Heves Megyei Népújság, 1965. március (16. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-30 / 75. szám

As egri csapat biztosan nyerte a „Dézsa-rangadót99 Egri Dózsa—Kecskeméti Dózsa 3:0 (1:0) Eger, 7000 néző, vezette: Karádi. Eger: Papp — Mészáros, Kiss I., Szász — Révász, Hamis Nagy K., Fali szék, Borsányi I., Varga, Csizmadia. Edző: Ju­hász Attila. Kecskemét: — Czéh — Winkler. Koltai, Menczel — Morvái, Szőczei — Tanács, Kiss, Takács, Serényi, Ézsi. Edző: Titkos Pát sei küldte a jobb sarok felé, Czéh azonban szögletre ütötte a labdát. Szünet után tovább folyta­tódott az enyhe egri mezőny­fölény és ez a fölény az 55. percben góllá érett: Jobboldal támadás végén Borsányi kitűnő labdát adott Fáliszeknek, aki egy "fél fordu­lattal a bal felső sarokba bom­bázott: 2:0. játszott, mindketten főleg a védekezésből vették ki részü­ket. A támadósorban a két szélső érdemli a legtöbb dicsé­retet, Borsányi jó karmester­nek bizonyult, mindhárom gólban „benne volt”. Faliszeket elsősorban remek gólja dicséri, de emellett — főJeg a második félidőben — több gyors elfutást láttunk tő­le, s a kapura is veszélyes A magyar ökölvívó-válogatott Gyöngyösön A berlini EB-re készülő ma­gyar ökölvívó válogatott va­sárnap délelőtt Gyöngyösön, a honvédségi sportcsarnok ban lépett sao- rítóba. A be­mutató jellegű mérkőzéseiket — nem hirdettek eredményt — a vártnál cse kélyebb érdeklődés kísérte Sajnos, a gyöngyösiek nem minden súlycsoportban tudtak megfelelő ellenfelet biztosíta­ni, így nem lehetett pontos ké­pet alkotni a válogatottak for­májáról. Csupán Kajái öklözött megnyugtató módon, a kitűnő versenyzőnek mindhárom el­lenfele jó edzőtársnak bizo­nyult. Az eredményhirdetés nélküli mérkőzésen az alábbi párok csaptak össze (elöl a vá­logatottak): Junghms—Forró, Klenovics—Mészáros, Bara­nyai—Császár, Nagy Z.—Mau- rovits, Gúla—Kovács, Kajái— öhler, Szaniszló, Juhász, Hol­ló—Gayer, Balogh—Pampuk 11., Rácsi, Dobó—Garda, Pál. II labdarúgó NB IB állása 1. DVTK 3 2 1 — 2: 0 5 2. Székesfehérvár 3 2 X — 9: X 5 3. Egyetértés 3 2 1 — 3: X 5 4. MÁV DAC 3 I 2 — 2: 0 4 5. Oroszlány 3 2 — X 4: X 4 6. DunaüJváros 3 2 — X 4: 2 4 7. Szombathely 3 2 — X 4: 2 4 8. MVSC 3 2 — X 4: 3 4 . 9. BMTE 3 X I I 6: I 3 10. DVSC 3 — 3 — I: X 3 XX: DVSC 3 — 2 I X: 2 2 X2. Szállítók 3 — 2 X 1: 3 2 13. G.-MÁVAG 3—121:41 14. Jászberény 3 — 1 2 1:5 1 15. IH. kér. 3 — 1 2 0:5 1 18. Nyíregyháza 3------3 0:12 — 1. MTK—Győr x 1:1 2. FTC—Pécs x 1:1 3. Szeged—Honvéd 2 3:4 4. Komló—Ü J pesti Dózsa 2 1:2 5. SBTC—Dorog x 1:1 6. Budafok—DVSC x 0:0 7. MÁV DAC—BVSC X 0:0 8. Oroszlány—MVSC 1 2:0 9. Jászberény—Szombati:. 2 1:3 10. KISTEXT—Szóin. MÁV 2 0:1 11. Eger—Kecskemét 1 3:0 12. Sam’pd.—Júvéntus l 1:0 13. Milan.