Népújság, 1962. augusztus (13. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-22 / 195. szám

6 NÉPÜJSAG 1962. augusztus 22., szerda A labdarúgó NB II-ért: VM Egyetértés— Egri Dózsa 4:0 (2:0) Soroksár, 1000 néző. V.: Geréb. Egyetértés: Vilmos — Schmidt, Csákó, Ficzere — Bárczi, Székely — Thomann, Szing, Ádány, Cserjés, Oborzil. Edző: Pyber I. Eger: Papp — Szász, Kiss I., Ré­vász - Várallyay, Kelemen - Han- dó, Bostai. Hidvégi, Üsztöke, Kiss II. Edző: Molnár Péter. A vendégek támadásaival indult a mérkőzés, utána azonban foko­zatosan feljött a hazai csapat és a 17. percben vezetést szerzett: a ké- sedelmeskedő Várallyay mellett Cserjés elcsípte a labdát és kicse­lezve a rátámadó Kiss 1-et, élesen a bal sarokba lőtt. 1:0. Az egri csapatot megzavarta a gól és hibát hibára halmozva, ját­szott tovább. A 23. percben újabb gól esett: Szász Cserjéshez továbbí­totta a labdát, az összekötő elhú­zott a rátámadó Kiss I. mellett és biztosan lőtt a kapu jobb sarkába. 2:0. A félidő utolsó szakaszában a Dózsa harcolt ki némi mezőny­fölényt, támadósora azonban nem bírt a keményen játszó, jól záró hazai védelemmel. Egy ízben Kiss II. előtt nyílott helyzet, a szélső azonban gyatrán mellé lőtt. Szünet után az egri csapat len­dült támadásba. A 47. percben Hidvégi közvetlen közelről a kapus kezébe lőtte a labdát, majd Kiss II. megsérült és csak ötperces ápo­lás után tért vissza a pályára. Az 59. percben Ádány szerezte a hazaiak harmadik gólját, a má­sik oldalon ismét Kiss II. hibázott nagy helyzetben. A 70. percben Handót felvágták a kapu előtt, a játékvezető azonban büntető he­lyett szögletrúgást ítélt. A 83. perc­ben végleg megpecsételődött a ven­dégek sorsa: egy előrevágott labdá­val Székely ugrott meg, Kelemen csak kísérni tudta és a csatár véd- hetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba. 4:0. A végig szétesően játszó Dózsa ellen a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. Egyénileg Papp a gólokról nem tehet. A hátvédhármasban Révász nyújtotta a legjobb teljesítményt, Kiss I. az első gólnál hibát köve­tett el, Szász viszont a második gólban ,,ludas”. Ettől eltekintve, mindketten megállták helyüket. A két fedezet gyenge napot fogott ki. A támadósorban csak Üsztöke lel­kes játékát lehet dicsérni, a töb­biek mélyen formájuk alatt szere­peltek. Geréb játékvezető sok hibával vezette a mérkőzést, többek között Eger javára nem adott meg egy 11-est. (b) Csak Petőfibánya győzött a labdarúgó NB Ill-ban Gyöngyösi sikerek a Dobó István ökölvívó emlékversenyen Megyénk labdarúgó-csapatai va­sárnap nem a legjobban szerepel­tek az NB Ill- ban. Egyedül a Petöfibányai Bá­tést: Baranyi 18 méterről leadott bombája hajszállal kerülte el a jobbsarkot. Fokozatosan Gyöngyös ragadta magához a kezdeményezést és a 11. percben a vezetést is meg- nyásznak sikerült szerezte: Szerdahelyi is méteres, ‘ ravaszul csavart szabadrúgása nyo­gyöznie a Kar• tali MEDOSZ el­len, az Egri Hon­véd döntetlent ért el Hajdúszoboszló ellen, a Gyöngyö­si Spartacus és ez Egercsehi Bányász egyaránt ve­reséget