Heves Megyei Népújság, 1963. április (14. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-17 / 88. szám

6 NÉPÚJSÁG 1963. április 17., szerda Csak röviden ... \ Francia kosárlabda-győzelem Egerben VM Egyetértés— Egri Dózsa 1:0 (0:0) Eger, 3090 néző. Vez.: Schopp. Egyetértés: Kovács - Orosz, Csákó, Thomann — Bárczi. Szé­kely — Czvek. Ádány, Cserjés, Oborzál, Szing. Edző: Pyber István. Dózsa: Papp — Mészáros, Kiss I., Révász — Gordos. Hanus — Szász. Várallyay, Handó. Miskolczi n., Kiss n. Edző: Molnár Péter. Már az első perctől kezdve iz­galmas, változatos küzdelem ala­kúit - ki, Várallyay bombaszabad- rúgását bravúrral hárította Kovács, a ‘másik oldalon Cserjés cselezte át magát a védőkön és átadását Ádány hajszállal lőtte mellé. A Dózsa kezdeményezett többet, 6e támadásai eléggé tervszerűtle- «Ü1 gördültek a kapu felé. A 20. perctől kezdve feljött az Egyet­értés és mezőnyfölényt harcolt ki. Czvek lövésszerű beadását Papp ujjheggyel ütötte ki a léc alól. Rögtön utána Szing lövését ponto­san Cserjés elé nyomta az egri kapus, a középcsatár a jobb sarok féké gurította a labdát, Papp azon­ban utánavetődve, hárítani tudott. A 43. percben az előretörő Bárczi nagy erejű lövést eresztett meg. de Papp látványos vetődéssel szög­letre nyomta a bal sarokba tartó labdát. $ztinet után is az Egyetértésnek akadt előbb helyzete, a kiugró Ádány a kapusba lőtte a labdát. Ellentámadás során Várallyay hi­bázott jó helyzetben. A 60. perc­től az egri csapat lendületes roha­mokat vezetett, az Egyetértés fo­kozatosan saját térfelére szorult. Ennek ellenére a 81. percben a fő­városi együttes szerezte meg a győzelmet jelentő gólt: a teljesen iedezetleniil hagyott Czvek beadá­sát röviden mentették a védők cs a középre húzódott Szing ballal laposan a bal sarokba lőtt. 1:0. A két csapat küzdelméből a sze­rencsésebb került ki győztesen. A balszerencsésebb egriek akkor kapták a gólt, amikor jelentős fö­lényt sikerült kiharcolniok. Egyénileg Papp kitűnően védett, a hátvédhármasban Kiss I. nyúj­totta a legjobb teljesítményt, de nem sokkal maradt mögötte Ré­vász teljesítménye sem. Mészárost többször átjátszottak. Hanus volt a jobbik fedezet, a támadósorban Az NB II. állása: KELETI CSOPORT: 1. Diósgy. VTK 19 12 6 1 36:11 30 2. Ózdi Kohász 19 12 4 3 34:14 28 3. Nyíregyháza 19 9 6 4 31:27 24 4. Miskolci VSC 19 9 5 5 30:17 23 5. Láng 19 9 5 5 29:27 23 6. Egyetértés ti 9 4 6 29:21 22 7. Ganz MA VÁG 19 7 6 6 32:24 20 — A labdarúgó NB. I. eredmé­nyei: Vasas—Honvéd 2:1, Komló— Győr 1:0, Szombathely—Salgótar­ján 2:0, Szeged—Debrecen 2:0, Tatabánj^a—Pécs 3:1. — NB. Il-es eredmények. Keleti csoport: Diósgyőr—Ózd 1:0, Előre —Szegedi VSE 2:1, DEAC—S. Ko­hász 0:0, Nyíregyháza—Szolnok 1:0, Bp. Spartacus—Láng 1:0, Bor- £ sodi B.—Miskolc 3:0, Ganz MA- f VÁG—Kecskemét 0:0. Nyugati cső- < port: Székesfehérvár—Oroszlány '> 0:0, Budafok—Kaposvár 2:1, Duna-< újváros—Budai Spart. 1:1, Győri .s MÁV—ZTE 2:0, Csepel Autó—s EVTK IsO, MTE—PVSK 2:0.