Heves Megyei Népújság, 1963. szeptember (14. évfolyam, 204-228. szám)

1963-09-03 / 205. szám

1963. szeptember 3., kedd NEPÜJ8AQ s Ismét az élre tört az egri csapat Jól szerepeltek NB. Ill-as csapataink Szolnoki MÄV— Egri Dózsa 1:1 (1:0) Szolnok, 3000 néző. V.: Katona. Szolnok: Borók - Csábi, Abo- nyi, Sándor - Józsa, B. Nagy - Tóth I., Fejes, Tóth XI., Dobos 11., Dobos I. ­Edző: KOlláth Ferenc. Eger: Szűcs ­Mészáros, Kiss 1., Révász — Vár- allyay, Hanus - Handó, Kovács, Nagy F., tisztő­ke, Csizmadia. — Edző: Molnár P. Szolnoki támadásokkal indult a mérkőzés, az első 10 percben ve­szélyes akciókat vezettek a hazai csatárok, az egri védelem azonban jól állt a lábán. Negyedóra eltel­tével feljött a Dózsa és eléggé jó iramú, kiegyensúlyozott küzdelem alakult ki. A 16. percben Csizma­dia labdájával Üsztöke ugrott ki, á védők azonban felvágták. A másik oldalon Mészáros önfelál­dozó módon mentett szögletre a veszélyes balszárny elől. A 28. percben Csizmadia szöglete túlju­tott a gólvonalon, a játékvezető azonban továbbot intett. Ebben a játékrészben egyébként a szolno­kiak kezdeményeztek többet, az egriek támadósora - a sérült Nagy K. nélkül - nem tudta tartani a labdát, s a védelemre időnkint nagy nyomás nehézédett. A szol­nokiak a 27. percben érték él gól­jukat: az egri védők röviden sza­badítottak fel. es Dobos II. 25 mé­terről leadott, jól eltalált lövése a meglepett Szűcs feje fölött vágó­dott a hálóba. 1:0. Szünet után megváltozott a Já­ték képe és a vendégek vették át az irányítást. Kovács indította el a támadásokat, üsztöke pedig gyors kiugrásaival hozta zavarba gyakran a védőket. Az egri fölény a 64. percben góllá érett: Kovács két védő között tört kapura, 11 méterről leadott lövése a felső lécről a gólvonalra vágódott, majd a labda a menteni akaró Abonyt- ról a hálóba pattant. 1:1. Ezután Szolnok fokozatosan be­szorult, az egriek fölényét további három kapufa jelezte! Egy ellen- támadás során viszont Szűcsnek minden tudására szükség volt, hogy megőrizze kapuját a góltól. A 83. percben Eger javára dőlhe­tett volna el a mérkőzés sorsa: Kovács labdájával Üsztöke ugrott ki. túl korán lőtt azonban és a kapus elcsípte a labdát. A 88 percben Csizmadiát a 16-osnál szabálytalanul szerelték, a játék­vezető a vonalról rúgatott szaba­dot. Közben a ll-est reklamáló Csizmadiát Katona kiállította. az Egri Dózsa végig lelkesen küzdött, és a második félidőben ü sportiskolák országos bajnokságának margójára 4z atlétika fejlesztése legyen Egerben közös Agy A közelmúltban Budapesten ren- foglalkoznak majd. Szeretnénk fe­dezték meg első ízben a sportis- mélni, hogy ezekre a felvételikre, kólák országos bajnokságát atlé- ezekre a tehetségkutató versenyek- tika, torna, vívás sportágakban. Heves megye színeit ebben a szép A labdarúgó NB Ili. vasárnapi fordulójában megyénk csapatai kielégítő teljesítményt nyújtottak, a Gyöngyösi Spartacus és Pető/i- báhya értékes győzelmet aratott, az Egarcsehl-Egrl Honvéd talál­kozó in arányú döntetlennel ért véget, s ugyancsak döntetlenül vég­ződött Kazincbarcikán a KMTE- Gyöngyöst Hón véd mérkőzés is. Egeresemben és Petőfibányán