Heves Megyei Népújság, 1963. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-29 / 253. szám

1983, október 89., kedd. SÍPO K 8 fi Nli ill-as csapataink közül csak a Gy. Honvéd és Petőfibánya tudott győzni Az egri Mezőgazdasági Gépállo- Egerben, Garai u. 9. sz. alatti uj«' más azonnali belépésre keres erős- 2 szobás, kertes családi ház eladó,- áramú villanyszerelőket, gyakor- beköltözhető. (Kisfaludy utca mel- lattal. Fizetés megegyezés szerint, lett.) Jelentkezés az Egri Gépállomáson, —-----------------------------------­-——: Eg er, Lenin utca. Értesítjük ügyfeleinket, hogy te­lepünkön a Szolnok—Heves rne­A Gyöngyösi Vízmüvek mátra- gyei M$H Vállalat 14. sz. Gyön- füredi munkahelyre azonnali belé- gyös, Bornemissza u. 5. sz. alatt pésre keres gyakorlott, vagy vizs- 1963. X. 30.—XI. 2. közötti időszak gázott gépészt. alatt általános leltározás lesz»----------------------------------------------------- mely -időszak alatt sem felvasár« Fi atal építészmérnök kivitelezői, lási sem értékesítési tevékenységet vagy beruházói munkakörben el- nem eszközlünk. helyezkedne. Egri lakás szükséges.---------------------------------------—:------“** Bu dapest, II., Kisrókus utca 23. I. Szép hangú, páncéltőkés zongora em. 4. eladó. Érdeklődni: Eger, Széchenyi A MÉSZÖV Mezőgazdasági Osz­tálya egyetemi, vagy technikumi végzettséggel agronómust utca 60. Szolnok—Heves megyei MÉH . _______________________ keres Vállalat telepein az alanti üteme« fe lvételre. Jelentkezés: Eger, Kné- zés szerint leltározás miatt az áru- zich Károly utca 2. átvétel és az árukiadás szünetel; október 28-tól Hatvan és Eger, Megyénk NB III-as csapatai nem a legjobban szerepeltek a vasárnapi fordulóban, A a* Gyöngyösi /<7v Spartacus!, sú- l>’°s . vereség érte Nagyic- , cén, az Egri Honvéd Kis- várdán „vér- etw^srr.-' zett el”, az Egersehi Bá­nyász pedig Miskolcon hagyta a két bajnoki pontot. Csak a Gyöngyösi Honvédnak és a Petőfibanyai Bányásznak si­került győzni Hajdúszoboszló, illetve Zagyvapálfalva ellené­ben. Gyöngyösi Honvéd — Hajdú­szoboszló 5:2 (2:0) Gyöngyös, 300 néző. V., Gás­pár. Honvéd: Molnár—Balogh II., Murányi, Fazekas—Czuder, Deli—Juhász, Balogh I., Pas- kó, Csuzda, Maár., Edző: Csiz­mánk Imre. Honvéd támadások vezették ] be a mérkőzést, a 4. percben már 3 szöglet jelezte a hazai­ak fölényét! A 21. percben , Juhász futott el a védők mel­lett és beadását Csuzda érté­kesítette. 1:0. A 27. percben Balogh I. lövése kipattant a kapufáról és a szemfüles ' Csuzda kapásból a balsarokba továbbított 2:0. Á 3". perc­ben élőbb Juh 'sz, majd Paskó ! lövése csattant a kapufán. A második félidőben még jelentősebbé vált a hazai csa­pat fölénye A 71. percben ' Deli—Balogh—Paskó volt a labda útja, s ez utóbbi fordu- 1 lásból nagy gólt rúgott 3:0. Nem sokkal később Balogh I. i átadását Juhász értékesítette. 4:0. A másik oldalon a kitörő Simon elől Molnár rávetődés- sel tisztázott Az utolsó gól a 81. percben esett, amikor Ba- ; logh t. jól ugrott ki és futtá­ból a bal alsó sarokba lőtt 5:4. A Honvéd nagyobb arány­ban is nyerhetett volna. Egyé­nileg Molnár kevés dolgát jól végezte. A hátvédhármasból Murányi teljesítménye emel-’ kedett ki, de a másik kettő is jól megállta a helyét Czuder volt a jobbik fedezet, nem sokkal maradt azonban mö­götte Deli teljesítménye sem. Csuzda bizonyult a mezőny legjobbjának, mögötte Balogh L, Maár, Paskó, Juhász volt a, sorrend. Gáspár mintaszerűen bíráskodott Marinka Lajos PetőfTbánya — Zagyvapál­falva 2:1 (0:0) Petőfibánya, 300 néző. V., Dombai. Petőfibánya: Kovács—Maka- iicza, Tóth II., Gáldi II.