Heves Megyei Népújság, 1964. május (15. évfolyam, 101-126. szám)

1964-05-26 / 121. szám

Továbbra Ss a Gyöngyösi Spartacus vezet a labdarúgó l\'B III északi csoportjában NB lll-as csapataink vasár­napi mérlege: két győzelem, egy döntetlen és két vereség. A teljesítmény tehát 50 százalé­kos. Az északi csoport éllova­sa, a Gyöngyösi Spartacus ne­héz küzdelem- j ^ ben harcolta ki a győzelmet a Sashalmi Elekt­ronikussal szemben, a 5. helyezett Petöfi- báhya pedig nagyszerű telje­sítményt nyújtva, értékes pon­tot szerzett Balassagyarmaton. Az északkeleti csoportban az Egercsehi Bányásznak nem okozott különösebb nehézséget Kisvárda legyőzése, a Gyön­gyösi Honvéd pedig Itöriilmé- nyeskedő csatársora miatt szenvedett vereséget Rudábá- nyán. Az Egri Honvéd Beren- tén az első helyen álló Kazinc­barcikával találkozott és 5:0 arányú vereséget szenvedett. Gyöngyösi Spartacus— Sashalom 1:0 (0:0) Gyöngyös, 1200 néző. Véz.: Szentpétert. Gyöngyös: Csaba — Huszár, Kévés, Somódi — Trencsényi, Keszthelyi — Pethes, Potye, Halmóczki, Bar ősi, Kiss. Edző: AU István. A hazaiak kezdtek jobban, a 4. percben Halmóczki közeli lövése kerülte el a kaput, majd a 13. percben Barcsi labdájá­val Halmóczki kiugrott a lest reklamáló védők mellett, át­emelte a labdát a kapuson, a labda a kapufáról Potye elé pattant, a csatár azonban lö­vés helyett addig állitgatott, amíg le nem szerelték. A fél­idő végéig a gyöngyösiek eny­he mezőnyfölényben játszottak, csatáraik azonban rendre elhi­bázták a helyzeteket Szünet után sem változott a helyzet, a gyöngyösi támadó sorból hiányzott az irányító csatár. A 60. perctől kezdve érthetetlenül visszaesett a ha­zai együttes, Csabának két íz­ben is minden tudására szük­ség volt, hogy megmentse ka­puját a góltól. A 65. percben Szentesit (Sashalom) és Kévést kiállítatták. A mérkőzés sorsa a 74. percben dőlt el: Kiss szabadrúgása átszállt a sor­falon, a vetődő kapus a labdát kiejtette és Halmóczki közel­ről nem hibázott 1:0. A gól után a vendégek rohamai kö­vetkeztek, de a gyöngyösi vé­delem jól állt a lábán. A Spartacus megérdemelte a győzelmet, de a játékra Trei­ber kihagyása alaposan rá­nyomta a bélyegét. Nem volt aki irányította volna a fiatalo­kat Egyénileg Csaba jól vé­dett « hátvédhármas megbíz­hatóan látta el feladatát Keszthelyi ismét csapata leg­jobbjának bizonyult, Trencsé- nyi a második félidőben jött fel. A gyengén játszó támadó­sorból csak Halmóczkit illeti dicséret Szentpétert sok hibá­val vezette a mérkőzést (szkocsovszky) Petőfibányai Bányász— Balassagyarmat 0:0 Balassagyarmat 500 néző. V.: Csemefalvi. Petőfibánya: Kovács L. — Kovács I., Tóth II., Gálöi II. — Tóth I., Takács — Zámbó, Alattyáni, Horváth, Gáldi I., Gelics. Edző: Lé by Emil. Remek mérkőzést láthattak a nézők! Az első félidőben mintegy 30 percen át Petőfi­bánya uralta a mezőnyt, a csa­tárok azonban hadilábon álltak a szerencsével, vagy pedig a balassagyarmati kapus hárított Egy ízben Zámbó lövése á ka­pufán csattant. A félidő végén kissé esett az iram, de