a bányásznap keretében került sor a találkozókra Gyöngyösi Spartacus— IKARUS 1:0 (0:0) Gyöngyös, 2000 néző. v.: Répa II. Gyöngyös: Csaba — Szálma. Treiber, Somod! - Ambrus, Tren- osényl - Czagány, Potye, Boros!, Keszthelyi, Kiss. Edző: All István. A hazaiak lendületesen kezdték a játékot, a 8. percben Kiss szög­lete az egyik IKARuS-védő fejé­ről a felső lécre pattant, s a ven­dégek kapuja osak nehezen szaba­dult fel. A hazai fölényre jel­lemző, hogy Csaba a i3. percben kapta az első lövést. Húsz perc elteltével azonban kiegyensúlyozó­dott a küzdelem, és főleg a me­zőnyben folyt a iáték. A 32. perc­ben Keszthelyi lövése az egyik vé­dő lábáról a hálóba tartott, a ka­pus azonban az utolsó másodperc­ben kiütötte a labdát. Közben megsérült és két percig a part­vonal mellett ápoltak, a félidő hátralevő részében a Spartacus többet, a vendégek pedig veszé­lyesebben támadtak. Szünet után a hazaiak kezdtek lobban, a támadósor azonban a legjobb helyzeteket sem tudta ki­használni. Gyöngyös fölénye a 60. percben góllá érett: Keszthelyi jó ütemben ugrott ki a védők kö­zött, nagy erejű lövése a kapusról Potye elé pattant, s az összekötő közelről a halóba továbbította. i:o. Kiegyensúlyozott mezőnyjáték következett ezután, a hajrában a gyöngyösiek erőnléti hibák miatt visszaestek, s az IKARUS vette át az irányítást. A 82. percben 6tke- I rült is bevenniök Csaba kapuját, nan kikerülőkkel nines, aki foglal- a játékvezető azonban les címén kozzék: Többször említettük már,' jtéit gölt. nyújtott teljesítménye alapján rá­szolgált az egyik pontra. Egyénileg Szűcs J61 védett, a gólt azonban gyorsabb beavatkozással háríthat­ta volna. A hátvédhármas szilár­dan állt a lábáh, fólég Mészáros és Révász, de Kiss /. is megbízha­tóan látta el feladatát. A két fe­dezet közül Várallyay vólt a job­bik, elöl csak Kovács és Üsztöke dicsérhető fenntartás nélkül. Katona jől vezette a mérkőzést. * Az Egri Dózsa szerdán Buda­pestén az MTK csapatával játszik barátságós mérkőzést. A bajnokság állaga: KELETI CSOPORT: 1. ESN Dózsa 5 3 2 _ 8:3 2. Kecskémét 5 3 1 1 11:4 3. Bp. Előre 5 3 1 1 10:4 4. Szegedi VSE 5 3 1 1 12:6 5. KISTEXT 5 3 1 1 11:7 6. Nyiregy. MSE 3 3 2 12:8 7. Szóin. MTE 3 2 2 1 12:9 8. Misk. Bányász 5 2 1 2 7:9 9. Kisterenye 5 1 3 1 10:13 10—11. Gyula 4 2 2 9:8 10-11. Szóin. MAV 5 1 2 2 9:8 12. Debr. Dózsa 5 1 2 2 9:10 13. Bp, Spartacus 5 1 2 2 11:14 14. Vasas Izzó 5 1 2 2 4:8 15. Nagybátony 4 1 1 2 3:5 16. Jászberény 5 1 1 3 5:9 17. Békéscsaba 5 — 2 3 7:13 13 Baglyasálja 5 1­4 7:19 az iskolák tömegesen küldik VPh . majd gyermekeiket, s a szülők is küzdelemsorozatban az Egri Sport- örömmel egyeznek bele abba, hogy iskola képviselte. Igyekezett bizo- gyermekükből egészséges, klspor i nyltékot adni az Egerben folyó munkáról és a sportoló fiatalok tehetségéről. A kedvezőtlen idő­tolt, kiegyensúlyozott fiatal váljon! A bajnokság értékelésénél a sor- „ . rendet feltétlenül a vívással kell masvoí 'umuÚ kezdeni. Mindenekelőtt tudni kell, nyékét elérni a három, sportág (nagyon nehéz volt a nyár_ kellős hogy a megyei TST segítségével ban ­Egerben végre megalakult az Epri de kénytelenek