Népújság, 1962. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-28 / 200. szám

6 NÉPÜJSÁG 1962. augusztus 28., kedd A labdarúgó NB II-ért: Szép győzelem, javuló játék és végre gólok .. . Egri Dózsa— Salgótarjáni Kohász 4:1 (1:0) Eger. 3500 néző. Vez.: Kaposi. Eger: Papp — Szász, Kiss I., Ré­vász — várallyay, Hanus — Handó, Bcstai, Hídvégi, Üsztöke, Csizma­dia. Edző: Molnár Péter. Salgótarján: Láng — Kovács, Ki- risics, Boldvai I. — Rigó, Havasi — Bablena, Boldvai II., Nyerges, Kul­csár, Rozgondi. Edző: Takács D. Kezdetben eny- he salgótarjáni f mezőnyfölény L alakult ki, majd fokozatosan fel- v jött a Dózsa, és A c magához ragadta fej @ kezdeményezést. A 17. percben pa- rázs jelenetek adódtak a Ko- hász kapuja előtt, a védők csak nehezen szaba­dítottak fék a másik oldalon az egri védelem súlyos hibájából Nyerges került jó helyzetbe, de mellé lőtte a labdát. A következő percben Bostai szögletét Hanus előrevetődve fejelte kapura, de a gólvonalon álló Havasiban elakadt a labda. Eléggé jó iramú, változatos küz­delem folyt a pályán, egyre job­ban érett az egri csapat gólja. A 25. percben Üsztöke, senkitől sem zavartatva, az üres kapu fölé lőtt, de aztán a 29. perc meghozta a vezetést: formás támadás végén, a lesgyanús helyzetben levő Üsztöke kapta a labdát, és az elmozduló kapus mellett élesen a bal sarokba továbbította. 1:0. Ellentámadás során Nyerges feje­sénél Papp már verve volt, Hanus azonban a gólvonalról vágta visz- sza a labdát. A félidő vége felé Salgótarján nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésre, mégis a Dó­zsának akadt helyzete: a kiugró Üsztöke elől Láng lábravetődve szerezte meg a labdát. A második félidőben a kitűnő erőnléttel rendelkező egri csapat fokozatosan jelentős fölényt har­colt ki a mindinkább visszaeső vendégekkel szemben. A 48. perc­ben Üsztöke remek keresztlabdájá­val Handó villámgyorsan kiugrott és futtából a kapu jobb alsó sar­kába lőtt. 2:0. Nagyszerű támadás, nagyszerű befejezés! Alig telt el egy perc, ismét a Kohász hálójában táncolt a labda: Várallyay 22 méteres szabadrúgása nyomán a labda átszállt a szétreb- bénő sorfalon és a meglepett ka­pus mellett a hálóba jutott. 3:0. Ezekben a percekben lendülete­sen, és szemre is szépen játszott az egri csapat, a nézőtéren gya­korta csattant fel az elismerést jel­ző taps. A 76. percben váratlanul szépített a vendégcsapat: a Kohász egy sza­badrúgásánál elmélázott az egri védelem és a kiugró Kulcsár közel­ről a bal sarokba gurította a lab­dát. 3:1. A kapott gól nem szegte kedvét a Dózsának, amely továbbra is lágy lelkesedéssel rohamozta a Kohász kapuját. Egy jó támadás végén Bostai lö­vése a hálóban kötött ki, a játék­vezető azonban előzőleg - szerin­tünk tévesen - kezezést látott. A 70. percben végleg* megpecsételő­dött a vendégek sorsa: üsztöke két védőt is kicselezett, majd egészen baloldalra keveredve, éppen hogy csak kapura tudta pöccinteni a labdát, amely az egyik védő lábát érintve, jutott át a gólvonalon. 