Heves Megyei Népújság, 1964. május (15. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-26 / 121. szám

Időnként nagy fölényben játszott az egri csapat, amely a góllövéssel változatlanul „hadilábon áll . . Szolnoki MTE—Egri Dózsa 1:1 (1:1) Háromszázötven halott a Peru—Argentína labdarúgó-mérkőzésen 2. Kecskemét 3. Bp. Spartacus 4. Jászberény 5. Békéscsaba 6. Baglyasalja 7. Gyula 8. Bp. Előre 9. Kisterenye 12 8 2 2 25:9 n 12 7 2 3 20:11 16 12 6 3 3 25:11 15 12 7 1 4 16:11 15 12 5 5 2 17:18 15 12 6 2 4 14:19 14 12 4 4 4 13:12 12 12 4 4 4 12:13 12 12 4 3 5 19:21 n 12 4 3 5 15:17 íi 12 4 3 5 15:19 íi 12 4 2 6 19:20 10 12 4 2 6 17:18 10 12 4 2 6 16:18 10 12 1 8 3 7:13 10 11 3 3 5 5:8 9 11 2 4 5 15:20 8 12 3 1 8 15:27 7 Nagy érdeklődéssel vártáik Vasárnap az asztalitenisz NB II. rangadó mérkőzését Buda­pesten, az Egri Dózsa és a Bp. Előre között. A rangadó az eg­riek szánté példátlan sikerso­rozatának jelentős állomásá­nak számít, hiszen a Dózsa az elmúlt évben előbb a három fordulós megyei bajnokságot, majd az NB II-es osztályozót is megnyerve jutott magasabb osztályba, ahol a 6-ik forduló után is veretlen maradt és nagyarányú győzelmet aratott az NB I-es múlttal rendelkező Bp. Előre ellen! A közlekedési-' ek CsiÚikkel az élükön esélyes­ként álltak ki a mérkőzésre, a lelkiismeretes felkészülés, a kémén szorgalmas .munka azonban ismét meghozta gyü­mölcsét és 13:5 arányú egri győzelem született. Az egri csapat minden tagját elismerés illeti, külön ki kell azonban emelnünk Hart Gézát és Se­A TOTÓ M EléaeaiU az MTS Heves megyei tanácsának elnöksége F­1064. május 26., kedd 22. heti eredménye 1, BVSC—SBTC 2. Ganz MA VÁG— X 0:0 Székesfehérvár 1 *>:1 3. Ny.-háza—Szállítók 1 2:1 4. Borsod—Oroszlány 2 1:3 5. Szombathely—Egyetértés 1 3.1 6. Traktorgyár—PBTC 1 4:2 t. Z. Dózsa—Budai Spartacus 2 0:1 8. Lombik—Veszprém 2 1:4 9. Kisterenye—Nagybátony 2 1:2 10. Atalanta—Torino X 1:1 11. Lanerossi—Spal 1 1:0 12. Lazzio—Sampdoria X 0.0 13. Mrmtova—Róma 1 1:0 13+1 14. Udine sc—Brescia 1 1:0 CsdKt&ficlm... — Belfortban a francia—ma­gyar párbajtőr találkozó a fran­ciák 20:16 arányú győzelmével ért véget. Az egyéni verseny­ben azonban nagy magyar si­ker született, a szolnoki B. Nagj Pál a döntőbe verekedte magát, ahol 10:9 arányú győzelmet aratva nyert C. Brodin ellen és a Michel Buffet Kupa tulajdo­nosa lett. — Budapesten, a Sportcsar­nokban rendezték meg a Ma­gyarország—Jugoszlávia nem­zetek közötti ökölvívó mérkő­zést. A magyar csapat 12:8 ará­nyú győzelmet aratott. A gyön­gyösi Tóth István kézsérülés miatt feladta Benedek ellen. A magyar győzelmeket Haran­gozó, Török, Baranyai. Sebők. Shriek, és Dobó szerezte. A be­mutató harmatsúlyú mérkőzé­sen Klenovics pontozással nyert Demirov ellen. — Befejeződött a francia-— magyar tomászviadál, amelyet Budapesten, a Sportcsarnokban bonyolítottak le. Férfi tornásza­ink 559,95:552,35, női tornásza­ink pedig 377,95:366,80 arány­ban