vagyunk ismétel­ten leszögezni: Eger sportjának egyik legnagyobb szégyene, hogy egyetlen sportkör sem rendelkezik atlétikai szakosztállyalI Ennyit a sportiskolák országos bajnokságáról, s röviden arról: hogyan lehetne még jobb eredmé­közepén összeszedni nemcsak _______ vö rös Meteor vivószakosztálya is!) jelentős megterhelést okozott a2 vet t«bb leváló versenyzőnek, vezetőnek egyaránt. Hiszen voltak olyan sportolók, akik az iskolai vizsgák óta csak I- dy) Alacsony színvonalú, és gyenge iramú mérkőzésen a szerencsé­sebb hazaiak szerezték meg a győ­zelmet. Egyénileg Csaba kevés dolgát Jől végezte, a hátvédhár­masban Szalma nyújtotta a legjobb teljesítményt, de Treiber és So­mod! is kielégített. A fedezetpár csak az első félidőben játszott jól, főleg Trancsényt. A körülményes- kedő támadósorban Keszthelyit vívót az új szakosztály rendelkezésére bocsá­tott. Az országos versenyben tehát fentiek nélkül, némi hátránnyal Ví^y^n Ä1“0**?, ed2«ikkel, indultak az egriek. - ennek elle- vezetőikkel. Éppen ezért a ver- nére Soós a tőrvívásban bajnok- seny rendezőinek el kell gondol- ságot nyárt a kard. és a tőrcsapat Wirinffilr áicrn hftPv faalvAfi-A Art a . "V. ' . *... ? kodniok azon, hogy helyes-e ezt a vetélkedést a mostani időpontban megrendezni: pedig egyaránt negyedik helyet szerzett. Sajnálatos, hogy a lányok nem tudtak részt venni a verse­A felsorolt nehézségek ellenére nyen, pedig Csányl Magda á döntő fiataljaink jól megállták a helyű- biztos részvevőjének látszott. így két, főleg azokban a számokban, az ESI már eleve kiesett az első- ameiyekben egyéni versenyek foly- ségért vívott pontversenyből. A ták. Gyengébben szerepeltek vi- végeredményben lányok nélkül ki­szont például a váltókban, ahol több sportoló közös munkája volt a döntő az eredmények eléré­sében. A három alapvető sportágban - kapcsolatban még annyi harcolt ötödik hellyel elégedettek lehetünk. A tornászok eredményeivel már foglalkoztunk. Az ő szereplésükkel kapcsolatban még annyi a hozzá- atlétika, vívás, torna — megren- fűzni válónk: ha ez a fiatal gárda dezett viadal összesített pontverse- jövőre együtt marad, a legjobbak­nyében Heves megye - nem hiva­talosan - a 6. helyezést érte el Angyalföld, Újpest, Miskolc, Pécs és Békés mögött. Nem éppen rossz nak is számolniok kell velük! Az atlétáktól többét vártunk, an­nak ellenére, hogy Dömönkos Eri­ka, Bátort és Mérczei bajnokságot eredmény, de elégedettek nyert, Varga Kati, Andorffy érté­sem lehetünk vele, mert szívósabb. kés második helyezést szerzett, következetesebb és lelkesebb mun- továbbá Illyés, Gazda és még né- kával fiataljaink még jobban is hány társuk több jó helyezéssel szerepelhettek volna. Ha Egerben, segítették kiharcolni a pontver- a sportiskolában mindenki az seny hetedik helyét. Az atlétika utánpótlás biztosítékát látná, s ezt fejlesztése Egerben is közös üggyé az iskolát nem tekintené csupán kell, hogy váljon! A megyei TST pénzkeresési lehetőségnek, eredmények még jobban növeked­nének! A bajnokság egyébként jó ta­pasztalatokat hozott. A sportiskola vezetői egyaránt látták az eredmé- képpen nyékét és a hibákat, s a