Heves Megyei Népújság, 1965. március (16. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-16 / 63. szám

A rádió és televízió m , heti sportműsora ­Nagyobb arányban is nyerhetett volna a kitünően játszó egri csapat Egri Dózsa—KISTEXT 4:0 (0:0) Vadas Gy. játékvezető kö­vetett el hibákat, alapjában véve azonban megfelelően ve­zette a találkozót. Az Egri Dózsa szerdán Debrecenben a DVSC ellen játszik edzőmér­kőzést, majd vasárnap az egri stadionban a Miskolci Bányász csapatát látja vendégül. Keleti csoport — Londonban nagy magyar sikerrel befejeződtek a párbaj­tőr Martini Kupa küzdelmei. A versenyt a Szolnoki B. Nagy Pál nyerte az angol „exvilágbaj- nok” 3ay előtt és a harmadik helyet a lengyel Nielebát meg­előzve Gábor Tamás szerezte — Befejeződtek az idei jég­korong világbajnokság küzdel­mei is. A végig kitár.ó Teljesít­ményt. nyújtó szovjet csapat veretlenül, nagyszerű gólurány- nyal, biztosan szerezte meg a világbajnoki címet, a vuísodik helyet a csehszlovákok, a har­madik helyet a svédek foglal­ják el. A többszörös világbaj­nok Kanada ezúttal kénytelen 1. Szóin. MÁV 2 2 — — 4:0 4 2. Eger 2 2 — — 7:1 4 3. Izzó 2 1 1 — 4:1 3 4. Bp. Előre 2 1 1 — 3:1 3 5. Martfű 2 1 1 — 4:2 3 6. Bp. Spart. 2 1 — 1 5:4 2. 7. B.-csaba 2 — 2 — 2:2 2 Szóin. MTE 2 — 2 —■ 2:.2 2 9. Nagybátony 2 1 — 1 2:3 2 10. KISTEXT 2 1 — 1 4:7 2 11. M. Bányász 2 1 — 1 1:2 2 Kecskemét 2 1 — 1 1:2 2 13. D. Honvéd 1 — 1 — 1:1 1 14. Kisterenye 2 — 1 1 2:4 1 15. Gyula 2 — 1 1 1:3 1 16. Borsod 2 —. — 2 1:4 — 17. SZVSE 1 — — 1 0:2 — 18. Pénzügyőr 2 —­— 2 0:3 — 1. FTC—Tatabánya 2. Komló—Bp. Honvéd 3. SBTC—Vasas 4. Dorog—Üjpesti Dózsa 5. Szeged—récs 6. Budafok—Szombathely 7. Jászberény—DVTK 8. MÁV DAC—DVSC 9. Oroszlány—Ganz M. 10. KISTEXT—Eger 11. Bp. Spart.—Kecskemét 12. Pénzügy.—Szóin. MÁV 13. Szóin. MTE—Bp. Előre +1 14. Venezia—SpaJ 1:1 0:3 1:1 0:4 1:0 0:1 0:0 0:0 2:0 0:4 2:0 0:2 1:1 1U Szennyes m>.i, a Viueb-najnotisag eiüodi- dítása után most az országos bajnoki címet is elnyerte. volt megelégedni a negyedik hellyel. —Budapesten rendezték meg a riLavia—Bp. Honvéd röplabda EK visszavágó mérkőzését, amely a prágai csapat 3:2 ará­nyú győzelmével végződött és ez a győzelem a továbbjutást jelentette számára. — Grácban nemzetközi fér­fi tőrversenyt rendeztek. A győzelmet az olasz Laragione szerezte meg az osztrák Losert előtt. A magyar Gyarmati a 7., Szabó a 8. helyen végzett. — A női röplabda Európa Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésére Bukarestben ke­rült sor a Dinamó Bukarest és az Űjpesti Dózsa csapatai kö­zött. A román együttes 3:0 ará­nyú győzelmet aratott a sokat idegeskedő Dózsa ellen. A visz- sza vágóra március 21-én kerül sor. — A magyar vívószövetség vasárnap tájékoztató jellegű nőj iörversenyt rendezett. Az első helyen Sákovitsné végzett. Rej­tő, Gyökhegyi és Marosi előtt. — Kedden, 18.30 órai kezdet­tel a Népstadionban rendezik meg a Ferencváros—AS Róma VVK labdarúgó-mérkőzést. Barátságos labdarúgó-mérkőzés Füzesabonyi VSC— Egri Honvéd 2:1 (0:0) Füzesabony, 300 néző. V.: Nagy. FVSC: Morvái — Csontos. Gál L,., (Kakukk) Jaskó — Tu- róczy, Szajlay (Bernáth II.) — Kocsis, Gál A., Péter, Kakuk, (Gál II.), Holczreiter. Honvéd: Nagy — Csuhaji. Asztalos Geiger (Bóbita) — Potye, Ivádi — Soós, Szilágyi, Vígh, Zajácz, Ferancz. _Az első félidőben a Honvéd többet támadott, csatárai azon. ban a legjobb helyzeteket is sorra kihagyták. Egy alkalom­mal például Soós az üresen hagyott kapu torkából mellé lőtte a labdát. A második fél­időt gyenge játékvezetés és néhány durva belemenés jelle­mezte. A 47. percben Ferencz az egrieknek szerzett vezetést, a 63. percben azonban Kocsis közelről szépített. 