Népújság, 1962. szeptember (13. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-25 / 224. szám

6 NÉPŰJ8AG 1962. szeptember 25., kedd Világbajnokok parádéja Egerben II 70. percig 1:0-ra vezetett az egri csapat Ózdi Kohász— Egri Dózsa 2:1 (0:0) Ózd, 4000 néző. Vez.: Fehér. Ózd: Katona — Szucsányi, Fren- kó, Borbás I. — Siska, Ferdinánd — Budai, Széles, Za­lai, Szendrei, Fü- kő. Edző: Szűcs György. Dózsa; Papp — Szász, Kiss I., Révász — Váraly- lyay, Hanus — Üsztöke. Hidvégi, Bostai, Nagy I., Handó. Edző: Molnár Péter. Heves ózdi rohamokkal kezdődött a mérkőzés, az egri védelem azon­ban Pappal és Kiss I-gyei az élen biztosan rombolt. Az első egri ak­ció a 11 percben futott a pályán, Handót azonban könnyűszerrel sze­relte a védelem. Ebben a játék­részben az egri kapus több ízben is csak lábbal tudott tisztázni és Kiss I. nemegyszer gólba tartó labdákat tett ártalmatlanná. A 20. percben Darázs jelenet alakult ki az egri kapu előtt, majd a 26. percben Zalai 18 méteres bombaszabadrú­gása a kapufán csattant! Ezután megváltozott a játék ké­pe, fokozatosan belemelegedett az egri csapat és támadósora is egyre többször szóhoz jutott. Egy ízben Hidvégi jól ugratta ki Handót, a gyors szélsőt azonban a védők kéz­zel visszarántották. Nem sokkal később Üsztöke jó helyzetben kapu mellé lőtt. Szünet után ismét Ózd kezdemé­nyezett egy darabig, de támadói csak szögleteket tudtak elérni. El­lentámadás során Üsztöke elől Ka­tona kifutással tisztázott. Az 59. percben Eger szerzett vezetést: Handó a balszélső helyén kapta a labdát, lefutotta őrzőjét és a ki­mozduló ózdi kapus mellett bizto­san lőtt a hálóba. 0:1. A gól szárnyakat adott az egri csapatnak, szép, formás támadások futottak a pályán. 20 perc volt hátra a játékidőből amikor a kö­zönségtől buzdított ózdiak ismét támadásba lendültek. A 71. percben ll-eshez jutott a hazai csapat, Papp azonban remek öklözéssel hárította Zalai büntetőjét A 73. percben közvetett szabadrúgás után szüle­tett meg a kiegyenlítő gól: a sor­falba beállt Fükőröl a lesen álló Zalaihoz pattant a labda és a csa­tár nem hibázott l:i. Az egri játékosok tiltakoztak a gól megadása ellen, s ekkor Papp a kiállítás sorsára jutott, a kapuba Nagy I. állt be. A hazaiak fokoz­ták a játék iramát. A 82. percben Zalai ívelt lövését Nagy I. elnézte és a labda a léc alá hullottt. 2:1. Az egriek közül Papp biztosan látta el feladatát, de azzal, hogy az egyenlítő gól után idegei felmond­ták a szolgálatot, súlyos hibát kö­vetett el, s így jelentős része van abban, hogy az Egri Dózsa elvesz­tette a mérkőzést. A hátvédhár­masban Kiss 1. játéka emelkedett- ki, de Szász és Révász is szíwel- lélekkel harcolt. A két fedezet kö­zül Hanus volt a jobbik. Elöl a gyors Handót illeti a dicséret. Nagy I- jó labdákat adott társainak, Híd­végi sokat mozgott, de lövésekre ezúttal nem vállalkozott. Bostai szokott játékát nyújtotta. Üsztöke jó kezdés után fokozatosan vissza­esett. A játékvezető legnagyobb hibája az volt. hogy a végén a közönség befolyása alá került, s ekkor sok fordított ítélete akadt- i. ­Vasárnap délutánra ünnepi díszt öltött az egri uszoda. Transzpa- : rensek, zászlók jelezték, hogy