Heves Megyei Népújság, 1963. július (14. évfolyam, 152-177. szám)

1963-07-02 / 152. szám

1963. július 2., leda RßPÜJSAG 5 Nem sok Eilányzott az N3 l/B-be futáshoz... Egri Dózsa— Nyíregyházi Spartacus 3:2 (2:1) Nyíregyháza, 1500 néző. Vezette: Kaposvári. Dózsa: Papp — Mészáros, Lisz- tóozky. Rév-ász - Várallyay, Hanus ~ Handó, Szabó, Nagy I., Üsztöke, Csizmadia. Edző: Molnár Péter. Nyíregyháza: Hargitai I. - Gallé. Csürke, Ignéczi - Pongó, Szokol - Harcsa, Pál, Kovacsics, Papp, Kas­kötő. Edző: Szabó Géza. A mérkőzés előtt úttörők kö­szöntötték az NB I. B.-be jutott ha­zai csapatot és az egri fiúk is gra­tuláltak a szép teljesítményhez. Kezdés után a Dózsa lendült előbb támadásba, Handó tört a kapura, a kimozduló kapus előtt azonban megtorpant és oda lett a helyzet. A 3. percben góllá érett az egriek fölénye: Ha­nus remek, labdát küldött Csizma­dia felé, onnan Nagy 1.-hez, majd a kiugró Üsztökéhéz került a lab­da, aki közelről nem hibázott. i:o. Ezután feljött Nyíregyháza, a vé­delem azonban, a nagyszerűen ját­szó Hanusszal az élen, mindent mentett. Változatos és a nagy me­leg ellenére is, jó iramú küzdelem alakult ki. Üsztöke, Nagy I. és Csizmadia íjelycserés támadásai sokszor hozták zavarba a hazaiak védelmét. A M. percben ismét Hanus ug­ratta ki Usztökét, aki már csak a kapussal állott szemben, de lövés helyett visszagurította a labdát, Csizmadia azonban lekésett az át­adásról. A 34. percben váratlanul egyenlített Nyíregyháza: jobboldali ellentámadásnál Harcsa ellökte Várallyayt, kapura húzott és közel­ről a hálóba lőtt. l:l. Az egrieket nem törte le a gól és nagy erővel támadtak tovább. A 41. percben Nagy 1. lövése jutott kapu fölé, majd a 42. percben Szabó, Nagy I., Vsztöke volt a labda útja és a ki­ugró csatár védhetetlenül lőtt a bal sarokba. 2:1. Szünet utón az 52. percben egyenlített Nyíregyháza: kavarodás támadt áz egri kapu előtt és Papp lövése, az egyik csatáron irányt változtatva, az ellenkező sarokba gurult. 2:2. A gól után a Handóval szemben spor<szerütlenkedő Szókolt a játék­s ugyanez móndhátó el Handóról is. — Az Egri Dózsa csapata szer­dán délután a stadionban, 17 órai kézdettel barátságos mérkőzést ját­szik az Egri Spartacus együttesé­vel. A Dózsában néhány próba­játékos is helyet kap. A fenti mér­Rósaaaxentmárton pontot veaztett Füzesabonyban A megyei labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi fordulójában né­hány meglepd eredmény szüle­tett. Az esélyesnek vélt Rózsa- szentmárton pontott vesztett Füzesabonyban, a Lőrinci Va­sas pedig Hatvanban 2:1 arány­ban legyőzte a HVSE együtte­sét. Bélapátfalva váratlanul nagyarányú győzelmet aratott a visszaesett recskiekkel szem­ben, s a H. Kinizsi — ha némi szerencsével is — mindkét baj­noki pontott hazavitte Egerből az E. Spartacus otthonából. Ugyancsak vidéken, Tiszafüre­den diadalmaskodott a Hevesi MEDOSZ. A Honvéd Korvin SE —Egri Előre találkozón nagy küzdelem után 3:2 arányban nyert a hazai csapat, míg a bajnok Honvéd Zalka SE kőny- nyedén fektette