Heves Megyei Népújság, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-03 / 78. szám

6 NÉPÚJSÁG 1983. április 3.. szerda. A megvet labdarúgó-bajnokság eseményei 14 megyei labdarúgó-bajnokság •tavaszi második fordulójában any- nyi változás történt a táblázaton, hogy a Honvéd Zalka SE tovább növelte előnyét, a Hatvani VSE pe­dig előretört és egyszerre három csapatot előzött meg! A forduló legnagyobb meg­lepetését a lelkes Szűcsi Bányász okozta, amely az elmúlt vasárnap kitűnően játszó Rózsasze m már­tom otthonából csípett el egy pontot. Az utolsó helyezett Tiszafüred *60 percen át alaposan ráijésztett a Honvéd Kor­vin SE-re, 1:0 arányban vezetett, a hajrát azonban nem bírta, védelme összeroppant, és a Honvéd tetszés szerint érte el góljait. Egri Dózsa II.— Gyöngyösi Bányász 3:2 (3:0) Eger, 300 néző. V.: Gyarmati. Dózsa: Erdei — Tarái, Lisztócz- ky, Baranyai — Gordos, Vágúj- helyi — Soós, Szabó, Nagy I., Mis- kolczi, Kiss n. Edző: Juhász A. Bányász; Győri — Varga I., Vö­rös. . Nagy A. — Huszár, Borosi — Varga m., Jühász, Pethes, Eper­jesi, Szűcsi. Edző: Héthy László. Egri rohamok vezettek be a mérkőzést, a tetszetősen játszó hazai támadósor sok helyzetet te­remtett a Bányász kapuja előtt,- de gólt csak a 25. percben tudott elérni, amikor a középcsatár Nagy I. lövése a vetődő Győri ke­zét és a kapufát érintve jutott a hálóba. 1:0. Nem sokat váratott magára a második gól sem: Kiss II. szögle­tét Vágújhelyi nagyszerű fejessel juttatta a kapu bal sarkába. 2d). • A félidő befejezése előtt Nagy A.-érülést szenvedett, elhagyta a pályát és már nem is tért vissza. Ebben a játékrészben még egy gól esett Szabó lövéséből. 3:0. Szünet után mindenki azt várta, hogy a 10 emberre olvadt Bányász súlyos vereséget szenved, a lelkes vendégek azonban nem adták fel a harcot és Juhász+ majd Pethes góljaival 3:2-re sikerült szépíte­niük. Ebben a játékrészben is a Dózsa irányította a játékot, de csa­tárai egész sereg gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. Jók: Gordos; Nagy 1., Miskólczii illetve Győri, Juhász és Pethes. Honvéd Zalka SE— Lőrinci Vasas 3:0 (1:0) Lőrinci. 508 néző. Vez.: Eli. •Honvéd: Molnár — Fazekas, Ké­vés, Soós - Fáin, Deli - Pipás, Boldvai. Murányi, Balogh. Osváth. Edző: Szalontai Béla. „ Lőrinci: Hegyi - Czakó, Gubola, ffagy — Vsamu, Hartmann — Sőregi, Kiss, Szűcs, Kerek, Képe. Edző: Tari Lajos. A vendégek kezdtek jobban és ä 7. percben Murányi 25 méteres lövéséből a vezetést is megszerez­ték. 1:0. . Ezertan nyomasztó hazai fölény jellemezte a játékot, a Honvéd csak a 25. perc után szabadult ki a nyomás alól, s utána mezőny­játék következett. Szünet után a Honvéd igyekezett lelassítani a já­ték iramát, majd a hajrában is­mét rákapcsolt, és Murányi, vala­mint Pipás góljaival beállította a végeredményt, , jók: Fazekas, MurányiOsváth, lüetve Czakó, Gubola, Sőregi. Eli jól vezette a mérkőzést. BOZSIK FERENC Rózsasz ént m árton— Szűcsi Bányász 0:0 Hózsaszentmárton,- 800 néző. Ve- Bélapátfalva. 