1:1. A mér­kőzés sorsa a 82. percben dőlt el, Péter 11-esből jött góljával. Jók: Túróczy. Kakukk. Ko­csis, Péter, illetve Nagy, Asz­talos, Soós. IRDETES Elcserélném, vagy eladnám csa­ládi házaim 25 000-ért. Szentek) mon- teos. Fő út 91. Egy 4 személyes sátrat vennél:. Ödry Dániel, Dobó u. 25. 1 Pattanásos, zsíros arcot garanciá­val kikezel Egerben, a „Vörösrák” Éteremmel szemben Levő új, szö­vetkezeti kozmetikában Anni néni. A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lap)«. Főszerkesztő: PAPP JANOS Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca S. Telelőn: 12-5?. 13-73. Postafiők: 23, Kiadja: Heves megye) uapkiadő Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zslllnszky utca 1. Telefon; 24-44. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. L sz.: 35 082. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató; Marosán Józsi A félidő hátralevő részében szinte állandóan a KISTEXT - térfelén folyt az egyoldalú ■ küzdelem. Szünet után sem tört, meg a lila-fehérek lendülete és csak­hamar megszületett a negye­dik egri gól: Csizmadia tört ki a, balszé­len és beadását Faliszek elő- revetödve fejelte a * sarokba; 4:0. Rögtön utána Varga került jó helyzetbe, de három méter­ről csúnyán fölé lőtte a lab­dát. Ezután Nagy K. kiállítá­sa miatt 10 főre olvadt az eg­ri csapat — de emberhátránya ellenére is ura maradt aheiy- • zetnek, s hogy nem születtek további gólok, az elsősorban annak volt köszönhető, hogy egyes játékosok túlzásba vit- : tők az egyéni játékot. A kitűnő erőben levő egri csapat megismételte elmúlt vasárnapi jó játékát és a so­kat körülményeskedő, jóval lassúbb kispesti együttes ellen akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Egyénileg Papp kevés dolgát megbízhatóan látta el. A há­rom hátvéd hibátlanul ját­szott, közülük Kiss I. árnya­lattal társai fölé nőtt. örven­detes Mészáros formajavulá­sa. A két fedezet okos erőbe­osztással szinte uralta a pá­lya középső részét, jól szűrték meg, ritkább kispesti ellentá­madásokat, de részt vettek az egri támadások felépítéseben is. A gyors Faliszék bizonyult a támadósor legjobbjának, az ellenfél védői egyszerűen nem tudták tartani. Nagy K. jól játszott, de ezúttal sokat ide­geskedett. Csizmadia halvá­nyabb volt a szokottnál, Var­gát elsősorban két szép gólja dicséri. Gulyás ismét kitűnően helytállt, ezúttal azonban so­kat egyénieskedett, főleg a második félidőben labdarúgó NB I. elmei Ez történt még az NB in­ban. Északi csoport: Sashalom —Baglyasalja 1:1, Balassagyar­mat—Zagyvapáifalva 3:1, Tűz­oltó Dózsa—Mizserfalva 4:1, Északkeleti csoport: L. Göcs— Kisvárda 5:1, Kazincbarcika— Nagykálló 2:1, Rudabánya— Nyíregyházi MSE 3:0, DEAC-— Miskolci MTE 2:1, Miskolci Honvéd—Szolnoki Honvéd 0:0, Somsály—Mátészalka 1:1, Deb­receni Dózsa— Edelény 2:2. Biztatóan játssott as E. Lendület késilabda csapata Egri Lendület— KISTEXT 19:8 ; Eger, barátságos női mérkőzés. ’ V.: Lisztóczky. Eger: Szepe- Cy si — Baranyai, Jf Temesi, Rákos Tóth, Véghné. j-i Csere: Budáné, jífS&jir Szabadtéri ^ ui if P^ya helyett a > 'wM Szilágyi gim­> '3l MV JÁW názium toma­! jö JmM termében talál­• iff kozott egymás­MmlwM sál a két NB • Il-es csapat. Az 1 egriek végig l irányították a i küzdelmet és biztató forrná, s ban. fölényes győzelmet arat­i tak a középcsoport tavalyi. 