győztek. Az egyéni össze­tett versenyt Ducza Anikó és Aranyos István nyerte. — Az NB I. B. eredményei: Szombathely—Egyetértés 3:1, Miskolc—Budafok 1:1, Özd— Láng 3:1, Ganz MÁVAG— Székesfehérvár 5:1, Nyíregy­háza—Szállítók 2:1, BVSC— Salgótarján 0:0, Dunaújváros— Győri MÁV 1:0, Oroszlány— Borsodi B. 3:1. — NB II-es eredmények: Gyula—Bp. Előre 2:0, Bp. Spar­tacus—Szegedi VSE 2:2, Bag­lyasalja—Nyíregyháza 2:1, Va­sas izzó—Jászberényi Lehel 1:0, Kecskemét—Békéscsaba 3:1, D. Dózsa—N. Bányász 3:1, Nagy­bátony—Kisterenye 2:1, SsOI» noki MÁV—Kistext 0:0, Kapos­vár—Esztergom 1:0, Traktor­gyár—Pécsi BTC 4:2, III. Ke­rület-Autóbusz 5:0, Veszprém —K. Lombik 4:1, Budai Spart. —Z. Dózsa 1:0, Győri Dózsa— MTE 3:2, EVTK—Szfehérvári MÁV 2:0, Pécsi VSK—Pápa 4:0, Pécsi Bányász—ZTE 1:0, — Ez történt még az NB Hi­bán: D. GÖCS—Hajdúszoboszló 2:1, Miskolci MTE—Edelény 1:0, D. Honvéd—Nyíregyházi VSC ' 2:1, Szuhavölgy—Nagy- kálló 0:2, Somsály—Debreceni EAC 0:0. — A kerékpáros békeverseny utolsó napján jelentős magyar siker született. Megyerdi a má­sodik helyen végzett, a szakasz­győzelmet pedig Magyarország együttese szerezte meg. Az összetett egyéni versenyt a csehszlovák Smolik nyerte, a legjobb magyar. Juszkó 8. lett. Csapatban az NDK együttese diadalmaskodott, a magyar csapat az ötödik helyet szerezte meg. A iadbarúgó NB 1. B állása: 1. SBTC 11 5 s 1 14: 3 >* 2 Szombath. 11 5 4 2 18:11 14 3. Ózd 11 6 2 3 14:10 14 4. Orosz!. 11 4 5 2 ll: 9 is 5. Szfv. V. 11 3 7 1 11:10 13 6. Szállítók 11 5 3 3 14:13 13 7. Ny.-háza 11 5 2 4 14:12 12 8. BVSC 11 3 6 2 10: 9 12 9. Dunaúiv. 11 4 3 4 10:10 11 10-11. BMTE 11 4 3 4 9:10 11 10-11. MVSC 11 3 5 3 9:10 11 12. M. DAC 11 4 2 5 13:12 m 13. Egyetért. 11 4 1 6 13:15 9 14. MÁVAG 11 S 2 6 16:18 P 15. B. Bány. 11 1 4 6 9:20 0 16. Láng 11 1 2 8 7:29 4 Heves megyei sikerek ai országos serdülő ökölvívó-bajnokságon Budapesten, a magyar—ju­goszláv válogatott mérkőzés előtt bonyolították le az orszá­gos serdülő egyéni ökölvívó bajnokságot, amelyen jelen­tős Heves me­gyei siker szü­letett: a Gyön­gyösi Honvéd nyerte az össze­sített pontversenyt, s a harmat­súlyban a gyöngyösi Sántha, a váltósúlyban az egri Búzái, a középsúlyban pedig a gyöngyö­si Bukó szerezte meg a bajno­ki címet! Sántha ellenfele a második menetiben sérülés mi­att feladta, Búzái a döntőiben a gyöngyösi Szaniszlót győzte le pontozással, míg középsúly­ban Bukó ellen Maróti már as első menetiben feladásra kény­szerült. A fentieken üdvül Heves me­gye versenyzői a következő eredményéket érték él: Lég­súlyban az egri Tóth és a gyön­gyösi Bükül került a harmadik helyre. Kisváltósúlyban a hat­vani Kókai szerzett harmadik helyet, váltósúlyban pedig a bajnok egri Búzái mögött a gyöngyösi Szaniszló lett a má­sodik. A tizenkét bajnokság közül egyébként hét került vidékre, öt pedig a fővárosban ma­radt ... Újabb sikereket értek el az egri motorosok Szolnokon, az országos junior bajnokság II. fordulójában