Népújság, 1962. március (13. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-14 / 61. szám

6 NÉPÚJSÁG 1962. március 14., szerda i$fYc44 legjobb tornászok A Honvéd Zalka és a Honvéd Dobó SE, valamint Rózsaszentmárton izgalmas versenyfutása a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi, második fordulójában az eddigi legizgalmasabb, legérdeke­sebb mérkőzésekre került sor. Mint már jelentettük, a Honvéd Dobó SE vereséget szenvedett Hat­vanban, s ezzel elvesztette veze­tő pozícióját, mert a Lőrinci­ben győzni tudó Honvéd Zalka SE sí egy ponttal meg­előzte. A harma­dik helyezett Ró­zsaszentmárton óriási harcot ví­vott Verpeléten a Honvéd Korvin SE-vel, s miként az elmúlt vasárnap — most is, csak az egyik pontot sikerült megsze­reznie. Tekintettel azonban arra, hogy a negyedik helyezett Gyön­gyösi Vasutas súlyos vereséget szenvedett a Gy. Bányásztól, a há­rom vezetőcsapat alaposan elhú­zott a többiektől, és úgy látszik: teljesen külön versenyt fut a baj­noki címért. Nem különben izgal­masan alakul a helyzet a táblázat alsó felében tanyázó csapatoknál is. Három együttesnek van 15, há­romnak pedig 14 pontja, azért az Utolsó helyezett Apci Vasas és az utolsó előtti Egri Előre helyzete sem reménytelen. Egy-két forduló érdekes változásokat hozhat a táblázaton! Most sem mondhatunk mást: ilyen izgalmas — és a há­rom vezető csapat helyzetétől el­tekintve —, ilyen kiegyensúlyozott mezőnyű bajnokságra régóta nem emlékszünk! HVSE—HONVÉD DOBÓ SE 3:2 (2:2) Hatvan, 500 néző. V.: Bódiss. Hatvan: Nagy — Zsámboki, Tóth, Gugyella — Sáfrán, Szabó — Kiss, Katona, Fehér, Hegedűs, Hanti. Edző: Kókai János. Honvéd: Zsilinszki — Kovács, ALaxai, Józsa — Jaskó, Szarka — Bolla, Juhász, Molnár, Csendes, Lőrinc. Edző: Bóta Sándor. Nagyiramú, változatos, eléggé színvonalas játékkal indult a küz­delem, amelyben hosszú időn át egyik csapat sem tudott tartós fö­lényt kiharcolni. A 15. percben esett az első gól, amikor Zsámboki hazaadását Nagy elvétette és a szemfüles Csendes az üres kapuba lőtte a labdát: 0:1. A 20. perc újabb egri gólt hozott: Molnár remekül perdítette a lab­dát Csendes elé, és a csatár a kifu­tó Nagy fölött a kapu közepébe emelt: 0:2. A HVSE nem adta fel, és a 28. percben szépített: a Fehér elől menteni akaró Alaxai saját kapu­jába rúgta a labdát: 1:2. Továbbra is változatos, izgalmas volt a játék, a 33. percben egyen­lített a HVSE: Fehér vitte fel a labdát, a védők nem támadták meg és a középcsatár távoli, nagyerejű lövése a jobb felső sarokba vágó­dott: 2:2. Ezután Juhász után rúgás miatt a kiállítás sorsára jutott. Szünet után sem csökkent az iram, de a játék már nem volt olyan színvonalas, mint az első félidőben. A vendégek játszottak enyhe mezőnyfölényben, egy ízben Csendes a kapufát találta el. Az 59. percben váratlanul esett a ha­zaiak győztes gólja: Alaxai elvétett egy előrevágott labdát és Katona a kimozduló