Népújság, 1962. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-29 / 201. szám

6 NÉPÜJSÁG 1962. augusztus 29., szerda Két honvéd-csapat az élen a megyei labdarúgó-bajnokságban Már csak Tiszafüred és a Szűcsi Bányász nem szerzett pontot A megyei labdarúgó-bajnokság negyedik fordulója is lezajlott. Va­sárnap a Honvéd Zalka SE Tisza­füreden aratott 9:0-ás győzelme és az Egri Spartacus Hatvanban elért döntetlenje szol­gáltatta a legna­gyobb meglepe­tést. Formába lendült a Hevesi MEDOSZ, amely a Gyöngyösi Vas­utas együttesét fektette kétváll- ra 5:0 arányban, s jól játszott az Egri DóZsa tarta­lék-együttese is, amely könnyedén győzte le a Hatvani Kinizsi együt­tesét, s győzelme akár nagyobb is lehetett volna. Az Egri Előre küz­delmes mérkőzésen szerezte meg a bajnoki pontokat a Rózsaszentmár- ton elleni mérkőzésen, míg a Gyöngyösi Bányász Bélapátfalván is megőrizte pontveszteség-nélkülí- ségét. A Honvéd Korvin SE-Recski Bányász találkozón a szerencsésebb verpelétiek diadalmaskodtak, a 3:2-es apci győzelemmel véget ért Apc-Füzesabony mérkőzés az utolsó percek sportszerűtlen, fe­gyelmezetlen jeleneteivel fejező­dött be. A Szűcsi Bányász újonc­csapata a vártnál jobban helytállt Lőrinciben. Honvéd Zalka SE— Tiszafüred 9:0 (4:0) Tiszafüred, 500 néző. Vez.: Rigó. Honvéd: Ambrus — Köves, Czu- 1er, Farkas — Szonda, Murányi — Kardos, Csányi, Bócsik, Czúzda, Osváth. Edző: Szalontai Béla. Tiszafüred: Tóth II. - Szeleczki, ‘‘Tóth I., Boros — Remenyik, Ferge - Csorna II., Balogh I., Kiss, Ig- nácz, Oláh. Edző: Gomfyácsi Zoltán. kapusuknak és a helytelen felfo­gásban játszó szélső-hátvédeknek köszönhetik vereségüket. A döntet­len igazságosabb lett volna. Jók: Vörös, Juhász, Borosi, pethes, Eperjesi, illetve Kriskó (a mezőny legjobbja), Molnár, Barta. Bolyki kielégítően vezette a mér­KUDLÁK ISTVÁN Apci Vasas— Füzesabony 3:2 (1:0) Apc, 1000 néző. Vez.: Bacsó. Apc: Pandúr — Bagó, Csirke, Mihályi — Hegedűs, Kovács — Fá- czán Z., Balogh, Bendik, Kiss, Rácz. Edző: Bagó József. Füzesabony: Bocsi — Bernáth II., Kiss, Jaskó — Bernáth I., Túróczi — Erős, Csontos, Gál, Zajácz, Gu­lyás. Edző: Hajnal István. Lanyha első félóra után változa­tos játék alakult ki. A 35. percben Rácz elfutott a védők mellett és beadását a jó ütemben érkezett Fáczán a hálóba lőtte. 1:0. A 41. percben az apci védők szabálytala­nul szerelték Csontost, a 16-oson belül. Gulyás DüntetŐjét Pandúr szögletre hárította! Szünet után füzesabonyi rohamok következtek, a gyors Gulyás több­ször is zavarba hozta a védőket. Az 52. percben mégis hazai gól kö­vetkezett: Bendik fejese jutott a hálóba. 