300 néző. Vezette: aette: Fekete. Bacsó. . Rózsaszentmdrton: Vakli — Papp, Bélapátfalva: Bajzáth — Kéri, Tajti, Gubis - Halász I., Kazi _ Kriskó, Erdélyi - Nagy, Kelemen Imre Hl.. Zilai. Báti, Tóth, Imre IL - Horváth, Mikó, Molnár, Barta, Edző: Dorner Sándor. Berecz. Edző: VJ éber László. Szűcsi: Latkulik — Fáczán, Ko­vács, Patinszki — Lakatos, Prauda — Kun, Laczik, Hordós, Korpcnai, Kardos. Edző: Hegyi János. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat és úgy látszott, hogy biz­tosan nyeri á mérkőzést. A 7. percben Zilai lesgólt ért el, aztán Tajti szabadrúgása szállt el a kapu fölött, majd Báti és Imre III. hi­bázott jó helyzetben. Szinte állan­dóan a vendégek kapuja előtt pat­togott a labda, a tehetetlen rozsai támadósor azonban egyszer sem tudta áttörni a vendégek szívós, jól záró védelmét. Jók: Vakli, Papp, Tajti, Imre III., illetve a közvetlen védelem, Laczik, Hordós. Fekete kifogástalanul vezette a mérkőzést. JUHASZ MIKLÓS Hevesi MEDOSZ— Egri Spartacus 2:0 (1:0) Heves. 1000 néző. Vez.: Kezes. Heves: Nagy I. — Laboőa. Frank, Nagy F. — Gombaszegi, Fehér — Balogh, Kán. Burovincz, Vermes, Bessenyei. Edző: Nagy Ferenc. Spartacus: Boros — Srej, Bárdos, Csepcsányi — Somody, Fodróczi — Kövecsi, Győrfi, Polonkai, Zsol­dos, Mihályszki. Edző: Báder Gy. A széltől támogatott egriek kezdtek jobban, a félidő közepétől azonban alábbhagyott a vendégek lendülete, feljött a hazai csapat és a 41. percben vezetést szerzett: jobboldali támadás végén Balogh lövése Burovinczon irányt változ­tatott és a labda Boros hasa alatt a hálóba jutott. 1:0. Szünet után a vendégek védeke­zésre rendezkedtek be, szinte ál­landóan térfelükön folyt a játék. A 62. percben Burovincz lövése jutott Boros hálójába. 2:0. Ekkor a már első félidőben megsérült Bárdos végleg elhagyta a pályát és az egriek 10 emberrel játszottak tovább. Jók: Nagy F.; Fehér, Gomba­szegi, Balogh. Burovincz, Vermesi illetve Boros, Somody, Fodróczi. Kezes kielégítően vezette a já­tékvezetői szempontból nehéz mér­kőzést. KISS MIHÁLY Honvéd Korvin SE— Tiszafüredi Petőfi 5:1 (0:1) Tiszafüred, 699 néző. Vezette: Pogonyi. Honvéd: Hutter - Szabó, Ko­vács, Fejér —_ Bakai, Tassi — Fe­dor. Balázs, Kovács, Bató, Katona. Edző: Oláh Géza. Tiszafüred: Szajlai — Szeleczki, Csorna L, Boros __ Megyeri. Dá­ni el — Zrínyi, Szabó, Tóth, Fótos, Kalmár. Edző: Lipcsei Elemér. Az L félidőt csaknem végig tá­madta a Honvéd, a hazaiak védel­me azonban jól tömörült a kapu előtt, s így a gólok elmaradtak. Sőt a 44. percben Szabó távoli lövését Hutter elnézte, és a tisza- partiak megszerezték a vezetést. 