Zsilinszki fölött a há­lóba lőtt, 3:2. A Honvéd elkeseredett rohamo­kat vezetett a kiegyenlítésért, ez azonban a játék további részében már nem sikerült. A döntetlen jobban megfelelt vol­na a játék képének. Jók: Nagy, Katona, Fehér, Hegedűs, illetve Ko­vács ( a mezőny legjobbja), Jaskó, Bolla, Csendes. Bodis játékvezető jól vezette a mérkőzést. Balogh Béla Gy. Bányász—Gy. Vasutas 5:2 (3:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Szabó Z. Bányász: Kiss — Varga I., Ba­logh, Vörös — Juhász, Borosi — Pethes, Varga n., Sőregi, Farkas, Eperjesi. Edző: Héthy László. Vasutas: Gyóni — Kovács, Murá­nyi, Medveczki — Madár, Geiger — Szécsényi. Berta, Bella, Csesznok, Ivádi II. Edző: Ivádi László. Az. első negyedórában a tetszető­sen játszó Vasutas uraltá a me­zőnyt, igazi gólhelyzetet azonban nem tudott teremteni. Ekkor várat­lanul esett a Bányász vezető gól­ja: Pethes szabadrúgását Varga II. Juhász elé továbbította és a fedezet mintegy 17 méterről a bal felső sa­rokba lőtt: 1:0. A megzavarodott Vasutas-véde­lem két perc múlva újabb gólt ka­pott: Pethes jól ugratta ki Varga Il.-őt és az összekötő 17 méterről a jobb sarokba helyezte a labdát: 2:0. A 24. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: a gyors Pethes a kin ozduló kapus mellett lőtt a há­lót-•: 3:0. S: inét után egy darabig a Vas­út:^ irányította a játékot, a 48. perben Berta szabadrúgásból gólt is rt el, majd Szécsényi a kapufát ta" ta el. / 65. perctől ismét feljött a Bá­li' >z, és Murányi hibájából Söre- g megszerezte a negyedik gólt: 4: * a-iem sokkal később Berta sza- vbazlrúgásá a sorfalról ismét az zekötő elé került, aki másod­szorra nagy erővel a bal sarokba bombázott: 4:2. Az utolsó gól a 80. percben esett, amikor a kiugró Sőregi Gyóni mel­lett is elhúzta a labdát, s bár a ka­pus szabálytalanul akadályozta, mégis a hálóba tudott továbbítani: 5:2. Kitűnő iramú mérkőzésen, a jó csatár játékot felvonultató Bányász akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Jók: Varga L, Juhász, Borosi, Varga II., Sőregi, illetve Kovács, Berta, Ivádi II. Szabó Z. jól vezette a mérkő­zést. Szkocsovszky Tibor Füzesabony—Apci Vasas 2:1 (2:1) Füzesabony, 400 néző. V.: Tere­besi. FVSC: Bocsi — Bernáth n., Kiss, Csuhái — Bernáth I., Túróczi — Ferencz, Erőss, Gál, Csontos, Jas­kó. Edző: Turóczi János. Apc: Szabó — Mihályi, Nagy, Rezsnyák II. — Bagó, Kovács, Czi- perle. Rezsnyák I., Csirke, Rácz, Farkas. Edző: Körösi Ferenc. A vendégek kezdtek jobban, majd fokozatosan feljött á Vasutas. A 4. percben Csontos nagy lövése a kapufát súrolva jutott az alap­vonalon túlra, majd a 10. percben váratlanul esett az apciak gólja: a lesen álló Csirke közelről a hálóba lőtt: 0:1. A gólra heves hazai rohamok következtek, a füzesabonyi csatá­rok azonban a legjobb helyzeteket is elrontották. A 40. percben ll-es- hez jutott a hazai csapat, Gál lö­vését Szabó nagy bravúrral