Heves Megyei Népújság, 1963. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-02 / 230. szám

1963. október 2.-, szerda NCPCJSAO Nagy küzdelmek, alacsony gólátlag a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei 1ST és a megyei úszószövetség felhívása Eger sportot szerető dolgozóihoz és sportolóihoz Államunk jelentős anyagi támogatásával lehetővé vált, hogy 1984 első negyedévében az egri fedettuszoda építési munkálatai elkezdődhetnek. A biztosított hitelkeretből csak maga a létesítmény va­lósulhat meg, ahhoz azon­ban, hogy a tervezett mun­kák a közeli hónapokban meginduljanak — építésre alkalmas területet kell bizto­sítanunk. Közismert dolog, hogy a fedettuszoda részére kijelölt területen épületek elbontása válik szükségessé. A műszaki szakemberek biztosításával, felhívással for­dulunk a város sportkörei­hez, sportolóihoz, sportot sze­rető dolgozóihoz, az iskolák tanulóihoz, a KISZ szervetek­hez, hogy szabad idejükben áldozzanak néhány órát, vállaljanak társadalmi mun­kát (bontási és tereprende­zési munkáról van szó), e nagyszerű célkitűzések mi­előbbi megvalósulásáért. Bí­zunk abban, hogy felhívásunk kedvező visszhangra találva, széles társadalmi összefogást eredményez és lehetővé válik a mindnyájunk által évtize­dek óta óhajtott egri fedett­uszoda mielőbbi felépítése. A munkák pontos helyéről és kezdési időpontról a közeli napokban pontos tájékozta­tást adunk. A hét végén került sor a me­gyei labdarúgó-bajnokság VII. for­dulójára. Valamennyi mérkőzésen nagy küzdelmet, izgalmas játékot láthattak a nézők — elmaradtak viszont a gólok: még soha sem volt ilyen ala­csony a gólátlag, egy-egy mér­kőzésre mindősz- sze 2,4 gól esik! Érdekes, hogy a legeredménye­sebbben az első fordulóban sze­repeltek a csatá­rok. ekkor 5 egész volt a gólátlag. Az Egri Előre biztosan nyert a ri­vális Recski Bányász ellen, s így megerősítette vezető helyét. Az él­lovas mögött azonban rendkívül szoros a mezőny, egyik vasárnap­ról a másikra a Hatvani Kinizsi, Rózsaszentmárton, Gy. Bányász is az élre törhet. Az E. Spartacus javuló formában poritot szerzett Hevesen, a másik két „sereghajtó”, az Apc és a Szűcsi Bányász talál­kozója szintén döntetlen ered­ménnyel ért véget. Rózsaszentmár­ton az utolsó percben lőtt góllal nyert Bélapátfalván. R.szentmárton — Bélapátfalva 2:1 (1:1) Bélapátfalva, 2UU néző. V: Antal. K- mar ton: Vakii — Gubis, papp I., Patai — papp ii.. Burner — &i- iai, Imre III., ^au, loth, Imre U. i^azó: Dorner sanaor. B-íaiva: Nagy I. — Mező, Kéri, Erdélyi — Nagy II., Kelemen — Ferencz, Csuhany, Barta, Miké, Sass. Edzó: Domoóvari Janos. A Jói kezdő hazaiak a 7. percben Sass góljavai vezetésre tettek, szert, utána kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, mindkét kapu egyfor mán forgott veszélyben. A vendé­gek a 34. percben egyenlítettek: zalai átadását Imre II. lőtte a há­lóba. 1:1. Szünet után sem változott a helyzet, s már-már úgy látszott, hogy döntetlen marad áz ered­mény, amikor 1 perccel a befeje­zés előtt Báti nehez szögből a jobb felső sarokba bombázott. 