kétvállra a Szű­csi Bányászt. A gyöngyösi „fi­ókrangadó” a Bányász minimá­lis győzelmével ért véget EREDMÉNYEK: Bélapátfalva—Recsk 5:2 (0:2) Tiszafüred—Heves 1:3 (1:1), Hatvani VSE—Lőrinci 1:2 (1:1), Apc—Egri Dózsa II. 3:2 (2:0), Honvéd Korvin SE—Egri Előre 3:2 (1:1), Füzesabony—Rózsa - szentmárton 2:2 (0:1), Egri Spartacus—Hatvani Kinizsi 1:3 (1:1), Honvéd Zalka SE—Szűcsi Bányász 4:0 (3:0), Gyöngyösi Bányász—Gyöngyösi VSE 1:0 (0:0). ooo Q.» waatao E hó 14-én Indát * Labdarúgó gyakorlóedzői tanfolyam indul Az előkelő 9. hely elérésében nagy szerepe volt a hétről hétre kitűnően játszó fedezetpárnak. Hanus Nyíregyházán a mezőny leg­jobbjának bizonyult, de Várallyay is nagyszerűen helyt állt. vezető kiállította. A mérkőzést el­döntő gól a 63. percben esett: bal­oldali egri támadás végén Nagy I. elé került a labda, aki kicselezve a védőket, nagy lövést küldött a bal felső sarokba. 3:2. a gól után a hazaiak elvesztették felüket és botrányos jelenetek adódtak a pá­lyán, a játékvezető erélytelensége miatt csak nehezen nyugodtak meg a kedélyek. A nagy kedvvel és lendületesen játszó Dózsa átvette az irányítást, több helyzetet dolgo­zott ki a hazai kapu előtt, újabb gól azonban már nem született. Az egriek győzelme teljesen meg­érdemelt és a győzelmi arány na­gyobb is lehetett volna. Egyénileg Papp Jól védett, a gólokról nem tehet. A hátvédhármasban Mészá­ros és Révász nyújtott jó teljesít­ményt, Hanus ezúttal a mezőny legjobbjának bizonyult. Elöl Nagy I. és Üsztöke ötletes Játéka érde­mel dicséretet. Szabó elfogódottan küzdött, nem tudta értékesíteni helyzeteit. Csizmadia sokat javult. kózéssel egy időben a salakos pá­lyán bonyolítják le az Egri Dózsa II.—Honvéd Korvin SE bajnoki mérkőzést. Az NB n. bajnokság Keleti csoport 1962-63. évi végeredménye: 1. Dlósgy. VTK 30 19 8 3 54118 46 2. Ózdi Kohász 30 19 7 4 57:19 45 3. Misk. VSC 30 14 8 8 40:27 36 4. Nylregyh. Sp. 30 12 9 9 47 ;48 33 5. Egyetértés 30 12 7 11 4137 31 6. Bors. Bányász 30 11 9 10 36:37 31 7. Láng 30 10 10 10 38:41 30 8. Ganz-MAVAG M 10 9 11 42:43 29 9. Egri Dózsa 30 12 3 15 35:42 27 10. Keesk. Dózsa 30 8 10 12 35:32 26 11. Szóin. MÁV 30 10 6 14 30:39 26 12. Bp. Spartacus 30 10 6 14 39:52 26 13. Szegedi VSE 30 9 7 14 35:52 25 14. Bp. Előre 30 11 2 17 37:47 24 15. Salgót. KSE 30 8 7 15 30:46 23 16. Debr. EAC 30 8 6 16 28:44 22 Az Egercsehi Bányász és az Egri Honvéd győzött, Gyöngyös és Petőfibánya vereséget szenvedett Ez történt az NB Ill-ban A labdarúgó NB Ill-ban vasár­táp az utolsó előtti forduló mér­kőzéseire került sor. Megyénk csa­patai „félsikert” értek el, az Eger­esem Bányász és az Egri Honvéd mindkét bajnoki. pontját megsze­rezte, Gyöngyös és Petőfibánya vi­szont vereséget szenvedett. Gyön­gyös ezzel reménytelen helyzetbe jutott, s valószínűnek látszik, hogy mint utolsó helyezett, osztályozora kerül . . . Egri Honvéd— Szuhavölgyi Bányász 2:0 (1:0) Eger, 200 néző. Vez.: Rá ez. Honvéd: ZSilinszkl - Maruzs, Gál, Tankóézi - Szabó, Józsa - testál, Plessek, Birinyl, Gulyás. Armos. Edző: Kovács László. A rekkenő hőségben jól kezdett az egri csapat és az 5. percben mégszerezte a vezető gólt is: Bin- nyl Jól időzített labdájával plessek ugrott ki és laposan a hálóba lőtt. 1:0. Negyedóra elteltével megválto­zóit a játék képe, feljött a határ­talan lelkesedéssel küzdő vendég­csapat és fölényre tett szert. A 18. percben parázs jelenetek adódtak a Honvéd kapuja előtt, Maruzs csak nehezen tudott szögletre sze­relni, aztán Zsilinszki bravúros belévétődésssl tisztázott a gólra éhes csatárok elől. ' Szünet után sem változott a fialyzet, továbbra is a vendégek kezdeményezték többet, mégis a Honvéd szerzett újabb gólt: egy gyors, lendületes ellentámadás vé­£ én Plessek a bal sarokba vágta a ibdát. 2:0. Szuhavölgy kapufával válaszolt a gólra, majd egy közve­tett szabadrúgás keltett izgalmat a Honvéd-Szurkolók körében. A 70. percben a kiugró Jobbösszekőtő nagy lövését Zsilinszki ragyogó érzekkel hárította. a2tán újabb lö­vés csattant az egriek kapufáján. Szuhavölgy hatalmas fölényben Játszóit, csatárai azonban a leg­jobb helyzeteket is rendre kihagy­ták. Egy ízben a középcsatár, sen­kitől sem zavartatva, 8 méterről mellé lőtt. Az utolsó percben sza­badrúgáshoz jutott a Honvéd, Ma­ruzs labdája kapufa tetejéről pat­tant az alapvonalon túlra. A szerencsésebb csapat győzött! Az egriek közül Zsilinszki, Gál és Időnként Józsa, valamint Gulyás nyújtott jó teljesítményt. Rácz jól vezette a mérkőzést. Miskolci Bányász— Gyöngyösi Spartacus 3:2 (1:1) Pereces, 800 néző. Vez.: Nagy S- Gyöngyös: Csaba - Győző, Trei­ber, Szalma — Szerdahelyi, Péczeil — Potye, Halmóezkl. Alaxai, Kiss, Keszthelyi. Edző: Csizmánk Imre. A vendégek kezdtek jobban, Kiss már az első percben két biztos gólhelyzetet hagyott ki! Tíz perc Után feljöttek a hazaiak, Csabának két ízben is jó érzékkel kellett mentenie. A nagy melegben a ha­zaiak kényelmesen, a gyöngyösiek idegesen, kapkodva játszottak. A 86. percben Kiss lövése a felső léc­ről vágódott vissza, majd a vendé­gek a 38. percben megszerezték a vezetést: Kiss a kifutó kapusba vágta a labdát, amely a menteni akaró perecest középhátvéd lábá­ról a gólvona.on túlra gurult. 0:1. A hazaiak a 43. percben kapufával válaszoltak, majd a 44. percben si­került kiegyenlíteniük. 1:1. Szünet után egy darabig a ven­dégek irányították a játékot, az 50. percben azonban újabb gólt kaptak: Potye rossz labdaleadása után gyors ellentámadás alakult ki és az üresen hagyott középcsa­tár nem hibázott. 2:1. Ezután Trei­ber és Szerdahelyi helyet cserélt egymással, de ez sem segített. Az 58 percben végleg eldőlt a mérkő­zés sorsa: parázs jelenet játszódott le a gyöngyösi kapu előtt. Csaba három ízben Is beledobta magát a lövésekbe, negyedszer azonban már ő is tehetetlen volt a kőzépcsatár lövésével szemben. 