-Tóth I., Takács—Juhász, Alattyáni, Gáldi I:, Horváth, Gelics. Ed­ző: Léby Emil. Petőfibánya csapata nagy­szerű játékkal „rukkolt ki” ezen a mérkőzésen, csatárai azonban egy egész idényre való gólhelyzetet hagytak ki­használatlanul. A 10. percben például Gelics ugrott ki a védők között, a kapus mellett is elgurította a labdát, amely azonban hajszállal a kapufa mellett gurult ki. Aztán Ju­hász fejese szállt a kapu fölé, majd Horváth a kapufát ta­lálta eL Óriási fölényben ját­szott a hazai csapat, a vendé­gek szinte át sem tudtak jön­ni a fél pályán. A félidő hát­ralévő részében Alattyáni, Juhász és Gelics hibázott biz­tos gólhelyzetben. . ‘ Szünet után sem csökkent a Bányász játékkedve, szépen gördültek a támadások, főleg a balszámy volt elemében. Az 55. percben megtört a jégí a fiatal Horváth szerezte az el­ső gólt 1:0. A 60. percben a jobboldalra keveredett Gelics elcsípett egy hazaadást és éles szögből a hálóba lőtt. 2:0. Ezután kissé lefékezett a Bá ‘ész és a 65. percben a vendégeknek sikérült szépíteni­ük,' 2:1. A végén ismét heve­sen rohamozott a hazai együt­tes, a befejezések azonban nem sikerültek. Á látottak alapján ' Petőfi­bánya több góllal is nyerhe­tett. volna, az eredmény nem fejezi ki hűen az erőviszonyo­kat. Egyénileg Kovácsnak alig akadt védenivalója. A hátvéd­hármas magabiztosan állt a Gyöngyösi siker az ökölvívó rangadón! Egerben, Kohári u. 24. sz. ház október 29-tőI Recsk. Füzesabony eladó. Teljesen megüresedve, és Heves, október 31-től Gyöngyös* azonnal beköltözhető. ---------------------------------------------—-------­-----------------------------------——— Kevés előleggel különleges szép Egerben, Szovjethadsereg utca rekamiék,' garnitúrák, fizetési 7. sz. alatti 2 szoba, összkomfortos könnyítésseL Farkas kárpitosnál, házrész eladó, beköltözhető. Ér- Bp. Wesselényi u. 26. (Nagydiófa deklődni ugyanott lehet szómba- utcai oldalon.) ton 15-től és vasárnap. ---------------------------—-------------------—------------------------------------------------------ Elvennék lakással rendelkezőt; Eg erben, Kőkút utcában házhely gyöngyösit, negyvenötig, szolnoki eladó. Érdeklődni: 22-56. telefonon, Pozsonyiné. Kpisrant« numot vásároljon A VÁROSGONDOZÁSI VÁLLALATTÓL (Virág­üzlet Széchenyi út 14., ker­tészet Hadnagy utca 1. sz.) Bő választék, olcsó árak! A’isiSBiaBaBaBiaBissisiisiaBsijiia­munkavezető. „Áthelyezés” jeiisé- re leveleket a kiadóhivatalba ké­rek. Gyönyörű rekamiék, fotelok; székek kaphatók részletfizétésre, Szilagyi kárpitosnál, Budapest; Majakovszkij utca 39. (Gőlya Áru­háznál.) Mindennemű asztalos és kárpitos javítási munkákat határidőre vállalunk, hívásra házhoz megyünk. Szövetkezetünk a lakosság szolgálatában. EGRI ASZTALOS és KÁRPITOS KTSZ Köszönetünket fejezzük ki mindazoknál!, akik felejthetetlen férjem, édesaoánk halála alkal­mából részvétüket nyil­vánították. Bodó Antalné és gyerme­kei. Szakképzett kereskedősegédet élelmiszer szakmában felveszünk Cím: 117-es Csemegebolt, Gyöngyös, Lenin út I. gya­Felvételre keresünk korlattal rendelkező villamosmérnököt, vagy technikust energetikust munkakörbe. Jelentkezni lehet személye­sen, vagy írásban a vállalat személyzeti vezetőjénél. Fi­zetés megegyezés szerint. FÉMTERMIA VÁLLALAT, APC. Heves megye) A Propán-butángáz, vala­mint a hűtőgép sxervice■ szolgálat vállalatunknál beindult Kérjük megrendelőinket, hogy igényeikkel Szé­chenyi utca 5. szám alatti telepünkhöz forduljanak. Egri Finommechanikai és Vasipari Vállalat Egri Termelőszövetkezetek Kertészetében és piaci el­árusítóhelyén korlátlan mennyiségben kapható ehrysa nthem um koszorú és csokor megrendelést halottak nap­jára és a november 7.