Heves Megyei Népújság, 1965. április (16. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-14 / 88. szám

Női kosárlabdázóink ismét győztek - a íériicsapat vereséget szenvedett Ismét sok gói esett a megyei labdarúgó-baj nokságban A megyei labdarúgó-bajnokság­ban vasárnap a negyedik fordulóra 'került sor, a csapatok ezúttal ala­posan kitettek ma­gukért, mert a gól­átlag az elmúlt va­sárnapi 2,2-ről 4,5- re emelkedett! Az éllovas Egri Hon­véd két játékosá­nak kiállítása után csak döntetlent ért el Hevesen, így a Verpelét ellen nye­rő MÁV HAC égy ponttal megelőzte a táblázaton. Ró­zsás?. entmárton könnyen fektette két vállra az Apci Vasas együttesét, a meglepetéseket ismét a két újonc okozta: a Gyöngyösi Vasas Izzó Egerben az Egri Spartacus ellen győzött, a sirokiak pedig Recsken biztosították maguknak a két pon­tot. A jó formában lévő Bélapátfal­va ezúttal a Mátraalji Bányász el­len bizonyította képességeit, az Egri Előre továbbra sem talál magára, s a tartalékos, gyengén játszó Egri Dózsa II. csak egy döntetlent tu­dott elérni a szünet után fölényben játszó Gyöngyösi VSE ellen. Egri Dózsa II—Gyöngyösi VSE 3:3 (3:1) 'Eger. 800 néző. V.: Nagy J. Eger; Tóth — Bukuli, Sipos, Muhi *- Bakos, Póta — Farkas, Handó, Alaxai, Czeglédi, Kiss n. Ed zó: Madaras Sándor. Gyöngyös: Gyónl — Mágyel. Pász­tor, lvádi — Komjáti, Márkus — Bella, Járdán, Barna, Farkas, Szé- csényi. Edző: lvády László. Az első félidőben a Dózsa megér­demelten tett szert kétgólos veze­tésre. szünet után azonban vissza­esett a csapat és a lelkesen küzdő vendégeknek sikerült kiegyenlite- niök. G.: Alaxai 2, Kiss II., illetve Far­kas 2, Bella. Rőzsaszentmáríon—Apc 5:0 (2:0) Rőffiaszentmártbn, 600 néző. V.: Megyeri. Bányász: Vakít — Laezik, Bakő. Gubis — Imre nr.. Halász — Füzér, Íísák, Morvái, Báti, Imre n. Edző: Domer Sándor. ^ Vasas: Jancsö — Jónás, Kiss, Ba­ranyai — Kovács, Mohácsi — Rezs- nyák, Plessek II., zólyomi, Dobro- csi, Ráez. Edző: Fekete László. Az első negyedórában kiegyensú­lyozott küzdelem folyt, utána azon­ban fokozatosan feljött a Bányász és biztosan szerezte meg fölényes győzelmét. G.: Bdti 2, (egyet ll-es- ből). Morvái, Zsák, Füzér. Jók: Vakít, Laczik, Morvái, Báti, illetve Jancsó, Zólyomi, Dobrocsl. (juhász) Hevesi MEDOSZ—Egri Honvéd 1:1 (0:0) Heves, 600 néző. V.: Gyarmati. Heves: Vass — Fehér, Frank, Nagy — Gombaszögi, Slolcz — Forgács, Tan, Budai, Balogh, László. Edző: Nagy Ferenc. Honvéd: Nagy — Csuhaj), Aszta­los, Them - Geiger, lvádi - Sós, Szilágyi, Vigh, Zajácz, Szlivka. Ed­ző: Nagy András. Az első félidőt jő Iramú, élvezetes játék jellemezte, főleg a mezőny­ben folyt a küzdelem — a kapuk ritkán kerültek veszélybe. Szünet után fokozódott az iram, Geiger kiállítása ellenére Zajdcz a Hon- védnak szerzett vezetést, majd nem sokkal később Sós is a kiállítás sorsára jutott. A hazaiak 10 perccel a befejezés előtt egyenlítettek Ba­logh fejesgóljával. Jók: Gombaszö­gi, Stolcz, Illetve Nagy, Asztalos. (Kakukk) MÄV HAC—Verpeléti Honvéd 2:0 (1:0) Hatvan, 500 néz., v.: Ludányi. MÁV: Nagy — Miklós, Forgács, Gugyella - Kiss, Marón - Katona, Mayer, Szabó, Tóth n.. Fehér. Ed­ző: Selmeczi József. Honvéd: Kékesi - Szabó, Vlrágh, Vitéz — Kardos, Nemes — Herman, Mozga, Tóth, Laslcal, Hlinyánszki. Edző: Cseh Gyula. A hazai csapat kezdettől fogva nagy fölényben játszott, de fölényét csak a 36. percben sikerült Tóth II. révén gólra váltania. Szünet után sem változott a helyzet, s a 63. percben Ismét Tóth II. talált a há-' lóba. 2d). A 82. percben Mayer és Vitéz összecsapott a 16-oson belül, a hatvani játékos a földön maradt, Az NB II. keleti csoportjában a * gólos Molnár (Bp. Spartacus* ve­zeti a góllövő listát, mögötte az 5 gólos egri Varga következik és há­rom góllal a listán találjuk Fali- ezeket is. ★ A POSK Split jugoszláv vizdlab- rta-együttes — az Egri Dózsa ven­dégeiként — újabb barátságos mér­kőzést játszott. Budapesten az OSC csapatától 6:5 arányú vereséget szenvedett. Az országos ifjúsági bajnokságban az Egri Dózsa 6:3-ra verte a Vasas Izzót, míg a serdülő bajnokságban az egri csapat 12:8 arányú vereséget szenvedett a Bp. Építők együttesétől. ★ Az Egri Spartacus NB II-ben sze­7,5:0,5 arányú vereséget szenvedett a K. Lombik együttesétől. A táb­lázaton az egriek jelenleg a 10. he­lyen állnak. ★ Április 15-én, csütörtökön lezá­rul a jelentkezés a sport tapaszta­latcsere jellegű, németországi tár­sasutazásim. A programban három, város (Freyburg, Lipcse, Neuen- burg) nevezetességeinek megtekin­tésén túl lipcsei sportvezetőkkel, sportolókkal való találkozás, va­lamint a lipcsei TF és a sportléte­sítmények látogatása van beiktat­va. Részvételi költség 1200 forint. Beváltható zsebpénz: 280 forint = 10 cseh korona, 100 német már­majd a mentők a kórházba szállí­tották, ahol lábtörést állapítottak meg. Jók: a közvetlen védelem, a fedezetpár, Katona, Mayer, Szabó, illetve Kékesi, Vírágh, Herman, Tóth. (herédi) Lőrinci Vasas—Egri Előre 3:1 (0:1) Hatvan, 200 néző. V.: Kiss. Lőrinci: Bogdán — Molnár, Bíró, Sőregi -- Joó, Nagy — Kiss, Kuji, Szűcs, Szonda, Somogyvári. Edző: Tari Lajos. Előre: Korsós — Szalay, Hevér, Barta — Szász, Palotai — Válóczi, Bálint. Benkő. Liska, Kréti. Edző: Szentmarjay Tibor. Az első félidőt az egri védelem és a lőrinci támadósor küzdelme jel­lemezte — mégis, a 29. percben, Benkő révén az Előre szerzett veze­tést. A hazaiak a 78. percben Szűcs góljával egyenlítettek, majd nem sokkal később Szonda két fejesgól­ja alakította ki a 3:l-es végered­ményt. Jók: Molnár, Joó, Nagy, Bíró, Szonda, illetve Hevér, Barta, Ben- kö, Válóczi. (bozsik) Sirofci Vasas—Recski Bányász 5:2 (3:1) Récsk, 900 néző. V.: Bodó. Vasas: Bodnár — Hadobás I., Var­ga, Kozma — Simon, Gramantik — Pádár, Czibik, Hadobás H., Rigó* Malik. Edző: Túrán István. Bányász: Zám — Gál, Holló. Ko­vács — Maruzs, Borsos — Simon* Dinnyés, Horváth II., Horváth L* Bíró. Edző: Mészáros Bertalan. A játék első részében nagy fö­lényben volt a jól játszó Vasas, és megérdemelten tett szert a félidőig kétgólos vezetésre. Szünet után sem változott a helyzet, a vendégek tá­madósorát a gyenge formában lé­vő recski védők nem tudták feltar­tóztatni. A 72. percben Czibiket ki­állították. G.: Malik, Hadobás II.; Rigó, Pádár, Czibik, illetve Horváth I., Dinnyés. Jók: Hadobás II., Si­mon, Rigó, illetve Holló. (borsos) Gyöngyösi Vasas Izzó—Egri Spartacus 3:1 (1:1) Eger, 200 néző. V.: Fehér. Bélapátfalva—Mátraalji Bányász 3:2 (1:0) Visonta, 400 néző. V.: Éli. Amegyei bajnokság állása: NB Il-es kosár­labdázóink vasár­nap ismét bajno­ki mérkőzéseket játszottak. Az E. Dózsa női együt­tese folytatta si­kersorozatát és Salgótarjánban .. . „, biztos győzel­js f t met aratott ß.z ' SBTC ellen — áz E. Főiskola férfi csapatának sze­replését azonban nem kísérte sze­rencse és rendkí­vül izgalmas, szo­ros küzdelemben, minimális vereséget szenvedett Hódmezővásárhelyen. EGRI DÓZSA—SBTC 44:30 (23:13) Eger: Szarvas 4. Fodor 5 — Oláh 10 — Szarka 14, Nyíri 8. Csere: Ma­joros K. 3. Tuba, Gulyás, Séf a, ■/arga, Nyári. Edző: Galambos Já­nos. Erősiramú mérkőzésen az S. Ko­hász és az SBTC egyesüléséből született salgótarjáni csapat ko­moly küzdelemre késztette &.?. eg­ri lányokat, akik azonban három tartalékkal is biztosan szerezték meg sorrendben negyedik bajnoki győzelmüket. A tavaszi idényben hátra van itiég hét mérkőzés és eb­ből az egri lányok ötöt itthon ját­szanak! A vasárnapi egri programi Egri Dózsa—Ózdi Kohász, Népkert, 10 óra. Egri Főiskola—Óbudai Ha­jógyár, Népkert, 11.15 óra. A néző­ket 200 kényelmes ülőhely várja! k Az országos szövetség elkészí­tette a különböző válogatott csapa­tok névsorát. Az ifjúsági női válo­gatott hat fővárosi és hat vidéki kosarasból áll, s a hat vidéki kö­zött ott találjuk az egri Nyírit és Szarvast is. IRDETES Az Egri Gépállomás mezőgazda- sági gépszerelőket és autószerelő« két felvesz. Órabér megegyezés szerint. Felvételre jelentkezés a . őmérnöknél. Gázpalackot vennék. Eger, Cif­rakapu utca 14. Jó állapotban levő gyermek sport kocsi olcsón eladó. Cím: Eger) •■hegy u. 28. Jó állapotban levő Skoda Oktá­vi a Super eladó. Kisköre, dr. Ipacs. Pénteken kezdődik az országos ököl vívó-baj nokság A MASZ pénteken, szombaton és vasárnap Budapesten, a Sportcsar­nokban rendezi meg az országos felnőtt egyéni ökölvívó-bajnok­ság küzdelmeit. Megyénk színeit a következő ver­senyzők képvise­lik. Légsúly: Ha­rangozó (Honvéd Zalka SE). Har­matsúly: Kleno­vics (Honvéd Zal­ka SE). Pehely­súly: Pampuk I. (Honvéd Zalka SE). Könnyűsúly: Kovács (Honvéd Zalka SE). Kisvaltósúly: Tóth Ist­ván (Honvéd Zalka SE). Előreláthatóan t^hát ismét létre­jön a Kajdi—Tóth találkozó — ha­csak a mezőny valamely más tag­ja meglepetést nem okoz... Az egri városi asztalitenisz szö­vetség lezárta a nevezéseket az 1965. évi városi férfi és női csapatbaj­nokságra. Elkészítették már a sor­solást is, s ezzel egyidőben átad­ták a díjakat a tavalyi bajnokság hely ezettj einek. Jól játszott Miskolcon az E. Lendület női kézilabda-csapata 1. MÁV HAC 4 3 1 _ 6: 1 7 2. R.-marton 4 2 2 __ 8: 2 6 3. Egri Honvéd 4 2 2 _ 10: 3 6 4. Gy. Vasas Izzó 4 3 __ 1 12: 5 6 5. Bélapátfalva 4 3 ___ 1 6: 3 6 6. Egri Dózsa II. 4 1 3 __ 11: 7 5 7. Sírok 4 2 1 1 11: 8 5 8. GYVSE 4 2 1 1 9: 7 5 9. Verpelét 4 1 2 1 6: 6 4 Lőrinci 4 2 _ 2 9: 9 4 11. Heves 4 1 1 2 7: 9 3 12. Mátraalji B. 4 1 ___ 3 5: 7 2 13. Apc 4 1 _ 3 5:10 2 14. Recsk 4 1 _ 3 8:16 2 1 5. E. Spartacus 4 _ 1 3 3:10 1 16. Egri Előre 4 — — 4 2:15 — Egri Lendület—Miskolci VSC 3:3 (2:0) NB n-es női mérkőzés. Eger: Szepesi __ Vura, Véghné, Baranyai _ Redele, Temesi, Rákos. Csere: Tóth. Edző: Csillag Béla- Miskolcon, rossz talajú pályán ke­rült sor az NB II. tavaszi idényének első mérkőzésére, amelyen áz ellen­fél a Miskolci VSC tavalyi