a felső lécre tolta, a labda azonban ismét Gál elé pattant, aki másodszorra már nem hibázott: 1:1. Nem. sokkal később kavarodás támadt az apci kapu előtt, és Erőss ívelt labdája a léc alatt jutott a hálóba: 2:1. A H. félidőben csapkodó jellegű, nivótlan, de nagyiramú küzdelem alakult ki, amelyet inkább a tech­nikailag képzettebb hazaiak irá­nyítottak. Végeredményben a vasutasok egygólos győzelme megérdemelt. Jó: Csuhái, Erőss, Csontos, illet­ve Szabó, Nagy, Rezsnyák I. Terebesi a kezdeti bizonytalanság után jól vezette a mérkőzés. Szigetváry. József Rózsaszentmárton—Honvéd Korvin SE 3:3 (2:1) Verpelét, 1500 néző. V.: Fülöp. Rszentmárton: Mátra — Borbély, Laczik, Patai — Kazi, Körösi — Papp, Táj ti, Morvái, Báti, Imre II. I Edző: Túrán István. Honvéd: Hóvári - Hadobás, Gál, j Kovács — Bókái, Kozma — Balázs, ' Karácsonyi, Bató, Bakonyi, Kató- I na. Edző: Mészáros Bertalan. Rózsai rohamok vezették be ‘ a nagy érdeklődéssel várt találkozót, ! s a rohamok a 11. percben góllá i értek: Gál szerelését a játékvezető ! szabálytalannak minősítette, és 11- | est ítélt. Báti lövése a kapuból ki­pattant, a játékvezető továbbot in- i tett, majd néhány pillanat múlva, j a partjelző megkérdezése után, gólt ítélt: 1:0. A gól felhozta a hazaiakat, akik . a 15. percben ugyancsak ll-esből egyenlítettek: Bató értékesítette a büntetőt: 1:1. Ezután a játékvezető néhány for­dított ítélete és a pályán folyó he­lyenkénti durva játék keltett iz­galmakat a nézőtéren. Közvetlenül a félidő befejezés előtt, súlyos vé­delmi hibából szerezte újabb veze­tő gólját a vendégcsapat. Szünet után nagy lendülettel tá­madott a Honvéd, lövés lövést kö­vetett, de a gól csak nehezen szü­letett meg. A 60 .percben Katona nagyerejű lövésébe az egyik védő beletette a lábát és a labda a háló­ba vágódott: 2:2> Az egyenlítés megzavarta a ro­zsainkat, s a fölénybe kerülő hazai­ak a 63. percben Katona góljával 3:2-re elhúztak. Már úgy látszott, hogy marad az eredmény, amikor a 74. percben ismét megingott a hazai védelem, s a rózsaiak ki­egyenlítettek: 3:3. A nagyiramú mérkőzésen a ha­zaiak álltak közelebb a győzelem­hez. , Jó: Mátra (a mezőny legjobbja), Patai, Kazi, Tajti, Imre II., illetve Gál, Kovács, Bókái, Bató, Katona. Fülöp sok hibával vezette a mér­kőzést. Vitéz Dezső Hevesi MEDOSZ—Recski Bányász 2:2 (1:1) Heves, 500 néző. V.: Zagyvái. Heves: Magyar — Barcsik, Frank, Nagy F. — Fehér, Nagy S. — Bes­senyei II., Balogh, Burovincz, Kán, Bessenyei I. Edző: Nagy Ferenc. Recsk: Földi - Kovács, Bódi I„ Bódi II. — Ma rúzs I., Maruzs II. — Osztafin, Horváth, Simon, Orosz, Puporka. Edző: Dombóvári János. A széltől támogatott vendégek kezdték a játékot, s mezőfölényt harcoltak ki. Egyik kapu sem for­gott igazán veszélyben, annál töbr bet szólt viszont a játékvezető síp­ja a kemény belemenések miatt. A 25. percben a hevesi védők rö­viden szabadítottak fel, és Orosz 16 méteres