4:1. A két csapat találkozóján az Egri Dózsa örvendetes forma javu­lásról tett bizonyságot. A közön­ség nemcsak a győzelemmel és a szép gólokkal, de az együttes ki­tűnő erőnlétével, s időnkénti gyors, korszerű támadójátékával is elégedett lehetett. A kihagyott helyzeteket tekintve, a gólarány jóval nagyobb is lehetett volna. Egyénileg Papp kitűnően védett, a gólról nem tehet. Kiss I. szemé­lyében találjuk a mezőny legjobb A megyei labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában érdekes, változatos küzdelmekre került sor. A két szomszédvár, a Honvéd Kor­vin SE és a Recski Bányász küz­delméből a valamivel szerencsésebb Honvéd került ki győztesen. Az Egri Előre értékes győzelmet ara­tott a feltűnően rosszul rajtoló és immár harmadik vereségét elszen­vedő Rózsaszentmárton ellen. A táblázat éllovasa, a Honvéd Zalka SE Tiszafüreden „lehengerelte'* a hazai csapatot, amely nagyfokú fel­készületlenségről, s főleg kedvet­lenségről tett ezúttal is tanúbizony­ságot. Meglepetésre az Egri Sparta­cus döntetlent ért el Hatvanban a — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: U. Dózsa—DVSC 2:2, MTK— Honvéd 2:2, Dor9g—Pécs 1:2, ,SBTC—Győr 4:2, Tatabánya— Komló 3:0, Szeged—Szombathely 1:0, Vasas—Ferencváros 2:0. — NB H-es eredmények. Keleti csoport: Ózd—Egyetértés 2:1, Ganz-MA VÁG—Előre 4:2, Miskolc —Diósgyőr 1:1; Szolnok—Borsodi Bányász 2:1; SZVSE—Nyíregyháza 2:2, Láng—Kecskemét 2:2, DEAC— Bp. Spart. 1:0. Nyugati csoport: Dunaújváros—EVTK 2:2, Szállítók K. Lombik 1:0, MTE—ZTE 2:1, BVSC—Budafok 2:1, Sz-íehérvár— PVSK 5:0, Győri MAV—Kaposvár 0:0, Csepel Autó—Oroszlány 2:2. — Ez történt még az NB Ill- ban: Nagykálló—Szuhavölgy 1:0, Kazincbarcika—Rudabánya 2:0, Nyíregyháza—D. GÖCS 2:1; Haj­dúszoboszló—Somsály 3:0, D. Dó­zsa—Fővárosi Autóbusz 0:0. — Prágában a nemzetközi ka- jak-kenu-versenyen a magyar Szőllősi—Fábián pár nyerte a 10 ezer méteres futamot. játékosát, de Révász teljesítménye sem maradt sokban mögötte. Szász jól egészítette ki a védelmi hár­mast. A fedezetpár az elmúlt va­sárnapi játékot tekintve, javuló formát mutatott, megfelelő kapcso­latot teremtett a védelem és a tá­madósor között. A támadósorban a nagy területen játszó, jól cselező és gólveszélyes Üsztökét említjük első helyen. Handó és Hídvégi nagy gyorsaságával sokszor megoldha­tatlan feladatot jelentett az ellenfél védői számára. Bostai mindjobban magára talál, végre ismét láthat­tunk tőle néhány bombalövést. Csizmadia igyekezett részt venni az összjátékban. Kaposi játékvezetőnek sok téves ítélete akadt. (- dy) HVSE ellen, a másik hatvani csa­pat, a Kinizsi bemutatkozása Eger­ben, nem sikerült, a jól játszó Dó­zsa II. könnyedén fektette kétváll- ra. Továbbra is jól szerepel a Gy. Bányász, amely Bélapátfalva ottho­nából vitte haza a két pontot. EREDMÉNYEK: Honvéd Korvin SE—Recsk 2:1 (1:0), Apc—Füzes­abony 3:2 (1:0), Hatvani VSE-Egri Spartacus 1:1, (1:0), Tiszafüred­Honvéd, Zalka SE 0:9 (0:4), Bélapát- falva-Gyöngyösi Bányász 1:2 (l:l), Heves-Gyöngyösi Vasutas 5:0 (2:0), Lőrinci—Szűcsi Bányász 2:0 (1:0), Egri Dózsa II.