* — Ez történt még az NB. III- < ban: Nagykálló—D. Göcs. 0:0, > Nyíregyháza—Rudabánya 0:0, M. > Bányász—Kisvárda 2:0, Kazincbar- > cika—Miskolci MTE 3:1, Szuha- i völgy—Autóbusz 3:3. 5 — Befejeződtek az asztalitenisz \ VB. küzdelmei. A japánok négy, ( ■x kínaiak pedig három bajnok- > ságot nyerlek. — Moszkvában nemzetközi bir- ^ kózóversenyt rendeztek, amelyen ^ minden súlycsoportban szovjet < versenyző végzett az első helyen. > A magyarok közül Varga máso- ‘~ dik, Kozma pedig harmadik he- ? lyet szerzett. £ — Monte Carlóban Korpás At- £ tila, az Ü. Dózsa fiatal teniszezője £ nyerte az ifjúsági fiú egyest, a i nemzetközi teniszviadalon. £ — Az Osztapenlvo kerékpáros £ emlékversenyen csapatban az Üj- ;> pesti Dózsa, egyéniben pedig Me- < gyerdi diadalmaskodott. i — Rio de Janeiróban Brazília ,> labdarúgó válogatottja — nagy £ meglepetésre — 3:2 arányú vere- > séget szenvedett az argentinoktól. £ — Befejeződtek az ifjúsági vívó világbajnokság küzdelmei is — számunkra kevés sikerrel! — A következő sorrend alakult ki: 1. nemzetek közötti pontversenyben Szovjetunió 39.5, 2. Franciaország 30, 3. Románia 26. 4. Olaszország 21.5, 5. Ausztria 20.5. 6. Magyar­ország 14.5 ponttal . . . Húsvét vasárnapján nemzetközi sportesemény zajlott le Eger­ben: a SREG Mulhouse francia kosárlabda-csapat játszott mérkő­zést Heves megye válogatottjával. A jó képességű francia csapat szép játék után, biztos győzelmet aratott. A kiválóan játszó Várallyay már áttörte az Egyetértés védel­mét, Kovács kapus azonban az utolsó másodpercben elütötte előle a labdát. Nemzetközi kosárlabda-mérkőzés: találjuk a mezőny legjobb embe­rét Várallyay személyében. Sajnos, javarészt magára hagyatva küz­dött, a többi csatár — főleg az első félidőben — hibát-hibira halmozott. Schopp játékvezető magabizto­san, úgyszólván hiba nélkül ve­zette a mérkőzést. (- dyi 3. Szóin. MÁV 19 8 3 8 18:20 19 9. Bors. Bányász 19 7 4 8 23:27 18 10. Debr. EAC 19 6 4 9 23:28 16 11. Szegedi VSE 19 5 6 8 20:35 16 12. Kecsk. Dózsa 19 5 5 9 22:23 15 13. Bp. Előre 19 6 1 12 24:33 13 14. Egri Dózsa 19 6 1 12 18:28 13 15. Bp. Spartacus 19 5 3 11 19:35 13 16. Salgót KSE 19 3 5 11 17:35 11 Egyik csapatunk sem tudott győzni Ez történt az NB Ill-ban A labdarúgó NB HL vasárnapi fordulójában csak három megyei csapatunk lépett pályára, mert a Hajdúszoboszló- Egri Honvéd mér­kőzés a játékve- Zépő . távol mara­dása miatt elma­radt. Az Egerese- hi Bányász hatal­mas küzdelem után 0:0 arányú döntetlent ért el a Debreceni Dó- -,zsti eüett; a Kurtáién ugyancsak döntetlennel végződött a Kartal- Pertöfibánya találkozó. A Gyöngyösi Spartacus csalódást okozott szűr- kólóinak: saját otthonában szenve­dett vereseget az utolsó helyezett Somsályi Bányásztól. Kariad—Petőfibánya 1:1 (1:1) Kartah 460 néző. Vez.: Homáth. Petőfibánya: Kovács — Sándor, Juhász, Gáldi II. - Gáldi I.. Takács — Fehér, Alattyáni. Szarvas, Gelics, Bócsó. Edző: Takács László. 