lövése a késve moz­duló Magyar fölött a léc alá vágó­dott: 1:0. Pár perc múlva a játékvezető a magáról megfeledkezett Kánt ki­állította. A 10 emberre olvadt ha­zaiak nem adták fel a harcot, si­kerrel lelassították az ellenfél len­dületét, sőt a 32. percben egyenlí­tettek: Frank 20 méteres bomba­szabadrúgása a sorfal mellett vágó­dott a hálóba: 1:1. Ezuán fokozatosan beszorult a Bányász és több szöglet jelezte a hazaiak fölényét. Szünet után sem változott a já­ték képe, és a 70. percben újabb gólnak örülhettek a szurkolók: az előre törő Fehér távoli ívelt labdája a rossz ütemben kimozduló Földi fölött a hálóba hullott: 2:1. Gól után pár percig a hazaiak támadtak, aztán fokozatosan fel­nyomult a Bányász. Simon jó lab­dával ugratta ki Puporkát, aki be­felé kanyarodva, az ötös sarkáról védhetetlenül lőtt a hálóba: 2:2. Az alacsony színvonalú, de nagy­iramú mérkőzésen a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Jó: Frank, Fehér, Nagy f., Ba­logh, Bessenyei I., illetve Bódi I., Bódi II., Maruzs, Orosz, Puporka. Zagyvái körültekintően vezette a játékvezetői szempontból nehéz mérkőzést. Nagy Ferenc I Tiszafüred—Egri Előre 0:0 j Tiszafüred, 600 néző: V.: Bacsó. Tiszafüred: Tóth H. — Balogh II., Balogh III., Csorna I. — Reme- nyik, Ferge — Csorna II., Szelecki, Tóth I., Ignácz, Fótos. Edző: Lip­csei Elemér. Előre: Kelemen — Lezsák, 1 Hu­szár, Mata — Szász, Vass — Tóth, Pintér, Petrényi, Palotai, Kiss. Ed­ző: Jáhn Aladár. Az Előre kezdett jobban, mint­egy 25 percen át változatos, de meglehetősen lanyha iramú játék folyt. Az első, igazán nagy hely­zet az Előre kapuja előtt adódott, amikor Csorna I. közeli lövését ki­tünően hárította Kelemen. A másik oldalon az előretörő Mata lövését Tóth II. a kapufa se­gítségével mentette. Mindkét csa­patban a védelmek játszottak job­ban, s így a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben. A H. félidőt tiszafüredi támadá­sok vezették be, de az új összeté­telű csatársor nem értette meg egymást. Legfeljebb a balszélen futott néhány biztató támadás. A félidő közepétől feljött az egri csa­pat, fölényt harcolt ki, de gólt el­érni nem tudott. A 80. percben például Tóth köz­vetlen közelről mellé vágta a lab­dát. A mezőnyben mutatott játéka alapján az Előre állt valamivel kö­zelebb a győzelemhez. Jók: Tóth II., Remenyik, Fótos, illetve Kelemen, Tóth, Palotai . Bacsó kifogástalanul vezette a mérkőzést. Balogh Kálmán Hatvani Kinizsi—Egri Spartacus 4:1 (2:0) Eger. Honvéd Zalka SE—Lőrinci Vasas 2:0 (2:0) Lőrinci. A megyei labdarúgó-bajnokság állása: , A közelmúltban Egerben lezajlott megyei középiskolás tornász­bajnokságon szép küzdelmeket vívtak egymással az egri Szilágyi Gimnázium és az egri közgazdasági technikum versenyzői. Végül is mind csapatban, mind pedig egyéniben a gimnazisták szerezték meg a bajnoki cím^t. Képünkön Sándor Mária, az egyéni verseny máso­dik helyezettje látható, aki különösen a talajon mutatott be szép ki­vitelezésű gyakorlatokat. A gimnazisták bajnokcsapata: Sándor Mária, Dudás Mária, Sütő Judit, Csányi Magda, Mester Valéria, Temesi Tünde. 