tapaszta- lyokat. az elnöksége és a megyei atlétikai szövetség mindezt jól látja, csak a sportkörök nem veszik szívesen atlétikai szakosztályok létrehozá­sát, illetve nem támogatják kellő- már meglevő szakoeztá- Sajnos, az atlétika, a ví­latokat leszűrve, látják a további vás és a torna valóban az úgyne- utat Is, amit követníök kell. En- vezett költséges sportágak közé nek szellemében már most, szép- tartozik, ahol alig van valami be- tember hónapban, atlétika, kosár- vétel, sokba kérül a felszerelés, Labda, vívás és torna sportágakban a teremhasználati díj és ered- tehetségkutató felvételi vizsgákat ményt sem lehet elérni egyik rendeznek 1—12 éves tanulók ré- napról a másikra. De vegyük vég- szére. akikkel az általános moz- re észre, hogy Egerben a sport- gáskészség kialakítása után az ed- iskola hiába törődik kellőképpen diginél fokozottabb intenzitással ezekkel a sportágakkal, ha az on­faakfóviJen... — A LABDARUGÓ NB I. ered­ményei: Győr—Vasas 4:0. Ferenc­város—Debrecen 5:1, Komló—Diós­győr 1:0, Tatabánya—Honvéd 1:0, Csepel MTK 2:1, Szeged—Pécs 2:1, U. Dózsa—Dorog 2:1. — AZ NB I/B. eredményei: Ózd —Láng 1:0. Szfehérvár—Miskolc 2:1, Dunaújváros—Szállítók 2:0, Budafok—Nyíregyháza 4:0, Szom­férfiválogatott 3:0 arányban le­győzte a japánokat. — BLACKPOOLBAN rendezték meg az angol úszóbajnokságot, amelyen McGregor 45,1-re javította a 110 yardos férfi gyorsúszás világ­csúcsát! — AZ AMERIKAI teniszbajnok­ságon a magyar Gulyás István 6:2, 3:6. 6:4, 6:3 arányban legyőzte az Sporthírek — A FÜZESABONYI Járási kézi- csapatai késéssel álltak ki a baj- labda-bajnokság állása. Nókt 1. Fü- noki mérkőzésre. Az E. Spartacus- zesabonyi Ttz SK. 2. 8 zi bal óm 13, nál most vasárnap Is meglsmétlő­3. Kápolna, 4. Besenyőtelek 6, 5. Poroszló 4, 6. Nagyút 3 ponttal. Férfiak: 1. FVSC 16, 2. Dormánd II. 14, 3. Besenyőtelek 12, 4. Nagy­út II. U, 6. Dormánd I. 8, 6. Ká­polna 8. 7. Füzesabonyi Tsz SK 6, 8. s^thalom 6 ponttal. A Káli Tsz SK-t törölték. — A FÜZESABONYI üzemi lab­darúgó-bajnokság befejeződött. A sportszerűségi versenyt a földmű- vesszővetkezet és a MAv Fűtőitáz nyerte 30 ponttal, a 28 pontos Pe­tőfi Tsz és a MAv Villamos Vőnal- felügyélőség előtt. — KATONA József, az egriek kiváló úszója Utrechtben, a hol­land szövetség jubileumi versenyén vesz részt. — FELHÍVJUK labdarúgó csapa­taink figyelmét, hogy bajnoki mér­kőzéseken a számózott mezék használata kötelező. A játékveze­tők enélkül ne engedjék pályára lépni a játékosokat! — AZ AUGUSZTUS 25-1 forduló­ban az E. Spartacus, a Recski Bá­nyász, és az Apci Vasas Ifjúsági dött az eset, Rózsaszentmártonban az egriek késése miatt, mindössze 45 percig tartott a mérkőzés. A megyei szövetség ne engedje lejá­ratni a megyei Ifjúsági bajnoksá­got, és ha kell, alkalmazza a lab­darúgó szabályzat Idevonatkozó pontjait. A labdarúgó NB I. állása: 1. U. Dózsa 5 4 1 — 10: 5 2. Komlói Bány. 5 3 1 1 7: 7 3. Gyón ETO 5 2 2 1 6: 1 4. FTC 4 2 2 — 11: 3 5. Szegedi EAC 5 2 2 1 5: 4 6—7. Csepel SC 4 2 1 1 4: 4 6—7. Tatab. B. 5 2 1 2 5: 4 8. Pécsi Dózsa 5 2 — 3 12:10 9. Dorogi B. 4 2 — 2 6: 8 10. MTK 5 1 2 2 3: 7 11. Bp. Honvéd 4 1 1 2 5: 4 12. Vasas 4 1 1 2 4: 9 13. DVTK 4 1 — 3 2: 6 14. DVSC 5 5 6:15 Elmaradt mérkőzések: Ferencvá­ros—Diósgyőr. Bp. Horvéd—Dorog, Vasas—Csepel. Jelesen végzett gyors- és gépiró- nő, 6 órás munkát keres. Cím: Eger, Arany János utca 29. Szobafestő-mázoló szakmunkást felveszek, Király József, festő, Csány. Fiat Topolino motor garanciával eladó. Gyöngyös, Virág út 24. Alig használt Panni Robogó el­adó. Eger, Alkotmány . 