ott I nem mindennapi sportesemény 1 készül. Az ünnepi hangulatot emelte az egri helyőrség fúvós­zenekara, amely pattogó indulók­kal szórakoztatta a gyülekező kö­zönséget, s a közben megérkezett szovjet és iráni súlyemelő válo­gatottak csoportját. KURIN0V 1. Diósgyőr 2. Láng 3. Miskolc 4. Ózd 5. Nyíregyháza 6. G. MA VÁG 7. Szolnok 8. SZVSE 9. Borsodi B. 10. Egyetértés 11. Kecskemét 12. DEAC 13. Eger 14. Saig KSE 15 Bp. Élőre 16. Rp. Spartacus állása: 6 2- 12:3 14 5 3- 17:8 13 5 2 1 15:6 12 5 1 2 14:7 11 3 4 1 13:12 10 4 1 3 19:14 9 A 1 3 10:8 9 3 3 2 12:14 9 4 — 4 8:14 8 3 1 4 10:10 7 2 2 4 10:9 6 2 2 4 7:ll 6 2 — 6 8:13 4 1 2 5 7:14 4 1 1 6 8:17 3 1 1 6 8:18 3 Az Egercsehi Bányász nagy győzelme a labdarúgó NB Ill-ban NB lll-as labdarúgó-csapataink közül vasárnap az Egercsehi Bá­nyász szerepelt a legjobban, amely a mérkőzés második félidejében szinte lehengerelte a jelentős já­tékerőt képviselői rudabányaiakat. Az Egri Honvéd és a Gyöngyösi Spartacus hazai mérkőzése fél- sikerrel” végződött, a Honvéd is és a Spai'tacus is csak az egyik baj-, noki pontot tudta megszerezni. A Petőfibányai Bányász nagy küzde­lem után győzte le a Baglyasaljai Bányászt és előbbre nyomult a táblázaton. Egercsehi—Rúd ahány a 6:2 (1:1) Egercsehi, 500 néző. V.: Tivadar. Egercsehi: Molnár — Török, Szűcs. Nagy T. — Czifrik, Horváth — Juhász, Dudás, Tengely. From­mer, Hidasi. — Edző: Szentmar jay Tibor. Az első negyedórában sokat tá­madott a hazai csapat, a csatárok lövéseit azonban nem kísérte sze­rencse. A 25. percben, ártatlannak látszó akció végén, a vendégek szerezték meg a vezető gólt. 0:1. Ezután a hazaiak fokozták az ira­mot és a 35 percben egyenlítettek: Frommer középre ívelt labdáját Dudás kapásból lőtte a hálóba. 1:1. A második félidő rögtön hazai góllal indult: tömörülés végén Tengely lövése jutott a hálóba 2:1. Az 50. percben megismétlődött a jelenet, s ekkor a fiatal Prommer volt a gólszerző. 3:1. Továbbra is nagy fölényben játszott a hazai együttes, mégis a vendégeknek si­került szépíteniük. 5:2. A 76. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés sor­sa: Dudás egyéni játék után lőtt a jobb felső sarokba. 4:2. A 80. perc­ben újabb gól esett: Prommer be­adását Tengely a jobb sarokba vágta. 5:2. Már csak két perc volt bátra a mérkőzésből, amikor Prommer megszerezte csapata — s egyben a mérkőzés — utolsó gól­ját. 6:2. A kitűnően játszó Egercsehi ilyen arányban is, megérdemelten győ­zött. Minden játékos kifogástalanul látta el feladatát. Dudás bizonyult a mezőny legjobbjának A játékvezető jól működött. EGYED JÓZSEF Egri Honvéd— Fővárosi Autóbusz 1:1 (1:0) Eger. 1000 néző. Vez.: Holló. Honvéd: Présing - Gyetván. Mol­nár, Szarka — Jaskó, Józsa — Bolla, Juhász, Csendes. Domboróczky, Tankóczi. Edző: Kovács László. Kezdeti hazai rohamok után fo­kozatosan feljött a vendégcsapat és jó iramú, változatos küzdelem ala­kult ki. A hazaiak a 20. percben Bolla révén vezetést szereztek, majd a fővárosiak sportszerűtlen- kedő játékosát, Molnárt, a játék­vezető kiállította. A tíz főre olvadt Autóbusz beszorult, de nem adta fel a harcot. Sőt! A második fél­időben magához ragadta a kezde­ményezést és az 