5.- helyezettje ellen. A csapat va­- 1 amennyi tagja jó teljesítményt- nyújtott, külön ki kell azonban- emelnünk Baranyai és Vuro 1. nagyszerű játékát KISTEXT-pálya, 1500 néző. Vezette: Vadas Gy. Eger: Papp — Mészáros, Kiss I., Sász — Borsányi I., Harms—Nagy K., Faliszék, Varga, Gu- jjga. lyás, Csizma­dia. Edző: Ju- 7 |aß hász Attila. $»> KISTEXT­•-Swr----' Famek — Ba- bolcsai, Ru- bos. Sárosi — Molnár, Stramszki — Csörgő, Vándo­rig Ludányi, Tóth, P. Kövesi. Edző: Tóth III. Ferenc. Szemre jó, de mély, sáros talajú pályán találkozott egy­mással a két csapat. Nagy iramban indult a játék, már az első percekben kitűnt, hogy a gyors egri csatárokat a KISTEXT nehézkes védői nem tudják tartani. Két nagy hely­zet kihagyása után Eger fölé­nye az 5. percben érett góllá: Az elfutó Nagy K-t a védők szabálytalanul akasztották, a 18 méteres szabadrúgásnak Varga futott neki és a sorfal fölött ügyesen a felső sarokba küldte a labdát: 1:0. Ezután hullámzóvá vált a küzdelem, a kispestiek is ve­zettek néhány támadást, az egri védelem azonban jól állt a lábán. A 12. perc újabb egri gólt hozott: Csizmadia keresztbe küldött labdáját Gulyás ollózva Fali­szek elé továbbította, a csatár remek iramban tört a kapu felé és bár hárman is ránci- gálták, a kifutó kapus melleit biztosan lőtt a hálóba: 2:0. Fokozatosan nyomasztóvá vált a Dózsa fölénye. Parázs jeleneték játszódtak le a KISTEXT kapuja előtt, a vé­delem többnyire csak szabály­talanság árán tudta feltartóz­tatni az egri rohamokat. A 20 p^-cben Faliszeket dancsolták a védők. A megítélt szabadrúgásból Gulyás Nagy K. elé továbbí­totta a labdát, a szélső a vonal mentén elfutott, pontosan ívelt középre és a jó ütemben érkező Varga védhetetlenül fejelt a hálóba: 3:0. Elkezdődtek a i küzd Vasárnap óriási érdeklődés közepette lezajlott a labdarúgó NB I tavaszi idényének első fordulója. Az Újpesti Dózsa és a Honvéd idegenben a vártnál könnyebben szerezte meg a két pontot, a Ferencváros azonban, Váratlanul pontot vesztett a Tatabányai Bányásszal szem­ben. Némi meglepetésnek szá­mít a Vasas salgótarjáni pont­vesztése is. Az első forduló eredményei: Győri Vasas ETO—Csepel 2:0, Újpesti Dózsa—Dorog 4:0, Ta­tabánya—Ferencváros 1:1 MTK—Ózd 4:0, Szeged—Pécs 1:0, Bp. Honvéd—Komló 3:0, Salgótarján—Vasas 1:1. A labdarúgó NB I. B. vasár­napi fordulójának eredménye: Szombathely—Budafok 1:0 Székesfehérvári Vasas—Nyír­egyháza 5:0, Oroszlány—Ganz MÄVAG 2:0, Egyetértés—III kerület 0:0, Győri MÁV—Deb receni VSC 0:0. Kyőri MÁV— Debrceni VSC: 0:0 Miskolc: VSC—Dunaújváros 2:1, Jászbe­rény—Diósgyőréül). Az NB II. Az NB II. ered­ményei. Keleti csoport: Vasa: Izzó — Gyula 1:1. Miskolci Bá nyász—Borsodi Bányász 1:0 Debreceni Honvéd—Kisterenyt 1:1, Bp. Spartacus—Kecskémé 2:0, Szolnoki MTE—Bp. Élőn 1:1, Martfű—Békéscsaba 1:1 Szolnoki MÁV—Pénzügyőröl 2:0, Nagybátony—Szegedi VSI 2:0. Nyugati csoport: Pécsi VSI —Várpalota 2:0, Láng Z. Dózs 1:1 Kaposvári Kinizs—Ikaru 4:1, ZTE—MTE 1:1, Kaposvár Honvéd—Pécsi BTC 0:0, Esz tergom—Pápa 1:1, Budai Spar tacus—Pécsi Bányász 1:0, Autó busz—Veszprém 1:0, Székesfc hervári Máv—Győri Dózsa Iá a 36. percben esett: Takács lá­ba mellett elcsúszott a labda, amelyet Gálid rosszul továbbí­tott, pontosan az ellenfél jobb­szélsőjéhez, áld középre ívelt és a középcsatár közelről a hálóba fejelt. 