12. Számológépek tsz részére, kész­pénzért, garanciával eladók. Tele­Altalános lakatos szakmunkást fon: Budapest, 336-845. keresünk azonnali belépésre. Je­lentkezés: Eger, 4. sz. AKÖV. Mű­szaki Szakosztály, MAVAUT-telep. Oldalkocsi dupla rugózással, Izs- re — DKW-ra alakítás nélkül, Pannóniára kis alakítással eladó, Gyöngyös, Madách utca 17., sport­pálya mellett. Liptai. Zöld és bordó rekamiék, fotelek, székek, kedvezménnyel eladók, Szilágyi kárpitosnál, Budapest, VII. Majakovszkij u. 39. (Gólya Áru­háznál.) Bécsi körpáncélos rövid zongora eladó, Csiky u. 31, Eger. b a th e 1 v—-B orsodi B 2*0 Ganz MA- amerikai Tullyt, Körmöczy Zsuzsi HS "3'Ä ínuKrsLü Gyón MAV z.í. salfatitól. — NB II-ES eredmények. Keleti __ A HOLLANDIAI nemzetközi csoport: Szegedi VSE—J. Lehel úszóversenyen Ada Kock 1:06,l-es 4:0, Bp. Spartacus—Vasas Izzó 5:2, eredménnyel világcsúcsot úszott Nyíregyházi MSE—Gyula 4:3, Kecs- 100 m nöi pillangón. — A STOCKHOLMI olimpiai sta- m" Bányász diónké» meghívásos 1000 méteres y versenyen elindult Jazy, a franciák világhírű középtávfutója és 2:21,7-es idővel győzött. — AZ ORSZÁGOS marathoni fu­tóbajnokságot Sütő József, a Va- sas versenyzője nyerte 2:29:40,2-es Miskolci MTE— idővel, csapatban az MTK végzett Edeleny—Szuha- az első helyen. — SZERDÁN két labdarúgó-csa­patunk játszik nemzetközi mérkő­zést. A Ferencváros az EK-ért Isz­rendeztek. tambulban, a török Galata Szeráj, női váloga- az Újpesti Dózsa pedig Lipcsében, keméti Dózsa—Nagybátony 3:0, Kisterenye—Szolnoki MTE 3:3, Bog­lyasai ja—D. Dózsa 4:3, —Békéscsaba 2:2. EZ TÖRTÉNT még az NB Ill- ban: Nyíregyházi VSE—D. Honvéd 2:4, Rudabánya—DEAC 4:1, Som- sály—Kisvárda 1:1, (a 85. percben félbeszakadt), Nagykálló 4:1. völgy 0:0, D. Goes—Hajdúszoboszló 3:2. — BUDAPT:'S'rr>T két nemzetközi röplabda-mérkőzést Előbb Lengyelország *ottja 3:1 arányban nyert a magyar az SC Leipzig ellen lép pályára, a Válogatott, ellen majd a magyar VVK keretében. Kifogástalan fekete Danúvia, ol­csón, sürgősen eladó. Érdeklődni lehet: Kossuth utcai fodrászüzlet, Gyöngyös. »♦♦♦»♦♦♦♦♦♦»♦♦♦»♦♦»♦♦♦»Mm», Figyelem! A Gyöngyösi Férfi és Női Szabó K(sz Kossuth u. 20. szám alatti vállaló helyiségében (Szed- mák-féle részleg) vállalja bőrkabátok, irhabundák és minden­fajta bőrruházati cikkek készítését és javítását. Hozott anyagból is. ... H.M4444..4H« ffir iyMwrui_Wv A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. 12-73. Poetafiók: 23 Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon; 24-44. Postaűók; 23. I. sz.: 25 062. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet- ne tő a helyi postahivataloknál es kézbesítő knéL Heves megyei Nyomda vállalat Igazgató: Marosán József. Eger, Bródy Sándor utca i. lepet fenntartás nélkül dicsérni, mellette Potyetól láttunk több jó megmozdulást. Kiss nagyon akart, de jóformán semmi sem sikerült neki, Czagány és Borost nagyon gyengén játszott. Répa II. jól vezette a mérkőzést. * A Gyöngyösi Spartacus vezető­sége közli, hogy a vasárnapi Bp. Tűzoltó Dózsa elleni mérkőzésre külön autóbuszt indít, amely reg­gel 8 órakor indul. Jelentkezni a Hugai-trafikban lehet. Szkocsovszky Tibor Petőfibánya—Autótaxi 3:1 (1:1) Petőfibánya, 1200 néző. Vezette: Sípos F. Petőfibánya: Szuhányi - Maka- licza, Toth II., Gáldi II. - Sándor. Takács — Bócsó, Alattyáni, Tóth I., Gáldi I., Gelics. Edző: Léby Emil. A hazaiak javuló formáját már a hétközi edzömérkőzés is jelezte (4:l-tfe verték a Gyöngyösi Honvé­dőt). Valóban, a csapatra szinte rá sém lehetett ismerni: korszerű, ötletes és lendületes játékkal lepte meg fővárosi ellenfelét. Már az első percben Gelics labdája haj­szállal kerülte el a sarkot, majd Tóth és ismét Gelics közeli lövése jutott mellé. Ebben a játékrészben jelentős peiőfibányai fölény jelle­mezte a küzdelmet, mégis a ven­dégek szereztek vezetést: a 36. percbén védelmi hibából a taxisok balösszekötőjének nagy lövése ju­tott Szuhányi kapujának bal felső sarkába. 0:1. A másik oldalon Tóth I. közel­ről leadott kapáslövése a kapus­ban akadt el, Alattyáni pedig a kapu tórkából lőtte fölé a labdát. Ezután Gelics futott el a szélen, tőle Tóth kapta a labdát, és a kö­zépcsatár égy csel után védhetet- lenüi lőtt a hálóba. i:i. Szünet után sem változott a helyzet, többnyire a hazaiak kez­deményeztek. Az 57. percben meg­szerezték a vézétést is: jobboldali támadás után Takács a kimoz­duló kapus mellett lőtt a hálóba. 2:1. . A 70. percben Bócsó lövését a kapus kiöklözte, a labda Tóth elé pattant, a kőzépcsatár azonban az üresen hagyott kapu mellé dur­rantok. A 85. percben végképp el­dőlt a mérkőzés sorsa: Alattyáni átadását Tóth értékesítette. 3:1. Sportszerű mérkőzésen a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Egyénileg Szuhányi meg­bízhatóan látta el feladatát, Tóth II. volt a legjobb hátvéd, de Gáldi II. is megfelelt. Makalicza halvá­nyabb volt a szokottnál. A fede­zetpár megbízhatóan látta el fel­adatát, közülük Takács játéka volt színesebb. Elöl Tóth I. személyé­ben találjuk a mezőny legjobbját, Gáldi I. a mezőnyben jeleskedett, Gelics sokszor jól futott el, de ki­hagyott néhány nagy helyzetet. Bócsó a második félidőben jött fel. Alattyáninak semmi sem si­került. Sípos kifogástalanul vezette a mérkőzést. Kulcsár Mihály Egercsehi Bányász— Egri Honvéd 1:1 (1:1) Egercsehi, 1200 néző. Vezette: Buzási. Bányász: selmeczi — Balogh, Bóta, Nagy I. - Bocsi, Horváth - Nagy III., Takács, Prommer, Ten­gely, Hidasi. Edző: Varczába Ágoston. Honvéd: Zsilinszki - Maruzs II., Gál, Vagvölgyi — Csirke, Palotai, Újvári, Plessek. Armös, Gulyás. Palocsai. Érző: Kovács László. A tartalékos hazai csapat kezdett Jobban, s az 5. percben megsze­rezte a vezetést is: jobboldali tá­madás végén Bocsi beadása telje­sen üresen találta Tengelyt, és az összekötő a jobb felső sarokba fe­jelte a labdát. i:0. A gólra heves vendégtámadások