2:1. Erős iramú mérkőzésen a sze­rencsésebb csapat győzött. Jók: Dorner, Báti, Imre II., illetve Ké­ri, Kelemen, Sass. Antalnak sok fordított ítélete akadt. (horváth) Gy. Bányász — Gyöngyösoro- szi 3:1 (1:1) Gyöngyös, 400 néző. V: Pribula. Bányász: Kisbenedek — Varga I., Huszar, Nagy — Juhász, Borosi — Szecsi, Pethes. Morvái, Söregi. Ed­ző: Hethy L. Gy-oroszi: Tóth — Molnár, Tom- pity, Szalai — Antal, Kelemen — Bútora, Tóth II., Farkas, Kiss, Szabó. Edző: Farkas Géza. A vendégek kezdtek jobban, mégis a hazaiak értek előbb golt: a 12. pere'oen Szűcsi szöglete la­posan a bal sarokba csávarodott. 1:0. A másik oldalon Farkas a ka­pufát találta el, a 45. percben azonban a középcsatárnak sike­rült egyenlítenie. 1:1. Szünet után az 52. percben újabb gól esett: Pethes labdáját Szűcsi a hálóba fejelte. 2:1. Ezután visszaesett a vendégcsapat és a hazaiak a 65. percben Pethes fejesgóljával vég­leg bebiztosították győzelmüket. Szünet utáni jó játékával megér­demelten nyert a Gy. Bányász. Jók: Nagy, Juhász. Borosi, Mor­vái, illetve Tompity, Farkas, Sza­bó. Pribula néhány apróbb hioa- tól eltekintve jól. vezette a mér­kőzést. (szkocsovszky) Hatvani VSE — Honvéd Kor­vin SE 2:1 (2:0) Hatvan, 300 néző. V: Marmoly. HVSE: Fülöp — Miklós, Tóth I., Gugyella — Hegedűs, Püspöki — Katona, Maróti, Tóth n., Sáfrány, Szécsényi. Edző: Kókai János. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az első 45 percben a hazaik voltak veszélyesebbek és Szécsényi két góljával megérde­melten jutottak kétgólos vezetés­hez. Még ennek a játékrésznek volt eseménye, hogy a Játékvezető a reklamáló Katonát kiállította. Szünet után a Honvéd fokozato­san nagy fölénybe került, de csak szépíteni tudott az eredményen. A csatárok a legbiztosabb helyzete­ket is rendre kihagyták. A szeren­csésebb csapat győzött. Jók: a közvetlen védelem, Szé­csényi. Sáfrány, illetve a közvet­len védelem és a jobbszárny. Marmoly a mezőnyben néhány apróbb hibát vétett. (—váry) Füzesabonyi VSC — Szűcsi Bá­nyász 0:0 Füzesabony, 200 néző. V: Gyar­mati. Füzesabony: Nagy IV. — Csuha- ii. Túróczi, Csontos II. — Nyeste, Gál T. — Ferencz, Csontos I., Gál L., Zajácz, HoiVáth. Edző: Hajnal István. A sok tartalékkal kiálló haza­iak az első félidőben kiegyensú­lyozott küzdelmet vívtak a lelke­sen játszó szűcsiekkel. Szünet után a Vasutas nagy fö­lénybe került, gólhelyzeteit azon­ban nem tudta kihasználni. A 82. percben a kitörő Csontos I-t fel­vágták a védők — a büntető azon­ban elmaradt. Nem sokkal később Ferenc beadását a vendégek védői kézzel hárították, a játékvezető sípja azonban ezúttal is néma ma­radt. A II. félidő egyik eseménye Gál, T. kiállítása volt. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Csuhaj!, Túró­czi, Csontos, Zajácz, illetve a köz­vetlen védelem. A játékvezető sokszor tévedett a hazai csapat terhére. (szigetváry) Hlvesi MEDOSZ — Egri Spar­tacus 0:0 Heves, 400 néző. v: Barcs. Heves: Magyar — Fehér, Frank, Nagy — Gombaszegi, Lányi — Holló, Godó, Balogh, Kán, Tari. Edző: Nagy Ferenc. Eger: Boros — Bárdos, Bóta, Csepesányi — Somodi, Polonkai — Kövecsi. Srej, Szabó, Mihályszki, Jezoviczki. Edző: Nagy István. A széltől támogatott hazaiak kezdtek jobban, a Spartacus vé­delme azonban jól rombolt. A vendégek csak ritkán jutottak el a hazaiak térfelére, de támadásaik nem jelentettek veszélyt Magyar kapujára. Szünet után sem változott a helyzet, a hazai csatárok a belső játékot erőltették, ami megköny- nyítette a Spartacus védőinek dol­gát. Az egri csapat sokszor 8—9 emberrel védekezett — eredmé­nyesen. Az