1:0. A Bányász a 40. percben egyenlített, nagy vé­delmi hibából Plessek lövése jutott a hálóba. 1:L A mérkőzés sorsa szünet után, az 50. percben dőlt el a hazaiak javára — ezt a gólt is súlyos védelmi hiba előzte meg. Mintegy negyedórán keresztül a BEAC nagy fölényt harcolt ki, utána azonban kiegyensú­lyozottá vált a küzdelem. A Bányász nagy erőfeszítéseket tett az újabb egyenlítésre, de csak néhány veszélyes helyze­tet tudott teremteni. Mindent egybevetve: az egye­temisták megérdemelten győz­ték le a váratlanul gyengébb ; teljesítményt nyújtó vendég- ' csapatot Egyénileg Szahányi a ' gólokat nem védhette, Tóth 11. ' és Kovács megfelelt — Gálái II. viszont feltűnően sokat bdzony- | talankodott Ugyanez mondha- ' tó el Takácsról is, ő azonban a ' második félidőre némileg fél- ' javult Tóth 1. bizonyult csapa- ' ta legjobbjának, a támadósor­ban senkit sem lehet kiemelni, az ötösfogat képtelen volt a folyamatos játékra. Polócz jól vezette a mérkőzést. (kulcsár) Bp. Vegyiművek— Gyöngyösi Honvéd lk) (0:0) Hatvani Kinizsi— Statisztika 0:1 (0:1) Egeresein Bányász— Debreceni Kinizsi 1:1 (0:0) — a kapuik alig forogtak ve- j szélyben. 1 Szünet után a hazaiak vet- i ték át az irányítást Trencsényi 1 két ízben is mellé lőtt, majd Pé- : czeli fejese is hasonló sorsrg j jutott Szorongattak a gyöngyö- i siek, de körülményes csatárai j nem tudtak igazi helyzetet te- < remteni. A 70. percben Csaba j remekül hárított egy szabadrú­gást, ellentámadás során pedig , Péczeli lövése a lécről vágódott ] az alapvonal mögé. Élénkült az , iram, a gyöngyösiek nagy erő- j vei rohamoztak, mégis —, ahogy . ez ilyenkor történni szokott — ] az ellenfél szerzett gólt: a 78. ] percben a jobbösszekötő lövé- j sét Csaba vetődve elcsípte, a , kezéből azonban a hálóba csú- , szott a labda. 1:1. A hajrában a 1 vendégek kezdeményeztek töb­bet. . Alacsony színvonalú mérkő- . zésen Gyöngyös közelebb állta győzelemhez. Egyénileg Csaba kitűnően védett, a gólnál azon- 1 ban nagyot hibázott, Szalma volt a legjobb hátvéd, de a má­sik kettő is kielégített. A fede­zetpár halványabb volt a szo­kottnál, a védőszerepet kapott Keszthelyi bizonyult a csapat legjobbjának. Péczeli góljáért és néhány szép megmozdulásá­ért érdemel dicséretet. (s zkocsovszky) BEAC—Petőfihánya 2:1 (1:1) Mező Öt, 500 néző* v.: Po­lócz. Petőfihánya: Szuhányi — Ko­vács, Tóth II., Gáldi II. - Tóth I., Takács — Plessek, Horváth Papp, Gáldi I., Juhász. Edző Léby Emil. A társasgépkocsi meghibáso­dása miatt a Bányász közvetle ■ nül a kezdés előtt érkezett Bu- r ■ dapestre, s minden bemelegítés I ■ nélkül kellett pályára lépnie, j • A mély, homokos talajon a; BEAC kezdett jobban, a vendé­1 gek játékosainak mozgásán meglátszott az utazás okozta l merevség. Ennek ellenére a 10. : nercben Horváth gólhelyzetbe • került, lövését csak nehezen ■ védte az egyetemisták kenusa, i A BEAC támadásai a félidő