Heves Megyei Népújság, 1963. július (14. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-23 / 170. szám

1963. július 23,. kedd NEPÜJ8AG Színvonalú* mérkőzésen: Kassai Jednota—Egri Dózsa 1:0 (0:0) A csehszlovák vendégek vasár­nap érkeztek Egerbe, délután az Egri Dózsa játékosaival közösen nézték meg a televízióban a Szov- jetunió—Amerikai Egyesült Álla­mok atlétikai viadalának második napi küzdelmeit. A két csapat ve- < zetőinek kölcsö- nös üdvözlése ^ után fél hatkor mintegy 600 fő- tßhfppj ‘ nyi közönség rnr§ előtt Szegedi Bar- na játékvezető- ^"7 vei az élen a következő ösz- szeállításban fu­tott ki a pályára a két csapat. Kassa: Svajlen — Pirsc. Pavlik, Csakvári - Kassai, Felszegi — Ká- nási, Strausz, Nuller, Martincsek, Swarc. Edző: Jacianszky. Eger: Papp — Mészáros, Lisztóc- ki, Révász - Várallyai, Hanus - Nagy K., Üsztöke, Nagy I., Bos- tai (Czeglédi). Csizmadia. Edző: Molnár Péter. Egri támadásokkal indult a mér­kőzés. Nagy K. 22 méteres lövését csak nehezen tudta hárítani a kas­saiak kapusa. Az első percek után kiegyensúlyozottabb lett a játék, mindkét kapu gyakran forgott ve­szélyben. Előbb Nuller 25 méteres távoli nagy lövése okozott gondot pappnak, majd Bostai futott el a balszélen, s beadását csak üggyel- bajjal tudták a csehszlovák védők a szemlefüles Nagy Károly elől megszerezni. Mindkét csapatban a csatársorok Jobbszárnyai játszottak a legjobban. Az egrieknél Nagy K. és Üsztöke sorra vezették for­más. veszélyes, helycserés táma­dásaikat. Az első félidő huszadik percében gólt érhetett volna el az Egri Dózsa: Üsztöke jó ütemben futott el a jobb szélen, beadására a kapus kivetődött, a labda Bos­tai elé került, aki nyolc méterről a kapu fölé lőtt. A vendégek tá­madásai is sorra veszélyesek vol­tak, de vagy a jó formában védő Papp, vagy a kapufa hárított.. Az első félidő utolsó percében parázs jelenet alakult ki az egri kapu előtt. Nuller lövését Papp Martin­csek elé öklözte, de a balösszekö­tő veszélyes, csavart labdáját si­került az egri kapuvédőnek hárí­tania. A második félidőben sem esett a játék színvonala. Kezdetben a kassaiak támadtak többet, de az első percek eltelte után az egri csatárok is gyakran okoztak gon­dot a csehszlovák védőknek. Bos­tai helyett a hatvanötödik perc­ben a fiatal Czeglédi állt be. Akár­csak az első félidőben, most is el­sősorban a jobbszárnyak játéká­nak tapsolhatott a közönség. A hetvenötödik percben Czeglédi nagyszerűen ugrott ki a kassai védők közül, de a tizenhatoson belülről a kapu fölé vágta a lab­dát. Ezután Mészáros ívelt sza­badrúgását húzta le bravúrosan Svajlen. A mérkőzés végső eredménye a nyolcvanötödik percben dőlt el. A jobboldalon vezették fel a kassai­ak támadásukat, a beadást a ti­zenhatosról Swarc gyengén a ka­pura emelte, Papp rajta volt a labdán, de az közben Nuller fején irányt változtatott, és akadályta­lanul jutott az egriek hálójába. 