utolsó percben nagy kavarodás támadt a Spartacus ka­puja előtt, az egyik védő kézzel ütött a labdába, a játékvezető azonban nem látta az esetet. Heves rászolgált volna a győze­lemre. Jók: Frank, Nagy, Kán, il­letve Bóta, Somody, Srej. Barcs jól vezette a mérkőzést, a végén azonban 11-est kellett volna ítél­nie a hazaiak javára. (kakukk) Apci Vasas — Gy. VSE 0:0 Apc, 400 néző. V: Mikula. Apc: Buzogány — Czlperle, Papp, Kiss — Mohácsi. Gulyás — Sárvári, Zólyomi, Zélnik, Kovács, Rácz. Edző: Éliás István. Gyöngyös: Gyóni — Komjáti, Szőlősi, Ivádl — Kovács, Madár — Szabó, Rédei, Járdán, Márkus, Varga. Edző: Ivádi László. A széltől támogatott apci fiata­lok az I. félidőben sok szép táma­dást vezettek, a csatárok lövéseit azonban nem kísérte szerencse. Szinte állandóan a gyöngyösi tér­félen folyt a játék. A 24. és a 26. percben Zólyomi lövését a kapufa mentette, a másik oldalon Szabó szintén kapufával válaszolt. Szünet után tovább folytatódott az apciak mezőnyfölénye, a ven­dégek védelme azonban végig ki­tűnően zárt. Helyzetei alapján az Apci Vasas győzelmet érdemelt volna. Jók: a közvetlen védelem, Mohácsi, Sárvári, Zólyomi, illetve Komjáti, Szőlőst, Szabó, Járdán. Mikula kifogástalanul vezette a mérkőzést. (komáromi) Hatvani Kinizsi—Egri Vasas 2:1 (1:1) Eger, 300 néző. V.: Terebessi. Hatvan: Adám—Garami, Laczik, Gubis—Petrovtcs, Thomann—Simon, Sporthírek A szabály az szabály — de nem dogma! A mindennapi életben hány­szor bosszankodik az ember különböző dolgok miatt, ami­kor a szabályokhoz való merev ragaszkodás útjábp kerül. Az elmúlt napokban néhány sport­vezető is meghökkent kissé, amikor kezébe vette és olvas­gatni kezdte, az új magyar tö­megsportszervezet, a Magyar Testnevelési és Sportszövetség alapszabály- — tervezetét, s mielőtt meggyőződött volna a lényegéről, íelsóhajtott: Megint egy szabály! S hozzágondolta: ezzel ismét megkötik a kezét, elveszik az önállóságát. Szerencsére, gondos tanulmá­nyozás után, hamar kiderül, hogy ezúttal nem így van! Hisz nem merev szabályzatról, hanem alapszabály tervezet­ről van szó, amelyet rugalma­san lehet alkalmazni sporté­letünk minden területén. Igaz, néhány dologban meghatároz­za. hogyan kell egységesen dolgozni, de ez csak hasznos lehet egész sportéletünkre. Megszabja az egységes szerve­zeti felépítést, milyen legyen áz élet a sportkörökben, rögzí­ti a tagok jogait és kötelessé­geit, megszabja a feladatok általános elvét, az anyagi gaz­dálkodás irányvonalát, azt, hogy a vezető szerveket válasz­tani kell — egészen a kong­resszusig. Ami a leglényegesebb, hogy ezek a meghatározások csupán tervezetek, amelyeket minde­nütt a helyi viszonyoknak leg­megfelelőbbén lehet alkalmaz­ni. A tervezet „sportszerűségé­re” jellemző példa, hogy meg­szabja, ugyan milyen vezető- szervezeteket kell létrehozni, de ezeket azok a küldöttek vá­lasztják meg, akiket a sporto­lók, sportkedvelők, sportszak­emberek indítottak útnak, a tömegsportszervezet alapját képező apró „tégláktól”, a sportegyesületektől. A tervezet legelső pontja is jól bizonyítja a sportkörök ön­állóságát, „Az MTS alapvető szerveze­ti egységei a sportegyesületek (sportkörök, sportklubok). Maguk választják meg vezető testületüket, nevüket, színü­ket, jelvényüket és zászlóju­kat”. Érdemes megnézni a 6. pontot is, amely a