1. H. Zalka SE 17 12 3 2 38:15 27 2. H. Dobó SE 17 11 4 2 46:15 N 3. R-márton 17 10 4 3 49:28 24 4. Gy. Vasutas 17 7 5 5 30:28 19 5. H. Kinizsi 17 7 4 6 28:20 18 6. Gy. B. 17 5 7 5 17:24 17 7. H. Korvin 17 6 4 7 30:27 16 8. Recsk 17 6 4 7 27:29 16 9. HVSE 17 6 3 8 21:19 15 10. Heves 17 6 3 8 22:29 15 11. FVSC 17 7 1 9 22:32 15 12. Lőrinci 17 5 4 8 24:32 ti 13. E. Spart. 17 4 6 7 21:31 14 14. Tiszafüred 17 5 4 8 14:27 14 15. Egri Előre 17 3 6 8 18:28 12 16. Apc 17 4 2 11 22:45 10 MAGYAR vizsla-kölykök, törzs­könyvesek, és Balatonkenese üdü­lőtelepen 200 négyszögöles telek eladó. Eger, Rudlof Gusztáv, Jókai utca 6. ORION AT 403-as televízió el­adó. Eger, Laktanya u. 18. ÜLTESSEN rózsát. Különleges újdonságok, gyönyörű színek. Szállítás postán. Kérjen díjmentes fajta-jegyzéket. Szálkái, rózsaker­tészet. Budapest, Dalszínház u. 10. A TÜZÉP Vállalat értesíti vevőit, hogy ez évben március 15-ével in­dul a SZOT tüzelőanyag-akció. Egyben felhívja mindazon vásár­lója figyelmét, akik márciusban SZOT utalványra kívánnak tüzelőt vásárolni, mielőbb jelentsék be utalvány-szükségletüket szakszer­vezeti bizottságuknál. Tájékoztatá­sul közöljük még, hogy ez évben egy dolgozó több utalványt is igénybe vehet. Eger—Salgótarjáni Tüzelőszer és Építőanyagértékesítő Vállalat. ZONGORÁK, pianínók, tangóhar­monikák vétele, eladása. Javítási szakbecslés szakgaranciával, Uhlik Béla hangszerkészítőnél, Buda­pest, Rákóczi u. negyvenöt. 138-773. (—) ESKÜVŐRE menyasszonyi, vőle- gényi ruhák kölcsönzése, vidék­re is. Üjpest, Jókai u. 5. (—) HÁLÓSZOBA, gyönyörű, sötét- 1 dió, kapható. Kovács asztalosnál, ' Thököly 23. Keletinél. (—) A Népújság iotó-tippjei 11. hét: 1. MTK-Bp. Honvéd 1 x 2. Pécs—FTC 1 x 3. Szeged—Csepel 1 4. Dorog—Özd 1 x 5. Győr—SBTC 1 x 6. Miskolc—Diósgyőr 1x2 7. DEAC—Kecskemét x 1 8. Szolnok—Egyetértés 1 9. Pénzügyőr—Sz-fóhérvár 2 x 10. EVTK—Budafok 1 11. Lanerossi—Inter. 2 x 12. Torino—Róma 1 Pótmérkőzések: 13. Kaposvár—ZTE 1 14. Budai Spart.Traktorgyár 1 15. Szombathely—Szállítók 1 16. Dunaújváros—Oroszlány 1 A totó nyereményei: beérkezett 782 377 szelvény. 12 találatot két fo­gadó ért el, nyereményük 176 035 forint. A 11 találatos szelvények száma 75 darab, nyeremény egyen­ként 4694 forint. 10 találatos szel­vény 942 darab, a nyeremény egyenként 499 forint. A vigaszdíjas szelvények a 8. hét 9 találatos szelvényei, nyeremény egyenként 176 forint. VIDÉKI lányt kezdő háztartásba felveszek. Gellai László, Bp.-, IV.i Lóverseny tér 11. (—) ÁPRILIS l-ével beköltözhető ház eladó. Cegléd, VIII., Fürst Sándor u. 28. szám. (—) NÉPÚJSÁG v A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Papp János Kiadja: 1 Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: TótbJózsef Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. j Telefon: 12—57. 