—Inter. -- 2 2:5 +1' 14. Brescia—Lecco 1 1:8 151 Induló a Túléli szabadfogású birkózó­ba j nők ságán íme az egri csapat harmadik gólja. A képen balról jobbra Szőczei, Borsányi, Hanus, (fekve), Menczel, Morvái, Czéh (a földön) távolabb Winkler. (Molnár István felvétele) EGERBEN rendezték meg a vidék ifjúsági szabadfogású birkózó bajnokságát, amelyen hatalmas mezőnyök léptek szőnyegre: a Szilágyi gimnázium tornatermében nem keve­sebb, mint 151 fiatal vetélkedett egymással a bajnoki címek­ért és a helyezésekért. Megyénk versenyzői — gyöngyösi és egri fiatalok — a várt teljesítményt nyújtották — egyikük­nek sem sikerül a döntőbe jutnia Szabadfogásban az egész északi terület gyengébben áll, amelyre bizonyíték: csak az ózdiaknak sikerült egy második és egy harmadik helyet szerezniük. Az egriek közül Lenhardt István, a gyöngyösiek közül pedig Le- hotai birkózott jól. Képünkön Lenhardt igyekszik kibújni a mezőhegyest Boros fogásából. (Pilisy felvétele) Csak Petőfibánya csapata tudott győzni Ez történt a labdarúgó NB Ill-ban — Párizsban, a L’Humanité mezei futóversenyét a francia Jazy nyerte. A legjobb magyar, Mecser, a 13. helyen végzett. Csapatban a Szovjetunió lett az első, a magyarok a harma­dik helyet szerezték meg. — Wroclawban befejeződött a nemzetközi kardverseny. A magyar csapat két nagy ellen­felét, a szovjet és a lengyel együttest is biztosan legyőzte és ezzel megnyerte a tornát. — Poitiersben a német Schmitt nyerte a nemzetközi párbajtőr egyéni versenyét. A magyarok közül Préda 5., Bá­rány 7„ Ledvai 8. lett. — A férfi kosárlabdádba j- nokság rangadóján a MAFC 76:66 25:28 arányban legyőzte a Bp. Honvéd együttesét. — A szovjet Kozlov a váltó- súlyú nyomásban 148,5 kg-al új súlyemelő világcsúcsot állí­tott fel. — Belgrádban végetértek a nemzetközi női sakkverseny küzdelmei. A versenyt a ma­gyar Bilekné nyerte. — A rivierai idénynyitó nemzetközi teniszversenyen a magyar Gulyás az ausztrál Kelse legyőzésével bejutott a döntőbe, míg párosban az olasz Pippoval az oldalán megnyer­te c versenyt. szekötő az alapvonal közeléből a hálóba lőtte a labdát. A játékveze. tő először gólt ítélt, majd a part­jelző megkérdezése után visszavon­ta ítéletét. A lövés pillanatában ugyanis az egyik rendező belépett a pályára 1 Nem sokkal később Sütő J. lövése jutott a hálóba, a Játék­vezető azonban már előzőleg lest látott és most sem ítélt gólt. Az eredmény Igazságos. Az eger- csehi csapatból csak Molnár és Czif- rik nyújtott, jó teljesítményt, a töb­biek mélyen szokott formájnk alatt szerepeltek. Mihályi kitűnő játékve­zetést mutatott be. (egyed) Sok gól esett a megyei labdarúgó- bajnokságban Vasárnap került sor a megyei labdarúgó-bajnoikság második fordulójára, amelyen az alábbi eredmények születtek: Egri Előre—MÁV HAC 0:2 (0:1), Egri Dózsa II.