Heves Megyei Népújság, 1964. április (15. évfolyam, 76-100. szám)

1964-04-01 / 76. szám

4 NÉPÚJSÁG 1964. április 1., seerd» Bonca. fß\ Eger: Papp­yfSrti Mészáros, Lisz- T tóczki, Révósz- Gál, Hanus- / ~>1 ,y Na®' K., Ko- vács, Nagy F„ _ 0* Üsztöke, Csiz­—• 'V..'-1-';" madia. Edző: Molnár Péter. Szolnok: Zérczi — Józsa, Abdnyi, Kolláíh — Karkecz, B. Nagy — Tóth I., Gombás, Tóth II., Dobos I., Csábi. Ed­ző: Kolldth Ferenc. Zuhogó esőben, aránylag jó- talajú pályán egri rohamok vezették be a találkozót. A harmadik percben szögletrú­gás után csak nehezen szaba­dult fel a szolnokiak kapuja, majd Hanus szép egyéni ala­kítása kapott tapsot. A Dózsa fölénye a 7. percben góllá érett: Üsztöke a jobboldalon tört előre, beadása a védőkről Nagy K. elé pattant, s a csa­tár estében a jobb sarokba gu­rította a labdát. 1:0. Rögtön utána Kovács vü- lámgyonsan kiugrott, lövését azonban a vetődő Zérczi el­csípte. Az első negyedórában korszerű, gyors, ötletes labda­rúgást mutatott az egri csa­pat, utána azonban a mind mélyebbé váló talajon fokoza­tosan elszürkült, kiegyensúlyo­zottá vált a küzdelem. A fél­idő közepétől feljöttek a szol­nokiak, a 38. percben a gyors Tóth I. faképnél hágj la az eg­ri védőket, Papp azonban re­mek lábravetődésseL tisztázott. A másik oldalon Nagy F. ke­rült jó helyzetbe, de lábáról leperdült a labda. Rögtön utá­na Révász távoli szabadrúgá­sát a kapus Nagy F. elé ütöt­te, a középcsatái’ azonban gyatrán mellé lőtt. A félidő végén Nagy K. sajnálatos sé­rülést szenvedett, és ettől kezdve a támadósor számya- szegetten játszott tovább. A mély sárban hatalmas küzdelem folyt, a 65. percben a szolnokiak elügyetlenkedtek egy szabadrúgást. Ellentáma­dásnál az előretörő Hanus lö­vése Józsáról szögletre pattant. A szolnokiak előrevágott lab­dákkal indították támadásba gyors csatáraikat és gyakorta veszélyeztették az egriek ka­puját. Szerencsére a közvetlen védelem nagyszerűen állt a lá­bán. A 73. percben Üsztöke a mérkőzés legnagyobb helyze­tét hagyta kihasználatlanul, majd ugyancsak ő, Nagy F. átadását — senkitől sem za­vartatva — közélrő mellé lőt­te. A 80. percben a vendégek­nek hajszállal sikerült ki­egyenlíteniük, Papp azonban ragyogó ütemben, kivetődéssel mentett Tóth I. élői. Végül az utolsó esemény: a teljesen tisztán álló Üsztöke öt méter­ről mellé lőtt... Az Egri Dózsa feltétlenül rászolgált a győzelemre, amely a kínálkozó helyzetek alapjan nagyobb is lehetett volna. Egyénileg Papp remekül vé­dett, a hátvédhármas tagjai szinte hibátlanul játszva, egy­mást múlták felül. Hanus bi­zonyult csapata legjobb embe­rének, de kellemes benyomá­sokat keltett a fiatal Gál is. Elől sérüléséig Nagy K. ját­szott legjobban, de sérülten is hasznos tagja volt a csapatá­nak. Kovács végig lelkesen küz­dött, nagy gyorsasága jól ér­vényesült, a hajrában azon­ban némileg visszaesett. Nagy F.