Vasárnap Szolnokon mérték össze tudásúkat az ország mo- tocross versenyzői az országos junior-bajnokság II. fordulójá­ban. A versenyzőknek nehéz terepen kellett igazolniok fel­készülésüket. Az ázott, agya­gos talaj komoly erőpróbára tette a versenyzőkön kívül a motorokat is, ezúttal sok mú­lott az utóbbin. A vidéki ver­senyzők helyezési esélyeit nagyban befolyásolták a válo­gatott keret tagjai is, akik szin­tén rajthoz álltak Szolnokon. Az egri versenyzők a nehe­zebb körülmények között is folytatták sikeres szereplésü­ket, s az erős mezőnyben két harmadik, egy kilencedik és egy 18. helyezést értek el. Ró­zsa Sándornak nem sikerült a bajnokság első fordulójában el­ért győzelem megismétlése, de a válogatottak között kiharcolta magának az előkelő harmadik helyezést. Bóta Ervin javított előző eredményén, s a kategó­riájában a múltkori negyedik helyezés után vasárnap már a harmadik helyre került. A má­sik két egri versenyző mérsé­kelten szerepelt. A következő verseny Pécsen lesz, ahol a hírek szerint még nehezebb terepet jelölnék lei június 7-én a versenyzőknek. Az egri versenyzők vasárnapi helyezései: 125-ös kategória: ... 3. Rózsa Sándor, ... 9. Cövék László. ' 250-es kategória: ... 3. Bóta Ervin, ... 18. Verőczei József. Sporthírek — AZ ORSZÁGOS ifjúsági lab­darúgó-torna megyei elődöntő mérkőzéseit május 29-én, pén­teken rendezik Egerben. Négy járásban már eldőlt a bajnoki cím sorsa, az elődöntőbe az Egri Dózsa, a Gyöngyösi Spar­tacus, Istenmezeje és Szihalom csapata jutott, egyenlőre azon­ban nem ismeretes, hogy a he­vesi és a hatvani járást mely együttesek képviselik. A pén- teki elődöntő küzdelmei 10.15 órakor kezdődnek, amelynek során tisztázódik, hogy melyik két csapat kerül a megyei dön­tőbe. — A KOSSUTH Rádió szer­dán délután 18.25 órakor köz­vetítést ad a Ferencváros—Új­pesti Dózsa labdarúgó mérkő­zés második félidejéről. A Pető­fi adón pedig 20.25 órától hely­színi közvetítést hallhatnak Becsből a Real Madrid—Inter- nazionale B. E. K. mérkőzésről. — SZERDÁN délután 16 órai kezdettel az egri Foglár-kerti pályán az E. Helyiipar és a Káli Gimnázium ifjúsági női és férfi kézilabda csapatai játsza­nak egymással bajnoki mérkő­zést. félidőben többet kezdeményez­tek ellenfelüknél, a szünet után pedig szinte egy kapura folyt a játék. Sajnos, most is bebizonyosodott: a megerősített védelmekkel szemben az egri csatárok egyszerűen nem tud­nak mit kezdeni! Hiányoztak a lövések, — amelyekből vég­eredményben gólok születhet­nek. Az is elgondolkoztató, hogy a támadósor mérkőzésről mérkőzésre a biztos helyzetek egész sorát hagyja kihasználat­lanul __ Eg yénileg Papp formája fel­felé ível, volt két bravúros vé­dése is, a gólt azonban kis sze­rencsével háríthatta volna. A hálvédhármas időnként zavar­ba jött a szolnokiak ellentáma­dásainál, de alapjában véve különösebb hibát nem vétett. Révász akarása és lendülete időnként a többieket is magá­val ragadta. A sérüléséből