51. percben Békési 11-esével kiegyenlített! A gól szemmelláthatöan megzavarta a hazai együttest, amely ezután sor­ra kihagyta a kínálkozó helyzete­ket. Változatos, jó iramú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a mér­kőzéshez. Egyénileg Présing jól vé­dett. a hátvédhármasból Gyetvánt illeti a dicséret. Molnár a gólt meg­előzően hibázott. Szarka megfelelt. Jaskó volt a jobbik fedezet, de Józsa is javuló formát mutatott. A formán kívül játszó támadósor­ban csak Domboróczky lelkesedése említhető. Holló játékvezető jól vezette a mérkőzést. BALOGH BÉLA Nagykálló— Gyöngyösi Spartacus 1:1 (1:0) Gyöngyös, 2000 néző. Vezette: Borossy dr. Gyöngyös: Csaba — Szalma, Trei­ber, Somodi — Ambrus, Trencsényi — Potye, Borosi, Halmóczki. Bara­nyi, Keszthelyi. Edző: Csizmarik Imre ' A vendégek kapuja előtt támadt az első nagy helyzet: Halmóczki labdájával Potye kapura tört, de közelről leadott lövése a kapufán Csattant! Gyöngyösi támadások kö­zepette a 9. percben váratlanul esett a vendégek gólja: egy előre­vágott labdával a középcsatár ki­ugrott, s miközben a gyöngyösi vé­dők lest vitattak — a kimozduló Csaba mellett a jobb sarokba lőtt. 1:0. A 13. percben ismét hibázott a hazai védelem és Csaba minden tudására szükség volt, hogy meg­mentse kapuját a góltól. Ebben a játékrészben sokat bizonytalanko­dott a gyöngyösiek hátvédhármasa. A félidő befejezése előtt feljött a hazai csapat és beszorította ellen­felét. Egy ízben a kitörő Keszthe­lyit felvágták, a várt ll-es azon­ban elmaradt. Szünet után a 46. percben viszont a vendégek értek el érvénytelen golt. Az 51. percben góllá érett a hazaiak nyomása: az elfutó Potyet hátulról megrúgták, a játékvezető most már li-est ítélt, amit Treiber értékesített. l:l. A mérkőzés hátralevő részében változatos mezőnyjáték folyt, a hazaiak többet, a vendégek keve­sebbet. de veszélyesebben támad­tak. Nagykálló rászolgált az egyik pontra. Egyénileg Csaba jól védett, Szal­ma volt a legjobb hátvéd, Treiben lelkesedése dicséri A két fedezet gyengén játszott, elöl Halmóczki és Baranyi teljesítménye dicsérhető. Borossy dr. sok hibával vezette a mérkőzést, nem adott meg egy jogos ll-est a hazaiak javára, vi­szont a hazaiak egyenlítő gólja vitatható büntetőből esett SZKOCSOVSZKY TIBOR * Petőfibánya—Baglyas- alja 1:0 (1:0), Petőfibánya * A bajnokság állása: ÉSZAKKELET: 1. Nyíregyháza 3 5 2 1 17:8 12 2. D. Dózsa 8 5 2 1 16:9 12 3. M. Bányász 8 6 — 2 21:12 12 4. H.-szoboszló 8 5 2 1 16:11 12 5. Főv. Autóbusz 7 3 3 1 7:4 9 6. KMTK 8 3 3 2 13:8 9 7. Egercsehi 8 4 — 4 19:15 8 8. Eger 8 2 3 3 18:18 7 9. Rudabánya 8 3 1 4 15:17 7 10. MMTE 8 3 1 4 11:13 7 11. Nagykálló 8 2 3 3 11:18 7 12 Gyöngyös 8 2 2 4 8:ll 6 13. Kisvárda 8 3 — 5 8:18 6 14. D Gcs.