—Hatvani Kinizsi 4:0 (2:0), Egri Előre—Rózsaszentmárton 3:1 (1:1). — A Bp. Honvéd atlétikai ver­senyén a legjobb eredményt Zsi- vótzky érte el, aki 68,09 méterrel nyerte a kalapácsvetést. — Az országos vidéki atlétikai bajnokság során Heves megye versenyzői néhány kitűnő ered­ményt értek el. A 10 km-es gya­loglásban a gyöngyösi Kiss Antal győzött, az egri Domonkos Erika 100 méteren 12,4-es idővel harma­dik, a 800 m női síkfutásban a hatvani Gyenes Katalin negyedik lett. — Az Egri MHS lövészei to­vábbra is nagyszerűen szerepel­nek az MHS országos lövészbaj­nokságán. Vasárnap a 90 lövéses kisöbű sportpuska összetett szá­mában az egri Sótonyi 803 körrel a második helyen végzett, míg a sportpisztoly ifjúsági 30 lövéses számban Mártonffy 261 körrel sze­rezte meg a bajnoki címet. Ugyan­csak nagy siker született a 60 lövéses férfi kispuska összetett számban, ahol Pápista lett az el­ső 550 körrel, míg Szakács 541 körrel a negyedik helyen végzett. Gólzáporos gyöngyösi győzelem a megyei labdarúgó-bajnokságban útik röviden... Két szép győzelem és két vereseg a labdarúgó NB lll-ban NB III-as csapataink szereplése 50 százalékos sikert hozott. Petőfi- bánya Kisterenyén harcolt ki érté­kes győzelmet, Egercsehi viszont otthonában szinte lelépte a Kisvár- dai Vasast. Az Egri Honvéd Pere­cesen 3:2-ig kitűnően tartotta ma­gát, utána azonban védelme súlyos hibákat vétett, s így alakult ki a 6:2 arányú vereség. Gyöngyösről a Miskolci MTE vitte haza a bajnoki pontokat, méghozzá megérdemel­ten. Petőfibánya— Kisterenye 1:0 (0:0) Kisterenye, 600 néző. V.: Tóth L. Petőfibánya: Kovács — Makalicza, Tóth n., Forgács — Tóth I., Takács- Plessek, Gáldi, Szarvas, Gelics, Bócsó. Edző: Takács László. Göröngyös, rossz talajú pályán, hazai támadások vezették be a mérkőzést, eléggé alacsony színvo­nalú, csapkodó játék alakult ki. Főleg a petőfibányai támadósor bá­gyadt mozgása volt szembetűnő, ennek ellenére a vendégek érhettek volna el gólt: a 2/i. percben Plessek elől biztos helyzetben elpattant a labda. Nem sokkal később a gyors szélső átemelte a kapuson a labdát, amelyet a kapufa mentett. Szünet után Petőfibánya igyeke­zett földre vinni a lab'dát, s táma­dásai az 53. percben góllá értek: Szarvas remek egyéni akció után lőtt a hálóba. l:0. Továbbra is hullámzó mezőny­játék .folyt, enyhe petőfibányai fö­lénnyel. A 80. percben Bócsó—Ge­lics támadás végén, ez utóbbi lövé­se a hálóba jutott, a játékvezető előbb gólt ítélt, majd a partjelző beintésére megváltoztatta ítéletét és les címén szabadrúgást rendelt el a hazaiak javára. A végén Kis­terenye nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésre, a petőfibányai véde­lem azonban magabiztosan állt a lábán. Egyénileg Kovácsnak kevés dolga akadt, a jól működő hátvéd­hármasból ismét Makalicza játéka emelkedett ki, a fedezetek közül Takács volt a jobbik. A támadósor — főleg az első félidőben — körül­ményesen mozgott, szünet után né­mileg feljavult. Szarvast főleg gólja dicséri. A játékvezető kifogástalanul mű­ködött. KULCSÁR MIHÁLY Egercsehi Bányász— . Kisvárdai Vasas 5:0 (2:0) Egercsehi, 600 néző. Vez.: Móré. Bányász: Molnár - Balogh, Szűcs, Nagy I. — Horváth, Török — Egyed, Czifrik, Dudás, Ipacs, Hi­dasi. Edző: Szentmarjay Tibor. A hazai csapat a játék első per­cétől kezdve irányította a küzdel­met, és jelentős fölényt harcolt ki a fáradtan mozgó vendégekkel szemben. Az első gól a 20. percben esett. Balogh szabadrúgását Egyed fejjel Dudáshoz továbbította és a középcsatár lövése a baloldali lé­cet érintve, vágódott a hálóba. 