Heves Megyei Népújság, 1963. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-15 / 241. szám

1963. október 15., kedd NEPÜI8ÄÖ S Heves megyei csapatok sikerei a labdarúgó Hi ill-ban 1. Tűzoltó D. 8 4 4 — 16: 6 12 2. Kartai 8 6 —­2 11: 6 12 3. Gy. Spart. 8 5 1 2 10: 7 11 4. Petőfib. a 3 — 3 18:15 10 5. Vác 7 4 1 2 11:10 9 6. Saig KSE 8 3 2 3 16:10 8 7. Rákoscs. 8 3 2 3 11: 9 8 8-9. Statisztika 7 4 — 3 15:14 8 8-9. Sashalom 8 4 — 4 15:14 8 10. Zagyvap. 8 2 3 3 10: 8 7 11. BEAC 6 2 2 2 7:10 6 12. Balassagy. 8 2 2 4 10:15 6 13. Autótaxi 8 1 3 4 11:14 5 14. Hajógyár 8 1 3 4 8:12 5 15. Ikarus 8 1 3 4 9:14 5 16. Chinoin 8 1 2 5 6:20 4 Északkelet 1. Rudab. 10 7 1 2 21:11 15 2. DEAC 10 7 — 3 22:16 14 3. Debr. H. 10 6 1 3 21:11 13 4. Gyöngy. H. 10 5 2 3 16:11 12 5. Egri H. 10 4 4 2 21:16 12 6. MMTE 10 5 2 3 16:12 12 7. Edelény 10 5 1 4 17:13 11 8. Somsály 10 5 1 4 17:18 n 9. K-barcika 10 4 2 4 16:15 10 10. Egercsehi 10 2 5 3 19:16 9 11. Nagykálló 10 4 1 5 20:21 9 12. D. GÖCS 10 4 1 5 15:23 9 13. Nyír. VSC 10 3 2 5 18:20 8 14. Kisvórda 10 4 — 6 10:13 8 15. Szuhavölgy 10 2 2 6 10:12 6 16. Hajdúsz. Sp. 10 — 1 9 10:41 1 (síik rV/f 0...- A labdarúgó NB 1. eredményei: Újpesti Dózsa—MTK 2:2, Győr— Komló 3:1, Vasas-Honvéd 2:0. Ta- tabánya-Pécs 1.0, Diósyyör-Csepel 2:1, Debrecen—Szeged 1:0, az NB 1 B. eredményei: Budafok—Győri MÁV 0:0, Láng—Ganz-MÁVAG 1:0, Oroszlány—Szállítók 2:1, Nyíregy­háza—Dunaújváros 2:2, Székesfe- hérvár-Ozd 4:1, Szombathely- Egyetértés 2:1, Salgótarján—Borso­di Bányász 0:0. — NB Il-es eredmények: Keleti Cspórt: Nagybátony-Kistext 2:1, Nyíregyházi MSE-Baglyasalja 4:0, Békéscsaba—D. Dózsa 0:0, Szegedi VSE—Szolnoki MTE 3:1. Szolnoki MÁV—Gyula 1:1, Kecskemét—Vasas Izzó 3:1, Bp. Spart.—Kisterenye 1:0, Nyugati csoport: Győri Dózsa—MTE 2:0, Pécsi Bányász-Traktorgyár 2:0 III. kér-Pécsi VSK 2:1, Székesfe­hérvári MÁV—Z. Dózsa 3:0, ZTE— K. lombik 2:0, Veszprém-Papa 2:1. Budai Spartacus—EVTK 2:2, K. Honvéd-Autóbusz 1:1, Pécsi BTC— Esztergom 3:1. * Ez történt még .az NB lll-ban. Edelény—Debrecent Honvéd 2:1, Nagykálló—DEAC 0:1, Kisvárda- Szuhavölgy 0:2, Kazincbarcika- Hajdúszoboszló 5:1, Miskolci MTE— Debreceni G ÖCS 0:0, Somsály- Nyiregyházl VSC 4:1.- Befejeződött a kosárlabda Európa-bajnokság. A Szovjetunió csapata veretlenül lett első Len­gyelország és Jugoszlávia előtt, a 4. helyet Magyarország válogatott­ja szerezte meg. — Gyalogló csapatunk kitünően szerepelt az idei Luganö Kupában. Pontversenyben Nagy-Britannia mögött a második helyet szerezeti* meg. A 20 km-es gyaloglásban a volt gyöngyösi Kiss Antal a har­madik helyet szerezte meg.- Budapesten rendezték meg az országos kerékpáros hegyi bajnok­ságot. A felnőtteknél Megyerdi Antal (Tipográfia) szerezte meg a bajnoki címet, csapatban az Új­pesti Dózsa végzett az első helyen.- A Csepeli Vasas ifjúsági at­létikai versenyén rajihoz állt a gyöngyösi Takács, aki a 400 m sík­futást 52,5 mp-es jó idővel nyer­te. , . .- Kassán ebben az évben is megrendezték a hagyományos ma­ratoni futóversenyt. Az amerikai Edéién útvonal-csúccsal győzött, míg csapatban a Szovjetunió együttese lett az első. A magyarok közül Szalay szerepelt a legjobban aki 14. lett. .