1:0. A gól után közvetlen tizen­egyeshez jutott Eger együttese. A megítélt büntetőt Nagy i. gyen­gén helyezte a kípu jobboldalára, úgyhogy az nem okozott különö­sebb gondot Svajlennek. Az utol­só percekben Eger elszántan ro­hamozott, de csatárainak nem si­került gólt elérniök. Színvonalas, változatos, jó iramú mérkőzést vívott egymással a két csapat. Az egriek lendületesen, korszerűen szőtték támadásaikat, a jobbszárny volt a legjobb csa­patrész. A kassaiaktól többet vár­tunk. Egyénileg Papp kitünően vé­dett, több már gólnak látszó lab­dát hárított. A hátvédhármasból Mészáros nyújtott átlagon felüli teljesítményt, Lisztóczki gyakran feleslegesen kihúzódott, Révász nem tudta tartani a kassaiak gyors jobbszélsőjét. Megbízható­an, sokat segítve a csatársornak játszott a fedezetpár, Várallyai és Hanus. a csatársorban elsősorban Nagy K. érdemel dicséretet. Gyors elfutásai, pontos, nagyerejű lövé­sei minden esetben gólveszélyt je­lentettek. Üsztöke a második fél­időre lendült játékba, Nagy i. tel­jesítményét lerontja a tizenegyes kihagyása. Bostai elég erőtlenül játszott, a helyette beállt Czeglé- dinek már több ügyes megmoz­dulása volt, egy gólhelyzetet azonban kihagyott. Csizmadia gyakran körülményeskedett, első­sorban jó beadásaiért dicsérhető. (tóth) Befejeződött a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Vasárnap hét mérkőzést ját­szottak a megyei I. osztályú lab­darúgóbajnokságban. Recsk csapata csak nagy küzdelem árán győzte le a Szűcsi Bá­nyászt. A Hatvani Kinizsi biz­tosan diadalmaskodott a Gyön­gyösi Vasutas felett. A Rózsa- szentmárton—Gyöngyösi Bá­nyász mérkőzés a várt ered­ményt hozta. Kiegyensúlyozott küzdelmet vívott egymással Lőrinci- és az FVSC csapata, végül a szerencsésebb lőrinciek győztek. Bélapátfalva „lelépte” Apcot. A HVSE együttese meg­érdemelten vitte el a két pon­tot Tiszafüredről. Eredmények: Recsk—Szűcsi Bányász 1:0, H. Kinizsi—Gyöngyösi Vasutas 4:0, Rózsaszentmárton—Gyön­gyösi Bányász 3:1, Lőrinci— FVSC 2:0, Honvéd Korvin SE— Hevesi MEDOSZ 3:2, Bélapát­falva—Apc 6:0, HVSE—Tisza­füred 3:0. Győzelemmel kérdett a Gyöngyösi Spartacna Gyöngyösi Spartacus—Szarvasi Spartacus 3:0 (2:0) Szolnok, 1000 néző. Vezette: Bal­ia Gyula. Gyöngyös: Csaba — Győző, Trei­ber, Szalma — Szerdahelyi, Kiss — Potye, Halnóczky, Alakszai, Bárá­ny!. Keszthelyi. Edző: Csizmarik Imre. Az NB III-ba jutásért játszotta vasárnap Szolnokon első osztályo­zó mérkőzését a Gyöngyösi Spar­tacus labdarúgó-csapata. A széltől támogatott gyöngyösi csapat fergeteges támadásaival in­dult a mérkőzés. Már a hetedik percben megszerezték a vezetést: az előretörő Győző a szarvasi tér­fél közepéről a tizenhatosra ívelt, Alakszai jól vette át a labdát és mintegy tizenkét méterről laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. Egy perc múlva újabb gólt ér­tek el a gyöngyösiek. Középen vezetett támadás során a védők­ről kipattanó labdát Potye szerez­te meg, fejjel Baranyihoz játszott, aki kapásból talált a szarvasiak hálójába. 2:0. A kétgólos vezetés után a gyön­gyösiek lendülete alábbhagyott, egyre gyakoribbá váltak a szarva­siak támadásai. Az első lövés a mérkőzés 15. percében ment Csa­ba kapujára. Két perccel később, egymás után kétszer is csak nagy bravúrral hárított a gyöngyösi ka­puvédő. Továbbra is a szarvasiak roha­moztak és a 29., majd a 30. perc­ben ismét Csaba tisztázott nehéz helyzetben. Ezután Treiber majd­nem öngólt vétett, hazaadása a kapufát találta el. A szarvasiak mezőnyfölényével folytatódott a második félidő, de csatárai nem tudták áttörni a gyöngyösi védőket. Szarvasi tá­madások közepette a 78. percben váratlanul érte el a gyöngyösi csapat harmadik gólját. Jobbolda­li támadás végén Halmóczki sze­rezte meg a labdát, Potyehoz ját­szott, aki Alakszait ugratta ki, és a középcsatár a kifutó kapus mel­lett a hálóba gurított. 