1:0. Nem sokat váratott magára a második gól sem. Á 30. percben Hidasi bombáját az egyik védő kézzel hárította, a megítélt bünte­tőt Hidasi először a kapusba lőtte, de másodszorra már nem hibázott. 2:0. Szünet után sem változott a já­ték képe, szinte állandóan a ven-» dégelc térfelén pattogott a labda. Az 55. percben Hidasi nehéz szög­ből szerzett góljával 3:0-ra alakult a mérkőzés, majd Török vállalko­zott lövésre, s a labda az egyik védő lábán irányt változtatva, a jobb sarokban kötött ki. 4:0. A 85. percben esett az utolsó gól: Egyed lövését a kapus a kapufa segítségével hárította, a labda azonban Híd isi elé került és a szélső közelről a sarokba vágta. 5:0. Egercsehi győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. Molnár kevés dolgát jól végezte. A hátvédhármas megbízhatóan lát­ta el feladatát, a fedezetek közül Török volt a jobbik. Elöl Hidasi gólra törő játéka, és Ipacs nagy munkabírása érdemel dicséretet. Móré kifogástalanul vezette a mérkőzést. EGYED JÓZSEF Miskolci MTE— Gyöngyösi Spartacus 2:1 (0:1) Gyöngyös, 2500 néző. V.: Hegedűs. Gyöngyös: Csaba - Szalma, Ké­vés, Somodi — Szerdahelyi, Trei­ber — Trencsényi. Borosi, Bánhidi, Baranyi, Keszthelyi. Edző: Csizmá­nk Imre. A vendégek kezdtek jobban, majd Gyöngyös vette át az irányí­tást, s tartós mezőnyfölényt harcolt ki. Akadtak jó helyzetek is, a csa­tárok azonban rendre hibáztak. A 35. percben a hazaiak fölénye góllá érett: Keszthelyi tört előre a labdával, majd középre ívelt és Trencsényi fejesét a védők már csak a gólvonalon túlról tudták visszarúgni, a játékvezető, a part­jelző beintésére, azonnal gólt ítélt. 0:1. Szünet után a vendégek kereked­tek felül, a gyöngyösiek sok hibá­val játszottak tovább. Az 59. perc­ben történt az egyenlítés: a miskol­ciak jobbszélsője középre fejelte a labdát, és Molnár a kapu közepébe gurította. i:i. Nem sokkal később Csaba nagy bravúrral mentett egy sarokba tar­tó lövést, majd 10 percen át hazai rohamok következtek — eredmény­telenül. A 78. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: az elalvó gyöngyösi védők mellett a jobbösszekötő kiugrott és 18 méteres nagy lövése a bal sarokba vágódott. 2:1. A hajrában Gyöngyös rohamo­zott, az egyenlítés azonban már nem sikerült. A miskolciak győzelme megérde­melt. Csabának ezúttal kevés dolga akadt. A hátvédhármasban Kévés volt a legjobb, de Szalma is kielé­gített. Treiber az első félidőben elfogadhatóan játszott, utána azon­ban erősen visszaesett. Elöl Tren- csényitöl néhány jó elfutást lát­tunk. Keszthelyinek lelkesedése di­csérhető. A játékvezető a második félidő­ben kiengedte kezéből a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR • Miskolci Bányász— Egri Honvéd 6:2 (1:0) Pereces, 1000 néző. Eger: Zsilinszki — Gyetván, Lő­rinc, Szarka — Jaskó, Józsa — Bol- la, Juhász, Molnár, Domboróczki, Csendes. Edző: Kovács László. A hazaiak vezették az első ve­szélyes támadást, amelynek végén Zsilinszki