- A Bp. Honvéd I. osztályú oöe- tikai versenyén néhány kitűnő eredmény született. A 80 m. női gát­futásban Rózsavölgyiné 11,1-el be­állította az országos csúcsot. Szé- csényi 54,75 métert dobott diszkosz­S’^Moszkvában 103 ezer néző élőt! találkozott egymással a Szovjet­unió és Olaszország labdarugó vá­logatottja. A szovjet csapat 2:0-as félidő után 2:0 arányban győzött.- Vasárnap délelőtt tartotta ve­zetőségválasztó közgyűlését a Fü­zesabonyi VSC. Kecskés László sportköri elnök számolt be a vég­zett munkáról, maja megválasztot­ták a 10 tagú uj elnökséget. Az elnöki tisztséget Rozsnyói Mihály tölti be. Pannónia motorkerékpár oldal­kocsival, és kétszobás családi ház eladó. Érdeklődni: Eger, Gorové László utca 10. Eladó Gyöngyösön, Halászd n. 2. sz. alatti házhely, száz négyszögöl. Érdeklődni: Tóth Józsefnél, ugyan­ott. Egerben, Garai u. 9. sz. 2 szobás, családi új ház eladó. Szép bútorozott, különbejáratú szoba 2 intelligens férfi vagy nő részére kiadó. Cím: Gyöngyös, Vöröshadsereg utca 15. Szúrom!. 70 éves nyugdíjas dolgozó férfi hozzáillő nyugdíjas nőt keres há­zasság céljából. Vidékiek előnyben. Cím: Leveleket „Nem bánja meg" jeligére a gyöngyösi hirdetőbe ké­rek. Az egri Mártonffy országos bajnok Meglepetéssel kezdődött a sport­lövők országos baj­noksága- Az 53 főnyi mezőnyben az egri Mártonffy Lajos sze­rezte meg a bajnoki címet a sportpisz­toly 60 lövéses szá­mában. 1. Mártonffy La­jos (Egri MHS) 545 kör, 2. Gönczi (Bp. Honvéd) 540, 3. Se­bők (ÉTI) 539, 4. Tölgyesi (MHS Köz­pont LK 538. EBSEB[-'SaS®SEE®SE0e51ESEESBaEEESa®®HEa®0aa0SES®B0SS®SB®®aSllEBaGlí3SSEB!SS®®ESaB)S0®E0Hail0l!SaigB® Nincs olyan nap, hogy a tűz­szerészeknél ne csörrenne meg a telefon ,és egy-egy izgatott hang ne közölné: lövedéket, robbanóanyagot találtunk..; segítsenek. A közelmúltban Kislángon, az állami gazdaság területén, Gárdonyban, a temető mellett, Polgárdon, _ az ipartelepen, Bicskén és Csőszön, az általá­nos iskola udvarán, Budapes­ten, a Gellért-hegyen épülő Jubileumi parkban, Sz.halom- batta térségében, a Dunában találtak a második világhábo­rúból visszamaradt robbanó­anyagot. Csákvár közelében egy 17 éves, életerős fiatal fiú talált második világháborúból visszamaradt lőszert, szét akar­ta szedni és a lövedék kezében felrobbanC. Sorolni lehetne a tragédiák egész láncolatát, mert 1945 óta hazánk terüle­tén a második világháborúból visszamaradt lövedékek, bom­bák, aknák igen sok életet ol­tottak ki, igen sok egyént se- besítettek. csonkítottak meg. Mi okozza a tragédiákat Gyakorta előfordul, hogy ak­navető gránát, kézigránát, vagy kisebb bomba kerül elő a föld gyomrából, vagy máshon­nan. Ilyenkor összecsődülnek a kíváncsiskodók és legtöbbször akad valaki, aki hetykén meg­jegyzi: „Voltam katona: isme­rem, ez már döglött.” S hozzá­nyúl, vagy hozzányúlnak. A hozzá nem értés okozza aztán as emberi tragédiákat, mert A leselkedő halál legyőzői más az a lövedék, melyet nem lőttek ki, s egészen más, me­lyet kilőttek, de még nem rob­bant fel. Amit jó tudni Országszerte megszervezték a tűzszerész szolgálatot A szakképzett tűzszerész felada­ta az, hogy a második világhá­borúból visszamaradt lövedé­keket, robbanóanyagokat meg­semmisítse, ártalmatlanná te­gye. Ha az ország bármelyik pontján, akár a föld mélyéből, akár máshonnan „visszama­radt” lövedék, vagy robbanó­anyag kerül elő, azonnal érte­síteni kell a rendőrséget. Ahol nincs rendőrség, ott a községi tanácsot. A tűzszerészeket az­tán a rendőrség és a tanács ér­tesíti és