szenvedett. Petőfibánya— Kar tali MEDOSZ 2:0 (1:0) Petőfibánya, 1200 néző. V.: Sípos. Petőfibánya; Szuhányi — Maka- lícza, Tóth II., Forgács — Tóth I., Takács — Plessek, Gáldi, Szarvas, Gelics, Bócsó. Edző: Takács L. A széllel szemben kezdő hazai csapat lendületes támadásai vezet­ték be a mérkőzést, az első játék­részben hatalmas iram és hazai fö­lény jellemezte a küzdelmet, sok lahagyott gólhelyzettel. Egy ízben például Gelics lövése a baloldali kapufáról vágódott vissza. A fél­idő közepén feljött a vendégcsapat, de aztán ismét a bányászok kerül­tek fölénybe és a 37. percben Bó­csó váratlan lövéséből megszerez­ték a vezetést. 1:0. Szünet után is a nagy kedvvel Játszó hazai csapat harcolt ki né­mi mezőnyfölényt, bár ebben a játékrészben már kiegyensúlyozot­tabb volt a küzdelem. A 70. perc­ben Gelics ejtett labdája ismét a kapufát találta el, majd Petőfi­bánya a 86. percben biztosította be győzelmét: Tóth I. távoli szabad­rúgásába Gelics beletette a lábát és a labda a kimozduló kapus mel­lett a hálóba gurult. 2:0. A nagyobb rutin és a hazai pá­lya Petőfibánya javára döntötte el a küzdelmet, a győzelem nagyobb Is lehetett volna. Egyénileg Szuhányi megbízha­tóan látta el feladatát, a fiatal Makalicza bizonyult a mezőny leg­jobb játékosának. A két fedezet jő formája, úgy látszik, állandósul. Elöl Gáldi technikája jól érvénye- fTült, Szarvas kitűnő kezdés után fokozatosan visszaesett, Gelics so­kat dolgozott a mezőnyben, de a helyzetek kihasználásával adós maradt. Bócsónak csak gyorsasága említhető. Sípos kifogástalanul ve­tette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Somsályi Bányász— Gyöngyösi Spartacus 2:1 (0:1) Somsály, 500 néző. Vez.: Gyön­gyösi dr. Gyöngyös: Csaba - Szalma, Ké­vés, Trencsényi — Treiber. Szerda­helyi — Potye, Szabó, Bánhidi, Ba­ranyi,. Keszthelyi. Edző: Csizmá­nk Imre. A hazaiak kezdtek jobban, mégis Gyöngyös szerezhetett volna veze­mán a labda a jobb sarokban kö­tött ki. 0:1. Ezután heves hazai rohamok kö­vetkeztek. a gyöngyösi védelem azonban Kévéssel és Csabával az élen, jól állt a lábán. Szünet után is folytatódott a som­sályi csapat nagy nyomása, Csabá­nak több ízben is minden tudására szükség volt. hogy megőrizze ka­puját a góltól. A 62. percben azon­ban mégis góllá érett a hazaiak fölénye: jobboldali támadás végén a középcsatár közeli fejesét Csaba elnézte és a labda a bal alsó sa­rokba hullott. 1:1. Ezután a gyöngyösi Szabó gyors vendégtámadás végén a hálóba lőtte a labdát, a játékvezető azon­ban nem adta meg a szabályos gólt. Hosszas harc után úgy látszott, hogy marad a döntetlen eredmény, amikor a 89. percben, súlyos védel­mi hibából, Somsály megszerezte a győztes gólt. 2:1. Az első félidőben kitűnően ját­szó és a második félidőben szerve­zetten, jól védekező gyöngyösiek döntetlent érdemeltek volna. Egyénileg Csaba sok nehéz lab­dát védett, a gólokat azonban ha­tározott közbelépéssel háríthatta volna. Kévés volt a legjobb hátvéd, Szalma és Trencsényi egy-egy hi­bát vétett, amelyekből Somsály gó­lokat ért el. A két fedezet 70 per­cig megbízhatóan látta el felada­tát, utána azonban visszaesett. Elöl Potye tartózkodóan mozgott. Szabót lelkesedése dicséri, Bán­hidi jó labdákat adott társainak, de sokszor lassúnak bizonyult. Ba­ranyi jelentett a legtöbb veszélyt az ellenfél kapujára, Keszthelyi halványabb volt a szokottnál. Gyöngyösi dr. jól vezette a mér­kőzést, de Szabó góljának meg nem adásával nagy hibát köve­tett el. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egri Honvéd— Hajdúszoboszló 2:2 (2:2) Eger, 1000 néz^. Vez.: ökrös. Honvéd: Zsilinszki — Gyetván, Lőrincz, Szarka — Jaskó, Egyed — Boila, Juhász, Molnár, Józsa, Csen­des. Edző: Kovács László. A vendégcsapat már az első perc­ben gólt ért el: baloldali támadás végén Havacs lövése jutott a há­lóba. 0:1. A hazaiak a 11. percben egyenlí­tettek, amikor Bolla lövése a ka­pusról Molnár elé pattant és a kö­zépcsatár szorongatott helyzetben a jobb sarokba lőtt. 1:1. Ezután a Honvéd irányította a játékot és a 30. percben újabb gólt ért el: Bolla jó elfutása után a ve­tődő kapus hasa alatt lőtt a bal sarokba. 2:1. Hazai támadások közepette a 40. percben egyenlített Hajdúszobosz­ló: Havacs távoli lövése az elcsú­szó Zsilinszki fölött a jobb sarok­ban kötött ki. 2:2. Szünet után sem változott a já­ték képe, a Honvéd többet, a ven­dégek szórványosabban, de veszé­lyesebben támadtak. A 65. percben Bolla már csak a kapussal állott szemben, de gyatrán mellé lőtte a labdát. A másik oldalon Szarka az utolsó pillanatban mentett szög­letre. A mérkőzés utolsó negyedórájá­ban változatos, jó iramú küzdel­met láthatott a nézősereg. A több helyzetet teremtő Honvéd győzel­met érdemelt volna. Egyénileg Zsilinszki jól védett, de a második gólnál hibázott. A hátvédhármasban Szarka nyújtotta a legjobb teljesítményt, de Lörincz és Gyetván is jól játszott. A fede­zetek sok jó labdát adtak társaik­nak. a támadósorban Bolla, Juhász. Molnár, Csendes, Józsa a sorrend. ökrös kifogástalanul vezette z mérkőzést. BALOGH BÉLA Debreceni Dózsa— Egercsehi Bányász 3:1 (1:0) Debrecen, 600 néző. Egerben a Gárdonyi Színházban két napon át tartottak a hagyo­mányos Dobó István ökölvívó em­lékverseny küzdelmei. A nagy ér­deklődéssel kísért viadal gyön­gyösi sikereket hozott. A pontver­senyt ugyanis a Honvéd Zalka SE együttese nyerte a tavalyi védő, Bp. Honvéd, a Tatabányai Bá­nyász és az Egri Honvéd előtt. A nézők a selejtezők során lát­hatták a legszínvonalasabb, legiz­galmasabb mérkőzést, amelyet a válogatott Kajdi és az ugyancsak válogatott gyöngyösi Tóth vívott egymással. A nagyszerű formában levő gyöngyösi fiú megérdemelt, pontozásos győzelmet aratott nagynevű ellenfele fölött, sajná­latos azonban, hogy a harmadik menet utolsó percében Tóth sú­lyos sérülést szenvedett az állán, s ezért a döntőben már nem tu­dott kiállni. Az emlékverseny végeredmé­nye. Légsúly: l. Földi (Honvéd Zalka SE), 2. Varga (Bp. Honvéd), 3. Gáspár (Egri Dózsa). Harmatsúly: 1. Ackermann (Bp. Honvéd), 2. Gonda (Tatabánya), 3. Szabó (Bp. Honvéd). Pehelysúly: 1. Jaczkó (Bp. Hon­véd), 2. Simon (Honvéd Zalka SE), 