Heves Megyei Népújság, 1965. június (16. évfolyam, 127-152. szám)

1965-06-19 / 143. szám

• • • Egy pontra nőtt az egri labdarúgók előnye Két mérkőzésen csak egy pont Pénzügyőr Pasaréti út, 1200 néző. Ve­zette: Kaposi. Pénzügyőr: Bilkei — Szalai II., Zalai, Haralambidisz — Fonyódi, Makádi —■ Sülé, Ko- roly, Szalai I., Békés, Pataki. Edző: Miksovszky Zoltán. Eger: Papp — Mészáros, Kiss, Révász — Hanus, Gál — Nagy K., Faliszek, Alaxai, Varga, Gulyás. Edző: Juhász Attila. Kezdeti tapogatózás után Eger lendült hamarabb táma­SE—Egri Dózsa 2:2 (1:0) fel és Szalai I. 20 méterről le- adott kapáslövése a bal felső sarokba vágódott. 2:0. Eger nem adta fel a harcot s egyre másra vezette mind lendületesebbé váló rohamait. A 63. percben jobboldali szög­letrúgás után kavarodás tá­madt a Pénzügyőr kapuja előtt és a szemfüles Varga mellével besodorta a labdát. 2:1. Az Egri Dózsa szerdán dél­után 15.30 órakor Egerben az NB I-es Csepel SC csapatát látja vendégül. A bajnokság állása: KELETI CSOPORT 1. Egri Dózsa 2. Bp. Spart. 3. Kecskemét 4. Szóin. MÁV 5. Bp. Előre 6. Pénzügyőr 7. Szóin. MTE 8. D. Honvéd 15 8 5 2 26:12 21 15 8 4 3 31:17 20 15 9 2 4 28U6 20 15 9 2 4 25:17 20 15 6 5 4 25:15 17 15 6 5 4 21:17 17 15 6 5 4 16:16 17 15 6 4 5 20:21 16 A hét végén ismét kettős fordulóra került sor a vízilab­da OB I-ben. Az egri Dózsa szombaton Buda­pesten az Ű. Dó­zsával találkozott és végig kiegyen­súlyozott küzde­lem után, némi balszerencsével 5:4 arányú veresé­get szenvedett, másnap pedig Egerben 5:5 ará­nyú döntetlent élt el a Csepel Autó ellenében. Ű. Dózsa—Egri Dózsa 5:4 ad. 1:2, 2:0,1:1) Sportuszoda, 400 néző. V.: Pa­lotás. Újpest: Lukász — Mayer, Sárosi — Hanák — Dömötör, Martin, Rusorán I. Csere: Bo- zó, Bobori. Edző: Vízvári György. Eger: Denk — Ringelhann, Pócsik — Frank — Bolya, Ka­tona, Szölgyémi. Edző: Bara­nyai György. A gólok sorrendje: Dömötör, Ringelhann, Pócsik, Hanák, Pócsik (4 m-esből), Hanák, Bo­bori, Dömötör, Pócsik. Rendkívül izgalmas, színvo­nalas küzdelemben az egriek három ízben vezettek, s a vé­gén is egyenlítési lehetőségük volt. A vendégek közül Pócsik és Ringelhann nyújtotta a leg­jobb egyéni teljesítményt ) Csepel Autó—Egri Dózsa 5:5 (2:1, 0:0, 1:3, 2:1) A 65. percben baloldali szöglet ívelődött a hazai kapu fejese hajszállal kerülte el a jobb felső sarkot dásba, majd a hazaiak veszé­lyeztettek többet Feltűnt, hogy a Pénzügyőr védői a ke­mény játékot többször is ösz- szetévesztették a durvasággal, aminek következményeként Gulyás és Varga szorult ápo­lásra. Az egriek főleg közé­pen indították akcióikat, s ez az amúgy is keskeny méretű pályán megkönnyítette a hazai védők dolgát. A 25. percben váratlanul jutott gólhoz a Pénzügyőr: egy rálőtt labda a védőkről Pataki elé pattant, aki mintegy IS méterről nagy erejű lövést küldött kapura, s a labda a kapufa éléről a gól­vonal mögé vágódott. 