4 12 23:47 18 15. Statisztika 23 6 5 12 21:33 17 16. Hajógyár 23 2 4 17 13:56 8 Jó játék után biztos győzelem Egri Lendület— Miskolci VSC 6:2 (2:0) Eger, NB II-es női kézilabda-mér­kőzés V.: Korény. Eger: Szepesi — véghné, Tóth, Te- messy — Bara­nyai, Rákos, Re- dele. Csere: Vura, Mester. Edző: Csillag Béla. Nagyszerű iram­ban kezdődött a mérkőzés, az egri lányok nem „tisz­telték” nagynevű ellenfelüket és gyors támadások végén a remek formában lévő IBaranyai két gól­jával 2:0-ra ala­kult a félidő ered­ménye. Szünet után még jobban kidomborodott a Lendület kapu előtti, határozot­tabb játéka és Baranyai újabb há­rom, valamint Redele egy góljára a vendégek csak kétszer tudtak vá­laszolni. A Lendület valamennyi játékosa dicséretet érdemel, kitűnő teljesítményéért. A játékvezető jól kézben tartotta a mérkőzést. Az összekötő a 66 percben javí­tott. e ezzel el Is dőlt a mérkőzés sorsa: Egy előrevágott labdára Kiss és Szalai I. ugrott fel fejelni, a labda Sülé elé pattant és a csatár az egri védők dlszklsérete mellett a bal sa­rokba továbbított. 2:0. A másik oldalon Alaxai nagy- erejű kapáslövése Bükéiről vágó­dott vissza. A Dózsa a 81. percben szépített: Varga távolról leadott, nagyerejü lövése nyomán a jobb felső sarokba vágódott a labda. 2:1. volt a sorrend. Borsányi I. korán A Pénzügyőr SE megérdemelten jutott a két pont birtokába, hely­Keleti csoport 1. Kecskemét 21 16 5 6 45:24 37 2. Eger 27 14 7 6 50:25 35 3. Szol. MÁV 27 15 4 8 40:28 34 4. Bp. Spart. 27 12 8 7 45:29 32 5. Pénzügyőr 27 11 10 6 34:26 32 6. Borsodi B. 27 12 7 8 37:27 31 7. Bp. Előre 27 10 8 9 37:27 28 8. Szol. MTE 27 11 6 10 28:38 28 9. Gyula 27 8 9 10 32:32 25 10. Miskolci B. 27 10 5 12 36:46 25 11. Izzó 27 9 7 11 24:36 25 12. KIS TEXT 27 8 8 11 28:39 24 13. SZVSE 27 7 9 11 45:39 23 14. Bcs. Előre 27 8 7 12 30:38 23 15. D. Honvéd 27 8 7 12 27:37 23 16. Nagybátony 27 7 9 11 24:38 23 17. Kisterenye 27 6 8 13 27:41 20 18. Martfű 27 6 6 15 30:49 18 *2 büntetőpont levonva. ÉSZAKKELET 1. M. Gördcsap. 25 1« 5 4 73:24 37 2. Rudabánya 25 13 6 6 47:26 32 3. Miskolci H. 25 12 7 6 50:22 31 4. Debr. Kin. 25 14 3 8 56:38 31 5. Edelény 25 10 9 6 86:30 29 6. Kazincbarc. 25 10 8 7 36:38 28 7. Somsály 25 11 5 9 40:38 27 8. Debr. EAC 25 9 7 9 42:37 25 9. Misk. ÉMTE 25 10 4 11 43:42 24 10. Nagykálló 25 9 5 11 24:31 23 11. Kisvárda 25 10 3 12 39:51 23 12. Mátészalka 25 n 5 11 39:57 23 13. Egercsehi 25 7 8 10 32:44 22 14. Szolnoki H. 25 7 6 12 30:43 20 15. Debr. Dózsa 25 4 5 16 25:49 13 16. Nyíregyháza 25 5 2 18 20:67 12 Ex történt a labdarúgó NB Ill-ban alakult ki és a 17. percben várat­lanul Gyöngyös szerezte meg a ve­zetést: Kiss lövése vódhetetlenül vágódott a kapu jobb alsó sarká­ba 0:1. A 26. perc újabb gyöngyö­si gólt hozott: szép akció végén Péczeli a bal felső sarokba bom­bázott 0:2. Szünet