következtek, a Honvéd mindinkább fölénybe került az idegesen, kap­kodva játszó Bányásszal szemben. Szép támadás végén Újvári beadá­sát Plessek nagy helyzetben mellé lőtte, majd a 37. perc meghozta a kiegyenlítést: Újvári labdájával Gulyás tört ki a védők között, és a kimozduló Selmeczi mellett a jobb sarokba lőtt. 1:1. A félidő vé­gén Plessek hagyott ki nagy hely­zetet. Szünet után megváltozott a já­ték képe, a Bányász nagy akarás­sal vetette magát a küzdelembe, és szinte végig irányította a mérkő­zést. Hogy mégsem született gól, az vagy a csatárok pontatlanságá­nak, vagy pedig a kitűnően védő Zsilinszkinek volt köszönhető. Egy ízben például Takács szögletét Bocsi fejelte kapura. Zsilinszki azonban nagy bravúrral kiütötte a labdát. Rögtön utána Takács feje­sét Gál a gólvonalról fejelte visz- sza. A 85. percben Prommer a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul: öt méter­ről mellé lőtt! A nézők két ellentétes félidőt láthattak, az elsőben a Honvéd,- a másodikban a Bányász játszott fö­lényben, az eredmény igazságos. A hazaiaknál Selmeczi a gólt nem védhette, a hátvédhármas — bár a gólnál elaludt — elfogadható teljesítményt nyújtott. A nagy rületen mozgó és kapura is veszé­lyes Bocsi volt a jobbik fedezet,- elöl — sérülése ellenére — Prom­mer bizonyult a legveszélyesebb csatárnak. Tengelyt szép gólja di­cséri. A Honvédban Zsilinszkinek. akadt néhány bravúros védése, a gólról nem tehet. A hátvédhár­masban Vágvölgyi, Gál, Maruzs a sorrend. A két fedezet meglepően jó játékot mutatott be. Elöl Újvá­rit mozgékonysága, Palocsq.it lel­kesedése dicséri. Armos lövéseit nem kísérte szerencse, Gulyás szokott jó játékát nyújtotta. Ples­sek sok helyzetet hagyott ki. Buzási mindkét fél terhére sokat tévedett. Balogh Béla Kazincbarcikai MTE— Gyöngyösi Honvéd 3:3 (3:1) Kazincbarcika, 300 néző. V: Kop­jári. Honvéd: Molnár — Balogh II. Murányi, Turgonyi — Czuder, Pás- kó — Juhász, Balogh I., Pócsik, Maár, Osváth. Edző: Csizmarik Imre. Kazincbarcika kezdett jobban, majd mindinkább a Honvéd vette át a játék irányítását és a 10. perc­ben már három szöglet jelezte fö­lényét. A 8. percben Osváth labdájá­val Juhász ugrott ki, s a jó ütemben kimozduló kapus szögletre men­tett. Ellentámadás során Molnár a hazai középcsatár lábáról szed­te le a labdát, a játékvezető érthe­tetlenül ll-est ítélt, amit a balösz- szekötő értékestíett. 1:0. A gól után a Honvéd tovább fokozta az ira­mot és a 28. percben sikerült egyenlítenie: Szép támadás végén Pócsik a balsarokba vágta a lab­dát. Alig telt el egy-két perc. ami­kor a hazaiak ismét vezetéshez ju­tottak: egy hazaadást a középcsa­tár elcsípett és a kifutó Molnár mellett, közelről a hálóba lőtt. 2:L A 38. percben hajszálnyira meg­ismétlődött a jelenet, s ezzel Síi­re alakult a mérkőzés állása. Szünet után a Honvéd óriási hajrába kezdett, a hazaiak fokoza­tosan saját térfelükre szorultak. A vendégek csatárai előbb két ízben is a kapufát találták el, majd a 75. percben Pócsik 25 méterről óriási gólt lőtt a jobb felső sa­rokba. 3:2. Tovább rohamozott & Honvéd és a 85. percben újból ki­egyenlített: Osváth remek labdáját Juhász a jobb sarokba helyezte. 