-i ünnepre is vállalunk. Megrendelés leadható a piaci elárusxtóhelyen és az 57—27-es telefonon. Egri Termelőszövetkezetek Primőr, Zöldség és Dísznö­vénytermesztő Telepe, Éger. CDROOlö CSAPAGY JAVÍTÁS RÖVID HATÁRIDŐRE Budapest VI., AZ ORSZÁG LEGRÉGIBB JAVÍTÓÜZEME Telefon: "'slí-lM. nxípmMO/ A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a. megyei tanács lapja. Főszerkesztői PAPP JANOS Felelős kiadó! TÓTH JÓZSEF Kiadta: Népújság Lapkiadó Vállalat. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca 8. Telefon: 12-57. 12-7S Postaöók: 23 L sz.: 25 0M. Kiadóhivatalt Eger. Baicsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postaflók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat Igazgató: Marosán József. Eger. Bródy Sándor utca A BBBBBBBBBEBBBBBBBBBBBaBBBBaBBfflBBBBBBBBEiaBaBSSiBBBBaBBBBBBBBBBBBBBBBBBEBBBBaBBBBaBBBBBBBaai!' Értesítjük megrendelőinket. hogy a hűtőberendezések téli nagy javítását megkezdtük Kérjük a javítások mielőbbi megrendelését, mert 1964, II. hó 20-a után csak bizonytalan határidőre tudunk vállalni Egri Vas* és Fém KTSZ Eger, Telefon: 19-34 trmmsmmmm lotai — Egerszalóki, Farkas, Plessek, Csirke, Palocsai. Ed­ző: Kovács László. Kitűnően kezdett a Honvéd, több helyzet adódott a hazaiak kapuja előtt, Palocsai és Eger­szalóki azonban adós maradt a befejezéssel. A 10. percben vá­ratlanul Kisvárda szerezte meg a vezetést: egy szabadrú­gás Gálon irányt változtatva, az ellenkező sarokba hullott. 1:0. A félidő hátralévő részében a Honvéd fölénye jellemezte a játékot, a hazaiak védelme azonban kitűnően zárt. A II. félidő váratlanul gól­lal kezdődött; egy 20 méteres perdített lövést Zsilinszki el­nézett és a labda akadálytala­nul jutott a hálóba. 2:0. A megzavarodott egri védelem az 52. percben újabb gólt ka­pott; a középcsatár a lesen ál­ló balszélsőhöz továbbított, aki közelről a hálóba lőtt. 3:0. A Honvéd nem adta fel, he­ves támadásokat vezetett, és sok gólhelyzet kihagyása után a 72. percben szépített: Gál szabarúgása jutott a hazaiak hálójába: 3:1. A 80. percben Plessek — Egerszalóki volt a labda útja, és a szélső megszerezte a má­sodik egri gólt: 3:2. A hátralévő időben állan­dóan a hazaiak térfelén patto­gott a labda, az egyenlítés azonban nem sikerült. A Honvéd — II. félidőben nyújtott jobb játékával — akár győzhetett is volna. Egyé­nileg Zsilinszki a második gól­ban „benne volt”, Maruzs ide­gessége ráragadt a többiekre is. Gál közepes teljesítményt nyújtott, Ármos bizonyult a legjobb hátvédnek. A fedezet­pár mérsékelten játszott, elől csak Farkast illeti a dicséret, a többiek jóval gyengébbek voltak a szokottnál. A játék­vezető jól bíráskodott. A bajnokság állása: Északkelet 1. Debr. EAC 12 8 — 4 24:18 IS 2. Debr. Honv. 12 7 1 4 25:16 15 3. Rudabánye 12 7 1 4 23:15 15 4. Gyöngyösi H. 12 6 2 4 23:15 14 5. Egri Honvéd 12 5 4 3 29:19 14 6. Misk. EMTE 12 6 2 4 19:15 14 7. Edelény 12 6 1 5 22:16 13 8. Somsály 12 6 1 5 20:21 13 9. Egercsehi 12 3 5 4 21:19 11 10. Nyáregyháza 12 4 3 5 22:22 11 11. K.