azok, sürgősen a hely­színre érkeznek, hogy a ve­szélyt elhárítsák. A tűzszerészek kérése: ha va­lahol lövedéket találtak s amíg ők a helyszínre nem érkeznek, a rendőrség, illetve a tanács gondoskodjék arról, hogy ille­téktelenek ne nyúljanak hoz­zá. A megzzeliditők Bátorságot, vasakaratot, fi­gyelmet» fegyelmet, pontossá­got és szakmai ismeretet köve­tel meg a tűzszerész munkája. Megfontolt szavú, kiszámított mozdulatú a budapesti járőr parancsnoka. — A robbanóanyag nem já­tékszer, — mondotta. — Aki nem szakember, semmi körül­mények között ne nyúljon hozzá — még akkor sem, ha az rozsdás. Gyakorlatunk szerint a rozsdás lövedékekhez nyúl­nak leginkább, abból az elgon­dolásból indulva ki: ro^dóc, már nem robbanhat. Nagy té­vedés, de mire rájönnek, már késő, kezükben felrobbant a lőszer... A rozsdás robbanóanyag leg­alább olyan veszélyes mint a rozsdamentes, tehát ezekhez se nyúljon avatatlan kéz. — Ml a legtöbb tragédia okozója? — tettük fel a kér­dést. — Az aknavető gránát. En­nek műanyag gyújtója van, könnyen törő csappantyú van vele szemben, és egy kis kar­colás Vuvrv rohKnninn De ezenkívül igen veszélyesek a „kis” V2-2 kilogrammos bom­bák is, azt sem szabad piszkál­ni, szétszedni. — Mit tesznek a robbanó­anyagokkal? — Több lehetőség van a „megszelídítésre”, vagy a helyszínen felrobbantjuk, vagy ott hatástalanítjuk és elszállít­juk. Mindig attól függ: milyen „családhoz” tartozik a robbanó­anyag és milyen állapotban van. Más módszert alkalma­zunk a kilőtt lövedékkel és mást a még „érintetlennel”, 18 mázsás bomba Már „szelíd”, már senkinek sem okozhatja vesztét az a 18 mázsás angol . bomba sem, melyet büszkén őriznek a tűz­szerészek. „Megszelídítették,,. De tíz mázsás és kisebb löve­dékek, robbanóanyagok egész garmadát halmozták fel, mely ió munkájuk dicsérője. <3k szedték össze az ország külön­böző részeiből és ők tették azo­kat ártalmatlanná. Hazánk területén — érthe­tően — még igen sok robbanó­anyag található, a második vi­lágháború tartozékaként. Aránylag a legtöbb a Dunán­túlon fedezhető fel. Budapes­ten, főleg a Vár környéke volt tele robbanóanyagokkal. A szakértők már igen sok pusztí­tó lövedéket hatástalanítottak és feladatuk, hivatásuk, hogy a napjainkban előbukkahókat megsemmisítsék. S ennek a fel­adatnak bátran, megfontoltan tesznek eleget, ezért járják hétről-hétre az ország külön­böző városait, községeit, a „szelidítők”, a tűzszerészek. Fahidy József „Wibromat” szemfelszedögép el­adó. Gyöngyös, Posta tér 3. Ré- deiné. _________________ Jó állapotban levó pianínó sür­gősen eladó. Eger, Lájer Dezső u. 3. szám. __________ A Kékestetőt Állami Gyógyinté­zet 3 fő segédmunkási állásra pá­lyázatot hirdet. Az állás havibéres. Az Intézet csak férőhelyes elhelye­zést biztosit. A lakásért és az élel­mezésért a rendeletileg megáUapl- tott Összeget tartoznak fizetni. Lőrinciben, Rákóczi u. 47-es sz. családi ház azonnal beköltözhető­en eladó. Megtekinthető vasárnap egész nap. Gyakorlott traktorvezetőket fel­veszünk állandó és Időszaki mun­kára SZ—80., SZ—100., DT és egyéb erőgépekre. Bérezés kollek­tív szerint. Elhelyezés munkás- szálláson. Jelentkezés személye­sen. Állami Mezőgazdasági Gépál­lomás, Hort, Heves megye. Pettyes, csíkos; matt üveget, flnll tükröt, ládatételben is, rövid ha­táridőre szállítunk. Egri Építőipa­ri Ktsz üvegesiszoló