3. Börgöndi (Tatabánya). Könnyüsúly: l. Fodor (Honvéd Zalka SE), 2. Határközi (Tatabá­nya), 3. Szántó (Bp. Honvéd). Kisváltósúly: 1. Pék (Honvéd Zalka SE), 2. Tóth (Honvéd Zal­ka SE), 3. Kovács (Tatabánya), 4. Kajdi (Bp. Honvéd). Váltósúly: 1. Tábori (Egri Dó­zsa), 2. Klupp (Bp. Honvéd), 3. Horváth (Honvéd Zalka SE). Nagy váltósúly: 1. Kiinger (Bp. Honvéd), 2. Minesik (Tatabánya), 3. Tölgyesi (Tatabánya). Középsúly: l. Bitter (Bp. Hon­véd), 2. Kunkli (Honvéd Zalka SE). Félnehézsúly: l. Fehér III. (Bp. Honvéd), 2. Fodor (Egri Dózsa). Nehézsúlyban csak a Honvéd Zalka SE indított versenyzőt, így ebben a számban bajnokot nem A TOTÓ eredménye 33. hét: 1. Vasas—Ü. Dózsa X 1:1 2. FTC—Honvéd 9 2:3 3. Szeged—MTK X 0:0 4. Komló—Szombathely X 3:3 5. Dorog—Tatabánya X 1:1 6. Győr—Pécs 1 1:0 7. DVSC—SBTC X 1:1 8. DVTK—Ózd 1 1:0 9. Borsodi B.—MVSC 2 0:1 10. Oroszlány—Sz-fehérvár 2 0:4 11. B. Spart.—Dunaújv. 1 2:0 12. Kaposvár—Budafok X 1st A kétnapos viadal legszebb mérkőzését a kisváltósúlyú Kajdi és Tóth vívta egymással. Képünkön Tóth ügyesen ellép Kajdi horga elől és máris kemény jobbegyenes ül a Bp. Honvéd versenyzőjé­nek állán. avattak, de az első hely a pont­versenybe beszámított. A csapatverseny végeredménye: 1. Honvéd Zalka SE 32 pont, 2. Bp. Honvéd 28 pont, 3. Tatabánya 15 pont, 4. Egri Dózsa 10 pént. A díszes vándorserleg tehát egy évre a Honvéd Zalka SE birtokába került. A mérkőzéseket Sárközi, Habony, Demeter, Kiss és Berecz vezették. A lelkes közön­ség örömmel lát­ta a szorítóban az ismét egri szí­nekben induló, fiatal, tehetsé­ges Tábori Sán­dort. Az egri fiú nagy tetszést aratott nagy­szerű küzdő­modorával, ke­mény ütéseivel. A döntőben a jónevű Klupp el­len aratott győ­zelmével a vál­tósúly első he­lyén végzett. Ké­pünkön Tábori éppen jobb­egyenest készül ütni... (Pilisi felvételei) Csütörtökön Egerben játszik edzömérközést a megyei ifjúsági labdarúgó-válogatott Csütörtökön délután 15,30 óra­kor Egerben, az Egri Dózsa utan- pótlás-csapata ellen játszik előké­születi mérkőzést a megyei ifjú­sági labdarúgó-válogatott. Az alant felsorolt játékosok délután 15 órakor gyülekezzenek a Sta­dionban — a vidékiek az értesítés szerinti helyen találkoznak Jávori edzővel: Antal (FVSC), Román, Tóth, Zelnik, Sashalmi, Kiss, Zet- kó, Püspöki, Kocsmár, Szalai, Pé- czeli, Göböly, Szécsi, Kucsera, Maróti, Balogh, Cslrmaz, Pethes. A játékosok teljes felszerelést vi­gyenek magukkal. Heves megye versenyzői kitűnően szerepeltek a XI. falusi spartakiád országos döntőjén Három első helyet szerestünk Pécsett, Egri Gyula elvtárs jelenlétében befejeződtek a falusi spartaikiád idei küzdel­mei. A Heves megyei verseny­zők által elért eredményekkel a legteljesebb mértékben elége­dettek lehetünk, tartalékos csapatunk ugyanis (a két szám­ban is esélyes egercsehi Prom- mer sérülés miatt nem vehetett részt a küzdelmekben) a vára­kozáson felül megállta helyét ű<)k rövid A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Vasas—Ü. Dózsa 1:1, Győr— Pécs 1:0, Szeged—MTK 0:0, Tata­bánva—Dorog 1:1, Debrecen—Sal­gótarján 1:1, Komló—Szombathely 3:3, Bp. Honvéd—FTC 3:2. — NB Xl-es eredmények. Keleti csoport: Szegedi VSE—Előre 2:1, Láng—Bp. Spart. 