fel­épült Várallyay ugyan még el­maradt legjobb formájától, de így is jó teljesítményt nyúj­tott. Hanus csapata egyik leg­jobb játékosának bizonyult, elöl mérsékelt teljesítménye­ket találunk. Hagy K. sokat volt a labda birtokában, de a kapura nem jelentett veszélyt. Varga igyekezett, gólja szép teljesítménynek számít. Üsztö- ke csak időnként elégített ki, Kovács továbbra sem talál magára, végig idegesen, kap­kodva játszott. Csizmadia megfelelt. Fáth játékvezető jól kézben tartotta a mérkőzést A bajnokság állása*. KELETI CSOPORT: sen a bal sarokba ívelt. 1:0. A gól szemmel láthatóan megzavarta az egrieket, a vé­dők két ízben is csak szöglet­re tudtak hárítani. Az egyenlítő gól a 18. perc­ben esett. Jobboldali egri támadás vé­gén Kovács pontosan ívelt kö­zépre és a labda a magasra felugró Varga homlokáról a bal sarokba hullott. 1:1. Izgalmakban bővelkedő, ér­dekes és helyenként jó játék szórakoztatta a nézőket. Vár- allyay nagy erejű kapáslövése a védőkben akadt el, ellen­akció során Pallai labdájával Willisch ugrott ki, Papp azon­ban nagy bravúrral szögletre hárított. A félidő utolsó percei­ben beszorultak a vendégek, parázs jelenetek adódtak Sár­kány kapuja előtt. A 43. perc­ben nagy helyzetet hagyott ki a Dózsa: Csizmadia lövése az üresen hagyott kapu fölé szállt! SZÜNET UTÁN tovább nőtt az egri csapat fö­lénye, a vendégek az eredmény tartására törekedve, megerősí­tették védelmüket, sokszor hét-nyolc játékos állta útját a hazai támadásoknak. Szinte állandóan a szolnokiak tér­felén folyt a játék, az egri csa­tárok azonban csak ritkán vál­lalkoztak lövésre. A vendégek ebben a játékrészben alig-alig jutottak át a félvonalon, de szórványos előretöréseik meg­lehetősen veszélyesek voltak. Egy ízben Karakas távoli, pat­togós lövését Papp csak ügy- gyel-bajjal tudta szögletre há­rítani. A 65. percben Varga lö­vése az oldalhálót találta el, rögtön utána Nagy K. futott el a szélen, beadását Varga fut­tából lőtte kapura, de a labda ismét a tömörülő védőkben akadt el. Nagy helyzet volt! A 70. percben a szolnoki vé­dők szabálytalankodása miatt szabadrúgáshoz jutott a Dózsa. Varga futott a labdának^ és nagy erejű, lapos lövése a jobb kapufa tövén csattant! Végig izgalmas, érdekes mér­kőzést vívott egymással a két csapat. Az egriek már az első Eger, 2500 néző. Vez.: Fáth. Szolnok: Sárkány — Papp II., Makalyi, Villányi — Papp I., Sári — Willisch, Kolláth, Pal­lai, Nagy, Karakas. Edző: Tit­kos Púi. Eger: Papp — Mészáros, Kiss I., Révász — Várallyay, Hanus — Nagy K., Kovács, Üsztöke, Varga, Csizmadia. Edző: Mol­nár Péter. Jó iramban indult a játék, az első perctől kezdve enyhe egri fölény alakult ki a pá­lyán. A szolnokiaknak támadt előbb helyzetük, az 5. percben Pallai lövésére Papp az ellen­kező oldalra mozdult, de gyors vetődéssel mégis el tudta csíp­ni a labdát. A másik oldalon Üsztöke lapos lövését vetődve hárította Sárkány. A 14. perc­ben váratlanul a vendégek