3:1. A Spartacus nem adta fel, elke­seredetten rohamozőtt, de csak a szépítésre tellett erejéből: Pótye beadásét Kiss kapásból lőtte a léc alá. 3:2. Ezen a mérkőzésen is a szeren­csésebb csapat győzött, a gyöngyö­siek sok helyzetét hagytak kihasz­nálatlanul. Egyénileg Csaba J61 vé­dett, Szalma bizonyult a legjobb hátvédnek, Treiber az első félidő­ben nyújtott jó teljesítményt. A két fedezet megfelelt. Elöl Hal- móczki építömuhkája és Keszt­helyi lelkesedése dicsérhető. Kiss sókat lőtt kapura, de kihagyott 3 nagy helyzetet. Nagy S. kitűnően vezette a mér­kőzést. SZKOCSÖVSZKY TIBOR Egercsehi Bányász— Kazincbarcika 4:1 (3:1) Egercsehi, 600 néző. V.: Hödroga. Egercsehi: Selmeezl - Balogh, Szűcs, Bocsi — Horváth, Nagy I. — Takács. Egyed, Prommer, Dudás, Bóta. Edzó: Varczdba Ágoston. A hőségben Egercsehi kezdett lobban és a 10. percbén megsze­rezte a vezetést: Horváth előrevá­gott labdáját Egyed Prómmer felé fejelte, a középhátvéd azonban kézzel elütötte a labdát. A meg­ítélt büntetőt Horváth értékesítette. 1:0. Nem sokkal később újabb gól­nak örülhetett a hazai nézötábor, ekkor Prommer egyéni játék után lőtt a hálóba. 2:0. A gól után mezőnyjáték alakult ki és egy baloldalon kibontakozott ellentámadás végén a balösszekötő közeli lövése Selmeczi hálójába vágódott. 2:1. A hazai csapat a 35. pereben tovább növelte előnyét. Dudás két csel után Egyed elé to­vábbított, s a csatár ballábas lövé­se a kapus lába között jutott a hálóba. 3:1. Szünet után csökkent az iram, a nagy meleg szemmel láthatóan so­kat kivett a játékosokból. Inkább csak a mezőnyben folyt a játék. A 83. percben esett az utolsó gól: Horváth szabadrúgását az előre húzódott Bocsi fejelte a hálóba. 4:1. Dudás közben megsérült, elhagyta a pályát és már nem is tért visz- sza. A sérülést okozó jobbhátvédet durvaságáért kiállították. Eger­csehi ilyen arányban Is megérde­melten győzött. Egyénileg selmeczi tartja kitűnő formáját, a hátvéd­hármasban Szűcs, Bocsi, Balogh a sorrend. A fedezetpár bizonyult a csapat legjobb részének, a tá- madósor az első félidőben ötlete­sen. Jól játszott, szünet után azon­ban a nagy melegben fokozatosan visszaesett A játékvezető kifogás­talanul működött. EGYED JÓZSEF Hajógyár—Petőfibánya 2:1 (1:0) Budapest, 400 néző. V.: Illikmtnn. Petőfibánya: Kovács - Makali- cza, Tóth II., Gáldl H. - Tóth I., Takács - Bócsó, Gáldl I., Szarvas, Alattyáni, Gelles. Edző: Takács László. Erre a mérkőzésre Is a nagy hőség nyomta rá bélyegét. Kezdet­ben a Hajógyár harcolt ki némi fölényt, erőtlen támadásait azon­ban jól rombolta szét a vendégek védelme. Negyedóra után feljött a Bányász, Gáldl I. lövése jutott mellé, majd Gelics és Szarvas lőtt a kapu fölé. Lomha iramú játék alakult ki, amelyben az ellenfelek szinte egymás hibáiból éltek. Az első gól a 30. percben esett, az elalvó petőfibányai védelem hibá­jából. A másik oldalon Szarvas szép cselekkel ment el a védők mellett, de gyönge lövését biztosan védte a kapus. Szünet után Gáldl I. és Tóth I. helyet cserélt egymással, a csere azonban nem sokat segített, Pétőfl- bányá valamivel többet támadott ugyan, mégis a hazaiak szereztek üjabb gólt: a 7Ó. perében KóváCs előrefutva, vetődött egy labdára, amely azonban a kapus hasa alatt a hálóba jutott. 