után hazai rohamok kö­vetkeztek;. A 46. percben Deli ke- zezése miatt a játékvezető 11-est ítélt és ezt a Kohász középcsatára értékesítette 1:2. A megzavarodott szerencsével mindketten” mim««: Spartacus az 50. percben erősen hették volna akár „ »ütsimnt ic lesgyanús helyzetből újabb gólt A vasárnapi forduló nem sok Jót hozott megyénk csapatai számára, csupán a Gyöngyösi Honvédnak sikerült győznie a többiek mind ve­reséget szenved­tek. A Gyöngyösi Spartacus és a Petőfibányai Bá­nyász azonban méltó ellenfele volt a táblázat el­ső és második he­lyezettjének, kis eV/í&ásrr.'-' hették volna akár a győzelmet is. Az Egereseid Bányász és a Hatvani Kinizsi súlyos vereségével nehéz helyzetbe jutott. S. KOHÁSZ—GY. SPARTACUS 3:2 (0:2) Salgótarján, 400 néző. V.: Nagy I. . Gyöngyös: Kovács — Kévés, Szal­ma, Somodi — Treiber, Trencsé- nyi — Pethes, HalmócZki, Deli, Péczeli, Kiss. Edző: Ali István. A hazaiak kaptak hamarább láb­ra és Kovácsnak néhány esetben bravúrral kellett tisztáznia. Ké­sőbb kiegyensúlyozott küzdelem A ragyogó formában lévő, miskolci kapus „rajta van”, következő pillanatban a bal keresztcsíkos mezü Baranyai lövésén de csak érinteni tudja a labdát, amely sarokba vágódott. (foto; Sztepanov) kapott, s 2:2-re alakult a mérkőzés állása. Jó iramú, változatos küz­delem folyt a pályán, a fokozato­san visszaeső gyöngyösiekkel szem­ben a hazaiak — védelmi hibából — a 78. percben érték el győzel­met jelentő góljukat. A 83. percben Delit feleselésért kiállították. A Spartacus nem érdemelt ve­reséget, a döntetlen igazságosabb lett volna. Egyénileg Kovács a gó­lokról nem tehetett, a hátvédhár­mas csak az első félidőben elégi- tett 'ki. Treiber sok jó támadást indított el, a támadósorban Pé- czeli mezőnyben végzett munká­jáért és szép góljáért, Kiss ugyan­csak góljáért érdemel dicséretet. (szkocsovszki) EVTK—PETÖFIBANYa 2:1 0:1) 1000 néző. v.: Sebestyén. Bányász: Kozsa — Kotrócz, Papp, Juhász — Tóth I., Tóth II. — Ples­sek, Horváth, Zomonyl, Gáldi L* Gelles. Edző: Takács László. A legutóbbi gyengébb szereplés után most rá sem lehetett ismer­ni ' a Bányászra: végig kitűnően játszott, egyenrangú ellenfele volt a bajnokság második helyezettjé­nek, sőt a játék képe, valamint a kihagyott helyzetek alapján a győ­zelmet is megérdemelte volna! A kitűnően kezdő vendégeik már a 10. percben megszerezték vezető góljukat: Plessek faképnél hagy­ta a védőket és a kapust Is kicse­lezve lőtt a hálóba 0:1. A hazaiak a 45. percben egyenlítettek. Szünet után sem csökkent az iram és a színvonal, inkább a vendégek ját­szottak enyhe mezőnyfölényben. Egyikben Zimonyi fejesét a kapu­fa mentette! A mérkőzés sorsa a 89. percben dőlt el: a hazaiak kö­zépcsatára Jó háromméteres lesen kapta a labdát, a játékvezető nem fütyült és a csatár kőzdről a há­lóba lőtt 2:1. A közvetlen védelem