tovább­ra is érdekes, izgalmas volt a játék. Szünet után a 47. percben Gelics tört kapura, de hosszan szöktette magát és odalett a helyzet. Fokozatosan feljött a hazai csapat. Kovácsnak két­szer is bravúrosan kellett há­rítania. A vendégek csak szór­ványosan lendültek előre, ezek az ellenakciók azonban min­dig veszélyesek voltak. Hor­váth lesgóljára a. hazaiak ka­pufával válaszoltak. A végén kiegyensúlyozott játék folyt a pályán, amelyben Petőfibánya kezdeményezett többet. Helyzetei alapján a Bányász közelebb állt a győzelemhez. Egyénileg Kovács L. kitűnően védett. Tóth II. és Gáldi II. jól helytállt. Kovács I. azonban bizonytalan volt. A két fede­zet a mérkőzés hajrájára el­fáradt. Elöl Gáldi Zámbó, Alattyáni, Gelics a sorrend. A lagymatagon játszó Horváth sok helyzetet kihagyott. Cser. nefalvi kiválóan bíráskodott. (kulcsár) Egercsehi Bányász— Kisvárdai Vasas 4:1 (3:0) Egercsehi, 500 néző. Vezette: Bállá E, Egercsehi: Selmeczí — Nagy, Bóta, Bocsi — Kozma, Sulyok — Takács, Dudás, Prommer, Czifrik, Hidasi. Edző: Varczá- ba Ágoston. A jól kezdő hazaiak már az 5. percben megszerezték a ve­zetést: Hidasi lövését a kapus csak kiöklözni tudta és Takács nehéz szögből a hálóba lőtt. 1:0. Továbbra is a Bányász kezdeményezett többet és a 10. percben újabb gólt szerzett: Takács pontos beadását Hidasi fejelte a hálóba. 2:0. A hazaiak nem engedtek az iramból és fölényüknek a 30. percben újabb gól volt az ered­ménye; Prommer erős lövése a védőkről Takács elé pattant és a szélső nem hibázott. 3:0. A félidő befejezése előtt Hidasi sorra lefutotta a védőket, már a 11-es pontnál járt, amikor a játékvezető lefújta a játékot... Szünet után mintegy negyed­órán keresztül a vendégek ra­gadták magukhoz a kezdemé­nyezést, a Bányász védelme azonban jól állt a lábán. A 70. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat, Hidasi lövése a vetődő kapusról kipattant és a szemfüles Prommer a hálóba lőtt. 4:0. Ezután esett az iram, mezőnyjáték következett és a vendégeknek a 86. percben, vé­delmi hibából, sikerült szépí­teniük. 4:1. A Bányász akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Egyénileg Selmeczi, Hagy, Ta­kács, Dudás és Hidasi nyúj­totta a legjobb teljesítményt. A játékvezető kifogástalanul lát­ta el feladatát. (egyed) Rudabánya—­Gyöngyösi Honvéd 1:0 (0:0) Rudabánya, 600 néző. Vez : Kopjári. Honvéd: Molnár — Makali- cza, Murányi, Szalma — Gei­ger, Paskó — Juhász, Kulcsár, Baran.vi, Rozgondí Fülöp. Ed­ző: Csizmarik Imre. A vendégek kezdtek jobban, a I. percben Rozgondí nagy erejű lövése szállt mellé, majd eredmény télén Honvéd-szögle­tek következtek. A 10. percben Paskó szabadrúgását védte a kapus, Rozgondit pedig jó helyzetben, lesen állította meg a játékvezető sípja. A 23. perc­ben a rudabánya! Kosinát utánrűgásért kiállították. Szin­te állandóan a hazaiak tér­felén pattogott a labda, a vé­delem azonban jól tömörülve, megakadályozta a gólszerzést. A mérkőzést eldöntő egyet­len gól a 47. percben esett. A hazaiak balszélsője keresztlab­dát