1:0. A félidő hátralevő részében kiegyensúlyozott mezőnyjáték folyt. Szünet után a hazaiak kez­deményeztek többet, az egri csapat fokozatosan beszorult. A Pénzügyőr fölénye az 52. percben góllá érett: az egri védelem röviden szabadított Nem sokkal később újabb szöglet következett és Hanus fejese hajszállal kerülte el a jobb felső sarkot. Aztán Alaxai tört ki sokatígérően, de a 16-os vonal előtt a védők hátulról elkaszálták. A sza­badrúgás a sorfalban akadt el. Az egyenlítő gól a 82. percben esett: egy egri támadás végén a védőkről Varga elé pattant a labda, és a balösszekötő mintegy 20 méterről nagy erő­vel a bal felső sarokba bom­bázott. 2:2. A mérkőzés két ellentétes félidőből állt. Az elsőben a hazaiak kezdeményeztek töb­bet, szünet után azonban a lelkesen harcoló és nagy ira­mot diktáló egriek voltak a jobbak. Az együttesben szünet előtt Alaxai, Révász és Gdl, a második félidőben pedig Gu­lyás, Varga és Nagy K. játéka dicsérhető. elé és a berohanó Hanus (Sztepanov felvétele) 5 20:16 15 5 18:20 15 6 17:18 14 6 18:25 14 7 12:19 12 7 14:23 12 6 11:21 12 7 14:22 10 9 19:30 9 9 17:27 9 9. Borsod 15 5 5 10. Nagybátony 15 5 5 11. Gyula 15 5 4 12. M. Bányász 15 5 4 13. Izzó 15 4 4 14. KISTEXT 15 4 4 15. Kisterenye 15 3 6 l(i. SZVSE 15 2 6 17. Martfű 15 3 3 18. B.-csaba 15 3 3 Eger, 800 néző. V.: Harangozó. Csepel Autó: Hohl — Brinza, Krajner — Gallov — Szalai, Rusorán II., Kiss. Csere: Miná- rovits, Gera. Edző: Goór Illés. Eger: Denk — Ringelhann, Pócsik — Frank — Szölgyémi, Katona, Bolya. Edző: Baranyai György. A gólok sorrendje: Szalag Szölgyémi, Rusorán II* (4 m-esből) Szölgyémi, Rusorán II., Ringelhann, Pócsik, Brinza, Gallov, Katona. Katona kiállítása után a ven­dégek Szalay révén néhány pillanat alatt kihasználták em­berelőnyüket, nem késett azon­ban sokáig Szölgyémi egyenlí­Minden részében jobb volt a magyar válogatott Magyarország—Ausztria 1:0 (1:0) Práter Stadion, 72 000 néző. V.: Schwinte (francia). Magyarország: Géléi — Sze­pesi, Mátrai, Sípos, Ihász — Nagy I., Rákosi — Farkas, Bene, Albert, Fenyvesi dr. Kezdetben nem túlságosan nagyiramú, közepes színvonalú mezőnyjáték folyt, utána azon­ban a jobb erőben lévő magyar csapat fokozatosan fölényt har­colt ki s ez a fölény a 44. perc­ben góllá érett: Bene szabad­rúgására Fenyvesi dr. jó ütem­ben ugrott ki és előrevetődve a bal sarokba fejelte a labdát. A második félidőben sem vál­tozott a helyzet, szinte végig a magyar csapat irányította a já­tékot s kis szerencsével további gólokat érhetett volna eL A győzelem megérdemelt. A ma­gyar csapatban Mátrai, Sípos, Nagy 1., Bene és Albert nyúj­totta a legjobb egyéni teljesít­ményt. Francia úszók Egerben Az Egri Dózsa úszószakosz­tálya vasárnap délelőtt baráti úszóversenyt rendezett Eger­ben, a hazánkban vendégként tartózkodó francia szakszerve­zeti munkás sportszövetség, az FSGT néhány úszójának részvételével. A vendégeket az Egri Dózsa elnökségének nevében dr. Kádár János r. alezredes üdvözölte és francia barátainknak az egri minaret művészi kivitelezésű minia­tűrjét nyújtotta át, a vendé­gek pedig az FSGT díszes zászlajával kedveskedtek. EREDMÉNYEK: Női számok. 