12—73. Postafiők: 33. Gyöngyös. Főtér 3.. fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Felhívás Az Egri Dózsa labdarúgó-szak­osztálya a vasárnapi Egercsehi Bá­nyász-Egri Dózsa NB III-as lab­darúgó-mérkőzésre különbuszokat indít. A részvételi dij: 20 forint, a jelentkezők ülőhelyre jogosító, számozott jegyeket kapnak. Je­lentkezni a stadion irodájában le­het. (Telefon: 24-55.) ÉPÍTTETŐK, FIGYELEM! Tetőfedő pala (40x40-es) tartozékaival, épületaszta­losáru, cement, sóder bármilyen választékban és mennyiségben kapható a szihalmi földművesszö­vetkezet építőanyagtelepén. Megrendelés alapján szállí­tóeszközről is gondosko­dunk, laeESEgffiasttBBacasMB^BMassffiBä Sütő Jutka nyerte az egyéni ver­senyt. Képünk a felemás korláton végzett gyakorlatának befejező ré­szét ábrázolja. Négy második hely Budapesten a Sportcsarnokban rendezték meg Magyarország 1962. évi felnőtt, egyéni ökölvívó-baj­nokságát. Az elő- és középdöntők során a Honvéd Zalka SE ökölví­vói kitűnően szerepeltek. A pe­helysúlyú Simon, Nyíri (Vasas) és Varga F. (Vasas) legyőzése árán jutott a döntőbe, míg könnyűsúly­ban Pampuk előbb az ózdi Éne­kest, majd Szabolcsit, a Vasas ver­senyzőjét győzte le. Kisváltósúly- ban Tóth I. lépett szorítóba, első mérkőzésén biztosan győzött Szűcs (MTK) ellen, majd biztosan győzte le a jónevü Pauer I-et is. Ugyancsak ebben a súlycsoport­ban Mincsik pontozásos vereséget szenvedett a válogatott Holló I-től. Váltósúlyban Holló II. Hajdú (Do­rog) legyőzésével biztosította ft döntőbe jutást. A vasárnapi döntőben Simonnak •Nagy Károly (V. Dinamó) volt aa ellenfele. Simon távolról indított balegyenesekkel próbálkozott, Nagy viszont beugrások után sze­rezte pontjait. Végül is a bírák Nagy győzelmét hirdették ki. Könnyűsúlyban Pampuk a leg­jobb formában levő magyar ököl­vívót, Kajdit kapta ellenfélként. A mérkőzés nem sokáig tartott, mert Pampuk edzője az első menet vé­gén szorítóba dobta a törülközőt. Kisváltósúlyban Tóth Holló I. el­len lépett szorítóba. A gyöngyösi fiú nagyszerű ütemben lépett fel az egyeneseket ütő Holló elől, és jól időzített ütéseket mért testre és fejre egyaránt. A második menet végén Holló meg is ingott, de sze­rencséjére, megszólalt a gong. A harmadik menetben Tóth-ot elha­markodottan megintették, és Holló pontozásos győzelmét hirdették Iá. A közönség sokáig tüntetett a sze­rintünk is téves ítélet ellen. Itt ft harmadik helyet a fiatal gyöngyösi Mincsik szerezte meg. Váltósúlyban a szekszárdi Kál­mán pontozással legyőzte a bá­gyadtan mozgó, keveset ütő Holló Il-őt. Az egri Fodor első mérkőzésén pontozásos. vereséget szenvedett Herteltől, s így kiesett a további küzdelmekből. Apróhirdetés díja, szavanként, hétköznap 1, vasárnap 2 íorin Keretes hirdetés, hasábcentiméterenként, hétköznap 25, vasárnap 30 fonni