ívelt a másik oldalra és a lesgyanús helyzetben lev 5 jobbszélső az elalvó Szalma mellett a hálóba fejelt 1:0. A 67. percben Kulcsárt sokat fgérő helyzetben felvágták a védők, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A haj­rában a Bányász időhúzásra rendezkedett be. A mérkőzés úgy indult, hogy a Honvéd gólokkal nyer, körül- ményeskedő támadósora azon­ban keresztülhúzta a számítá­sukat. Egyénileg Molnár jól vé­dett, Makalicza és Murányi megtette a magáét, a könnyel­mű Szalma viszont erősen lu­das a kapott gólban. Paskó volt a jobbik fedezet, a szétesően játszó csatársorból csalk Fülöp igyekezete dicsérhető. Kopjári apróbb hibáktól eltekintve megfelelően vezette a mérkő­zést. (marinka) Kazincbarcika— Egri Honvéd 3:0 (3:0) Bérén te, 400 néző, v.: Gyön­gyösi dr. Honvéd: Réti — Szlivka, Ma- rúzs II., Asztalos — Gál, Ivády — Sós, Plessek, Csirke, Zajácz, Egerszalóki. Veszélyes hazai rohamok ve­zették be a mérkőzést, az egri védelem azonban egyelőre jól állt a lábán. A 20. percben Szlivka miatt szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes, és a 25 méterről leadott lövést Réti elnézte... 1:0. Nem sokkal később kavaro­dás támadt, tíz egri kapu előtt, végül a középcsatár lövése a jobb sarokban kötött ki 2:0. A 40. percben a játékvezető Maruzs becsúszását szabályta­lannak minősítette, szabadrú­gás következett, ;. beívelt labda a kimozduló Réti mellett'vala­melyik játékosról irányt változ­tatva hullott a kapuba 3:0. Szünet után megváltozott a helyzet, a Honvéd ragadta ma­gához a kezdeményezést, sőt az utolsó 20 percben nyomasztó fölényben játszott. Egv ízben Plessek bombáját nyomla nagy bravúrral szögletre a szeren­csés kapus, majd Egerszalóki lövését visszafelé vetődve há­rította ügyesen. Kazincbarcika megérdemel­te a győzelmet, de a gólarán.v túlzott. A második félidőben a Honvéd lényegesen jobb volt ellenfelénél. Egyénileg Réti so­kat bizonytalankodott, a hát- védhámiasbmi Asztalos kitűnő teljesítményt nyújtott, de Ma­ruzs II. is jól helytállt. Szlivka a második félidőben jött fel. A két fedezet megbízhatóan látta el feladatát, a gólképtelen tá­madósorból csak Sós és Plessek érdemel említést. Gyöngyösi dr. megfelelően vezette a mérkő­zést. A bajnokság állása: ÉSZAKKELET Vasiparban gyakorlott ldűelemzoh azonnali belépessél felvesz a KAI-;V 4U. sz. gyára (volt Egri Lakatosán.;- gyár). Eger, Laka (gyártó u. ü. Fi­zetés megegyezés szerint. .Jelentke­zés írásban, vagy személyesen -tz üzemgazdasági csoportnál megte­hető. Beteg mellé gondozónőt keresek. Eger, Cifrakapu utca 47. Külföldi'planlno, világmárkái, uj. Igényesnek eladó, vernelét. Kopás U. 7. __ Pá ncél tőke», kőrpáncétos, rövid, „bécsi” zongora kifogástalan álla* pótban eladó. (Heves megye), Bála- laton, posta. Egerben, a Marx Károly u, 2. s­alatti, emeletes, 1 szoba, konyhái, mellékhelyiségekből álló lakásomat elcserélném hasonló külvárosi'n. Előnyös házvétel Is lehetséges, ér­deklődni ugyanott. Alig használt nagy képernyős, Duna televízió és 200x300-as sző­nyeg elfogadható áron dadák. Eger, Honfoglalás 5. Eladó kis családi ház azonnal be költözhető. Cím: Gyöngyös, Kn- Zlncy út 4. Elveszett Lúdi névre hatiga'ó rozsdabarna, írszetfer vizsla va­dászkutyám. Megtaláló jutalomban részesül. Gtricz Mátyás, színház. Szürke. 