— Lőrinci 6:2 (4:1), Egri Spartacus—Varpelét 1:1 (1:0), Recsk—Gyöngyösi VSE 4:3 (2:1), Gyöngyösi Bá­nyász—Gyöngyösi Vasas Izzó 3:2 (1:1), Heves—Siroki Vasas 5:4 (5:1), Kózsaszentmárton— Bélapátfalva 1:0 (0:0), Apci Va­sas—Egri Honvéd 1:2 (1:2). WiPBJSSGi A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megye) Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő; PAPP JANOS Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca S. Telefon: 12-57 12-73 Postafiók: 23, Kiadja: Heves megvc uaoKiadó Vállalat Felelős kiadói TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal: Eger. Baicsy--Zstlinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postaflők- 23. Terjeszti a Magyar Posta Előfizet­hető a helyi Dostahivataloknál és kézbesítőknél. L sz.: 25 082. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. i átlagon felüli teljesítményt nyúj- , tott, csupán Rozgondl volt halvá­nyabb a szokottnál. Sebestyén sok , hibával vezette a mérkőzést. (marinka) i Tűzoltó Dózsa—Hatvani Kinizsi 3:0 (1:0) 200 néző. v.: Tóth. Kinizsi: Erdei _ Szabó, Schmidt, , Gubás — Karácsony, Balog _ Si­, mon, Thoman, Laczik, Román, , Tóth. Edző: Szalontai Béla. Kezdés után a Kinizsi enyhe me- ■ zönyfölényt harcolt ki, 12. percben 1 Román közeli lövése emberben akadt el, majd Tóth nagy lövését védte nehezen a kapus. Szinte ál- : landóan a Dózsa térfelén folyt a ’ küzdelem, a cukorgyáriak sok jó támadást vezettek_ a befejezések­be az onban rendre hiba csúszott. , Laczik lövése szállt el a kapu mel- • tett» majd Román kapáslövése ju­tott a léc fölé. Közvetlenül a befe­jezés előtt a Dózsa jobbfedezete 25 méterről kapura lőtt és a labda a későn vetődő Erdei hálójába ju­tott: 1.-0. A második félidő is hazai góllal kezdődött: a jobbösszekötő 16 mé­terről leadott lövésére Erdei ismét későn vetődött és a labda a jobb sarokban kötött ki. 2:0. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa, a fokozato­san beszoruló Kinizsi a 65. percben újabb gólt kapott, s kialakult a 3:0- as végeredmény. A Kinizsi fáradt csapat benyomá­sát keltette — főleg a szünet utáni játékrészben. Egyénileg Erdei két gólban is ludas, a védelemben Schimdt és Szabó jól helytállt, elől Laczik dicsérhető. A többiek mé­lyen szokott formájuk alatt játszot­tak. (szendi) Egercsehi Bányász— Miskolci Honvéd 0:0 Egercsehi, 400 néző. V.: Mihályi. Bányász: Molnár _ Nagy I., Bóta, Bocsi — Horváth, Sulyok J. Sütő A., Erdei, Czifrik, Kelemen. Edző: Varczába Ágoston. Egercsehi támadásokkal indult a mérkőzés, a miskolciak védelme azonban kitűnően zárt és rendre meghiúsította a kínálkozó gólszer­zési alkalmakat. A 16. percben Sütő A. lövését szögletre nyomta a ka­pus, Czifrik ívelte be a labdát, amely a kapufa éléről pattant az alapvonalon túlra! A félidő közepé­től feljött a vendégcsapat, egyízben Molnár merész belevetődéssel tu­dott csak hárítani, majd a kapufa mentett. Szünet után fokozatosan beszo­rult a Bányász, a Honvéd időnként nyomasztó fölényben játszott. A 82. percben a kiugró miskolci jobbősz­i czeli 16 méterről, kapásból a Jobb ■ sarokba lőtt 1:0* Egy perc múlva ■ tovább növelte előnyét a hazai csa- l pat: Keszthelyi átadását Trencsényi- éles szögből a léc alá vágta. 