3:0. Egy perc múlva a 16-oson belül Keszthelyi szerelte a szarvasiak középcsatá­rát. és a játékvezető nagy megle­petésre ll-est ítélt. A büntetőt a szarvasi jobbszélső a kapu mellé lőtte. A hátralevő időben a gyön­gyösiek biztosan tartották előnyü­ket, a szarvasiaknak nem sikerült gólt elérniök. Jó iramú, mindvégig izgalmas, sportszerű mérkőzésen a kitünően védekező, s helyenként gyors el­lentámadásokat vezető gyöngyösi csapat megérdemelten győzött. Egyénileg Csaba a mezőny leg­jobbjának bizonyult. A hátvéd­hármasból Győző mindvégig meg­bízhatóan és jól látta el feladatát, Treiber a második félidei játéká­ért dicsérhető, Szalma- is hasznos tagja volt csapatának. A fedezet­párból Kiss volt a jobbik. A csa­társorban Potye elsősorban a két gyöngyösi gól előkészítéséért di­csérhető. Alakszai és Baranyi gól­jaikkal eldöntötték a mérkőzés sorsát. A csatársor legjobbja Keszthelyi volt. Bállá Gyula játékvezető kitűnő­en látta el feladatát, de a ll-est elhamarkodottan ítélte meg. A Gyöngyösi Spartacus követ­kező ellenfele az osztályozóban, Petőfibányán a Vasas Dinamó együttese lesz. Szkocsovszky Tibor Az I. csoport állása: 1. Gyöngyös 1 1-------3:0 2 2. V . Dinamó 1 — 1 — 3:3 1 3. Szarvas 2—1 1 3:6 1 Lakosság és közületek figyelmébe! TÜZÉP telepünkön nagy választékban az alábbi epito- es tüzelőanyagok kaphatók! Ajtók, ablakok, mozaik­lapok, csempék, parkett­áruk, tetőcserép, meleg­ágyüveg, ablakkeretek (import), betonáruk. Téli tüzeléshez brikett és lignit. Telepünk a Hort-csányi vasútállomáson, a vásárolt árukat kívánságra házhoz szállítjuk. Hort Földművesszövetkezet Vereséig a harmadik mérkőzésen Kecskeméti Dézsa- Egri Dózsa Vegyes 4:1 (3:1) Kecskmeét, 1000 néző, ve­zette: Puskás. Kecskemét: Goór — Cserkő, Berán, Winkler — Csordás (Kurucz), Palotai — Tanács, Zsoldos, Bullái (Csordás), Do­bó. Ézsi. Eger: Erdei — Szász, Iványi, Baranyai — Tóth, Kelemen — Soós, Varga II., Szabó, Mis- kolczi, Kiss II. Az Egri Dózsa második csa­pata utazott el vasárnap Kecs­kemétre, a labdarúgó Nyári Kupa harmadik fordulójának észak-keleti csoport rangad 5- jára. A mérkőzésen a várt eredmény született, a legjobb összeállításában szereplő Kecskemét biztosan győzte le Eger együttesét. Mindkét' fél­időben többet és veszélyeseb­ben támadtak a hazaiak, győ­zelmük teljesen megérdemelt. Góllövők: Zsoldos, (2, egyet tizenegyesből), Dobó és Bullái, illetve Miskolczi. Jók: Berán. Tanács, Dobó, illetve Miskol- czi, Iványi, Soós. Az északkeleti csoport állása: X. Kecskemét 3 2 1 — 10: 4 5 2. Eger 3 2 — 1 10: 6 4 3. Egyetértés 3 1 1 1 6: 4 3 4. Budai Sp. 3 1—2 8:10 2 5. Nyíregyháza 3 1 — 2 5:10 2 6. EVTK 3 1 — 2 4: 9 2 Sporthírek- A MAGYAR Országos Asztali­tenisz Szövetség ifjúsági bizottsá­ga, a csapatbajnokság és az egyé­ni eredmények alapján elkészítette a serdülő és az ifjúsági asztalite­niszezők ranglistáját. A serdülő lányoknál az egri Szennyes Katit a hatodik helyre rangsorolták.- A SZOVJETUNIÓ atlétacsapata ti ponttal győzte le az Egyesült Államok legjobb atlétáit. A má­sodik napi küzdelmekből kiemel­kedett a férfi magasugrás, amely­ben a szovjet Brumel 228 cm-re javította a világcsúcsot.