2:0. Alacsony Színvonalú Játékkal folytatódott tovább a küzdelem, egy ízben Takács fejesét a kápufa mentette, majd a 80. perében szé­pített a vendégcsapat: Bócsó éles szögből leadott lövése a kapufáról levágódótt, a menteni akaró kapus azonban idegességében saját háló­jába ütötte. 2:1. A döntetlen inkább megfelelt volna a látottaknak. A vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Illikmann jól vetette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Az NB III. bajnokság állása: Északkelet : 1. M. Bányász 29 21 3 5 65:32 2. Nyíregyháza 29 14 9 6 45:28 3. F- Autóbusz 29 13 10 6 49:34 4. Debr. Dózsa 29 13 9 7 48:33 5. Egercsehi 29 14 4 11 63:41 6. KMTK 29 10 10 9 44:34 7. ftudabánya 29 10 9 10 40:40 8. D. Gcs.-gyár 29 7 14 8 46:33 9. Egri Honvéd 29 8 10 11 43:50 10. Nagykálló 29 10 6 13 40:52 11. H. Spartacus 29 9 7 13 38:53 12. Kisvárda 29 11 3 15 31:53 13. Somsály 29 9 6 14 37:52 14. MMTE 29 9 5 15 45:60 15. Szuhavölgy 29 8 6 15 32:47 16. Gyöngyös 29 7 7 15 37:61 ÉSZAK: 1. Nagybátony 2. KISTEXT 29 29 21 17 3 8 5 4 62:21 49:24 3. Baglyasalja 29 16 8 5 46:21 4. Kisterenye 29 15 10 4 56:31 5. Tehertaxi 29 15 8 6 57:31 6. IKARUS 29 16 6 7 56:33 7. Vác 29 9 12 8 40:41 8. Petőfibánya 29 8 10 11 37:44 9. Statisztika 29 11 4 14 45:55 10. Autótaxi 29 8 7 14 55:72 11. Sashalom 29 9 4 16 40:49 12. Hajógyár 29 5 12 12 40:50 13. Chinoin 29 5 10 14 40:51 14. Z. Építők 29 9 2 18 28:58 15. Karul 29 5 8 16 25:49 16. V. Dinamó 29 4 6 19 22:68 A megyei LSZ Edző TéBtQlete augusztus első hetében Egerben, egyhetes bentlakásos labdarúgó gyakorlóedzői tanfolyamot rendez. A tanfolyamra jelentkezhetnek mindazok, akik 20. életévüket be­töltötték, legalább az általános is­kola nyolc osztályát elvégezték, s akiket az Illetékes járási TST el­nöke a tanfolyamra javasol. Je­lentkezni legkésőbb július 15-lg le­het írásban, az Illetékes járást TST elnöknél a név, születési év, pontos lakcím és pontos munka­hely megjelölésével. A jelentke­zést a járási TST elnöke javasta­tával továbbítja a megyéi TST- hez, s csak azok nyernek felvé­telt, akiket a JTST elnök javasolt. A jelentkezőnek, vagy sportkö­rének tanfolyam-hozzájárulásként 50 forintot kell fizetniük. A tan­folyam idejére a jelentkezőket munkahelyükről kikérik és a me­gyei TST ellátásukról, valamint szállásukról is gondoskodik. Az eredményes vizsgát tett hallgatók gyakorlóedzői igazolványt kapnak, amely magasabb minősítésű edzői tanfolyam elvégzésére jogosít. Nyolc gyöngyösi első hely a területi ökölvívó-versenyen Diósgyőrben rendezték meg az idei területi egyéni felnőtt ökölvívó-bajnokságot, amely alacsony szín­vonalú mérkő­zéseket és biz­tos gyöngyösi győzelmeket hozott. Heves megye színeit a Honvéd Zal­ka SE, az Egri Dózsa és Petőfibánya verseny­zői képviselték. A Honvéd Zal­ka SE öklözői 9 súlycsoport­ban léptek szorítóba és 8 baj­nokságot szereztek, Vanót pon­tozási tévedések fosztották meg a 9. bajnoki címtől! A gyöngyösiek fölényére jellem­ző, hogy csak Gácsi mérkőzé­se tartott három meneten át.