fe­- lében sem lanvbultak. különö- l sen jobbszámyuk vezetett ve­• szélves akciókat — a gyenge 1 napot kifogó Gáldi II. és Ta- i kacs „jóvoltából”. Az első gól Vasárnap megindultak a küzdelmek a labdarúgó NB III. északi és északkeleti cso­portjában. Mint ismeretes, az északi csoportban a Gyöngyö­si Spartacus, a Gyöngyösi Honvéd, a Petőfibányai Bá­nyász és mint újonc, a Hat­vani Kinizsi, az északkeleti csoportban pedig az Egercsehi Bányász képviseli megyénk színeit. Nos, a bajnoki rajt nem a legjobban sikerült: a Gyöngyösi Honvéd a Bp. Ve­gyiművektől, a Petőfihánya a BEAC-tól, a Hatvani Kinizsi pedig Hatvanban, a Statiszti­ka Petőfitől szoros küzdelem­ben vereséget szenvedett — a másik két csapat erejéből is mindössze döntetlenre futot­ta, A Gyöngyösi Spartacus végig jobb volt ellenfelénél, a tavaly még NB IT-es EVTK- nál, s kis szerencsével az Egercsehi Bányász is nyerhe­tett volna. Gyöngyösi Spartacus— Erzsébeti VTK 1:1 (1:0) 800 néző, v.: Horváth Gyöngyös: Csaba — Szalma, Kévés, Somodi — Deli, Treiber — Trencsényi, Bágyi, Péczeli, Kiss, Keszthelyi. Edző; Ali Ist­ván. Sáros, mélytalajú pályán ke­rült sor az idei, első gyöngyösi bajnoki mérkőzésre. Már az el­ső percben látható volt a szö­vetkezeti csapat taktikája: Keszthelyi a védők vonalába húzódott vissza. A vendégek kezdtek jobban, mégis, a 4 percben Gyöngyös előtt nyílotl gólhelyzet, Bágyit azonban s lövés pillanatában letalpaltál a védők. A másik oldalon a jobbfede­zet 18 méterről leadott bombá­ját Csaba nagy bravúrral nyom­ta szögletre. Ezután az erzsé­betiek kapusa Péczeli lövéséné: már verve volt, a labda azon­ban a kapu mellé gurult. A 19. percben váratlanul esett a hazaiak vezető gólja Treiber baloldalról ívelt sza­badrúgást a kapu elé, a közép­hátvéd röviden fejelte visszt a labdát, amely Péczeli elé ke rült és a középcsatár közelről ; hálóba lőtt 1:0- A továbbiak ban változatos, de mérsékel- iramú mezőnyjáték alakult k Szennyes Katalin országos bainok! Három na­pon át folytak az országos ser­dülő és ifjúsági asztalitenisz­bajnokság küz­delmei. Az első döntő, a serdü­lő leány egyes nagyszerű egri sikert hozott: Szennyes Kata­lin, az Egri Dó­zsa fiatal ver­senyzője szín­vonalas küzde­lem után az el­ső helyen vég­zett, megsze­rezve az orszá­gos bajnoki cí­met. Teljes mértékben -elé­gedettek lehe­tünk a serdülő fiú egyesben el­ért eredmény­nyel is, hiszen Paláncz Péter, az Egri Dózsa asztalitenisze­zője erős me­zőnyben har­colta ki a har­madik helyet. RADIO: Kedd: Petőfi adó: 18.30: és Kos­suth adó 10.25: Ferencváros—AS Rónia VVK labdarúgó-mérkőzés közvetítése a Népstadionból. Szombat. Kossuth adó, 17: Üj- pesti Salgótarján, NB 1-es méri. )zés közvetítése. 22.15: Hang­képek a Bp. Spartacus--zágrábi Lokomotív női kézilabda EK mér­kőzésről. Vasárnap: Kossuth adó, 12.30: Vasas—Komló NB I-es mérkőzés. . Petőfi adó 15.30 és Kossuth adó 10.30: Közvetítés NB I-es labdarú­gó-mérkőzésekről. .Kossuth adó 17.30: Sportturmix. Kossuth adó: 20.10: a vasárnap Sportja, Kossuth adó 22.10: Sporthírek. TELEVÍZIÓ Kedd, 18.30: Ferencváros—AS Ró­ma labdarúgó VVK mérkőzés köz- , vetítése a Népstadionból. Csütörtök, 18.55: Telesport. Vasárnap: 15.25: Tatabánya—Do­rog NB I-es labdarúgó-mérkőzés. 22.05: Sporthíradó. Egyik NB Ill-as lahdarúgó-csapatumh sem tudott győsni