2:0. Nem sokkal később Bernáth I. révén szépített Füzes­abony, sőt a nagy hajrába kezdő vasutasok a 83. percben Zajácz góljával kiegyenlítettek. A hátra­levő időben sajnálatos módon el­durvult a játék, Csontos a kiállí­tás sorsára jutott. A győztes gól egy perccel a befejezés előtt Rácz fejeséből esett. Jók: Pandúr. Mihályi, Fáczán A nagy lendülettel kezdő Honvéd j Bendik Rácz, illetve Bocsi, Bernáth már a 2. percben vezetést szerzett | I., Zajácz, Gulyás. a jól játszó Osváth révén. 1:0. Nem1 Bacsó megfelelően vezette a sokkal később Bócsik kapáslövése mérkőzést ® vezette a jutott a hálóba, majd a 32. és a 38. ■ percben ismét a rendkívüli gólké-i oes középcsatár volt eredményes, j 4:0. Szünet után a Honvéd iskolajáté- j kot mutatott be a szétesően és dónként túl keményen játszó tiszafürediek ellen. A további gólok l sorrendje: 57. perc Osváth, 70. perc Bócsik, 76. perc Bócsik, 79. perc Osváth, 83. perc Csányi. A Honvéd akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jók: Az egész csapat, illetve Ig- nácz és a hátvédhármas. Rigó egy gólt nem adott meg a Honvéd javára, ettől eltekintve, jól vezette a mérkőzést. (M. t.) Hevesi MEDOSZ— Gyöngyösi Vasutas 5:0-(2:0) Heves, 400 néző. Vez.: Zagyvái. Heves: Nagy I. — Laboda, Frank, >Jagy F. - Gombaszegi. Nagy S.,— ?ehér, Balogh, Burovincz, Bese- nyei, Vermes. Edző: Nagy Ferenc. Gyöngyös: Gyóni - Patócs, Ma- 4ár, Ivádi — Barna, Geiger - Bella, 'lédéi, Varga, Szécsényi, Juhász. — Edző: Ivádi László. A hazaiak rögtön az elején há­rom nagy gólhelyzetet hagytak ki- íasználatlanul, s fölényük csak a i4. percben ért góllá, amikor Ba- ogh labdájával Burovincz ugrott ki és a védők kíséretében a kifutó Gyóni mellett a sarokba gurított. 1:0. Jó iramú, kiegyensúlyozott küz­delem alakult ki, egy gyors hazai támadás végén a kitörő Besenyei lövése talált a hálóba. 2:0. Szünet után rögtön gólt ért el a hazai csapat: az 53. percben Ver­mes lőtt a hálóba. 3:0. A teljesen beszorult vasutas-csa­pat kedvetlenül és. fáradtan ját­szott tovább. A 63. percben Bese­nyei volt eredményes, majd a 72. percben Burovincz állította be a végeredményt. 5:0. A Hevesi MEDOSZ győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Nagy Nagy F.. Besenyei, illetve Geiger, Bella, Szécsényi.' Zagyvái jól kézben tartotta a vé­gig sportszerű mérkőzést. NAGY FERENC Gyöngyösi Bányász— Bélapátfalva 2:1 (1:1) Bélapátfalva, 200 néző. Vezette: Bolyki. Bányász: Kiss — Varga I., Vörös, Farkas - Juhász, Boros! - Pethes’ Varga H., Sőregi, Morvái, Eperjesi. Edző: Héthy László. Építők: Bajzáth — Erdélyi. Kris- kó, Holló — Kéri, Kelemen — Kiss, Molnár, Antal, Barta, Horváth. - Edző: VJ éber L. A 12. percben a hazaiak szerez­tek meg a vezető gólt: Barta lab­dájával Molnár tört ki a védők mellett és laposan a hálóba lőtt. 0:1. Bélapátfalva nem sokáig örülhe­tett a vezetésnek, mert a 20. perc­ben Eperjesi 16 méterről leadott lövése a meglepett Bajzáth mellett a bal sarokba jutott. l:i. A félidő további részében hazai támadások gördültek a pályán, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. Szünet után is az Építők kezdtek Jobban. A 48. percben Molnár fölé lőtt, majd Kiss közvetlen közelről ugyancsak fölé rúgta a labdát. Esett a játék irama, fokozatosan a Bányász vette át a kezdeménye­zést. A mérkőzést eldöntő gól a 76. percben esett, amikor Eperjesi lö­vése Bajzáth melléről Pethes elé pattant, s a szélső közelről a kapu közepébe vágta a labdát. 