100 m gyors: 1. Erdélyi (E. Dózsa) 1:05.8, 2. Szarvas (E. Dózsa) 1:14.2, 3. Raveton (FSGT) 1:17.0. 100 m hát: 1. Kos (FSGT) 1:17.6, új francia munkás sportszövetsé­gi csúcs. 2. Kosztolnik (E. Dó­zsa) 1:19.2, 3. Tóth J. (E. Dó­zsa) 21.0. 200 m mellúszás: 1. Várko- nyi (E. Dózsa) 3:10.1, 2. Bar­bou (FSGT) 3:16.9, 3. Hallai (E. Dózsa) 3:21.9, 4. Vass (MÁV HAC 3:38.6, 5. Berencsi (MÁV HAC) 3:41,7, 6. Szakács (Gy. Vasas Izzó) 3:46.8. 1000 m újonc és gyermek leány gyors: 1. Válent 1:17.9, 2. Bóta 1:19.3, 3. Huszár 1:25.5, 4. Kosztolnik R. 1:25.6, 5. Ve­res 1:27.0, 6. Prucz E. 1:32.6. (Mind Egri Dózsa.) Férfi számok. 100 m gyors: 1. Mártonffy (E. Dózsa) 1:00.1, 2. Csatlós (E. Dózsa) 1:00.2, 3. Majoros (E. Dózsa) 1:02.8, 4. Detot (FSGT) 1:04.7, 5. Kiss (E. Dózsa) 1:04.9, 6. Lekiefs (FSGT) 1:06.7. 200 m hátúszás: 1. Már­tonffy (E. Dózsa) 2:26.2, 2. Le­kiefs (FSGT) 2:28. 100 m gyermek és újonc fiú gyors: 1. Csehovics 1:13.4, 2. Heverdle 1:18.6, 3. Krajcso­vics 1:19.8. (Mind E. Dózsa,) A francia vendégek kedden délután 5 órakor Hevesen vendégszerepeinek. A verse­nyen az Egri Dózsa néhány úszója is rajthoz áll. Képünkön a francia delegáció vezetője megköszöni a ba­ráti fogadtatást. Baloldalt Szegedi Barna, az SZMT sport­felelőse, jobboldalt Román László, aki a tolmács szerepét töltötte be. (Foto: Molnár István) tő gólja sem. A negyed befeje­zése előtt Rusorán II. 4 m-es- ből ismét az autógyáriakat juttatta vezetéshez. A második negyedben a Dózsa jutott em­berelőnyhöz, de a kapkodva, idegesen játszó Pócsikék egész negyeden át nem tudták ki­használni a lehetőségeket, a lö­vések sorra a kapufáról vá­gódtak vissza! Rendkívül iz­galmas, változatos küzdelem folyt a vízben, a harmadik ne­gyedben végre Szölgyéminek sikerült gólra váltani az em­berelőnyt. Ebben a negyedben a Dózsa lényegesen jobban ját­szott ellenfelénél és megérde­melten jutott vezetéshez. A hajrában azonban Brinza tá­voli lövése Denket meglepte, s az így kialakult 4:4-es ered­mény után hatalmas küzde­lem indult meg. Pócsik tört elő­re a labdával, nem vette azon­ban észre a víz alatt feléje kö­zelítő Gallo vöt, aki a megle­pett egri játékostól megszerez­te a labdát s gyors felúszás után a hálóba lőtt. Már úgy látszott, hogy autógyári győ­zelem születik, amikor Katona nagy erejű, távoli lövésével szemben Hohl tehetetlennek bi­zonyult, s így lett 5:5 a vég­eredmény. Az Egri Dózsa helyzetei alapján valamivel közelebb állt a győzelemhez, az ered­mény inkább a vendégekre nézve hízelgő. A hazaiak közül Ringelhann, Pócsik, Frank és Szölgyémi nyújtott jó teljesít­ményt. A bajnokság állása: 1. FTC 11 8 3 - 39:24 19 2. Újpesti Dózsa 12 8 2 2 40:34 18 3. BVSC 4. Bp. Honvéd 5. Cs. Autó 6. Szolnok 7. Eger 8. Vasas Izzó 9. OSC 10. Bp. Spart. 