részlege, Eger. Dobó u. 1. Elektromos havai gitár felszere­léssel együtt eladó. Gyöngyös, Bethlen utca 1. sz. Az Egyesült Izzólámpa és Villamosság! R. T. Félveze­tő és Gépgyára, Gyöngyös, Pf. 171. felvételre keres gyakorlattal rendelkező Építész-technikust Fizetés megegyezés szerint a gyakorlati évet figyelem­be véve. Jelentkezni lehet a vállalat személyzeti osztályán. Vi­dékieknek az útiköltséget felvétel esetén megtérítjük. A Propán-butángáz varia-/ mint a hűtőgép sservice* szolgálat vállalatunknál beindult Kérjük megrendelőinketi hogy igényeikkel Szé­chenyi utca 5. szám alatti telepünkhöz forduljanak. Egri Finommechanikai és Vasipari Vállalat. ntfpüsm 1 A Magyar Szocialista Munkás pan Heves megyei Bizottsága és a megyei tanacs Lapja. Főszerkesztő: VAPP JANOS Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kladla: Népújság Lapkiadó vállalat Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-67. 12-73. Postafiók: 23 L SZ.: 25 062. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24-44. Postaflók: *3 Terjeszd a Magyar Poéta. Előfizet- öető a 'helyi postahivataloknál es kézbesítőknél. Heves*megyei Nyomda Vállalat, Igazgató: Marosán József. Eger* Bródy Sándor utca 4 FBlmérőmérnoki vég­zettséggel és legalább 2 éves bányamérői gyakor­lattal rendelkező Bányafeímérőt keresünk. Fizetés megegye­zés szerint. 2 szoba, összkomfortos lakást biztosítunk. Jelent­kezés a Mátrai Érc- és Ás­ványbánya V., Személyzeti Osztályán — személyesen, vagy írásban Gyöngyösoro­szi. Telefon: Gyöngyös 5. idiak támadtak többet, a vendégek megerősített védelmét azonban nem tudták áttörni. Ebben a já­tékrészben Selmeczi a ragyogó vé­dések egész sorát mutatta be. Egercsehi csak szórványos előre­törésekkel kísérletezett és ezek az ellentámadások többször zavarba hozták a hazaiak védelmét. Szünet után sem változott a helyzet: szinte állandóan a vendé­gek térfelén pattogott a labda, de a hősiesen küzdő egercsehi véde­lem minden támadást visszavert. Egy ellentámadásnál a gyors Göböly lefutotta a védelmet, be­adása azonban nem sikerült, így oda lett a helyzet. A 86. percben a rudabányai Szűcs megütötte Tengelyt, s ezért kiállították. Végig izgalmas, érdekes mérkő­zésen a hazai csatárok és a ven­dégek védőinek harcát láthatták a nézők. Egyénileg Selmeczi ragyo­góan védett. A hátvédhármasban Török és Nagy T. nyújtott kima­gasló teljesítményt. Bocsi bizonyult a jobbik fedezetnek, a támadósor csak szórványos előretörésekkel próbálkozott, valamennyien in­kább a védelmet segítették. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. (egyed) az nb in. Állasa Észak tatódott a küzdelem. Az 55. perc­ben Zsilinszki a gólvonalon túlról ütött ki egy labdát, Kiss azonban a partjelző intésére nem adta meg a szabályos gólt. a gyöngyösiek a 09. percben egyenlítettek: Deli fe­jesét Zsilinszki röviden mentette és a szemfüles Maár a jobb felső sa­rokba fejelte a labdát. 