2:0.- Továbbra is a Spartacus irányította , a játékot, de csatárai sok helyzetet t kihagytak. Az egyetemisták a 40. i percben korszerű támadás végén ■ szépítettek. 2:1. Szünet után egy darabig a vendé- * gek kezdeményeztek többet, majd : negyedóra elteltével kiegyensúlyo- ; zottá vált a küzdelem. A 67. perc­- ben Bágyi óriási gólhelyzetben ki­várt a lövéssel és a védők felszaba­dítottak. A másik oldalon a közép­csatár lövésénél Csaba már verve volt, de Trencsényi a gólvonalon mentett. A végén fölülkerekedett a BEAC és a 78. percben sikerült ■ egyenlítenie: a jobbösszekötő lövé- , se a későn vetődő Csaba mellett a , sarokba jutott: 2:2. L Jó iramú mérkőzésen, igazságos döntetlen született. Egyénileg Csa- , bának akadt néhány szép védése, : de még nincs igazán jó formában. ; Kévés bizonyult a legjobb hátvéd­nek, a két szélsőhátvédnek és a fe- dezetpámak ezúttal nem ment a já­ték. A támadósorban csak Péczeli érdemel dicséretet. Wolszki sokat tévedett — főleg a gyöngyösi csa­pat terhére. (szkocsovszky) Gyöngyösi Honvéd— Balassagyarmati Dózsa 1:1 (1:1) Balassagyarmat, 1000 néző. V.: Se- , bestyén. Honvéd: Vári — Miskolczi, Gél- i ger, Borbás — Pünkösdi, Vanya _ ­Se prényi, Kovács, Tölgyes, Bara­nyai, Rozgondi. Edző: Csizmarik 3 Imre. 1 A Dózsa kezdett jobban, később azonban feljött a Honvéd, és már az első negyedórában eldönthette volna a mérkőzés sorsát: Kovács biztos helyzetben a kapusba vágta a labdát, majd Seprényi lövésénél a kapus már verve volt, de a lab­da a kapufát érintve elhagyta a já­tékteret! A gyöngyösi fölény a 16. 1 percben góllá érett: Tölgyes labdá- - javai Seprényi kiugrott és a kimoz- 1 dúló kapus fölött a hálóba lőtt. 1:0. A következő percben Tölgyes láb- i dáját a gólvonalon mentették. Ba- i lassagyarmat csak szórványos el- i lenakcíókat vezetett, egy ilyen el- ; lentámadás azonban a 42. percben j eredménnyel járt: a jobbszélső éles i szögből leadott lövése Vári kapujá- < ban kötött kL. 1:1. i A második félidőben szinte állan- ^ dóan a hazaiak támadtak, a gyön- 1 gyösiek védelme azonban _ Gei- < gerrel az élen — mindig jó ütem- 1 ben avatkozott közbe. Az 1:1 a hazaiakra nézve hízelgő i a gyöngyösieknek több helyzetük i akadt. A Honvéd minden játékosa i 2 ■ A labdarúgó NI Hl. vasárnapi for yOW i dulójában me 6 , gyénk csapata a 1 közül csak Petőfi \ bánya tudott győz ^ ni: nagy harcban X 2:1 arányban nyer rr a Bp. Statiszták ellen. A gyöngyö si Spartacus, a Gj t Honvéd és a- Egercsehi Bányász csak az egyil pontot tudta megszerezni, az újon- Hatvani Kinizsi ismét veresége • szenvedett. Petőfi bányai Bányász— g Budapesti Statisztika 3:1 (1:1) 1 Petőfibánya, 600 néző. V.: Klemm Bányász: Kovács I. _ Kovács n. S