sze­rezték meg a vezetést: Pallai a fél pálya közeléből indult el a labdával, sorra ki­cselezte az egri védőket és jobboldalra kisodródva, ügye­Amikor aztán a rendőrség a levegőbe lőtt és a könnyfa­kasztó gáz egyre jobban szét­terjedt a stadionban, hatalmas pánik tört ki. A megrémült tömeg a kapuk félé igyekezett, amelyék többsége azonban zárva volt. Az emberek egy­mást tépték-taposták. A zavart kihasználva, suhancok kezdték fosztogatni a halottakat, kifor­gatták a sebesültek zsebeit, él­szedték ingóságaikat A stadi­on környékén is nagy volt a felfordulás. A tüntető tömeg felborította, majd felgyújtotta az autókat és autóbuszokat. A városi mentőszolgálat minden rendelkezésre álló jár­művet igénybe vett a halottak és sebesülték gyors elszállítá­sára. összesen 23 autó hordta szakadatlanul az áldozatokat a város tíz kórházába, A játékvezető és a csapatok tagjai sértetlenek maradtak. Nem sokkal a szörnyű jele­netek után Fernando Belaunde elnök rádiószózatot intézett * a főváros lakosságához. A tragé­dia miatt érzett mélységes megrendülésének kifejezése után bejelentette, hogy har­minc napra felfüggeszti az al­kotmányos jogokat Ezen idő alatt — mondotta — mindent megtesznek az események pon­tos kivizsgálása érdekében. Az alkotmányos jogok fel­függesztése azt jelenti, hogy az egész országban korlátoz­zák az állampolgárok szabad mozgását. A rendőrség felha­talmazás nélkül behatolhat házakba, bárkit letartóztathat. Ä labdarúgás történetének leggyászosabb lapjaira kerülő események színtere volt vasár­nap délután a limai stadion. A stadion „poklában” negyven­ezer néző előtt lejátszott Peru ■—Argentína olimpiai selejtező mérkőzés mérlege eddigi je­lentések szerint 350 halott, számtalan sebesült. A hírügynökségek szemtanúk elbeszélése alapján így re­konstruálják a történteket: 0:0-ás félidő után az argen­ts® csapat a második félidő 60. percében vezetéshez jutott. A 80. percben az uruguayi bíró a perui játékosok és közönség viharos tiltakozása ellenére nem adta meg az argentin Morales kiegyenlítést jelentő öngólját. A mérkőzés azonban a közönség hangorfcánja köze­pette folytatódott. Néhány pil­lanat múlva egy játékost fel­vágtak, a pályán tömörülés támadt. Ekkor egy vérmes né­ző, az újabb zavart felhasznál­va, szédületes gyorsasággal a pályán termett és nekiesett a bírónak. Ezzel egyidőben va­lóságos kőzápor zúdult a pá­lyára. A közönség palackokat és köveket hajigáit a bíró felé. A támadói) a rendőrök leütöt­ték, a bíró pedig lefújta a mér­kőzést. Ebben a pillanatban a stadion egész közönsége be­özönlött a játéktérre. Az ösz- szecsapásba ^a lovas rendőrség is beavatkozott, s könnyfakasz­tó gránátokkal válaszolt a tö­meg kőzáporára. A pályára be­hatolt nézők 'visszadobálták a könnyfakasztó gránátokat, úgy­hogy teljes létt a zűrzavar. A megyei labdarúgó-bajnok­ság 12. fordulójában a kitűnő formában levő éllovas Honvéd Korvin SE Apcon 7:1 arányú győzelmet aratott az Apci