2:l. A hazaiak gyenge napot kifogó KOMAROMI TIBOR Egri Dózsa II.— Hatvani Kinizsi 4:0 (2:0) Eger, 1000 néző. Vez.: Bodö. Eger: Szűcs — Lisztóczky, Mészá­ros, Baranyai — Ivádi, Gerencsér — Sós, Szabó, Tardi, Boros, Póta. — Edző: Juhász A. Hatvan: Bata — Garami, Schmidt, Sárközi — Koczka, Barna — Zámbó, Thomann, Román, Boronkai, Pet- rovics. Edző: Seres Gyula. A jelentős játékerőt képviselő és jó formában levő egri csapat kez­dettől fogva fölényt harcolt ki, a lassan mozgó és szétesően játszó cukorgyáriakkal szemben. A győ­zelmi arány nagyobb is lehetett volna, bár a hatvaniaknak is akadt helyzetük. Jók: Lisztóczky, ivádi. Mészá­ros, Póta, illetve Bata,' Zámbó, Garami. Bodó játékvezető küönösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést. Egri Előre— Rózsaszentmárton 3:1 (1:1) Eger, 500 néző. Vez.: Fülöp. Előre: Korsós — Lezsák, Mata, Vass - Szász, Palotai — Pintér, Tóth. Huszár, Petrányi, Armos. — Edző: Nagy András. Bányász: Mátra - Halász, Kazl, Patai — Táj ti, Dorner — Imre III., Papp, Gubis, Báti, Imre II. Edző: Túrán István. Kiegyensúlyozott küzdelemben, a 12 percben váratlanul a vendégek szereztek vezetést: tömörülés után a lesen álló Gubis elé került a labda, aki a kimozduló Korsós fö­lött a hálóba emelt. 0:1. A megzavarodott Előre majdnem újabb gólt kapott, Papp három csel után közvetlen közelről az ol­dalhálót találta el. A közlekedésiek a 25. percben egyenlítettek: a kitörő Huszár le­rázta magáról védőit, és baloldalra kisodródva, a jobb sarokba lőtt. l:l. A félidő hátralevő részében a vendégek mezőnyfölényét láthatták a nézők. Szünet után, az 50. percben Tajtit után rúgásért kiállították. Feljött az Előre és a 60. percben Huszár ré­vén 2:l-es vezetésre tett szert. Ez­után Huszár megsérült, és rövid idő múlva végleg elhagyta a pá­lyát. A mérkőzés sorsa a 70. perc­ben dőlt el, amikor Mátra a 16-oson kívül lábbal mentett, a labda azon­ban csak Pintérig jutott el, aki ügyesen az üresen maradt kapuba ívelte. 3:1. A 88. percben Kazit feleselésért kiállították. Az Előre győzelme, a második félidőben nyújtott teljesítménye alapján, megérdemelt. Jók: a hátvédhármas, Palotai, Huszár, Armos, illetve Dorner (a mezőny legjobbja). Papp, .Báti, Im­re II. Fülöp a szokottnál gyengébb for­mában vezette a mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ Honvéd Korvin SE— Recski Bányász 2:1 (1:0) Verpelét, 2500 néző. Vez.: Sre). Honvéd: Hutter - Hadobás, Ko­vács, Kozma — Bákai, Bakonyi — Fodor, Balázs, Szabó, Bató, Kato­na. Edző: Dombóvári János. Recsk: Földi - Kovács, Bódi I., Bódi II. — Ma rúzs I., Maruzs II. — Tarjányi, Tóth, Horváth, Orosz, Puporka. Edző: Mészáros Bertalan. A két veretlen csapat küzdelmét nagyszámú nézősereg tekintette meg. A hazai csapat kezdett job­ban, a 12. percben Bakonyi lövése a kapufán csattant, a másik olda­lon Hutter nagy bravúrral hárította szögletre Puporka lövését. Ezután mindkét részről egy-egy lesgól kö­vetkezett, majd a mezőnyfölényt kiharcoló hazaiak a 33. percben Bató fejesgóljával megszerezték a vezetést. 1:0. Szünet után sem változott1 a já­ték képe, a vendégek fokozatosan 6aját térfelükre szorultak. Az 55. percben Bódi 1. átadását Bató öt méterről lőtte a hálóba. 2:0. A. 70. perctől a hazaiak engedtek az iramból, s ezt a recskiek ered­ményesen használták ki: Maruzs II. szabadrúgása a sorfal felett szánt a hálóba. 2:1. A helyzetek alapján Verpelét győzelme megérdemelt. Jók: Hutter, Kovács, Kozma, Bató, Szabó, illetve Földi, Bódi 11., Maruzs II., Puporka, Orosz. A játékvezető apróbb tévedései nem befolyásolták az eredmény kialakulását. VITÉZ DEZSŐ Lőrinci— Szűcsi Bányász 2:0 (1:0) Lőrinci, 600 néző. Vez.: Nagy D. Lőrinci: Hegyi - Kundrád, Ocs- kó, Nagy — Gubola, Szűcs — Bor, Kiss, Kerek, Lőrincz II., Hartmann. Edző: Nagy Imre. Szűcsi: Maka — Fáczán, Kovács, Laczik — Hordós, Prauda — Hege­dűs, Kardos, Lakatos, Korponai, Kún. Edző: Tarr Béla. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, a lőrinci csatárok tudo­mánya azonban a 16-os vonalánál elfogyott. A vendégek inkább hosz- szú átadásokkal próbálkoztak, He­gyinek két ízben is merész kifu­tással kellett tisztáznia Kun, majd Lakatos elől. Az első gól a 38. percben esett, amikor Kerek jó labdával ugratta ki Kisst és a csa­tár 8 méterről a jobb sarokba lőtt. 1:0. A második félidő csapkodó já­tékkal telt el, a játékosok szinte egymás hibájából éltek. A mérkő­zés sorsa a 65. percben dőlt el: Lőrincz II. egyéni játék után lőtt a hálóba. 2:0. A végig alacsony színvonalú mérkőzésen Lőrinci biztosan győ­zött. Jók: Kundrád (a mezőny leg­jobbja), Gubola, illetve Kovács, Laczik, Kún. Srej jól vezette a mérkőzést. BOZSIK FERENC * Hatvani VSE— Egri Spartacus 1:1 A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Honvéd ZSE 4 4 __ _ 21 : 1 8 2. Honvéd KSE 4 3 1 — 12: 2 7 3. Gy. Bányász 3 3 — 5: 2 6 4. Recsk 4 3 — 1 9: 5 6 5. FVSC 4 2 1 1 6: 4 5 6. Egri Előre 4 2 — 2 12: 5 4 7. H. Kinizsi 3 2 — 1 6: 3 4 8-9. HVSE 4 — 4 — 3: 3 4 8-9. E. Spart. 