-gyár 7 1 3 3 7:10 5 15. Szuhavölgy 8 1 3 4 7:11 5 16. Somsály 8 ÉSZAK 1 7 4:15 2 1. Nagybátony 7 6 _ 1 16:3 12 2. Vác 7 4 3 — 15:6 11 3. Ikarus 6 5 — 1 11:3 10 4. Tehertaxi 7 4 2 1 14:5 10 5. Baglyasalja 7 4 2 1 12:7 10 6. Kis text 7 4 — 3 13:6 8 7. Petőfibánya 6 3 2 1 6:6 8 8. Statisztika 7 2 2 3 12:9 6 9. Sashalom 7 3 — 4 14:13 6 10. Kistérén ye 7 2 2 3 7:7 6 11. Z. Építők 7 2 1 4 6.T5 5 12 V. Dinamó 7 1 2 4 7:16 4 13. Chinoin 7 — 4 3 3:9 4 14 Kanal 7 1 2 4 4:16 4 15. Hajógyár 7 — 3 4 6:13 3 16. Autótaxi 7 1 1 5 8:20 3 A% Egri Dóssá rízilabda-csapata a 6. helyen végxett Egri csatárok dobták a legtöbb gólt az OB I-ben Véget ért az országos vízilabda­bajnokság. Az Egri Dózsa utolsó <§> mérkőzésén 6:4 ará- (&l nyú vereséget szen­vedett az FTC csapa­tától, a bajnokságot jelentős fölénnyel a iöldfehérek szerezték meg, míg a kiesés sorsára a Szentesi Kinizsi együttese ju­tott. Ez utóbbi ugyanis Szentesen 4:2 arányú vereséget szenvedett a Vasas Izzó csapatától. FTC—Egri Dózsa 6:4 (2:1, 1:0, 2:2, 1:1) Sportuszoda, 2000 néző. Vezette: Sárosi. FTC: Ambrus — Rázga, Gyarmati — Felkai — Kiss E., Laukó II., Kár­páti dr. Csere: Vörös. Edző: Fá­bián Dezső. Dózsa: Rüll — Ringelhann, Frank — Pócsik — Bodnár, Utassy, Bolya, Csere: Elek. Edző: Baranyai Gy. A gólok sorrendje: Kárpáti dr.~, Kárpáti dr.. Bodnár, Vörös, Kár­páti dr., Pócsik, Bodnár, Kárpáti dr., Gyarmati, Utassy. Az egész bajnokság egyik leg­színvonalasabb, leglátványosabb mérkőzését vívta egymással a két csapat, mindkettő nyílt sisakkal játszott, s így rendkívül változa­tos, valamint gólokban bővelkedő volt a küzdelem. Az első két ne­gyedben az FTC valamivel többet kezdeményezett, utána azonban feljött az egri csapat és némi sze­rencsével még jobban megnehezít­hette volna a bajnokcsapat győzel­mét. Az FTC-ből Ambrus, Kárpáti dr. és Felkai, a Dózsából Pócsik és Bodnár nyújtotta a legjobb teljesít­ményt. A bajnokság végeredménye: 3. FTC 18 13 5 - 77: 45 31 18 9 8 1 74: 51 26 18 12 1 5 73: 44 25 18 8 2. BVSC 3. Szolnok 4. U. Dózsa 5. Bp. Honvéd 6. Eger 7 Vasas 8. V. Izzó 9. Bp. Spart. 10. Szentes 18 18 18 18 18 18 5 5 73: 60 21 3 8 73: 66 17 3 8 85: 85 17 3 10 68: 85 13 6 9 72: 94 12 1 13 71: 84 9 1 13 59:111 9 A zsűri finn, szovjet és iráni tagjait, valamint a felsorakozott tizenegy súlyemelőt dr. Tóth Ist­ván, a megyei TST elnökhelyette­se üdvözölte, az üdvözlésre Na­zarov elvtárs, a Nemzetközi Súly­emelő Szövetség alelnöke vála­szolt. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a sporteseményt és a lassan 1000 főre szaporodott néző­sereg aggódva szemlélte az uszo­da fölé tornyosuló fellegeket. Közben Minajev világbajnok 90 kilogrammos nyomásával elkez­dődött a bemutató, s a hangulat csak akkor kezdett igazán izga­tottá válni, amikor eleredt az eső és 150 kilogramm súly került a rúd végére. Ezt a szovjet Sztepa- nov könnyedén teljesítette, majd bejelentette, hogy a félnehézsúlyú nyomásban világrekord-kísérletet tesz. (A világcsúcsot ugyanő tart­ja 159 kilogrammal), 150 kilo­grammról egyszerre 160 kilo­grammra emelték a súlyt, s a he­lyéről nem tágító közönség léleg­zetét visszafojtva figyelte a kísér­letet. Sztepanov könnyedén mell­re vette a súlyt, a túlzott elme- revedés miatt azonban már ki­nyomnia nem sikerült. Pedig a íme a világ legerősebb emberei az egri súlyemelő-bemutatóm a szovjet Minajev, Kacura, Kaplunov, Homcsenko, Szibirjakov, Sztepanov, Kurinov (civilben) az iráni Elm-Khah, Tamaraz, Estald és Boroumard. szovjet bajnok jó formában volt és teremben valószínűleg a múlt­nak adta volna át a fennálló vi­lágcsúcsot. Nagy kár, hogy Vla- szov, ,,a