Papp, Gáldi II. — Berta, Takács _ f Plessek Alattyáni, Horváth, Gáld L, Juhász. Edző: Léby Emil. " A két Tóth betegsége miatt meg » változtatott összeállításban lépet pályára a bányász-csapat, amely a; első perctől kezdve óriási küzdel met vívott régi, nagy ellenfelével A 16. percben Takács labdáját Hon váth a felső kapufára fejelte, rög­tön utána Alattyáni lövése jutót : hasonló sorsra. A mérkőzés els<! gólja a 35. percben esett, Alattyán ll-eséből. A vendégek a 46. percben ugyancsak 11-esbői egyenlítettek. Szünet után negyedórán át me­zőnyfölényt harcolt ki a Statiszti­ka, Petőfibánya fokozatosan jött fel és a 70. percben megszerezte győ­zelmet jelentő gólját: Juhász lapos lövése jutott a hálóba. 2:1. Ezután a magára talált hazai csapat nagy fölénybe került, de újabb gól már nem esett. Petőfibánya győzelme megérdemelt, a győzelmi arány na­gyobb is lehetett volna. Egyénileg a közvetlen védelem jól helytállt, az újonc Berta bemutatkozása si­keresnek mondható. Elől Alattyáni jelentette a mozgatóerőt, mellette Juhásztól és Plessektől láthattak a nézők néhány ügyes megoldást. Klemm elfogadhatóan bíráskodott. (Kulcsár) Gyöngyösi Spartacus—BEAC 2:2 (2:1) Gyöngyös, 1000 néző. V.: Wolszki. Gyöngyös: Csaba _ Szalma, Ké­vés, Somodi — Deli, Keszthelyi - Szatmári, Bágyi, Péczeli, Treiber, Trencsényi. Edző: Ali István, Változatos mezőnyjátékkal indult a küzdelem. A 10. percben Csaba bravúrral ütött szögletre egy sza­badrúgást., majd rögtön utána a gólvonalon mentett a gyöngyösi ka­puvédő. A Spartacus a 30. percben váratlanul szerezte meg a vezetést: Keszthelyi _Trencsényl—Szatmárl vo lt a labda útja, a szélső lövését röviden mentették a védők és Pé­volt. Varga végig nagy aka­rással küzdött, az előkészítés­ből és a befejezésből is kivet­te részét. Karádi játékvezető körülte­kintően, jól vezette a kemény, de végig sportszerű találkozót. Erősödött az iram, izgalmas változatos lett a küzdelem. P 65. percben Varga lövése ke rülte el a sarkot, majd a 70 percben végleg . eldőlt a mér­kőzés sorsa: baloldali támadd: futott a pályán, amelynek vé­gén Csizmadia beadását Ha- nus estében kapura lőtte. A labda mellé szállt volna, Bor sányi azonban közbeavatkozot és lövése Morvái hátáról a há lóba patani: 3:0. A hátralevő időben tartóssd vált az egriek fölénye, ai utolsó komoly eseményt Ré vász 30 méteres nagy lövést jelentette, a labda a ka pufi fölött süvített el. Az első félidőben jobbára kiegyensúlyozott küzdelem folyt — enyhe egri mezőnyfö­lénnyel. Szünet után változott a helyzet: a jobb erőben leve egriek fokozatosan felülkere­kedtek és biztosan szerezték meg a két pontot nagy vetély- társuktól. Egyénileg Pappnak kevés védenivalója akadt, de néhány esetben látszott, hogy jó for­mában van. A hátvédhármas mebgízható teljesítményt nyújtott, nem vétett különö­sebb hibát. A két fedezet jól ipedmények Békéscsaba 2:1, Martfű—Bor­sodi Bányász 4:0, M. Bányász —Szolnoki MTE 1:0. Nyugati csoport: Autóbusz—Bp. Spart. 