12 3 7 2 34:34 13 11 3 6 2 40:31 12 11 4 4 3 37:34 12 12 4 4 4 41:39 12 12 3 4 5 45:47 10 11 3 2 6 25:30 8 11 1 4 6 30:37 6 11 1 2 8 27:48 4 További eredmények: FTC— Szolnok 5:2, Vasas Izzó—Bp. Spartacus 4:2, Bp. Honvéd— BVSC 4:4, Csepel Autó—OSC 4:3, FTC—Ü. Dózsa 3:3, Szol­nok—Vasas Izzó 6:3, Bp. Hon­véd—Bp. Spartacus 8:2, OSC— BVSC 4:4. Világrekorderek az egri uszodában Szerdán ünnepélyesen nyitják meg a belügyi spartakiádot Szerdán délután 5 órakor ürme- szén vízilabdában a részt vevő pélyes keretek között nyitják meg nemzetek belügyi sportköri váló- Egerben a baráti államok belügyi gatottjai csaknem azonos erőssé* sportszerveinek nemzetközi úszó* gűek a nemzeti válogatottal, s és vízilabda spartakiádját, amelyen úszásban világrekorderek, Európa* a bolgár Spartak, a szovjet Dyna- bajnokok állnak rajthoz, élükön a mó, a csehszlovák Ruda Hvezda, szovjet Prokopenkóval, az NDK- az NDK-beli Dynamó, a lengyel beli Ursula Küperrel, és KarinnaL Gwardia, a román Dynamó és a A spartakiádra új köntöst és ú| magyar Dózsa sportkörök legjobb- világító berendezést kapott az egri jai — mintegy 300 sportoló — vesz- uszoda, amely előtt új gépkocsi nek részt, s jelen lesznek a Kínai parkírozó hely létesül. Népköztársaság belügyi sportszer- A megnyitó után a bolgár—mai- vének képviselői is. gyár, szovjet—csehszlovák, és Az Ötnapos versenysorozat nagy- NDK—lengyel mérkőzéseket bo- szerŰ eredményeket ígér úszás- nyolítják le. A részletes műsort ban és vízilabdában egyaránt, hi- lapunk szerdai számában közöljük. Fölényes gyöngyösi győzelem ökölvívásban Gyöngyösi Honvéd A gyöngyösi ökölvívó szurkolók szombaton este nagy érdeklődéssel várták a mérlegelés eredményét és megnyugodva fo­gadták a hírt: kedvenc csapatuk két pont előnnyel Indul, mert Lökös, a Bp. Honvéd ver­senyzője, átesett a súlyhatáron... A gyöngyösiek — mint várható volt — nagy fölénnyel nyerték a találko­zót, újhói bebizonyítva, hogy a Bp. Honvéd ellen tavaly elért 18:2 nem a véletlen műve volt! Szakács Béla „fial” az alsó súlycsoportokban je­leskedtek. A ragyogó formában lé­vő Ktenovits tovább folytatta sike­res szereplését, s biztosan nyert Szabó Gy. ellen. A kisváltósúlyú vá­logatott Tóth István győzelméhez nem férhetett kétség —, bár ezúttal elmaradt szokott formájától. Váltó- súlyban Gayer — a Sziklai emlék­versenyen elszenvedett kiütéses ve­reségéért alaposan visszavágott s kiütéssel nyert Kovács ellen. A fel­sőbb súlycsoportban alacsony szín­vonalú, dulakodással tarkított küz­delmeket láthatott a mintegy két­ezer főnyi nézősereg. EREDMÉNYEK (Elől a gyöngyösi ökölvívók) —Bp. Honvéd 14:6 Légsúly: Forró ellen Lökös át­esett a súlyhatáron- 2:0. Harmatsúly: Klenovlls pontozás­sal győzött Szabó Gy. ellen. 4«). Pehelysúly: Pampuk ellen Galam­bost a második menetben színlelés miatt leléptették. 6:0. Könnyúsúly: Kovács Gy. ponto­zással vesztett Simon ellen. 8.2. Kisváltó súly: Tóth pontozással győzött Czinkóczkl ellen. 8:2. Váltósúly: Gayer a 3. menetben kiütötte Kovács B.-t. 103. Nagyváltósúly: Wilhelme* az első menetben — Gáli döntő fölénye miatt — leléptették. 10:4. Középsúly: Németh J. pontozással vesztett Balogh J. ellen. 103. Félnehézsúly: Kiinger pontozással nyert Ignácz ellen. 12:6. Nehézsúly: Bánhegyi pontozással győzött Surányl ellen. 