44-es férfi uj cipő 8-án e:- veszett. Megtaláló jutalomban ré­szesül. Eger, KERAVILL. Wartburg BOO-as. sürgősen eladó, Czibula, Eger. Sas u. 02. 'Jöh'dv&.itn. a Népújságban! Telket, vennék sürgősen Égerben, lehetőleg közelben 100 négyszögöl alatt. Lehet megosztható, udvar, vagy kert. Átvennék OTP lakást Is azonnal, lehetőleg 3 szobásat 6,1 000 forint készpénzzel. Ajánlatokat a nyomda irodájába, vagy 17 órátoj 16—53-as telefonon, Eger. Kiadó sürgősen 20 család rnéli kö~ zépboconádi vándor kaptárakbaíl olcsón, és 1 db zöld, jó állapotban lévő Pannónia motorkerékpár. Ara: 6500 forint. Kovács János, Pély. Lenin út 10. 1. K.-barcika 11 8 2 1 20: 7 18 2. Nagy kalló 11 7 2 2 22: 0 16 3. Debr. Honv. 11 7 1 3 18: 8 15 5. Gy. Honvéd 11 4 5 2 15: 9 15 4. Debr. EAC 11 5 3 3 17:10 13 6. Somsály ii 5 3 3 17:12 13 7. Kisvárda 11 5 2 4 21:19 12 8. Etíelény 11 5 2 4 16:13 12 9. Egercsehi 11 4 3 4 13:18 n 10. Debr. Gcs. H 4 2 5 22:20 10 11. Misk. ÉMTE il 4 1 6 13:19 9 12. Rudabánya 11 4 1 6 10:10 8 13. Ny.-háza 11 3 2 6 13:18 s 14, Eger il 3 1 7 16:25 7 15. Hajdúsz. Sp. 11 3 1 7 12:19 7 16. Szuhavölgy 11 1 ÉSZAK 1 9 8:32 3 1. Gy. Spart. 11 8 2 1 17: 8 13 2. Ikarus 11 7 3 1 21:10 17 3. Petőfibánya 11 6 2 3 18:13 14 4. Rákoscsaba H 4 5 2 17:14 13 5. Hajógyár íl 5 3 3 17:18 13 6. B.-gyarmat il 5 2 4 17:14 12 7. Salgótarján 11 4 3 4 11:1a U 8. Vác il 4 2 5 16:16 10 9. Zagyvapálf. 10 3 4 3 10:11 10 10. Tűzoltó D. 11 4 2 5 18:20 10 11. Kar tál 10 2 5 3 14:13 9 12. BEAC 11 3 3 5 11:14 9 13. Statisztika 11 2 4 5 11:21 8 14. Autótaxi 11 3 1 7 17:23 7 15. Chinoin 11 3 1 7 9:13 7 16. Sashalom 11 1 4 6 9:14 6 A férfi kosarasok győztek — a lányok kikaptak Szombaton délután az egri népkerti pályán kettős bajnoki kosárlabda mérkőzést bonyolí­tottak le. Előbb az E. Dózsa _ és a bajnokje- lölt Duna Cipő női csapatai léptek pályára és a vendégek biztos győzel­met aratták. Utána az E. Helyiipar— Közgazdasági Egyetem férfi­találkozó kö­vetkezett, amely ugyan egri szempont­ból rosszul indult, de a végén mégis a Helyiipar győzelmével ért véget. Egri Helyiipar—Közgazdasági Egyetem 65:59 (24:28) Eger, 200 néző. V.: Bürger, Galambos. Eger: Vajk 2, Konc 20 — Csányi 11 — Cseh 14, Renn 10. Csere: Tompos 6, Sóskúti 2, Korrepta és Sípos. Edző: ifi. Csányi Barna.. Az első félidőben nehezen kapott lábra a hazai csapat. A vendégek már 18:8 arányban vezettek, amikor végre magá­ra talált a Helyiipar és a hát­rányt sikerült 4 pontnyira le­dolgoznia. A második félidőt fergeteges egri rohamok vezették be, amelynek eredményeként a fi­úk előbb kiegyenlítettek, majd rendkívül feszült végküzde­lemben az értékes győzelmet is sikerült megszerezniük. A Helyiipar mérsékelt for­mában játszott, ezúttal is sok helyzetet hagyott kihasználat­lanul, de