3:2, Ikarus—Láng 4:1, ZTE— Vesziprém 2:0, Győri Dózsa— Várpalota 1:0, Pápa—Pécsi BTC, 3:0, Székesfehérvári Elő­re—Kaposvári Honvéd 2:1, Pé­csi Bányánz—Kaposvári Kini­zsi 1:1, Pécsi VSK—Z. Dózsa 2:0, Esztergom—MTE 3:0. Keleti csoport 1. Szóin. MÁV 4 4-----8: 1 8 2. Eger 4 3 1 — 10: 1 7 3. Előre 4 2 1 1 8: 2 5 4. D. Honvéd 3 2 1 — 4: 1 5 5. Martfű 4 2 1 1 8: 7 5 6. Miskolc 4 2 1 1 2: 2 5 7. Bp. Spart. 4 2 — 2 8: 7 4 8. Gyula 4 1 2 1 3: 3 4 9. Szol. MTE 4 1 2 1 4: 4 4 10. Kecskemét 4 2 — 2 5: 6 4 11. Nagybátony 4 2 — 2 4: 5 4 12. Kisterenye 4 1 2 1 3: 4 4 13. Izzó 4 1 1 2 4: 4 3 14. Pénzügyőr 4 1 1 2 2: 4 3 15. E-csaba 4 — 2 2 3: 6 2 16. KISTEXT 4 1 — 3 5:12 2 17. SZVSE 3—121:51 18. Borsod 4------4 2:10 — NB III. OSZTÁLY: Észak.: Sashalom—Zagyva­páii’alva 1:0, Hajógyár—EVTK 0:1. Vegyiművek—Mizserfa 2d), Baglyasalja—S, Kohász 0:1. Nagy számú nézősereg előtt, kitűnő talajú pályán, igazi labdarúgó időben került sor a nagy érdeklődéssel várt Dózsa- rangadóra. Kezdetben enyhe egri fölény alakult ki, Borsá- nyi lövését védte Czéh. majd szép támadás végén Nagy K egy csellel becsapta őrzőjét, beadását azonban Csizmadia a jobb sarok mellé lőtte. A 10. percben Varga remek labdát tálalt Faliszek elé, aki azon­ban egy gondolattal lekésett és a kecskeméti kapus hárítani tudott. A másik oldalon Kiss nagy erejű lövése süvített el a léc fölött. A mérkőzés első gólja a 17. percben esett: Borsányi lövése a védőkről levágódott, a berohanó Varga mégegyszer rálőtte a labdát, amely a vetődő Czéh kezéből a bal sarokba csúszott: 1:0. Közepes iramú és mérsékelt színvonalú játék folyt a pá­lyán, mindkét csapat játékosai Sokat idegeskedtek. A félidő végéig Eger imyitotta a küz­delmet, néhány jó támadási láthatott a közönség, de a be­fejezések nem sikerültek. Egy ízben például Varga szabadrú­gását Faliszek ragyogó fejes­Labdarúgó-« NB L OSZTÁLY: Bp. Honvéd—Szeged 4:3, MTK—Győr 1:1, Pécsr—Ferenc­város 1:1. Ózd—Tatabánya 1:1, Ü. Dózsa—Komló 2:1, Salgó­tarján'—Dorog 1:1, Csepel— Vasas 1:0. A bajnokság állása: 1. Üjp. Dózsa 3 3-------8:2 6 2. Bp. Honv. 3 3-------10:3 6 3. Győr 3 2 1 _ 4:1 5 4. FTC 3 1 2 — 5:3 4 5. Tatabánya 3 1 2 — 3:2 4 6. MTK 3 1 1 1 8:4 3 7. Pécs 3 1 1 1 4:3 3 Vasas 3 1 1 1 4:3 3 9. Szeged 3 1 _ 2 4:5 2 10. s.-tarján 3 _ 2 l 3:4 2 11. Csepel 3 1_ 2 1:5 2 12. Ózd 3 _ 1 2 2:8 1 13. Dorog 3 — 1 2 1:6 1 14. Komló 3------3 2:8 _ NB I. B OSZTÁLY: Szombathely—Jászberény 3:1, Budafok—Debrecen 0:0, Diós­győr—Nyíregyháza 1:0, Győri MÁV—BVCS 0:0, Oroszlány— Miskolc 2:0, Székesfehérvár­in .kér. 3:0, Egyetértés—Ganz Mávag 2:1. NB IL OSZTÁLY: Keleti csoport: Szolnoki MÁV—KISTEXT 1:0, Gyula— Kisterenye 0:0, D. Honvéd— Bp. Előre 1:0, Bp. Spart.—Va­sas Izzó 2:0, Pénzügyőr—Sze­gedi VSE Nagybátony—