'A szemerkélő esőben élénk iram­ban kezdődött a játék, a jól kez­dő vendégek a 12. percben meg­szerezték a vezetést: Alattyáni lö­vése a kapusról Szaruás elé pat­tant, es a csatár az üres kapuba lőtt. 1:0. A bányászok nem sokáig örülhettek a vezetésnek, mert a következő perc meghozta a ki- egyenlítést: a védelem röviden sza­badított fel egy lendületes támadás után, és. a szemfüles bálösszekötő éles. lapos lövése a bal sarokba jutott- 1:1. A félidő hátralevő ré­szében csapkodó játék folyt, enyhe petőfibányai fölény mellett. Szünet után a vendégek támadósora erő­sen visszaesett, a kartalialc vették át az irányítást, tervszerűtlenül játszó csatáraik azonban nem bír­tak a jól záró petőfibányai véde­lemmel. A végén nagyot esett a játék irama, szemmel láthatóan mindkét csapat belenyugodott a döntetlenbe. Az eredmény igazsá­gos. Kovács kevés dolgát jól vé­gezte, a gólról nem tehet. Sándor és Juhász jól megállta a helyét. Gáldi II. viszont halványabb volt a szokottnál. Gáldi I. bizonyult a mezőny legjobbjának, de Takács is jól játszott. A támadósor az első félidőben lendületesen, erőteljesen mozgott, szünet után azonban erő­sen visszaesett, csak Alattyánit le­het közülük dicsérni. Horváth jól vezette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Somsályi Bányász— Gyöngyösi Spartacus 1:0 (0:0) Gyöngyös, 1590 néző. V.: Mihályi. Gyöngyös: Csaba - Győző, Trei­ber, Somodi — Szalma. Péczeli — Keszthelyi, Potye, Alaxai, Baranyi, Kiss. Edző: Csizmarik Imre. Szemerkélő esőben, tapogatózó játékkal indult a mérkőzés, a 8. percben Csaba nagy bravúrral há­rította a somsályi középcsatár lö­vését, a másik oldalon Potye lövé­se foglalkoztatta a kapust. — majd Baranyi fejese okozott gondot a somsályi kapuvédőnek. A 25. perc­ben Potye jutott jó helyzetbe, de lövését — ha a kapufa segítségévéi is —, de menteni tydta a kapus, v Szünet után a 46. percben Bara- teyj. húzódást szenvedett, és az; 51. bércben vegleg efhagjrta a pábdt A 10 emberre olvadt Spartacus- szál szemben, a vendégek harcoltak ki némi mezőnyfölényt. A végén nagy hajrába kezdeti a gyöngyösi csapat, mégis — váratlanul — a vendégek szerezték meg a győztes gólt: a balszélső 23 méterről le­adott éles lövése a meglepett Csaba mellett a bal felső sarokba ju­tott. 1:0. A gól után a vendégek kezdemé­nyeztek többet, egy ízben Csaba kitűnő érzékkel hárított egy ve­szélyes lövést. Alacsony színvonalú mérkőzésen Scmsály megérdemelten győzött a helyenként szív és lélek nélkül játszó hazaiakkal szemben. Csaba jól védett, a gólt azonban háríta­nia kellett volna. A hátvédhármas végig jól tartotta magát, Szalma és Péczeli hullámvölgyben van. Elöl Keszthelyi lelkesedése dicsér­hető, Baranyi és Kiss az első fél­időben nyújtott elfogadható telje­sítményt;. Mihályi jól vezette a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egercsehi Bányász— Debreceni Dózsa 0:0 Egercsehi, 600 néző. Vez.: Tóth• Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Bóta, Bocsi — Nagy. Török — Ta­kács, Czifrik, Frommer, Göböly, Hidasi. Edző: Varczába Ágoston. • A debreceniek az első perctől kezdve. biztonsági játékra töreked­tek, a védekezésre fektették a fő hangsúlyt, s így szinte 90 percen át a hazaiak támadásai jellemez­ték a mérkőzést. Hogy egyszer sem sikerült bevenni a vendégek kapuját, abban nem kis része volt a kitünően védő debreceni kapus­nak. Az első félidőben például Hidasi és Pro mm er nagy lövéseit tette ártalmatlanná látványos vé­déssel. A második félidőben sem válto­zott a helyzet, állandóan a vendé­gek térfelén pattogott a labda. Frommer egy ízben, a kapufát ta­lálta el, .majd 8 perccel a befe­jezés előtt, tömörülés támadt a debreceni kapu előtt, a vendégek balhátvédje közben kézzel ért a labdához, a játékvezető sípja azon­ban néma maradt. Mindent egybevetve: az ered­mény a debreceniekre nézve hí­zelgő. Egyénileg Selmeczi kevés dolgát megbízhatóan látta el, a hátvédhármasban Bocsi tartja jó formáját, Bóta szépen javult és Balogh ellen sem lehet kifogást emelni. A lelkesen harcoló Nagy második félidő elején szerzett sérü­lése után is hasznára volt csapatá­nak. A támadósor csalódást oko­zott a nézőknek, hiányzott belőle az átütő erő, a csatárok sok gól­helyzetet hagytak kihasználatlanul. A fiatal Göböly bemutatkozása vi­szont sikeresnek mondható. A játékvezető a nyilvánvaló 11-es meg nem adásával döntő hibát is vétett. EGYED JÓZSEF SREG. Mulhouse— Heves megyei válogatott 82:46 (37:18) Eger, 600 néző. Játékvezetők: Szabó n., Mogyorósi. Mulhouse: Hemmerlin (14), Moi- ne (16),,— Kob- ler (17) — Gebei .6), Reitzer (8). Cserék: Ritren­thaler (7), Mul­ler (8), Simon 4), Meyer (2), Luefer. Edző: Tsuanz. ., ——y ^ •., Heves: Renn T\^F7 (5), Tompos, — Csányi (18), — Hadiéi- (2), Koncz (14). Cserék: Vajk (2), Pilissy, Pereniczki, Bó- na, Kiss, Bod­nár, Németh. Edző: Csányi Barna. Az ünnepélyes zászlócsere után gyors francia támadásokkal in­dult a mérkőzés. A vendégek gyors indításai, és pontos távoli dobásai meghozták az eredményt, néhány perc alatt l8:4-es veze- tésre tettele szert! Az egri csapat < csak lassan talált magára, körül- s menyesen szőtte támadásait, és pontatlanul dobott távolról. A lé­nyegesen magasabb játékosokból álló Mulhousenak nem okozott különösebb gondot az egri tárna- , dások' hárítása. A félidő vége ie- • lé feljött a hazai csapat, de ere­jéből csak 38:i7-es szépítésre tel­lett. Szünet után a franciák csere- játékosaikkal kezdtek, és a játék­nak ebben a részében az egriek voltak eredményesebbek — Csányi és Koncz révén. A franciák mér­sékelt iramban játszottak, de elő­nyüket tartani tudták, sőt a mér­kőzés befejezése előtt Moine és Kobler pontos távoli dobásaikkal tovább, növelték azt. ? A technikásabb, gyorsabb fran- £ ciák ilyen arányú győzelme is <, megérdemelt. Jók: Hemmerlin, s Moine és Reitzer, ill. Renn, Csá- j nyi és Koncz. £ (t. i.) Nagyszerű győzelemmel kezdett az Egri Dózsa vízilabda-csapata Az NB III. állása: ÉSZAKKELET: 1. Nyíregyháza 19 11 6 2 34:17 28 2. M. Bányász in 13 1 5 43:25 27 3. Debr. Dózsa (8 9 6 4 38:23 24 4. Főv. Autóbusz 19 8 7 4 32:24 23 5. H.