Va­sas ellen, s így két pontos elő­nye mellett nagyot javított a gólarányán is. A második hely­re a Füzesabonyban győzni tu­dó Hatvani Kinizsi került, mi­vel a Lőrinci Vasast súlyos ve­reség érte Egerben, a formába lendült Egri Vasastól. Az Eg­ri Előre pedig az Egri Dózsa II- vel került szembe, amelytől 8:1 arányú vereséget szenvedett. Rózsás zen trn á rton Gyöngyö­sön hatalmas küzdelemben harcolta ki a győzelmet a Gyön­gyösi Vasutassal szemben, míg a Gyöngyösoroszi—Bélapátfal­va találkozó a hazaiak 2:0-as vezetése után 2:2 arányú dön­tetlennel ért véget. Tovább foiv- tatja jó szereplését a Szűcsi Bányász, amely ezúttal a heve­sieket fektette kétvállra. Recs- ken a várt eredmény született, a helyi Bányász 3:l-re nyert az E. Spartacus ellen. Izgalmas, változatos, kemény küzdelmet hozott a MÁV HÁG és a Gyön­gyösi Bányász találkozója, amely végül is gól nélküli dön­tetlennel végződött. EREDMÉNYEK: Egiri Vasas—Lőrinci 4:1 (0:1), Recsk—Egri Spartacus 3:1 (2:1), Apci Vasas—Honvéd Korvin SE 1:7 (1:3), MÁV Hatvani AC —Gyöngyösi Bányász 0:0, Szű­csi Bányász—Heves 1:0 (0:0), Füzesabony—Hatvani Kinizsi 0:3 (0:1), Gyöngyösoroszi—Bél­apátfalva 2:2 (2:0), Gyöngyösi VSE—Rózsaszentmárton 2:3 (0:1), Egri Dózsa II—Egri Előre 8:1 (2:0). Hét közben: Az Apóra kitűzött Apci Va­sas—E. Dózsa IX. találkozó az egri csapat távolmaradása mi­att elmaradt. tős sikert ért el az egri szár­mazású Kőrösy András, aki a fiú egyesben értékes 3. helyet szerzett, fiú párosban Papp Jó­zseffel, és vegyespárosbam Vö­rös Gabriellával az oldalán bajnokságot nyert. Ugyancsak tagja volt a 2. helyen végzett fiú együttesnek. Ha a csapat­ban nem a fővárosi Juhos, ha­nem a szegedi Kalmár, vagy az egri Seregély Pál szerepel — a döntőben a győztes cseh­szlovákokat is legyőzhettük volna! Seregély Pál a váloga­tott keretből is kimaradt, pe­dig eredményei alapján a leg­jobbak között a helye! regély Pált, akik egyaránt 4—4 győzelmet szereztek és mind­ketten legyőzték a volt válo­gatott Csilliket! Az egriék győzelmeit a kö­vetkezők aratták: Hart 4, Se­regély 4, Ruttkay 2, Horváth 2, a Hart—Horváth páros. Hart és Seregély kiválóan ütött, sok­oldalú, jó játékkal sorra nyer­ték mérkőzéseiket. Ruttkay és Horváth első mérkőzésüket el­vesztették, utána azonban nagy akarással küzdve fontos talál­kozókat nyertek meg. Itt említjük meg, hogy a Berlinben lebonyolított nem­zetközi ifjúsági tornán jelen­Az Egri Dózsa nyerte « az asztalitenisz NB II. rangadóját beszámolót az egri sportiskola helyzetéről és további felada­tairól. Ezt követően aktuális kérdéseket tárgyal az elnökség, majd előterjesztések, indítvá­nyok és javaslatok következ­nek. Az MTS Heves megyei Tana- ! csának elnöksége május 28-án, 1 csütörtökön délelőtt 10 órakor ) a megyei TS helyiségében ülést ] tart. Az ülés első napirendi pont­jaként Gerzovich József elnök- 1 ségi tag, az EIS vezetője tort í A Honvéd Korvin SE nagy győzelme a megyei labdarúgó-bajnokságban