6:2, S. Kohász— DEAC 1:1, DVTK—Ózd 1:0, Mis­kolc—Borsodi Bányász 1:0, Szol­nok—Nyíregyháza 1:1. Nyugati csoport: ZTE—Győri MÁV 4:3, Bu­dai Spart.—Dunaújváros 2:0, EVTK—Csepel Autó 2:0, Kaposvár —Budafok 1:1, MTE—Pécsi VSK 1:1, Sz-fehérvár—Oroszlány 4:0. — Ez történt még az NB Ill-ban: Fővárosi Autóbusz—Szuhavölgy 1:0, Miskolci Bányász—Kisvárda 3:1, Nyíregyháza—Rudabánya 1:1, Kazincbarcika—Miskolci MTE 3:1, D. GÖCS—Nagykálló 2:2. — Tatabányán befejeződtek a magyar—csehszlovák—ukrán at­létikai hármasviadal küzdelmei. A magyar férfiválogatott a 3, a női- válogatott viszont az első helyet szerez' ? meg. Az utolsó napon né­hány ' melkedő eredmény szüle­tett, S-.écsényi 60,66 méterre javí­totta a diszkoszvetés magyar csú­csát, Zsivótzki 60,55 métert hají­tott kalapáccsal. Csutorás pedig kerék 21 másodpercet futott 200 méteren. — Essenben a nemzetközi kajak- kenu-verseny utolsó napján 12 versenyszámban tartottak döntőt? a magyar versenyzők hat szám­ban diadalmaskodtak, köztük Szőllősi a második napon két aranyérmet szerzett. — A grünaui női evezős Európa- bajnokságon a magyar evezősök mérsékelt teljesítményt nyújtot­tak. A legjobb eredményt kétpár­evezősünk érte el, amely bronz­érmet szerzett. — Az országos Vasutas atlétikai bajnokság során a hatvani Gye- ues Katalin 2:29,3-as idővel győ­zött 800 méteren, ugyanebben a számban — az Ifjúsági korcso­portban — az ugyancsak hatvani Nagy Katalin 2:28,9-el második lett. — Az országos serdülő úsző- bajnolcságok során az egriek kö­zül Majoros Sándor, az Egri Dó­zsa kitűnő versenyzője érte el a legjobb eredményt. A 100 m pü- langóúszásban l:lO-el az első he­lyen végzett, míg 800 méteren i0:27,7-es biztató idővel második lett. m is három első helyezést, vala­mint több értékes helyezést ért ál. Csak a legnagyobb dicséret hangján szólhatunk a mátra- ierecskei Oroszról, aki az 1500 m síkfutás erős mezőnyében elsőnek futott át a célvonalon, a gyöngyössolymosi férfi kézi­labdacsapatról, amely nagy el­lenfeleket előzve meg, szerzett első helyet és a női tekecsa­patról, amely nagy fölénnyel utasította maga mögé a több! megyék válogatottjait De kitű­nő helyezést szerzett az atkári Koboz, aki távolugrásban har­madik lett, a női tekecsapat tagja, Andocs, aki az egyéni versenyben a harmadik helyen végzett. A gyöngyöshalászi lá­nyok kézilabda csapata a ne­gyedik helyet harcolta ki. EREDMÉNYEK: Atlétika. 1500 to: 1. Orosz (Heves megye) 4:20,5, 2. Zá­A Honvéd Zalka SE a megyei labdari A megyei labdarúgó-bajnokság 3. fordulójában az éllovas Füzes­abonyi VSC döntetlenül mérkő­zött a HVSE-vel, így a Bélapát­falva ellen 3:0-ra győző Honvéd Zalka SE vette át a vezetést jobb gólarányával, a kitűnően rajtoló és most Rózsaszentmártont két- vállra fektető Recski Bányász előtt. - A vasárnapi fordulóban egyébként a papírforma diadal­maskodott, a meglepetések ezúttal elmaradtak. Már csak két pont­nélküli csapat van: a Szűcsi Bá­nyász és a Tiszafüredi Petőfi és egy ponttal is mindössze bárom csapat „dicsekedhet”: az Apci Va- na, Heves és a Lőrinci Elektro­/ecz (Somogy) 4:20,7, 3. Bán- t'i (Hajdú) 4:23. Női távolugrás: 1. Hadaró [Somogy) 503,... 