feladatokat szabja meg. Megszabja, de a sportkör joga, hogy azt úgy és olyan személyekkel teljesítse, ahogy neki tetszik. Abba pél­dául, hogy ki legyen a labda­rúgó—csapat edzője, senkinek sincs beleszólása, csak a sport­körnek. Nem történhet meg olyasmi, hogy a felsőbb szerv edzőt „irányit” az egyesület- Bez. Végeredményben tehát a „legnagyobb úr” a közönség, maga a sportköri tagság, a közgyűlés. Ez „dirigál”, meg­vitat, beszámolót, határozatot hoz, megszabja a feladatokat. A tagság tehát beleszólhat min­denbe, s így véletlenül sem le­het: a szabály az „csak” sza­bály* Boronkal, Krlstyán, Sáfrán, Kará­csony. Edző: Szalontai Béla. Eger: Madarasi—Vincze, Vincze- pap, Mélypataki—Juhász, Dombo- róczki—Szabó, Imre, Miskolczi I., i Nagy, J. Erőss. Edző: Madaras Sándor. A hazaiak kezdtek jobban, majd később fokozatosan a Kinizsi har­colt ki némi mezőnyfölényt. A 35. percben a játékvezető Imrét soro­zatos reklamálásáért kiállította. A 37. percben közvetett szabadrúgás végén Kristyánhoz került a labda, aki közelről a hálóba lőtt. 1:0. A 41. percben a játékvezető „jóvol­tából” egyenlített a Vasas: Adám Miskolczival csatázott egy labdá­ért, s bár nem történt szabályta- lansag, Terebessi U-est ítélt — s ezt Domboróczki értékesítette. 1:1. A mérkőzést eldöntő gól az 53. percben esett, amikor Sáfrány a kifutó Madarasi mellett a jobb­sarokba lőtt. 2:1. Ezután ll-eshez jutott a vendégcsapat, de Krislyán mellé lőttte a labdát. A Kinizsi kapkodni kezdett és a fölénybe kerülő hazaiak irányították végig a küzdelmet. A döntetlen reáli-; sabb lett volna. Jók: Laczik. Gu-1 bis, Bóránkat, Karácsony, illetve Madarasi, Málypataki. Juhász. Te-j rebessi sokat tévedett a hazaiak terhére, és egy döntő hibát is el­követett. . „ (balogh) Egri Előre—Recski Bányász 3:0 (1:0) Eger, 300 néző. V.: Kits. Eger: Kelemen—Lezsák, Vass, Ónodi—Szász, Varga-Szalai, Kó- ródl, Mikó, Hevér, Tólh. Edző: Szentmarjay Tibor. Recsk: Zám-Gál II.. Gál I., Bódi -Maruzs 1., Borsos-Simon, Diny- nyési, Holló, Hózsa, Orosz. Edző: Kasmitter Antal. Lanyha Iramú mezőnyjátékkal indult a mérkőzés, Inkább a ven­dégek kezdeményeztek, mégis a hazaiak értek el gólt: a kitörő Hévért Maruzs I. hátulról elka­szálta s a megítélt büntetőt Szász értékesítette. 1:0. A 30. percben Orosz beadását Simon közelről rá­lőtte, Kelemen azonban óriási bra­vúrral kiütötte a labdát. A 40. percben szögletrúgás után Tóth a kapufát találta el. Szünet után megváltozott a játék képe, az Elő­re mindinkább fölénybe került és az 51 percben tovább növelte elő­nyét: Tóth lövését Zám Szalai elé ütötte s a szélső közelről a hálóba lőtt. 2:0. . A 75. percben esett az utolsó gól: Kóródi közeli lövésébe Gál II. belenyúlt és a labda a hátvéd lá­báról jutott Zám hálójába. 3:0. Szünet utáni jó játékával az Előre rászolgált a győzelemre. Jók: Kelemen fa mezőnv legjobb­ja) Vass, Szász. Hévér. illetve Zám, Gal I., Bódi. Maruzs. A já­tékvezető apróbb hibáktól eltekint­ve megfelelően működött. (román) Egri Dózsa II—Lőrinci Vasas 2:2 (2:0) Lőrinci, 200 néző. V.: Paróczai. Dőzsa: Szücs-Lisztóczky, Ivádi, ttaranvai-Tóth, Miskolczi II.-Sós. Ösztöke. Czeglédi. Bostai, Kiss II. Edző: Juhász Attila. Lőrinczi: Hegyi—Sőregi II., Ocs- kő, Naay-Gubola, Hartmann— Orendi,' Juhász, Szűcs, Elischer, Sőregi II. Edző: Tori Lajos. A vendégek kezdtek lobban és az 5. percben Bostai révén a veze­tést is megszerezték. Ezután is inkább a hazai térfélen folyt a já­ték és a 34. percben Bostai ismét a hálóba talált. 