0:1. Szünet után a hazaiak még job­ban beszorultak, de csak a 62.» percben tudott egyenlíteni a Hon­véd. amikor Katona beadását Balázs fejelte a hálóba. A Petőfi ezután összeroppant, és egyre- másra estek a Honvéd góljai Ba­lázs, Bató, Balázs és Bató sorrend­ben. A Honvéd ilyen arányban is megérdemelten győzött, a tisza­füredi fiatalok amíg bírták erővel, jól tartották magukat! Jók: Szabó■ Fejér, Tassi, Bató, Katona, illetve Szajlai, Boros és Szabó. Pogonyi jól vezette a sportsze­rű mérkőzést. SZIGETVÁRY JÓZSEF Bélapátfalva— Füzesabonyi VSC 3:1 (Irt) FVSC: Kelemen — Csuhái, Kiss, Nyeste — Gál II.. Túróczi — Fe- rencz, Bernáth. I.. Gál I.. Zaja ez, Horváth. Edző: Hajnal István. Nagy iramban indult a játék, a 4. percben váratlanul a vendégek szerezték meg a vezetést: Horváth kiugrott a védők mellett és élesen a bal sarokba lőtte a labdát. 0:1. Ezután fokozatosan a hazaiak kerültek fölénybe, de támadásaik vagy elakadtak a sárban, vagy a védők hárítottak. A 31. percben Horváth jól futott el a szélen, be­adása Kelemén kezéből Berecz elé csúszott és a csatár közvetlen kö­zelről a hálóba lőtt. 1:1. A 44. percben Barta gólba tartó fejesét Túróczi az alapvonalon hárította. Szünet után a 48. percben Bél­apátfalva szerezte meg a vezetést: Berecz szögletét Molnár a bal sa­rokba fejelje. 2:1. Az FVSC sok­szor 7—8 emberrel védekezve igye-, kezeit megakadályozni a további gólokat, á ez a 77. percig sikerrel ! járt, ekkor azonban 11-eshez ju-1 lőtt a hazai csapat és a büntetőt Berecz értékesítette. 3:1. A jobb erőben levő és jobban játszó Bélapátfalva győzelme meg­érdemelt. — Jók: Kriskó, Nagy, Barta, Berecz, illetve Kelemen, Kiss, Túróczi. Bacsó jól vezette a mérkőzést. KUDLÁK ISTVÁN Egri Előre— Gyöngyösi Vasutas 1:1 (0:0) Eger, 500 néző. Vez.: Fülöp. Előre: Kelemen — Lezsák. Mata, Ónodi — Bagó, Szász — Maróti, Mikó, Varga, Petrányi, Tóth. - Edző: Nagy Andris. A mély talajon ' nívótlan. csap­kodó játék alakult ki, az első 20 percet jelentős hazai fölény jelle­mezte, az erőtlen közlekedési tá- madósor azonban fölényét nem tudta gólokra váltani; Húsz perc eltelte után feljött a vendégcsa­pat és főleg jól játszó balszárnya révén veszélyeztetett. Az első gól az 57. percben esett, amikor for­más támadás végén Mikó labdáját Petrényi a léc alá fejelte. 