3:3. A gyöngyösi csapat nagyszerű hajrával vívta ki az értékes meg­érdemelt döntetlent. Egyénileg: Molnár jól védett, a gólokról nem tehet. A hátvédhármasban Ba- loghnak volt a legnehezebb dolga, egyébként mindhárman megtették kötelességükét. Jól játszott a két fedezet is, a csatársorban Maár, Juhász, Pócsik volt a sorrend, de Balogh I. és Osváth is kielégített. A játékvezető sok hibával vezette a sportszerű mérkőzést. Marinka Lajos Az NB III. állása ÉSZAKKELET 1. Debf. Honvéd 4 4 — — 15: 7 8 2. Rudabánya 4 3 — 1 8: 4 6 3. Miskolci MTE 4 3 — 1 7: 5 6 4. Edelény 4 2 1 1 8: 4 5 5. Gyöngyösi F 4 2 1 1 8: 5 5 6. Egri Honv. 4 2 1 1 9: 8 5 7. Debr. EAC 4 2 — 2 12: 9 4 8. Egercsehi 4 1 2 1 9: 9 4 9. Debr. Gcs.-gy. 4 2 ! — 2 10:11 4 10. Szuhavölgy 4 1 1 2 5: 5 3 11. Nagykálló 4 1 1 2 10:11 3 12. K.-barcika MTK 4 1 1 2 4: 8 3 13. Nyíregyháza 4 1 — 3 7:12 2 14. Somsály 3 1 — 2 5: 9 2 15. Kisvárda 3 1 — 2 2: 6 2 16. Hajdúszob. Sp. 4 • — 4 4:10 — A Somsályi Bányász—Kisvár­dai Vasas félbeszakadt mérkőzés eredményét nem számítottuk be. A Szuhavölgyi Básyász—Ka-, zincbarcikai MTE 1:0 állásnál fél­beszakadt mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal a KMTK javára írták. ÉSZAK 1. Tűzoltó D. 2 2 — — 7:1 4 2. Rákoscsaba 2 1 1 — 3:1 3 3. Gyöngy. Sp. 2 1 1 — 2:1 3 4. Statisztika 1 1 — — 1:0 2 5. Z. Építők 2 1 — 1 3:1 2 6. Saig. KSI 2 1 — 1 7:3 2 7. Autótaxi 2 1 — 1 7:4 2 8—9. Kartal 2 1 — 1 3:3 2 8­-9. Petőfibánya 2 1 — 1 3*3 2 10. Sashalom 2 1 — 1 4:7 2 11. Chin óin 2 1 — 1 3:7 2 12. Hajógyár 2 — 1 1 3:5 1 13. Balassagyarm. 2 — 1 1 1:8 1 14. Beac — . — —• 15. Vác 1 — — 1 1:2 — 16. Ikarus 2 — — 2 1:3 —• A Recski Bányász vette át a vezetést a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában ismét örvendete­sen sok gól esett. Egerben és Ap- con például nyolc gólt láthattak a nézők, mindkét mérkőzés 4:4 ará­nyú döntetlennel ért véget! A Honvéd Corvin SE meglepetésre mindkét bajnoki pontját Lőrinci­ben hagyta, és az Egri Előre Hat­vanban harcolta ki az értékes győ­zelmet. A táblázaton most a Fü­zesabony ellen győző Recski Bá­nyász vette át a vezetést, az utolsó helyet pedig változatlanul a pont­nélküli Egri Spartacus foglalja e!. A két újonc összecsapása az egriek fölényes győzelmével ért véget. Mint várható volt: Bélapátfalva nehezen tudta legyőzni a Szűcsi Bányászt, s ugyancsak minimális hazai győzelem született a Heves— Gy. Vasutas találkozón is. EREDMÉNYEK: Recski Bányász—Füzesabony 4:2 (1:1), Apci Vasas—Gyöngyösi Bá­nyász 4:4 (4:2) Hatvani VSE—Egri Előre 0:1 (0:0), Egri Vasas— Gyön- gyösoroszi 4:0 (3:0), Bélapátfalva— Szűcsi Bányász 2:1 (2:1), Hevesi MEDOSZ—Gyöngyösi VSE 1:0 (1:0), Lőrinci Vasas—Honvéd Korvin SE 3:2 (2:1), Egri Dózsa II.—Hatvani Kinizsi 4:4 (1:1), Rózsaszentmárton —Egri Spartacus 4:1 fl:l). A TOTÓ eredménye 1. DVSC—FTC 2 1:5 2. Csepel—MTK 1 2:1 3. Vasas—Győr 2 0:4 4. Tatabánya—Honvéd 1 1:0 5. DVTK—Komló 2 0:1 6. Pécs—Szeged 2 1:2 7. Szfehérvár—Miskolc l 2:1 8. Budafok—Ny.-háza 1 4:0 9. Dunaújváros—Szállítók 1 2:0 10. Győri MAV—Egyetértés 2 1:2 11. Győri Dózsa—Pápa l 1:0 12. Veszprém—Budai Spart. 2 la#