2:0. Szünet után a szél a hazaiakat támogatta és az 51 percben Elischer révén sikerült széoíteniök. 2:1. Élvezetes küzde­lemben a hazaiak a 80. percben egvenlí tettek: Elischer a kifutó Szűcs mellett a bal sarokba lőtt. 2:2. Sportszerű mérkőzés — Igazságos döntetlen. „ „ . Jók: Miskolczi, Szűcs. Bostai, Vsztöke, Sós, illetve Elischer (a ^^zőnv le^iobbjal. Hegyi. Ocskó. Nagy. Paróczai játékvezetőnek né­hány téves ítélete is akadt. (bozsik) A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Egri Előre 2. H. Kinizsi 3. Rszt.-márton 4. Gy. Bányász 5. Recsk 6. E. Dózsa U. 7. Lőrinci 8. H. Korvin SE 9. HVSE 10. Gy .-orosz! 11. Gy. Vasutas 12—13. Bélapátf. 12-13. Heves 14. Egri Vasas 15. Apc 16. Szűcsi 17. FVSC 18. E. Spartacus — A Hevesi MEDOSZ SK októ­ber 4-én, pénteken délután 18 órai kezdettel tartja vezetöségváiaszió közgyűlését az állami gazdaság kultúrtermében. — Adács—Selypi Kinizsi 0:0. Me­gyei II. osztályú labdaiúgó-rnér- Kózés. Adács, V: Körtveiyesi. Az első félidőben a hazaiak irányí­tották a játékot, a vendégek ve- denne azonban — Surányival az élen — minden támadást hárított. Szünet után a hazaiak fokozato­san visszaestek, a vendégek ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést, csatáraik azonban a legbiz­tosabb helyzeteket is sorra elhi­bázták. Jók: Bernát, Sürányi, Nyitrai, Bauer. Szabó, illetve a közvetlen védelem, Kovács és Ta­kács. — A megyei II. osztályú labda- rúgó-bajnoKság nyugat) ifjúsági csoportjában ot íurduié után a Gy. Spartacus csapata veretlenül vezet az Adács, a Gy. Vasas, a H. Spar­tacus és Gyöngyöshalász előtt. — Szerdán és csütörtökön Bu­dapesten kerül sor a Magyaror­szág—Nagy-Britannia férfi és női atlétikai viadalra. A Magyar Tele­vízió szerdán és csütörtökön 16,20 órakor közvetítést ad a viadalról. — A pétervasárí járási labdarú­gó szövetség az ősz folyamán já­tékvezetői tanfolyamot indít. Fel­hívjuk a járás sportköreit, hogy a tanfolyamon minél többen vegye­nek részt. A Népújság ;Oió-tippjei 40. hét: I. Jugoszlávia—Magyar. 1 X 1, Papa—Pécsi VSK 1 X 3. Esztergom—III. kér. 1 1. Veszprém—ZTE 1 0. K. Honvéd—Bp. Spart. X 1 ó. Kisterenye—E. Dózsa 1 X 7. Baglyasalja—N-bátony 1 >i. •J u v e n tus—Fiorentfna 1 9. Mátova—Torino l 10. Modena—Eologna 2 X 11. Róma—Lazio l 12. Spy l— inter. Potmérkőzések: X S 13. Sam pdo ria —Catania 1 14. Izzó—Gyula 1 15. K. Lombik—P. Bányász X 2 16. SZMTE—M. Bányász 1 •Ül! AprohinivteteK 5 2 _ 18: 5 12 3 1 1 24:15 11 5 — 2 22: 9 10 4 2 1 20: 9 10 4 1 2 23:15 9 3 2 2 26:18 8 3 2 2 11:18 8 3 1 3 13:12 7 3 1 3 8: 7 7 3 1 3 14:15 7 1 4 2 11:13 6 2 2 3 8:11 6 2 2 3 8:11 6 1 3 3 7:10 5 — 4 3 11:20 4 — 4 3 3: 6 4 1 2 4 7:22 4 — 2 5 4:24 2 Két szoba, konyha, mellékhelyi­séggel, azonnal beköltözhető, el­adó. Eger, Szalapart 72. Véradó propagandista és szerve­ző munkakör ellátásához, főelő­adói álláshelyre pályázatot hirdet a Heves megyei Tanács Kórházá­nak, igazgatósága. Az alkalmazás­hoz szervező és előadói készség és lehetőleg főiskolai végzettség szükséges. A pályázatokat a meg­felelő mellékletekkel 'önéletrajz iskolai végzettség íg.) a Heves me­gyei Tanács Kórháza, Eger, 1. pf 15. címre október 10-lg kell meg­küldeni. Bokorrózsák — összes szín- árnyalatokban és piros futórózsák egységes 12. Ft.