1:0. Rögtön utána újból Petrényi ug­rott ki és már a 16-oson belül járt, amikor Madár hátulról felvágta. Vitathatatlan 11-es, a játékvezető .zonban, nagy meglepetésre, to- • ábbot intett. Ezután sportszerűt­len jelenetek játszódtak le a pá­lyán, s ennek egyik következmé­nye az volt, hogy Petrényi a kiál­lítás sorsára jutott. A vendégek a 71. percben Szécsényi 20 méterről leadott szabadrúgás-góljával egyenlítettek. A döntetlen igazsá­gos. Jók: Mata (a mezőny legjobb­ja), Bagó, Mikó, illetve Geiger, Győni, Ivádí II. és a balszárny. Fülöp nagyon rossz napot fogott ki, téves ítéleteivel főleg a hazaia­kat sújtotta. ROMAN LÁSZLÓ Recski Bányász— Hatvani Kinizsi 2:2 (0:1) Hatvani VSE— Apci Vasas 3:1 (2:0) * A megy ei bajnokság állása: Atlétika 1. H. Zalka SE 17 14 _ 3 52:11 28 2. Ha tv. Kinizsi 18 12 2 4 47:20 26 3. H. Korvin SE 18 10 4 4 44:28 24 4. Heves 18 10 2 6 35:19 22 5. Egri Előre 18 8 5 5 35:21 21 6. HVSE . 18 7 6 5 29:21 20 7. Rsz.-márton 18 8 4 6 33:25 20 8. Recsk 18 8 3 7 37:29 19 9. Gy. Bányász 17 8 2 7 35:26 18 10. Gy. Vasutas 18 8 3 7 30:27 18 11. Apci Vasas 18 7 3 8 25:36 17 12. FVSC 18 7 2 9 28:31 16 13. Bélapátfalva 18 6 4 8 25:37 16 H. E. Spartacus 18 6 4 8 16:24 16 15. Lőrinci 18 4 4 10 15:31 12 16. Szűcsi Bány. 18 4 1 13 16:59 9 17. Tiszafüred 18 — 1 17 6:63 1 Dózsa IL 19 11 4 4 60:38 26 ... Vasárnap rpegyeszerte kezdetét vette az atlétikai idény, több He­lyen rendeztek mezei íutóbajnok- ságot. Egerben több mint 100 in­dulója volt a versenynek, s a jó talajú pályán, biztató eredmények születtek. Gyöngyösön és Füzes­abonyban az éjszalud .esőzés la­zává; süllyedőssé tette a talajt, s ez sokat ártott a színvonalnak. * Eredmények. EGER Fiú serdülök: 1. Melczer (ESI) 4:11,5, 2. Bátori (ESI) 4:11,6, 3. Bíró (Dobó G.) 4:13,4. Fiú ifjúságiak: 1. Bordács (Dobó G.) 3:28, 2. Gazda (Gárdonyi G.) 5:28,9, 3. Nagy A. (Dobó G.) 3:33,0. Leány serdülök: 1. Szigeti (Sz. G.) 2:07, 2. Varga (Szilágyi G.) 2:08, 3. Dongó (Gárdonyi G.) 2:13,4. Leány ifjúságiak: 1. Orosz (Szi­lágyi G.) 3:38, 2. Andorffi (Gárdo­nyi G.) 3:38,3, 3. Lelik (Gárdonyi G.) 3:43. Serdülő fiú-csapat: 1. ESI (Mel­czer, Bátori, Losonezi, Kazal), 2. Dobó Gimn., 3. 212. sz. ITSK, 4. Dobó Gimn. II. Ifjúsági fiú-csapat: i. Dobó Gimn. (Bordács, Nagy A., Nagy L.. Horvátit, Hajdú), 2. Gár­donyi Gimn., 3. ITSK. Serdülő leánycsapat: 1. Közgazdasági Tech­nikum, 2. Gárdonyi Gimn. (Nagy kár, hogy a Szilágyi Gimnázium nem tudott csapatot indítani.) If­júsági leánycsapatt 1. Közgazda- s&gj Techn. Felnőtt női: 1. Dudás (Főiskola) 2. Makkai (Főiskola) 4:0L Örvendetes, hogy az ESI sporto­sa kitűnően bírták a távot, a me- gyei és az országos bajnokságon szép eredményeket érhetne®: el. * GYÖNGYÖS Férfi felnőtt: 1. Gubán esik (Gy. Bányász) 12:09,2, 2. Valiskó (e. k.) 12:13,4. Férfi ifjúsági: 1. Balogh (Gy. ITSK) 5:59,2, 2. Hammer (Gy. Gimn.) 6:04,4, 3. Bódi (Gy. Gimn.) 6:09,6. Fiú serdülő: 1. Fodor 3:00,2, 2. Bakos 3:11,8, 3. Vasborosi 3:13,4 (mind a Gy. ITSK versenyzője). Női ifjúsági: L. Koboz 2:11.6, 2. Tóth 2:14,0, 