bajnokság­ban második he­lyen végzett együt­tese volt. Az egri lányok nagy aka­rással és helyen­ként kitűnően .játszva végig ke­zükben tartották a mérkőzés irányí­tását. hat kapufát dobtak, s azMVSC csak annak köszönhette egyenlítő gólját, hogy Véghné megsérült A gólokat Baranyai 2 és Redele sze­rezte. Az Egri Lendület együttese vasár­nap délelőtt 11 órakor, Egerben, a tündérparti pályán újabb bajnoki mérkőzést játszik a Nyíregyházi MTÉ csapatávaL Szabad kapacitásunk van folyó év II—III—IV; ne­gyedévében kotrógéppel és doserrel történő földmunka végzésére, Budapesten és vidéken egyaránt. Megrendeléseket kérjük Főv. Csatornázási Művek, Budapest V., Be- lioiannisz u. 12. megküldeni. Megkezdődött az 1965. évi SZOT tüzelő­anyag utalványok beváltása a TÜZÉF-telepeken. Munkáltatójától igényeljen ön is utalványt! Ma teljes bajnoki fordulóra ke­rül sor a labdarúgó NB I-ben. A Népstadionban az U. Dózsa az MTK-val, a Vasas a Ferencvárossal találkozik. A Bp. Honvéd az Ózdi Kohászt fogadja, a Csepel Salgó­tarjánba megy, Győrött a Pécs vendégszerepel és Komlón Tata­bánya együttese mutatkozik be. Finom fehérnemű, gyapjú, vagy műanyag ruhanemű mosá­sára kiválóan alkalmas. feplő férfi teke-csapat vasárnap ka. Időpont: 1965. július 23—30. A gyöngyösi Bukó vidéki ifjúsági bajnok Húsvéti ajándékvásár a földmű vessző vetkezetekben Kaposvárott, a Csiky Gór. vei bonyolították le az orszá- gely Színházban. 33 sportkör gos vidéki ifjúsági egyéni 78 versenyzőjének részvételé- ökölvívó-bajnokság küzdelmeit. Bukó. a gyöngyösiek, legte­hetségesebb ifjúsági verseny­zője. A Heves megyei fiúk közül a gyöngyösi Bukó érte el a leg­nagyobb sikert, aki a nagyvál. tósúlyban a pécsi Torma előtt, első helyen végzett, megsze­rezve a v idék ifjúsági bajnoka címet. Rajta kívül papírsúly­ban Kovács (Gyöngyös), lég­súlyban Sánta (Gyöngyös), könnyüsúlyban pedig Zsámbo- ki (MÁV HAC) harmadik lett. I A nem hivatalos pontversenyt a Szombathélyi Dózsa nyerte. a Honvéd Zalka SE ökölvívói az 5. helyet foglalták el. A Népújság tippjei a 16. hétre A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztői PAPP JANOS Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca 8. Telefon: 12-57 12-73 PostafJók: S3, Kiadja: Heves megyei i,aoiciadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postaflók: S3. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. L sz.: 25 062. Heves megyei Nyomda Vállalat» Eger, Bródy Sándor utca 4. ig&Zg&tóft Ma«|n«6n JÓ56B6& 1. Pécs—Honvéd törölve 2. Ózd—Vasas 2 3. Tatabánya—Győr 1 x 4. Csepel—Komló 1 5. Szeged—SBTC 1 6. Dunaújváros—Sz.-fehérv. 1 x 7. Oroszlány—Egyetértés 1 8. Miskolc—MÁV DAC 1 9. Martfű—Eger 2 x 1 10. Békéscsaba—Bp. Spart x 2 11. Izzó—Szóin. MÁV 1 2 12. K. Kinizsi—K. Honvéd x 2 13. Lengyelo.—Olasza. 1 x 14. Livorno—Napoli 2 x +1 és pótmérkőzés 15. Spal—Lecco 1 További pótmérkőzés: 16. Venezia—Padova x 1 A totó nyereményei: 13 találat (2 db) 263 046 formt, 12 találat (13 db) 26 978 forint, 11 találat (286 db) 1226 forint* lő találat (3096 db) 170 fo­nok, MINDENT EGY HELYEN a hevesi hatvani boldogi új-hatvani füzesabonyi balatoni szilvásváradi pétervásári tarnamérai tarnaőrsi domoszlói abasári verpeléti fmsz-ek ARUHAZAIBAN SZAKÜZLETEIBEN HAGY VÁLASZTÉK !