4 1 2 1 4: 4 4 10. Heves 4 1 1 2 6: 6 3 11. Lőrinci 4 1 1 2 3: 6 3 12. Gy. Vasutas 3 1 1 1 2: 5 3 13. Apc 4 1 1 2 4:10 3 14. R-márton 4 1 — 3 3: 7 2 15. Bé-falva 4 1 — 3 4: 8 2 16. Szűcsi B. 3 — — 3 1:13 — 17. T-füred 4 — — 4 0:17 — Egri Dózsa II. 4 2 1 1 10:10 5 SPORTHÍREK A hatvani járási labdarúgó­szövetség szeptember 21-től gya­korló játékvezetői tanfolyamot in­dít. A szövetségnek az a célja, hogy biztosítsa a játékvezetők utánpótlását. — Az országos vidéki atlétikai bajnokság során Heves megye 14 ponttal a 13. helyet szerezte meg. — Mátraháza környékén ren­dezték meg a Honvéd Kupa tájé­kozódási természetjáró versenyt. A férfiaknál őrsi győzött, míg a nőknél Mauspart szerezte meg a győzelmet. — A füzesabonyi JTST mellett működő agitációs és propaganda bizottság sportszerűségi versenyt írt ki a járási labdarúgó-bajnok­ságban részvevő csapatok számá­ra. A csapatokat a játékvezetők pontozzák, s a bajnokság végez­tével a legsportszerűbb labdarúgó­csapat elnyeri az agitációs és propaganda bizottság díszes ván­dorserlegét. — A labdarúgó bajnoki mérkő­zések legkésőbbi kezdési időpont­jai a következőké augusztus 16-tól 31-ig 16,30 óra, szeptember 1-től 15-ig 14 óra, szeptember 16-tól 30-ig 15,30 óra. Október 1-től 15-ig 15 óra. Október 16-tól 31-ig 14,30 óra. November l-től I5-ig 14 óra. November 15-től 30-ig 13,30 óra és december l-től 15-ig 13,30 óra. — A megyei LSZ fegyelmi és intézőbizottsági határozatiból: Huszti Sándor (Egri Sportiskola) minősítési igazolványát érvényte­leníti, mert az igazolványt sport­orvosi engedély meghamisítása céljából szétszedték és lapjait ki­cserélték. Hasonló okok miatt semmisítették meg Papp Miklós (Novaji Tsz SK) igazolványát is. — Az egri Dózsa labdarúgó szakosztálya vasárnap, megfelelő számú jelentkező esetén külön- buszt indít a budapesti, Bp. Spar­tacus—Egri Dózsa NB Il-es labda­rúgó-mérkőzésre. A részvételi díj 60 forint. Jelentkezni csütörtökön délig lehet a stadion irodájában Tóth Zoltánnál, vagy a KISZ- bizottságon Takács Ferencnél. — Az Egri Dózsa csapata szer­dán délután 16 órakor barátságos mérkőzést játszik a Nagybátonyi Bányász együttesével. Felvételi hirdetmény A Pallagi Felsőfokú Mező- gazdasági Technikum levelező tagozata felhívja mindazok fi­gyelmét, akik felsőfokú állat- tenyésztési szaktechnikusi ké­pesítést kívánnak szerezni, kérhetik felvételüket a fenti iskolába. Felvételi feltételek: középis­kolai érettségi, vagy képesítő bizonyítvány, ötéves szakmai gyakorlat, munkaadói javas­lat, 24. életév betöltése, sike­res felvételi vizsga. Á jelentkezők felvételi lap­pal jelentkeznek, amelyhez csatolni kell: érettségi, vagy képesítő bizonyítványt, önélet- rojzot, orvosi igazolást, válla­lati javaslatot, születési anya­könyvi kivonatot. Tanulmányi idő három év. Az iskola elvégzése után a hallgatók felsőfokú szaktech­nikusi oklevelet kapnak és kedvezményesen folytathatják tanulmányaikat más agrár fel­sőoktatási intézményekben. Évi tandíj 150 forint. Felvér teli vizsga tárgya: biológia, kémia. Jelentkezési lap az iskolánál kérhető. A jelentkezés (okmányok be­küldésével) határideje: szep­tember 15. Felsőfokú Mezőgazdasági Technikum állattenyésztési szak. Debrecen—Pallag Az Egri Dózsa úszói nagy fölénnyel nyerték a vidéki úszóbajnokság pontversenyét Az 1962. évi orszá- szágos úszóbajnok­ság küzdelmeit Bé­késcsabán bonyolí­tották le, az újon­nan épült verseny- uszodában. A baj­nokságon 32 sport­kör, mintegy 600 úszója vett részt. Az Egri Dózsa verseny­zői a várakozásnak megfelelő, kitűnő teljesítményt nyújt­va, hatalmas fö­lénnyel nyerték a pontversenyt a Debreceni VSC és a Pécsi Dózsa előtt. Eredmények. Férfiak. 