végig kitű­nő teljesítményt nyújtott, elől Gál­di I. bizonyult a támadósor leg­Hatvani siker a megyei labdarúgó-bajnokság rangadóján Vasárnap Hatvanban nagy ér­deklődés mellett került sor a MÁV HAC-Rózsaszentmárton megyei labdarúgó rangadó mérkőzésre. A találkozót 4:2 arányban a hatvaniak nyerték és ezzel újabb lépést tet­tek a bajnokság felé! A Verpelét otthonában sem bírt a feljavult Eg­ri Honvéddal, végül is pontosztoz­kodás történt. A lélek nélkül játszó Egri Dózsa II. váratlanul súlyos vereséget szenvedett Egerben a He­vesi MEDOSZ-tól és ugyancsak ide­genben diadalmaskodott Bélapát­falva. amely a Gyöngyösi VSE-t fektette két vállra. A két újonc, a Gyöngyösi Vasas Izzó és a Siroki Vasas találkozójából az Izzó került ki győztesen. Az Egri Spartacus botrányos jelenetekkel és kiállítá­sokkal tarkított mérkőzésen l:0-ra nyert a Mátraalji Bányász ellen, s a Lőrinci Vasas is értékes bajnoki pontokat szerzett az Apci Vasastól. EREDMÉNYEK Egri Spartacus—Mátraalji Bányász 1:0 (0:0), Egri Dózsa n-Heves ld! (0:4)!, MÁV HAC—Rózsaszentmár- ton 4:2 (3:1), Lőrinci-Apci Vasas 3:0 (1:0), Verpelét-Egri Honvéd 1:1 (1:1), Gyöngyösi VSE-Bélapátfalva 1:3 (1:0), Gy. Vasas Izzó-Siroki Va­sas 3:1 (2:0). A bajnokság állása: 1. MÁV HAC 23 14 6 3 40:15 34 2. Gy. V. Izzó 22 13 4 5 36:17 30 3. Verpelét 22 13 4 5 33:17 30 4. R.-márton 22 11 7 4 40:24 29 5. Heves 22 12 3 7 44:41 27 6. Sirok 22 11 4 7 48:33 26 7. Bélapátfalva 22 11 2 9 45:37 24 8. Mátraalji B. 23 8 7 8 28:23 23 9. E. Honvéd 22 7 9 6 41:35 23 10. Recsk 23 9 5 9 40:43 23 11. GYVSE 22 9 3 10 32:31 21 12. Apc 22 8 2 12 28:51 18 13. Lőrinci 23 5 3 15 24:51 18 14. E. Spartacus 23 4 4 15 25:47 12 15. Egri Előre * 23 1 1 21 10:49 3 E. Dózsa II. 24 15 3 6 101:56 33 * = visszalépett. A labdarúgó NB I. B eredmé­nyei: Dunaújváros—Szombathely 1:0, Miskolc—Diósgyőr 1:1, Egyet­értés-Győri MÁV 2:1, Szállítók— Székesfehérvár 0:0, Nyíregyháza— Ganz-MÁVAG 2:1, III. kér.—Jászbe­rény 3:1, Budafok—Oroszlány 1:1. — Az NB II. eredményei. Keleti csoport: Szolnoki MTE-Vasas Izzó 2:1, Bp. Spartacus—Gyula 0:0, Szol­noki MÁV—Martfű 2:0, Békéscsaba -Bp. Előre 0:0, Szegedi VSE-M. Bá­nyász 2:0, Kisterenye-BÖrsodi Bá­nyász 4:1, KISTEXT-Nagybátony 0:0, Kecskemét—D. Honvéd 2:0. Nyu­gati csoport: Esztergom—K. Honvéd 1:0, Várpalota-K. Kinizsi 2:0, ZTE— Autóbusz 4:1, Pápa—Győri Dózsa 2:0, Pécsi Bányász—MTE 4:1, Ikarus r-Veszprém 3:2, Székesfehérvári MÁV—Láng 3:2, Pécsi BTC-PVSK 2:0, Z. Dózsa—Budai Spartacus 1:0. — A magyar női kézilabda-válo­gatott előkészületi mérkőzésen 12:4 arányú győzelmet aratott az NSZK válogatottja fölött. “ A labdarúgó MNK elődöntőjé­ben Győr 3:1 arányban győzött Csepel ellen, s ezzel a döntőbe ju­tott.