-szoboszló 18 9 3 6 26:26 21 6. Nagykálló 19 7 6 6 30:33 20 7. KMTK 19 7 5 7 31:23 19 8. D. Gcs.-gyór 19 5 9 5 24:19 19 9. Egercsehi 19 9 1 9 36:31 19 10. Rudabánya 19 6 7 6 25:27 19 11. MMTE 19 6 4 9 29:34 16 12. Kisvárda 19 7 2 10 22:34 16 13. Egri Honvéd 18 3 8 7 29:35 14 14. Gyöngyös 19 4 5 10 20:34 13 15. Szuhavölgy 19 3 6 10 20:34 12 16. Somsály 19 4 4 11 18:38 12 észak 1. Nagybátony 29 15 1 3 43:13 31 2. Baglyasalja 19 12 5 2 31:15 29 3. Kistext 19 12 4 3 35:16 28 4. Ikarus 19 12 4 3 37:18 28 5. Tehertaxi 19 10 5 4 34:17 25 6. Vác 19 7 9 3 29:21 23 7. Kisterenye 19 7 .8 4 28:18 22 8. Sashalom 19 9 2 8 34:27 20 9. Petőfibánya 19 6 5 8 27:32 17 10. Statisztika 19 6 3 10 30:32 15 11. Autótaxi 19 5 4 10 32:45 14 12. Z. Építők 19 5 2 12 17:40 12 13. Hajógyár 19 2 7 10 19:33 11 14. Chinoin 19 2 7 10 20:35 11 15. Kar tál in o 6 11 14:34 10 16. V. Dinamó 19 •> 4 13 14:48 8 Egri Dózsa—Vasas Izzó 5:3 (2:1, 1:0, 1:1, 1:1) Újpest. 200 néző. Vez.: Prágai. Eger: Denk - Ringelhann, Frank - Pócsik - Katona, Utassy. Bolya. Edző: Baranyay György. Izzó: Molnár — Dancsa. Ipacs — Vigh Büröshegyi, Sziko- ra. Takács. Csere: Marjai. Edző: Szittya Károly. A gólok sorrendje: Takács, Ringelhann, Utassy, Katona, Szi- kora, Frank, Takács, Utassy. Az újpesti uszoda í hideg vizében került sor az idei első baj1- noki mérkőzésre. Tartottunk ettől a mérkőzéstől, hiszen a Dózsának nélkülöznie kellett a válogatott Bodnárt. A csapat azonban újabb tanú jelét adta annak, hogy' méltó a bizalomra és hősies küzdelem­ben, magabiztos győzelmet aratott az esélyesebbnek vélt és ideális körülmények között felkészült Vasas Izzó felett. A Bodnárt he­lyettesítő Katona Jóska kitűnő já­tékkal örvendeztette meg a vízi­labda egri híveit, rengeteget úszott es dobott egy remekbe szabott gólt is. A mérkőzésre egyébként az egriek nagyobb úszástudása nyom­ta rá a bélyegét. Az egri gólok tervszerű támadások után szület­tek. Az együttes valamennyi tagja átlagon felüli teljesítményt nyúj­tott. A legközelebbi bajnoki mér­kőzésre szombaton délután kerül sor az egri uszodában, amikoris az Újpesti Dózsa együttese lesz az eg­riek ellenfele. A mérkőzés előtt úszóversenyt bonyolítanak le. I (Márkusz László felvétele) ’/V^^NAAA/V'VVVVVSAAAAAAAAAAAAAA/VV* Apróhirdetések Közületek, vállalatok figyelem ! Hűtőkamrák, üzlethelyisé­gek, kórtermek, folyosók és pultok, csempe és üveglap helyetti burkolá­sát műanyaglemezzel, kü­lönböző színekben, rövid határidő betartásával vál­lalja a Miskolci Műanyagfeldolgozó Vállalat. JÁRMŰ Egy darab jobbos oldalkocsi ol­csón eladó. Abasár, Petőfi u. 27. Steier 55-ös 16 500-ért eladó. Eger, Alkotmány u. 12. Brázovics. Gólzápor Rózsaszentmártonban A megyei labdarugó bajnokság tavaszi negyedik fordulójában — ellentétben az elmúlt hetivel — alaposan kiteltek magukért a csatárok, Rózsaszentmártonban 9, Bélapátfalván 8, Egerben pedig 6 gól született: Nagy meglepetés a recskiek súlyos, 9:0 arányú vere­sége. A két éllovas idegenben is meg tudta szerezni a bajnoki pontokat, a Honvéd Korvin SE viszont pontot vesztett Apcon. Az Egri Spartacus Tiszafüreden harcolta ki a győzelmet és a táb­lázaton több hellyel előbbre lé­pett. Eredmények: Rózsás zen tm árion —Recsk 9:0 (4:0); Egri Előre—Hat­vani Kinizsi 0:2 (0:1), Egri Dózsa n.—Szűcsi Bányász 6:0 (2:0), Lő­rinci—Gyöngyösi Vasutas 4:0 (2:0), Heves—Gyöngyösi Bányász 2c0 HéfaptáJaíua—Hoovétí TSeftka SE 3:5 (1:2), Tiszafüred—Egri Spar­tacus 1:2 (0:2), HVSE—Füzesabony 2:1 (1:1), Apci Vasas—Honvéd Kor­vin SE 0:0. A TOTÓ eredménye 1. Ü. Dózsa—Ausztria 2 0:2 2. FTC—Rapid x 3:3 3. Honvéd—Vasas 2 1:2 4. Szombathely—SBTC 1 2:0 5. Tatabánya—Pécs 1 3:1 6. Komló—Győr 1 1:0 7. Szeged—DVSC 1 2:0 8. Ózd—DVTK 2 0:1 9. Eger-Egyetértés 2 0:1 10. Szolnok—Nyíregyháza 2 9:1 fi. Csepel Autó—EVTK 1 1:9 K. Győri MÁV—ZTE 1 2* Üj 175-ös Jáwa eladó. Heves, Úttörő u. 9. Alig használt fekete Fannónia eladó. Eger, Koszorú u. 32. HÁZ — HÁZHELY Eladó Egerben, Szvorényi utca 21/a számú ház, nagy kerttel; nagy telekkel. Érdeklődni délelőtt Dobó u. 13. alatt, földszint. Lottón nyert egyszoba hallos, logiás, budapesti, Baross téri örök­lakásomat év végi beköltözhetőség- gel eladom. Cím: Galyatető; BM üdülő. Eger Városi Tanács gyepmesteri állásra pályázatot hirdet. Jelent­kezés a városi tanács mezőgazda- sági osztályán. Több éves gyakorlattal önálló kontírozó könyvelő, gyors-, gép­írás tudással elhelyezkedne. Eger, Szovjethadsereg út 71. Olvassa! Terjessze! a képújságot! VEGYES ÁLLÁS Ludas és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet halmajugrai 180 ezer Ft-os készlettel rendelkező vegyesboltjába szakképzett bolt­vezetőt keres. Szakmunkás-, er­kölcsi és működési bizonyítvány szükséges. Bérezés: 12/1963. SZÖ- VOSZ Elnöki Ut. szerint. Ütikölt- séget felvétel esetén térítünk. Je­lentkezni lehet: Ludas, Fmsz. köz­ponti irodán. Bösendorfer körpáncélos, ke- reszthúros kitűnő zongora igé­nyesnek eladó. Hort, Bajcsy Zs. u. 25. Sajátkészitményü kárpitozott bú­torok minőségi kivitelben, garan­ciával, fizetési könnyítéssel. Györfy és Szilágyi kárpitosmeste­rek. Bp„ Majakovszkij út 98/a. VÁSÁRLÁS ELŐTT tekintse meg kirakatainkat! Kirakataink közül az 1-es számban heti ajánlatun­kat kísérje figyelemmel! BIZOMÁNYI ÁRUHÁZ Eger, Zalár J. utca 2. szám HIRDETÉSI DIJAK: Apróhirdetés bétköznap szavanként L— Ft vasárnap szavanként 2.— Ft NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: PAPP JANOS Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca S. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: S3. I. sz.: 25 062. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknek Heves megyei Nyomda Vállalat Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József.