- NŐI TŐRCSAPATUNK: Ju­hász Katalin, Kovácsné Nyári Magda. Marosi Paula. Rejtő Ildi­kó, Sákovicsné Dömölky Lídia és tealontai Katalin összeállításban ezüstérmet szerzett a gdanski vívo-világbajnokságon. Férfi tőr­csapatunk a negyedik helyen végzett.- A NEW YORKBAN szereplő Újpesti Dózsa elszenvedte máso­dik vereségét: Hdlsingborg—U j­pesti Dózsa 5:1.- BÁLLÁ MARIA a Budapest Ifjúsági úszóbajnokságának máso­dik napján 100 méteres hátúszás­ban új országos csúcsot állított fel. Eredménye: 1:19.9.- A MISKOLCON folyó dr. Asz­talos Lajos nemzetközi sakk emlékversenyen Tál legyőzte l magyar Honfit. Az élcsoport ál­lása a 13. forduló után: Tál 11 pont, Bilek és Bronstein 9-9, Sza­bd 7,5. A Hajtómű- és Felvonógyár 4. sz. Gyáregysége, Eger, Kistályai u. 2. sz. felvesz esztergályos, ma­rós, köszörűs és géplakatos (több éves gyakorlattal) szakmunkáso­kat. Jelentkezni lehet a személy­zeti osztályon, telefon: 27-31. A Gyöngyösi Téglagyár férfi munkásokat keres. Munkásszállás és napi egyszeri étkezés biztosítva. Kereset 1600—2000 forintig. ÉM. Északmagyarországi Tégla- és Cserépipari Vállalat Gyöngyösi Téglagyára. Az Eger és Vidéke Cipész Ktsz felvesz 1 szerszámkészítő és 3 ci­pészipari tanulót. Jelentkezés a központi irodában, Dobó tér 6. A Kékestetői TV-építkezéshez az építésvezetőség, kőfalazási mun­kálatokhoz felvesz kőműveseket, kőfaragókat. Étkezést, szállást té­rítés ellenében biztosítunk. Jelent­kezni: Kékestető, TV Építésvezető­ségénél. Beköltözhető házrész szoba, konyha,' mellékhelyiség eladó. Gyöngyös, Dózsa György u. 12. Eger, Szalapart 11 sz. 1 szoba, konyhás ház eladó, beköltözhető. Érdeklődni ugyanott. Gerenda, szarufa, léc eladó. Éger, Könyök utca 63. A TOTÓ eredménye 1. Kecskemét—Eger 1 4:1 2. Egyetértés—EVTK 1 3:0 3. Budai Sp.—Nyíregyháza 1 5:0 4. PVSK—Z. Dózsa 1 2:1 5. Szív. Honvéd—PBTC x 1:1 6. ZTE—Kaposvári H. 1 2:0 7. Nagybátony—SKSE 1 3:0 8. J. Lehel—K. Lombik 1 2:0 9. Traktor—J. Vasas 1 3:1 10. III. kér.—Esztergom 1 5:2 11. Elektromos—Veszprém 1 2:1 12. N. Bányász—Pápa x 1:1 SZAKÁCSOT megfelelő szakképesítéssel, azonnali belépéssel alkal­maz a Megyei Kórház (Eger, Széchenyi u. 27.) Érdeklődésre részletes fel­világosítást ad a Kórház személyügyi előadója. népújság a Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága es a megvet tanacs lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Kladla. Népújság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadö: TÓTH JÓZSEF L sz.: 25 062. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. I2-7S. Postafiók: 23. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsttlnszky utca t. Telefon: 24-44. PostaOók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesitőknéL Heves megyei Nyomda Vállalat Igazgató: Marosán József. Eger, Bródy Sándor utca 4. Eladó 2 szoba, konyha, speizből álló ház beköltözhető. Gyöngyös, Galamb utca 3. Hatvani egy szoba, konyhás, fő- bérleti lakásom elcserélném ha­sonló egriért. Hatvan, Horváth M. u. 14. Révász. Skoda Octavia 10 000 km-rel el­adó. Érdeklődni: Márkáz, Felsza­badulás u. 21. Kétszínű Wartburg gépkocsi el­adó. Eger, Alkotmány u. 12. szám. Mezei Béla. Jó állapotban burkolt Pannónia eladó. Erdőtelek. Tenki u. 7. Lemezkarosszériás DKW sze­mélygépkocsi eladó Gyöngyösön, Patak utca 7. Keveset futott fekete Pannónia motorkerékpár eladó. Gyöngyös, Petőfi utca 49/1. 