- Párizsban, a szovjet-francia at­létikai viadal 2. napján, túlnyomó- részt szovjet győzelmek születtek# végeredményben a szovjet csapat 120:92 arányban győzött. — Miskolc város alapításának 600. évfordulója alkalmából szabad­fog ású birkózó-versenyt rendeztek, amelyen középsúlyban a gyöngyösi Fórizs első helyet szerzett. — Budapest kerékpáfOs hegyi­bajnokságát Megyerdi Antal, a Ty- pográfia versenyzője nyerte. Csa­patban az Üjpesti Dózsa végzett az első helyen.- A hagyományos kassai nem­zetközi Béke maratoni futóver­senyt a belga Vandendriesche nyer­te. A legjobb magyar, Tóth, a ne­gyedik helyen végzett. Csapatban Nagy-Britannia diadalmaskodott, m magyar csapat harmadik lett. jobbjának, de Jől Játszott Plessek és Zimonyi is. Sebestyén kifogás-, talanul vezette a mérkőzést, de a lesgól megadásával döntő hibát követett eL. (kulcsár) BEAC—HATVANI KINIZSI 5:1 (2:1) Mező út, 800 néző. V.: Albin. Hatvan: Lövei — Koczfca? Schmidt, Gubis — Hegedűs, Balog — Simon, Kristyán, LaczLk, Tóthi Román. Edző: Túráin István. A Kinizsi kezdett jobban,- a ML percben Simon beadását kézzel hárították a védők, a megítélt li­est azonban Kristy án a kapufára lőtte! a 20. percben Kristy án jó labdával ugratta ki Tóthot és az összekötő mintegy 16 méterről a bal sarokba továbbított. 0:1. A ha­zaiak a 25. percben egyenlítettek* majd a 33. percben a későn moz­duló Lóvéi mellett megszerezték a vezetést. 2:1. Szünet után fokoza­tosan fölénybe került a hazai csa­pat, s a:z 57., majd a 65. és a 66. percben' újabb góloikat ért el. így alakult ki az 5:l-es végeredmény. A BEAC győzelme megérdemelt, a gólarány azonban túlzott. Egyéni­leg Lövei in diszpon áltan védett, több gólban is ludas. A hátvédhár­mast sokszor átjátszottak:. A fede­zetpár bizonyult a legjobb csapat­résznek, elől Kristyán és Tóth ér­demel dicséretet. MISKOLCI MTE—EGERCSEHI 5:0 (4:0) Miskolc, 1200 néző. V.: Nagy S. Egercsehi: Molnár — Nagy T.; Stoff, Hidasi — Ócskán, Ipacs — Takács, Czifrik, Erdei, Sulyok, Kelemen. Edző: Vékony László. A lendületesen kezdő miskolciak már a 3. percben vezetéshez ju­tottak. A gól megzavarta a ven­dégeket, nem sokkal később Ta­kács 11-est vétett és máris 2:0-ra alakult a mérkőzés állása. A Bá­nyász nem tudott kibontakozni, csak ritkán jutott át az ellenfél térfelére. A 16. percben Takács a kiállítás sorsára jutott. A nagy fö­lényben játszó hazaiak a 38. perc­ben már 4:0 arányban vezettek! A második félidő miskolci gól­lal folytatódott, most Stoff vétett 11-est és a büntetőt a középcsatár értékesítette. 