1:1. A 74. percben Plessek jó ütem­ben ugrott ki és a védelem csak nehezen tudott tisztázni. A hazai­ak Balogh I. révén kapufával vá­laszoltak. A végén Eger teljesen beszorult, és csak a szerencse mentette meg Zsilinszki kapuját a góltól. Végig izgalmas, de mérsékelt színvonalú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Egyénileg Molnár a gólt nem véd- hette. Murányi bizonyult a me­zőny legjobbjának, de jól játszott a két szélsőhátvéd is. Deli volt a jobbik fedezet, a támadósorban Maár, Balogh I., Juhász a sorrend. Az egrieknél Zsilinszki kitűnően védett. A hátvédhármasban Ma- rúzs játéka emelkedett ki. A két fedezet megfelelt, a támadósorban a gyors Plessek és időnként Gu­lyás, valamint Palocsai érdemelt dicséretet. Kiss erélytelenül, gyengén ve­zette a mérkőzést. (marinka) Rudabánya—Egercsehi Bányász 0:0 Rudabánya, 600 néző. Egercsehi: Szelmeczi — Baíogh. Török, Nagy T. — Tengely. Bocsi — Nagy L., Göböly, Prommer, Kozma, Kelemen. Ed2ő: Varczába Ágoston. Erősen tartalékos csapatukat féltve engedték el Rudabányára az egercsehi szurkolók. A vendégek természetesen a védekezésre fek­tették a fő hangsúlyt, elől 6ok esetben csak három csatár tartóz­kodott. Ennek megfelelően a ha­kapu mellé lőtte. Rögtön utána Alattyáni lövése a kapufa tövéről vágódott vissza. Feljött Balascagyarmat és me­zőnyfölényt harcolt ki. A hazaiak támadósora nem tudta tartani a labdát és így időnként nagy nyo­más nehezedett a védelemre. Egy ízben a vendégek középcsatára a fél pályától tört előre, sorra ki­cselezte a védőket és Kovács csak merész bele vetődéssel tudott tisz­tázni. A második félidőt nagy akarás­sal kezdte a Bányász és támadásai a 65. percben góllá értek: Juhász beadását a jó ütemben érkező Ge­lles a hálóba továbbította. 1:0. Nem sokat váratott magára a második haza: gól sem: a 22. perc­ben Sándor szabadrúgására Hor­váth ugrott fel és a labda a közép- csatár fejéről a jobb kapufa élé­re, onnan pedig a hálóba pattant. 2:0. Balassagyarmat nem adta fel a harcot és a 76. percben sikerült szépítenie: Reményi 25 méteres szabadrúgása a sorfal fölött vágó­dott a léc alá. 2:1. A befejezés előtt Alattyáni lövése a hálóba ju­tott, a játékvezető azonban már előzőleg kezezést látott. Nehéz küzdelemmel, megérde­melten nyert a hazai csapat. Ba­lassagyarmat a mezőnyben telje­sen egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. Egyénileg Kovácsnak néhány bravúros védése is akadt, Tóth II. volt a legjobb hátvéd, de Gáldi II. és Makalicza is helytállt. Kár, hogy ez utóbbi többször is köny- nyelműsködött. A két fedezetnek főleg az első félidőben nehéz munka jutott, de mindketten de­rekasan helytálltak. Elől Juhász a szünet után javult fel, Alattyáni sokat vállalt magára, a fiatal Hor­váth időnként el-eltűnt, gólja azonban szép teljesítmény volt. Orgoványi gyenge napot fogott ki, a lendületes Gelics főleg góljáért érdemel dicséretet. Radnóti nagy­szerűen vezette a mérkőzést. (kulcsár) Egri Honvéd—-Gyöngyösi H. 1:1 (1:0) Gyöngyös, 800 néző. V: Kiss. Eger: Zsilinszki — Maruzs, Gál: Armos — Dezső, Palotai — Eger- szalóki, Plessek, Gulyás, Csirke, Palocsai. Edző: Kovács László. Gyöngyös: Molnár — Fazekas, Murányi, Turgonyi — Paskó, Dell — Juhász, Balogh I., Czuder, Maár, Csúzda. Edzó: Csizmánk Imre. A vendégek kezdtek jobban és már a 2. percben megszerezték a vezetést: baloldali szögletrúgás után az előrehúzódott Palotai kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. A gól szemmel láthatóan megzavarta a hazaiakat és az egri csapat jelen­tős fölényt harcolt ki. Fölényét a 8. percben három szöglet Is jelez­te. A 11. percben Csirke elől az utolsó másodpercben tudott Mol­nár menteni. Ezekben a percekben a hazaiak sehogysem tudtak ki­bontakozni, csak negyedóra eltel­tével változott a játék. Maár