1963-as kiadású, tolótetős, 3000-et futott Wartburg igényesnek eladó. „Készpénz” jeligére Magyar Hir­detőbe, Eger. Eladó 350 köbcentis oldalkocsis Izs motorkerékpár, jó karban, Gyöngyös, Gorkij utca 8. Beköltözhető 3 szoba, összkom­fortos, leválasztott fél villa sürgő­sen eladó. Eger, Hajdúhegy u. I. Csecsemőotthon mellett. Heves megye kisipari szövetkezetei 54© RÉSZLEGGEL ÉS FELVEVŐHELLYEL állnak a lakosság szolgálatában! cSzép íi&i fa (ér(i fjizium, a^eAyi&Láj H.T-fZ­Családi, mennyasszonyi, gyermek fényképek, iskolaitab­lók készítésében rendelkezésre állnak az alábbi szolgál­tató részlegek: Férfi fodrász részlegek: Eger, Széchenyi u. 6. Eger, Bajcsy Zs. u. 3. Eger, Dobó tér 5. Eger, Széchenyi u. 60. Eger, Almagyar u. 7. Eger, Vöröshadsereg útja 14. Eger, Megyei Laktanya. Eger, Vörösmarty u. 74. Ostoros. Dormánd. Füzesabony. Bélapátfalva. Szilvásvárad. Szihalom. Gyöngyös, Fő tér 5. Gyöngyös, Kossuth u. 2. Gyöngyös, Petőfi u. 28. Gyöngyös, Marx K. u. 14. Gyöngyös, Vachott S. u. 6. Gyöngyös, Gorkij u. 2. Gyöngyös, Vöröshads. útja 2. Gyöngyös, Honvédségi lakt. Gyöngyös, Kórház. Galyatető. Mátraháza. Mátraháza MÁV üdülő. Mátrafüred, Béke u. 4. Gyöngyössolymos. Abasár, Aba tér 3. Halmajugra, Petőfi tér 13. Detk, Árpád u. 48. Domoszló, Petőfi u. 138. Vámosgyörk, Petőfi u. Nagyréde, Fő út. Hatvan, Vöröshadsereg út 8. Hatvan, Horváth M. u. 2. Hatvan, Rákóczi u. 17. Hatvan, Vasútállomás, Hatvan Balassa B. u. Hatvan, Honvédség, Heréd, Hatvani úti Csány, Fő út. Petőfibánya, Dózsa Gy. u, 4. Petőfibánya, 32-es épület. Apc, Kossuth L; u, Apc, Árpád u. 155. Mátravidéki Erőműtelep; Recsk, Kossuth u. 60; Párád, Kossuth u. 101; Parádfürdő. Kömlő, Bocskai U; 63. Tiszanána, Vöröshads. út. Kál, Vasútállomás. Heves, November 7. tér. Heves, Köztársasaság tér 1. Kisköre, Kossuth u5 Nagyvisnyó; Egercsehi-bányatelep; Egerbocs; Pétervására. Kál; JVői fodrászatok j Eger, Dobó tér 6. Eger, Dobó tér 1. Eger, Széchenyi u. 20. Eger, Marx Károly u. 2. Eger, Jókai u. 10. Eger, Vörösmarty u. 74. Eger, Vörösmarty u. 8. Felsőtár kány. Felnémet. Füzesabony. Bélapátfalva. Szilvásvárad. Szihalom. Gyöngyös, Fő tér 13. Gyöngyös, Kossuth út 2. Gyöngyös, 80-as telep. Galyatető. Mátraháza. Mátraháza, MÁV üdülő. Mátrafüred, Béke u. 4. Abasár. Aba tér 3. Detk, Árpád u. 48. Adács, Kossuth u. 44. Domoszló, Petőfi u. 138. Vécs, Kossuth u. 83. Vámosgyörk, Petőfi u. Nagyréde, Fő út. Hatvan, Kossuth tér. Hatvan, Rákóczi u. 17. Heréd, Hatvani u. ' Csány, Fő út. Petőfibánya, Dózsa tér 4. Petőfibánya, 32-es épület. • Apc. Fő út 28. Rózsaszentmárton, Deák u.2. Lőrinci, Árpád u. 135. Mátravidéki Erőműtelep. Recsk, Kossuth u. 60. Párád, Kossuth u. 101. Parádfürdő. Kömlő, Bocskai u. 63. Tiszanána, Vöröshadsereg út. Kál, Vasútállomás. Heves Köztársaság tér Kisköre, Kossuth u. Egercsehi-Bányatelep. Pétervására. Kál. Kozmetikai részlegek: Eger, Dobó tér 6. Gyöngyös, Fő tér 5. Füzesabony. Heves, Köztársaság tér 1. Fényképész részlegek: Eger, Széchenyi u. 28. Eger, Széchenyi u. 7. Eger, Jókai u. 1. Nagytálya. Noszvaj. Párád. Gyöngyös, Kossuth u. 3. Gyöngyös, Kossuth u. 12. Mátrafüred, Petőfi út. Hatvan, Tabán u. 4. Heves, November 7. tér.