3. Tóth M. 2:17,8 (mind Atkár). Női serdülők: 1. Tarr (Gy. Gimn.) 1:24,0, 2. Pataki (Gy. Gimn.) 1:25,2, 3. Híves (Gy. ITSK) 1:26. Férfi ifjúsági csapat: 1. Gy. Gimn., 2. Gy._ ITSK, 3. Gy. Gimn. II. Fiú serdülő csapat: 1. Gy. ITSK, 2. IV. sz. ált. isk. I., 3. IV. sz. ált. isk. n. Női s. csapat: 1. Gy. ITSK, 2. IV. sz. isk. Li 3. IV. sz. isk. H. * FÜZESABONY Női serdülők: 1. Fabók (Kali G.) 1:30, 2. Váradi (FVSC) 1:33,0, 3. Bocsi (Káli G.) 1:41. Női ifjúsági: 1. Ráczkövi (Káli G.) 3:40, 2. Ba­lázs (Káli G.) 3:43, 3. Orsó (Füzes­abonyi Tsz SK) 3:55. Férfi serdülő: 1. Hangácsi (Káli. G.) 3:25, 2. Németh (FVSC) 3:35, 3. Farkas (Káli G.) 3:50. Férfi ifjú­sági: 1. Nagy S. 6:05, 2. Tóth S. 6:05,2, 3. Egyed 6:25 (mind Káli G.) Férfi felnőttek: 1. Szigetváry L. (FVSC) 8:22, 2. Váradi (FVSC) 8:39, 3. Bocsi (FVSC) 8:45. * A megyei mezei futóbajnokságot április 7-én, vasárnap délelőtt 11,30 órakor a gyöngyösi Dirrátrov park­ba« bonyolítják Se. Olvassa! Terjessze! a HÉPÚISŐGOT HIRDETÉSI DIJAK: Apróhirdetés hétköznap szavanként L— FV vasárnap szavanként 8.— Ft NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23. L sz.: 25 062. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Ünnepi íiszóverseny Egerben A Heves megyei úszószövetség április 3-án és 4-én délután 15 órai kezdettel hazánk felszabadulásá­nak évfordulója tiszteletére idény­nyitó úszóversenyt rendez az egri sportuszodában. A versenyen a Bp. Vörös Meteor, a Bp. Siketek SC, Hódmezővásárhely és az Egri Dó­zsa legjobb úszói indulnak. A mű­sor érdekessége, hogy abban főleg hosszútávú gyorsúszó-számok sze­repelnek, nemcsak a felnőtt ver­senyzők, hanem az ifjúságiak, a serdülők, sőt az újonc versenyzők részére is! Az első napi versenyszámok. 200 m újonc fiú gyors, 40Ó m fiú újonc gyors, 200 m női felnőtt, if­júsági, serdülő és újonc leány gyors, 800 m serdülő fiú gyors, 1500 m férfi felnőtt , és ifjúsági gyors, ka az időjárás megengedi, a verseny elejére égy-egy gyerek­számot is beiktatnak. A második nap verseny számai: lüü m újonc fiú és leány gyors, 200 m férfi felnőtt ifjúsági és serdülő gyors, 400 m újonc és serdülő leány gjors, 800 m női felnőtt és ifjúsági gyors. SPORTHÍREK — A Heves megyei KISZ-Bizott- ság mellett működő megyei sport­osztály április 3-án, szerdán reggel 9 órakor értekezletet tart, melynek keretében a sportköri KISZ-cso- portok létrehozásának problémáit vitatják meg. — Eger város női terem röplab­da-bajnokságát a Szilágyi Gimná­zium 1. csapata nyerte az Egri Dó­zsa, a József Attila Kollégium és a Szilágyi Gimn. II. együttese előtt. — A Heves megyei sportvezetők szokásos évi tanácskozására ápri­lis 8., 9. és 10-én a galyatetöi BM üdülőjében kerül . sor. A tanácsko­záson megbeszélik a Magyar