-os áron állnak a rózsakedvelők rendelkezésére, őszi szállításra, postán utánvéttel. Ró­zsakertészet, Budapest, VI., Dal­színház utca 10. Gyapjú-átvételi napok: Szolno­kon minden hétfőn, II. számú Irodaház, Rékasi út. Hevesen min­den szerdán, Zrínyi utca 10. Pos­tán vagy vonaton csak Szolnokra szállítható. Értékét postán küldjük. Gyapjúforgalmi Vállalat, Szolnok. Eger, Kohári utca 24. sz. ház el­adó, azonnal beköltözhető. Érdek­lődni: Honfoglalás utca 5. Mekcsel utca 14. sz. HÁZ OL­CSÓN ELADÓ. Érdeklődni: SZTK- portán. Fiatal diplomás belterületen al­bérletet keres. Dr. Képes, Eger, Széchenyi utca 42. Laboratórium. Eger új városnegyedében, ben­zinkút környékén, házhely eladó. Cím: Sarud, Iskola. Teljesen kifogástalan, kis fo­gyasztású személygépkocsi csalá­di okból, azonnal áron alul eladó. Megtekinthető: október 10-ig, min­den nap. Pély állatorvos, dr. Husz- ty György. Elveszett költözködés közben Gyöngyösön a Rákóczi utcai asz­talos műhely és a Stromfeld utca között Molnár József névre szóló - egy pénztárkönyv okiratokkal. A becsületes megtaláló jutalom elle­nében adja le Stromfeld A. utca 1. sz. alá. A Propán-bután gáz, vala­mint'' a hűtőgép »ser vicé­itzolgálat vá Hal aiunhnál beindult Kérjük megrendelőinket hogy igényeikkel Szé­chenyi utca 5. szám alatti telepünkhöz forduljanak. Egri Finommechanikai és Vasipari Vállalat. Bérszámfejtéshez és gépíráshoz értő női munkaerőt azonnal fel­vesz, a Heves megyei Vízmű Vál­lalat, Eger. Jelentkezés a Vízmű irodáján, Fürdő u. 3. Az ÉMÁSZ Vállalat Egri Üzletigazgatósága felvéte fre keres segédmunkásokat egri telephellyel, vidéki munkahelyen, azonnali belépésre. Érdeklődni lehet: Szabadság tér 13. sz. alatt a munkaügyi osztályon. Fizetés kollektív szerződés, illetve megbeszélés szerint. *;*^:3<3gC?<®GS<»<aQ®CS<S<agGH^Q§<3-C5<5§cS<§<3gai<^<3§aK8<!SaKSCS< a Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23 Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zslltnszky utca L Telefon: 24-44. Postaflók: S3. L sz.: 25 062. Terjeszt) a Magyar Posta. Előfizet. :ető a öelvl postahivataloknál és kézbesítőknél. Heves megye) Nyomda Vállalat Igazgató: Marosán József. Eger, Bródy Sándor utca 4 Kedvező feltételekkel lehet már 1964. évi leadásra is kötni sertéshizlalási ^XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.XXXXXXXXXXXXXXXXXXX'. szerződést UGYANCSAK KEDVEZŐ FELTÉTELEK KEI, BEINDUL A2 1964. ÉVI KOCÁTARTÄSI ÉS SÜLDŐNEVELÉSI AKCIÓ. BIKA—TINÖHIZLALASI AKCIÓ. ÜSZÖHIZLALASI AKCIÓ. KISSÜLYÜ NÖVENDÉKMARHA NEVELÉSI AKCIÓ és A H AZT AJ! ÉS EGYÉNI GAZDASAGOK SELEJT TEHENÜK ÉRTÉKESÍTÉSE TERÉN KEDVEZŐ LEHETŐSÉGEKET VEHETNEK IGÉNYBE. Amennyiben selejt tehenük helyett üszőt állíta­nak tenyésztésbe, úgy az I. o vagy 11 o minő­ségű tehénért az állami szabadfelvásárlási áron felül kg-ként 3.— Ft üszőboállitási prémiumot kapnak. Magas árak. termelőszövetkezetek részére kamatmentes hitel, valamint előnyös feltételek mellett biztosítunk nagyüzemi felárat. Egyéni és háztáji termelők részére kedvezményes abrak* takarmány- jattá t ás. Bővebb felvilágosítást járási kirendeltségeink, valamint községi felvásárlóink nyújtanak. SZÓI NŐK—heves megyei Allatforgalmi vállalat iSx.