5:0. Ezután a Mun­kás lefékezett és alacsony színvo­nalú. csapkodó játékot láthattak a nézők. A felforgatott összeállításban pá­lyára lépő Bányász mélyen formá­ja alatt szerepelt, mindössze Czif­rik érdemel dicséretet lelkes játé­káért. <H7«d) . tariff*' Hirdetési tájékoztató Adás—vétel, lakáscsere, ingatlan, állás, gyászközle­mény és köszönetnyilvánítás, valamint egyéb hirdetések feladhatók az alábbi helyeken: Heves megyei Lapkiadó Vállalat Eger, Bajcsy Zs. u. 1. Magyar Hirdető Eger, Széchenyi u. 8. Magyar Hirdető Gyöngyös, Marx K. n. 8. Magyar Hirdető, Hatvan Apróhirdetések díja hétköznap szavanként 1,— Ft, vasárnap 2,— Ft. Az első szó vastag szedés miatt 2 szó­nak számít Soros közlemény hétköznap 6,— Ft, vasárnap 12,— Ft soronként Gyászközlemény, köszönetnyilvánítás hétköznap 1,50 Ft, vasárnap 2,50 Ft hasáb mm-ként Keretes hirdetés: hasáb mm-ként hétköznap 2,50 Ft, vasárnap 3,— Ft* Vállalatok, ktsz-ek, mezőgazdasági tsz-ek, állami gaz­daságok keretes hirdetéseiket írásban rendeljék meg és postán a Heves megyei Lapkiadó Vállalat címére küldjék* A borítékra írják rá: hirdetés. A hirdetés díját megjele­nés után számlázzuk. A NÉPÚJSÁG HIRDETÉSEI EREDMÉNYESEK! A Heves megyei Vas- és Fémipari Vállalat keres fel­vételre kőműveseket, épíiőiparho* segédmunkásokat valamint öniő>formázó szakmunkásokat és öntödei segédmunkásokat, létszáma feltöltéséihez. Fizetés megegyezés szerint* Jelent­kezés: Gyöngyös Vasöntő u. 2* sz, alatt. Apróhirdetések B Csákóban beköltözhető nagyobb családi ház eladó, esetleg két csa­ládnak is megfeleL Tinódi u. 8.. Telelőn: 57-77 este 6-tól. Elvállalnék kis gyermek gondo­zását saját lakásomban. Cím: Gyöngyös, Lokodi János u. ÍZ IV. ara. 3. Szakképzett ápolónőt felvesz az Egri Szociális Otthon. Jelentkezni lehet a Szociális Otthonban* Eger, Hajdúhegy. 407-es 4 sebességes 48 ezer kilo­métert futott Moszkvics eladó: Oláh Miklós Tiszafüred, Gyöngy­virág u. 2. Telefon: 36. Jó karban levő 250-es Pannónia motorkerékpár eladó. Cím: Gyön­gyös, Verseny u. 4. Eladó 250-es Jáwa motorkerék­pár prima állapotban, áron alul sürgősen. Gyöngyös, Vájár u. 15. Miskolci 1 szoba komfortos laká­somat elcserélném hasonló Gyön­gyösiért. Érdeklődni: Gyöngyös, Szövetkezeti u. 1. L em. Z ajtó, délután. Egerben, Kassai u. 19. számú 2 szobás kertes családi ház beköl­tözhetően eladó. Szoba, konyha, speizes kertes csa­ládi ház, vízvezeték beswezetve, azonnal elfoglalhatóan--el»dó* Eger* Egerben* Rózsásdüllő utcában (Honfoglalás út végén) OTP-s esd, ládi ház eladó. Lukács. Wartburg személygépkocsi elad*; Érdeklődni Eger, Rákóczi u. 7. ss. Eladó egy 407-es Moszkvics. Ér­deklődni Hort, Bajcsy Zsilinszky u 86. Eladó egy Skoda Octávla super Hatvan* Damjanich, u. 21. A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JÁNOS. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca S. Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: a. Kiadja: a Heves megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsülnszky utca I. Telefon: 24—44 Postafiók: a Terjeszti: a Magyar Posta. Előfizetési dija egy hóra 12,— Ft. Előfizethető bármely postahivatal, nál és kézbesítőnél. Index: 25 062. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató; Marosán József.