nehezen mentett, majd feljött a Honvéd és egyre-másra vezette formás rohamait. A vendé­gek kezdeményeztek, mégis a ha­zaiak szereztek gólt: a 35. percben Lőrincz Futó elé fejelte a labdát és a csatár néhány lépés után a léc alá lőtt. r:0. Szünet után a Honvéd kapott ha­marább lábra. Bollát jó helyzetben szögletre szerelték, a másik oldalon a pereceái jobbszélső lövésszerü beadásába Lőrincz beletette a lá­bát és a labda a rosszul vetődő Zsi­linszki kezét érintve jutott a há­lóba. 2:0. Eger az 56. percben szépített: Domboróczki közeli lövése a jobb­oldali kapufát érintve vágódott a sarokba. 2:1. Változatos, jó iramú volt a játék, a vendégek többet, a hazaiak pedig — a védők „jóvoltából” — veszélye­sebben támadtak. A 60. percben Szabó lövése jutott Zsilinszki háló­jába, majd a 63. pércben Molnár szép fejesgóljával 3:2-re alakult az az eredmény. Ezután a perecesi Oláh Il-őt durvaság miatt kiállítot­ták, de a 10 főre olvadt hazai csa­pat nem adta fel a harcot és a 73. percben, súlyos védelmi hibából, gyarapította góljai számát. 4:2. A hátralevő időben durva bele- menések tarkították a játékot, a 75. percben Futó lesről lőtt a há­lóba. 5:2. Az utolsó gól a 85. percben esett, amikor Domonkos, Szarka kíséreté­ben, a kapujában bentragadt Zsi­linszki mellett a jobb sarokba lőtt. 6:2. A hazaiak győzelmi aránya túl­zott. Egyénileg Zsilinszki formán kívül van. A hátvédhármas nem tartotta be a taktikai utasításokat, súlyos hibákat vétett. Jaskó volt a jobbik fedezet, elöl Bolla és Ju­hász nyújtott jó teljesítményt. Domboróczki bemutatkozása sike­resnek mondható. A játékvezető az ötödik perecesi gól megadásával jelentős hibát is követett el. BALOGH BÉLA Közlemény A Heves megyei ifjúsági labda­rúgó-válogatott 29-én, reggel vonat­tal , utazik Esztergomba. Indulás Egerből 5,20 órakor. A következők kötelesek háromnegyed 5 órakor megjelenni: Kocsmár, Szalai, Zet- £ó, Czeglédi, Tóth, Kucsera, Ger­gely, Göböly. Füzesabonyban An­tal, Kálban pedig (6,30 órakor) Balogh csatlakozik a különítmény­hez. A gyöngyösi részleg autóbusz- szal utazik Hatvanba, ahol Püspö­kivel és az apci Kissel egészül ki a csapat. A gyöngyösi játékosok: Pethes, Varga II., Geiger, Péczeli, Szűcsi. Minden játékos köteles magával vinni a sportköri igazolványt (nem tévesztendő össze a minősítési iga­zolással). amely az 50 százalékos utazási kedvezményhez szükséges. Az együttes a Nyugati pályaudvar­ról 11 órakor indul tovább és 13 órakor érkezik Esztergomba. A TOTÓ eredménye 1. MTK—Honvéd X 2:2 2. SBTC—Győr 1 4:2 3. Pécs—Dorog 1 2:1 4. Szombathely—Szeged 2 0:1 5. Tatabánya—Komló 1 3:0 6. MVSC—DVTK X 1:1 7. Kecskemét—Láng X 2:2 8. SZVSE—Nyíregyháza X 2:2 9. DEAC—Bp. Spartacus 1 1:0 10. Lombik—Szállítók 2 0:1 11. Cs. Autó—Oroszlány X 2:2 12. Budafok—BVSC 2 1:2 Képek az Egri Dózsa—Salgótarjáni Kohász labdarúgó-mérkőzésről Bostai nagy lendülettel kapura tör, de Láng merész bele* Vetődéssel tisztáz. Handó távoli bombáját Láng az utolsó má­sodpercben ujjheggyel szögletre menti. Már bent táncol a labda a Kohász hálójában... fne, se egriek első, második, harmadik és negyedik gólja. (Márkusz László felvételei)