-nek nem ízlett a csúszós, mély talaj, Üsztöke három biztos gólhelyzetet is lei hasz­nálatlanul hagyott. Csizmadia csak időnként elégített ki. Losonczi játékvezető megfe­lelően vezette a játékvezetői szempontból nehéz mérkőzést. (— dy) A bajnokság állása: Keleti csoport • • 1. Békéscsaba 4 2 2 _ 4: 2 8 2. Baglyasalja 4 3 — 1 5:3 6 3—4. Gyula 4 2 1 1 5:3 5 3—4. J.-berény 4 2 1 1 5:3 5 5. Kisterenye 4 2 1 1 9:8 5 6. Kecskemét 4 2 1 1 7:5 5 7. Bp. Spart. 3 1 2 — 5:1 4 8. Szóin. MÁV 3 2 _ 1 4:3 4 9 . Nyíregyháza 4 2 — 2 8:7 4 10. Szóin. MTE 4 2 — 2 5:8 4 11. Bp. Előre 4 1 1 2 6:7 3 12. Debr. Dózsa 4 — 3 1 2:3 3 13. Nagybátony 3 1 1 1 1:2 3 14. Eger 3 1 — 2 6:7 2 15. Miskolci B. 3 1 _ 2 7:5 2 1«. V. Izzó 4 1 mmi 3 5:8 2 17. KISTEXT 4 1 — 3 2:7 2 18. SZVSE * au 1 2 3:9 S Csak röviden ... — A LABDARUGÓ NB II. eredményei. Keleti csoport: Békéscsaba— Bp. Előre 3:3. M. Bányász—Szegedi VSE 6:2. Jászberény—Nagybátony 2:0, Gyula— Bp. Spartacus 0:0. Va­sas Izzó—Kecskemét 1:0, Kis- lerenye—Kistext 4:0, Szolnoki MTE—Nyíregyháza 3:2, Bag- lyasalja—D. Dózsa 1:0. Nyugati csoport: PVSK—Esztergom 3:3, Lombik—Győri Dózsa 1:1, Bu­dai Spartacus—ZTE 3:1, Pécsi BTC—Pápa 1:0, Kaposvár— EVTK 1:0. Z. Dózsa—Autóbusz 1:1, Pécsi B.—Traktorgyár 1:0, Székesfj. MÁV—MTE 2:1, Vesz­prém—III. kér. 1:0. — AZ NB I. B. eredményei: Szállítók—Budafok 2:0, STBC— Láng 4:0, BVSC—Székesfehér­vár 0:0, Ózd—Oroszlány 2:0, Dunaújv.—Ganz Mávag t :0, Nyíregyháza—Győri MÁV 2:1, Borsodi B.—Szombathely 0:0. Miskolc—Egyetértés 1:0. — MAGYARORSZÁG ifjú­sági labdarúgó válogatottja az UEFA tornán 2:1 (2:0) arányú vereséget szenvedett Spanyol- ország válogatottjától. Ezzel a vereséggel csoportjában har­madik lett és kiesett a további küzdelmekből. — LIPCSÉBEN befejeződött a nemzetközi férfi kosárlabda torna, amelyen az első helyet az NDK együttese szerezte meg Magyarország, Hollandia és az NDK B. előtt. — AZ IFJÚSÁGI vívó világ- bajnokság utolsó napja végre magyar sikert hozott: Nagy Zsolt nyerte a kardvívást. Több golf is rúghafoff volna az egri csapaf Egri Dózsa —Szolnoki MÁV 1:0 (1:0) Eger, 2000 néző, vezette: Lo­EZUTON ÉRTESÍTJÜK magán és közületi villamosener- gia-fogyasztóinkat, hogy kisfeszültségű hálózatunkon kar­bantartási munkák miatt 1964. április hónapban a% alábbi helyeken munkanapokon részleges áramszünetek lesznek Vörösmarty utca, Laktanya u., Csiky S. u. Varosfal u., Ka­csapart u., Kisfaludy u., Bem u, Rózsa u., Nagy J. u., Kräcker J. u., Somogyi B. u., Kolacskovszky u. Reményi Ede tér, Neumayer u., Bartók E. tér, Telekessy u., Sóház u., Csokonai u., Mindszenty G. u., Petőfi u., Garai u., Tordai Ágnes u. A feszültségmentesítéssel kapcsolatban a 20-70 és 11-61/30 mellék telefonokon felvilágosítást adunk. ÉMÁSZ Egri Üzemvezetőség '■"•niiiitiiuifiiHiniuiititiittiiiiiiiiiinistiiittiiiiiiiiiivniHiiiiiiiniiiatiiiiiiiiMiMiniiifiiaiiii'iitidai'iHiii A Borsod—Heves megyei Vas- és Műszaki Nagykcr. Vál­lalat és a Tudományos Ismeretterjesztő Társulat a közön­ség tájékoztatása