világ legerősebb embe­re”, sérülése miatt nem jelenhe­tett meg Egerben, s hasonlókép­pen sérülés miatt nem tudott do­bogóra lépni a világbajnok Kuri­nov sem. Nem tudjuk viszont, hogy hol maradtak a magyar vá­logatott csapat tagjai... Reméljük, hogy a bemutató sok egri fiatalban keltette fel az ér­deklődést e férfias, szép sportág iránt, s a világbajnokok egri sze­replése egyik állomása lesz Eger súlyemelő sportja fejlődésének. A bemutató után a szovjet és az iráni sportküldöttség tagjai, vala­mint a város sportvezetői baráti vacsorán találkoztak a Park Szálló fehér-termében. Egri siker a területi ökölvívó-bajnokság rangadóján Egri Dózsa—SBTC 12:8 Eger, 400 néző. Egerben, a Városi Művelő­dési Ház nagytermében nagy érdeklődés mellett rendezték meg a területi ökölvívó-baj­nokság rangadóját az Egri Dó­zsa és az SBTC csapatai kö­zött. A rangadó megérdemelt, 12:8 arányú egri győzelemmel ért véget, s a győzelemmel a Dózsa a bajnokság egyik esé­lyesévé lépett elő. Eredmények: (Elöl az egri versenyzők.) Légsúly: Bálint pontozással vesztett Simkó ellen. A tech­nikailag képzettebb egri fiú túl könnyen vette a mérkő­zést, véleményűnk szerint azonban nem érdemelt vere­séget. .. 0:2. Harmatsúly: Gáspár ponto­zással nyert Ajtai ellen. A fia­tal Gáspár végig nagy aka­rással küzdött, a harmadik menetben csapott balhorgaitól úitk miden... — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Üjpesti Dózsa—Szeged 4:0, Vasas—Komló 2:0, Debrecen—Do­rog 2:1, Pécs—MTK 0:0, Honvéd— Salgótarján 3:1, FTC—Győr 2:2, Tatabánya—Szombathely 3:0, Pécs —MTK 0:0. — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Diósgyőr—Kecskemét 2:1, Borsodi B.—Bp. Előre 2:1, Ganz- MÁVAG—Egyetértés 2:0, Szegedi VSE—S. Kohász 3:2, Nyíregyháza —Láng 0:0, Szolnok—Bp. Sparta­cus 1:0, Miskolc—DEAC 2:1. Nyu­gati csoport: Sz-fehérvár—Buda­fok 2:0, Pécsi VSK—K. Lombik 2:1, EVTK—Szállítók 1:1, Győri MÁV—MTE 2:1, Dunaújváros— Kaposvár 5:0, Budai Spartacus— Oroszlány 2:2, BVSC—Csepel Autó 3:0. A TOTÓ eredménye 38. hét: 1. Pécs—MTK 2: Győr—FTC 3. SBTC—Bp. Honvéd 4. Vasas—Komló 5. DVSC—Dorog 6. Tatabánya—Szombathely 7. EVTK—Szállítók 8. Csepel Autó—BVSC 9. B. Spartacus—Oroszlány 10. K. Lombik—PVSK 11. Nyíregyháza—Láng 12. Kecskemét—DVTK ‘ilye X 0:0 X 2:2 2 1:3 1 2:0 1 2:1 1 3:0 X 1:1 2 0:3 X 2:2 2 1:2 X 0:0 2 1:2 — Az Ü. Dózsa országos ifjúsági kötöttfogású birkózóversenyén a pehelysúlyú egri Hanus értékes 3. helyet szerzett, a könnyűsúlyban pedig a gyöngyösi Molnár a má­sodik hely megszerzésével hívta fel tehetségére a figyelmet. — A megyei labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Egri Spartacus— Recsk 3:0 (1:0), Füzesabony—Hon­véd Zalka SE 2:1 (2:0), Honvéd Korvin SE—Gyöngyösi Bányász 1:0 (1:0), Apc—Gyöngyösi Vasutas 2:1 (1:0), Hatvani VSE—Szűcsi 2:0 (2:0), Tiszafüred—Hatvani Kinizsi 1:3 (0:2), Bélapátfalva—Rózsaszent- márton 2:2 (1:1), Heves—Egri Elő­re 2:1 (2:0), Lőrinci—Egri Dózsa II. 1:0 (1:0). Ajtai kétszer is a padlóra ke­rült, s ez eilég volt a győzelem megszerzéséhez. 2:2. Pehelysúly: Vitányi a máso­dik menetben feladta Dancsi ellen. Kiegyensúlyozott első menet után a mérkőzés előtt közel másfélkilós fogyasztásra kényszerült egri fiú fokozato­san elkészült erejével. 