100 m gyors: 1. Filep (Szentes) 59,2. 2. Mártonffy (E. Dózsa) 59,3. 400 m gyors: l. Mártonffy 4:48,8, 2. Haraszti II. (Szentes) 4:49,9. 400 m vegyesúszás: 1. Kuczora (Szolnok) 5:40,1. 200 m pillangó: 1. Bonyár (Pé­csi Dózsa) 2:35,6. 200 m hát: 1. Szabó (DVSC) 2:29. 200 m mell: 1. Fábián Béla (Egri Dózsa) 2:48,6. 4x100 m vegyesváltó: 1. Egri Dó­zsa (Szőllősi, Fábián, Bánhidi, Mártonffy) 4:38,7, 2. SZEAC 4:39,4. 4x200 m gyorsváltó: 1. Egri Dó­zsa (Mártonffy, Ali, Fülöp, Bán­hidi) 9:24,8, 2. DVSC 9:40,4. 50 m újonc mell: 3. Mihalik (E. Dózsa) 41,1. 50 m újonc pillangó: 1. Perényi (Szolnok) 33,2, 2. Csikász (Egri D.) 33,4. 50 m újonc fiú gyors: 1. Csikász (Egri Dózsa) 29,9, 2. Perényi (Szol­nok) 31, 3. Mikó (E. Dózsa) 32. Nők. 100 m gyors: l. Szabó (DVSC) 1:12,4, 2. Márisch (E. Dózsa) 1:15,4. 400 m gyors: 1. Szabó (DVSC) 5:56,5, 2. Bükki (Szeged) 6:01,2; 3. Márisch (E. Dózsa) 6:06,9. 400 m vegyesúszás: 1. Bobori Zsuzsa (E. Dózsa) 6:29,2, 2. Rin- gelhann K. (Egri Dózsa) 6:29,4. 200 m mellúszás: 1. Bobori Zs. (Egri Dózsa) 30:6,1, 2. Kármán (Pécsi Dózsa) 3:08,3, 3. Oláh (Egri Dózsa) 3:08,5. 4x100 m gyors váltó: 1. Egri Dó­zsa (Oláh, Márisch, Bobori, Rin- gelhann) 5:06,8, 2. Pécsi Dózsa 5:13,4. 4x100 m vegyesváltó: 1. DVSC 5:35,4, 2. Pécsi Dózsa 5:39,4, 3. Egri Dózsa (Török, Bobori, Ringelhann, Márisch) 5:41,5. 50 m leány újonc mell: 3. Vár­konyi (Egri Dózsa) 43,2. 50 m újonc leány pillangó: 1. Szalay (Pécs) 38,3, 2. Várkonyi (Egri Dózsa) 42,1. 50 m újonc leány gyors: 1. Tóth (Békéscsaba) 34,3, 2. Kosztolnyik (Egri Dózsa) 34,7. 50 m újonc leány hát: 1. Szalai (Pécs) 39,9, 2. Kosztolnyik (E. Dó­zsa) 41,8, 3. Várkonyi (Egri Dózsa) 42,1. A vidéki bajnokság pontverse­nyének végeredménye: 1. Egri Dózsa 230 pont, 2. DVSC 145, 3. Pécsi Dózsa 136, 4. Pécsi Urán 91, 5. Szegedi AK 58, 6. Szolnoki Dó­zsa 57 ponttal. '■uiiiiiiiiiiuiHiiiiMitiiiiiMiniiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiraiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiawiiiii TERMELŐSZÖVETKEZETEK! TERMELŐSZÖVETKEZETI TAGOK! FIGYELEM! Úi boroshordót kedvezményes áron ajánlunk 600—100 literesek 3,00 Ft/Iiter egységáron 100—200 literesek 4,30 Ft/liter egységáron Megtekinthető a központi telepünkön. HÉV ESI ÉPÍTŐ ÉS JAVÍTÓ KTSZ Heves, Fő út 39. Termelőszövetkezetek! Termelőszövetkezeti tagok, egyéni termelők, állattartók ! Változatlan átvételi árakkal, kedvezőbb fel­tételekkel megkezdődött az 1963. évi