Test- nevelési és Sportszövetség létreho­zásával kapcsolatos terveket, meg­tárgyalják a sportmozgalom ak­tuális kérdéseit, az iskolai testne­velés és a sportkáder-képzés prob­lémáit, tájékoztató hangzik el a megyei sportszövetségek működé­séről, a sportágak megyei helyze­téről és a további -feladat okról. — Kijelölték a tájékozódási fu­tók válogatott keretét, a férfi utánpótlás keretnek tagja lett Czente Huba, az Egri Spartacus versenyzője is. — Csütörtökön délután Egerben kettős labdarúgó-mérkőzésre kerül sor. 13,30 órakor Heves megye if­júsági válogatottja Borsod megye válogatottjával találkozik, majd utána az Egri Dózsa—Debreceni Dózsa mérkőzést bonyolítjált: le. A Népújság loió-lippfei 14. hét: 1. Szeged—Bp. Honvéd x 2 2. Komló—MTK x 2 3. Győr—Tatabánya 1 x 4. DVSC—Pécs I 5. Dorog—Szombathely 1 6. Borsodi Bányász—Ózd 1 x 7. S. Kohász—Bp. Spart. 1 8. Nyíregyháza—Miskolc 1 x 9. EVTK—Sz-fehérvár 1 x 10. K. Lombik—Dimaújváros 1 x 1LPVSK—Győri MÁV X 1 12. ZTE—Budafok 1 Pótmérkőzések: 13. Oroszlány—MTE 1 14. Kecskemét—SZVSE 1 15. Egyetértés—DEAC 1 16. DVTK—Egri Dózsa 1 A totó nyereményei: 12 találat 4 darab, 82 670 forint, 11 találat 45 darab, 7348 forint, 10 találat 611 da­rab, 721 forint szelvényenkénti nyereménnyel. ' A Hevesi Gépállomás íelvételre keres 1 fő képesített könyvelőt legalább 1 éves gya­korlattal. Képesített vizsga nélkül legalább 3 éves könyvelői gyakorlattal. Jelentkezés írásban vagy személyesen a gépállomáson. vásárlás előtt tekintse meg kirakatunkat 1 Kirakataink közül az 1-es számban heti ajánlatun­kat kísérje figyelemmel! BIZOMÁNYI ÁRUHÁZ Eger, Zalár J. utca 2. szám Számológépek készpénzért el­adók, mezőgazdasági termelőszö­vetkezetek részére garanciával. Telefon: 336-845. Stingl pianínó és Siki automata vízszórókészülék eladó. Eger, XIII. kerület (Felnémet). Telefon: 17. Elcserélném győri 1 szobás, össz­komfortos,. modem, I. emeleti, er- kélyes, főútvonalon levő lakásom Egerben kettőszobás hasonlóra, lehet kertes, vagy régi házban is. Érdeklődni: Eger, telefon: 24-05, Lázár. 125 köbcentis Csepel motorkerék­pár jó állapotban eladó. Eger, Ma­lom utca 11. Az Egri Szociális Otthon szak­képzett ápolónőt felvesz. Jelent­kezni lehet az intézetben, Hajdú­hegy. Duna oldalkocsit vennék. Sze­pesi József, Makiár,- Vasút u. 7. Pdezőgazdasági, vagy közgazdasá­gi technikumot végzett, vagy anyagkönyvelésben, jártas munka­erőt keresünk felvételre. Megegye­zés szerint. Ütiköltséget felvétel esetén térítünk. Egyetértés Tsz, Novaj. A Hajtómű- és Felvonógyár 4. sz. Gyáregysége palástköszörűs és esztergátyos szakmunkásokat vesz fel, valamint gyakorlattal rendel­kező szerszámszerkesztő gépész- mérnököt, vagy technikust alkal­maz. Jelentkezni lehet a