2:4­Könnyűsúly: Barta—Vanó döntetlen. Nagy mérkőzés volt! Kemény ütésváltást és hatalmas küzdelmet láthatott a közönség. Az állóképesebb Vanó valamivel közelebb állt a győzelemhez. 3:5. Kisváltósúly: Pogonyi-— Oláh II. döntetlen. A sokat ütő egri ökölvívó az első me­netben nagy fölényre tett szert, s ezt a fölényt Oláh II. a harmadik menetben csak egé­szen kis arányban tudta csök­kenteni. Pogonyit a bírák nyilvánvaló tévedése fosztotta meg a megérdemelt győze­lemtől. 4:6. Váltósúly: Kiss pontozással győzött Balogh ellen. Eléggé óvatos külharcot hozott a két fiú találkozója, Balogh vala­mivel többet ütött, a bírák mégis Kisst hozták ki győztes­nek. 6:6. Nagyváltósúly: Kocsis pon­tozással nyert Oláh I. ellen. 8:6. Középsúly: Gulyás ellen Ko. perla feladta. 10:6. Félnehézsúly: Fodor ellen Novák feladta. 12:6. Nehézsúly: A Dózsa nem in­dított versenyzőt, így Bibók mérkőzés nélkül győzött. 12:8. A mérkőzéseket Molnár, Semsák és Tóth vezette. m Apróhirdetések ELADÓ 250-es, jó karban levő fe­kete Pannónia, fizetési kedvez­ménnyel, sürgősen. Gyöngyös, Török Ignácz utca 15. szám. A HEVES megyei Közegészség- ügyi Állomás igazgatója (Eger, Mártírok tere 1.) pályázatot hirdet E. 408. vezető-könyvelő I. állásra. Az állás államháztartási számvi­teli (KALÁSZ) szakképesítéshez kötött. Erkölcsi bizonyítvány szük­séges. Lakást biztosítani nem tu­dunk. A megfelelő okmányokkal felszerelt pályázati kérvényeket a hirdetmény megjelenésétől számí­tott 15 nap alatt á fenti címen lehet benyújtani. ÉRETTSÉGIZETT, gépírásban jártas leányokat adminisztratív munkára alkalmaz, napi hatórás munkaidővel, havi 800 forint + 30 százalékos veszélyességi pótlékkal a TBC Gondozóintézet, Eger, Egészségház. Jelentkezés szemé­lyesen, csütörtöki és szombati na­pokon. Vasárnap Egerben rendezték meg a termelőszövetkezeti spartakiád atlétikai és teke megyei döntőjét. Képünk: a 100 m férfi síkfutás rajtját ábrázolja» SÖTÉT hálószobabútor eladó. Eger, XHE. kér. I. sz. lakótelep, II. ép. B. lépcsőház, I. em. 1. aj­tó. Megtekinthető 14 órától min­dennap. O CT A VIA Super áron alul sür­gősen eladó. Eger, Csiky utca 41. szám. ÜJ VÍZVEZETÉK beszerelést és javítást vállalok. Sárdi, Eger, Pe­tőfi utca 1. Telefon: 56-08. KÖNYVKATALÓGUST kérhet, postán rendelhet, cserélhet köny­veket. ANTIKVÁRIUM, Budapest, xn.í Kiss János altb. utca 54. KÜLÖNBÉ J ÁR ATÜ bútorozott szobát keres Eger belterületén technikus. Címeket a Gyöngyösi Hirdetőbe kérem. A VÁMOSGYÖRKI Szociális Otthon felvesz azonnali belépésre 1200 forint havi fizetéssel (vil­lanymotorokhoz, háztartási gé­pekhez, vízvezetékhez értő és mezőgazdasági munkákban jár­tas) dolgozót. Valamint 1050 forint havi fizetéssel 1 fő kocsist. SKODA Octavia Super kifogás­talan, eladó. Megtekinthető: Eger, Park Szálló portán, Salamon Pál. Kedden, szerdán és csütörtökön délután 4—7-ig. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Papp János Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tótb József Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Ierjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál 6i kézbesítőknél.