szerződéses sertéshizlalási akcióban a szerződéskötés Az akció keretében szerződés köthető minden meglevő, jó csontozató, hizlalásra alkalmas süldőre. A leszerződött sertés-darabonként 150 kg takarmányt biztosítunk kedvezményes áron, a háztáji és egyéni termelők részére. A leszerződött sertéseket 1963. január l-től az alábbi súlyban és árakon vesszük át: 100—120 kg súlyú fehér hússertésért 15,70 Ft 120 kg feletti súlyú fehér hússertésért 16,50 Ft 100—130 kg súlyú hús- és húsjellegű sertésért 15,30 Ft 130 kg feletti súlyú hús- és húsjellegű sertésért 16,20 Ft 120—140 kg súlyú zsír- és zsírjellegű sertésért 15,20 Ft 140 kg feletti súlyú zsír- és zsírjellegű sertésért 16,— Ft 110 kg és ezen felüli súlyú, tenyésztésbe fogott koca, vagy kanlott sertésért 14,50 Ft Előleg: termelőszövetkezeti tagok és egyéni termelők részére, sertés-darabonként 400 Ft. Termelőszövetkezetek, a szerződés alapján, rövidlejáratú hitelt vehetnek igénybe és a fenti árakon felül az eddi­giekhez hasonló nagyüzemi felárat is kapnak. Az akció feltételeiről részletes tájékoztatást az Állat- forgalmi Vállalat helyi megbízottja, vagy a helyi kiren­deltség nyújt; SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT Szőlőtermelők figyelem! Szőlőre és mustra MÁR CSAK SZEPTEMBER 1-1G LEHET értékesítési szerződést kötni! Szerződéskötéseket pincészeteink és felvásárlási felelő­seink végzik. EGER—GYÖNGYÖS VIDÉKI ÁLLAMI PINCEGAZDASÁG £jjj: Apróhirdetések AZONNALI belépésre keresünk mérlegképes főkönyvelőt a jász- fényszarui Vegyesipari Ktsz-hez. Jelentkezés személyesen. Erkölcsi bizonyítvány és önéletrajz, vala­mint végzettségi okmányok szük­ségesek. Lakást biztosítani nem tudunk. Felvétel esetén az úti­költséget megtérítjük. BUDAPESTI Zeneművészeti Fő­iskolát végzett, tanári oklevéllel és nagy gyakorlattal rendelkező zon­goratanár tanítást vállal. Cím a kiadóhivatalban. 125-ÖS, SZÜRKETANKOS motor- kerékpár nagyon jó állapotban, olcsón eladó. Érdeklődni: Eger, Dobó tér 7. Fodrászüzlet. KIFOGÁSTALAN állapotban le­vő fekete Pannónia sürgősen, ol­csón eladó. Cím: Gyöngyös, Tűz utca 10. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Papp János Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 33. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger; Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. ÖTLÉPCSÖS, 2 colos, benzin- meghajtásos szivattyú eladó. Eger; Szúnyog-köz 5. Telefon: 59-08. 2 SZOBA, konyha, speiz, veran­da, 12 m-es mellékhelyiséggel, családi ház, beköltözhetően eladó. Eger, Bethlen utca 52. Köziiletek, állami vállalatok! Elfekvő készletünkből az alábbi anyagokat kínáljuk fel megvételre: különböző méretű acé­lok, vegyszerek, építési anyagok, villamossági és vízvezetékszerelési cik­kek és egyéb anyagok. Érdeklődni az Egri Dohánygyár kereskedelmi osztályán. — Telefon: 11—40/107. szám.