3. Koboz (He­ves) 467. Teke: Női csapat: 1. Heves megye 177 fa, 2. Békés 369, 3. Tolna 165. Egyéniben: 1. Rossáné (Bé- íés) 146 fa,... 3. Andocs (He­ves) 141. < Kézilabda: Nők: Hevesi—Borsod 3:2, Ba­ranya—Heves 9:3, Győr—Heves 5:1, Békés—Heves 4:2, Heves Zala 5:2. 1. Baranya, 2. Békés, 3. Győr, 4. Heves, 5. Borsod, 6. Zala. Férfiak: Hajdú—Heves 20:19, Heves—Bács 18:16, Heves—Sza­bolcs 11:6, Heves—Békés 26:8. 1. Heves megye, 2. Bács, 3. Sza­bolcs, 4. Hajdú, 5. Békés. Röplabdában Heves megyei csapat nem jutott a döntőbe. rette át a vezetést ^-bajnokságban mos. Ez utóbbi csapatok számára tehát nem a legjobban sikerült a bajnoki rajt. Különösen a tiszafü­rediek nyújtanak gyenge teljesít­ményt, erre mutat egyébként 0:8-as gólarányuk is. A vasárnapi forduló eredményei: Recsk—R-márton 1:0 (0:0), Hat­vani Kinizsi—Egri Előre 2:0 (2:0), Szűcsi Bányász-Egri Dózsa II. 1:3 (0:2), Gyöngyösi Vasutas—Lőrinci 0:0, Gyöngyösi Bányász—Heves 1:0 (0:0), Honvéd Zalka SE—B-falva 3:0 (2:0), Egri Spartacus—Tiszafü­red 2:0 (0:0), Füzesabony—Hatvani VSE 1:1 (1:1), Honvéd Korvin SE— Apci Vasas 4s0 (2:0). Magánosok! Termelőszövetkezetek figyelem! Leértékelt III. o. hornyolt tetőcserép a Mátraderecs- kei Téglagyárban kapható. Ab. gyári ára 1000 db-ként 429,— Ft. Vasúti ára: 618,— Ft. Megrendelésüket kérjük közvetlen az ÉM Borsod— Heves megyei Téglagyári ES, Eger, Lenin út 13. sz. alá megküldeni. Felvilágosítást ad tele ionon: Eger 13-30, 94. sz. mell. 3—6 ÉVES korig gyermek gon­dozását lakásomon vállalom, tel­jes ellátással. Cím a kiadóhivatal­ban. 220x130-as, kétszárnyas, vasbeté­tes utcai kapu és 4 db kerítésnek való betonoszlop eladó. Eger, Sán­dor Imre utca 4. KÖZEPKORÜ, főzni tudó bejá­rónőt keresünk. Cim: Eger, Kis- völgy utca 5. JO Állapotban levő izs, 350-es motorkerékpár eladó. Gyön­gyös, Gyöngyöspatak utca 20. GYÖNGYÖSÖN azonnal beköl­tözhető 3 szoba, hallos, kertes ház garázzsal eladó. Megtekinthető: 5 órától, Gyalogi u. 2. JO Állapotban levő, n ezret futott, 350-es zöld Izs eladó. No- vaj, Imre u. 30. KITŰNŐ, 407-es Moszkvics eladó. Nagy Lajos, Petőfibánya, Petőfi tér. 18-án, DÉLUTÁN 3 óra körül a Telekesy u. és a színházi busz­megálló között elveszett egy szür­ke női kardigán. Jutalom ellené­ben kérem a kiadóhivatalba le­adni. Eger. AUGUSZTUS 16-án a 9,10 órakor a füzesabonyi vonaton hagytam Exa II. tessar 2:8-as lencséjü fény­képezőgépem. Aki megtalálta, vagy tud róla, jutalom ellenében érte­sítsen az egri Járási Tanács Mű­velődésügyi Osztályán. Telefon: 19-05. NÉPÜJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Papp János Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó^ Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 33. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat« Eger, Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál éff kézbesítőknél.