Hajtómű- és Felvonógyár 4> sz. Gyáregysége személyzeti osztályán, Eger, Kistá- lyai u. 2. sz. Bükkszék és Vidéke Körzeti Fmsz a strand Kisvendéglőjéhez szezon időszakra, május 1-től kez­dődő munkaviszonnyal szakkép­zett vez j szakácsot és egy fő fel­szolgálót keres. Fizetés 12/1963. SZÖVOSZ elnöki utasítás' szerint. Felvétel esetén útiköltséget térí­tünk. Az O. K. G. T. Alföldi Kőolaj- fúrási Üzem egri üzemegysége azonnali belépéssel felvesz 1 fő autó villamossági szerelőt, több éves gyakorlattal, egri - munkahellyel. Jelentkezni személyesen lehet: Eger, Sas u. 3. sz. (Állomásépület). Telefon: 23-95 vagy 24-31. Zastawa, 750-es (Fiat) 6000 km-t futott személygépkocsi igényesnek eladó. Eger, Makiári u. 56, 59. Egerben, a Szarvas téri dohány- árusító pavilon eladó. Érdeklődni lehet: hétköznap V2 8-tól este 6-ig. Használt 30 hl. vas víztartályt, páncélszekrényt és kasszát kere­sünk megvételre: Petőfi Termelő­szövetkezet, Verpelét. Ózdi 1 szoba, összkomfortos la­kásomat elcserélném hasonló eg­riért, esetleg komfort nélkülire. Cím: Özd, II., Béke .telep. G-épü- let, 21. szekció, földszint 2. 125 köbcentis Csepel motorkerék­pár olcsón eladó. Eger, Attila utca 5. szám. Tűsarkú cipőjét acélflekkel meg­javítom. Keskeny István cipész­mester, Eger, Fazola Henrik ü. 4. Telefon: 57-54. Kitűnő állapotban levő Trabant Limousine negyvenezerért és egy 600-as Trabant Limousine nul ki­lométerrel eladó. Hatvan. Tízes Honvéd u. 22. Telefon: 16-63. Gyöngyösi postahivatal mozgó hírlapárust felvesz (nyugdíjast is). Jelentkezés a gyöngyösi postahivatal­nál. »»»»»«**»«»••«»«»«« Értesítjük Heves megye lakosságát, hogy vállalatunk a következő új és javítási munkák elvégzését vállalja határidőre: Épület- és egyéb bádogos munkát, nikkelezést és krómozást. Autó- és motorkerékpár-javítást. Pneumatikus futózást és egyéb gumijavításokat. Órajavítást. Gépkocsitulajdonosok számára korszerű szerviz áll rendel­kezésre. Vállalunk továbbá hűtőgép-javítást és karban­tartást! . FINOMMECHANIKAI VÁLLALAT, EGER A CSEPEL KERÉKPÁR ÉS MOTORKERÉKPÁR NAGYKERESKEDELMI VÁLLALAT értesíti azokat, akik személygépkocsit szándékoznak vásárolni, hogy MOSZKVICS 407 es SKODA típusú személygépkocsikra, rövid szállí­tási határidőre MEGRENDELÉSEKET FOGAD EL. Kérjük a megrendeléseket a vállalat címére: Budapest, VI., Bajcsy-Zsilinszky út 53. sz. alá küldeni :• :• *:• •:* •:* •:* *:• *:* ••• •:* *:• *:• •:* *:• *:• *:* •:**:**:* »:• *:» v *:* *:* •:* v •:* •:* *:* *:* v •:* *:• ***. Kiegészíti ruházatát a sertésbőr kesztyű 54.- Ft-töl 109.- Ft-ig «£♦ «J» <5» lj* »J* $ *J) ♦*« «J* «J* •*« *2» »*« «J* fjt ♦*« 4*4 4*4 4J4 »Jt 4*4 «.*« ♦*« »*4 »J« ,J( »*« »*♦ •*« 4*4 4J4 **■> »*« •*«♦*♦ **♦ 4*4 ♦*« **♦ 4*4 4J4 4*4 4J4 »*• 1 4(4