14:6. A mérkőzéseket Gulyás Gy. és Nagy L. vezette B. Az ökOtvivó NB 1. másat 1. Gy. Honvéd 4 2 2 - 503# « 2. Újpesti Dózsa 3 2 1 — 3535 5 3. Bp. Honvéd 4 2 1 1 4238 5 4. Tatabánya 4 1 1 2 34:46 3 5. V. Dinamó 3 - 2 1 2733 2 6. MTK 4 - 1 3 32:48 1 Labdarúgó-eredmények NB I. B osztály: Mlskolc-BVSC 1:0, Budafok-Jász­berény 2:1, Győri MÁV—Szombat­hely 2:1, Egyetértés—Nyíregyháza 2:0, Oroszlány-ni. kér. 4:0, Szállítók —Debrecen 4 :l, Székesfehérvár— Diósgyőr 2:0, Dunaújváros—Ganz MA VÁG 2:0. Az élen a 17 pontos Diósgyőr áll az ugyancsak 17 pon­tos Szállítók. Székesfehérvár, Duna­újváros, Oroszlány és Egyetértés előtt. NB II. osztály: . Keleti csoport: Borsodi B.—Ktete- renye 5:0, Nagybátony—KISTEXT 2 3, Bp. Előre—Békéscsaba 4:1, Kecs­kemét—D. Honvéd 5:3, SZMTE—Va­sas Izzó 0:0, Gyula—Bp. Spartacus 1:0, M. Bányász—Szeged 1:0. Nyugati csoport: Veszprém—IKA­RUSZ l:l, ZTB—Autóbusz 1:1, Z. Dózsa—Budai Spartacus 0:0, Eszter­gom-K. Honvéd 13, Péasl Bányáé* MTE 2:1, Győri Dózsa—Pápa 53, NB III. osztály: Északt csoport: Gyöngyösi Spar- tacus-S. Kohász 2:1, Hajógyár- Baglyasalja 1:1, Balassagyarmat— Sashalom 23, Vegyiművek—Zagyva- pál falva 13, Pető fi bánya—EVTK 1:3, Hatvani Kinlzsl-BEAC 2 3, Statiszti­ka—Mizserfa 3:2. Északkeleti csoport: Egwcsehl— Klsvárda 33. A részletes tudósítá­sokat lapunk szerdal számában kö­zöljük. Megyei l. osztály: Egri Előre-Egrt Spartacus (hl, Recsk-Egri Dózsa n. 6:5. Mátraalji Bányász—MAV HAC 13, Heves-Lő­rinci 1:1, Rózsaszentmárton—Verpe- lét 13, Apc-Gyöngyösl VSE 33, Egri Honvéd-Gyöngyösi Vasas Izzó 3:3, Bélapátfalva—Sírok 3:1. Csak röviden... Egri Lendület—Borsodi Bányász 3:3 (1:1). Sajószentpéter, NB n-es női Kézilabda-mérkőzés. — Szófiában véget értek a súly­emelő Európa-bajnakság küzdel­mei. Az utolsó nap meglepetése: nehézsúlyban a magyar Ecser sze­rezte meg a győzelmet. A pont­versenyt Lengyelország nyerte, a Szovjetunió és Magyarország előtt. — Londonban találkozott egy­mással a brit és a finn úszó válo­gatott. A britek az összesített pontversenyben 154:86 arányú győ­zelmet arattak. — A Karlsruhéban megrendezett nemzetközi kajak-kenu verseny során a magyar versenyzők hat versenyszámból négyben győzel­met arattak. — 11 nap alatt ötször állt rajt­hoz Michel Jazy, a franciák kiváló hosszútávfutója, aíkL legutóbb 2000 méteren 5:04,4-gyel győzött, s alig maradt él a világcsúcstól. versenyben a Szovjetunió mögött a 2. helyen áll. — Londonban Anglia kardvívó csapata 10:6 arányú győzelmet aratott az NSZK válogatottja fö­lött. 1. Ausztria—Magyarország 2 0:1 2. Sz.-fehérv.—DVTK l 2:0 3. MÁV DAC—Szombatft. 1 2:1 4. Oroszlány—331. kér. 1 4:9 5. Miskolc—BVSC 1 1:0 6. Dunaújv.—G. MA VAG 1 2:0 7. Gyula—Bp. Spartacus 1 1:0 8. D. Honvéd—Kecskemét 2 3:5 9. Nagybátony—Kistext 1 2:0 10. Borsodi B.—Kistérén ye 1 5:0 11. SZMTE—Izzó x 0:0 12. K. Honvéd—Esztergom 2 0:1 — A sakk Európa-bajnokság so- 13. Z. Dózsa—Bp. Spart. r 0*4 rán Magyarország 5,5:4,5 arányban +. i nyert Jugoszlávia ellen, s a pont- 14. Venezia—Modena x 0:6