küld­te az első labdát Zsilinszki kapu­jára, a lövés azonban célt tévesz­tett. A 23. percben Zsilinszki már verve volt, de Czúder 3 méterről mellé lőtt. Azután az egri kapus Maár lábáról szedte le a labdát, majd Czuder elől Maruzs mentett szépen. Szünet után hazai fölénnyel foiy­Továbbra is a Hatvani Kinizsi vezet a megyei labdarúgó-bajnokságban (0:1), Gyöngyösi Bányász-Gyön­gyöst VSE 0:0, Füzesabony—Hon­véd Korvin SE 1:1 (0:0), Apc-Hat• vani Kinizsi 1:4 (0:3), MÁV HAC- Rózsaszentmárton 2:1 (1:1), Egri Vasas—Egri Spartacus 4:1 (0:1), Bél­apátfalva-Egri Dózsa 11. 1:1 (0:0), Heves-Lőrinci 1:3 (1:2). A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulója megyénk csapatai szá­mára* sikereket hozott: Petőfibá- nya biztosan nyert Balassagyarmat ellen, a Gyöngyösi Spartacus pe­dig a BEAC otthonából vitte haza a két bajnoki pontot. Az Egercse- hi Bányász Rudabányán értékes döntetlent ért el az éllovassal szemben, míg a két honvéd-csapat rangadója Gyöngyösön 1:1 arányú eldöntetlennel végződött. cws—BEAC 2:1 (2:1) Budapest, 400 néző. V: Ckapucha. Gyöngyös: Csaba — Szalma, Treiber, Somodi — Bakó, Tren- csényi — Czagány, Potye, Baranyi, Szerdahelyi, Kiss. Edző: Ali Ist­ván. A hazaiak már a 20. másodperc­ben megszerezték a vezetést: kö­zépkezdés után a balösszekötő úgy lőtt a hálóba, hogy közben gyöngyösi játékos nem is ért a labdához. 0:1. A gyöngyösieket megzavarta a gól és az egyetemi csapat negyedórán keresztül jelen­tős mezőnyfölényt harcolt ki. A 17. percben váratlanul egyenlített a Spartacus: Szerdahelyi labdájá­val Kiss húzott el a szélen, és be­adását Czagány a kapu közepébe fejelte. 1:1. Ezután kiegyensúlyo­zott lett a játék, majd a 25. perc­től kezdve a vendégek vették át az irányítást. A 33. percben Trencsé- nyi jó labdát adott Baranyinak és a középcsatár a kimozduló kapus mellett biztosan lőtt a hálóba. 2:1. A félidő befejezése előtt lefékezett a Spartacus és Csabának minden tudására szükség volt, hogy a középcsatár nagy lövését szöglet­re tudja nyomni. A második félidőt a hazaiak kezdték jobban. A vendégek tá­madói nem tudták tartani a lab­dát és a védelem is sokat kap­kodott. Ráadásul a 67. percben Szalma megsérült és ettől kezdve a jobbszélen statisztált tovább. A 85. percben csúnya jelenetek ját­szódtak le a pályán: a balszélső kétszer is megütötte Czagányt, mire a játékvezető kiállította. A 87. percben Csaba bravúros vé­dése jelentette a mérkőzés utolsó eseményét. A Spartacus 30 perces kitűnő já­tékkal megszerezte a vezetést és utána jó védőmunkájával tartani tudta az eredményt. A győzelem megérdemelt. Egyénileg Csaba ki­tünően védett. A hátvédhármas jól látta el feladatát. Trencsényi volt a jobbik fedezet, Bakónak ezúttal nem ment a játék. A támadósor­ban a jobbszárny nyújtotta a leg­jobb teljesítményt, a sérüléséből felgyógyult Baranyi biztatóan mozgott, gólja szép teljesítmény. Szerdahelyi és Kiss halványabb volt a szokottnál. A játékvezető kifogástalanul látta el feladatát. (szkocsovszky) Petőfibánya—Balassagyarmat 2:1 (0:0), Petőfibánya, 408 néző. Vezette: Radnóti. Petőfibánya: Kovács — Makali­cza, Tóth n., Gáldi n. — Sándor, Takács — Juhász, Alattyáni, Hor­váth, Orgoványi, Gelics. Edző: Léby Emil. Élénk iramban indult a játék, a 6. percben nagy helyzetet hagyott ki Petőfibánya: Jahasz keresztbe- vágott labdáját Gelics hajszállal