« A gyöngyösiek mellett két pe­tőfibányai és egy egri jutott a döntőbe. A viadal legszebb mérkőzését a középdöntőben láthatták a nézők, Árvái és Kunkli mindhárom menetben nagyszerű öklözést mutatott be. Árvái egészen minimális Érettségizett fiatalokat, akik ked­vet éreznek a nyomdász szakma elsajátítására, kéziszedő tanulónak felveszünk. Jelentkezés és részle­tes felvilágosítás: Szikra Lapnyom­da. Budipest, VUL, Somogyi Béla utca 6. Munkaügyi Osztály, tele­fon: 338—789. Szállásról gondós- kodni nem tudunk. Wartburg személygépkocsi eladó, Eger, Alkotmány u. 12. Mezei. Príma állapotban lévő 1102-es Skódi kormányváltós, rádióval, fű­téssel sürgősen eladó, Sírok, Nép- köztársaság út 14. Szakszerűen bejáratott négyezret futott fekete Pannónia sürgősen eladó. Gyöngyös, Dózsa Gy. 27. 350-es Izs motorkerékpár oldal- kocsival eladó, Eger, Csíki u. 60. Fiatal házaspár főbérleti lakást keres „Készpénz" jeligére Magyar Hirdetőbe, Eger. Lakásépítők. — Gyönyörű, szí­nes, mintás márvány mozalklapok — fehér cementből Is készítve kap­ható. — Strausz Gyula kisiparos­nál. Budapest, XI., Kovászna utca 2. Telefon: 268—261. Kérjen Ingyen árjegyzéke® mintakártyát. arányban győzött A legtechni­kásabb ökölvívó számára fel­ajánlott tiszteletdíjat a gyön­gyösi Tóth István nyerte. A DÖNTŐ EREDMÉNYEI: Légsúly: Varga (DVTK) el­len Bércest (Petőfibánya) a 3. menetben sorozatos szabályta­lanság miatt leléptették. Az első két menetben a sokat ütő Bérces fölényre tett szert később azonban kifulladt, el­lenfelével együtt sokat sza­bálytalan kodott és szerintünk elhamarkodottan, 5 másod­perccel a befejezés előtt le­léptették. Harmatsúly: Klen ovi cs (Hon­véd Zalka SE) ellen Vargát (Hajdúböszörmény) az első me­net utáni szünetben, vérzés miatt leléptették. Pehelysúly: Pampuk (Hon­véd Zalka SE) ellen Gyulai (Hajdúböszörmény) a második menetben feladta. Pampuk kemény ütéseit csak egy me­neten át bírta Gyulai. Könnyűsúly: Vanó (Honvéd Zalka SE) pontozással vesztett Munkácsi ellen. Az első két menetben Vanó jelentős pont­előnyre tett szert, Munkácsi a végén csak csökkenteni tudta hátrányát, mégis az ő győzel­mét hirdették ki. Kisváltósúly: (Tóth (Honvéd Zalka SE) ellen Kozma (DVTK) az első menetben fel­adta. Tóth frissen és jól moz­gott, pontosan ütött, de szem­mel láthatóan kímélte ellen­felét Váltósúly: Holló II. (Honvéd Zalka SE) ellen Tábori (Egri Dózsa) a harmadik menetben feladta. A kitűnően öklöző Hollónak: Tábori csak két me­neten át tudott ellenállni. Nagyváltósúly: Árvái (Hon­véd Zalka SE) ellen Dvojákot (DVTK) az első menetben, so­rozatos szabálytalanság miatt leléptették. Középsúly: Hi mmer (Hon­véd Zalka SE) kiütéssel győ­zött Horog (DVSC) ellen. Him- mer egy állcsúesra mért pon­tos jobbhorgától a debreceni fiú az első menetben padlóra került és kiszámolták. Félnehézsúly: Gácsi (Hon­véd Zalka SE) pontozással nyert Szita (Petőfibánya) el­len. Mindhárom menetben a gyöngyösi fiú irányított. Nehézsúly: Keresztes (Hon­véd Zalka SE) kiütéssel győ­zött Szabó (DVTK) ellen. Sza­bó már előzőleg is a padlón volt, edzője azonban „elfelej­tette” bedobni a törülközőt. Ezután azonban Keresztes nagyerejű jobbhorgától kiszá­molták. R. údk iWrdcJ}... NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heve* megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Kiadja: Népújság Lapkiadó vállalat. Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF L sz.: 25 062. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca S. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23 Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-ZslUnszky utea 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23 Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknéL Heves megyei Nyomda vállalat. Igazgató: Marosán József. Eger, Bródy Sándor utca 4. — A LABDARUGÓ NB I-ben befe­jeződtek a küzdelmek, a Ferenc­város végzett az első helyen, ki­esett a Szombathely és a Salgó­tarján. A légutóbbi forduló ered­ményei: FTC—Szeged 3:1, MTK— Dorog 0:ó. Győr—Szombathely 4a, Pécs—Vasas 6:0, Honvéd—Komló 5:2, Tatabánya—Debrecen 2:0, Sal­gótarján—Újpest 0:0. — A LABDARUGÓ NB n-bén Is befejeződött á harc. A Csepel és a DVTK nyert bajnokságot, kiesett az S. Kohász, a DEAC, Kaposvár és a Csepel Autó. A vasárnapi eredmények: Dióagyör—Bp. Spar­tacus 2:0, Ózd—Bp. Előre 2:0, Kecskemét—Miskolc 3:0, Ganz-Mi- vag—Szóin ok 4:4, Borsodi Bányász —Beac 0:0. S. Kohász—Egyetértés 2:1, Széged—Láng 2:0, Budai Spar­tacus—MTE 4:0, Kaposvár—ZTE 1:0, Győri MAV-EVTK 5:2, K. Lombik— Székesfehérvár 1:1, Cse­pel—Csepel Autó 5:2, Oroszlány— Budafok 0:0, Dunaújváros—Szállí­tók 3:0, PVSK—BVSC 2:0. — EZ TÖRTÉNT még az NB in­ban: Kisvárda—Nagykálló 2:1, Mis­kolci MTE—Rudabánya 2:1, Som- sály—D. GOCS 1:0, D. Dózsa— Nyíregyháza 1:0, Hajdúszoboszló— Autóbusz 1:1. — A BELGIUMBAN megrende­zett motorcsónak Európa-Bajnok- ságon a magyar Surányi Endre 2. helyet szerzett. — A ROMÁNIÁI Mamaiaban ren­dezték meg a Magyar Utánpótlás— Rómán Utánpótlás válogatott tornász viadalt, A nőknél a ma­gyar Tressél Mária és a magyar csapat, férfiaknál pedig a magyar Aranyos és a román csapat győ­zött. — AZ NB I-ES góllővő lista végeredménye: 33 gólos Bene, 20 gólos Tlehy, 16 gólos Povázsai; 14 gólos Machos, 11 gólos Albert, Bö- dör, Dunai n, Monostori. 10 gó­los Puskás. — A ROMAI nemzetközi úszóver- seny első napján Katona József a 400 m gyorsúszásban állt rajthoz és 4:41.1-es idóvel 5. lett. A győztes francia Luyce Ideje 4:29.7 volt. A 400 m egyéni vegyesúszásban Len­kéi 5:14.8 Idővel, a 3. helyet sze­rezte meg. A TOTÓ eredménye FTC-»”S2eged SBTC—Újpest Pécs—Vasas Komló—Honvéd MTK—Dorog Szombathely—Győr Tatabánya—DVSC PVSK—BVSC Lombik—Székesfehérvár Oroszlány—Budafok EVTK—Győri MÁV Dunaújváros—Szállítók S:l 0:0 0:0 2:5 0:0 3:4 2:0 2:0 1:1 0:0 2:5 3:0 Az Egri Állami Mező- gazdasági Gépállomás azonnali belépéssel felvesz traktorvezetőket Jelentkezés mindennap 7— 16 óráig a gépállomás igaz­gatójánál. . WVVAW .\\\V \\\\\\VA\\W\V,e.v*XW« ’