-barcika 12 4 3 5 19:20 11 12. Nagy kalló 12 5 1 6 23:27 11 13. Debr. Gos. 12 5 1 6 19:28 11 14. Szuhavölgy 12 4 2 6 13:13 10 15. Kisvárda 12 5 — 7 13:16 10 16. Hajdúsz. Sp. 12 1 1 10 12:47 3--------------------------------------N játszottak. Róth sok hibával vezette a mérkőzést. Szkocsovszky Tibor Miskolci MTE — Égercsehi Bányász 3:1 (2:1) Miskolc, 300 néző. V.: Bra- dáes. Egercsehi: Selmeczi — Ba­logh, Béta, Nagy T. — Bocsi, Török — Nagy K., Tengely- Prommer, Göböly, Kelemen. Edző: Varczába Ágoston. Az egercsehiek szempontjá­ból jól kezdődött a mérkőzés, mert már az 5. percben veze­téshez jutottak: Nagy T. át­adásával Göböly kiugrott és a hálóba lőtt. 1:0. A 10. percben a játékvezető „jóvoltából'’ egyenlített a hazai csapat; sza­bálytalanság történt a 16-os vonalánál, Bradács azonban 11 -est ítélt és ezt Maiklári ér- j tőkésítette. 1:1. Kiegyensúlyo- . zott, erő® iramú küzdelem folyt a pályán. A 20. percben , a miskolciak lesen álló bal- f szélsőjéhez került a labda, aki , megszerezte csapata második < gólját. 2:1. Török reklamált a j játékvezetőnél, s ezért a kiál­lítás sorsára jutott. A félidő ] hátralevő részében mezőnyjá- , ték folyt — enyhe hazafi fö- s lénnyel. Szünet után a tíz főre olvadt < Egercsehi fokozatosan vissza- í esett, a védelem azonban égé- s szén a 80. percig meg tudta akadályozni a miskolci csatá- t rok gól-szerzési kísérleteit. A < 80. percben esett hazai gólt is ' súlyos szabálytalanság előzte ' meg: a jobbszélső ellökte ; Nagy T-t, majd utána a háló- 1 ba vágta a labdát. 3:1. * Egercsehi az első félidőben jó teljesítményt nyújtott. Tö- ( rök kiállítása után azonban . visszaesett és a második fél- , időben fokozatosan a saját , térfelére szorult. A csapatból csak Bóta és Nagy T. lelkes játékát lehet dicsérni, a töb- bielk formán aluli teljesít­ményt nyújtottak. Bradács dönő hibát is követett el a vendégcsapat terhére. Egyed József Kisvárda — Egri Honvéd 3:2 (1:0) Kisvárda, 400 néző. V.: Czir- : ják. Honvéd: Zsilinszki — Ma- ; rúzs, Gál, Ármos — Dezső, Pa- : lábán. Takács volt a jobbik fedezet, Tóth l., halványabb volt a szokottnál. Elől Gelics a csapat motorjának bizo­nyult, Gáldi I., jól töltötte be az építőcsatár szerepét. Alaty- lyáni jól harcolt, ugyancsak felfelé ível Juhász formája is. Horváth néhány jó labdáról lemaradt, de gólja szép telje­sítmény volt. Dombai kitűnő­en vezette a mérkőzést. Kulcsár Mihály Sashalom — Gyöngyösi Spartacus 4:0 (1:0) Nagyicce, 200 néző, vezette: Róth. Gyöngyös: Csaba —' Színia, Treiber. Somodi — Ambrus, Trencsényi — Czagány. Pőtye. Baranyi, Szerdahelyi, Kiss. Edző: Ali István. Már az első percekben nagy helyzet adódott a hazai csatá­rok előtt, Csaba azonban szög­letre tisztázott. Később válto­zatos mezőnyjáték alakult ki — enyhe gyöngyösi fölénnyel. Kiss. maid Szerdahelyi lövései kerülték el a hazafiak kapuját. Gyöngyösi támadások közepet­te a hazaiak szereztek gólt: baloldali támadás végén Csaba röviden öklözte ki a labdát és a balösszekötő 16 méterről a bal sarokba vágta. 1:0. A gól után kapkodni kezdett a gyön­gyösi együttes, a felülkerekedő hazaiak azonban nem tudtak jó helyzetet teremteni. Szünet után a Spartacus (kez­dett jobban, mégis újabb ha­zai gól következett: A balszél­ső fejese Csaba kezét érintve jutott a hálába. 2:0. Az 59. percben közvetett szabadrú­gáshoz jutott Sashalom, s a balösszekötő megszerezte a ha­zai csapat 3. gólját. 