céljából ismeretterjesztő előadássorozatot tart, 1964. április /-én 17.30 órakor Az előadás helye: TIT helyiség, Eger, Knézich K. u. 8. SE. Előadás «me: Modern világító testek gazdaságos alkalmazása. Belépődíj nincs, mindenkit szívesen lát a Borsod— Heves megyei Vas- és Műszaki Nagyker Vállalat, Miskolci NB Hl-as csapataink mérlege: egy döntetlen, három vereség Ez a forduló sem hozott sok jót az NB ni-as csapataink szá­mára: mindössze a Gyöngyösi Spartacusnak sikerült egy pon­tot szereznie, az Egri Honvéd, a Gyöngyösi Honvéd és Egercsehi vereséget szenvedett. Mentsé­gükre szolgáljon, hogy vala­mennyi mérkőzés idegenben került sorra és az eredmények kialakulásában a szerencse, il­letve a balszerencse is közre­játszott. Bp. Statisztika — Gyöngyösi Spartacus 6:0 Marczibányi tér, 300 néző. V.: Bakonyi. Gyöngyös: Csaba — Huszár, Kévés, Somodi, — Treiber, Keszthelyi, — Pethes, Potye, Borosi, Bakó, Kiss. Edző: AU István. Zuhogó esőben a gyöngyösi­ek az első perctől kezdve biz­tonsági játékra törekedtek, Ba­kót visszavonták a hátsó alak­zatok segítésére. A 10. perc­ben Borosi labdájával Potye tört előre, a kapus azonban me­rész lábravetődéssel tisztázott. A másik oldalon a Statisztika kapufát ért el, majd a lepatta­nó labdát közelről Csaba kezé­be rúgta a középcsatár. Enyhe Spartacus fölény alakult ki. a 38. percben Borosi közelről es­tében elgurította a labdát, de a kapus vetődve elcsípte. Szünet után mindkét csapat kihagyott egy-egy nagy helyze­tet, majd Treiber szabadrúgá­sát a kapus Keszthelyi elé ök­lözte és a fedezet nagy lövése alig kerülte el a kaput. Tovább­ra is a gyöngyösiek irányítot­ták a játékot. Egy Ízben Pethes cselezgetése miatt hiúsult meg egy kínálkozó alkalom. A vé­gén feljött a hazai csapat és a gyöngyösiek kapuját két ízben is csali a szerencse mentette meg a góltól. Izgalmas, változatos mérkő­zésen a döntetlen eredmény igazságos. A gyöngyösiek közül Csaba jól védett, a hátvédhár­mas megfelelt. Keszthelyi volt a jobbik fedezet, Treiber ezút­tal halványabb teljesítményt nyújtott. Bakó csapata legjobb­jának bizonyult, Pethes formá­ja felfelé ível, Potye és Borosi sokat dolgozott a mezőnyben. Kiss sokszor jól futott el. de lö­vésekre nem vállalkozott. (ezkocsovszky) Edelényí Bányász — Gyöngyösi Honvéd 2:1 (1:1) Edelény, 500 néző. Vz Bra­dács. Honvéd: Molnár — Balogh II, Murányi, Szalma — Makalicza, Nyerges, — Juhász, Balogh I, Rozgondi, Baranyai, Fülöp. Edző: Csizmarik Imre. Kezdeti tapogatózás után mindinkább a Honvéd került fölénybe. A 11. percben Fülöpöt felvágták, a szabadrúgást a ha­zad kapus hárította. A16. és a 18. percben kiét szöglet is jelezte a vendégek fölényét, de a hazai­ak jól tömörülő védelme min­dent tisztázott. A 30. percben végre góllá érett a Honvéd fö­lénye: Murányi labdájával Roz­gondi tört előre, sorra lefutotta a védőket és a kimozduló ka­pus mellett a bal sarokba lőtt 0:1. A 35. percben a hazaiak szög­letet