a büntetők kihaszná­lásában és labdakezelésben fe­lülmúlta ellenfelét. Végülis megérdemelten szerezte meg a győzelmet, amely a további előkelő 3. helyezést biztosítja számára. A csapat legközelebb szombaton délután ismét Eger­ben lép pályára és 17.45 óra­kor a Debreceni ASE együtte­sével mérkőzik. Ugyanakkor 16.30 órakor a lányok ugyan­csak a DASE-val mérik össze tudásukat. A kiskörei földműves­szövetkezetnél 1 darab öt tonnás hídmérleg van eladó. melynek ára 23 970 Ft. Az érdekelt termelőszövet­kezetek vagy földműves­szövetkezetek jelentkezze­nek Kiskörén, Kossuth utca 2. szám alatt, a központi iroda helyiségében, ahol a bővebb felvilágosítást meg­kapják. rmmmG/ A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megye) tanács lapja. • Főszerkesztő: PAPP JANOS Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57 18-73. Postafiók: S3. Kiadja: Heves megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Posta Hók: S3. I. sz.: 29 082. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Heves megye) Nyorhda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Köszönetnyilvánítás! Ezúton mondok köszöne­tét mindazoknak, akik fe­lejthetetlen férjem Marko­vit» Imre halála alkalmából részvétüket nyilvánították. Markovitsné, Atkár. A Tatabányai tizén bányá­szati Tröszt összes üzeme vájár, csillés Mjgétiiininiíásokal vesz fe! kedvező feltételekkel. Jelentkezni lehet Tata­bányán, a tröszt munka­ügyi osztályán. Munkába állás esetén az útiköltséget vasúti jegy ellenében meg­térítjük. YlOüOOOOOOfX xxXXX?iXXXXXXXXXXXX)OCXlDOfK>OOOOCXXXXX>OOOOOCXX)OOOOOOOCK)C>OOCfOOOCKXXX>OOCX)C> Szerezzen örömet gyermeknapra! Vfp Léggömbök 1,40—2,40 Ft-ig írj ^ Műanyag sípoló “*■•* "" ™ ■* ' Lendkereke« sípoló autó 36,— Ft :es varázscsónak V^ 58,—Ft \T ) 29.—. 37.60 Ft PVC-labda 29,—, 37,60 Ft Locsoló fémből 5,50, 7,—, 9,60 Ft cinOCXXXXXJOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXDC ÜNNEPI KÖNYVHÉT A könyvhét kiadványaiból: Louis Aragon válogatott versei Baudelaire válogatott művei Csajkovszkij, A.: Távoli csillagfény Csillik Gábor: Budapesten harcoltunk Darvas József: Részeg eső Garai Gábor: Artisták Gárdonyi Géza: Hosszúhajú veszedelem Gorkij, M.: Szamgin élete 1—3 kötet (Gorkij Művei sorozat) Juhász Gyula összes versei 1—2 kötet Karinthy Frigyes: Napióm, életem Kolozsvári Grandpierre Emil: Párbeszéd a sorssal Kosztolányi Dezső összegyűjtött versei Lengyel József: Elévült tartozás Németh László: Társadalmi drámák 1-2 1 Péchy Blanka: Regény Shakespeare szonettjei selye Tersánszky J. Jenő: A céda meg a szűz kötve 28,— kötve 50,— kötve 18,— kötve 16,50 fűzve 13,50 kötve 13,— kötve 32,— kötve 113,— kötve 55,— kötve 45,— kötve 19,50 kötve 37,— kötve 35,— t kötve 62,— kötve 37,— itésben 48,— kötve 44.— XXXNXXXXXXX^.XXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXVXXXXXXXXXXXXXXXXXXXV.XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX'CX'X 8 8 Cl NMEM KÖNYVHÉT át U,miiek a SZÖVETKEZETI BOLTOKBAN éi a tfa/ujj kúíujüiiLVfvtzie W/ f I