3:0. Ezután alábbhagyott a ha­zafiak lendülete. Gyöngyös me­zőfölénybe került, de a befe­jezések nem sikerültek. A 76. percben Kiss-t reklamálásért kiállították. A 85. percben sú­lyos védelmi hibából esett a mérkőzés utolsó gólja. Sáshalóm megérdemelten győzött a szétesően játszó Spartacus ellen. A csapat köz­vetlen védelme ezúttal gyenge napot fogott ki, s a fedezetpár is árnyéka volt önmagának. A támadósorban csak Baranyitól láttunk néhány jó megmozdu­lást, a többiek formán alul Középsúly: Himmer allen Petró feladta. Rögtön Himmer lendült előre, petró menekülésre kénysze­rült. A 2. perc végén repült a tö­rülköző. 14:2. Félnehézsúly: Gácsi feladta Fe­hér III. ellen. Fehér többet és pon­tosabban ütött, a második menet­ben kétszer is rászámolták Gácsl- ra, és edzője feladta a küzdelmet. 14:4. Nehézsúly: Bánhegyi ellen Szabó feladta. A hosszabbkarú Szabó hasztalan igyekezett magától távol tartani a belharcot erőltető Bán­hegyit, végül egy jobbhorog után rászámoltak a fővárosi verseny­zőre, és feladta a mérkőzést. 16:4. <B) így jóformán meg sem tudta ot ütni. A végén Szabó szabálytalan­ságban keresett menedéket. 4:0. Pehelysúly: pampúk pontozással győzött Simon ellen. A két ököl­vívó találkozója a nap legszebb mérkőzését hozta. A közönség lát­hatta az ökölvívás minden szépsé­gét. Inkább Simon ment előre, Pampuk azonban okosan ellépe­getett, és pontos ütéseivel szerezte pontjait. 6:0. Könnyüsúly: Vanő ellen Farkas az első menetben feladta. Vanó a tőle megszokott kemény ütésekkel lepte meg ellenfelét, aki meg­roggyant. és repült a törülköző. 8:0. Kisváltósúly: Tóth kiütéssel győzött Hajdú ellen. Hajdú ügye­sen szurkán, Tóth viszont szemmel láthatóan kiütésre várt. Az első menet végefelé aztán egy kemény balhorog állcsúcson találta Haj­dút, akit kiszámoltak. 10:0. Váltósúly: Holló H. feladta Kaj­di ellen. Kajdi irányította a küz­delmet, Holló D. közbeütésekkel próbálta őt megállítani. A máso­dik menetben egy öszzeesapásnál Kajdi belefejelt Hollő arcába, a gyöngyösi fiú szemhéja felrepedt, és edzője feladta a mérkőzést. 10:2. ’ Nagyváltósúly: Kunkli pontozás­sal győzött Németh ellen. Végig ütés nélküli dulakodás jellemezte a küzdelmet, a 3. menetben ; Kunklit megintették. Szerintünk Németh győzelmet érdemelt vol­na. 12:2. Gyöngyös; 2500 néző. V: Kele­men, Sermer. Már kora hajnalban megindult a „népvándorlás” a gyöngyösi sport- csarnok felé és a mérkőzés kez­dete előtt már g\ telt ház volt. A «fi’? közönség az ifjú­fjtjá sági bemutató­ivá^ Gja.1 mérkőzéseken ( G* „tartotta a fő­PjOv fiJ próbát”- szurko­J /7 b Vív lásból, hatal­y \f 'll más tapssal, ess ja nagy tetszés­— nyilvánítással fo­gadott minden szép akciót. Amikor bejelentették, hogy elmarad a várt Kajdi—Tóth találkozó — sokan csalódottan vet; ték ezt tudomásul. A sportindulo hangjaira vonultak fel a csapatok, majd a bemutatás után a légsu- lyüak küzdelmével kezdődött el a viadal. Eredmények (elöl a gyöngyösi versenyzők): Légsúly: Forró pontozással győ­zött Ackermann ellen. Akciósze­gény első menet után Forró foko­zatosan magához ragadta a kez- deményézést. nagy iramot diktált, és biztosan nyerte a mérkőzést. Ackermannra egyszer rá is szá­moltak. 2:0. Harmatsúly: Klenovics pontozás­sal "nyert Szabó ellen. A gyöngyö­si fiú ügyes taktikával egészen kö­zel engedte magához Szabót, aki 2x1 szoba, konyhás, mellékhelyi­séges ház eladó, azonnal beköltöz­hető (Dayka Gábor utcából nyílik),- Eger. Szalárcsik u. 7. sz. alatt, a Mecset közelében. Az egri Vas és Fm Ktsz (Eger, Zalár József u. 11. szám) keres ,,IFA” 0,75 to-ás tehergépkocsira gépkocsivezetőt. Fizetés kollektív szerint.