értek ed, a beívelt labdát Kristóf kapásból a hálóba vág­ta. 1:1. A félidő végéig Gyön­gyös irányította a játékot A második félidőt Honvéd­rohamok vezették be, a befeje­zésekbe azon ban rendbe hi ba csúszott, sőt a 79. percben — egy szögletrúgás végién — a ha­zaiak értek el gólt, s ezzel él is dőlt a mérkőzés sorsa. A Hon­véd nagy erővel támadott, de már semmi sem sikerült. A 90. percben Fülöpöt a 16-oson be­lül felvágták, a büntető azon­ban elmaradt. A gyöngyösiek balszerencsés mérkőzésen maradtak alul, kö­zülük egyénileg Molnár a gó­lokat nem védhette. Murányi nyújtotta a legjobb teljesít­ményt, Balogh 11. kielégített, Szalma sokat bizonytalanko­dott. A fedezetek közül Maka­licza volt a jobbik, de Nyerges is kielégített. Elől Fülöp, Ba­logh 1, Rozgondi a sorrend. Ju­hásznak voltak ügyes elfutásai, Baranyai jó kezdés után foko­zatosan visszaesett. A játék­vezetőnek sok fordított ítélete akadt. (marinka) Nyíregyházi VSC — Egri Honvéd 3:1 (1:0) Nyíregyháza, 600 néző. V.: Szabados. Honvéd: Nagy — Lajosbá- nyai, Maruzs ÍI. Szlivka — Gál, Ivádi — Vífih, Plessek, Egerszalóki, Csirke, Zajácz. Edző: Kovács László. Zuhogó esőben hazai táma­dások vezették be a mérkőzést, majd fokozatosan a Honvéd vette át az irányítást, Gál sza­badrúgása a kapufáról pattant vissza, Plessek lövése pedig az üres kapa mellé szállt A 26. percben egy ártatlannak látszó támadásnál a labda Maruzs lá­báról a lesen álló közép csatár elé perdült, aki megszerezte csapata első gólját. 1:0. Ezután Lajosbáztyai súlyosan megsé­rült és ettől kezdve a Honvéd 10 emberrel játszott tovább. Szünet után az egriek átcso­portosították csapatukat, most már jobban ment a játék, mé­gis — súlyos védelmi hibákból — a hazaiak csakhamar 3:0-ra elhúztak. A vendégek nem ad­ták fed. A 60. percben Maruzs könnyelműen a kapus kezébe lőtt egy 11-est, majd Gál két­szer egymásután a kapufát ta­lálta éL Az egriek fölénye a 80. percben érett góllá, gyors támadás végén Egerszalóki fe­jese jutott a hálóba. 3:1. Az egri csapat tehetetlen tá­madósora miatt vesztett. Egyé­nileg Nagy jól védett, Bajos- bányai sérüléséig megfelelően látta el feladatát, Marúzs ez­úttal gyengén játszott, mind­három gólban „benne volt.” Szlivkándk sem ment a játék, a két fedezet közül Gál volt a jobbik. Elöl Vígh alig vetette magát észre. Plessek elfogad­ható teljesítményt nyújtott. Egerszalóki bizonjrult a csapat legjobbjának, Csirke — mint jobbhátvéd — jó benyomásokat keltett. Zajácz küzdőképessé­géért érdemed dicséretet Somsályi Bányász — Egercsehi Bányász 6:2 (4:0) Somsály, 300 néző, V.: Elekes. Egercsehi: Szabó — Bóta, Szűcs, Bocsi — Török, Su­lyok — Takács, Dudás, Prom- mer, Czifrik, Göbölv. Edző: Varczába Ágoston. A vendégek szempontjából rosszul indult a mérkőzés: a 4. percben Szabóról kipattant egy labda, és a befutó balszél­ső a hálóba lőtt 1:0. A gól megzavarta az egercséhiek vé­delmét és a 10. percben a jobbszélső újabb gólt ért éL 2:0. Ellen támadás során a vendégek szögletet harcoltak ki, a beívelt labdát Czifrik a kapufára fejelte. A 28. perc­ben gyors somsályi támadás futott végig a pályán, Kovács távoli lövését Török kifejelte, és a 11-es ponton álló jobb- szélső megszerezte csapata harmadik gólját 3:0. Nem sok­kal később Szűcs hazaadása elakadt a sárban, és a résen álló jobb összekötő nem hibá­zott 4:0. Szünet után megváltozott a helyzet, fokozatosan a vendé­gek vették át az irányítást annak ellenére, hogy Dudást a játékvezető kiállította. Az 58. percben Frommer 11-esbSl 4:l-re szépített, majd egy tá­voli lövés Szabó hasa alatt csúszott a hálóba. 5:1. Ezután ismét büntetőhöz jutottak a vendégek, Frommer lövését a kapus először kiütötte, de a középcsatár másodszorra éles szögből a jobb sarokba továb­bított. 5:2. Az utolsó gól a 83. percben esett: a hazaiak 11- esből beállították a végered­ményt. 6:2. Somsály győzelme megérde­melt, a gólarány azonban erő­sen túlzott. Egyénileg csak Bóta, Török és Czifnk telje­sítménye dicsérhető. (egyed) A BAJNOKSÁG ÁLLASA: Északkelet 1. Debr. Honvéd 3 3 7: l 6 2. Debr. EAC 3 2 I _ 7: 2 5 3. Edelény 3 2 1 6: 4 5 4. Kisvár da 3 1 2 5: 4 4 5. Debr. Gcs. 2 1 1 _ 7: 1 3 6. Somsály 2 1 1 — 7: 3 3 7. Kazincb. MTK 2 1 1 __ 3: 2 3 8. Gyöngyösi H. 3 1 1 1 5: 5 3 9. MiSk. ÉMTE 2 1 __ 1 3: 3 2 10. Nagykálló 3 — 2 1 4: 5 2 11. Nyiregyh. VSC 3 1 2 5: 7 2 12. Hajdúszob. 2 1 — 1 1: 2 2 13. Egercsehi 3 1 — 2 5:11 2 14. Egri Honv. 3 — — 3 2: 6 __ 15 . Szuhavölgy 3 — — 3 2:11 _ 16. R udabánya 2 — — 2 0: 2 — ÉSZAK 1. Ikarus 3 2 1 — 3:1 3 2. Autótaxi 3 2 1 — 8:4 5 3. Kartal 3 1 2 — 4:2 4 4. Salg. Kohász 3 1 2 — 3:2 4 5. Hajógyár 3 1 2 ­- 4:3 4 6. B.-gyarmat 3 2 • 1 5:4 4 7. Zagy vápái falva 3 1 1 1 5:4 3 8. Rákoscsaba 3 1 1 1 2:3 3 9—10. Statisztika 2 ■ 2 •- 0:0 2 9—10. Tűzoltó D. 2 1 ■ 1 6:6 o 11. Chinoin 2 1 ­1 1:3 2 12. BEAC 3 — 1 2 3:4 í 13. Petőfibánya 2 • 1 1 2:3 1 14. Sashalom 3 — 1 2 3:7 1 15. Gyöngy. Sp. 1 1 0:1 1 16. Váci Vasas 2 _ _ S 3 ;4 95 »ininufmuiimninini.ii.nniitiaiiniuiiaiiiminnimmininmmnttinnuiiitiiti.BinnnnMiHiuinit» 3*CtC80S<3-e50S<3<®QS<3<8CSi3’C*C*<3^K»aKSaSCWKScM#eSCf<3eil ^izjtnen elő a NÉPÚJSÁGRA! •Ci-c3OSC«SCScl<3O£<3<5QSii<8CStÄcS0Sct<3CSctc9QScK8ClSCF0äCÄi; Figyelem! Figyelem! Az állattenyésztésben biztonságot nyújta­nak a több éves szerződéses akciók. ' Ijíz-lagdk, egyéni termelők a meglévő kocáikra 3 évre, a meglévő teheneikre 3 és fél évre köthetnek \\\\\\VCCí\\V\\\\\^^^^ szerződést A kocák szaporulatait az Allatforealrru Vállalat minden évben szerződéses áron át­veszi, a tehenek szaporulataira minden évben a termelő választása szerint, nevelési, vágj1 hizlalási szerződést köt. A kocák és tehenek szaporulataira kamatmentes előlegei és takarmány-juttatást biztosít az Allatforgnimi Vállalat. Bővebb felvilágosítást a helyi felvásárló-’ sújtanak SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT íl<r , KScKSCgörC*